Braakman laatste kans voor mij op sponsorploeg DEELNEMERS AAN BRAAKMAN-OMLOOP Standen DOORKOMSTTIJDEN EN ROUTE 7e OMLOOP Omloop had 2 Zeeuwse MOSSEL-ETERS WETEN WAT IN RENNERSKEUKEN TE KOOP IS FRANS VERSTRAETEN UIT PHILIPINNE: winnaars Nieuwelingen afwachting VRIJDAG 2 APRIL 1976 sport 21 PHILIPPINE - Philippine geniet een enorme faam bij de liefheb bers van mosselen. Drommen Belgen (en Nederlanders uiteraard ook) bezoeken regelmatig een van de 4 bekende restaurants om er zich te goed te doen aan de smakelijke schelpdieren. Maar er zijn meer dingen waar ze in Philippine verstand van hebben. Al zes jaar lang wordt de amateurklassieker Omloop van de Braakman in de omgeving van het grensplaatsje verreden. Het van activiteiten bruisende wielercomité zorgt jaarlijks voor een rennersveld om de vingers bij af te likken. Want de mossel fijnproevers weten ook heel goed wat er in de wielerkeuken te koop is. De ploegleiders en de renners zijn er inmiddels ook wel achter gekomen dat de Omloop van de Braakman een pittige krachtmeting is. Wie zich in die klassieker van voren kan handhaven behoort tot de betere renners. Er is bij de amateurs dan ook altijd een grote belangstelling voor de wedstrijd. Vorig jaar moet se cretaris Paul Wiskerke bijvoorbeel niet één telefoontje plegen om een deelne mersveld bij elkaar te krijgen, want de ploegen meldden zich zelf aan. Het aan tal gegadigden was zo groot dat enkele equipes teleurgesteld moesten worden. Dil jaar lag dat even anders. Wiskerke moest nu wel in de telefoon klimmen om er van verzekerd te zijn dat er een acceptabele deelnemerslijst kon wor den samengesteld. Dat komt omdat zondag - de dag na de Omloop - in Brabant de Ster van Bladel wordt ver reden. De Brabantse gesponsorde ver enigingen vinden het belangrijker dat hun pupillen daar schitteren imaar in ieder geval de shirtreclame tonen) dan dat ze de martelgang door de Braak manpolders proberen te volbrengen. Het aantal deelnemende ploegen is daarom dit jaar minder groot dan tot nu toe gebruikelijk was geweest. Maai geen nood: de topploegen hebben toch voor Zeeland gekozen. Wielercomité- voorzitter Henk Segers omschrijft de absentie van enkele Brabantse wieler verenigingen met de opmerking: „De uitvallers komen niet. Vijftien ploegen is het maximum dat je in een klassie ker kunt hebben. Wij hebben er nu twaalf en dat is toch een mooi aantal". Leien dakje Het is dit jaar de enige tegenslag voor het comité. Het dagelijks bestuur tilt daar niet zwaar aan. Integendeel: ze verlangen naar tegenspel. „Hoe meer kritiek we knjgen, hoe harder we gaan", zet Segers uiteen en Wiskerke voegt er aan toe: „Ze zouden weer eens flink tegen ons in moeten gaan. Dal houdt de moed er in. Als het allemaal van een leien dakje zou gaan, is het ook niet aardig. Dan raak je alles zo gauw beu". Uit die opmerking blijkt een drang naar moeilijkheden. Het organiseren van de Braakman-Omloop dreigt na melijk een beetje routine te worden en de doorgewinterde Zecuws-Vlaamse organisatoren weten maar al te goed dat zoiets catastrofale gevolgen kan hebben. Geen wonder dat er wel eens in een andere richting gedacht is. Wis kerke: „Je zoekt wel eens naar iets an ders. Profs, bijvoorbeeld. Maar dat is financieel niet te doen voor een kleine gemeenschap. We organiseren nu al vijf wedstrijden in een jaar Als we dit jaar de tijdrit van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen krijgen toege wezen hebben we er zes". De Omloop van de Braakman blijft dus gehandhaafd en het comité waakt er voor om in te doezelen. Henk Segers zegt: „Al zou er geld bij moeten, dan zouden we toch doordraaien. De Om loop is iets aparts. Om daar verander ing in te brengen... Ik zou niet weten wat". Grootste zorg op dit momens it 't feit dat er weinig publiek naar de aankomst van de ronde komt. Paul Wiskerke: „Het is geen koers om pu bliek naar Philippine te halen. Het is mooi voor de volgers. Je ziet het volk dan ook onderweg staan. Je kunt vijf, zes punten afsnijden en er zijn heel wat mensen die dat ook doen. Op die manier kun je de wedstrijd goed vol gen". Nooit erg druk Bij de aankomst op de Kanaalpolder dijk is het echter nog nooit overstel pend druk geweest. Penningmeester Johnny Spuesens vertelt: „Meer dan een paar honderd betalende bezoekers hebben we nog nooit gehad. We laten nu wel een afwachting verrijden voor nieuwelingen, maar dat levert weinig op. Het is bij de finish altijd wel rede lik druk, maar meestal zijn dat men sen, die de koers gevolgd hebben door met de auto van punt naar punt te rij den. En bij de aankomst rekenen we geen entree meer. Dus het levert ons niets meer op". Sponsors en deelnemende ploegen dragen voor een groot deei de Kosten van de unieke amateurklassieker. „Daarom nemen we geen ploegen uit het buitenland", zegt Segers. „Die kos ten alleen maar geld, terwijl de Neder landse ploegen moeten betalen". De organisatoren zien het het niet als een nadeel dat de Omloop in het begin van het seizoen valt. De uitlatingen van bondscoach Joop Middelink dat voor- jaarklassiekers geen invloed neooen op de samenstelling van de Olympi sche selectie zou de drang bij de ren ners om zich te manifesteren wellicht lijk mee naar de Vredeskoers" iets kunnen remmen. De grote wed strijden die al achter de rug zijn heb ben echter bewezen dat dat niet het geval is. Paul Wiskerke: „Iedereen wil toch voor Olympia's Eonde een ploeg voor elkaar hebben. Zeeuwsch-. Helemaal rond De organisatie is inmiddels al weer he lemaal rond. Weliswaar zullen zaterdag nog heel wat zweetdruppeltjes met de PHILIPPINE - Voor het eerst heeft men in Philippine een plaatselijke fa voriet voor de Omloop van de Braak man. In het verleden moesten altijd de in Philippine woonachtige Engelsen zoals Grant Thomas en Terry Caroll de plaatselijke eer verdedigen. Zater dag is Frans Verstraelen die rol toe bedeeld, een renner die zich aan het begin van dit nog prille wielerseizoen gepresenteerd heeft als de coming- man van de Zeeuwse wielersport. Met overwinningen in het clubkampioen schap van de w. v. Zeeuwsch- Vlaanderen, zijn Belgische club Arte- velde en afgelopen zaterdag in het Belgische Anvaing, een schitterende 8e plaats in de zeer zware Kattekoers zou hij zaterdag wel eens voor de ver rassing kunnen zorgen. De pas twintig geworden tweejaars amateur heeft zich in ieder geval uit stekend voorbereid op dit gebeuren. „Ik heb meer dan achtduizend kilome ter getraind in het voorjaar, veel sa men met, Toine van den Bunder, maar in de Braakman moetje gewoon geluk hebben. He moet in de eerste waaier meekunnen. Het wordt ongetwijfeld weer vechten voor de beste startposi tie. Vooral omdat de wegen dit jaar nog smaller zijn geworden Er kunnen er op zijn hoogst misschien tien tot twaalf in de eerste waaier en als de wind slecht zit misschien maar zeven of acht", zegt Frans Verstraeten. Het goede rijden van Frans Verstrae ten op dit moment is een verrassing gezien zijn optreden van vorig. jaar. „Dat was gewoon een grote fiop", zegt hij, „Ik heb toen eerst mijn studie af gemaakt en ben toen zonder te trainen direct gaan koersen, met als gevolg dat ik er dire t werd afgefietst en geen spetter moraal meer had. Ik kon ge woon niet mee. Toen heb ik me voor genomen om het dit jaar anders te gaan doen. Nu is er constant de drang om voorin te rijden. Door het vele trainen in het voorjaar met Van den Bunder gaat het gewoon spelenderwijs. Ik kom niet meer uit de eerste tien van de groep, terwijl ik vroeger, ook bij de •nieuwelingen en de junioren, vrijwel al tijd de slag miste omdat ik gewoon voorin blijven rijden". Feestje r gaan om eindover- p een klasse ment genoeg was. Nu wil ik weinig of niets opbrengen. Het is dui- delijk dat we hier in een uithoek zitten. Gelukkig heb ik met mijn Belgische vereniging nog wat grote wedstrijden in België kunnen doen en in België is er nog altijd de mogelijkheid om indi vidueel in te schrijven. Maar in Neder land krijg ik weinig kans om me te be wijzen". Voor een renner als Frans Verstraeten kan het allemaal nog slechter worden als de BWB inderdaad besluit geen buitenlanders meer toe te laten in Belgische wielerverenigingen zoals vorige week in C.vclosprint. het or gaan van de BWB, stond. „Als men in derdaad daartoe overgaat, ben ik dat ook nog kwijl. Dan blijven er alleen nog kermiskoersen over en die liggen me juist niet zo goed. Daarom ben ik wel verplicht om zaterdag goed te rij den", aldus Frans Verstraeten. Het zou natuurlijk te Frans Verstraeten voo; winning te tippen, ma ring bij de eerste tien of vijftien er voor hem inzitten. Maar mocht 'de leeuw van Philippine' inderdaad ze gevieren dan staat het vast dat er za terdagavond in hel mosseldorp een geweldig feestje wordt gebouwd. Omloopsecretaris Paul Wiskerke: „Als Frans hier mocht winnen, dan gaan we er flink tegenaan". Zelf gelooft Frans Verstraeten ook niet in een eindoverwinning. Frans: „Je moet daarin gewoon reëel kunnen zijn. Met renners als Van den Bunder en Van Gerwen weet je dat je kansen klein zijn. Wie hier zaterdag wil winnen moet volgens mij in ieder geval voor Toine eindigen. Die is voor mij de to renhoge favoriet. Voor mezelf hoop ik alleen dat ik me kan laten zien, wel licht zijn er door hietr goed te rijden mogelijkheden om bij een sponsor- ploeg te komen, de Omloop van de Braakman is voor mij daartoe de enige kans. Meer grote wedstrijden rij ik niet in Nederland omdat de mogelijkheid daartoe ontbreekt. Dat is jammer, ik zou er graag nog een paar meer gere den hebben". PHILIPPINE - De Omloop van de Braakman voor amateurs is tot nu toe tweemaal door een Zeeuw gewonnen. In 19*1 werd Charles de Srnitwinnaar en vorig jaar flitsle Toine van de Bunder als eerste over de streep. De lijst van winnaars ziet er als volgt uit: 1970: I Wlm Bra ven boer; 2 Jan AJJng: 3 Ben Jurrlaans. 1971: 1 Charles de Smit; 2 Sjef van de Burg. 3 Klaas BaJk. 1972: 1 Cees van Dongen; 2 Cee» Priem; 3 Jan Raas 1973: i Gaby Minneboo; 2 Toine van de Bunder; 3 Aad van den Hoek. 1974: 1 Jules Bruessing: 2 Jan Raas; 3 Toine van de Bunder 1975: 1 Toine van de Bunder, 2 Jules Bruessing; 3 Wil van Hel- voirt. link... Van Gerwen heeft er nu achter elkaar drie koersen gewonnen. Daar kunnen ze niet meer omheen. Schür werd derde in Zuid-Holland en mag ge- Het wielercomité Philippine a mosselen. Van links naar recht Wiskerke. Henk Segers en Joliny Spue PHILIPPINE - Ruim veertig nieuwe lingen rijden zaterdag in Philippine twee afwachtingswedstrijdcn. Direct na de start van de Omloop voor ama teurs gaan de jonge rennertjes voor de eerste keer van start. Ze njden dan een koers over vijfent wintig kilometer. Na de tweede door komst - omstreeks half een - gaan de nieuwelingen voor de tweede maai van start, eveneens voor een wedstrijd over 25 kiiomter. De deelnemers aan het afwachtingscriterium zijn: I H. Akkerman.1;, Zevenbergen; 2 T. Appeldoorn, Roosendaal; 3 G. de Boer, Halsteren; 4 W. Bouman, Sittard; 5 L. de Bruyn, Halsteren; 6 w. Buurske, Oud Gastel; 7 J. Demas, Maastricht; 8 P. v. Gessel. Drunen; 9 G. Groenewe- gen, Amsterdam; 10 J. Gubbels. Breda; II C. v. Haarlem, Tilburg; 12 R. Hee- ren. St. Willebrord; 14 H. van Dalen. Lepelstraat, 16 W. Jeremiasse. Bergen op Zoom; 17 A. Kamsteeg. Aalsmeer; 18 A. Kooy. Halsteren; 19 R v. d. Laan. Paul Erur.en; 20 -1- Lammerts. Bergen op toren zijn zo verstrengeld geraakt met de wielerklassieker, de gehanteerde formule staat borg voor een interes- ,!!l. "V- Noort, Roosendaal. 30 T. Peters, Gra sante wedstrijd en insiders Zoom; 21 C. Lazeroms, Zegge. 22 H Loon, Mill; 23 A. Lugtenburg. Zuid- land: 24 H. Lukken. Blokker; 25 R. v. Maaren, Oudenbosch. 20 J. Maaijen, Kloosterzande: 27 R. Motke. Beek; 28 Noordijk. Oud Gastel: 29 J, Vlaanderen heeft niet voor niets ge- rode zakdoek van het voorhoofd ge veegd worden, maar op papier kan er niets meer verkeerd gaan. De organisa- welke waarde ze aan klasseringen in de ve: 31 A" v' d Poel' Ho°t'erhelde; 32 L «uaden. Heer: 33 P. ScherMJn, O0,,. toekennen. Wind, waaiers en wielren ners zijn de drie peilers waarop de Om loop rust. burg; 34 N. Snijders, Hoeven; 35 J. Spirk. Bocholtz; 36 J. Stassen, Beek; 37 M- v d. Steen. Etten Leur; 38 J 8wit- zar. Monster. 39 R. v. d. Sijpt, Koe- Penningmeester Johnny Spuesens laat wacht; 42 W. Wieme, IJzendljke; een knoert van een mossel door zijn keel glijden, schuift de vitrage opzij en stelt tevreden vast dat de verrader lijke wind de kop weer heeft opgesto- PHILIPPINE ken. Onder het genot van de delf tesse die Philippine in de wijde om trek bekendheid gaf wordt er naar het WIELERCOMITE Het wielercomité Phl- ppine dat de Omloop van de Braak man organiseert ziet er als volgt uit: H. Segers "voorzitter). P. Wiskerke <se- wielersppktakel toegeleefd. Zo is het cretarisi. J Spuesens 'penningmeester! altijd geweest, zo moet het altijd blij- en de leden W. Spuesens. ven. De mosselen moeten goed v teren, de Omloop niet. Steenberge. P. Moelker. E. Pieters, A. Vermeire en W. Roegiest. PHILIPPINE - De deelnemers aan de zevendeaflevering van amateurklassie ker Omloop van de Braakman zijn; SOKA SNACKS 1 A. v. d. Bunden 2 J. Bruessing; 3 P. Maas; 4 A. Kramer; 5 A. v. d. SXteen; 6 A. Prinsen: res. F. v. Katwijk- MICHE- LIN: 7 M. Jacobs; 8 W. Lugtenburg; 9 J. Maas; 10 R. Verboom; II E. Visschers; 12 W. Pater. PVBA BOSSCHE STAALBOUW: 14 C. Spaans: 15 W. Je- remiasse; 16 J. Brink; 17 J. v. Houwe- lingen: 18 A. v. Elten; 19 G. Meilwijk. BATAVUS: 20 T. Huyzen: 21 P. Hoek stra; 22 M. Rietveld. 23 J. Akkermans; 24 G. Verwaayen; 25 D. Gomper. JAN VAN ERP-SAÏCIS: 26 P. Gödde: 27 H. Lubberding; 28 P. v. d. Kruys: 29 P. v. Leeuwen: 30 H. Koot; 31 G. v. Gerwen. AMSTEL BIER: 32 F. Pirard: 33 A. ter Harmsel; 34 P. v. d. Ley: 35 L. v. Vliet; 3b ij. Mohlman: 37 J. Spijker. MILI TAIRE PLOEG: 38 T. Tuit: 39 E. Waasdorp; 40 T. Verheezen; 41 P. Pluim; 42 A. Vissers; 43 R. Zuidweg. TRANSVEMIJ-PAX FRITES, ZUID WESTHOEK: 44 A. v. Treyen: 45 R. Pétie: 46 W, Evertse; 47 K. Fiktorie; 48 P. Hellemons; 49 C. Coppens. ASC OLYMPIA. 50 C. Groenewegen; 51 W. Leta; 52 D. Nijhuis; 53 B. Huveneers; 54 R. de Vries; 55 J. v. d. Weide. WV ZEEUWS-VLAANDEREN: 56 C. de Smit: 57 J. Verbeke; 58 F. Verstraeten; 59 C. Vervaet; 60 T. v. d. Brande: 61 A. Schaalje, RTC THEO MIDDELKAMP: 62 H. Nieuwdorp: 63 L. de Kunder. 64 H. Harink; 65 R. Kolc; 66 J. Courtin: 67 H. de Jong. SALLAND- IJSSELSTREEK COMBINATIE. 68 W. de Ruiter: 69 D. Schuurman; 70 J. Wa genaar; 71 H. Booij: 72 L. Steur: 73 G. Leijen. MIDDELBURG - In de 3e klas E van de hockeycompeüüe valt zondag de beslissing fj welk team kampioen wordt. Pelikaan 13 7 PHILIPPINE - De routebeschrijving en de doorkomsttijden van de Omloop van de Braakman, die zaterdag wordt verreden, zien er als volgt uit: Start (Kanaalpolderstraat) - Provinciale weg - Vergaertpolder - Seydlitzpolder - Visartpolder - Langeweg - Mauritsforl - Binnendijk - Kleine Zevenaarpolder - Noordwestenrijkpolder - Goesdijk - Huis Altena - Kruising Provinciale weg - Lo- venpolderse straat - Lovenweg - Den Abeele - Noorddijk - Hasjesstraat - Koude- polderse straat II - Middenweg - Spanjaardsweg - Provinciale weg - Burgemeester Dhoogeweg - Kruisweg - Stellaweg - Kanaalpolderstraat. UïthOSk start km doorkomsttijd. Daaruit blijkt duidelijk hoe moeilijk le ronde 2e een jonge amateur het heeft om vanuit Start Zeeuwsch-Vlaanderen aan grote wed- Visartpolder strijden in Nederland deel te nemen als Eind Langeweg hij geen deel uitmaakt van een ge- Binnendijk sponsorde gastrennersvereniging. Kruising Zevenaar Frans Verstraeten is wel lid van de wie- Spoor lervereniging 'Zeeuws-Vlaanderen', provinc. weg maar meer dan deelname aan de Om- Lovenweg loop van de Braakman en de Omloop Den Abeele van Zeeuwsch-Vlaanderen zit er niet Middenweg in. Hooguit nog de tweedaagse van de Spanjaardsweg Kemmel. Provinc. weg Frans Verstraeten: „Vorig jaar kon ik Kruisweg voor een broek en een trui bij Ketting Waterleiding gaan rijden. Maar dan zit je bij een Finish sponsorploeg uil het noorden van het land. Dat schept verplichtingen die 4 ronden van 41,3 km, is in totaal 165,2 km. 3e 4e 0 11.30 12,33 13.36 14.39 5 11.37 12.40 13.43 14.46 8 11.42 12.45 13.48 14.51 9 11.44 12.47 13.50 14.53 11.5 11.47 12.50 13.53 14.56 15 11.53 12.56 13:59 10.02 17.5 11.57 13.00 14.03 15.06 20,1 12.02 13.05 14.08 15.11 22 12.05 13.08 14.11 15.14 24,6 12.09 13.12 14.15 15.18 27,8 12.15 13.18 14.21 15.24 32,8 12.22 13.25 14.23 15.31 34,8 12.25 13.28 14.31 15.34 39.8 12.31 13.34 14.37 15.40 41,3 12.33 13.36 14.39 15.42 Tempo Rapid e Middelburg Hoekse Waard Olympia Voome Cadetten Stand 4e klas: Oude Maas Vlissingen Evergreen Souburgh Oeda Goes De Waele HSD Reserve. 4e klas A; Warande IU Tempo III Olympia II Push IV Rapide Middelburg n Cadetten II Zwartwit m Pelikaan IV Bij de dames in de 4e klas zal het aan span- rung niet ontbreken. De Middelburgse da mes en die van Etten-Leur delen de eerste plaats. Aanstaande zondag komen aj in Etten-Leur tegenover elkaar te staan. De stand is: Etten Leur 11 9 Middelburg 11 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21