'Beste burgemeester, ik zou graag TERNEUZENSE KINDEREN OVER EEN FIJNE WIJK Een club waar je kon leren schaatsen extiA 'Twin——1 KLIMBOMEN Wat voor de speeltuin Een trampoline Niet te klein en niet te groot EENSOORT SPEULERIE Geen honden- ofkatten-wc LIEVER GEEN POEP, MAAR WEL MEER BUURTHUIZEN De prins moet de ijsbaan openen Een groot veld met van die zandbergen UITINZWSCH- VLAANDEREN Het zeepaard Kamerkoor Brown ale with Gertie Zeeuws Orkest WOENSDAG 31 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ik zou graag een ijsbaan willen hebben en daarbij een winkel waar je allemaal spullen ervoor kon kopen. We zouden er een club van kunnen maken en op bepaalde dagen en uren en daar kon je leren schaatsen. We zouden dan ook voorstellingen kun nen geven met kostuums en dan zouden we een toneelstukje op het ijs kunnen opvoeren er zou ook een tribune boven moeten komen zodat de mensen kunnen kijken. Het geld wat er dan kwam zou voor een goed doel kunnen zijn. Je zou ook een abbonnement kunnen nemen. Ik zou ook willen dat er in Terneuzen een beroemde speeltuin kwam. Er zijn wel al speeltuinen maar niet echte grote. Ik zou willen dat het er echt groot werd en dat er een soort pretpark bijkwam als Dysnyland of de Efteling. Ik weet niet of er allemaal plaats voor is maar het liefst zou ik willen een ijsbaan. Ik zou ook graag een Dolfinarium. Ik zou wel willen dat voor de Efteling iets ouder was (kinderen 14-15 jaar). De ijsbaan kon b.v. gebouwd worden bij het winkel centrum. Daar zo van achter bij het winkelcentrum, daar is een groot veld. Er zou ook iets in de Rossinistraat kunnen komen. In een stookkot. Ik zou deze benodigden wel willen hebben voor de jeugd tussen 12 en 16 jaar. Deze benodigdheden zouden op grote sportvelden kunnen worden gebouwd. Er zou ook iets kunnen komen voor kinderen tussen 12 en 16 'een ontmoetingscentrum'. De supersonische skelterbaan, getekend dóór Benjamin <111 De stadswijk heet Oudelandse Hoeve. Terneuzen liet er een jaar of tien geleden in snel tempo flats en rijen eengezinswoningen bouwen om een snelgroeiend inwoneraantal onderdak te helpen. Nu - m 76 - blijkt, datje er met 'wonenen' alleen niet bent. Hoe ga je met elkaar om? Kunnen kinderen er fijn spelen? Wat bind je aan je huis, je wijk? Het zijn vragen die de ivoningbouwvereniging Terneuzen ertoe heb ben gebracht om in dit nog betrekkelijk jonge stukje Terneuzen met een snel wisselende bevolking op een eigentijdse manier aan in spraak te doen. Via bewonerscommissies, werkgroepen en bijeen komsten kan iedereen die dat wil suggesties doen over het verbete ren van huis, flat en woonomgeving. Een van de werkgroepen, de werkgroep 'algemene voorzieningen', kwam op het idee om leerlin gen van twee scholen in de wijk. de lagere school 'De Wiekslag' en de kleuterschol 'De Tamboerijn', te laten schrijven en tekenen over Ou delandse Hoeve en hun wensen voor speélgelegenheden. De tekenin gen en briefjes waren vorige week vrijdag en zaterdag te zien op een tentoonstelling in het buurthuis 'De Soete Inval' aan de Beethoven- straat. Op deze pagina een keuze uit de inzendingen. Samenstelling: Bob Lagaaij Foto's: Henk v. d. Bnnk Aan de heer Bmgemeesler. Pc zou graag klimbomen willen. En een boomhut met touwen en schommels en banden. Uzou natuurlijk ouwe bomen kunnen gebruiken en u zou dit allemaal achter Albert hein kunnen doen en als dit niet zou kunnen, zou ik graag een park en een speeltuin erop. Ik iveel dat dit veel zal kj&ten, maar ja zo is het met kinderen. Michel Dieleman, Mozartlaan 16. Beste gemeente. Ik ben Colinda Keesom en ik wou u wat voor onze speeltuin vragen. In de Rossinistraat staat een speeltuin het is best een leuke speeltuin hoor. Maar het is geen leuke speeltuin voor kinderen boven de 6 jaar Er staan alleen maar dingen: een lage boom. een hoge boom. een zandbak, en twee lage klimmerekken En ik wou vragen of wij deze er bij kre gen: een rolschaatsbaan. een glijbaan en er staat een grote lege schuur, maar je mag er niet in spelen, ik wou vragen of het een leuke speelschuur zou kun nen worden. Als het mag stuur dan een brief terug naar dit adres: Colinda Keesom, Ros sinistraat 9, Terneuzen, Zeeland. Colinda Keesom. Beste gemeente. In de Bernard Zweerslaan. Hebben wij die grasvelden. Die zijn heliemaal leeg en wij zouden heel erg graag een paar dingen erop willen. Ik zal een paar dingen opnoemeneen trampoline of een paar van die zitbo- men of paddestoelen. En een paar klimbomen als u dat wilt doen dan word u bedankt door alle kinderen al vast. De groetjes van Veerle Bartz. Ik heet Rahila Jahangier, Ik woon Peter van Arooij- laan no 40 Zeeland Terneu zen. Ik wou graag een speeltuin met schommel en een kleine leuke bomen en niet te klein en niet te groot. Dag beste gemeente. Rahila Jahangier. Aan de burgemeester van Terneuzen. Ik vind dat er een grasveld omge bouwd word tot een soort speulerè die er altijd is. En dat er op het grasveld bij de flats alleen bossen komen waar jongens en meisje hutten kunnen bouwen en er moeten slootjes gemaakt worden. En er moeten vind ik zandbakken ver wisseld worden voor speeltuinen met gleibanen en wippen, schomels en ka belbaan. Ik zou ook graag een kampeerkamp hebben, Fred Lastdrager. Beste gemeente. Ik zou graag bij de Beethovenslraat klimbomen met een boomhut erin. En touwen om in te slingereen en banden om in te klimmen. En een speeltuin. Maar geen honden en katten w.c. en geen speeltuin voor kin deren. (Niet ondertekend) De mensen helpers van de ontmoetingscentrum zouden kunnen organiseren dat er popgroepen en zangers kwamen. Of een soort Discotheek. Een bowlingbaan zou er ook kunnen komen op een sportveld want daar is helemaal niet zoveel plaats voor nodig. Bianca Blomme. Glijbaan en klimtoren van Silvia (6) Er zal voor jongens een groot voetbalveld moeten komen (zonder poep van honden!). Voor paardeliefhebbers een manege. Maar ja dat hoeft niet zo erg. Maar wel meer buurthuizen. Wat er moet komen is een grote speeltuin voor kleinere kinderen met een groot hekken er omheen maar eerlijk gezegd vind ik er niets van nodig want bij ons in de buurt is een speeltuintje waar mijn broertje kan spelen en bij ons voren is een veltje waar je vroeger heel leuk kon spelen. Maar dat gaat nu niet meer dus vind ik dat er geen poep op moet liggen. Want het is toch niet leuk als je bijvoorbeeld krijgertje speelt datje dan in de poep trapt?? Maar wat ik heel leuk zal vinden dat het gebouwtje in de Rossinistraat zou worden omgebouwd voor de jeugd. Maar ja we hebben toch eigenlijk genoeg. Maar een ontmoetingscentrum voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Of een minigolfbaan zou ook erg leuk zijn. Hannie v. d. Peijl (12 jaar) Tuin. huis. straat, fiets en mannetje. Wij zou graag een ijsbaan willen heb ben. Waar alle kinderen op kunnen sehaat- De schaatsen zelf kun je krijgen bij de ingang. Je kon er abene-menten krijgen. Je moet je schaatsen zelf meebrengen. Er mogen niet zoveel mensen komen ander breken ze de boel af. De ijsbaan zelf moet op het grasveld achter 'Winkelcentrum Zuid polder' komen te slaan. De oppervlakte moet plus minus 600x400 m2 zijn. We zouden graag een kunst- of hard- rijbaan hebben. De naam is: 'Medeo'-baan. Wij zouden heel erg graag dat Prins Bernhard de ijsbaan plechtig opende. Irma (10 jaar) André 110 jaar) Marian (11 jaar) Joek (11 jaar) EEN GLIJBAAN IS BOT Bij ons staat wel een zandbak en bomen en een wip en een glijbaan. De glijbaan en de bomen zijn vernield en de wip is versleten en kapot. Ik woon in Abel Tasmanstraat 14. En ik heet Carlo Swartelé. Dag beste gemeente. O ja, dat is waar ook. Ze hebben een vuurtje in de zandbak gemaakt en de palen hebben in de fik gestaan. En ik wil alles op nieuwe in de zandbak hebben. t Een wip en nieuwe bomen en de verbrande palen moeten eruit. Er is niks aan er moet ook nieuwe glijbaan in. Carlo Swartelé. Ik wil graag dat ergens op een heel groot veld met van die zandbergen. Dat kan bijv. bij het grote veld naast de Fiat Garage. Daar kunnen mis schien ook nog wel klimbomen en een kabelbaan (wel met stoeltjes). Er kun nen ook nog wel andere dingen bijv. nr. 1. trampoline nr. 2. Buurthuis waar af en toe eens een feest word gegeven, nr. 3. Grote ijsbaan (toegang niet al te duur» nr. 4. Een soort dierenpark waar je bijv. paard kan rijden of helpen de dieren te voeden, nr. 5. Bioscoop fwaar ook kleinere kinderen mogen komen i nr. 6. Zwembad (gratis toegang bui tenbad; nr. 7. spook kasteel nr. 3. dansschool (moderne muziek) nr. 9. turn veld nr. 10. verwilderde tuin nr. 11. soort efteling. Roland <6t A--. Frea Lastdrager maakte een plannetje van de omgeving van hel hartenkamp. Hij wil meer bos. Kitty Jansen en André van den Heuvel spelen van daag - woensdag - in 'De Halle' te Axel 'Het Zeepaard', een stuk met een lach en een traan (of hoe noem je dat) over een ouder wordend liefdespaar. De avond begin! om 20 uur. Rita van Prooije (10 jaar) Het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Peter Serpenti zingt donderdag, dus morgen, in de r.k. kerk van Axel. Op het programma staan werken van: Pierre de la Rue, Tomas Louis de Victoria, Giovanni Pierluigi da Pa- lestrina, Francis Poulenc, Olivier Messiaen, Hugo Wolf, Alphons Diepenbrock. Alexander Voormolen. Ralph Vaughan Williams. Johan Wagenaar. Piet Ketting, Jos- auin des Pres. Thomas Vautor. Felix Mendelssohn- Bartholdy, Sergei Rachmaninov. Het optreden begint om 20 uur. 't Kiekkot draait vanaf morgen, donderdag, de film 'Brown ale with Gertie' van Alan Brown. De film zet de mythe, die is gebaseerd op 'Cider with Rosie' (een tedere inwijding van de jeugd via seksele ervaringen in een fraai landschap) meedogenloos op zijn kop. De held van 'Brown ale with Gertie", tegelijk terrorist en slachtoffer, volgt de autoweg naar de vrijheid en laat achter zich een stadswereld van kindergeweld en angst, maatschappe lijke en seksuele afwijkingen. Alan Brown doet ironisch over het sentimentele, verdierlijkt het tedere en vaagt op rechtheid weg met spot. Donderdag: Zuidlandpodiumtheater. Terneuzen. 20 uur. Vrijdag: Chez Renée, Oostburg, 20 uur. Zaterdag: 'De Halle'. Axel 20 uur. Maandag 5 april treedt in het Zuidlandtheater in Ter neuzen het Zeeuws Orkest op onder leiding van Jan Out. Solisten zijn de soliste Abbie de Quant en de harpist Ed ward Witsenburg. Dit concert begint om 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25