Jan Poortvliet: in Frankrijk wordt de basis gelegd voor finaleplaats PSV of St Etienne 1 Robert Herbin nam waarschuwende woorden Stefan Kovacs ter harte JAN RAAS VERLOOR GEEN TERREIN EX-ARNEMUIDENAAR VOELT ZICH ALS MIDDENVELDER HET BESTE Geen tour voor Knetemann? OLYMPIA'S ZILVEREN RONDE IS TIEN PROCENT KORTER TAFELTENNISPLOEG SPEELT VOOR PROMOTIE IN EERSTE DIVISIE BRAZILIË ONTDEKT WEER PELE KNVB-arbiters Revijn won in Den Haag DINSDAG 30 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EINDHOVEN - „Je moet een tegenstander nooit onderschatten. Dan kan het achteraf ook nooit zo heel hard tegenvallen". Een uitspraak van PSV-youngster Jan Poortvliet over de komende confron tatie met de Franse landskampioen Saint-Etienne in het Geoffrey Guichard-stadion woensdaga vond. Waarmee Jan Poortvliet zich in alle nuchterheid weer in de realiteit heeft geplaatst, nadat hij in een eerder stadium PSV de zwakste tegenstander voor de halve finales van de Europa-Cup had toegewenst. „Zowel voor PSV als voor Saint-Etienne wordt de wedstrijd van woensdagavond van kapitaal belang. Ik ben er namelijk vast van overtuigd dat in Frankrijk uiteindelijk de basis zal worden gelegd voor de finaleplaats voor één van de twee ploegen". Waarbij, vindt Jan Poortvliet, er beslist de nodige dosis geluk bij zal moeten komen om een redelijk goede uitgangs stelling voor de tweede wedstrijd in Eindhoven te creëren. Poortvliet: „Om je als team aan de top te handhaven moetje gewoon mazzel hebben. En met uitzondering van die wedstrijd in Eind hoven tegen Hajduk Split hebben we dit seizoen nog maar echt weinig meeval lers gekend. De manier waarop we bij voorbeeld die uitwedstrijden tegen FC Den Haag en Sparta hebben verloren was zonder meer knullig. Met wat geluk hadden we ook tegen die ploegen snel op voorsprong kunnen komen, waardoor we wat vrijer hadden kunnen spelen. PSV heeft nu eenmaal nog altijd dat ruggesteuntje nodig om zich goed te kunnen manifesteren, zonder dat we te gehaast hoeven te gaan spelen". LEERLING-PROF Jan Poortvliet, leerling-profvoetballer in het team van de Eindhovense lands kampioen. Althans, de Zeeuw (afkom stig van de zaterdagclub Arnemuiden) wenst zich nog altijd als zodanig te be schouwen, hoewel hij inmiddels al weer driekwart seizoen een vaste keus van Kees Rijvers is voor het eerste elf tal. Als 17-jarige Jeugdplan- Nederland-speler werd Jan Poortvliet naar Eindhoven gehaald zonder daar voor echt tot opvallende prestaties te zijn gekomen. Door een omzichtige be geleiding van bijna twee jaar in het Eindhovense C-cIftal werd het talent- Poortvliet echter toch zodanig gepo lijst dat hij begin dit seizoen klaar was voor het grotere werk. Kijkt Poortvliet terug: „De eerste tijd bij PSV viel het me overigens knap tegen. Uit een dorpje kom je ineens in een grote stad terecht. Daar moet je toch wel even aan wennen. Bovendien was ik pas 17 jaar en je wilt dan stoer doen. Met de jongens wat gaan stappen en zo. Ik ging met de week slechter spe len. Totdat ik op een moment tegen me zelf zei: Jan, jongen, dat loopt mooi ver keerd. Zo red je het nooit". Zodat het roer resoluut werd omgegooid, spoedig resulterend in een opgaande prestatie- lijn in het C-elftal. VEEL TRAINEN Poortvliet: „Ik moet het nu eenmaal hebben van veel trainen. Ik ben geen grote voetballer. Ik ben me ervan be wust dat ik nog wel enkele tekortko mingen heb: mijn startsnelheid is be slist niet imponerend, terwijl ik boven dien nog altijd te gretig in de aanval ga. Gevolg van nog te weinig routine. Over igens moet ik stellen dat ik dit seizoen op een geweldige manier door de spelers van het eerste elftal ben opgevangen. Uiteraard speel je onder druk wanneer je toch nog vrij plotseling in het A-elftal je debuut moet maken. Je wilt jezelf waarmaken en dat heeft natuurlijk wel tot gevolg dat je fouten maakt, fouten die overigens op een geweldige manier door vooral Willy van de Kerkhof wer den gecorrigeerd". Met uitzondering van de eerste wed strijd van dit seizoen tegen M W heeft Poortvliet alle wedstrijden tot nu toe meegespeeld. In die wedstrijd tegen de Maastrichtenaren maakte Strik geen al te beste indruk als opvolger van de naar Zweden teruggekeerde Björn Nordqvist. Poortvliet werd toen van de reservebank gehaald, eerst als rechter-, later als linkervleugel verdediger en de laatste weken - nu Rijvers Stevens in het centrum van de verdediging heeft geposteerd - als aanvallende midden velder. zonder naar mijn zin. Een geweldige ploeg. Ik word hier op een bijzonder goede manier begeleid, zowel door de technische leiding als door de oudere collega's. Wanneer ik bij een club in het westen terecht zou zijn gekomen, zou ik nu alweer bij de amateurs hebben ge speeld". PSV en het Westen.Kennelijk toch een zaak die PSV in al zijn gelederen voort durend blijft irriteren En waarom? MIDDENVELDER Poortvliet: „Op die plaats voel ik me het beste thuis. Van origine ben ik nu een maal een middenvelder en beslist geen verdediger. Tegen Ajax zaterdagavond moest ik plotseling weer als linkerver dediger spelen op Arnesen, een geweldig goede voetballer. Dat viel me toch weer bar tegen, die omschakeling. Toen ik in de tweede helft weer naar het midden veld verhuisde ging het meteen weer een stuk beter". De waarde van Jan Poortvliet voor PSV is enorm. Dat weet ook Kees Rijvers en derhalve heeft de Eindhovense oefen- meester voor de Zeeuw - die momenteel in Vught zijn militaire dienstplicht ver vult en over enkele weken overgeplaatst zal worden naar Oirschot wanneer zijn opleiding tot hofmeester voltooid is - maatregelen uitgevaardigd om zijn pro gramma in de komende weken niet bo venmatig te belasten. Wat onder meer inhoudt dat Jan Poortvliet vrij geruis loos uit de selectie van Jong Oranje is verdwenen en voorlopig ook niet in aanmerking wil komen voor het mili taire elftal. Poortvliet: „Voorlopig wil ik me de eerste maanden concentreren op PSV. op de Europa-Cup en de finale van de KNVB-beker. Het lijkt me voor een aankomend voetballer al mooi genoeg. Ik ben nog jong en heb dus nog de tijd met de vertegenwoordigende elftallen". VERLENGEN Emd dit seizoen loopt het contract af van Jan Poortvliet, evenals trouwens van Andrë van Gerven (die van PSV in middels te horen heeft gekregen dat hij een andere club mag opzoeken - Ge- rards van PEC Zwolle wordt nu ge noemd als tweede man achter Van Be- veren). Dahlqvist en de gebroeders Van de Kerkhof, voor wie FC Valencia - al thans voor René - belangstelling zou hebben. Poortvliet wil beslist niet weg by de Eindhovenaren. Poortvliet: „Er is we liswaar nog nergens over gesproken op dit moment, maar wat mij betreft wil ik vandaag nog mijn contract met PSV verlengen. Ik heb het in Eindhoven bij- HEERLEN (ANPi - Voor Gerrie Kne temann is de wielersport voorlopig af gelopen. De in Brabant wonende Am sterdammer is na Milaan-San Remo, waarin hij de beste Nederlander was, ernstig ziek geworden De griep, waar hij tijdens Parijs-Nice door geplaagd werd. mondde uit in een longontste king. De gehele vorige week heeft Kne temann met meer dan veertig graden koorts in bed gelegen Knetemann ver loor meer dan zes kilo gewicht van zijn toch al tengere lichaam WINGS II KAMPIOEN OOSTBURG - Het tweede team van de badmintonvereniging Wings uit Kou- dekerke is kampioen geworden van de tweede klas badminton in het district Zeeland. Wings II won in Souburg van Astroiden met 6-2. Wings II promo veert naar de eerste klas van het JAN POORTVLIET AMSTERDAM - Olympia's 25e inter nationale Ronde van Nederland voor amateurs zal tien procent korter zijn dan de tour van 1975. die werd gewon nen door Hans Langerijs. De amateurs moesten vorig jaar 1334 kilometer af leggen, in 1976 wacht hen na de start in Scheveningen op Hemelvaartsdag. 27 mei, slechts iets meer dan 1200 kilome ter tot de laatste eindstreep. Olympia's zilveren ronde verliest zijn meeste kilometers op de eerste dag. Werden de renners vorig jaar in de openingsrit van Den Haag naar Rijen gestuurd over 167 kilometer, in sche veningen zullen de renners op de pro menade iets minder dan 5 kilometer moeten rijden. De opening is een kop peltijdrit. die deel uitmaakt van een wielerdag waar allerlei wedstrijden worden gehouden, van een race voor profs tot wedstrijden voor scholieren 00 gewone fietsen. De deelnemers aan de belangrijkste nationale amateurronde krijgen het overigens niet gemakkelijker. Naast de gebruikelijke zondagsrit door de Zuid limburgse heuvels, dit jaar Eysden - Ulestraten met bijvoorbeeld twee be klimmingen van de Keuteberg, ont moet het veld ook de dag daarvoor tamelijk geaccidenteerd terrein als van Schijndel naar Eysden wordt gereden. Een belangrijk verschil met de ronden van de laatste jaren is ook dat de aan komsttijden zijn vervroegd. Dit is niet gebeurd door de etappes in te korten, maar door eerder te vertrekken. De or ganisatoren hebben zelfs het vastges telde gemiddelde van de internationale wielerfederaties van 140 kilometer enigszins overschreden. De hoogst toe gestane afstand per dag van 170 kilo meter wordt twee keer bereikt, name lijk in de ritten Rijswijk - Schijndel en Didam - Drachten. •St. Etienne - Nog maar enkele maanden was de Roemeense ex- coach van Ajax. Stefan Kovacs, de eerste verantwoordelijke selec- tioneur van het nationale Franse voetbalelftal, of hij had het al be grepen: „De Franse profvoetbal lers worden veel te goed betaald voor hun ronduit povere presta ties. Ze zijn bij wijze van spreken te lui om de ene voet voor de an dere te zetten. Zelfs de jongeren krijgen al vorstelijke salarissen aangeboden en missen elke prik kel om hun beroep serieus - met alle consequenties van dien - te beoefenen. Ze laten zich liever uitnodigen op allerhande parties dan wat hard noodzakelijke extra trainingen te volgen". Robert Herbin. op dat moment nog deel uitmakend van het in de mid denmoot kwijnende St. Etienne en plichtmatig zijn wedstrijden af werkend, blijkt die waarschu wende woorden van Stefan Kovacs bijzonder goed ter harte te hebben genomen. Rossige Robert Herbin, de Franse international (34 maal) die voor zichzelf al in zijn actieve voetbal- loopbaan een glanzende carrière als trainer had gedacht en uitge stippeld. kreeg sneller dan werd verwacht de kans de waarschu wende woorden van de beminne lijke Roemeen ter harte te nemen. Bij zijn oude club St. Etienne nog wel, de vereniging waar hij als 18- jarige in 1958 zijn profdebuut maakte en zich tot 1974 vrijwel moeiteloos in het eerste elftal wist te handhaven. Robert Herbin volgde als trainer bij St. Etienne Albert Batteux op. een trainer die de ASSE (de Asso ciation Sportive St. Etienne) we liswaar enkele malen naar het landskampioenschap kon voeren, maar via de Europa- Cuptoernooien geen internationale erkenning wist, af te dwingen. Vrij wel onmiddellijk voerde de voor Franse begrippen uitzonderlijk klinisch denkende Herbin een vrij strakke en harde lijn door. Herbin: „In het begin leverde dat uiteraard wat problemen op Met de meeste longens had ik lange tijd samen gespeeld. Ik moest nu plotseling mezelf totaal anders opstellen. Al meteen heb ik twee jaar geleden gesteld: luister, we gaan de zaken serieus aanpakken. Ik wil met deze ploeg topvoetbal gaan spelen. Wie dat niet kan opbrengen moet maar meteen afhaken. Ik heb echter lang genoeg in het elftal gespeeld om te weten dat dit team wel degelijk voetbal op aanvaardbaar Europees niveau kan spelen. Muisstil. Geen tegenwerpingen. Ik had mijn eerste slag binnengehaald. De spelers hadden me aanvaard". Zijn eerste doel was de conditie van de spelers op een hoger plan te brengen. Herbin: „Kovacs had het zeer juist gezien. Conditioneel was de Franse voetballer nergens. Het gebeurde meermalen dat niet al leen St. Etienne, maar ook andere Franse topclubs en zelfs het natio nale elftal louter en alleen op ge brek aan conditie in de tweede helft door de Europese ploegen werd weggespeeld". Robert Herbin - vandaag wordt hij 37 j aar - bouwde St. E tienne uit tot een regelrechte topclub via een weldoordachte planning. Met ajs basisgegevens dat de gemiddelde Franse voetballer over een behoor lijk ontwikkelde techniek beschikt, voerde hij eerst, en vooral de condi tie op om vervolgens techniek en conditie als uitgangspositie te ne men voor de prestaties. Herbin: .Wanneer techniek en conditie op timaal zijn kun je uiteraard ge makkelijker prestaties leveren. En die prestaties heb je dan weer nodi g om de spelers blijvend te kunnen motiveren, inzet te vragen voor wedstrijden die niet alleen op tech niek en conditie gewonnen kunnen worden". Tweemaal achtereen leverde die planning van Robert Herbin „Les Stephanois" - zoals het elftal van St. Etienne liefkozend door de Fransen wordt genoemd - inmid dels twee nationale kampioen schappen op, terwijl St. Etienne de laatste twee jaar zelfs wist door te dringen tot de halve finales van het Europa-Cup 1-toemooi. een presta tie die in Frankrijk lange tijd niet meer was geleverd. Stade de Reims was als laatste Franse club in 1962 doorgedrongen tot de kwartfinales, maar werd toen door Feyenoord uitgeschakeld. Vorig jaar werd SL Etienne uit de finale gehouden door de latere Europa-Cupwinnaar Bayem München na achtereenvol gens Sporting Lissabon. Hajduk Split en Ruch Chorzow - de laatste twee dit jaar ook de tegenstanders van PSV - te hebben geëlimineerd. Dit lopende seizoen werden achte reenvolgens Boldklubn Kobnhavn, Glasgow Rangers en Dynamo Kiev van verdere deelneming uitgeslo ten- Gokt Herbin ditmaal bewust op een plaats in de finale? Afgaande op het feit dat hij onlangs in de Franse competitietopper tegen FC Nantes - waarmee St. Etienne via een zege zijn leidersplaats had kunnen verstevigen - niet minder dan vijf spelers aan de kant hield, neigen tot die veronderstelling. De St. Etiennc-trainer „Laat ik stellen dat we op zijn minst 50 pro cent kans hebben om de finale te spelen, nietwaar. Ik geloof zelfs dat we iets betere kans maken dan vorig jaar toen we tegen Bayern moesten uitkomen. Zaterdaga vond heb ik gezien dat PSV over een bijzonder goed elftal beschikt. Aanvallend en qua inzet is het te vergelijken met St. Etienne. We zullen dus woensdag in St. Etienne de basis moeten leggen voor een plaats in de finale". PRAAG - Het Nederlandse tafelten- nisteam heeft maandagmiddag in Praag zijn vijfde achtereenvolgende overwinning behaald. Ditmaal werd België met 5-0 verslagen. In de laatste vijftien jaar heeft het Ne derlandse tafeltennis ten opzichte van dat van onze zuiderburen een opval lende opmars gemaakt, maar dat Ne derland tegen België zelfs geen game hoefde at te staan, was wel verrassend. Nico van Slobbe, die de eerste vier wedstrijden in verband met een bles sure rust had gekregen, kwam nu wel achter de tafel en versloeg Romain Schalley en Norbert van der Walle. Herman Hopman boekte twee winst partijen en Bert van der Helm één De gedetaillerde uitslag van de wed strijd Nederland-België (5-0) is: Nico van Slobbe (Ned) - Romain Schal ley (Bel) 21-12. 21-17. Herman Hopman (Ned) - Daniel Asseaux (Bel) 21-19. 22- 20. Bert van der Helm (Ned) - Norbert van der Walle (Bel) 21-10. 21-19, Her man Hopman (Ned) - Romain Schalley (Bel) 21-15, 23-21. Nico van Slobbe (Ned) - Norbert van der Walle (Bel) 21- 13, 21-18. Nederland speelt vandaag (dinsdag) zijn laatste wedstrijd tegen Italië, maar de Nederlandse ploeg is nu al verze kerd van het spelen van promotiewed strijden voor een plaats in de eerste di visie. MOL - De list lukte volledig. De strate gie was ontworpen door Willy Jossart, ploegleider van „IJsboerke"; de man die in de eerste etappe van de Ronde van Belghvit van woede had moeten toezien hoe zijn coureurs (Frans Ver- beeck. Walter Godefroot. Willem Pee- ters, o.m.) de slag finaal misten. Hij, temperamentvolle Jossart, veegde eerst zijn mannen de jas uit en zwoer vervolgens wraak. Hij legde de blauwdrukken klaar van twee strijd plannen. Het ene zou bij een massa sprint gehanteerd worden, het andere als er in de tweede etappe een kopgroep op de finish zou afstuiven. Een harde wind in de rug, die alle pogin gen tot ontsnappen vrijwel onmogelijk maakte, hield de groep renners op de vlakke wegen tussen Drongen en Mol broederlijk bij elkaar. Het compacte pe loton bood zich dan ook voor de drie lokale ronden (elk van 3,3 km) in de bochtige straten van Mol aan. Het was toen dat de „I Jsboerkes" besef ten dat Jossarts plan nummer 1 in de praktijk gebracht moest worden. Dat ging zó: bij het ingaan van de laatste ronde posteerden de mannen van Jos sart zich op kop van het peloton. Zij hielden het tempo hoog en lieten zich door niets en niemand uit hun posities verdrijven. In de voorlaatste bocht kneep Frans Verbeeck plotseling de remmen dicht, al zijn ploegmakkers (behalve Walter Godefroot) volgden dat voorbeeld. Leider Freddy Maertens reageerde niet veel later ietwat verbolgen: „Er ont stond bijna een algemene valpartij". Terwijl alle renners hemel en aarde be wogen de blokkade der „IJsboerkes" heelhuids te doorstaan, stoof Walter Godefroot inmiddels moederziel alleen en onbedreigd op de finish af. De list van Jossart was in alle opzichten geslaagd Zo luidt de historie van een etappe waarin het venijn in de staart zat. waarin geblesseerde Eddy Merckx an dermaal niet opgaf en rustig in de ach terste gelederen naar Mol meefietste. „Ik voel me stukken beter. Ik kon mak kelijk bijblijven, ook al omdat er nauwe lijks kasseien in het traject waren opge nomen", meldde hij. Een etappe waarin Jan Raas geen terrein verloor („We gin gen als een sneltrein"), waarin de snip verkouden gebroeders Jan en Piet van Katwijk naar adem snakten maar zich niettemin in de grote groep handhaaf den, en waarin Hennie Kuiper ten slotte elk risico vermijdde en in de staart van het peloton Mol bereikte. De volledige uitslag van de Ronde van Belgie luidt: 1. Walter Godefroot 'Bel) BRASILIA - Dr miljoenen voet- balfan* In Brazilié lijn er rotv va*( van overtuigd: in 1978 wint Brazilië het «ereldkampioen- si'hap voetbal. De Brazilianen zijn weer bijzonder optlml*ti*ch [e*temd. liet enthouoianme bij de verrichtingen van een nieuwe ge neratie wondervoetballer* kent geen grenzen. De crixUjarrn. die onmiddellijk volgden op het af scheid vuri koning Fete, lijken voorlopig voorbij. Wat ia de aanleiding tot dit opti misme? Dat is er meer dan één. Ten eerste werd er volgens de in siders een uitstekende nieuwe bondscoach aangesteld De nu 57- jarlge Oswaldo Brandao volgde na het wereldkampioenschap '74 in West-Duitaland Mano Zagalo op. Hij zette onmiddellijk het mes in de selecUe gelouterde vedetten en begon aan een totale renovatie van het Braziliaanse topvoetbal. De weg die Oswaldo Brandao moest gaan was zwaar en lag be zaaid met moeilijkheden Brandao ging ze niet uit de weg. Hij slikte een storm van kritiek schijnbaar cmoueloos weg. nadat zijn ploeg het Zuidamenkaanse voetbal kampioenschap aan Peru had ver loren. Brandao bleef met een con tract tot augustus '78 m zijn zak. onverstoorbaar bouwen aan een nieuwe nauonale ploeg, die pas in "78 op het werledkampioenschap in topvorm moet zijn. En nu. na twee overwinningen met 2-1 In Uruguay en in Argentl- nié krijgt Oswaldo Brandao alJe denkbare loftuigingen toege zwaaid en is Iedereen er van over tuigd dat de wereldtitel opnieuw wordt veroverd. Oswaldo Branao's grootste pres tatie tot nu toe is zijn ontdekking van de 'nieuwe Pele'. een Jonge man van 21 Jaar. die alle vergelij kingen met zijn illustere voorgan ger kan doorstaan. Zijn naam is Zico en zijn huidskleur is blank. Voor het overige zijn er geen ver schillen met Pele. Voetbaltecb- nlsch niet en zelfs niet in het rug nummer. want ook Zico betreedt het voetbalveld niet zonder bet rugnummer 10. 175 km. in drie uur. 33 min. 48 sec. 2. Freddy Maertens (Bel) 3.33.53. 3. Walter Planckaert (Bel) 3.33.53, 4. Marcel De- meyer (Bel) z.t.. 5. Het gehele peleton. Algemeen klassement: 1. Maertens 7.06.54. 2. op 9 sec. Planckaert. 3. op 17 sec Dierickx. 4 op 54 sec- Jan Raas 5, op 54 sec. Bruyere. 6. op 55 sec. Godef root. 7. op 57 sec. Van den Haute. 8. op een minuut Van Looy, 9. WilJy Planc kaert. 10. D'Hondt. 11. Swerts. 12. Ver beeck, 13. Teirlinek, 14. Jacobs. 15. We- zemael. allen dezelfde tijd, 26. op 7.12 Merckx. 46. op 9.34 Hennie Kuiper, 59. op 14.37 Ger Harings, 69. Piet van Kat wijk z.t,, 72. Vianen z.t., 73 Hoogendoom z.t„ 74. Jan van Katwijk z.t Puntenklassement. 1. Maertens. 28 pnt, 2. Planckaert 27.3. Godefroot 10,4. Van Looy 9. 5. Swerts 8. Ploegenklassement: 1. Maes-Rokado 21.22.08,2. Molteni 21.23.36. 3. Ijsboerke 21.23.37. 5. Raleigh TT 21.32.11.-. MIDDELBURG - Aan het eind van dit voetbalseizoen zullen weer een aantal scheidsrechters overgang krijgen vu de afdeling Zeeland naar de KNVB. Thans is een selecüegroep (van 10 scheidsrechters) samengesteld, waar uit de beste afdelingsscheldsrechters zullen worden geselecteerd voor de overgang. Vrijdagavond 14 mei zal In Goes in ho tel Terminus deze selectiegroep wor den uitgenodigd. Er wordt dan bekend gemaakt welke scheidsrechters zullen overgaan, waarvan dan tevens afscheid genomen kan worden door de afdeling Zeeland, waaama de 'overdracht' zal plaatsvinden aan de sub- scheidsrechterscommissle Zuid I van de KNVB. Vester Aarts uit Knnmngen boekte zaterdag in het Belgische Ichtigem zijn eerste overwinning van dit seizoen. Hij maakte deel uit van een kopgroep van vier man en enkele kilometers voor het einde ontsnapte hij. Cees Spaasns. die ook bij de kopgroep zat. werd vierde. TWEE NEDERLANDSE PLOEGEN IN VUELTA MOL - De deelname van twee Neder landse ploegen aan de Ronde van Spanje (27 april tot en met 16 mei) is thans definitief. TT-Raieigh en Frisol zullen van de partij zijn. Ook de equipes Miko-Gribaldy (Michel Laurent. Luc Leman. Patrick Perret) en Flandria zijn gecontracteerd. Zekerheid of Freddy Maertens deel zal uitmaken van de Flandria-formatie is er nog niet. Maertens zelf heeft geen be zwaren. Zijn merk voert momenteel echter onderhandelingen om exclusief voor de Vuelta een (Spaanse?) sponsor aan te trekken. DEN HAAG - De Belg José Revijn heeft zaterdag in Den Haag de interna tionale halve marathon, de City- Pier-City-Loop, gewonnen. Hij legde de 21 kilometer en 96 meter af in 1 uur, 3 minuten en 24,0 seconden. 1. José Revijn (Bel) 1.03.24; 2 Chris Stewart (Eng) 1.03.25.4; 3 Jef Norman (Eng) 1.03.29.2; 4 Wolf Dieter Posch- mann (WD1) 1.03.31.4; 5 Karl Mann (WD1) 1.03.33.2: 6 Jochen Schirmer (WDl) 1.03.35.4: 7 Ame Rlsa (Noo) 1.03.33.2; 8 Roelof Veld (Ned) 1.04.09.0; 9 Ron Hill (Eng) 1.04.30; 10 Thórbjon Larsen (Nooi 3.05.12; 16 Gerard- Men- tink (Nedi 1.06.46; 17 Johan Kijne (Ned) 1.06.50: 18 Herman Kromhout Ned) 1.07.03: 27 Pie' van Alphen (le vete raan) 1.08.35. De prestaties van de Zeeuwse deelne mers zijn: 43 Koos Oggel (AV56) 1.11.57 (16e Nederlanden. 50 Kees Weststrate (Zld Sport) 1.12.56 20e Ne derlanden; 83 Kees v. d. Bulck (Zld Sport (1.16.38); 90 Lou Dingemanse (Zld Sport) 1.17.13; 92 Wim Roose (AV'56) 1.17.22; 106 Jan Roose (AV56) 1.19.16; 211 Hans Hoeksma (AV'56) 1.32.11. Hoeksma klassering werd bei vloed door het feit. dat hij Juist een griep achter de rug had. Klasseringen van enkele oud-Zeeuwen: 64 Kees Zuiderveld (Olympia) 1.14.41; 74 Piet de Dreu (AV'47i 3.15.32.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11