Axel kan tegen Steen stap dichter bij tweede klas komen Boete van F 5000 voor FC Den Haag Zeeuwse successen Volmaakte misdaad Rennerskeuken voor Cees Priem 2S-^€ -27 MRT. GROOTSE SHOW „AUTO ADRIA" GOES Eddy Merckx wint Catalaanse Week Scheidsrechters Europa Cup-duels STEEGMAN WEG BIJ SPARTA Janus Smits verlaat Zld. Sport Jan van Beveren niet tegen Ajax click holthaus stopperstopperstopperstoppersto Hoofdscheidsrechter met tv Geen grotere bevoegdheden voorBoskov !ATERDAG 27 MAART 1976 AXEL/SINT-JANSTEEN - Axel- trainer Rudie Steel weet maar al te goed wal zijn formatie zater dagmiddag in de derby tegen Steen te wachten staal; Zijn voorspelling voor deze belang rijke wedstrijd in de derde klas O: „Qua techniek hebben wij mis schien iets meer inhoud en bo vendien spelen we voor eigen pu bliek. Twee belangrijke factoren die doorslaggevend kunnen zijn maar vergeet niet dat Steen daar een geweldige inzet tegenover zal zetten. Daar hen ik zeker van en het is ook niet nodig om m'n spe lers daar voor te waarschuwen. Ze kennen Steen en welen dat het een ploeg is die altijd blijft gaan. Toen we deze competitie naar Sint-Janstcen gingen was het verschil in de rangschikking le vensgroot. Wij draaien toen al goed mee bovenaan maar steen leek rijp voor een seizoen vol problemen- We mochten echter achteraf blij zijn met de 0-0". Het onverwachte herstel van Steen was inderdaad nogal op zienbarend. Als we de erg matige start even wegdenken dan is de formatie van Ruud Luteyn zelfs bezig aan een schitterend seizoen. Toen de problemen aan het begin' van de competitie waren opgelost heeft Steen het verloren Lerrein met. bewonderenswaardig moreel teruggewonnen. Nu. na negen wedstrijden zonder nederlaag, is de situatie heel wat gunstiger. Een toevallige nederlaag, die er in Axel best eens in kan zitten, zou op dit moment zelfs geen al te erge gevolgen hebben voor Steen. Voor de tweede degradatieplaats (aangenomen althans dat Bres- kens geen wonderen meer ver richt! komen in dit stadium nog een zestal ploegen in aanmerking Daarbij dient wel gezegd dat Steen een bijzonder zwaar pro gramma moét afwerken. Na Axel moet Steen nog naar Jong Ambon en komen Goes en Dosko nog naar SinkJansteen Ruud Luteyn. ..Er moeten natuurlijk nog punten komen en daarom gaan we ons in Axel niet zo maar gewonnen ge ven We moeten ons veilig gaan spelen ten koste van de topploe- gen orndat we verder alleen nog tegen Dosko moeten. Ik heb ech ter hel volste vertrouwen dat dn zal gaan lukken maar realiseer me tevens dat Axel wel eens de moei lijkste uit dit rijtje zou kunnen zijn. Deze jongens hebben een goed elftal dat de laatste weken voortreffelijk schijnt te draaien. Ze hebben de punten even hard nodig als ons en zullen er dus ook keihard voor knokken Ik ben ge matigd optimistisch" WEINIG OVER Steen zal het zondag overigens zonder spitsspeler Jo van Remor- tel moeten doen. Hij is een van de weinig overgclbeven routiniers uil de Steen-ploeg van vorig jaar. Die routine zou Steen in Axel of fensief. vooral nu men is aange wezen op de counter eens kunnen missen. Vooral nu ook Fons Sturm zich helemaal heeft gema nifesteerd als laatste man. Lu teyn: „Dat was eigenlijk een noodsprong. We mistén aan het begin van dit seizoen enkele ge routineerde spelers achteraan en daarom heb ik Fons Sturm terug- gebaald. Hij beeft ongeteijfcld of fensieve kwaliteiten maar na een pooisjc was bij in de defvensic niet meer te missen". Steen zal het nu vooral moeten hebben van enkele talentvolle A-junioren. Volgend jaar komen er zelfs nog vijf potentile kandidaten voor een eerste elftal bij uit dal succesvolle A-elftal Als Luteyn zich dus dit jaar kan handhaven in die derde klas - en hij heelt vanaf het begin verkondigd dal hij daar in de eerele plaats naar wilde streven In dl', moeilijke seizoen - wordt Steen in de komende Jaren weer een ploeg die bovenaan mee gaat draalen. ONGESLAGEN Als Axel zondag tegen Steen ge lijkspeelt of wint zijn er in totaal 18 wedstrijden gespeeld zonder te verliezen. Daarbij zijn ook de be kerduels meegeteld. Rudie Steel Vil daar uiteraard nog éen poosje mee doorgaan Steel: ..De kans ligt nu voor het grijpen en we moeten er alles aan doen om weer t weedeklasser te worden. We heb ben evenveel kans als bijvoor beeld Goes of Jong Ambon en hebben tevens het voordeel dat we twee punten voorstaan, die ze eerst maar eens in moeten halen. We hebben in de afgelopen weken ook het geluk gehad dat de bles sures zijn weggelbeven dus we gaan op volle sterkte de laatste fase in. Op papier moeten we zon dag van Steen kunnen winnen. Dat zijn we trouwens aan onze stand verplicht. Als we de speel wijze van de laatste maanden kunnen handhaven dan moet hel gewoon lukken". BERN - FC Den Haag heeft van de UEFA een boete gekregen van 5000 gultien wegens 'zeer onbehoorlijk gedrag van de toeschouwers tijdens de wedstrijd FC Den Haag - West Ham United in de kwartfinales van het tqernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars". Het was de zwaarste straf die door de UEFA vrijdag in Bern werd uitgesproken. De KNVB kreeg een boete van 2000 gulden wegens hel. gooien van flessen door toeschouwers dat tot een oponthoud leidde tijdens de wedstrijd Nederland - Schotland voor ploegen onder 23 jaar in het toernooi om het Europees^ kam pioenschap Vijfhonderd gulden moet PSV betalen voor het niet voldoende func tioneren van de ordedienst bij de wedstrijd tegen Hajduk Split in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen Aan Hajduk Split werd dezelfde straf opgelegd omdat Joegoslavische toeschouwers voorwerpen op het veld wierpen tijdens dé wedstrijd in Eindhoven en vuurwerk ontstaken. SANTA EULALIA DE RONSANA - De Belg Eddy Merckx heeft de Cata laanse week gewonnen. In de laatste etappe over 187 kilometer van Hospi taiet de Llobregal naar Santa Eulalia de Ronsana werd Merckx negende in dezelfde tijd als de winnaar Agustin Tamames (S). Na 122 kilometer in deze etappe wer den 12 renners het slachtoffer van een valpartij, onder wie Merckx. zijn ploeggenoten Huysmans en Van Schil en de Spanjaarden Manzaneque. Pedro Torres en Melero. De Belg Mintjes kwam er met een hersenschudding het slechtste af. Eddv Merckx. vrij ernstig geblesseerd aan zijn linkerarm en lin kerbeen. kon het peloton weer achter halen. De ploeg van de Belg contro leerde de strijd, zodat geen enkele ont snappingspoging gelukte. In de eind sprint was Tamames de snelste voor zijn landgenoot Elorriaga en de Ita liaan Tartoni. Het was de tweede ach tereenvolgende keer. dat Merckx de Catalaanse week heeft gewonnen De uitslag van de vijfde en laatste etappe is: 1 Tamames (Sp) 187 kilome ter in 4 uur55 minuten 50 seconden; 2 Elorriage (Sp): 3 Tartoni (It): 4 Santoni ZURICH - De Zwitser Dubach en de Italiaan Michelotti zullen de wed strijden van het Nederlands elftal tegen België in de kwartfinales van de strijd om het Europees voetbalkam pioenschap leiden, respectievelijk op 24 april in Rotterdam en op 22 mei in Brussel. In de halve finales in de strijd om de Europacup voor landskampioenen tus sen St, Etienne en PSV zal de Belgi sche scheidsrechter Delcourt op 31 maart de wedstrijd in Frankrijk leiden. Op 14 april in Eindhoven zal de En gelsman Bums fluiten ANDRE PARENT VLISSINGEN - André Parent van de handboogschuttersvereniging De Eendracht uit Vlissingen is als derde geëindigd op het landelijk Centaur- toernooi te Amersfoort. Er werd geschoten volgens de FITA- ronde (twee maal dertig pijlen). Parent behaalde 482 punten, (It); 5 Schar fZwi); 6 Medina (Sp): 7 Cima (Sp); 8 San José (Sp): 9 Merckx (Belg) en 10 Diaz (Sp) allen dezelfde tiid als de winnaar Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Merckx (Bel) 834 kilomter in 24 uur 6 minuten 28 seconden: 2. Aja (Spa) op 21 sec., 3. Perletto (Ita) op 32 sec.: 4. Fuchs (Zwi) op 43 sec.; 5.- Pujoi (Spa) op 58 sec., 6. Agostinho op 1 min. 3 sec. D eindstand in het ploegenklassement is: 1. Kas 96 uur 31 minuten 26 secon den; 2. Super Ser op 51 sec.. 3. Teka op 1 min. 36 sec.: De eindstand in hel puntenklassement is; 1. Merckx 118 punten. 2. Elorriaga 68: 3. Fuchs 58. SCHAAKVIERTAL GOES UIT BEKER GOES- Het bekerviertal van de Goese schaakvereniging is voor de volgende ronde uitgeschakeld in de wedstrijd tegen Volmac/Rottcrdam. Hoewel de Rotterdammers lang niet op volle sterkte naar Goes kwamen bleken de Bevelandse schakers toch te licht en werden kansloos met 3lh-'h uitgeschakeld. Alleen Rinus Verburg kwam met Corrie Vreken puntenverde ling overeen. De volledige uitslag: C. Jansen-F. van de Vliet 0-1, J. Gommers- J. van Baarle 0-1. W. van Wijnen- A. J. van Dop 0-1. M. Verburg-C. Vreeken '/g-'/si. ZATERDAGMIDDAG BRAAKMANLOOP TERNEUZEN - De s.v. Scheldesport uit Terncuzen organiseert vanmiddag (zaterdag) een prestatieloop in het Braakmanbos. Aan deze uurloop. die langs de Spanjaardweg is uitgestip peld, kan iedere liefhebber deelne men. Er wordt van 15.00 -16.00 uur gelopen over onbepaalde afstand Ieder die een vól uur blijft lopen ontvangt een speciaal voor deze prestatieloop ont worpen sticker en een prestatiekaart waarop het aantal afgelegde kilome ters staat vermeld Het inschrijfgeld bedraagt 2.50. Voor groepsinschrij- ving (boven de 10 personen) geldt een gereduceerd tarief. Inschrijving kan ter plaatse gebeuren tit 14.45 uur. MIDDELBURG C1- EXCELSI0R C1 MIDDELBURG - De C-junioren van Middelburg gaan aanstaande zondag een voorwedstrijd spelen in Rotter dam. voor de eredivisiewedstrijd Excelsior-FC Den Haag. Middelburg Cl speelt tegen Excelsior Cl. dat evenals de Middelburgers bo venaan in de competitiepoule staat en daarin moet strijden met Sparta. SVV en Xerxes. De wedstrijd wordt uiter aard op hel hoofdveld gespeeld, het Excelsiorveld Woudenstein en begint om half een. Trainer van Middelburg Cl is Wim Hoek en als leiders gaan mee Pim Zech en Ad Vermeulen ROTTERDAM - De eredivisieclub Sparta zal hel contract met de 32- jarige trainer Leo Slcegman niet ver lengen. Het bestuur zegt weliswaar respect te hebben voor de wijze, waarop Steeg- man zijn taak onder de vaak moeilijke omstandigheden heeft venicht. maar acht het beter na zes seizoenen de in Zandvoort woonachtige oefenmeester als hoofdtrainer in dienst te hebben gehad, voor het volgende seizoen een nieuwe man aan te stellen. VLISSINGEN - Janus Smit heeft ont slag genomen als trainer van Zeeland Sport. Smit zegt het moeilijke besluit te hebben genomen door een complex van factoren, die hij niet nader om schreef. Smits, die al vijftien jaar actief is als voetbaltrainer, zal wel de competitie bij Zeeland Sport afmaken Of hij on middellijk met een andere club in zee zal gaan kon hij nog niet zeggen. "Ik heb drie jaar zo hard gewerkt dal ik wel enkele maanden rust kan gehrui ken" Jan meulmeester Jan Meulmeester blijft nog een jaai bij Meeuwen. Hij zette vrijdagavond zijn handtekening onder een nieuw contract. Guust Voet Guust Voel gaat niet ingang van volgend voetbalseizoen de legendari sche Bert van der Meijden opvolgen als treiner bij Vogelwaarde. Voet die eerder bekend maakte bij HVV '24 aan het einde van dit seizoen te willen stoppen bereikte donderdagavond een akkoord voor een jaar met Vogel waarde. AMSTERDAM (ANP. - Ruud Krol ïs vrijdagmorgen met Ajax vertrokken naar hotel Duinoord te Wassenaar, waar de Amsterdamse ploeg zich zal voorbereiden op de wedstrijd van za terdagavond tegen PSV. Assistentrtrainer Jan van Daal iMi- chels is ziek thuis gebleven) zal pas za terdag weten of de international ook kan voetballen. r ADVERTENTIE* NICO SCHEEPMAKER blijvi We) werd door manager Guus Brox nadrukkelijk gesteld dat de toezeggin gen. die Boskov zijn gedaan, blijven gehandhaafd wanneer Feyenoord overgaat tot het aanstellen van een di recteur. Feijenoord wilde die directeui zeer ruime bevoegdheden geven, nu staat vast dal er niet zal worden ge knibbeld op de ruimte die Boskov is toegezegd. Boskov heeft piannen bepaalde veran deringen in hetgspelersbesland door te voeren, maar over die gedachten kwam niets naar voren. De nieuwe trainer vertelde. „In de komende anderhalve maand zal ik met alle spelers persoon lijke gesprekken voeren en pas daarna zal ik beslissingen nemen" Boskov meende dat Foijenoord de mogelijkhe den heeft een van de drie doelen die een topclub zich mag stellen, te verwe zenlijken. „Voor een club als Feije- noord moet een Europese titel, het Ne derlands kampioenschap of de natio nale beker haalbaar zijn' ZEIST - Jan van Beve ren. de doelman lands kampioen PSV. zal van avond niet in de belang rijke wedstrijd tegen Ajax in het Olympisch stadion van de partij zijn. Van Beveren, die in de wedstrijd tegen Tel star de gele kaart kreeg geoffreerd, is voor een duel geschorst. Jan van Beveren loonde zich uiterst gedesillusioneerd over de uitspraak van de straf- commissie van de KNVB. Hij noemde het de ergste straf, die men hem heeft kunnen opleg gen. Weliswaar heeft Van Be veren rekening gehouden met wat hij 'het ergste' noemde, maar gezien zijn tot nu toe nog blanco straflijst had de PSV goalie gehoopt dat hij een voorwaardelijke straf zou krijgen. WEMBLDINCE - Wielerprofs winnen heel wat af in hun leven Op de weg zijn dat doorgaans geldbedragen, op de baan worden er vaak prijzen in na litra gegeven. Cees Priem uit Wemel- dinge luid vurig jaar in de Ronde van Midden-Zeeland een primeur. Hij won tADVERTENTIEi f N De Nieuwe Man Wil de winter vergeten ln ietï ongedwongens Iets lichts en luchtigs. Dick Holthaus ont wierp voor hem c:t kostuum. Benöien/Smits maakt het In urn's, twills, linnen. En fijne tweeds Met een perfekte pasvorm Zoals u in elke goede mode zaak zult ervaren De Nieuwe Mode Ini Bendien/Smits, Almelo pb 64, tel 05490 12345 WEERT - Acht overwinningen om vatte ditmaal de Zeeuwse buit op het in het Limburgse Weert gehouden jeugdranglijsttoemooi tafeltennis van de tafeltennisvereniging 'Megacles'. Opnieuw betekende dit dat het Zeeuwse jeugdtafeltennis op natio naal niveau in de diverse leeftijds klassen in de breedte groeit. De deel nemers waren afkomstig uit 76 ver enigingen van 14 afdelingen en dal be tekende een goed bezet toernooi waarop de volledige, jeugdtop van Ne derland aanwezig was. In de enkelspelen werden wijf eerste plaatsen behaald en hiervan bleek de Zeeuwse overmacht het grootst bij de jongenspupillen A toen drie Zeeuwen tot de laatste vier doordrongen. Peter van Iren <MZi was zover gekomen door onder andere de als eerste geplaatste William du Foss iWilno) uit le schake len terwijl Frank Bilius eveneens een goede prestatie vernchtte door de als tweede geplaatste Wim Moggrée (VEV) terug te wijzen Uiteindelijk werd Jan Henk Bomhof <MZi eindwinnaar door eerst zyn clubgenoot van Iren te klop pen en in de finale Eu van Rossuui «Megaclesj in de 3e game te verslaan. Carla de Bree (Zand) ontpopte zich de laatste tijd als een goede toernooi- speelster en zij bevestigde dit nu door in de finale bij de meisjesjunioren C de Brabantse Corry Zwegers (Geldrop) in twee games te verslaan. Samen met Marjan Verpoest iTomadoi werd zij bovendien winnares in het dubbelspei junioren B-C waarbij zij het duo Lia Leblanc-Marja Verspangen m de derde game de baas bleven. Ook Vi vian Blanckaert (Aloy) deed weer van zich spreken door tweemaal op een overwinning beslag te leggen. In het enkelspel pupillen A werd zij eerste na een eindzege op José Timmermans (Swift) terwijl zij samen met haar zus Sterra het dubbelspel bij de meisjesaa- spiranten won waarbij de Limburgse rivalen van Koningslust. Wilmie van Rijswijk én Lea Bos werden verslagen- Voor een uitstekende prestaue zorgde ook Ingrid Hofman iMZ) die bij de meisjespupillen B al haar tegenstan ders gedecideerd klopte en de ver diende e.erste plaats greep. Bij de meisjeswelpen zag de jeugdige Ankïe Kersten kans zich te revancheren voor de onlangs geleden nederlaag bij de nationale achtkampen door nu in de eindstrijd in twee games met Mieke Pazie iHoonhorsl) af te rekenen. Bij de dubbelspelen zorgde het MZ-duo André Louwen.1 Wim Wegman voor een bijzonder goede prestatie bij de adspi- ranten door het sinds drie jaar niet meer geklopte sterke duo Then van Gasteren/ William de Bruin met de eerste nederlaag te confronteren. De eindzege ging in de derde game naar de Middelburgers. Marjan en dochtertje Jat kg zijn mtrr ■uk-1; Dat de toen nog in Goes genomen Gisteren "rrd de gewone onende kopman von FrisoJ goed int keuken hem officieel 'overhandigd' r Pnem demonstreerde onmiddellijk zxj V wo uiist een hu- aan hel bouwen vaardigheid in de rennerskeukei 'igs het kanaal in Wemeldinge In- iFoto PZCi Stel nu even dat Leo van der Kroft zich inderdaad heeft laten omkopen, zoals 80 proeent van de Duitsers meent )een troost, dat percentage is in ieder geval lager dan het percentage Duitsers dat op Hitier stemde). Stel dus dat dat waar is. dan moet Ben Hoppenbrouwer ook in het komplot gezeten hebben. Want Van der Kroft wilde het doelpunt van Wittkamp al toekennen, maar Hoppenbrouwer slak daar zijn stokje voor. Maar als Hoppenbrouwer ook tevoren was omgekocht, moet grensrechter De Bruin, die aan de overkant stond, dus ook zijn omgekocht. Want die moest door zijn gevlag weer helpen dat Real Madrid kon scoren, door bij voorbeeld niet voor buitenspel te vlaggen, of overtredingen van de Duitse verdediging te constateren. Die De Bruin is verreweg de sluwste van de dm- Hij heeft zijn 25 procent van het smeergeld opgestreken (Leo van der Krofl 50 procent Hoppenbrouwer en De Bruin allebei 25 pc'., alleen za! Hoppen brouwer nog een bonus hebben gehad in de vorm van een pauwblauwe Alfa Romeo en Julia), maar niemand die hem met de vinger nawijst, geen mens die hem tevergeefs vraagt of hij bij de bewegende beelden commentaar wil geven, sterker nog. ze kennen ln Duitsland zijn naam niet eens. hij zou bij wijze van spreken onopgemerkt bij Emmerich de grens kunnen oversteker: niemand zou hem willen wurgen, niemand zou zijn auto in de fik steken, niemand zou weten wie hij was. De volmaakte misdaad dus' In zijn thuiswedstrijd tegen Telstar, wist FC Amsterdam enkele weken geleden niet minder dan 800 fanatici binnen de poorten van het Olympisch Stadion te lokken De andere 64.000 die er in hadden gekund, waren toch maar naar de bioscoop gegaan De Stoop, de voorcitter van FC Amsterdam 'samensmelting van DWS. Blauw-Wit en De Volewijckers. dus tedere club had bi; wijze van spreken 266 toeschouwers geleverd voor die sbreekderby" tegen Telstar) besloot toen dat het hoog tijd werd dat FC Amsterdam verhuisde naar het bij veld, dat ln de schaduw, of onder de rook van het Olympisch Stadion ligt. Meteen paar duizend man op de tribune» zou daar de sfeer kunnen ontstaan, die in het Olympisch Stadion nog niet bij tiendui zend toeschouwers wil opbloeien Ik heb me het buitenkansje om een wasechte eredivisiewedstrijd te zien verspelen op een amateuraccommodatie natuurlijk niet laten ontgaan, te meer niet omdat ik up hetzelfde veld zelf zo dikwijls gespeeld heb, in de kleine twintigjaardatik voor Blauw-V/it voetbalde. Het stadion veld heb ik. behalve als ballenjongen. nooit bereikt, maar het eredivisieveld waar FC Amsterdam van nu af aan de beuk erin zal zetten, herkende lk. was van mij „Waar is hier de perskamer?", was mijn eerste olijke vraag aan Stoop in het bestuurskamertje waar de bestuurderen van FC Amsterdam en NEC opeengepakt zaten. De KNVB heeft het bijveld maar krap-an goedgekeurd voor bespeling in de eredivisie. Het veld. dat er overigens uitstekend bij lag. voldoet weliswaar aan de minimummalcn (de officiële Nederlands*- maten zijm lengte 100 tot 110 meter, breedte 64 tot 75 meter), maar wal dr kleed- en wasruimten betreft moest de KNVB enige lankmoedigheid be trachten. Ook werd bepaaJd. dat er achter het doel bij het clubhuis, waar wel een heg staat maar geen afrastering, geen toeschouwers mochten staan. Er stonden overigens we! enkele tientallen mensen, maar dat waren minder oproer kraaiers zo te zien dan wel politieagenten, bejaarde leden. oud-eltftalleider.s en dat soort mensen dat er behagen ln schept om gezellig achter het doel te staan, want die komen niet zozeer voor het voetbal maar meer voor de gezelligheid. En over sfeer hadden we dus geenszins te klagen, meteen dikke 3000 man op de tribunes. Spelers en scheidsrechter waren nu eindelijk onder roepberetk. dus toen Veryoorteen keer een dubieuze beslissing nam. riep iemand; ,.K:jk je wel uit wat je doet Vervoort, we kunnen nu alles zien wat Je doet*" Vlak voor me zat een aanhanger van NEC Dat ik die kon verstaan was dus geen kunst, maar éen blijkbaar Nijmeegse uitdrukking wil ik u toch niet onthou den Hij zei het tegen mijn zoontje, na een zeer felle charge van een FC Amsterdam-speler op de verrukkelijk voetballende Jantje Peters, die in deze vorm ongetwijfeld de beste voetballer in Nederland is. .Ze knippen de stront uit z"n reet. als 't niet anders gaat", mopperde die Nijmegenaar Terwijl in alle sporten met tijdwaarneming is overgestapt op elektron! sche apparatuur, zodat je de 10.000 meter schaatsen met een honderste seconde verschil kan winnen of verliezen, is het bij voetbal nog altijd mogelijk dat je een wedstrijd, en daardoor vele honderdduizenden gul dens inkomsten voor de club en vele tienduizenden guldens inkomsten voor de spelers verliest door een buitenspelgeval waarbij het niet om honderdsten van seconden of enkele centimeters gaat. maar om enkel»- meters. We hebben dat weer gezien bij Real Madrid-Borussia Moencheng ladbach. Ik heb vroeger al wel eens op de wenselijkheid van een hoofdscheidsrechter gewezen met correctiebevoegdheid. Hij kan aan een tafeltje zitten, enkele meters buiten het veld bij de middenlijn, met een monitor voor zich. Op die manier is hij direct bereikbaar voor de scheidsrechter. In geval van een dubieuze beslissing tik heb wel eens een Braziliaanse voetbalwedstrijd op net scherm gezien waar blijkbaar ook de een of andere waarnemer aan een tafeltje bij de middenlijn zat: die middenlijn is tegenwoordig trouwens ook het trefpunt voor de grensrechter en de invaller, als er gewisseld moe? worden. Via zijn koptelefoon vraagt de hoofdscheidsrechter dan 'Karei van der Meer. Leo van der Kroft na zijn pensionering desnoods Leo Hom of de tv-regisseur de ampex even wil terugspoelen en het gewraakte moment even wil herhalen, liefst verlangzaamd. Dat moet technisch te verwezenlij ken zijn. Scheidsrechter en hoofdscheidsrechter bekijken samen de beelden (moeder komt binnen met thee en koekjes en vraagt wat er eigenlijk op het andere net isi en de scheidsrechter beslist of zijn aanvankelijke beslissing juist was of niet. zodat hij toch de eindverantwoordelijkheid houdt. De enige be voegdheid die de hoofdscheidsrechter heeft is. dat hij via eer. claxon kan bepalen dat het spel na een omstreden beslissing wordt stilgelegd voor hei bekijken van de beelden. sport ROTTERDAM (ANI'i Vu.jadi kov. de 44-jarige JoegOSlavisi.li er. die zijn contract voor tw met Feijenoord heelt getekend, zal 1 juli 1978 geen grotere bevoegdheden hebben dan zijn voorgangers hadden. Tijdens een persbijeenkomst, vrij dagmorgen in liet stadion, werd dui delijk dal Feijenoord Vujadin Boskov als trainer/eoaeli in dienst had geno men en dat beslissingen, die de finan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17