DISCO POLY PAM WESTDORPE IS AL 71/2 JAAR IN DE RUNNING BIJ STREEKJONGEREN Thuiswedstrijd van Axel tegen buurman Steen erg belangrijk extiA IJzersterke kunst van Etienne Boone in Assenede SPORT(HAL) VARIA De man in het voorjaar. 'Clover Leaf kwam, zag en overwon en veroverde van die tijd af de belangstel ling van de jongeren voor het Polj Pam-gebeuren. Tijdens de Westdorpse kermisweek in 1972 werd het eerste Poly Pam beatfes- tijn in het leven geroepen. „Westdorpe stond toen letterlijk en figuurlijk vier dagen op zijn kop, alles en iedereen was in de ban van dit popfeest. Een aardig heidje was toen dat om zeven uur 's- avonds alle Poly Pammers in hun eigen zaal aan de televisie zaten gekluisterd om daar het optreden van de Dizzy Mans Band te volgen. Dat optreden was play-back, want de installatie van deze band stond opgesteld in Westdorpe. Wat een geweldige belevenis was het daarna om ze drie uur later na Hilver sum in Westdorpe in levende lijve op het toneel te zien verschijnen", vertelt Evert enthousiast. Er volgden jaren daarna nog meer van deze groots opgezette beatfestijnen. Poly Pam had de primeur van een op treden van de Engelse groep Hawkwind Voor de werkgroep een financieel zwaargewicht, want na die tijd moest zij met zeer veel beleid de kas beheren. „Door die grote hap uit de kas moesten we het de eerstkomende maanden wat rustiger aan doen", zegt Evert Aude- naerd. Disco Poly Pam liet niet alleen groepen komen maar trok er ook zelf op uit om groepen ergens anders te gaan zien. In clubverband werden uitstapjes ge maakt naar The Rolling Stones in Antwerpen, de kleinkunsthappening Nekka'73, Ray Charles. Er werden kleine pop-reisjes georganiseerd naar Parijs en Londen. Opnieuw kwam Poly Pam in het geweer om op grote schaal groepen te contrac teren voor haar beatfestijnen. Klin kende namen verschenen op de affiches en het bezoekersaantal was overweldi gend In 1974 traden op: Long Tall Ernie and The Shakers, Hobo String Band. Alquin, BZN. Fontessa, Catapult en nog vele andere. In 1975 werd het podium van Poly Pam in beslag genomen door onder andere Lemming. Hoa Bing. Lau rel Canyon Band, Kayak. Lucifer. Mungo Jerry. American Gipsy. Spooky and Sue, Tumble Weeds en Hank The Knive. Geleidelijk begon Poly Pam zich ook bezig te houden met het inrichten van kleinkunstavonden. „Er deden sterke geruchten de ronde dat de ouderen weinig aan hun trekken kwamen, omdat er buiten het popgeweld niets anders werd georganiseerd". Evert Audenaerd is van mening dat de werkgroep van Poly Pam deze aanval sportief heeft op genomen „We hebben toen Willem Vermandere gevraagd. Het bezoekers aantal viel wat tegen Maar we vonden dat zo n kleinkunstavond voor herha ling vatbaar was. Afgelopen vrijdag stond Dimitri van Toren op de planken Weer was dc publieke belangstelling niet denderend", aldus Evert Aude naerd. Omdat deze onderbezette avonden voor Poly Pam een verlies opleveren, wil de werkgroep zich nog wel eens nader be raden over het feit of ze ja dan nee met deze kleinkunstavonden zal doorgaan. Temeer omdat het in de pop-sector voor Poly Pam ook niet formidabel mar cheert „We zoeken voortdurenanaar de redenen hoe het komt dat de grote be langstelling van vroeger gekelderd is. Feit is dat er overal steeds meer disco theken uit de grond verrijzen. De groe pen vragen steeds meer geld, dus de en treeprijzen moeten omhoog. De subsi dies die wij van de SKW Sas ontvangen blijven op hetzelfde pitje doorsudderen Bovendien zijn deze subsidies toch al niet om over naar huis te schrijven", legt Evert Audenaerd uit. Gemiddeld is het bezoekersaantal in Poly Pam steeds achteruit gegaan. In 1972 legden 11.100 jongeren aan. het jaar daarop zelfs 12.500 jongelui. Afgelopen jaar waren het er niet meer dan 6.700. „Dat is een daling van 35 procent ten opzichte van 1972". aldus Evert Aude naerd. De werkgroep Poly Pam zit evenwel niet bij de pakken neer en gaat vol energie door. „Die troosteloze periode komen we ook wel weer door. Na elke regen komt zonneschijn", merkt Evert opti mistisch op. De werkgroep verwacht in elk geval veel. van het zaterdagavond optreden van 'Earth and Fire'. TEKST: PAULUS MAARTENSE ASSENEDE (B) - In kunstgalerij 'Margaretha de Boeve' in de Belgische grensplaats Assenede wordt momen teel een serie zeer gevarieerde ijzer- sculpuren van Etienne Boone geëxpo seerd. Zeven jaar geleden is deze Gentse kunstenaar met het creëren van deze een halve tot een hele meter hoge sculpturen begonnen. In zijn beginperiode componeerde Boone uit oud roest van de belt en uit afgedankte onderdelen, zoals tandra- dertjes. bougies, spijkers, schroeven en metaalstrips, zijn over het algemeen fi guratieve voorstellingen. Ook nu nog put hij inspiratie merendeels uit zijn zeehengelwedstrijd ZAAMSLAG - Zaterdag 27 maart or ganiseert de zeehengelaarsvereniging 'HSVO' uit Zaamslag haar grote inter nationale zeehengelwedstrijd op de Westerschelde. Voor deze wedstrijd zijn prachtige prijzen beschikbaar ge steld. Gezien het watergetij begint men om 11.30 uur en eindigt men om 14.30 uur. Er wordt gevist vanaf Ter- neuzen tot aan de Griete nabij Zaam slag. Plattelandsvrouwen vergaderen ZUIDZANDE - Maandag houden de plattelandsvrouwen Zuidzande. Nieuwvliet en Caözand hun vergade ring. De heer H Tach uit Cadzand houdt een inleiding overschilderen binnen- en buitenshuis, behangen en decoratie. De vergadering begint om half acht in hotel De Zwaan te Zuidzande. Europaschool houdt jaarlijkse uitvoering ZUIDZANDE - Zaterdag 27 maart houdt de Europaschool uit Zuidzande de jaarlijkse uitvoering in hotel De Rode Leeuw te Zuidzande. De avond wordt verzorgd door de leerlingen zelf. Aan vang half acht. liefde en bewondering voor de dieren wereld. Op de expositie is een tamelijk grillige pluimveestapel onder meer te zien. De laatste tijd neigt Etienne Boone steeds meer naar de abstracte kunst vorm. Van deze verlegging in zijn crea tiviteit zijn ook verschillende werken tentoongesteld. Na Etienne Boone is het de beurt aan John Massis, de Belgische krachtpat ser uit Gent, om in de galerij "Margarc tha de Boeve' met de handen ver vormde en gebogen metalen tentoon te stellen. Massis. die treinwagons kan voorttrekken en ongeveer 126 kilo me taal met zijn tanden van de grond kan lichten, noemt zijn creaties 'sieraden voor het zwakke geslacht'. Dus een uitdaging aan het adres van de ge ëmancipeerde vrouw. Armbanden en halskettingen bestaan uit ruw rondge bogen stalen stangen. Vanaf begin april zal deze massieve Massis-kunst in Assenede te zien zijn. eenvoudig maar heer Het is het afgelopen seizoen duidelijk gebleken: mannen dragen weer pakken. Het kostuum is zelfs bij de meest doorgewinterde denim-drager de klerenkast binnengedron gen. Er zullen er dit vooijaar nog wel een paar bij komen, want stoffen en modellen geven zelfs de grootste pakkenha- ter geen aanknopingspunt voor kritiek. De elegantie van de nieuwe koliek- klepzakken. en slanke pantaloas tie Tilbury-mannenmode welke kunt zien in de Tilbury-zaak van Dixhoom - wordt bepaald door een uiterst verfijnde belijning, die is mogelijk gemaakt door het gebruik van zeer soepele, eenvoudige stof fen. Het zijn voornamelijk effen ma terialen. in diverse variaties: van gabardines tot fijne, ietwat geruwde kamgarens en zomer-tweeds, en gladde mohairtypes. Het dessin, dat opvalt, is de sjieke streep, in decen te. nietcontrasterende uitvoering. Grove stiksels worden in de nieuwe stijl niet aangetroffen, zelfs ruet bij de sportieve pakken, waar de dub bele stiksels in een niet afstekend e kleur zijn aangebracht Opeagesnede revers, afwisselend rug- en zijsplitten. hooggestelde met rechte pijpen, smaile ceintuurs en horlogezakjes, ziehier de belang rijkste details waaraan een man zich dit seizoen herkenbaar kan maken. Wil deze man zich in zijn vrije UJd ui een van de aktuele vrijetijdsstijlen vertonen (zoals de golf-, de baseball-, de tennis- en de MARI NE-LOOK) dan slaat hij geen gek figuur als hij op zijn ecru of witte pantalon een effen katoenen bloe- son kiest, met kraag, of mouwen, schouderpartij of knoopsluiüng ol ritjes in een afstekende tint. De kleuren die een man dit seizoen zal dragen zijn, naast zwart, grijs, ma rine en wit: jade (groen», platina (blauw), kaki en topaas (bei ge/rood). OOSTBURG - Met nog vier wedstrij den te spelen en vijf punten voor sprong kan dc ploeg van Le raren in de B-poule van het zaalvoetbal in Oost burg de titel bijna niet meer ontgaan. De Lerarenploeg zorgde voor deze comfortabele voorsprong door met 3-1 te winnen van de grootste concurrent: Hof ter Mude. In die zelfde B-poulc zorgde Vier Emmers samen met Rabo King voor een doelpuntrijke wed strijd: 7-6'. Amro versloeg Riemens met 5-2. In de A-poule maakte Peugeot geen fout tegen Van Hal en Kareis (3-7). Durlet verloor pp het nippertje van Ve- lositas 2-3) Oktopus versloeg Hotzicht Varkens met 11-1. In de C-poule trok de Pottekijker aan het langste eind tegen Internationaal Transport Bron. De score was hier 6-1. Karibar I had. zoals verwacht, geen enkele moeite met Alheo. De uitslag was hier 9-0. In de D-poule deelden Chez Renë en Temboys II na twee keer twintig minu ten de punten (2-2). NMB-Blondeel had geen moeite met FC 't Zwin ul4-l). De standen zijn: A-poule: Peugeot 14 11 1 2 23 McFieHuiQua 13 9 3 1 21 Jansen Sp. 13 3 l 4 17 Velositas 13 3 0 5 16 Oktopus 13 7 1 5 15 Hotz. Vark. 13 5 0 8 1U Trico Noble 14 4 2 8 10 Durlet 13 4 1 8 9 v. Hal en Kareis 13 2 1 10 5 Batselaere 12 1 2 9 4 B-poule: Leraren Hof ter Mude Riemens Adm. pers. Aers ABV 14 3 5 6 11 Veteranen 13 4 1 8 9 Vier Emmers 13 3 2 8 8 C-poule: Eksakt 14 11 1 2 23 Karibar I 14 10 1 3 21 Diepvries 13 9 1 3 19 Tem Boys 11 7 1 3 15 La Porte d'Or 13 7 1 5 15 Int.Trp.Bron 13 6 0 7 12 Eloy 14 3 4 7 10 Pottekijker 14 4 2 8 10 Trimclub 14 3 2 9 8 Alheo 14 0 1 13 1 D-poule: NMB-Blond. 14 11 2 1 24 vv Sasput 13 10 3 0 23 Steba 14 6 4 4 16 Ten Boys II 15 7 2 6 16 De Landb, 14 6 2 6 14 Karibar II 14 4 4 6 12 Chez René 12 4 3 5 11 de Rode Leeuw 14 4 2 8 10 'tZwïn 14 0 1 13 1 Het programma ziet er als volgt uit- Vandaag, vrijdag: In den Koning - Ste- ba. FC "t Zwin - w SaspuL Maandag. Oktopus - McFieHuiQua, Eloy - Internationaal Transport Bron: Van Hal en Kareis - Durlet; Trico No ble - Hofzicht Varkens; Velositas - Bat selaere. Dinsdag: Tem Boys I - Diepvries; Aers - Vier Emmers; Leraren - Rie mens. Zoals verwacht hebben de Temeuzen Veteranen tegen het onderaan staande PZEM geen fout gemaakL De voorlaat ste wedstrijd van de Terneuzen Vete ranen eindigde in een 9-3 overwinning. Door dit resultaat hebben de Veteranen maandag tegen Elopak aan een pont voldoende om kampioen te worden. De wedstrijd tegen PZEM was er over igens een met twee gezichten van de koplopers. Voor de rust overspeelde het PZEM er. de 7-2 ruststand deed een monsterseore var» dik boven de tien verwachten. Zover kwam het niet. Zo goed ais er in de eerste helft werd ge speeld zo slechts was het in de tweede helft. Van der Poel had minder moeite met DOW 1 dan op papier mocht worden verwacht. De DOW-formaüe kwam in een min of meer fantasie opstelling bin nen de lijnen en was daardoor geen par tij voor Van der Poel dat zeker is van de tweede plaats. De derde plaats is in vaste handen van HKC dat maandag overigens niet ver der kwam dan een 1-1 gelijkspel tegen Elopak. Maandagavond valt ook de be slissing over de degradatie. Mistrappers speelt dan tegen DOW en PZEM tegen HKC. HKC.De Mistrappers hebben nog een punt voorsprong op PZEM en zijn bij winst veilig. Uitslagen maandag; Temeuzen Veteranen-PZEM 9-3. Van der Poel- DOW 1 8-3. HKC-Elopak 1-1. Mistrappers-DOW 2 2-4. Stand: Temeuzen veteranen 13 11 1 1 23 71-23 Van der Poel 13 10 1 2 21 63-26 HKC 13 6 3 15 29-31 DOW 2 13 5 .11 30-38 DOW 1 13 4 3 6 11 19-30 Elopak 13 3 4 6 10 18-45 Mistrappers 13 2 3 8 7 19-35 PZEM 13 2 2 9 6 17-45 Programma maandag. 19.30 Mistrappers-DOW. 20.15 HKC-PZEM. 21.00 Van der Poel-DOW 2, 21 45 Ter- neuzen Veteranen-Elopak. ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG 26 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zaterdag 3 april toppermet 'Earth and fire' Jaarlijkse troef: beatfestijn van vier dagen WESTDORPE - Een disco-soos die doorzettingsvermogen heeft getoond, veel activiteiten ontwikkelt en kans ziet voortdurend bij de streekjongeren in de running te blijven, al wordt er gemiddeld wel een terugval in de toe loop geregistreerd, dat is disco Poly Pam in Westdorpe. Poly Pam, werkend onder de zeer afstandelijke supervisie van de Stichting Sociaal Cultureel Werk in Sas van Gent. bestaat zaterdag 3 april op de kop af 7,5 jaar. Dit niet als erkend te boek staande jubileum zal grootscheeps worden gevierd met het brengen van een 'absolute topper', een optreden van de popgroep 'Earth and Fire'. daan, uitgaande van de rooms- katholielce kerk. Met name op de zon dagmiddag en -avond was het tijd voor jeugdwerk, met dien verstande dat de jongens en meisjes van elkaar geschei den werden gehouden. „Eigenlijk tien jaar geleden kwam het echte soosbe- leid pas op gang. Ongeveer in die pe riode kwam ook de SKW van de grond. Er werd gestart met een jeugdsoos voor jongelui vaN 13 tot 15 jaar, op de zondag avonden, met een tweedehands juke box en met plaatjes die de jongelui zelf moesten meebrengen", herinnert Evert Audenaerd zich. Later ging de soos naar de zaterdaga vond en werd de leeftijdsgrens naar 16 jaar en ouder verschoven. Ook de be voogdende houding van de SKW was voorbij. „De jeugd van Westdorpe mocht het zelf gaan waarmaken. Een werkgroep van zo'n tien leden mocht zelf de sooszaken regelen. Natuurlijk bleven we een onderdeel van de sociaal-culturele stichting, maar toch doen we net iets meer dan de andere clubs", zegt Evert. Op 28 september 1968 werd disco Poly Pam geboren. „De eerste daad die we toentertijd stelden, was de oude juke box voor de sloop aan de kant zetten en een voor die tijd zeermodeme draai talei- apparatuur aanschaffen. Het feest kon beginnen, elke zaterdagavond disco show met dansen. Al gauw zagen we in dat dat ook niet alles was. Dat vormde de aanleiding om de eerste bandjes naar Westdorpe te halen. We contracteerden groepen uit Sluiskil en Temeuzen. Dat was toen een heel bijzondere gebeurte nis voor Westdorpe. Over geld werd niet gesproken, de jongelui kregen een paar tientjes reiskosten". Volgens Evert Au denaerd heeft deze - filantropische - pe riode niet lang geduurd- De grote stap werd gewaagd; Popgroepen van naam contracteren. Op 21 augustus 1970 brak de eerste grote popdag aan, de groep „We hebben de afgelopen jaren al meer dan zestig groepen geïntroduceerd", vertelt niet zonder trots de 23-jarige Evert Audenaerd, secretaris van de der tien leden tellende werkgroep. In dit verband wijst hij ook alvast op het aan staande Poly-Pam beatfestijn. de vijfde in successie en als het ware de grote, jaarlijkse troef. Volgens Evert Aude naerd heeft Poly Pam als soosorganisa- tie met dit evenement flink naam ge maakt. Van 3 tot en met 6 juli. dus uitge smeerd over vier volle dagen, wordt deze troef ingezet, de groepen die ik nu op noem en dan vermoedelijk zullen optre den, hebben we eigenlijk nog in optie, omdat we de contracten nog niet heb ben verstuurd. Maar het is de bedoeling dat 3 juli Bill Brooker Jug Band op treedt. 4 juli Kayak, 5 juli een geweldige discoshow, afgewisseld met Elson Bleu en op 6 juli brengen we voor de vierde keer de Dizzy Mans Band naar West dorpe", aldus Evert Audenaerd. Ver voor die tijd, op 10 april, komen de zanger Euson en zijn Steelband een voorstelling geven. Dit optreden, in sa menwerking met en onder auspiciën van 'Uit' in Zeeuwsch-Vlaanderen, ge beurt in het cultureel centrum 'De Speye' te Sas van Gent. Beginperiode Ongeveer tien jaar geleden kreeg de Westdorpse jeugdsoos de eerste aanzet van wat het vandaag de dag is gewor den. Voor die tijd werd er slechts aan het zogenaamde patronaatswerk ge- SPANNING IN DE VIERDE KLASSE IS ONDERAAN HET GROOTST TERNEUZEN WACHT ZWARE UITWEDSTRIJD TERNEUZEN - Met nog vier wedstrij den voor de boeg is Axel de voornaam ste kanshebber voor de titel in de derde klasse geworden. Door de 1-0 overwin ning tegen DOSKO en het gelijke spel van Goes bij METO is de voorsprong van de Axelaars gegroeid naar twee punten op Goes en drie punten op Jong Ambon en METO. Zondag krijgt Axel Steen op bezoek. Meteen is dit ongetwijfeld de belang rijkste wedstrijd van het weekend in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor Axel een zware kluif omdat Steen in de tweede helft van de competitie zich uitstekend heeft hersteld van een zwakke start. Na een lange tijd in de onderste regionen van de ranglijst te hebben verkeerd is de ploeg van trainer Luteijn nu een dikke middenmoter geworden en derhalve uiterst gevaarlijk voor Axel. Als Axel deze thuiswedstrijd wint is het er in ieder geval zeker van dat er weer een achtervolger, of misschien zelfs twee. zal afhaken, want in Hoogerheide spelen METO en Jong Ambon tegen el kaar. Bij winst van Axel en een gelijk spel van deze ploegen blijft alleen Goes nog als serieuze achtervolger over als die er in slagen van Dosko te winnen in Bergen op Zoom. Met de uitwedstrijd naar Jong Ambon nog in het vooruitzicht, een wedstrijd die men bij Axel als de lastigste van het nog af te werken programma be schouwt. zou een eventueel nederlaag of gelijkspel van Jong Ambon in de kaart van Axel kunnen spelen. Voorop staat dan dat Axel zondag van Steen moet winnen. Ook dat staat nog niet vast. Onderaan in de 3e klasse krijgt Bres- kens nog een waterkans om zich te red den van de degradatie tegen ODIO. Bij verlies tegen deze belangrijkste mede kandidaat voor de degradatie,valt het doek definitief voor de Bressiaanders. Enkele weken geleden nog verloor Breskens in Odio met maar liefst 5-1. Op eigen veld kan HW'24 zich zondag definitief in veiligheid spelen als er ge wonnen wordt van Vosmeer. Bij verlies en eventuele winst van Odio in Bres kens komen de Hulstenaren drie wed strijden voor heteinde toch nog dichtbij de degradatiegrens. In de tweede klasse wacht Temeu zen zondag de zeer zware uitwedstrijd naar Rood Wit.DeTerneuzenploegisde laatste tijd wat aan het terugvallen en slaagt er haast niet meer in om tot winst te komen. Weliswaar heeft men nog altijd een theoretische kans om het kampioenschap maar dan moet zondag in St. Willibrord wel van Rood Wit ge wonnen worden. In de wedstrijd in Temeuzen maakte Rood Wit een zeer sterke indruk met uitgekiend voetbal. Toch is Rood Wit in deze competitie het kwetsbaarst ge weest op eigen veld. Met een overwin ning tegen Rood Wit zou Temeuzen zich ook revancheren voor de droevige vriendschaopelljke wedstrijd tegen Steen. In de vierde klasse is zowel onderaan als bovenaan nog alles mogelijk. De meeste spanning zit toch in de staart waar vier ploegen, met een onderling verschil van twee punten moeten gaan uitmaken wie gaat degraderen. Van dit viertal heeft Hoofdplaat het zondag het zwaarst met een uitwed strijd tegen koploper RCS dat zich zeker geen puntenverlies kan permiteren om dat Koewacht nog maar een punt achter staat en via een overwinning op eigen veld tegen Biervliet ongetwijfeld zal profiteren van een misstap van RCS. Voor Com. Boys is er nog altijd hoop. Sedert de komst van Piet Penne heeft men niet meer verloren en met vier pun ten uit drie belangrijke wedstrijden tegen mededegradatiekandidaten zijn er voor de Sassenaren weer volop moge- lijkheden voor handhaving. Zondag speelt Com. Boys weer een thuiswed strijd die winst kan opleveren. Honte- nisse maakt de laatste weken bepaald geen sterke indruk meer. Vogelwaarde speelt op eigen veld tegen Clinge. Clinge is zelf van alle verdere mogelijkheden uitgesloten. Als 'dikke middenmoter' kan het zonder zenuwen de wedstrijd ingaan.De vierde degrada- tiekandidaar is het Walcherse Noor mannen dat op eigen veld Domburg ontmoet en wel eens afstand zou kun nen nemen van de Zeeuwsvlaamse ploegen die het dan onderling moeten gaan uitmaken. Programma zondagvoetbal: 2e klasse: Rood Wit Temeuzen. 3e klasse; HW'24 - Vosmeer (1); Breskens - ODIO 1Axel - Steen (1); vierde klasse: Com. Boys - Hontenisse (1): Zeeland Sport - Philip pine (3); RCS - Hoofdplaat (1): Koe wacht - Biervliet (1): Vogelwaarde - Clinge 1); res. 2e klasse B: Rood Wit III- Temeuzen H (2): Axel n - Longa II (1): res. 3e klasse D: HW'24 II - RCS II (1): Temeuzen III - Goes n (1); Afdeling Zeeland: le klasse; Lewed. Boys - Schoondijke (2). res. le klas; Axel III - Breskens III 1Domburg II - Steen II (3). 2e klasse A. Philippine II - RCS III (1); Hontenisse III - Schoondijke II (2); Biervliet II - SDOI (2). 3e klasse A: Ter- neuzen IV - Terhole I (2); SDO II - Clinge HI (1); 3e klasse B; Terhole H - Graauw HKDRIA WII - Com. Boys m - (3): IJ- zendijke n - Sluiskil II (l); 3e klasse C: Middelburg IX - Sluiskil m 1Philip pine HI - Schoondijke HI (3); Aarden burg IU - Hoofdplaat m (1) Zaterdagvoetbal Hoek is er in het zaterdagvoetbal niet in geslaagd om veertien dagen geleden minimaal een punt te nemen uit de uitwedstrijd tegen Dinteloord. Het werd voor Hoek in Dinteloord een 2-0 nederlaag en daardoor is de voor sprong van de leiders geslonken tot een punt. Zaterdag mag Hoek dan weer eens in het veld in deze competitie met hindemissen. Het is te begrijpen dat er bij Hoek nogal wat ontevredenheid heerst over de ma nier waarop het programma in de derde klasse van het zaterdagvoetbal wordt afgewerkt. Weken aan een stuk heeft Hoek het voetbalweekend vriend schappelijke wedstrijden gespeeld om dat het steeds vrij was. Hoek heeft dan ook nog eens de pech dat het van de vijf laatste competitiewedstrijden er vier uit moet spelen en nog slechts een thuis. Een van die vier heeft Hoek ge speeld en zaterdag moet men op bezoek naar Zwaluwse Boys. Wil men kam pioen worden dan zal deze wedstrijd moeten worden gewonnen temeer om dat Dinteloord op eigen veld het zwakke PTT Breda ontmoet dat weliswaar ver beten vecht tegen de degradatie. Zaamslag. dat toch een verrassend goed seizoer/ achter de rug heeft, moet zater dag naar Kloetinge en een punt zou een verdienstelijk resultaat zijn voo Zaamslag. AZW is dit weekend wee het slachtoffer van het geringe aanta clubs in de derde klasse en mag wee eens rusten. In de vierde klasse krijgt Sluis koplo per Yerseke op bezoek. Er is de laatste wedstrijden duidelijk een hapering ge komen in de Sluisse aanvalsdrift en het ziet er niet naar uit dat het net als de vorige keer 7-0 gaat worden voor Sluis, al weet je dat bij deze ploeg toch nooit bij voorbaat. Voor Temeuzense Boys hoeft het bij Sluis-Yerseke geen 7-0 te zijn voor Sluis. Van hen mag Sluis gerust winnen met een doelpunt verschil. De Boys hebben nog altijd een kans op het kampioen schap en spelen zterdag een uitwestrijd tegen BWR. Een wedstrijd die zeker ge wonnen moet worden om van een even tuele misstap van Yerseke te kunnen profiteren. Voor Spui. de enige Zeeuws-Vlaamse ploeg in de eerste klasse van de afdeling, is het doek definitief gevalle Na een eenjarig verblijf in de eerste klasse is men gedegradeerd. De enige eer die Spui in het verdere competitiegedeelte nog rest is een overwinning. Wellicht kan dat zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Serooskerke reeds gebeuren. Programma; 3e klasse: Kloetinge - Zaamslag (1): Zwaluwse Boys - Hoek 12); 4e klasse: Sluis - Yerseke (3); BWR - Tem. Boys (2); Afdeling Zeeland: le klasse: Spui - Se rooskerke (1); 2e klasse A; SKNWK I - Tem. Bovs H (3): 2e klasse B: AZW II - Heinkenszand I (1); SKNWK I - Tem. Boys III (1): 3e klasse D: Cadzand I - Hoek II (1); Hoek III - AZW III (2); ■Krabbendijke II - Steen V (3); Kruinin- gen II - Sluis II (2); Rillandia H - Zaams lag II (3); 4e klasse F: Cadzand II - Hoek IV (2). Oostburg IV - Sluis Hl 1); Spui II - AZW IV (1); Tem. Boys V - Racing White II; 4e klasse G: AZW V - Biervliet II (3); Com. Boys V - Zaamslag III (1); Racing White I - Tem. Boys VI (1); Tem. Boys IV - Racing White IH (1). Disco Poly Pam in Westdorpe haalt za terdag 3 april de popgroep Earth and Fire'in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41