Twee vrouwen brengen glimlach voor onderweg 'Britannia'-Vlissingen wil uitbreiden met 30 'studio's' Verkoopshow in avonduren kost Goese firma boete van f 500,- \ili HOTEL 50 LUXE APPARTEMENTEN VOOR PERMANENTE BEWONING-MET-ZICHT-OP-ZEE bowling en zwembad i ook toegankelijk voor plaatselijk publiek" "onulwiseren detailhandelaren klaagden bij b. en w. Papieren \ardappelmoeheid Kerncollectie voor Kunst uit Zeeland lil in de Vleeshal I WOENSDAG 24 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZITTING ECONOMISCHE POLITIERECHTER: I vUSSINGEN Behoudens goedkeu ring van de bouwvergunning door de overheid staat Grand Hotel 'Britannia' Ik Vlissingen een drastische uitbrei- jlug te wachten, die bijna eeen ver- I dabbcling van de holeldapaciteit in bindt- Voorts bestan er plannen om op de omliggende gronden een 50 luxe Kmtngen te bouwen. De uitbreidings plannen van Britannia houden onder ijeer 'n de vestiging van een voor ee breed publiek toegangkolijite bowling, prembad en sauna in. Realisatie ran dit alles zal binnen een tijdvak ran twee jaar kunnen gebeuren. Er is totaal naar schatting een 14 mil- tt gulden mee gemoeid, ze plannen werden dinsdagmorgen „openbaard tijdens een persconferen tie in hotel Britannia. Ze werden uit ae doeken gedaan door de heer C. Schoonenberg, nieuwe eigenaar van Britannia, oud-adviseur van Exploita tie Maatschappij Scheveningen en op richter van Bomonnent BV. adviseur :a directievoerder van verschillende hotels, o.a. Frommer in Amsterdam op Schiphol. De heer Schoonen- 'XTg was onder meer ook betrokken bij de exploitatie van het 300-hedden jattende Eurotel Antwerpen- 7,oals gezegd is de heer Schoonenberg "hans eigenaar van de gebouwen van ■.otel Brittannia. Hiermee heeft de rys-groep-in-liquidatie haar laatste otel afgestoten. De BV Bomonnent eeft de aandelen van de BV Grand (otel Britannia overgenomen, terwijl ntervam een werkgroep van de 'ollandse Beton Maatschappij te Rijs- vijk de omliggende gronden van Iritannia heeft gekocht. Een en ander eschiedde in nauwe samenwerking iet het Zeeuwse adviesbureau Van iljke te Middelburg. ■Is de gemeente Vlissingen positief ijaat op de inmiddels ingediende anvraag voor een bouwvergunning, tillen er achter en naast de huidige Schouwburgzaal van "Brit' een vijftig- ral zeer luxueuze woningen in ten hoogste zeven bouwlagen verrijzen, die verkocht zullen worden voor per manente bewoning- Hoewel nog in een zeer vroeg stadium, schatte men. van alle denkbare gemakken uitgebreid te worden. Onmiddellijk1 westelijk van de huidige bebouwing is ren. die een dertigtal zogenaamde 'stu- nog ruimte voor een nieuwe hote!to-j dio-kamers' zal inhouden. Voorts denkt men aan de inrichting van een bowling-hal met acht banen, een sauna, een verwarmd binnen zwembad, een solarium en een Turks bad. Dit alles kan ten dele worden ondergebracht in de voormalige Duit se bunkers, op het terrein, die inmid dels door het ministerie van defensie zijn vrijgegeven. „Er is met name in de zakenwereld grote behoefte aan de zogenaamde studio-kamers, die zakenmensen meer ruimte bieden dan de normale hotel kamers", aldus de heer Schoonenberg. Hij had grote waardering voor de positie, die Grand Hotel Britannia, sedert de bouw in 1955 heeft weten te veroveren. „Met a'le respect hiervoor zullen wij er toch naar streven hotel "Brit' meer te populariseren", aldus de heer Schoonenberg. Hij zei er oog voor te hebben dat de komst van industrie naar het Sloegebied er mede toe heeft bijgedragen dat een hotel als Britannia kans heeft gezien een jaarbezetting van gemiddeld 75 pet te halen, iets wat in de huidige situatie in de hotelwereld min of meer uniek is- De heer Schoonenberg streeft er ook naar "Britannia" nog meer dan voorheen te introduceren op de conferentie- en seminar-markt- „De fraaie ligging aan het zuidelijkste strand van Nederland kan hier nog meer worden uitgebuit", aldus deze uit Rotterdam afkomstige hotel-manager. verbonden restaurants worden op dit moment 'gerund' door een 45 perso-l neelsleden. part-time-krachten inbegre pen. Dinsdagmorgen heeft de heer Schoonenberg een gesprek gehad met, het personeel dat in zijn geheel j over kan gaan naar de nieuwe werk gever. Ook is uitbreiding van personeel in de toekomst voor hand liggend. Ook is voorgesteld de nieuwe bedrijfs directie bestaande uit de heer Konrad en mevrouw Alice de Vries. Tot voor kort was de heer De Vries (30) sales manager hij Bomonnent BV. De heer C. J. Schalkwijk, sedert augustus directeur van Britannia, gaat de direc tie-functie per 1 mei er aan geven om zich als zelfstandig hotel-ondernemer elders in het land te vestigen. drie tot vier kamerwoningen (met een constant uitzicht op zee) wb twee ton zullen gaan kosten- Architect voor het gehele complex is P. Giitzen te Middelburg. „Het gaat liter echt om permanent te bewonen appartementen, niet om vakantie-of- •.veskend-verblijven', zo werd op de persconferentie meegedeeld. Stodio'i Haven Terneuzen kreeg er 17 gediplomeerde havenwerkers bij TERNEUZEN De haven van Ter- neuzen heeft er deze maand weer 17 gediplomeerde havenwerkers bij ge kregen. Het gaat om werknemers van de overslagbedrijven Aug. de Meijer ea OVET, die op het 'Centrum Vakopleiding van Volwassenen' in Ter- neuzen de cursus "Basisopleiding ha venwerker 'hebben gevolgd. Aan de examens namen 21 kandidaten deel. Er slaagden er 17, waarvan 2 met lof. De geëxamineerde vakken waren der andere: gebruik van stuwadoors gereedschap, knopen, steken en opkor- iingen, indeling schepen, onderdelen van laad- en losgerei stuwage, kennis van de arbeidsvoorwaarden, kennis van het stuwadoorsgereedschap en de stuwadooirswerktuigen en de veilig heidsvoorschriften. Van de firma OVET slaagden de he ren G. Dijkstra, A- L. Geers, R. van Hoecke (met lof); L. E. Lensen, C. Mesman, J. de Putter, W. de Putter, J. A. Valckx, J. de Visser en J. d. Wolfert- Van de firma Aug. de Meijer behaal den het dioloma de heren A. L. Aerts, Th. J. F. v. d. Brande. N. Bijl, G. Buyze, W. P- M. de Cauwer, H. M. A. Maas, A. de Nekker (met lof) en de Witte. De examencommissie bestond uit de heren H. E. D- van Palenstein Helder man (voorzitter en afkomstig van de Havenvakschool Rotterdam), G. van Mastrigt, J. W. Bruys en P. Schaaf (praktijkmensen uit de Rotterdamse saven) - Bij de uitreiking van de certificaten noemde de heer Van Palenstein He- derlamn de resultaten zeer bevredi gend. Directeur J. B. A. Jonckheer van Aug. de Meijer deed een beroep op de geslaagden om de opgedane kennis tijdens hun werk in de praktijk te brengen de cursus ook te volgen. Hij bedankte directeur Nienhuis van het 'Centrum vakopleiding" voor de gastvrijheid en de begeleiding en feli citeerde ook docent D. Bak. Vlissinger stal buitenboordmotor en ging uit varen VLISSINGEN De Vlissingse ge meentepolitie heeft zondag de 19-jarige Vlissinger H. .1. J. aangehouden op verdenking van diefstal. De jongeman had bet afgelopen weekend uit naar- de binnenhaven, waar hij dc tor plaatste op de daar liggénde roei boot van J. B. uit Tholen. Aldus uitgerust voer J. naar Middel burg, waar hij met de buitenboord motor overstapte op een roeiboot van het aannemingsbedrijf Van S. Daarmee voer de jongeman weer terug naar Vlissingen. Daar nam hij de mo tor onder de arm en wandelde naar huis. Onderweg werd hij opgemerkt door de politie. Uit het nader onder soek bleek, dat J. op 17 maart ook een bromfiets had gestolen. In zijn bezit verd verder een blauwe bromfiets- telm aangetroffen. De eigenaar van deze he'm is onbekend De Vlissingse Politie vraagt hem daarom zich te melden, opdat hij zijn bezit terug kan krijgen. De jongeman werd zondag na verhoor heengezonden. „Maar men moet vooral serieus nemen dat wij 'Brit' willen populariseren, ook bij de eigen Vlissingse en Zeeuwse be volking. 'Brit' moet het hotel worden waar iedereen zich thuis kan voelen. Het ligt dan ook in onze bedoeling om zaken als het overdekte verwarmde zwembad, de bowling-hall en de sauna ook voor niet-hotel-gasten, anders ce- *egd: ook voor het plaatselijk publiek open te stellen", aldus de heer Schoo nenberg, die er zich van bewust is dat er in Zeeland nog gebrek is aan slecht- weeraccommodatie voor toerist en In woner. Het huidige Britannia telt 35 dubbel- kamers. Het hotel en de daaraan 'Geen Zwolsman' „Ik wil beslist niet de tweede Zwols- man worden verklaarde de heer Schoonenberg, gevraagd naar zijn EMS-verleden. „EMS staat nu na het afstoten van Britannia, dat gisteren is gebeurd, hier verder helemaal buiten. De bedrijfs directie laat ik graag aan het echt paar De Vries over- Zelf ga ik me concentreren op de public relations, de 'salts' en de contacten- En als er nieuwe hotels of motels in Zeeland zijn op te richten, dan ben ik als man van Bomonnent BV daar ook graag bij betrokken De heer Schoonenberg die ronduit vertelt dat er voor 'Brit' met grond en voorraden etc. vier miljoen is betaald ziet moge lijkheden voor motels in Terneuzen en Middelburg .waar al grond in optie is". „Ook in Goes is grote behoefte aan een motel", zegt de heer Schoon enberg, doelende op de plannen voor culturele- horecavoorzieningen bij het nieuw te bouwen station." Terugkerende naar 'Brit' in Vlissingen zegt hi.j „Ik hoop dat "Brit' (tear nok een rol kan gaan spelen in de culture le gemeenschap. „We hebben al goede contacten met de stichting culturele gemeenschap Vlissingen. En daar waar het "de meer typisch- horeca-achtige geneugten betreft: „We denken er oook aan het huidige res taurant in de toekomst van de bene den-verdieping meer naar de zeekant te verplaatsen, en ook in de bodega nog wat veranderingen aoor te voe ren. onder meer door aanwending van een gezelliger meubilair." VOO-Souburg hield de algemene ledenvergadering SOUBURG De afdeling Souburg van de Vereniging voor Openbaar On- derwijs hield de algemene ledenverga dering- In zijn openingswoord wees de voorzitter op die veranderingen binnen het onderwijs, waardoor de actieve vereniging naar zijn mening op haar plaats is. Het ledental van de vereniging stijgt regelmatig, de finan-j ciële positie is goed- In een vlot tempo werd het huishou- deli.k gedeelte afgewerkt. Van de af tredende bestuursleden Daane, Van Duijn en Blokland stelde de laatste zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer Mix in he: bestuur gekozen. De andere twee werden her- kozen. De al deling wil nog dit cursus- Jaar een wandeltocht houden voor de leerlingen van de openbare kleuter- en basisscholen langs de scholen Hoewel he: punt leerlingenwervlr.g niet op de agenda voorkwam werd dit punt op verzoek van he: bestuur aan de agenda toegevoegd- Ook dit jaar is gebleken dat eerder gemaakte afspra ken over de leerlingenwerving tussen, het gemeentebestuur, en de b:j del ieerlingenwerving betrokken partijen j niet zouden worden nagekomen. De vergadering ging akkoord met het I voorstel van het bestuur het college! van burgemeester en wethouders hier- j van in kennis te stellen. De afdeling VOO zal zich voor de komende jaren alleen dan aan een regeling conforme-1 ren als water dichte garanties worden verkregen dat alle partijen zich aan! die afspraak zullen houden, zo werdi gesteld- Na de pauze werd het onderwerp I Taak en mogelijkheden van de ouder-] commissie' aan de orde gesteld. i De heer Hage, oud-hoofdbestuurslid! van de vereniging VOO. gaf een uit-; eenzetting over de mogelijkheden van de oudercommissie. Howel er over de taak van de ouder- commissie betrekkelijk weinig is vast-: gelegd kan deze vertegenwoordiging van d-s ouders erg veel doen- Voor waarde hiervoor is een optimale sa menwerking met het pers ~neel van de school. De belangrijkste taak van de oudercommissie zou in eerste instan- tie wel eens kunnen zijn "het helpenj overwinnen van de drempelvrees die; vele ouders nog bezitten ten aanzien van de school', zo werd gesteld. Na de inleiding van de heer Hage sloot de voorzitter deze avond- MIDDELBURG IX- economische po litierechter in Middelburg beeft dins dagmorgen een Gom BV in tv's en geluidsapparatuur, conform de eis van de officier van justitie een boete van 500,- opgelegd wegens overtreding van de winkelsluitingswet. Deze firma T. bad op 7 oktober vorig Jaar In de Middelburgse Schouwburg een hifi- en videoshow georganiseerd, die na win- j kcisluitingxti.id was voortgezet In de avonduren. De advertentiecampagne vooraf ontlokte protesten vanuit het j plaatselijke bedrijfsleven, reden waar om Ij en w van Middelburg de econo-1 mische controledienst hadden ver- zocht een oogje in het zeil te hou-1 den- Ambter.aren van deze diens: consta teerden dat de firma tijdens de show in de avonduren nog artikelen te koop aanbood en daarmee de wet overtrad- Verkochte artikelen werden welis waar niet ter plaatse afgeleverd, maar de klant werd daarvoor verwezen I naar een van de winkels. Verschillen de artikelen waren, zo bleek bij de controle, voorzien van prijsaanduidin gen of folders met prijslijsten- Blij kens de juris.rudentie was dit een voldoende bewijs dat er van verkoop sprake was. Hiervoor moest zich de directeur van de BV. W. do R. uit I Souburg. voor de econo mische politierechter verantwoorden. De R. voerde onder meer aan dat de detailhandel oneerlijk wordt geconcu- reerd door grootwinkelbedrijven die grote ruimtes reserveren voor massa le aanbieding van elektronische artike len en daarmee een veel groter pu- blek bereiken. Politierechter P. van Empel wees hem er echter op dat door het houden van een dergelijke show andere detailhandelaren in deze branche, zoals ook uit de protesten was gebleken, zich extra benadeeld voeien. Officier van justiric rnr W. G- C- Mijnsbsen meende: „Het bedrijf heeft welbewust het risico ge nomen en is ondanks een waarschu wing vooraf doorgegaan", reden waar om hij 500.- boete eiste- De politie rechter vonniste conform overtreding van de vestigingswet be-i drijven, waarvoor hij in totaal 1000. J boete kreeg L. stond terecht voor het zonder vergunning van de Kamer var. Koophandel uitoefenen van het lood gieters-, waterfitterv. gasfitters- er. metaal bewerk ingsbed rijf- Het g;ng om een zaak die L. enkele Jaren geleder, van zijn ouders had overgenomen.' zonder echter in het bezit te zijn van de benodigde papieren. De zaak was sindsdien nog aanzienlijk uitgebreid, verzekerde de politierechter zijn best te zullen doen om zo snel mogelijk door middel van vakproeven deze pa- H. de Leux legt beskursfunc'ie Sasse wcn'ngbouw- vereaHn? neer SAS VAN GENT Na 27 jaar be stuurslid te zijn geweest van de wo ningbouwvereniging "Vooruit' te Sas i van Gent, heef: de heer H. de Leux| uit Sas van Gent om gezondheidsrede-1 nen zijn functie moeten neerleggen.. Hij werd vor zijn vele verdiensten opi het terrein van de volkshuisvesting.! gehuldigd tijdens een bestuursbijeen- komst van de woningbouwvereniging.! Voorzitter L de Meijer haalde hierbij nog enkele hierimeringen naar voren.' Uit handen van de h'.er Postuma van de nationale woningraad te Breda, kreeg hij een ere-penning met inscrip tie- Simon C. Jansen adviseur van or ge1commissie neuzen een boete van 150,- voor h«* zonder papieren verkopen van dame sconfectie. De e:s was f 250.- maar omdat zij serieus bezig een diplo ma te behalen, deed de politierechter h:er nog 100,- af. H M uit Westdor- pe was in deze plaats een groot aantal Jaren ais tand technicus werk zaam geweest zonder vergunning. Bij een controle viel hij uiteindelijk door de mand- M. kreeg, conform de ela. hiervoor een boete van 300,*. Du transportondernemer T. G. S. uit Bonsde stond terecht wegens meerde re en herhaaldelijke overtredingen van de wet autovervoer, go-deren- Op verschillende tijdstippen waren wa gens van deze f.nna aangehouden waarmee goederen werden verroerd waarvoor geer. geldig vergunningsbe het tónna; A. A. L- uit Oostburg moes* zich bij de economische politierechter ver antwoorden voor een viervoudige f Annc'and ST. ANN ALAND - De orge'.'.r s:e van de hervormde kerk te St. Anna- land heeft met het oog op de plannen tot aanschaf van een nieuw kerkorgel de organist van de Wer.erkerk te Amsterdam, de heer Simon C. J2nsen. benoemd ais adviseur. De commissie heeft nog nie: beslist w-.e men het nieuwe orgel zal laten bouwen. Men hoopt daarover voor 1 april overeen stemming over te hebben bereikt Als je in Ouwerkerk bij mej. Nel van de Bruinhorst (62) op de thee komt kun je er rustig op rekenen dat je je bakje vrijwillig koud laat worden. AI doende declameert zij verhalende gedichten voor je en je loopt vrijmoedig in haar kielzog om er vooral geen couplet van te mis sen. Je weet, dit is een van haar rijke momenten die ze graag me je deelt. Twee uur e.erdter die dag :eg ik in Renesse van Corry Kort (41) ook al een stuk privé voorstel ling cadeau. Met een stem die klinkt als een klok en haar gitaar vult zij dagelijks de doorzonkamer aan (1c Oosterbanweg. Volksliedjes mföt een lach en af en toe een lesje. Twee totaal uiteenlopende vrouwen die met hun liefhebberij een nogal ver schillende stemming oproepen. Toch nen ze elke kans die ze maar krijgen waar om een avondvullend optreden te verzorgen waarop ze alleen of om beurten aan het woord zijn. Als de Zierikzeese Lionsclub acht jaar geleden niet zijn 'charter night' had beleefd dan waren ze elkaar waarschijnlijk nog in geen tijden tegen het lijf gelopen. Corry Kort- van Meurs haa.r man geeft wis kunde aan de Rijks Scholengemeen schap in Zierikzee zong die ajvond een zelf geschreven lied en speelde er gitaar bij. Ze had voor die tijd ook wel gezongen en gespeeld maar niemand had daar ooit op gelet. Nel van de Bruinhorst droeg op datzelf de feest een paar gedichten voor. overigens pas na lang aandringen van een goede kennis die wist dat. ze het kon. Zo werden ze wat je noemt ontdekt, al was het in een kring die niet verder kwam dan duin en dijk van Schouwen en Duiveland. Daarna werden ze uitgenodigd door de plat telandsvrouwen, ÜW, bejaardente huizen of een hospitaalschip dat een paar uur ligt aangemeerd. Kerst feest, een kerkdienst en af en toe weinig de gelegenheid ais je jezelf niet overal wil aanbieden. .Binds de lagere school heb ik een soort ge- dichtenhonger". vertelt ze me op "De Middelste Hofstede" in Ouwerkerk waar ze haar taak en thuis vindt. „Elk gedicht dat ik tegenkwam leer de ik uit mijn hoofd, zolang ze iets te vertellen hébben tenminste. Het boeit me nu eenmaal hoe die ander de gewone dingen van het leven waren ze opnieuw bij dezelfde gele genheid present. Corry met vlotte oud-Hollandse liedjes waarbij ieder een graag meezingt of in de handen klapt. Daarnaast als groot contrast Nel van de Bruinhorst met haar tijdloze poëzie, zodat het luidruchti ge publiek van daarnet de handen muisstil in de schoot legt. Op zulke ogenblikken heeft Nel haar draai. Zoiets heeft ze bijna vanaf haar jeugd willen doen, je krijgt alleen zo beleeft. Vandaar dat moderne poëzie me minder aanspreekt". Ze troont me mee naar haar keu ken, klapt het pannen-doorgeefluik naar omlaag. Geen borden, geen schalen, inplaats daarvan stapels en stapels verzen. Bundels en blaadjes, het dwarrelt in een onbewaakt ogen blik als confetti naar de grond. Als ze er iets vankwijt is raakt ze compleet, in paniek dus we graaien de dierbare velletjes in tempo terug naar de veilige verzamelplaats. Eike morgen duikt ze eventjes in het luik. Terwijl het theewater op het kolen- fornuis intussen aan de kook ziet te komen leest ze een van de gedichten helemaal door. .Eerlijk", zegt ze met een blij gezicht, .hiermee heb ik al zoveel rijke ogenblikken ge wonnen in mijn leven. Wat ik ook aan teleurstelling te slikken kreeg, door die rijkdom van de poëzie wist ik altijd weer uit de put te krabbe len. Begrijp je nu waarom ik ande ren daarvan wil laten meegenie ten?" Ze laat op haar manier een stille troost over de mensen komen. Heel anders dan de uitbundige vrolijkheid die Corry over je uitstort. Die kookt af en toe over van levenslust, kan haast niet wachten tot men ook in Zeeland voor haar zangkunst open staat. Via het Prinses Irene- (ont spanning voor patiënten) Fonds van het Rode Kruis kwam ze door half Nederland bij zieken en bejaarden terecht. Noord-Brabant. Limburg. Rotterdam en omstreken. Den Haag en de hele Veluwe tot aan Gelder land. Dankzij die Lions avond Corry Kort: „Min of meer wel ja, want daardoor ging de eerste steen aan- het rollen. Werd hier en daar gevraagd en kreeg zodoende durf en de smaak te pakken. Ik schreef voor het. jubileum van 'mijn' Plattelands vrouwen een musical, volgde na lang aarzelen hun cursus volksliedjes en toen ben ik eigenlijk pas echt ont dekt. Die cursus was van Marie Cecile Moerdijk die mij, getipt door haar broer Carlos, uit de club plukte en liet nablijven. Daar stond ik toen in m'n eentje toonladders te zingen. Met die stem moet je beslist iets doen. vena Marie Cecile dus toen begon de moeilijkheid. Wie geen ba sis muziekschool heeft vindt de deür voor een solozangcursus meestal dicht en die vooropleiding had ik immers niet Zonder de steun van Marie Cecile was het vast niet ge lukt, zij organiseerde gewoon een toelatingsexamen voor me. Binnen drie weken zong ik voor een jury een zevental liedjes. Ik slaagde, want ze vonden het hoog tijd dat ik m'n stem goed leerde gebruiken. Zo reisde ik na een maand elke zater dag naar mijn zangpedagoge in De Maasstad. Zes jaar lang door sneeuw en mist of bij het mooiste weer van de wereld, zonder enige garantie dat er iets uit zou komen. Want dat wilde ik graag, zingen voor publiek. Intussen trad ik wei eens op in de buurt, werd door Marie Cecile altijd in haar Zeeuwse programma's gehaald. Zo kwam ik via via in Brabant terecht, daaroa buiten de provincie voor het Rode Kruis, tan Winterwijk tot Geleen." Het werden dagenlange reizen om anderhalf uur te zingen. Soms 's- middags, 's-avonds en de volgende dag nog een keer. Zonder de trai ning van die solozang was ze al lang geluidloos afgegaan. Ze zette een beroepenavond op, een heel optre den met liedjes waarin de liefde centraal staat, of over allerlei speci aliteiten van verschillende provin cies. Zo'n 45 versjes per keer en komt ze er voor dat onderwerp een paar te kort Nou dan schrijft ze die er zelf wel bij. Ze zingt over de Schutters en Lappe Krispijn, vertelt van net ene liedje naar net volgen de. Heeft maar één zwarte wolk aan naar zangluchi. de Zeeuwse deuren gaan bijzonder zwaar van het slot Zelf bellen Corry Kort: „Ik "neb zo'n hekel aan al dat gereis, heb toch ook nog twee kinderen (zoon van 15 en dochter van 10). Waarom mag ik nu wel van hot naar haar en niet hier in de buurt Weet je dat ik laatst de telefoon heb gepakt om zelf een aantal bejaardentehuizen te beller, of er misschien ruimte was voor een optreden van mij of ons twee ën Nee. gelukkig hoeft het niet altijd helemaal voor niets, zou je nooit lang volhouden. Je hebt de kapper, je reisgeld, een jurkje op zijn tijd. He: Prinses Irene Fonds geef*, me gelukkig een redelijke ver goeding per keer" Ze staat alweer bij de "muaekia', doet een greep en huppelt met gitaar en ai de kamer rond. Tijd voor naaien en breien zat er niet meer bij, inplaats daarvan breit ze sinds kort naast haar eigen nummers de gedichten van Nel van Bruinhorst aan elkaar. Een opmerkelijk paar dat zo graag echt van start wil gaan en het lukt zowaar. Laatst waren ze samen in Sirjansland, gisteravond was Corry in het Wissenkerkse bejaardenhuis Vredestein en vanavond kunnen de bewoners van het bejaardencentrum Rustoord in Coliinsplaa: met haar kennismaken. Voor Nel van de Bruinhorst zijn de grenzen van Schouwen-Duiveland wijd genoeg, Corry kan de hele provincie wel aan- Hoe kom je nu aan zon drang om voor anderen je zar.g- en decla- matiehobby uit te leven Corry Kort: „De mensen interesse ren voor de volksliedjes, dat zit er zeker bij. Die dreigen tegenwoordig immers uit te ster/en Dergelijke liedjes hebben volgens mij het recht een kans te krijgen. Natuurlijk vind ik het vreselijk leuk om op te treden, maar ik moet het wel de komende jaren waarmaken. Want als een grijze duif met een gitaar, dat zie ik mezelf nog niet doen". Nel van de Bruinhorst maakt haar drijfveer onbewust duidelijk met een gedicht van Inge Lievaart. Ter wijl we samen geleund staan tegen haar doorgeefluik zegt ze me voor: ..Ik wil een glimlach laten groeien, meegeven aan iemand voor onder weg..." CORRi' KURI'-VAX MEURS De officier eiste met een totaal van 2500. rechter beoerkte zich lot van 2000.- boete S.. toch a! tol financiële moeilijkheden door 'n faiïii- semerrt, overwoog de straf maar uit te zitten Voor een soortgelijke over treding kreeg transportondernemer M- J. V. uit Zierikzee een boete rati 180.-. D: veer se landbouwers kwamen voor wegens overtreding van het be.s.;.' bestrijding aardappeimoeheid. Zij had den in 1975 aardappelen geteeld op grotere of kleinere percelen waar ook in 1972 nog aardappelen hadden g«- staan, terwijl dit. ter bertrijdir.g van de aardappelziekte, slechts een ko per vier jaar is toi-.-estaan. Enkel- van hen beriepen zich erop dat zl.' hiertoe gekomen tv iren doordat d- !en door de wateroverlast van In den. Politierechter en officier v.-i-sv-i op het belang van de beMrijdte- v.-u de aardappel-moeheid omdat de kwal aardappelexport. De opgelegde boete varieerden van f 109.- tot waarvan de helft voorwaardelijk De laatste, hoge boete was voor M V uit s Heer Arendskerke en had te maken met de grote oppervlakte bijna 30 hectare - die hiermee wa- gemoeid. In de andere gevallen gm:- het om kleine percelen Een zestal andere- landbouwers kwam voor wegens overtreding van de he strï.idingsmlddelenwet. Bij controles waren op hun bedrijven bespuitingen met verboden bestrijdingsmiddelen -/r constateerd. Sommige van hen beklaag den zich over de gebrekkige voorlich ting omtrent de toelatbaarhrid van bedtrijdlngsraiddelen. De economische politierechter legde overwegend b»n-- tes van 100,- op, overeenkomend met de aangeboden schikkingsbedra gen. 'De Krabbe' hield viswedstrijd BURGH Aan de eerste wedstrijd van de HSV "De Krabbe die aan de Schelphoekdijk werd ge houden deden 30 vissers mee, Zij vingen 31 vissen, waarvan 9 onder maats. De uitslag luidde bij de senioren als volgt: 1 D. Blom 1039 punten. 2 J. P. v Leenen 800. 3 H. J. Scheffers 650. 4 Chr. de Graaf 583, 5 A. J. v.Leenen 492. 6 R -v. Twist 340 7 J. v d. Bof 310. 8 M A v d. Wielen 290, 9 L. J Steketee 270. 10 J. v. d. Werf 265. 11 P. de Rijke 237. 12 J Vreder.bregt 2'. 4 Zwaarste vis K. J. Scheffers 55 gram- Junioren: 1 A. D. v. Leenen 330 pur. ten en 2 L. v- Twist 100. De volgend- wedstrijd is op 28 maart vanaf 8.0: uur 's ochtends. Deze wedstrijd won weer in de Schelphoek gehouden. MIDDELBURG Zaterdag wordt i- de Meeshal Jn Middelburg de tentoon stelling 'Akwarel. gouache, koliage' g< opend. Deze expositie, die loopt tot c mat 17 april dient als vcorberrklin van de derde reizende collectie va beeldende kunst uit Zeeland. Organisa tor is de Zeeuwse Culturele Raad. Voor deze keurcollectie Kunst ui: Zee land m zijn alle beeldende kunstc naars in Zeeland voor zover b:- c Culturele Raad bekend uitgenodigt werk in te sturen. He: ingexonder werk krijg: zonder uitsor.derir.g ee: plaats co de tentoonstelling. Tot nu toe hébben 32 kunstenaars snedewer kmg toegezegd. Van hen worden een 140 werkstukken verwacht. Na afloop van de expositie zal eer. onafhankelijke jury uit het tentoonge stelde werk een nieuwe reizende col lectie samenstellen. Deze zal tc.der cte- naam Kunst uit Zeeland III voor tentoonstellingen in en buiten Zeeland beschikbaar zijn. De jury die de beoordeling maak*, bestaat uit de herer. H. P. Aietrino. kunstcriticus, dra. W. van den Bos sche, museumconservator, F. Hutten, beeldend kunstenaar en H. Schrijen] directeur expositie- en uitleencentrum Buiten deze jury krijgt echter ook he: publiek de gelegenheid invloed op de samenstelling van de uiteindelijke col lectie uit te oefenen. De bezoekers van de tentoonstelling kunnen öocr middel van een stembiljet hun voor keur uitspreker, voor werk van één of meer kunstenaars. De publieksvoor- Jceur heeft invloed op éénderde van ce collectie. Het andere deel bepaal* de jury. Op de tentoonstelling is werk te zier. van Barbare Jean: len van der. Berg. Anton Beysens; Piet Buithuis; G. Dau- villier; Teunis van Donselaar; Mannus van Dijke; Sarika Goth; F. J. van der Heide; Han ter Keurs; C. de Kraker: Richard Lamm: Gerard Menken; Ar.- toine Mes; An dries Minderhout; Bob Pingen; Eddy Quite; Jaak Raeman. Adriaan ce Reg'.; Cor Ruissen: Henr.v Sch rijver; Ben S leeuwenhoek; Leo Stigter. Sief Tjaarda: W. Vaaizoo Mo rel; Van der Ven: J. W. Verplanke: William Verstraeten; Jar Woiffers: nans Zwart en mogelijk van nog enkele andere Zeeuwse kunste naars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9