Uit in Zeeuwsch- Vlaa Vastenactie voor ontwikkelingswerk in Paraquay Sensationele 5-0 overwinning Club Brugge op AS Oostende 0UWENEEL Jazz Staar Het Zeepaard Harmonie en fanfare Kamerkoor SCHOENENWEE Tijdens de Expo een gratis juwelierscheque 0UWENEEL B.V. - WOENSDAG 24 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT extiA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Concerteren met een gastgezelschap: de Terneuzetise harmonie 'De Vlie gende Hollanderdoet het inmiddels zeven Haar. De foto geeft een beeld van een uitvoering in 1073. Zaterdagavond spelen de muzikanten s< r.k. fanfare Heikant Vrijdagavond 26 maart, speelt in Den Dullaert in Hulst het Peter van Ginkel Kwartet jazz. Dat gebeurt onder auspiciën van Jeugd en Muziek. De avond begint om 20.00 uur. Zaterdagavond 27 maart treedt in de r.-k. kerk van Westdorpe de Maas- t.reechter Staar op o.l.v. Marti Koekelkoren en met, als solist Hans Scheyen. Dit concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijzen: 7,50, groepen. 5,- en houders van een Cultureel Jeugdpaspoort: 5.-. Woensdagavond 31 maart om 20.00 uur spelen Kitty Janssen en Andre van den Heuvel in de Axelse 'Halle' het stuk 'Het Zeepaard' onder regie van Lo van Hensbergen. Een hartstochtelijk spel over de liefde van twee men sen, die niet meer zo jong zijn als Romeo en Julia en ook niet, zo mooi. Beiden hebben de leeftijd van om en nabij de veertig. Zij, - te dik - gelooft niet meer in 'ik hou van jou'. Ze is te vaak belazerd door dronken liefdes verklaringen en beloften over de tapkast heen van haar zeemanskroeg 'Het Zeepaard' Toch verlangt ze diep in haar 'jonge-meisjeshart' naar een man, Harry, met wie ze heeft geslapen. Harry verstaat maar één taal: het ge stamp van de scheepsmachines op zee. Aan deze stalen zwoegers heeft hij toevertrouwd mijt Gertrude te zullen trouwen. Ze hebben geen van beiden de wapens van het intellect van - bijvoorbeeld - Georges en Martha in "Vir ginia Woolf. Hun simpelheid is hartverscheurend, vertederend en om te la chen. Het weinige vertrouwen dat ze ten opzichte van elkaar nog hebben zal de dunne draad zijn die hen moet samenbinden. Of dat gebeurt Zaterdagavond 27 maart concerteren m het, Zuidlandtheater van Ter- neuzen de plaatselijke harmonie 'De Vliegende Hollander' en de r.k. fanfare 'Heikant'. Ze zetten daarmee een zeven jaar öüde traditie voort, zij het, dat er steeds andere gastgezelschappen voor het voetlicht traden. Deze avond begint om 20 uur 'De Vliegende Hollander' wordt geleid door P. Eekman, de fanfare 'Heikant' door G. Pilaet. Donderdag 1 april speelt in de r.k., kerk van Axel het Nederlands Kamer koor onder leiding van Peter Serpenti. Aanvang: 20 uur. 'FIETS-INS' IN TERHOLE, SINT JANSTEEN EN HULST Circus'Reinardi' bestaat tien jaar 'PROMURI' HEEFT OM F 30.000,- GEVRAAGD HULST - De opbrengst van de vaste nactie die dit jaar in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen wordt gevoerd, zal ten goede komen aan een groep ontwikke lingswerkers in Asunoïon. de hoofd stad van het Zuidamerikaanse land Paraguay. Het geld voor de actie zal ondermeer bijeengebracht worden door middel van drie zogenaamde fiets-ing, respectievelijk in Terhole (27 maart), Sint Jansteen (3 april) en Hulst (10 april). Volgens de werkgroep vastenactie ziet het ernaar nuit. dat heel wat mensen aan deze 'fïets-ins' zullen deelnemen. Het team ontwikkelingswerkers in Pa raguay. dat met. de opbrengst bedacht zal worden, is werkzaam onder de naam Promuri (Promocion Urbana Rural Indigena). Sinds maart 1973 voert het verschillende programma's uit om gemeenschappen in de krot tenwijken van de grote steden en in arme dorpen op het platteland te hel pen een menswaardig bestaan op te bouwen. De teamleden leggen zich vooral toe op cursussen en kadertrain ing, hulpverlening bij het opzetten van coceperaties en het verstrekken van kort lopende leningen. Het team van Promuri is een organisatie die gedra gen wordt door de Mision de Amistad, een zendelingsgenootschap van Ame rikaanse protestant-se kerken. Het team is sterk afhankelijk van de hulp van de Duitse en Nederlandse vaste nacties in de protestantse en katho lieke kerken. Promuri handelt in nauwe samenwerking met het natio nale team van de sociale pastoraal van de Paraguaanse bisschoppenconferen tie, de Indiaanse Associatie van Para guay, het Instituut van Welzijn op het Platteland en het ministerie van volksgezondheid. Aan de vastenactie heeft Promuri een bijdrage gevraagd van 30.000,- om gedurende twee jaar een aantal elementaire sanitaire en medische voorzieningen te kunnen treffen. Deze voorzieningen maken deel uit van het programma van activitei ten in enkele arme Paraguaanse ge meenschappen. De zogenaamde fïets-ins zoals die in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden staan voor iedereen open. Zij die niet tegen een flinke rit opzien kunnen opgeven dat ze deelnemen aan de rit van 40 km. Degene die wel willen meefietsen maar 40 km nogal lang vin den kunnen volstaan met 20 km. De bedoeling is, dat de fietsers op zoek gaan naar een of meer sponsors. Dat kunnen familieleden of kennissen zijn, die zich bereid verklaren voor elke ver reden kilometer een stuiver uit te ke ren. De werkgroep vastenactie wijst erop, dat, het er niet omgaat wie de meeste kilometers rijdt, want het par cours is vastgesteld. Evenmin gaat het. om het tempo Het belangrijkste is. dat de groep goed draait en dat iedereen met iedereen rekening houdt,. Via de scholen en bij de werkgroep vastenac tie (pastorie Hulst) zijn intekenformu lieren te krijgen. HULST - Het jeugdcircus 'Reinardi' uit Hulst bestaat tien jaar en ter gele genheid daarvan worden zaterdag 3 april twee. jubileunivoorstellingen ge geven in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. De eerste voorstelling begint 's-middags om half drie en de tweede 's-avonds om half acht. Bij elkaar zullen ongeveer tach tig jeugdige circusartiesten aan de programma's deelnemen. Het jeugdcircus is in de tien jaar van zijn bestaan uitgegroeid tot een grote, vereniging met een goede reputatie als het aankomt op enige uren amusement voor de jeugd. Hel, circus treedt ge middeld vijftien keer per jaar op in binnen en buitenland. Laatst ver zorgde het nog een optreden in het, Belgische Stekene, waarvan niet min der dan 1.500 kinderen genoten. Voor de jubileumuitvoeringen zal de zaal van 'Den Dullaert' feestelijk ver sierd zijn. Tijdens de repetities die nu in volle gang zijn, wordt extra aan dacht besleed aan een zo perfect moge lijke afwerking van de circusnummers. Er is ook een aantal nieuwe nummers ingestudeerd 'Nut en Genoegen' gaf uitvoering SCHOONDIJKE - De Schoondijkse Rederijkerskamer 'Nut en Genoegen' gaf zijn tweede toneeluitvoering van dit voorjaar in zaal Wijffels van café 'De. Vriendschap' in Schoondijke. De Rederijkers konden zich verheugen in een zeer goede publieke belangstelling. Gespeeld werd het 4 bedrijven tellende blijspel "Mireille' door Frans Hijdra. Het spel stond onder regie van de heer P. Impens, souffleur was de heer P. Huigh, voorzitter van de Schoondijkse Rederijkerskamer- De heer en mevrouw Impen verzorgden de grime. Na afloop van het toneelspel was er nog bal tot in de kleine uurtjes. Hengelwedstrijd 'Pc Knorhanen' HEIKANT - Zondag 28 maart, houdt de zeehengelaarsvereniging 'De Knor hanen' uit Heiknat haar eerste club- wedstrijd op de Westerschelde. Er wordt gevist nabij Ossenisse. Gezien het watergetij begint men om 11.30 ANDERLECHT NU KANSLOOS VOOR DE TITEL SPORTING LOKEREN OP TWEEDE PLAATS TERNEUZEN - Door dc sensationele 5-0 overwinning van Club Brugge tegen AS Oostende is er vrijwel geen twijfel meer mogelijk over dc vraag wie dit jaar kampioen van Belgic wordt. De enige concurrent van wie men nog een felle eindsprint had ver wacht was Anderleeht maar de forma tie van Hans Croon heeft nauwelijks inspiratie de laatste weken. Zondag verloor Anderleeht kansloos van Be ringen (2-0) en dat betekende een defi nitieve streep door de tïtelkansen. Sporting Lokeren. dat zelf door een aanvechtbaar doelpunt, van Somers Standard Luik versloeg, greep door de nederlaag van Anderleeht. de tweede, plaats Lokeren telt, vfjf punten achter stand op Club Brugge met. nog 8 wed strijden te gaan. Als Club Brugge ech-l ter deze vorm blijft etaleren voorspel len we een straatlengte voorsprong aan de finish. De blauw zwarten waren vooral in| aanvallend opzicht, niet, te stuiten en' scoorden al in de le minuut van de wedstrijd. Hynderickx. die ook in Mi laan het uitermate belangrijke tegen doelpunt van Brugge voor zijn reke ning nam, bracht Brugge 2-0. waarna Van Gooi en Krieger (2x) de eindcijfers vastlegden. Het meest verrassende van deze voet balzondag was overigens de 'herop- standing* van R.WD Molenbeek. De Brusselse club, die ongetwijfeld vol gendjaar Europees voetbal wil spelen, lijkt net op tijd weer wat beter te gaan draaien. Berchem, dat zondag op be zoek was, is daar de dupe van gewor den. Joh an Boskamp opende de score voor RWDM. Na rust werd het 2-0 door Teugels, 3-0 door Boskamp, 4-0 door Wissman en 5-0 door Koens. Ondanks zijn positieve rol in deze wedstrijd (twee uitstekende doelpunten) was er voor de herstellende Jan Boskamp ook een gele kaart. Het harde optreden van de Nederlander was ongeoorloofd en had met rood bestraft moeten wor den", zeiden de spelers van Berchem na afloop. In de rangschikking zakt Waregem nu toch ook bedenkelijk ver weg. De Westvlamingen zitten duidelijk in een mindere periode en moesten nu ook bij Beerschot een 2-1 nederlaag toestaan. De derby KV Mechelen - Rac. Meche- len eindigde in een 4-1 overwinning voor KV. Voor stadgenoot Racing ziet het er nu erg duister uit. Voor Sporting Charleroi staat het sein ook nog steeds op rood ondanks een verdienstelijke 1-1 bij Antwerp. FC Luik - Cercle Brugge werd 0-0 na een erg saaie ver toning, Hel was duidelijk te merken dal piest de illusies op de titel had opgegeven De strijd om de promotie tijdens de eindronde is nu geheel open. Diesl. heeft, zich al geplaatst, voor deze eind ronde, evenals Winterslag Waterschei, maar ook Korlrijk. dat. met 2-1 van Boom won. hebben een meer dan rede lijke kans om eveneens een gooi te doen naar het. eersteklasserschap. Onderaan verloor Merksem met 3-1 van AA Gent Tilleur haaide een punt t egen St-Truiden (1-1) en nadert, Boom tot. op drie punten stand in 2e klas: Winterslag Waterschei Diest. Kortrijk Patrc Eisden VG Oostende SLTruiden 25 17 5 3 39 30-11 25 12 8 5 32 39-21 25 13 5 7 31 36-27 24 11 8 5 30 46-25 25 12 5 9 28 41-31 25 11 5 9 27 26-26 25 9 8 8 26 26-25 RLNiklaas 25 9 8 8 26 32-23 Tongeren 25 8 10 7 26 29-21 Turnhout 25 9 6 10 24 20-25 Ol. Montignies 25 7 10 8 24 20-25 AA Gent 24 8 6 10 22 35-35 Bergen 25 8 5 12 21 2340 Boom 24 5 8 11 18 20-32 Tilleur 25 4 7 14 15 24-44 Merksem 24 3 1 20 7 26-60 Het programma voor volgende week: Ie klas: Racing Mechelen - RWDM; A8 Oostende Beringen; Standard - Club Bnigge: Charleroi - Lokeren: Beveren- Lierse; Cercle Brugge La Louvière; Waregem - FC Luik; Berchem - Beer schot. en Anderleeht. - KV Mechelen. 2e klas: Turnhout. - Tilleur; Boom - VG Oostende; Bergen - Kortrijk; P. Eisden Winterslag: SLTruiden - Merksem; Dienst - Montignies; Tongeren - 8t- Niklaas en Waterschei - AA Gent. FRITS BAKKER De stand in de le klas: Club Brugge 28 17 6 Lokeren 28 16 9 Anderleeht 27 14 6 RWD Molenbeek 27 13 8 Beveren 28 11 12 Lierse 27 13 6 Waregem 28 11 10 Standard Luik 27 12 7 Beerschot 27 11 8 Antwerp 28 10 10 FC Luik 27 9 9 Cercle Brugge Oostende KV Mechelen Beringen La Louvière Sp. Charleroi Berchem Rac. Mechelen 7 12 28 6 8 27 4 12 27 6 7 28 3 10 6 40 59-26 3 35 50-29 7 34 49-32 6 34 44-23 5 34 29-14 8 32 51-34 7 32 46-31 8 31 40-32 8 30 44-43 8 30 30-36 9 27 44-44 9 26 35-39 10 25 34-41 12 24 35-43 14 20 21-44 11 20 28-46 14 19 34-48 15 16 19-48 18 13 15-52 Voor de bewijzen van innige deelneming, welke wij van u mochten ontvangen, bij het overlijden en de begrafe nis van onze geliefde zuster, schoonzuster, tante en oudtante GEERTRU1DA LEUNTJE VAN CADSAND betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank In het bijzonder hartelijk dank aan directie, personeel, bewoners van Bejaardencentrum Vremdieke te Hoek. voor de zeer goede zorgen en vriendschap aan haai bewezen. Uit aller naam: de heer L. van Cadsand Sas van Gent. maart 1976 Zandstraat 111 In de tweede afdeling is de strijd defi nitief in hét voordeel van Winterslag beslist. Dc lijstaanvoerder won zon dag na een 3-0 voorsprong toch nog moeizaam met 3-2 van Tongeren. De vreugde zal er echter niet minder om zijn want de naaste concurrenten, Wa terschei en Diest moesten een zeer teleurstellende nederlaag incasseren. Afdeling Onderwijs werd w innaar van de gemeentelijke sportkamp Terneuzen TERNEUZEN - De afdeling onderwijs van de gemeente Terneuzen is eindo verwinnaar geworden van de sport kamp die is georganiseerd voor de verschillende afdelingen. Het laatste onderdeel was een oriéntatietocht te voet met een aantal opdrachten. On derwijs behaalde 61 punten en bleef hiermee nel voor openbare werken, welk team op 60 punten bleef steken. In de eindstand is door deze slotuitslag weinig, verandering gekomen. Onder wijs voerde de lijst al aan en was moei lijk van die eerste plaats te verdringen. De enige concurrent was Politie maar dit team deed aan het laatste onder deel niet mee. De uitslag van de oriëntatie tocht: 1 Onderwijs 61 pnt, 2 Openbare Werken 60 pnt., 3 Algemene Zaken 24 pnt. 4, 5 en 6 Politie. Financiën en Sociale Dienst (0 pnt). De eindstand luidt als volgt: 1 Onder wijs 33 pnt, 2 Politie 25 pnt, 3 Open bare werken 19 pnt. 4 Algemene Zaken 18 pnt. 5 Sociale Dienst 15 pnt, 6 Fi nancien 6 pnt. De prijsuitreiking zal worden gehou den op 2 april in het Zuidlandtheater te Terneuzen. V/elke vrouw heeft, met. minstens ergens een paar schoenen staan die ze niet dragen kan? Er zijn af schuwelijke ervaringen over knellend schoeisel le boekstaven. Voelenpiju is hellepijn. Jammer dal er nog steeds geen wegwerpschoenen uitgevonden zijn. 'Poezelige voetjes' noemen verliefde mannen soms bedoelde ledematen van hun dames. Nou - ze zien wat af die poezelige voetjes. Het juiste schoenmodel te kiezen - zo maar - in ene keer-is een kunst. En zo waarlijk helpe ons niet het geluk, het blijft, dan tob ben Duizenden paren schoenen gapen u aan uit alle hoe ken des lands In sloppen en stegen, in villa's en bun galows hangen ze op verborgen rekken, zijn wegge moffeld in kasten of op donkere vlieringen verdoken opgebaard in melkwitte kartonnen dozen. De eige naars kunnen ze niet dragen. Treurige romans zou den te schrijven zijn over mislukte schoeiselaanko- pen Elke keer als we hel onhandelbare voctgrief - mettertijd, aangegroeid tot een kleie winkelvoorraad - onder ogen krijgen knaagt het zelfverwijt Zo nu en dan worden er tussen de muffe en bestofte neuzen een paar uitgehaald „Ik ga deze nog eens proberen. „Mis poés. Het lukt. niet. nu met en nooit meer. Treft men een keer het goed dan luidt hei. 'Ze zitten me zo ge makkelijk, ik kan er wel mee naar Rome lopen" Hoewel zulks nooit wordt getracht, en niemand ons een voettocht naar die stad aanbeval Het ergste is, iedereen gaat bij de rouwkoop vrijuit, de fabrikantde leverancier, het adviserende gezel schap, behalve de koper en dat ben ik. Ik ben de schuldige aan de mislukking, ik heb als het ware om die pijn in mijn voeten gevraagd. Want. a. ik heb toch maat 6? b. ik heb ze toch aangepast, deze eigen vertrouwde maat 6 waar ik van kindsbeen af naar toe ben ge groeid? c. verpletterend argument: ze zaten in de winkel toch immers zo lekker? Ik zei nog: „Ik kan er wel naar mee Keulen lopen", omdat ik Rome wel wat ver vond, zo de eerste keer. Voordat, dit alles tot me doorgedrongen is toon ik verheugd de nieuwe voetbekleding aan anderen en die anderen zeggen: Wat een prachtschoen. Zil-ie makkelijk?" Er klinkt een hoopvol wantrouwen door in die vraag want anderen hebben immers ook de nodige ervaring? Mei grote voorbarigheid en onblusbaar optimisme geef ik mijn antwoord: „Oo! ik kan er wel naar Aken lopen!" Want er zijn vele steden waar naartoe men een wandeling kan ondernemen. Helaas kom ik er de volgende dag niet verder mee dan het dichtstbijzijnde postkantoor. Eerst was er een drukkend gevoel ron dom. de tenen, daarna een niet meer te negeren ste kende voetenpijn, „Niet stout zijn hoor" richt ik mij tot. de nieuwe schoentjes. „Jullie moeten nog wat ingelopen wor den". Daags nadien trek ik ze andermaal aan en be geef me wederom op weg. Er komt niets van. „We wil len niet, we willen toch lekker niet ingelopen worden" rebelleert het schoenenpaar. „We blijven stug, we rekken niet uit, we willen je voeten helemaal niet". „Willen jullie in een donker hok bij je soortgenoten?" „Ja, we willen met vervroegd pensioen!" Afgekeurd wegens wangedrag", zeg ik. Ik berg ze op. Tezijnertijd zullen ook deze schoenen eindigen in de afvalzak. De donderstenen! 66 cm 2000.- f 78,- per maand (36 x p,l.) TOL Ook zondags open van 14 00-18.00 uur SAS VAN GENT GENTSESTRAAT 4 01158-1938 •wv 10% VAN HET BESTEDE BEDRAG Komt U eens naar Juweliersbedrijf U ziet dan wat een fijne juweliersiaak wij lijn, met een enorm© kollektie. U maakt vrijwel zeker in een wip uw keus. Wanneer Uw aankoop bijvoorbeeld 100,= bedraagt, krijgt U een juwelierscheque van f 10.= kado. Deze cheque wordt bij Uw volgends aankoop in mindering gebracht. Mogen wij U verwachten? Juweliershearijven Axel ©astburg Naordstraat 24 Burehtstraat 8 Tel, @11§§ Tel, 01170 2201 2961 Moeilijk lopen en staan? AERO herenschoenen op maat BARKA flexibel crêpe zool leren binnenzool zwarl-bruin-briquc 39 49 89,— Voor uw kostbare gezondheid Maak eens een afspraak met: J. den Toonder Voor betere kwaliteit en lane prijzen! Bankstellen met keerkussens 1 kant stof, 1 kant skai 995,- 2 we re eiken bankstellen vanaf 1525,- Bankstel, geheel met draion bekleed als foto 1395,- enz. enz. enz. Vrijdag koopavond dinsdagmiddag gestoten. W, J. LEENHOUTS-SGHEELE Dorpsplein 31 Schoondijke LUXORTHEAIER TERNEUZEN Tel. 01150-2041 Donderdag 25 mrt. Aanvang 8 uur. Vrijdag 26 mrt. Aanvang 8 uur. Za terdag 27 mrt, 7.15 en 9.30 uur. Zondag 28 mrt om 2, 4.30 en 8 uur. Maandag 29 mrt t/m donderdag 1 april aanvang 8 uur elke avond brengen wij de meest besproken film der laatste ja ren: Plaatsbespreken van 10-12 en van 1-3 uur telefonisch LEDELTHEATER OOSTBURG Donderdag 25 mrt. Aanvang 8 uur. Vrijdag 26 mrt Aanvang 8 uur. Za terdag 27 mrt. 7 en 9.15 uur. Zondag 28 mrt. 2 en 8 uur. Maandag 29 en dinsdag 30 mrt Aanvang 8 uur. Prolongeren wij voor de 2e week de meest geweldige film die u ooit heeft gezien. Plaatsbespreken tussen 10-12 en 2-3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26