Bosnia's knappen tuin op. De Amro Bank helpt met Moment Krediet. R3 „Nationale reserve is een groot stuk van mijn leven" Spontane begroeiing eiland Veerse Meer KLEINE KERNEN GROTE ZORG VAN INSPRAAKGROEP IN OOSTBURG 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 MAART 1976 Polo: Adjudant G. J. Scheele: 'Liever gebleven'. ADJUDANT G. J. SCHEELE WEG ALS PELOTONSCOMMANDANT TERNEUÏEN MAANDAG LAATSTE OEFENING - VRIJDAG OFFICIEEL AFSCHEID TERNEUZEN De Braakman is voor adjudant G. J. Scheele, com mandant van het peloton Terneu- xen van de Nationale Reserve, net iets meer dan een aantrekke lijk recreatiegebied. In 1944 be gon hij er zijn .militaire vrij wil li- gersloopbaan als oorlogsvrijwilli ger. Maandag leidde hij er voor de laatste keer een oefening van zijn reservisten. „Als je 55 bent moet je weg- Zo gaat dat nu eenmaal bij ons. Maar als het aan mij had gelegen, was ik nog een aantal jaren gebleven. De Nationale Reserve is een groot stuk van m'n leven. Ik denk dat ik nu hetzelfde doormaak als een voetballer, die voor z'n club moet bedanken omdat hij te oud is geworden." Soheele is één van de reservisten van het eerste uur. Een man die er nooit een geheim van heeft gemaakt wat hem bewoog - en beweegt. Hij zegt: „Ik heb de oorlog meegemaakt en- gemerkt dat er in de meidagen van '40 behoorlijk was gesabotteerd. Toen heb ik gezegd: dat- nooit meer-" In september 1944 treedt hij toe bot de ordedienst van luitenant Tousseint en al snel daarna tot het 'wachtbataljon Ru- dolf Fassaert', dat onder leiding van de Hulster huisarts (toen majoor) J. F. J. M. Casparie wordt omgezet in het roemruchte eerste vrijwilligersbataljon 1-14 R.I. Zijn eerste standplaats: De Braakman. Daarna volgen het Belgische Vrasene, Roosendaal, Noord-Beveland (waar hij 5 mei 1945 de bevrijding meemaakt), Zevenbergen, het Duitse Borkum, Hilversum. Utrecht en de Hars kamp Op 8 mei 1946 wordt hij gemobiliseerd. Meldt zich kort daarop voor Indië, maar ziet van uitzending af, omdat hij van 78 per maand zijn gezin met kan onderhouden. Reserve Adjudant Scheele: „Toen in '43 de Nationale Reserve werd opge richt heb ik me onmiddelijk aan gemeld. Ik werd ecn:er met aan genomen, omdat de minister toen andere plannen had met gewezen oorlogsvrijwilligers- Daar kwam niets van en toen mocht ik toch deelnemen aan een oefenklas voor de Nationale Reserve in Axel, die onder leiding stond van sergeant Riekwiel. Hij wordt be vorderd tot sergeant, maai' raakt kort daarop 'werkloos' als in 1958 de Nationale Reserve wordt opgeheven. In 1960 volgt een her oprichting „We zijn toen weer begonnen met welgeteld acht man. Daar oefenden we mee in de pingpongzaal van de N.SM. in Sluiskil. Op 18 november 1966 zijn we door de provinciale mili tair commandant geinstalleerd als het 436e peloton van de Nati onale reserve. Ik kreeg toen een vaantje. Wanneer ik straks afscheid neem, heb ik dat precies 3417 dagen in mijn bezit gehad, vertelde de heer Scheele- Zeeuwsch-Vlaanderen telt mo menteel drie pelotons reservisten. Ze worden ingezet, hij het bewa ken van objecten en patrouilles door de streek. En verder bren gen ze hun tijd door met slechtbetaalde: 6,— per avond- •«feningen. Nut reservisten. In „Zeeuwsch-Vlaande ren zijn als de nood aan de man mocht komen geen dienstplichtige militairen gele gerd. De Nationale Reserve zal dan de eerste klappen moeten opvangen- Majoor Valckenier Von Geusau heeft eens gezegd, dat een reservist die bekend is m zijn gebied meer waarde heeft dan tien dienstplichtigen die niets van de plaatselijke situatie afwe ten Daar komt bij, clat de Natio nale reserve veel minder kost dan een leger van dienstplichtigen, terwijl je bij ons de garantie hebt. dat je met betrouwbare, gemotiveerde mensen werkt." In een feestelijk nummer van De Reservist' het blad voor de Zeeuws-Vlaamse pelotons schrijft hij het zo: „Laat u niet beïnvloe den door pacifistisch gedram, maar sta schouder aan schouder pal voor onze Nederlandse waar den. Bedenk dat vrijheid niet te koop is, maar dat de vrijheid verdedigd zal moeten worden." Vrijdagavond neemt hij op een bijeenkomst bij restaurant De Vijverhof' in Terneuzen officieel afscheid van de manschappen. Wat er clan ook gebeurt, aan zijn onderscheidingen (OranjepNassau in zilver met de zwaarden, het oorlogsherirmeringskruis met de gesp. en de vrijwilligersmedaiUe voor 20 jaar trouwe dienst) zal er geen worden toegevoegd. Door een oude administratieve fout kent de Nationale Reserve adjudant Scheele als iemand die net nog geen 25 jaar heeft vol ge maakt, terwijl hij zeker weet dat hij die lavarteeuw ruimschoots heeft bereikt. „Als ze indertijd niet met de data hadden gescho ven, had ik net de vrijwilligcrs- medalile voor 25 jaar trouwe dienst kunnen halen." zegt hij, met een beetje spijt in zijn stem (Slot van pag. 1) voornamelijk in het oostelijk en zui delijk deel van het eiland voor. Over heersend is het veldbeemgras en het Duinriet. De aardbei de plant, waaraan het eiland zijn naam heeft te danken is te vinden in de lagere 'étages' van de kruidlaag. Voorts zijn er tal van gras soorten en kruiden te vinden. Een groot deel van het. eiland wordt ingenomen door de opgaande struwe len van wilgensoorten en Duindoorn. Een nadere studie zal nog moeten uitwijzen hoe het staat met de in vloed van de dierenwereld, de fauna, op de beplanting van het eiland, waar de gesloten vegetatie al dekking, voed sel en nestelgelegenheid voor diverse vogelsoorten biedt. De mens Ondanks de spontane ontwikkeling der nieuwe omstandigheden op het eiland heeft op diverse plaatsen de Bridge HULST In sporthal 'Den Dullaert' te Hulst Irield de bridgeclub 'Hulst' de competiliebridgewedstrijden. De uitslag bij de A-afdeling luidde: Howell: 8. spellen; 28. gemiddelde (re: 84. •1 echtpaar Wendels 100 pnt. is 59,52 pet; 2 de heren Reunis en DHondt 94 pnt is 55,95 pet; 3 echtpaar Beusen- be-rg 92 pnt, is 54,7o pet: 4 mevrouw Biesbroeok en de heer Blommaert 91 pnt is 54,16 pet; 5 mevrouw Borm de heer Dujardin 81 pnt is 48,21 pet; 8 mevrouw Van den Dries en de heer •Biesbroeck 76 pnt is 45,24 pet. De uitslag bij de B-afdeling was: Ho well: 16. spellen; 28, gemiddelde score: «1D6. '1 de heren Bar en Van der Jagt 247 pnt is 63,01 pet; 2 de dames Den Boer en Van Esbroeck 233 pnt is 59.44 pet; ■3 mevrouw Snuverktk en de heer ■Borm 220 pnt is 56.12 pet; 4 de dames Stolte en Smulders 216 pnt is 55.10 pet; 5 de dames Stallaert en Van den Bogaert 210 pnt is 53,57 pet; 6 echtpaar De Windt 203 pnt is 51.79 pet- 7 de heren Kegels en Hermans 202 pnt is 51,53 pet; 8 de dames De Boov en Molenaars 199 pnt is 50,71 pet:'9 echtpaar Heijndxickx 197 pnt is 50,26 net; 10 de dames Weemaes V"—'~n 195 ent is 49.74 pet. mens al blijk gegeven van zijn aanwe zigheid en 'activiteiten'. De samenstellers van het rapport stel len vast dat het net van smalle en kronkelende paadjes op het Aardbeie- neiland een gevolg is van het betreden door recreanten. In de buurt van d<? meest gebruikte aanlegplaatsen is de menselijke invloed het sterkst waar neembaar. Deze kenmerkt zich door de aanwezigheid van faecaliën. afval, branden, beschadiging van de riet- zoom en vernielingen... „Ook meer landinwaarts treft men deze sporen aan", stellen de samenstellers 'van het rapport nuchter vast. Evenals over de andere verschijnselen' beperken zij zicli ook hier tot het' signaleren van feiten: „Onze gewoonte is de feiten op te sporen en te vermelden, maar wij onthouden ons van waardeoordelen en commenta ren", aldus drs. Saeijs. Hengeldub 'Jantje van Sluis' vergaderde SLUIS Tijdens een druk bezochte jaarvergadering van de hengelclub 'Jantje van Sluis' werd afscheid geno men van seoretaris-penningmeester C. B. Goossens, die deze functie 22 jaar heeft waargenomen. Namens de leden bood voorzitter E. Verleije hem en zijn vrouw enige attenties aan. Uit het financieel verslag bleek dat de uitgaven het afgelopen verenigingsjaar f3510,70 bedroegen en de inkomsten f 3944,62. Bovendien beschikt de orga nisatie nos over een banksaldo van ƒ4.695.72 en ƒ109,37 aan kasgeld. Nieuw bestuurslid werd de heer P. J- de Kort. Bestuurslid F. de Krijger deed nog enige technische mededelin gen over toegestaan aas enz; en gaf een uiteenzetting over uitgepote vis m Damse Vaart en Stierskreek. Het ligt in de bedoeling dit jaar een kinder wedstrijd te organiseren tijdens de Braderiedagen en een algemene hen- gelwedstrijd op 15 augustus. De func tie secretaris-penningmeester werd ge scheiden. Penningmeester wordt de heer R. Dusarduyn en secretaris F. de Krijger. Namens de Delta Federatie, waarbij de club aangesloten is. werd de verga dering bijgewoond door de heer W. P. M. Meijer uit Zuldzande Veteranen voetbalden VOGELWAARDE Het veteranenelf- tal van Vogelwaarde speelde tegen het veteranenelftal van Hontenisse op het gemeentelijk sportterrein van Vogel waarde. De eindstand was 2-1, stand eveneens 2-1. CLINGE Het veteranenelftal van de voetbalvereniging 'Clinge' speelde tegen het veteranenelftal van de voet balvereniging Terholeop het gemeen telijk voetbalveld van Clinge. De eind stand was 2-1 en de ruststand 2-0- De Clinge-spelers H. Broeckaert en A. de Block maakten de goals voor Clin ge. Bij Terhole. dar maar met 10 man speelde, was het F. Smit, die de goal maakte. HOEK Plattelandsvrouwen houden gezinsavond HOEK Woensdag houden de afde ling '.Axel' en De Braakman' van de bond van plattelandsvrouwen een ge zamenlijke gezinsavcod in de gehoor zaal te Hoek. De PJG-Oost-Zeeuwsck- V laanderen zal onder regie van Piet en Nel Scheele het blijspel 'Ze staken oh, wat enig' opvoeren De toneel avond begint om 20.00 uur. Plattelandsvrouwen houden modeshow HOEK Op 31 maart houdt de afdeling De Braakman' van de bond van plattelandsvrouwen m de hoor- zaal 'e Hoek een modeshow. De show: wordt gepresenteerd door een vijftal zaken uit Zaamslag De avond, die georganiseerd wordt door net alterna tieve bestuur, begint om 20.00 uur. 'Vremdieke' houdt Hochf HOEK De wandelsportvereniging j ■Vremdieke' !e Hoek, houdt, op 24 i april de eerste 'instuift ocht' voor' groepen en individuele wandelaars. Er; kan tussen 13.00 uur en 14.00 uur gestart worden voor 5. 10, 15 of 25 km. De routes zijn uitgezet over dij ken en door polders in de omgeving van Hoek. ZAALVOETBAL HULST Het zaalvoetbalteam van de personeelsleden van De Blaauwe Hoeve' uit Hulst, dat pas opgericht is, speelde een zaalvoetbal wedstrijd in 'Den Dullaerf te Hulst tegen het he ren team van FC Monkey uit Klooster- zande. Na een zeer opgaande wed strijd eindigde de wedstrijd in een gelijke 5-5 stand. 'Elk zijn recht' hield teerdag HULST In café W. Blommaert te Hulst vierden de leden van de Hu'ster- se schuttersvereniging Elk zijn Recht' de traditionele teerdag. Met hun da mes hielden ze een gezamenlijke maaltijd. De schutters hielden op de liggende wip de koningsschieting. ter wijl de dames verschillende gezel schapsspelen uitvoerden. Tenslotte werd de rest van de tijd in een gezellig samenzijn doorgebracht. Auto-oriëntatierit HULST De RC De Vossenrijders' uit Hulst hield een auto-oriëntatierir. onder de naam 'De Sterrif in de gemeente Hulst over een afstand van 40 km. De aankomst en het vertrek waren bij café De Ster' te Hulst. In de A-klasse waren 13 equipes. De uitslag was: 1 J. van Nieuwetihuyze (De Zeeuwen) 135 strafpunten; 2 J. van der Hage (De Vossenrijders) 376 strafpnt: 3 J. Bral 379 strafpunten: 4 H. Francken (De Vossenrijders) 383 strafpunten: 5 O. Weemaes (Zevac) 500 strafpunten; 6 F- der Weduwe (De Vossenrijders) 501 strafpunten; 7 A. de Bart (Zevac) 515 strafpunten; 8 Hemelaar (Zevac) 562 strafpunten; 9 F. de Vilder (Vossenrijders) 602 straf punten; 10 D. van Hoorn (De Vossen- HJ eters) 675 strafpunten). In de B-klasse waren 9 equipes. De uitslag was: 1 Ferket (Zevac) 630 strafpunten; 2 A. Nagelkerke (De Zeeuwen) 696 strafpunten; 3 K. van de Wege (Zevac) 740 strafpunten; 4 Bogte (WZA) 749 strafpunten; 5 De Loos (WZA) 804 strafpunten; 6 W. Jans (Zevac) 989 strafpunten; 7 J. Roctus (De Vossenrijders) 1026 straf punten; 8 E Moens (De Zeeuwen) 1166 strafpunten. Damesvoetbal HULST Op het OZO-terrein na-bij Hulst streelde het Hulster dameselftal 't. Centrum tegen het Belgische dames elftal 'Hamme' uit Hamme. Hamme won met 4-0. nadat de rust was ingegaan met 2-0. OZO-VOETBALCOMPETITIE HULST Op het OZO-terrein bij Hulst werden vier wedstrijden ge speeld in de eerste klasse en vier wedstrijden in de tweede klasse van de OZO-voetbalcompetitie. De uitsla gen in de eerste klasse luidden: FC Niks I - FC Parochie Bar 1-0; FC Centrum I - VV Stofféls-Wuytack I 3- 0; FC Petit Paris I - FC Lampo 2-0; Trimvereniging I - FC Monkey I 4-1. De uitslagen in de tweede klasse luid den: Trimvereniging II - FC Monkey II 3-0: FC Peugeot - FC Centrum II 4- 1; FC Van Waes-Versrraeten - FC Petit Pans II 2-0 en PC Noens - FC Niks II 2-0. GRAAUW Balavond GRAAUW In de tafeltenniszaal bij de heer R. Mangnus te Graauw werd een balavond gehouden, die zeer druk werd bezocht Voor het muzikale ge deelte zorgde het gezelschap Dora en de Hearts'. Tijdens de dansavond wa ren er ook rolkoersen voor heren. De heer R. Dumez uit Hulst reed 694 meter per minuut en de heer J. Lansbergen uit Schiedam 794 meter. In het algemeen klassement leidt de heer Xelissen uit 's-C.ravenhave nog steeds met 842 meter voor de heer Langsbergen met 794 meter Bij de cames wonnen mevrouw Due- rinck uit Graauw en mevrouw Crabbe uit Kloosrerzande ieder negen bekers. In het algemeen klassement zijn er nu drie eerste plaatsen, die worden ingenomen door mevrouw Reins uit Graauw, mevrouw Crabbe uit Kloos terzande en mevrouw Duerinck uit Graauw. De baten van de balavond kwamen ten goede aan de plaatselijke tafeltennisvereniging 'Sint-Aloy'. Feestelijkheden op Koninginnedag in Zaamslag ZAMSLAG Het bestuur van de Oranjevereniging heeft in overleg met afgevaardigden van diverse plaatselij ke verenigingen een ontwerp-progr ma voor 30 april opgesteld. Dit ziet er als volgt uit: 9.00 reveille van de toren; 9.00 filmvertoning voor klassen 1 en 21agere scholen; 10 uur: idem voor kleuterschool. 9.30-10 30 opdrach- tenspelen voor de klassen 3 en 4; 5 en 6 en voor klas Ien 2 vervolgonder wijs. Om 9.30 uur voor de bejaarden rondgang door het dorp. Om 10.45 uur wordt een zeepkistenrace gehou den voor 8 tot 15-jarigen op het parkeerterrein aan de Sportlaan. Middags om 2 uur is er op Plein Oost een levend ganzebordspel dat door 't Klup'uus' in samenwerking met de Oranjevereniging wordt georganiseerd en waaraan groepen van verschillende verenigingen kunnen deelnemen. Om half vijf geeft de korfbalvereniginging een demonstratie en daarna is er een geeostumeerde voetbalwedstrijd. In de avond verzorgt de drumband van De Volharding om 19.30 uur een show en daarna wordt de traditionele lam pionoptocht gehouden. Naar verkie zing kunnen belangstellenden daarna gaan kijken naar een film van feeste lijkheden uit, vroeger jaren dan wel deelnemen aan een Oranjebtd (nog niet definitief). Jaarvergadering CVO ZAAMSLAG In de school voor CVO te Zaamslag werd een algemene ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer S. van Hoeve. Na verslagen van secretaris en penningmeester volgde bestuursverkie zing, waarbij de heer P. Duerink werd herkozen. In de plaats van de heren J. F-, Lensen en J. D. Dees, die zich na respectievelijk '20* en 8-jarig bestuurt lidmaatsdhap niet meer, herkiesbaar stelden,- werden gekozen mevrouw - J. C. Jamsen-Dieleman en de heer A. J. D. Westerheke. Tot bestuurslid van de stichting christelijke kleuterschool werd namens de vereniging voor CVO de heer S. van Hoeve herbenoemd. Het hoofd der school, de heer P. de Leeuw bracht daarna verslag uit over het afgelopen schooljaar. Het leerlin genaantal vertoont een geleidelijke stijging en bedraagt nu 99. Met de ouders werd overleg gepleegd over de schoolreizen- Bij de rondvraag gaf de heer Van Hoeve inlichtingen over de realisering van een nieuwe dependan ce van de kleuterschool aan de Koe poortstraat. In elk geval dient dit semipermanent gebouw voor 1 mei 1977 geplaatst te zijn. omdat dan de vergunning voor de noodoplossing in de christelijke school aan de Riemens- straat afloopt. „Er bestaat toch nog een kleine kans dat het nog in 1976 kan plaats vinden", aldus de voorzit ter. De heer De Leeuw besprak enkele problemen, waarmee het onderwijs in de toekomst te maken krijgt in band met het voorontwerp van de nieuwe wet op het basisonder wijs. vp.l-Graauw naar Goirle GRAAUW Dertig leden van de KPJ, afdeling Graauw, zijn onder leiding van voorzitter P. Boënne in Goirle geweest, waar zij de gasten waren van de plaatselijke afdeling van de KPJ. Met him Goirlese collega's maak ten ze een oriëntatierit te voet. 's Middags werden zij ondergebracht in de gezinnen van hun gastheren. Met de leden van Goirle werd de middag en avond doorgebracht in een gezellig samenzijn, waarna 's avonds de terug reis via Antwerpen werd gemaakt. „De dorpen moeten leefbaar blijven'' Eerste bijeenkomst leverde thema's op voor inspraakronde OOSTBURG Dc aanwijzing in de! Verstedelijkingsnota van Oostburgj als .stedelijk centrum mag geen conse quenties hebben voor de kleinere 1 kernen in West-Zeeuwsch-Vlaande ren. Die dorpen moeten hoe dan ook leefbaar blijven. Dat is een van de belangrijkste uitgangspunten waarmee! de inspraakgrocp Verstedelijkingsnota Oostburg Wesl-Zeetnvsch-Vlaanderen de komende tijd zal gaan werken. Het vaststellen van die uitgangspunten stond centraal op een eerste bijeen komst van een 23 personen sterke groep, maandagaiond in hotel 'Dn Commerce' in Oostburg. De leefbaarheid van de kleine kernen bleek daarbij praktisch iedereen hoog te zitten. Men was het erover eens dat de nota inrichting landelijke ge bieden (die ln de pen zit) daarover Kaartwedstrijd LAMSWAARDE Aan de kaartwed strijd van het NKV, afdeling Lams- waarde. namen 36 personen deel De uitslag luidde: 1 G. Mahu; 2 A. Pau wels; 3 D. Scheele; 4 P. Picavet; 5 Th. Verschueren; 6 A. Mantjes. 7 J Verschueren; 8 G. Gijsel; 9 F. Lorez en 10 R. van Driessche. HULST Aan de competitiewed strijd van de kaartclub 'Smt-Cecilia' bij de heer R. de Vilder namen 20 personen deel. De uitslag luidde: 1 R. de Vilder: 2 J. van de Voorde; 3 H. Schelfhout; 4 R- van den Branden; 5 G. Gijsel; 6 G. de Wit; 7 R Leeraert: 8 K. Keijzer; 9 F. Fassaert en 10 F. HENGSTDIJK Aan de NKV-kaart- wedstrijd bij P. de Wael te Hengst dijk namen 20 personen deel. De uit slag luidde: 1 J Vernimmen-R. de Kort; 2 P. de Rijk-R. van Gassen; 3 mevrouw De Wael-Em. de Kort; 4 E. Hulshout-J. Hageman; 5 A. Bun-A. Schelfout; 6 J. Collet-H- van Water schoot. TERHOLE In café J. Schonenberg te Terhole werd een piek-, kaart- trits en biljartwedstrijd gehouden. De to- taaLuitslag luidde: 1 P. Freijser; 2 C. van Delft; 3 G. van Eetvelde; 4 J. Danckaert: 5 H. Freijser; 6 E Freij ser; 7 L. Comelissen; 8 A. de Deckere; 9 Aug. Freijser; 10 H. Colsen. CLINGE Aan de kaartwedstrijd bij C. de Wilde te Clinge namen 248 personen deel De uitslag luidde: 1 G M:nfcjes-E. Goossens; 2 E. de Clercq-J Ferket; 3 J. van Goefchem - G. Wil- Iaert; 4 A. van Hoeye-F. Rottier; 5 K. de Cook-F. Smet. ZAAMSLAG De kaartclub DW' uit Zaamslag hield in lokaal Tiet Wapen van Zeeland' te Zaamslag competitie wedstrijden- Er waren 24 deelnemers De uitslag luidde: 1 J. Stolk 60 pnt; 2 ex-aequo: F. van den Bergen en F Laureis 55 pnt; 4 Jac. van Doorn 54 pnt; 5 mevrouw Stekhof 50 pnt; 6 aequo: Cor van Doom en Jac. van Doom 48 pnt; 8 Joh. Buise 57 pnt; P. Bakker 49 pnt en 10 M. deVos45 pnt, De competities tand luidt: 1 ex-aequo: Jac. van Doom en Jaap van Doom 150 pnt; 3 M- Allaert 143 pnt; 4 F. Laureis 140 pnt; 5 J. Stolk 138 pnt;6 M. de Vos 127 pnt; 7 ex-aequo: me vrouw Stokhof: A. Stokhof en Joh. Buise 124 pnt; 10 C. Kaan 123 pnt. veel gespreksstof kan opleveren, naar ook dat hei probleem tijdens volgen, de vergaderingen niet kan worden omzeilde in afwachting van dat stuk. Gespreksleider drs. A. M. van de Broecke van de Stichting Zeeland kon trouwens uit het verkennende gesprek van maandag nog een aantal thema'» afleiden die als een rode draad door de inspraakronde in Oostburg zullen heenlopen: Het wegennet zag men als een belangrijk aspect, howel er verschil lend over werd gedacht- Er werd gepleit voor op de toekomstige vaste oeververbinding aansluitende wegen. Anderen stelden er tegenover dat Zeeuwsch-Vlaanderen niet mag wor den balast met een te grote verkeer* drukte. O Er is veel onduidelijkheid over de bevoegdheden van de verschillende be stuurslagen (gemeente, provincie, rijk) op het punt van de ruimtelijke ordening. De discussie zal zich toespiu sen op de vraag hoeveel gewicht de Verstedelijkingsnota uiteindelijk in de schaal kan leggen. In de nota wordt Zeeuwsch-Vlaa» deren afgeschilderd als een geïsoleerd gebied met beperkte mogelijkhaiea Voorzichtige slotsom van de inspraak- groep: Het is nodig om ter compensa tie daarvan meer over de grens te kijken, al is het nog onzeker welke mogelijkheden Belgie biedt. Vanuit de groep werd er op aange drongen om de economische proble men en mogelijkheden van Zeeuwsch- Vlaanderen binnen het kader van de ruimtelijke ordening niet uit het 005 te verliezen. Voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen achtte men vooral dg werkgelegenheid in de kanaalzone vzn belang. In de Oostburgse inspraakgroep was maandag de jeugd vrij sterk vertegenwoordigd. De jongeren von den dat hun specifieke problemen bij zondere aandacht verdienen en die oproep vond weerklank. Overigens was bijna iedereen op per soonlijke titel naar "Du Commerce' gekomen. Bij de groep in Oostbuig mag zich alsnog iedereen voegen die behoefte heeft aan inspraak in de Verstedelijkingsnota- De volgende ver gadering staat op de agenda voor dinsdag 6 april om half acht. waar schijnlijk weer in "Du Dommerce'. Schietingen Schietingen HULST Aan de schieting' bij P. Leeraert te Hulst namen 31 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: J. Boon, De Klinge (B); eerste zijvogel: A. de Nijs, Hulst; tweede zijvogel: J- Lievens, Graauw; grootste aantal (5 stuks)P. de Koster, Graauw. HULST Aan de koningsschieting bij W. Blommaert te Hulst namen alle leden van de schuttersmaatschap- pij "Elk zijn recht' uit Hulst deel. W Koemans werd koning van de maat schappij, E. de Schrijver prins en S. Blommaert ere-prins. Bij een 'gewone' schieting wist. W. Blommaert de hoge vogel af te schieten- ZUIDDORPE Aan de schieting bij L. Vermue te Zuiddorpe namen 65 schutters deel. De uitslag luidde: ho gevogel: L. Miegom. Wachtebeke (B). eerste zijvogel: J. Oosting, Axel; twee de zijvogel: R. David, Wachtebeke (B); grootste aantal (5 stuks): W. de Vrieze, Westdoime. KLOOSTERZANDE Aan de schie ting bij 'Sint-Hubertus' te Klooster- zande namen 28 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: J. Verhoe ven, Kloostereande; eerste en tweede zijvogel werden verloot. LAMSWAARDE Aan de schietles bij P. Claessens te Lamswaarde na men 45 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hoge vogel: J, Louwers, Terhole: eerste zijvogel: J. van Leuven, Vogelwaarde; tweede zij vogel: P. Claessens, Lamswaarde; ex tra vogel: A. Fassaert, Vogelwaarde; grootste aantal (5 stuks): A. van Dijk, Vogelwaarde. De uitslag van de tweede wip luidde: hoge vogel: F- Jansen, Kloosterzande; eerste zijvogel: P. Claessens, Lams waarde; tweede zijvogel; J. Pauwels, Axel; extra vogel: P. van Dijk, Hengst dijk; grootste aantal (4 stuks) J. de Rijk, Graauw. NTBUW-NAMEN Aan de bejaarden- sdhieitimg bij. I. Picavet-Martens te Niêuw-Namen deden 52 schutters nee. De uitslag luidde: hogevogel: A. 4e Bruine, Clinge; eerste zijvogel: G- ra Damime, Koewacht; tweede zijvogel: A. de Waal, Nieuw-Namen; grootste aantal (6 stuks): R. van Gremberghe, Koewacht. HULST Aan de sdhieting bij S, Blommaert te Hulst namen 38 schut ters deel. De uitslag luidde: hogevo gelP. Oosting, Axel; eerste zij vogel: G. B'ommaert, Hulst; tweede zijvogel: J. Braoke, Axel; grootste aantal (J stuks): C. Stentler, Rotterdam- KOEWACHT Aan de schieting in De Oude Molen' te Koewacht namen 50 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: G. Rottier; eerste zijvogel: R. Ongenae; tweede zijvogel: W. Groe- newegen; grootste aantal (4 stuks): A Rottier, allen uit Koewacht, KAPELLEBRUG Aan de schieting bij Cyr. de Kindt te Kapellebrug na men 92 schutters deel. De uitslag ven de eerste wip luidde: hogevogel: E. Schelfhout, Clinge; eerste zijvogel: Th- Zagers, Paal (B); tweede zijvogel: R. Roskam, Sinl-GiLlis (B). De uitsla? van de tweede wip luidde: hogevogel: E. Schelfhout, Clinge: eerste zijvogel: G. Dullaert, Tromp (B); tweede zijvo gel: verloot. HENGSTDIJK Aan de schieting bij P. van Dijk te Hengstdijk namen 44 schutters deel. De uitslag van de eer ste wip luidde: hogevogel: Aug. de Bakker, Hengstdijk; eerste zijvogel: P. Strobbe, Lamswaarde; tweede zijvo gel: R. van Esbroeck, Lamswaarde; eerste extra vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede extra vogel: B- de Rooy, Vogelwaarde. De uitslag van de tweede wip luidde; zijvogel: J. van Leuven. Voj tweede zijvogel: J. Roeland, Burcnt (B); grootste aantal (5 stuks): Karei Claessens, Lamswaarde en A. van Dijk, Vogelwaarde. (ADVERTENTIE) „Vanaf vorig najaar, toen we hier introkken, hebben we ons altijd een beetje geërgerd aan de verwaarloosde tuin. Daarom leek 't ons gewoon niks om deze zomer nog in zo'n chaos te zitten." Marcel Bosma (36) zegt 't bijna verontschuldigend, terwijl --c- we vanaf het nieuwe tegelterras z'n jonge bomen, 'n blond broekemannetje om water vragen voor in heesters, borders en plantenbakken bewonderen. de zandbak. „Dat kneedt beter," stelt- ie parmantig. We staan op 't punt om naar het financiële aspect te informeren als z'n vrouw Trix (33) zegt: „We hadden wel 't één en ander op ons spaarbankboekje, maar dat was niet helemaal toereikend. Toen bedacht ik me opeens dat we als aanvulling gewoon Q9o i rood konden gaan staan op onze Amro Privérekeninz En Marcel vond dat dat ook best eens kon voor dit speciale geval." Van achter uit de tuin komt Amro Privérekening: naam voor betaal- of Wat dan officieel „Amro Moment Kre- salarisrekening. Biedt voor mensen met diet" heet. Kosten: 1% per maand. Manier regelmatige inkomsten op hun rekening van aflossen is vrij, mits men niet langer de mogelijkheid om tijdelijk rood te staan, dan 6 maanden achter elkaar rood staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 18