Libanese regering ontdoet zich van president Franjieh Smith verwerpt Brits plan Spaans kabinet tussen links en rechts Tram uit rails: acht gewonden 3 Haya van Someren volgt Van Riel op in senaat Vrouw voor straf dertien maa) verkracht Verzoek geschorste museumdirecteur afgewezen iCEE REGELING WERKLOZE JONGEREN VAN AGT WIJST STRAFRECHTELIJK ONDERZOEK NAAR ROL PRINS AF REGERING WIL BESLUIT OVER EUROPESE VERKIEZINGEN Huwelijk Zweeds koningspaar op 19 juni DINSDAG 23 MAART 1976 Wissel Ze -Vla PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEËIST DOOR MOSLIM-GENERAAL AL-ACHBAR HILVERSUM Edgar Voss brengt dit voorjaar een dames achtige mockcollectie uit, waar in de plissé-rok en de tailleur met platte plooien de hen rech tens toekomende plaats innemen. Het zijn ook niet zozeer de vlotte katoentjes die de hoofdtoon aan geven, alswel de linnen en zijden stoffen in felle zuurstokkleuren en in zulke combinaties als gras groen en blauw en peredrupsroze en knalrood. De T-lijn met een zware boven bouw en een smalle onderbouw blijft gehandhaafd; dus veel tu nieken en kokerrokken. Het ac cent valt op de heup. De meeste lange broeken zijn recht en smal, maar een enkele heeft platte plooien opzij voor de loopruim te. Ook Frans Molenaar houdt het op de T-lijn met variaties, model len met een julcachtig bovenstuk dat dwars op het rechte koke rachtige lijfje is verwerkt. Deze T-lijn is vooral duidelijk waar te nemen in geruite en gestreepte ensembles, waarin de zeer wijde rechte mouw de brede schouderpartij nog extra bena drukt. Ook een tot jurk verlengde „zeiljopper" met capuchon doet het era goed. De tentjurk is door Molenaar nog niet vergeten, maar is voornamelijk te zien in zijn witte combinaties. De mannen krijgen, veel mak kelijke onconventionele kleding van de gebroeders Frans en Bob Molenaar aangemeten. Onder meer witte vestjes met rode en blauwe banden en colbert-kos tuums met een rond kraagje. Foto: de mode van Edgar Vos: een dunne beige tuniek van wol, gedragen op een witte koker- rok. DEN HAAG Mevrouw Haja van Someren zal over drie maanden voor zitster worden van de eerste-kamer- fractie van de WD. Zij volgt in die functie mr. Harm van Riel op, die ruim een week geleden op het con gres ran de WD aankondigde dat hij half juni uit de politiek stapt. Van Riel (69), die ongeveer twintig jaar in de senaat heeft gezeten, kan zich niet verenigen met het liberale voorstel voor een nieuwe abortuswetge ving. Half januari werd Haja van Some ren door de VVD-senaatsfractie be noemd tot vice-voorzitster. Daarbij werd al bepaald dat zij te zijner tijd Van Riel air. fractievoorzitter zou op volgen. Voor haar benoeming is dan ook geen uitspraak van de fractie meer nodig- Mevrouw Van Someren is vroeger lid geweest van de tweede kamer en geruime tijd partijvoorzit ster. OVERVAL OP JUWELIER: VOOR HALF MILJOEN B'JIT (Van onze correspondent) BEIROET De Libanese regering heeft een uitweg gevonden om zich op een elegante manier te ontdoen van president Franjieh. Het aftreden van de president is geest door de moslim-generaal Al-Achdab, die zich elf dagen geleden heeft uitgeroepen tot gou verneur van Libanon. Op een spoedvergadering werd besloten om zes maanden voor het aflopen van de ambtsperiode van Franjieh al een nieuwe president te kiezen. Een wijziging van de grondwet, moet deze manoeuvre mogelijk maken. Aangezien Franjiehs ambtstermijn in september afloopt kan, als het voorstel wordt aangenomen door het parle ment, nu al een opvolger worden gekoze; kunnen uitbuit-en. Al lang was het een Syrisch ideaal in de PLO de Syrische Saika naar voren te schuiven, en de Op de vergadering van de minister- raad die werd voorgezeten door pre mier Karameh, was ook president, Franjieh aanwezig. Het besluit zou zijn genomen in nauw overleg met de Syrische regering, die er mee zou hebben Ingestemd, dat de opvolger van Franjieh moet worden gekozen uit de kring van de christenen. Inmiddels woedt de burgeroorlog In Beiroet in alle hevigheid voort. De gevechten van maandag in de Libane se hoofdstad werden de zwaarste sinds het begin van de oorlog ge noemd, nu bijna een jaar geleden. De strijdende partijen hebben de zes we ken betrekkelijke rust benut om zich tot de tanden toe te bewapenen. In het centrum van Beiroet wordt hevig gevochten met tanks en zware arille- rie, vooral in de buurt van de hotels aan de kust, waar het hoofdkwartier van de falangisten is gevestigd in het eens zo luxueuze hotel Holiday Inn. Het hotel werd zondag door de mos lims veroverd, maar volgens de falan gisten is het maandag weer hero verd. De Syriërs hadden gedacht de situa tie in Libanon ten eigen bate te leidende rol van A'. Fatah-lelder Arafat over te nemen. En zo is opnieuw Libanon het miniatuur-toneel van een inter-Arabische oorlog. Wie wel het meest in zijn vuistje lacht, is president Sadat van Egypte Sinds het Sinai-akkoord lot stand; kwam in september van het vorig j jaar, leven Syrië en Egypte in onmin.! Syrië heeft gedaan wat het kon omi Egypte in de Arabische wereld te j isoleren, en als verrader van de Arabi- sche zaak aan de kaak te stellen. Zelf! hoopte Syrië een leidende rol van Egypte te kunnen overnemen. Door het slimme manoeuvreren van president Assad, die zijn positie nog verder versterkte via een bondgenoot schap met Jordanië, leek dal bijna te lukken. Maar de tegenkraclrten in Li banon. aangestookt door alles wat anti-Svrisch is (behalve Egypte vooral ook Irak) bleken sterker te zijn. DEN HAAG (ANP) Een 21-jarige gehuwde serveerster uit Antwerpen is midden januari bij wijze van straf door elf mannen elf maal verkracht in het huis van één van hen. De Haagse politie heeft na aangifte van de vrouw, enige tijd geleden, aclit mannen gearresteerd en opgesloten. Naar drie wordt nog gezocht. De vrouw had enige tijd als gast vrouw gewerkt bij sexclubs in Rotter dam. Toen zij te kermen gaf met het werk te willen stoppen, besloten twee eigenaars van sexclubs. de Rotterdam mers R. T- R. (25) en H- C. M. (21) haar daarvoor te straffen. Zij namen haar mee naar Den Haag.eerstnaar een café, daarna naar de woning van de 36-jarige J. R. C, zonder beroep, in de Schilderswijk. Daar bevond zich' nog een aantal mannen. In totaal bestond het gezelschap uit elf mannen plus de vrouw- Na bedreiging met een vuurwa. werd zij elf maal verkracht. Daarna brachten de sexclubhouders haar te rug naar Rotterdam, waar zij door hen nog tweemaal werd verkracht. De vrouw hervatte haar werk, omdat zij niet- weg durfde lopen. Eind februari ging zij toch naar de politie en deed aangifte. Zij was eerst enkele weken ondergedoken geweest, uit angst voor haar ex-werkgevers. De acht man die nu zijn opgesloten hebben gedeeltelijk bekentenissen afgelegd. Van de dne die nog gezocht worden, zijn de na men en adressen bekend, aldus een woordvoerder van de Haagse poli tie. LAATSTE KANS VOOR RHODESlF NIEUWE RODE LIJN VIA KUNSTMAAN MOSKOU - De Sowjet-Unie en de Verenigde Staten hebben met succes proefboodschappen uitge wisseld over een nieuwe 'rode lijn'. De nieuwe verbinding gaat via een kunstmaan en vervangt de bestaande landlijn tussen het Witte Huis en het Kremlin, zo heeft de Amerikaanse ambassade In Moskou maandag bekendge maakt- De 'rode lijn' is in 1962 na de Cuba-crisis aangebracht om de Russische en Amerikaanse leiders In staat te stellen elkaar in een noodgeval zonder uitstel te kun- oen raadplegen. Volgens Amerikaanse zegslieden heeft men besloten de verbinding per kunstmaan te laten lopen om problemen als het kapotploegen van de kabel, zoals ooit gebeurde, te voorkomen. De nieuwe 'rode lijn' loopt via het netwerk van Molniya communicatie-kunstma nen en via het internationale In- :elsat-systeem. (Van onze correspondenten) JOHANNESBURG, LONDEN De Rhodesische premier Ian Smith heeft maandagavond het plan van de Britse minister van buitenlandse zaken voor een op lossing van de crisis in Rhodesië van de hand gewezen. „Aanvaar ding van he tplan zal een op stand ondehr de blanke bevol king in Rhodesië tot gevolg heb ben", zo is in Salisbury ver klaard. Het plan dat Callaghan maandag bekendmaakte in het Lagerhuis is ge baseerd op de aanvaarding van het principe van een meerderheidsrege ring door het blanke bewind van premier Smith. In de praktijk zou dit neerkomen op een door Smith en zijn blanke landgenoten niet. gewenste zwarte regering, omdat er in Rhod ongeveer twintig maal zoveel zwarte ais blanke inwoners zijn. Het voorstel van Engeland wordt gezien als een laatste kans voor Rho desië om de kwestie van de Rhodesi sche 'onafhankelijkheid in overleg de Britse regering en de bij het conflict betrokken zwarte nationalisti sche bewegingen in het land. te rege len. Sinds de illegale onafhankelijkheids verklaring in 1965 heeft Ian Smith zijn land geleid met een blanke min derheidsregering; zijn weigering de zwarte meerderheid aan de macht te laten komen is altijd het grote strui kelblok geweest, tussen Engeland de voormalige koloniale machthebber en de Rhodesische regering in Salisbury. Diezelfde Britse regeringen hebben in de afgelopen elf j3ar tever geefs geprobeerd met Smith te onder handelen over de onafhankelijkheid van de kolonie. Minister James Callaghan zei in een toespraak in het Lagerhuis, dat Enge land bereid is de economische sanc ties tegen Rhodesië op te heffen als premier Smith in principe zou willen toegeven aan de voorwaarde van een zwarte meerderheidsregering. Deze economische sancties, die op verzoek van Engeland kort na Rhodesië's een zijdige onafhankelijkheidsverklaring door de Verenigde Naties werden in gesteld in een poging het illegale regime ten val te brengen, hebben de Rhodesische economie ernstige schade toegebracht. de blanke bevolking van Rhodesië gro te ongerustheid bestaat over het af breken van de besprekingen tussen Smith en Nkomo. De Britse regering hoopt met dit initiatief nog meer druk uit te oefenen op de blanke bevolking van het land, 265.000 in totaal, om daarmee Ian Smith te overtuigen van de noodzaak in te stemmen met een zwarte meerder heidsregering. Groot Brittannië zou, om het argu ment nog meer kracht bij te zetten, bereid zijn de blanke Rhodesiërs die niet langer in het land willen blijven na het overdragen van de macht aan een democratisch gekozen zwarte re gering, in Engeland toe te laten en ze financieel te helpen bij de opbouw van een nieuw bestaan. Ook dit voor stel wordt gezien als een poging van Engeland het regime van Ian Smith van binnenuit onder druk te zet ten. Inschakelen Minister Callaghan stelde maandag in het Lagerhuis vast dat zijn rege ring er niet aan denkt diplomatieke of materiële steun aan Rhodesië te geven als Ian Smith niet toestemt in „een snelle omschakeling naar een demo cratisch gekozen meerderheidsrege ring". Ian Smith zei het afgelopen weekeinde nog een dergelijke situatie in geen duizend jaar te voorzien. Na zo'n overeenkomst kunnen Groot-Brifc- tannië en Rhodesië proberen een ver zoening te vinden voor de Afrikaanse aspiraties voor een eigen staat in Rhodesië en de Europese vrees voor een dergelijke natie. ngenistfieid Britse diplomatieke kringen reageer den maandagavond gunstig op de voorstellen van minister Callaghan. Men gelooft dat hij op het juiste tijdstip voor een dergelijk initiatief heeft gekozen, vooral omdat er onder AMSTERDAM (ANP) De voorzitter van het ambtenarengerecht te Amster dam heeft het verzoek ran de als directeur van het Van Goghmuseum geschorste drs. E. Meijer van de hand gewezen. De directeur had verzocht bij voorraad te beslissen, dat hij voor de duur van de hoofdprocedure in zijn ambt zou worden hersteld. Als argument voor de weigering het verzoek in te willigen voert de voor zitter van het ambtenarengerecht, mevr- Mr. W. M. G. Eekhof-de Vries, aan dat drs Meijer reeds bij het gerecht een klaagschrift tegen de schorsing heeft ingediend en dat het voornemen bestaat dit klaagschrift (betiteld als 'de hoofdzaak') zo spoe dig als in verband met de wettelijke termijnen mogelijk is. ter openbare terechtzitting van het ambtenarenge recht te doen behandelen. Daarom achtte zij geen termen aanwezig voor een beslissing bij voorraad, een beslis sing dus die onmiddellijk van kracht wordt. Brandstichter aangehouden OUDE PEKELA - Maandagmiddag is in Oude Pekela de 23-jarige S. R. uit die plaats aangehouden op verdenking van brandstichting in een tweetal landbouwschuren r? jTutu AMSTERDAM Acht gewon den en een enorme ravage richtte maandagavond op hel Leidseplein in Amsterdam een tramstel van lijn 1 aan toen het achterstuk van de lange wagen door nog onbekende oorzaak uil de rails liep. begon te slingeren en een abri op de tramhalte compleet tegen de grond veegde. Het on geluk gebeurde omstreeks acht uur in de avond. Er ontstond eer. geweldige con sternatie op dit drukke punt m het Amsterdamse uitgaanscen trum Geschrokken Irampasta- giers en degenen die aan de halte stonden te wachten, renden rn paniek de straat op. rechtstreeks de deur van hel politiebureau binnen, dat precies tegenover de halte ligt. Doordat de voorkant van de tram wel in de rails bleef staan. w de bovenleiding intact geble ven. Maar er waren wel takelwa gens nodig om de tram weer tn de rails te krijgen. De GGD heeft de gewonden naar ziekenhuizen gebracht. Onder hen zijn twee zwaargewonden. Het tramverkeer door de Leidsestraat werd omge legd: omstreeks half tien tras de situatie opgelost. Slot van pagina 1 77.300 jongeren tot 25 jaar als werk zoekenden geregistreerd. Ze maakten 37,7 procent van het totaal aantal werklozen uit- Minister Boersma concludeert dat de positie van de jongeren op de arbeids markt relatief slechter is geowrden Notitie voor ministerraad: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Van Agt van justitie voelt nog steeds niets voor een strafrechtelijk onderzoek naar de rol van prins Bern- hard in de Lockheed-affaire. De commissie-Donner is volgens Van Agt veel beter in staat opheldering te verschaffen over het aan deel van de prins. Bovendien is vervolging van de prins wegens het aannemen van één miljoen dollar m de jaren 1961-'62 alleen al door verjaring volstrekt uitgesloten. Het enige feit, waarnaar de justitie gift van 100 000 dollar als voorwerp nog een strafvervolging zou kunnen van onderzoek nog overblijven De instellen, is de beweerde ontvangst1 omstandigheden waaronder the zou ten opzeïhte van de leeftijdsgroep door de prins van 100.000 dollar via' den zijn geschied. z.jn op dit morn er.; 25plus tot 49-jarigen- Vooral de jonge ren onder de 19 jaar zouden gedu peerd-zijn. Hoewel het aantal teena gers op de arbeidsmarkt in de jaren 1971 toe en met 1975 met 75000 is verminderd, nam de werkloosheid in die leeftijdsgroep met 18.000 toe. Van de jongens tot 19 jaar was 9,2 pro cent en van de meisjes was 5,2 pro cent vorig jaar werkloos. Die percen tages bedroegen voor alle jeugdigen tot 25 jaar respectievelijk 7,9 en 4,2 procent en voor de gehele beroepsbe volking 5,3 en 4,2 procent- De laatste jaren werden steeds meer schoolverlaters als werkloos inge schreven. Het aantal van hen dat in 1975 voor de arbeidsmarkt beschik bar kwam was ongeveer 165.000. Daarbij is rekening gehouden met de ruim 20.000 15-jarigen die door verlen ging van de leerplicht niet op ae arbeidsmarkt kwamen. In september 1975 was het werkloosheidspercentage van schoolverlaters nog 14 procent- Voor dit jaar wordt het aantal school verlaters op 190.000 geraamd. Forse problemen worden verwacht, vooral ten aanzien van de lts'ers. Hun aantal was vorig jaar 15-000 dat is 7500 lager als gevolg van de verlegde cursus duur. Dit jaar zal het peil van 1974 weer worden bereikt. Vooral voor bouw en metaal zullen tekorttn aan plaatsingskansen be- staan. Bovendien betekent werkloos heid van lts-verlaters voor een deel blokkering van de verdere mogelijk heid tot het volgen van een akoplei- in. de Parijse contactman van Lockheed in 1972. Van Agt staat echter op het standpunt, dat de commissie-Donner minstens zoveel kans heeft de prins van alle blaam te zuiveren als een' gerechtelijk vooronderzoek. Ook de: mogelijkheden van de rechter-commis- saris bij een gerechtelijk vooronder- j zoek zijn immers beperkt, zo meent hij. Van Agt schrijft een en ander In i een notitie, die hij ruim een week geleden voor intern gebruik van de ministerraad heeft, opgesteld. Van Agt| zegt daarin, dat voor een strafrechte- lijk onderzoek een „redelijk vermoe- den van schuld" noodzakelijk is. Ge-| zien het feit. dat het accepteren var. steekpenningen in de jaren 1961-'62 inmiddels is verjaard 'de verjaring-1 stermijn is volgens artikel 70 Straf vordering twaalf jaar voor misdrij ven. waarop etn gevangenisstraf staat van meer dan 3 jaar), zou alleen de echter te vaag om mschake'.:ng -.-ar. de rechter-commissaris te rechtvaardi gen. aldus Van Agt. Van Agt geeft overigens toe. dat tegen andere staatsburgers dan de prins wellicht wel een strafrechtelijk onderzoek zou zijn ingesteld, maar, zo meent hij, het maakt wel degelijk verschil tegen wie een onderzoek wordt uitgevoerd. Een regering die- een strafrechtelijk onderzoek tegen de prins gelast, moet wel over heel ster ke papleren beschikken. Een onder zoek als nu door de commisisSe-Don- ner wordt uitgevoerd, Ls daarom veel beter op zijn plaats, aldus Van Agt. DEN HAAG - - De Nederlandse regering zal op de Europese topconferenties, die 1 en 2 april in Luxemburg worden gehouden, 'tot het uiterste gaan' om tot een definitief besluit te komen over in mei 1978 te houden Europese verkiezingen. Maar de regering is niet bereid de topconferentie, die tegen het einde van dit jaar in Den Haag moet worden gehouden, niet bijeen re roepen, indien de staats- en regeringsleiders der EEG-landen volgende maand niet tot een besluit zouden komen. Dit heeft minister Van der Stoel maandag verklaard in een bijeenkomst van de tweede-kamercommissie voor buitenlandse zaken. Hij was het duidelijk niet eens met de meerderheid van) PvöA-fractie, dat toetreding van Griekenland tot de Europese gemeenschap thans te veel moeilijk heden zou opleveren en daarom ongewenst is. Nederland zou alleen hebben gestaan indien het de deur voor Griekenland gesloten zou hebben gehouden, aldus de minister, die zich overigens niet ontveinsde dat talrijke sociale en economische problemen zullen moeten worden opgelost. STOCKHOLM (UPI) Koning Carl Gustaf van Zweden zal op 19 Juni aanstaande in Stockholm In het huwe lijk treden met de Westduitse Silvia Sommerlath. zo heeft het Zweedse hof maandag bekendgemaakt. De vorst die op 30 april 30 Jaar wordt, verloofde zich op 12 maart met de 32-jarige Silvia, die hij in 1972 bij de Olympische Spelen in Mlinchen voor het eerst had ontmoet. Silvia, die daar als gastvrouw optrad is de dochter van de Heidelbergse zaken man Walther Sommerlath en de Spaanse aristocrate Alice de Toledo De huwelijksplechtigheid in de Stor- kyrkan in de Zweedse hoofdstad zal onder leiding staan van aartsbisschop O'.of Sundby. Vorstenhuizen en rege ringen in de hele wereld zijn uiteer.o-1 digd vertegenwoordigers naar Stock- holm te sturen- De bruid heeft haar jeugd doorgebracht in de Braziliaanse stad Sao Paulo, waar haar vader in opdracht van een Zweedse onderne ming een staalfabriek bouwde. Zij spreekt zes talen- 'SPOKEN* VAN BURGEROORLOG WEER UIT OUDE DOOS HAARLEM (ANP) Bij een gewapen de overval maandagavond omstreeks j zes uur op een juwelier aan de Gene-i raai Cronjéstraat in Haarlem hebben ping in Madrid zich bewegen in l»te mannra voor onscvcer een hall, niemandsland (Van onze correspondent) MADRID Al heeft het se kabinet de dreigende rege ringscrisis nog (even?) weten af te wentelen, toch blijft de rege- teem democratischer is dan West-Europa te bieden heeft, en der halve onveranderd gehandhaafd moet worden. Ook verklaarde hij dat de regering nooit een compromis mocht miljoen gulden aan met edelstenen be-1 zette gouden sieraden en gouden hor- loges buitgemaakt. De twee mannen stapten de zaak bin nen toen eigenaar J. C. T. de Lugt (32) bezig -vas de verlichting te doven, en verkoper rn. p. M. Boing (29) be- roept en een rechtervleugel van ag was sieraden in de kluis te leggen. Met een revolver werden beide mannen1 het bewind dat Zijn nervor- gedwongen naar het kantoortje te; mjn2Sülannen dwarsboomt. een gevaarlijk tussen een oppositie gesteund door een breed deel van de be volking, dat om zijn aftreden Het afgelopen weekeinde vond in I Madrid een congres piaats van dei j uiterst rechtse organisatie „Confedera tie van Strijders", een beweging van! oud-strijders van de burgeroorlog plus neo-fascisten, onder leiding van Fran co's voormalige minister José Antonio! zoeken met de wraakzuchtige opposi- Giron. die de voornaamste dwarslig- tje ger in de Kroonraad is. Een manifest van dat congres haalt- alle spoken van öe burgeroorlog tijde lijk weer uit ae oude doos. „De mis-| aadige separatisten, marxistische on dermijning. pornografie, kruiperige oppositiepolitici die in buitenlandse hoofdsteden om erkenning smeken, en partijen die geen enkele oplossing voor Spanje's problemen bieden" vor men aldus de Strijders, .het fans' „rode gevaar" in Spanje te keren, met concrete verwijzing naar de rechtse Giron herhaalde, dat Franco's sys-j staatsgreep die in 1936 tot ae f :em democratischer is dan alles wat' Burgeroorlog leidde- Rode gevaar Andere woordvoerders op het con gres. zoals een reserve-generaal en =en voormalig strijder van Franco's Blauwe Divisie die aan Hitlers zijde "egen Sowjet-Rusland vocht, drongen aan op actie. Zij vonden klaarblijke lijk dat de Strijders .het recht in eigen hand" moeten nemen om het Ondertussen blijft het vrijwel on-j mondige 'parlement' de Cortes, dat Franco achterliet, de hervormings- j plannen van het kabinet afremmen.' Het eerste wetsvoorstel dat de rege ring a! een maand geleden indiende, over de vrijheid van betoging, is nog. niet eens ter tafel gebracht in de betreffende parlementscommissie. In tussen zijn er bi; betogingen in Spar.- 'e wel reeds minstens zeven doden gevallen. In politieke kringen vrees: men dat de andere wetsvoorstellen over het economisch beleid, over vrijheid van partijvorming, en over hervorming van de strafwet om be paalde politieke partijen niet langer, strafbaar te maken) met even dOdéllH ke traagheid behandeld zullen wor den. Bovendien ontbreekt nog de herzie-' ning van de kieswet, plus de reorgani-1 satie van het parlement in twee ka-' mers. Bovendien zal de hervorming! van de staats vakbonden de syndica ten, die niet in het parlement, maar' in de bunker van die .^indicates" zelf behandeld zal worden. Dat de regering dit ..parlement" te gemoet treedt alsof het een echte volksvertegenwoordiging betrof, is op zich al erg genoeg. Sommige waarne mers zien daarin een welbewuste poli tiek van de conservatieve vleugel van het kabinet om htm hervormingsgezin de collega's te torpederen. Directie; F. von de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pogter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P Dieleman en C van der Maas. BUREAUS: Vlissmgen: Wolstraat 56-60, tel (OU 84] 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Morkt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstroot 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstroat 6, tel. (01140) 4058, In de avonduren is de centrale redactie bezet von zondog t/m /rijdag vanof 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 /an 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op zo- 'erdag: de plaatselijke kantoren zon 9.00-1130 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overi. adv. maondog- tlm vrij dagavond van 2030 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondcgovond van 20D0 tot 2230 uur. Abonnementsprijzen t Der kwartao! f 37,75; frcnco pei post f 42,— per moönd f 12,75 osse nummers 1A0 (inclusief 4% btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie f 11,55; ingezon den mededelingen 27» x to riet Brieven bureau van dit blad f 2,50 meer Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag Alle advertentieprijzen exclusief i'fe btw Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, M-'ddelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17