Officier eist 20 weken tegen Middelburger voor 3 inbraken Rk Vrouwengilde Oostburg vierde zijn zilveren feest Snugby-formatie zou renner hebben weggekocht voor de 'Tour du Flic 1976' ONGELUK BIJ WESTDQRPE: 7FS MAANWN DORPSRAAD IN PHILIPPINE KOMT MET VERLANGLIJST NEGEN MAANDEN VOOR CHANTEUR VROLIJKE ZOMERMODE OP SHOW VAK VIER HULSTERSE ZAKEN 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 MAART 1915 VERDACHTE AL 4 MAANDEN IN VOORARREST JONGEMAN HAD AL FLINK STRAFBLAD MIDDELBURG Dc officier van lilie bij ilc rechtbank in Middelburg heeft vrijdag tegen de 21-jarige E. G. uit Middelburg een gevangenisstraf van 2» weken met aftrek van voorar rest geëist- G. stond terecht voor drie inbraken, die hij vorig jaar in zijn woonplaats pleegde. De jongeman be schikte reeds over een flink strafblad. Als de rechtbank de eis van de offi cier overneemt, zou de Middelburger die al zo'n 4 maanden in voorarrest zit. kort na de voltrekking van vonnis op vrije voeten komen. De uitspraak van de rechtbank valt over twee weken op 2 a-pril- De inbraken waarvoor G- terecht stond, pleegde hij in oktober en no vember van het vorig jaar. Op oktober drong hij het Schuttershof binnen, waar hij uit een geldkistje - dat in een afgeslolen kast stond - ruim 700 gulden wegnam. Op 12 november keerde hij er not maalslerug, maar toen was de buit slechts 45 gulden. Diezelfde nacht drong de Middelburger ook binnen in een woning aan de Koepoortstraat Daar nam hij onder meer een foto toestel en enig geld weg Centraal op de zattïng stond het uitge breide rapport dat in de psychiatri sche observatiekliniek in Utrecht over G. was gemaakt. Officier van justitie mr. A- P- Besier maakte daar uit op dat. de Middelburger slechts in zeer minieme mate minder toerekenings vatbaar is. De officier was overigens hoopvol gestemd over de verdere toekomst van verdachte omdat deze had laten blijken de inhoud van het rapport goed te hebben begrepen en er ook wat voor zichzelf mee zou willen doen. Tegen deze achtergrond kwam mr- Besier tot zijn eis van 20 weken, die bij overname door de rechtbank voor G- een snelle invrijheidsstelling zx>u betekenen. Voor de raadsman van G., mr. R- G van Meggelen. bleef er door de milde opstelling van de officier weinig te pleiten over- Hij sloot zich dan ook geheel bij de eis aan. Met een derge lijke etgenmoetkomende benadering werd volgens de advocaat voorkomen dat G tot 'de voor de maatschappij en zichzelf hopeioze gevallen zou gaan behoren'. Beroepzaken De rechtbank behandelde verder een aantal beroepszaken. Daarbij werd de Duitser F. W. K- vrijgesproken van het veroorzaken met zijn auto van een aanrijding met een bromfiets op 15 juni van het vorig jaar bij Seroos- kerke. De kantonrechter had de man aanvankelijk schuldig geoordeeld en een boete van 25 gulden opgelegd. De officier vroeg echter vrijspraak omdat de automobilist geen overtre ding had begaan de brommer was op de auto gereden terwijl de be stuurder iuist stopte om te keren terwijl de bromfietser met een opge voerde brommer reed, die bovendien geen deugdelijke verlichting voerde. Omdat de betrokkene speciaal uit Duitsland was gekomen deed de recht bank onmiddellijk uitspraak en sprak de man conform de eis van de offi cier vrij. Tegen de Souburger L- M. de V. werd in hoger beroep een boete van 100 gulden geëist- De man die overi- Rechtbank ging boven eis officier van justitie gfvangenis MIDDELBURG Voor het veroorza ken van een dodelijk verkeersongeluk na drankgebruik is op het woonwa genkamp te Sas van Gent verblijven- d eA. D. door de arrondissements rechtbank te Middelburg veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. D- zal twee !aar niet mogen rijden. Zijn auto werd verbeurd verklaard. De rechtbank die vrijdag uitspraak deed in deze zaak, ging hiermee be langrijk boven de straf, die de officier van justitie bij de behandeling van de azak veertien dagen geleden had ge' eist. De officie rvorderde naast de thans opgelegde ontzegging en de verbeurdverklaring vier maanden ge vangenisstraf. Bij het ongeluk, op 12 februari op stille landweg in de omgeving van Westdorpe, kwam een zestienjarige jongen om het leven. Na het gebruik van een groot 2antal glazen bier was D. gaan rijden- De fietsende jongen werd van achteren aangereden. D. reed honderd kilometer per uur, de grote lichten van zijn wagen functio neerden riet het was avond het regende en tijdens de rit vielen ook de ruitenvissers uit Na de noodlotti ge botsing reed D. door. Later zeite hij zijn auto aan de kant. keerde te voet terug, maar ging weer naar zijn auto. toen hij bij de oneeluksoloats politiewaeens en een ambulance zag riiden. Direct hierop stak hij zijn auto in brand Twee auto's vrii ernstig beschadigd HULST Bij een botsïne tussen een bromfiets en een auto on het kruis punt Lange Nieuws traat-Kleme Bagij- nestraat. vrijdagmiddag in Hulst, is de bromfietser E. A- J. de P- licht gewond geraakt. Zowel aan de brom fiets als aan de auto ontstond aan zienlijke schade- Het ongeluk gebeurde omstreeks drie uur. De auto, bestuurd door Fh F. u:t Hulst kwam vanuit de Lange Nieuw- straat en wilde linksaf de Kleine Ba- gijnestraat inslaan. Bij die manoeuvre kreeg hij geen voorrang van de brom fietser E- A. J de P- uit Sint Jansteen. die het kruispunt opreed vanaf de Kleine Bagijnestraat De bestuurder van de bromfiets werd licht gewond a-an ziin been. gens niet op de zitting aanwezig was negeerde op 15 oktober van hei vorig jaar als bestuurder van een bus een stopteken van een agent die op de kruising Paul Krugerstraat-Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen het verkeer regelde. De rechtbank doet in deze zaak uitspraak op 2 april. Automobilist G. J. C W uit Etten- Leur was in hoger beroep gaan tegen een veroordeling door de kantonrech ter, die hem voor het in gevaar brengen van de veiligheid op de weg 300 gulden boete oplegde W. zou op 13 juni van het vorig jaar op rijksweg 258 hebben ingehaald, terwij! tege moetkomend verkeer dat eigenlijk niet tceliet, Officier van justitie mr- Th. Leb-et vroeg hier bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Ook in deze zaak valt de uitspraak op 2 april. Op verzoek van de officier hield de, rechtbank de hoger beroepszaak tegen de Goesenaar J O. J- aan. De man was in appel gogaun omdat hij als directeur van een transportonderne- mng door de kantonrechter veroor deeld was wegens onnauwkeurigheden met het registratieblad voor de tacho graaf in een van zijn vrachtuato's. Op de zitting van de rechtbank bracht de man echter naar voren dat de be wuste auto niet van hem was en de chauffeur ook niet bij hem in dienst, maar dat het cm een gecharterde wagen ging. Om deze nieuwe feiten te onderzoeken vroeg de officier aanhou ding van de zaak- In de beroepszaak tegen de Fransman B. L G R eiste de officier bij verstek 75 gulden boete- De verdachte was al op 7 mei 1974 in Vlissingen met een auto door een rood stoplicht en over de stcep gere den. Belangrijke wens bouw nieuwe scholen Raad klaagt over geringe publieke belangstelling PHILIPPINE Hoewel de dorpsraad Philippine tevreden is over wat er in 1975 tot stand is gekomen, heeft dit. na de herindeling in 1970 in het leven geroepen orgaan nog een foise Ianglijst in petto voor b. en w. van Sas van Gent Uit het jaaroveizicht over 1975 blijkt dat heel wat bronnen van ergernis nog niet zijn gedempt: De stortplaats in de Kanaalpolder. 'Aan deze bron van overlast en milieu verontreiniging komt hopenlijk spoe dig een einde' schrijft de raad. Ergerlijk vindt men ook de slechte toestand waarin de Kasteelstraat zich bevindt. Vooral in de bietencampagne levert dat veel hinder en gevaar op: 'We moeten het steeds onder de aan dacht van het gemeentebestuur bren- Een voorname wens is de bouw van een geheel nieuwe openbare kleu ter- en lagere school in Philippine. Het aantal leerlingen groeit gestaag en de noodlokalen bij de bestaande rk school zijn niet meer dan een tijdelij ke oplossing. Het verslag: 'er moeten nu spijkers met koppen worden gesla- Het openbaar vervoer blijft een zorg. maar in deze kwestie is de ZVTM de eerste gesprekspartner van de dorpsraad. Punten die wat minder hoog geno teerd staan, maar waarvoor de raad zich blijft inzetten zijn de beveiliging MIDDELBURG Voor zijn aandeel in de 'Vlissingse chantagezaak' dief stal van een brandkast en verboden wapenbezit (een revolver met patro nen) is de in Souburg wonende E. G. I. veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf- De arrondissements rechtbank te Middelburg dee dvrijdag uitspraak in deze zaak. Bij de behan deling, veertien dagen geleden had de officier van justitie dezelfde straf ge- eist. eD rechtbank besloot eveneens. zoals de officier had gevorderd, tot verbeurdverklaring van een bij L ge vonden revolver en zijn auto met een waarde van 4000,- die werd gebruikt bij diefstal van de brandkast in het Koopcentrum Groenendijk te Vlissin- Een partner van I. in de afpersingsaf faire werd al eerder tot negen maan den gevangenisstraf veroordeeld, waarvan twee maanden voorwaarde lijk en twee jaar proeftijd. Ook van deze man is de auto, die eveneens bij de diefstal van de brandkast- met aan geld een inhoud van 400.- was ge bruikt .verbeurd verklaard. De afpersingszaak kwam op gang, toen I- en zijn partner via het open breken van een auto in het bezit kwamen van naaktfoto's. De maker van de foto's werd toen onder druk gezet en onder meer gesommeerd op een bedrag van ƒ2500.- te deponeren 'in de laatste vu ilnisbak links' op een parkeerterrein in de omgeving van 's- Heerenhoek. Bij weigering zouden de foto's aan de werkgever van de man worden getoond. De man voldeed aan de eis, maar kreeg de foto's niet terug. Bij de behandeling van de zaak werd het bezit van de revolver in verband gebracht met het voornemen in Veere een bankloper te overvallen. Burgemeester Hulst strijdt voor volwaardig noHiiekorps HULST Burgemeester P. J. G. Molt* hoff van Hulst zal zich in blijven zetten om de werkelijke sterkte van het politiekorps in zijn gemeente in overeenstemming te krijgen met dc zogenaamde organieke sterkte. De groep Hulst van de rijkspolitie is nameliik z°s leden kle;«er dan eigen lijk zou moeten, een situatie die men overigens nok in andere gemeenten wel aantreft. Dat de burgemeester zich zal beijve ren voor uitbreiding van de groep wordt mesegedeeld in antwoord op vragen uit de raad In dat antwoord staat dat de burgemeester elk jaar de onderbezetting van het korps onder de aandacht brengt van de districts commandant van de rijkspolitie, de commissaris der koningin in Zeeland en de algemeen inspecteur van de rijkspolitie in Den Haag: „Niettegen staande deze herhaalde verzoeken, is tót op heden nauwelijks enige verbe tering in deze situatie gekomen". Collecte Reumafonds KAPELLE De collecte ten bate van hef. Reumafonds heeft in Kapelle 1.112,- opgebracht. I van de vijver in het Spuikompark (voor spelende kinderen en de her uitgave van het boekje 'Stad en laad van Philippine m de historie', dat eerder verscheen bij het 450-jarig be staan van het dorp. Overigens beklaagt de dorpsraad zich er ever dat. de publieke belangstelling voor vergaderingen van de raad steeds afneemt. In de beginjaren kwa men er regelmatig tien'.allen bezoe kers, maar in de laatste vergaderin gen was dat maar een handvol meer- 'Wij willen ons echter door deze ge ringe blijken van belangstelling aller minst laten ontmoedigen, maar zullen ons blijven inzetten voor het welzijn' van onze kern' aldus het jaarover zicht- De start va de peuterspeeelzaal. de verbetering van de Posthoornstraat, de plaatsing van een telefooncel en de uitbreiding van het sportcomplex wor den daarin als zeer positief gewaar deerd- Schietingen AARDENBURG De handboogschut tersvereniging 'Sint Sebastiaan' te Aardenburg hield een prijsschieting, waaraan 15 schutters deelnamen- De uitslag is: hoogvogel: J. Cattoor; zij- vogels: J. Jansen; 2de niet afgescho ten; kallen: G. Blondeel en J. Jansen. Meeste kleine vogels: D. van Hermon, H. van Iwaarden sr. Prijs vliegende vogel: 1 P. Lippens; '2 Th. Lampaert; 3 R- Geemaert. De prijsvogels van het gilde werden geschoten door: R. Geer- naért, H. de Rijcke, J. Jansen, P. van de Walle, R. de Wispelaere en G. Blondeel. KOEWACHT Aan de bejaarden- sdhieting bij J. de Guchtenaere te Koewacht namen 45 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: J. Ferket. Stekene <B>, eerste en tweede zij vo gel; Jos Louwers, Terhole, grootste aantal (4 stuks): H. A. de Schepper, Koewacht. NOB-ZEELAND: „Tonnage-stop is methode met de botte bijl" GOES Dc NOB wegtransport (nati onale organisatie voor het beroeps- goederenvervoer) ardeling Zeeland ontkent niet. dat een rem op de vergunningverlening nodig is om de overcapaciteit te reduceren, maar vindt de huidige tonnage-stop een 'bot te bïjl'-methode met onrechtvaardige aspecten. Het Zeeuwse wegvervoer ziet nog voldoende kansen liggen in de toekomst om zich te ontplooien, maar heeft daarvoor wel meer arm slag nodig. Aldus voorzitter H. de Boot vrijdaga vond in de "Prins van Oranje' in Goes tijdens de jaarlijkse contactavonc voor leden en personeelsleden van de NOB wegtransport Zeeland. In zijn inleiding noemde de heer De Boo; ock cijfers, die ae ontwikkeling van het beroepswegvervoer in de provin cie Zeeland illustreren- Voorts ging iuj nader in op de sinds enige tijd voor het wegvervoer van kracht zijnde vergunningen-stop. De NOB-Zeeland vindt die vergunningen- stop 'inflexibel, bureaucratisch, dirigis tisch en onrealistisch'- Liever zag deze werkgeversorganisatie een sanering in gang gezet via een socaal aantrekke lijke saneringsregeling en hei wegwer ken onder controle van de overcapaci teit via een zogenaamd tonnagefonds. DU zijn tot dusver vrome wensen gebleven, aldus de heer De Boot. Het amusementsgedeelte van de avond werd verzorgd door het caba ret 'Showtime' met Mini en Maxi- Het traditionele bal duurde tot in de kleine uurtjes. De dansmuziek werd verzorgd door het orkest The Golds Stars uit Bergen op Zoom. BEJAARDENBGND HIELD VERGADERING TERNEUZEN De afdeling Terneu* zen van de Algemene Bejaardenbond OOSTBURG Het Katholiek Vrou wengilde te Oostburg vierde vrijdag het 25-jarig jubileum- Dat gebeurde in twee leien, 's Morgens was e receptie in de Nieuwst raat ii gebouw voor de bejaarden avonds was er een bijeenkomst voor de leden in 'De Eenhoorn' te Oost burg. Tijdens de receptie voerde burgemees ter A- Schipper van Oostburg het woord. De heer Schipper, die vergi zeld was van zijn echtgenote, sprak zijn grote waardering uit voor het werk dat door het Vrouwengilde is gedaan. Met name 'net bejaardenwerk dat vanuit de groep tot stand kwam, kreeg de aandacht van de burgemees ter. Mevrouw Ouwendijk-Koster een overzicht van de 25-jarige geschie denis van het gilde- De voorzitster, mevrouw M. Backerra, sprak de hoop hield de jaarvergadering. Dat gebeur-; JJf,, de vrijdagmiddag in de zaal van De Veste te Terneuzen. Tijdens deze bij eenkomst hield de heer J. van derl Waal, landelijk voorzitter van de be jaardenbond een inleiding. Hij sprak de vrees uit, dat een' teruggang van de sociale voorzienin-' gen niet aan de bejaarden voorbij zal' „De zekerheden die we meenden kan ontstaan tussen de verschillende vrouwenorganisaties die in Oostburg werkzaam zijn. Tijdens de bijeen komst waren verschillende zustervere nigingen en oud-bestuursleden aanwe zig. Mist verhinderde anverwante overig Zeeland om aanwezig te zijn bij de receptie- 's Avonds was een grote groep mensen ^leLldS' had^n1 zich^p_geg^en 6voor d^bijeern voorgoed veilig te hebben gesteld! dreigen nu te gaan wankelen". De' voorzitter riep met klem op zich te! verzetten tegen eventuele besnoeiingen in de bejaardenzorg. ,.Zij die htm hele! kemst in T)e Eenhoorn' om het zilveren feest mee te vieren. Er was afwisselend een hapje, een ernstig woord en wat ontspanning. Mevrouw Ouwendijk en mevrouw Carpentier j L-uwenuiiJL en ineviuuw i/arueituer verzorgd»! een kroniek en de edames hebben gesteld hebben recht op eenj sociaal minimum. Daarom geen ont koppeling AOW-minimuml!oon". Overigens rekende de heer Van der' Waal het na-oorlogse bejaardenbeleid in Nederland tot 'één der beste in geheel Europa.' Tijdens de vergadering, die door onge veer H70 leden en genodigden werd bezocht werd verder een bestuursver kiezing gehouden. De dames J. Kiköt- 'ter-van Es en J. Verlinde-Maandag werden in het. bestuur gekozen. De bijeenkomst werd muzikaal opgeluis terd door het bejaardenkoor onder! leiding van mevrouw J. "veliiig. De vergadering werd geleid door de pre sidente van de afdeling, mevrouw E. Dooms-Ortelee. Dorpsraad Philippine houdt vergadering PHILIPPINE De Dorpsraad Philip pine houdt donderdag 8 april een openbare vergadering in 'De Schotse Hoek' in Philippine. Tijdens de verga dering die om 19.30 begint komen onder meer het openbaar vervoer, de noodzaak van openbaar onderwijs en de speelgelegem'heid voor de kinderen aan de orde. ABDON WILLEMS REAGEERT OP UITLATINGEN COMITÉLID „GEEN ENKELE VORM VAN RONSELEN" TERNEUZEN Abdon Willems, eige naar van de Snugly-bar en bovendien deelnemer aan de Tour du Flic voor zijn formatie, heeft fel gereageerd op uitlatingen gedaan door een bestuurs lid van de Tour'76. Er zou gesuggeereerd zijn dat dc Snugly-ploeg er dit jaar ronselpraktij- ken op nahoudt. De verhalen zijn ontstaan naar aanleiding van de o gang van een B-renner Piet van de Vijver. Van dc Vijver, die vorig jaar het B-klasscment in de Tour du Flic won- is van de ploeg van EI Mar overgestapt naar Snugly. Abdon Wil lems ontkent met Idem dat er sprake zou zijn geweest van betaling om deze renner in z'n ploeg te krijgen. Zijn reactie: „Piel van de Vijver is puur toevallig bij ons terecht geko men. Hij vond de verzorging en de organisatie bij z'n vorige sponsor niet al te best en had na dc tour vorig jaar al te kennen gegeven naar een andere ploeg uil te kijken. Toeval lig heb ik een zwager die bij Van de Vijver werkt. Van dc Vijver heeft onmiddellijk contact met mij opgeno men toen bij hoorde dat de Snugly ook dit jaar weer zonder B-renners zat". Abdon Willems kan er best inkomen i dat een ploegleider dergelijke praatjes rond zou strooien. Hij is echter pas goed boos geworden toen de zaak door een verantwoordelijke uit het comité ir, het openbaar werd ge bracht. Willems: „Het idee alleen al is .belachelijk. Vorig jaar nog kregen we de prijs van de sympathiekste ploeg, een etiket dat we uiteraard graag willen behouden. Met teleurstelling heb ik dan ook kennis genomen van leze niet op waarheid berustende be richten. We hebben onze ploeg de Tour du Flic steeds gezien als een puur trimfestijn. We hadden vorig jaar geen B-renners en deden toen toch maar mee me: 4 rijders, wat een groot nadeel voor een ploegenklasse- ment betekent. Het is toch logisch dat ik een jc-igen die graag voor mij wil gaan rijden accepteer. Als dat toeval lig nug een leuke kanshebber is dan is dat meegenomen en daar 'nebben wei deze keer dan eens geluk mee. We blijven echter 'o:j ons standpunt daf het deelnemen boven dc prestatie staat. Iedere B-renner en we kunnen er trouwens nog een gebruiken, was door ons met open armen ontvangen", 1 Een uitspraak die Piet van de Vijver het best kan bevestigen. Ook hij ont kent dat er ook maar enige vorm van 'ronselen' aan te pas is gekomen- Van| de Vijver: „Ik heb bij een paar men-' sen gevraagd of er nog een plaats over was in een ploeg. De eerste waarvan ik hoorde dat ze een B- renner konden gebruiken was Snugly. Abdon Willems heeft onmiddellijk bij ons eerste gesprek verteld dat hij zich beslist niet met betalingen ophoudt, waarop ik hem heb geantwoord dat ik dat ook helemaal niet wilde. Bij de Snugly kan ik er echter van verzekerd zijn dat ik bij pech goed wordt gehol pen. Vorig jaar was dat zwaar pet. Ik had alle kans om te winnen maar als ik op een slechte tube reed en ik vroeg cm een andere dan kreeg ik er, nog een veel slechtere voor terug. We' hadden toen ook een materiaalwagen waar de imperial met al het materi aal al op de eerste dag is afgewaaid. Je reservefiets zal daar toevallig op staan. Ik geloof daarom dat men het mij niet kwalijk kan nemen dat ik overgestapt ben naar een ploeg met een betere verzorging"- rechte wil beschuldigen, ben ik plicht om te reageren. Ik wil alleen mijn eerlijke en sportieve bedoelingen kenbaar maken". Vervelend Piet van de Vijver wil zelf ook niets liever dan de Tour'76 beginnen met een schone lei. De sympathieke win naar van vorig jaar ziet de Tour du Flic als een ontspanning en vindt de praatjes over de betalingea erg verve lend. „Ik rij uiteraard wel om te winnen. Er wordt gezegd: de Tour du Flic is eigenlijk geen wedstrijd, maar dat is larie. Iemand die dat zegt- sluit z'n cgen voor de werkelijkheid. Ieder een rijdt om zo hoog mogelijk te eindigen. Dat wordt ook door het comité geaccepteerd want een tijdrit is beslist niet aantrekkelijk voor het publiek. Dat verhoogt alleen het wed strijdelement". Roddelpraat Abdon Willems is vast- van plan om bij de volgende vergadering ten op ziebte van het bestuur van de Tour du Flic even haarfijn naar voren te brengen dat zijn ploeg zich met hei wegkopen van renners niet wenst op te houden. Hij neemt het de betrok ken persoon hoogst kwalijk dat deze roddelpraatjes zonder meer als waar heia zijn aangenomen Willems: .Het is niet mijn bedoeling om het comité aan te vallen. Wij doen veel te graag mee aan deze tour en ik wil beslist niet als een grote boosdoener worden, gezien. Als men ons echter ten on-l Comelis en Marteijn verzorgden sket ehes. De dames die al 25 jaar lid zijn van het gilde zijn kregen een zilveren strikje Voor het echtpaar Ouwendijk was er een cadeau voor het reeds jaren verzorgen van het stencihre voor het gilde- Om zeven uur werd ter geleneheid van het feest een 2 gezongen in de Sint-Eligiuskerk Oostburg Jeans-mode voor jonge vrouw neemt nog steeds een belangrijke plaats in Espadrilles 'de schoenen van deze zomer' HULST In cultureel centrum 'Den Dullaert' te Hulst lieten vrijdagavond vier Hulster zaken zien wat zij deze lente en zomer voor hun clientèle in petto hebben. De damesmode werd, gebracht door modehuis Reiss van de; Berghe, ile herenmode was van Geor-! ge Meersschaert, Jetty's Kindermode, presenteerde de nieuwste kindercrea ties en 'Joris' tenslotte tekende voor! de schoenen- De damesmode van Reiss van de Berghe is grotendeels afgestemd op de niet meer zo piep-jonge vrouw al zitten er zeer beslist de nodige jeugdi ge 'verrassingen' in. Vlaggenkleurtjes met daarnaast wat lavendel en tur quoise. stofjes licht als een veertje en romantiek uit het Verre Oosten zijn bij Reiss van de Berghe aantrekkelijk verpakt in diverse geslaagde modellen zodat de klanten van dit huis zich op de zomer kunnen verheugen. De jeans-mode neemt bij de mode voor de jeugde vrouw nog immer een grote plaats in. We zagen er leuke; jassen van, natuurlijk pantalons met1 opgerolde sigarette-pijpen, rokken met split, korte hesjes en wikkeljurken Een Oosters tintje kreeg het mee door a-symmetrische sluitingen, op staande kolletjes en vooral door het gebruik van gemattelasseerde bloe-, metjes-stofjes als versieringen, Ook 'bandjes-sluitingen passen helemaal in: de stijil van cleze mode. Eveneens niet! te verwaarlozen waren de jonge over-1 gooier-j-urkjes die zomers heel goed als zonnejurkje hun diensten bewijzen en de japonnetjes in madrasruiten en bloemetjesstofjes. Witte pantalons, witte bermuda's in nieuwe stijl en witte rokken werden gecombineerd I met (hoe kan 't anders) gestreepte shirts en leuke bloeses. De mode voor de wat gematigder vrouw is niet minder modieus. Ook hier aktuele trends als de rechtere lijn en het. bredere silhouet door de T-liijn- Stuk voor stuk zijn de japon netjes. ensembles en drie-delige pak ken 'bij-de-tijds' te noemen zoals on der andere bleek uit een combinatie bestaande uit zwart-wit gebloemde rok en daarop een sportief bloesje afgewerkt met zwart. Heel apart, was ook de japon in rood-witte druppel waarvan de (cirkel)rok geheel geplis- seerd was. Het echte mantelpak met kokerrolc en getailleerd jasje was de ze avond aanwezig in een grijze krijt streep. I11 de lange mode waren er chique japonnen zoals de turquoise met mooi bloemdessin en daarnaast jongere mo dellen zoals de rood-zwarte in étage stijl. Regenjassen kwamen krote capu chon-jasjes tegen en blazers gingen deze avond hand in hand met fijne chintz-jassen in trench-achtige vor- Reünie van het 436 Bataljon in Sas van Gent een groot succes SAS VAN GENT Ruim 700 oud militairen van het 436e bataljon van het regiment Infanterie 4-3 hebben vrij dagavond deelgenomen aan een rei voor oud-militairen, die van 1949 tot en met 1951 in het voormalig Neder- landsindië verbleven. De reünie, die werd georganiseerd door Willy van Wa terschoot uit Sas van Gent. werd een groot succes. De reünisten herdachten tevens het feit. dat het 436e bataljon op 18 maart 1951. 25 jaar geleden dus. voorgoed uit Indië terugkeerrde in ons land. De heer Van Waterschoot heeft al en kele jaren geprobeerd, de oud-indië- gangers van het 436e bataljon met elk aar in contact te brengen- Dat deze po gingen zijn geslaagd bleek vrijdag avond. toen er 70 in plaats van de 25 door de heer Van Waterschoot ver wachte oud-militairen op ae retime aanwezig waren. Ze kwamen uit plaat sen uit heel Zeeland, uit Emmeloord. Alphen aan de Rijn, Oud-Beijerland en Breda. Op het programma stond een film over Sumatra, op welk eiland het bataljon was gelegerd, maar van de vertoning van deze film kwam niets. Er werd gisteravond een comité gevormd, dat zal trachten een 'echte' reünie te orga niseren op een centraal punt in ons land. Het bataljon telde destijds zo'n 750 militairen. Tijdens de reünie waren j ook veel echtgenotes van oud-indiëgan-1 piers aap.wezi» men. De badmode van Reiss van Berghe gaf minuscule bikini's te zier. naast slankafkledendebadpakken var. superdunnen materialen. Bijpassende accessoires als T-shirts, badjasjes, lan ge en korte jurkjes zijn geen zeld zaamheid. De herenmode van George Mec-rsschaert gaf eenzelfde modieus beeld te zien: klassieke kostuum voor de wat oudere mannen en super-slank getailleerde kostuums in onder andere krijtstrepen voor de modebewuste he ren. Lichte tinten zijn deze zomer bij George Meersschaert favoriet- We no teerden bijvoorbeeld licht-grijs, "olauw. licht-groen en camel. Blouson-pakker., blousonjasjes en blouson-pulls zullen deze zomer eveneens opgang maken- De plaats van leer voor jasjes worm bij dit modehuis meer en meer inge nomen door pigskin. We zagen er diverse vlotte uiousoii-niodellen van Zien we voor de jongere man de pantalon met bandplooien en rechtval lende pijp. de oudere man houdt he; op een combinatie van bijvoorbeeld blazer en gematigder pantalon. Shirts met korte en lange mouw in streep jes, zachte ruiten en uni worden hier bij gecombineerd. Hemden met vee- opgestikte zakken en epauletten zier- we veelvuldig in de vrijetijdsmode terug. Jetty's Kindermode brengt vrolijke veelal katoenen mode: opgerolde broeken, broeken versierd met p; vlochten bandjes, ingestikte plooitjes en veel opgestikte zakken. In leger groen zagen we een sportieve bermu da. murkje en overall die vooraea waren van rimpel-elastiek in de iau-e- Ook hier veel zakken en knoopgans- ringen. Folklore was er in jur&s. zowel kort als lang. die gemaakt ws- ren uit verschillende stofjes. Hhsr- streepjes waren gekozen voor een hangjurbje. Heel leuk was ooi se' witte zonnejurkje met apart rugdeco. letë. Natuurlijk nam ook in de kinaermoce de jeansmode een belangrijke p-aats in We noteerdeeifijne broeken o blousonpakken voor de jongens. Erg goed was ook het denim jack me» leren tussenzetsels. Espadrilles zijn jf schoenen van de zomer bij 'Joris onderkanten zijn van touw en ce bovenzijde vaak van linnen De lees- voor de schoen wordt duidelijk sma ler en de hakken hoger. Soepele maie* rialen zijn favoriet. De klomp-moae. len voor klein en groot en in an?rI~ variaties waren deze avond vees t zien. Tot slot van dit moaegebeurea vermelden we nog dat Alice Oppö}* heim als charmant gastvrouw optraa, dat de bloemen en planten van rrea Lion waren, het decor van De vtt- Eggermonl, de beschildering van ae panelen van Willy Vers traeten en a achtergrondmuziek van Jan van wa- sotsnhoof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 46