Officier eist 20 weken tegen Middelburger voor 3 inbraken ongeluk bij westd0rpe: zes maanden gevangenis Rk Vrouwengilde Oostburg vierde zijn zilveren feest negen maanden voor chanteur Drs. Wolters bepleit decentralisatie bij reorganisatie in hulpverlening VLISSINGSE CHAUFFEUR VRIJGESPROKEN 'NATUUR- EN VOGELWACHT SCHOUWEN MOET VEEL TIJD BESTEDEN AAN PLANOLOGIE' ACTIE VOOR NIEUWE CV IN N.H, KERK 'S-H. ARENDSKERKE „Tonnage-stop is methode met de botte bijl" Bikker Boeken opende nieuwe boekhandel en kunstzaal 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 MAART VERDACHTE AL 4 MAANDEN IN VOORARREST JONGEMAN HAD AL FLINK STRAFBLAD MTODELBURG De officier van jus titie bij dc rechtbank in Middelburg heeft vrijdag tegen de 24-jarige E. B. G. uit Middelbun; een gevangenisstraf van 2(1 weken met aftrek van voorar rest geëist- G- stond terecht voor drie inbraken, die hij vorig jaar in zijn woonplaats pleegde. De jongeman be schikte reeds over een flink strafblad. Als de rechtbank de eis van de offi cier overneemt, zou de Middelburger die al zo'n 4 maanden in voorarrest zit kort na de voltrekking van het vonnis op vrije voeten komen. De uitspraak van de rechtbank valt over twee weken op 2 april- De inbraken waarvoor G- terecht stond, pleegde hij in oktober en no vember van het vorig jaar. Op 30 oktober drong hij het Schuttershof binnen, waar hij uit een geldkistje dat in een afgesloten kast stond ruim 700 gulden wegnam. Op 12 november keerde hij er nog- maalsterug. maar toen was de buit slechts 45 gulden. Diezelfde nacht drong de Middelburger ook binnen in een woning aan de Koepoortstraat- Daar nam hij onder meer een foto toestel en enig geld weg Centraal op de zitting stond het uitge breide rapport dat. in de psychiatri sche observatiekliniek in Utrecht over G. was gemaakt. Officier van justitie mr. A- P- Besier maakte daar uit op dat de Middelburger slechts in zeer minieme mate minder toerekenings vatbaar is. De officier was overigens hoopvol gestemd over de verdere toekomst van verdachte omdat deze had laten blijken de inhoud van het rapport goed te hebben begrepen en er ook wat voor zichzelf mee zou willen doen. Tegen deze achtergrond kwam mr- Besier tot zijn eis van 20 weken, die bij overname door de rechtbank voor G- een snelle invrijheidsstellinr zou betekenen. Voor de raadsman van G., mr. R- G van Meggelen, bleef er door de milde opstelling van de officier weinig te pleiten over- Hij sloot zich dan ook geheel hij de eis aan. Met een derge lijke etgenmoetkomende benadering werd volgens de advocaat voorkomen dat G- tot- 'de voor de maatschappij en zichzelf hopeloze gevallen zou gaan behoren'. Beroepzahen De rechtbank behandelde verder een aantal beroepszaken. Daarbij werd de Duitser F- W. K- vrijgesproken het veroorzaken met zijn auto van een aanrijding met een bromfiets op 15 juni van het vorig jaar bij Seroos- kerke. De kantonrechter had de man aanvankelijk schuldig geoordeeld en een boete van 25 gulden opgelegd. De officier vroeg echter vrijspraak omdat de automobilist geen overtre ding had begaan de brommer was op de auto gereden terwijl de be stuurder luist stopte om te keren terwijl de bromfietser met een opge voerde brommer reed, die bovendien geen deugdelijke verlichting voerde. Omdat de betrokkene speciaal uit Duitsland was gekomen deed de recht bank onmiddellijk uitspraak en sprak de man conform de eis van de offi cier vrij. Tegen de Souburger L- M. de V. werd in hoger beroep een boete van 100 gulden geëist- De man die overi- MecMiwnft ging boven eis officier van justitie MIDDELBURG Voor het veroorza ken van een dodelijk verkeersongeluk na drankgebruik is op het woonwa genkamp te Sas van Gent verblijven- d eA. D. door de arrondissements rechtbank te Middelburg veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. D- zal twee jaar niet mogen rijden. Zijn auto werd verbeurd verklaard. De rechtbank die vrijdag uitspraak deed in deze zaak. ging hiermee be langrijk boven de straf, die de officier van justitie bij de behandeling van de azak veertien dagen geleden had eist. De officie rvorderde naast de thans opgelegde ontzegging en verbeurdverklaring vier maanden vangenisstraf. Bij het ongeluk, op 12 februari op een stille landweg in de omgeving van Westdorpe, kwam een zestienjarige jongen om het leven. Na het gebruik van een groot aantal glazen bier was D. gaan rijden- De fietsende jongen werd van achteren aangereden. D. reed honderd kilometer per uur, de grote lichten van zijn wagen functio neerden niet het was avond het regende en tijdens de rit vielen ook de ruiterwissers uit- Na de noodlotti ge botsing reed D. door. Later zette hij zijn auto aan de kant. keerde te voet terug, maar ging weer naar zijn aut-o, toen hiï bij de on^eluksplaats politiewagens en een ambulance zag rijden. Direct hierop stak hij zijn auto in brand- Twee ?"to's vrii ernstig beschadigd HULST Bij een botsing tu?s»n een bromfiets en een auto on het kru's- punt Lange VieuwstraatKleine Bagij- nestraat, vrijdagmiddag; in H»'st. is de bromfietser E. A- J. de P- licht gewond geraakt. Zowel aan de brom fiets als aan de auto ontstond aan zienlijke schade. Het ongeluk gebeurde omstreeks drie uur. De auto, bestuurd door Ph- F. uit Hulst kwam vanuit de Lange Nieuw- straat en wilde linksaf de Kleine Ba- gijnestraat inslaan. Bij die manoeuvre kreeg hij geen voorrang van de brom fietser E- A. J de P. uit Sint Jansteen, die het kruispunt opreed vanaf de Kleine Bagijnestraat De bestuurder van de bromfiets werd licht gewond aan zijn been. gens niet op de zitting aanwezig was negeerde op 15 oktober van het vorig jaar als bestuurder van een bus een stopteken van een agent die op de kruising Paul Krugerstraat-Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen het verkeer regelde. De rechtbank doet in deze zaak uitspraak op 2 april. Automobilist G. J. C- W uit Elten- Leur was in hoger beroep gaan tegen een veroordeling door de kantonrech ter. die hem voor het ln gevaar brengen van de veiligheid op de weg 300 gulden boete oplegde W. zou op 13' juni van het vorig jaar op rijksweg 258 hebben ingehaald, terwijl tege moetkomend verkeer dat eigenlijk niet tceliet. Officier van justitie mr Th- Lebret vroeg hier bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Ook in deze zaak valt de uitspraak op 2 april. Op verzoek van de officier hield de rechtbank de hoger beroepszaak tegen de Goesenaar J O. J- aan. De man was in appel gegaan omdat hij als directeur van een transportonderne ning door de kantonrechter veroor deeld was wegens onnauwkeurigheden met het registratieblad voor de tacho graaf in een van zijn vrachtuato's. Op de zitting van de rechtbank bracht, de man echter naar voren dat de be wuste auto niet van hem was en de chauffeur ook niet bij hem in dienst, maar dat het om een gecharterde wagen ging. Om deze nieuwe feiten te onderzoeken vroeg de officier aanhou-1 ding van de zaak- In de beroepszaak tegen de Fransman B. L G. R. eiste de officier bij verstek 75 gulden boete De verdachte was al op 7 mei 1974 in Vlissingen mei een auto door een rood stoplicht en over de stoep gere den. MIDDELBURG De arrondïsse mentsrcchlbank te Middelburg heeft vrijdagmorgen de Vlissingse chauffeur J. L- vrijgesproken van de hem tenlas- tegelegde grove schuld aan een ver keersongeluk, waarbij de bestuurder van een bestelbusje om het leven kwam. Het ongeluk gebeurde op 24 oktober van hel vorig jaar in de Paul Krugerstraat te Vlissingen. Voorzitter F. Jansen tijdens ie jaarvergadering in Haamstede: Bezwaren tegen narkeerplaats in Domsniale bossen HAAMSTEDE De Natuur- en Vogel wacht voor Schouwen-DuiveUnd moet veel tijd besteden aan planologie Dit concludeerde voorzitter F. Jansen vrij dagavond in zijn openingstoespraak van de jaarvergadering in Haamstede- Zo heeft de vereniging zich in het afgelopen jaar beziggehouden met de inrichtingsscliets Grevelingenbekken, enkele grote recreatieprojecten en het nieuwe structuurplan voor de gemeen te Westerschouwen. Wat dit laatste plan betreft zei heer Jansen vooral bezwaren te ma ken tegen een parkeerplaats in de Domaniale Bossen en verplaatsing van camping T)e Pnnsenhoeve'. Hij vroeg zich verder af wat er gaat gebeuren met het gebied tussen de Hoge en Lagezoom en uitte verder bedenkin gen tegen uitbreiding van het aantal recreatieve verblijfplaatsen naar 61.000, hoewel hij wel blij was met de vermindering van 90-000, zoals men oorspronkelijke wilde, naar 61.000. Daarnaast liet hij ook een aantal positieve geluiden horen aan adres van het gemeentebestuur van Westerschouwen over de bestemming MIDDELBURG Voor zijn aandeel in de 'Vlissingse eliantagezaak' dief stal van een brandkast en verboden wapenbezit (een revolver met patro nen) is de in Souburg wonende E. G. I. veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf- De arrondissements rechtbank te Middelburg dee dvrijdag uitspraak in deze zaak. Bij de behan deling, veertien dagen geleden had de officier van justitie dezelfde straf ge- eist. eD rechtbank besloot eveneens- zoals de officier had gevorderd, tot verbeurdverklaring van een bij I- ge vonden revolver en zijn auto met een waarde van 4000,- die werd gebruikt bij diefstal van de brandkast in het Koopcentrum Groenendijk te Vlissin- Een pEirtner van I. in de afpersingsaf faire werd al eerder tot negen maan den gevangenisstraf veroordeeld, waarvan twee maanden voorwaa lijk en twee jaar proeftijd. Ook van deze man is de auto, die eveneens bij de diefstal van de brandkast met aan geld een inhoud van 400.- was bruikt .verbeurd verklaard. De afpersingszaak kwam op gang. toen.I- en zijn partner via het open breken van een auto in het bezit kwamen van naaktfoto's. De maker van de foto's werd toen onder druk gezet en onder meer gesommeerd op een bedrag van 2500.- te deponeren 'in de laatste vu ïlnisbak links' op een parkeerterrein in de omgeving van Heerenhoek. Bij weigering zouden foto's aan de werkgever van de man worden getoond. De man voldeed aan de eis. maar kreeg de foto's niet terug. Bij de behandeling van de zaak werd het bezit van de revolver verband gebracht met het voornemen in Veere een bankloper te overvallen. Burgemeester Hulst strijdt voor volwaardig politiekorps HULST Burgemeester P. J. G. Molt-' hoff van Hulst zal zich in blijven' zetten om de werkelijke sterkte van het politiekorps in zijn gemeente in overeenstemming te krijgen met de zogenaamde organieke sterkte. De groen Hulst van de rijkspolitie is i"—'"'- z»<- '-den kl"-*-er dan eigen lijk zou moeten, een situatie die men overigens ook in andere gemeenten wel aantreft. Dat de burgemeester zich zal beijve ren voor uitbreiding van de groep wordt mess-gedeeld in antwoord op '.-ragen uit de raad. In dat antwoord staat dat de burgemeester elk jaar de onderbezetting va-n het korps onder de aandacht brengt van de districts commandant van de rijkspolitie, de commissaris der koningin in Zeeland en de algemeen inspecteur van de rijkspolitie in Den Haag: „Niettegen staande deze herhaalde verzoeken, is tot op heden nauwelijks enige verbe tering in deze situatie gekomen". Collecte Reumafonds KAPELLE De collecte ten bate van het Reumafonds heeft in Kapelle 1.112,- opgebracht. tot natuurgebied van de Duinpolders, het wegenplan Westhoek en net optre den tegen niet-legale caravanplaa' sen. De vereniging is no> era S:i' net dp visie van het gemeentebestuur van Brouwershaven op het Grevelingenbek ken. De gemeente Middenschouwen- zo vertelde hij verder, is lid geworden •an ae Natuur- en Voa? v boekje 'Grevelingen', dat bij gelegen heid van her. zilv r ?uh es vereniging werd uitgegeven, za lwor- den bijgesloten bij de gezamenlijke nota's van een aantal natuurbascher- mingsverenigingen, zo hc-fcit dc inspec teur voor natuurbescherming 'e vere- iging verteld. De Natuur- en Vogelwacht sluit het jaar al' met een voordelig aaide, van f3.753. 33- Omdat echter de kosten van het vernieuwde bald 'Stema' de vereniging per lid op zo'n zes gulden komen t.e staan, en de contributie al lang niet meer werd verhoogd, be sloot de vergadering tot verhoging van de minimale contributie van ƒ4.50 naar ƒ7.50 per jaar. Hoger wilde hel bestuur niet gaan orn voor de mindere draagkrachtigen de joge contributie geen drempel te laten vor men voor het lidmaatschap. De vereniging heeft in de afgelopen twee winterseizoenen voor zo'n veer tig deelnemers een natuurgidsencur- sus gehouden. Vierentwintig van hen, onder wie een groot aanta. oudge dienden', ereleden en bijna het gehele bestuur, kregen vrijdagavond het di ploma uitgereikt. Criterium voor net behalen van het diploma was het regelmatig deelnemen aan de cursus en het houden van een rondleiding onder de supervisie van een gediplo meerde gids. Dat houdt de mogelijk heid in, dat ook de andere deelnemers nog een diploma kunnen verwer ven- Het eerste diploma was voor erelid N. Lysen, opriohter van de vereniging, en het laatste voor voozitter ansen, die tijdens de bestuursverkizeing, evenals de bestuursleden H, E Boeke en J. Viergever werd herkozen Bij de rondvraag werd verzocht alle waarne mingen van ijsvogels door te geven in vérband met een landelijk onderzoek. Na de pauze hield de heer J. P Vaane een lezing met dia's over zijn éénjarig verblijf in Noordwest-Afrika. moment dat L. met zijn jen naar links wilde gaan cm het geparkeerd staande busje te passeren dook plotseling een Belgi sche personenauto naast het vracht- wt-genstel op. waarvan de bestuurder eveneens aan het inhalen was gegaan- Hij moest toen terug naar rechts, waardoor de vrachtwagen het busje raakte. L. had het busje wel gezien, maar met de naast "net busje staand chauffeur, die zich plat tegen zijn wagen had gedrukt om de vrachtwa gen te laten passeren- Bij de behandeling van de zaak was tegen L. een boete van ƒ1000.- geëist en een geheel voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voer drie maanden met twee jaar proeftijd. De rechtbank achtte echter geen grove en aanmerkelijke schuld aanwezig en hield rekening met het element van de Belgische personenau to, die plotseling was gaan inhalen. In de zaak van mevrouw G. van der W. uit Coli.'nsplaat legde de rechtbank conform de eis van de officier een boste van f 250,- op. In november jl verzuimde mevrouw Van der W. op een kruispunt bij de 's-Heer-Hendriks- kinderendijk in Goes voorrang te ver leren aan een vrachtwagen. Bij de botsing raakte den inzittende van de auto van mevrouw Van der W- ernstig gewond- Hij overleed later in het ziekenhuis OOSTBLRG Het Katholiek Vrou wengilde te Oostburg vierde vrijdag het 25-jarig jubileum- Dat gebeurde in twee leien- s Morgens was er een receptie in de Nieuwstraat in het gebouw voor de bejaarden en 's avonds was er een bijeenkomst voor de leden in De Eenhoorn' te Oost burg. Tijdens de receptie voerde burgemees ter A Schipper van Oostburg bet woord. De heer Schipper, die verge zeld was van zijn echtgenote, sprak zijn grote waardering uit voor het werk dat door het Vrouwengilde is gedaan. Met name het bejaardenwerk dat vanuit de groep tot stand kwam, kreeg de aandacht van de burgemees ter. Mevrouw Ouwendijk-Koster gaf een overzicht van de 25-jarige geschie denis van het gilde- De voorzitster, mevrouw M. Backerra, sprak de hoop uit, dat er een betere samenwerking kan ontstaan tussen de verschillende vrouwenorganisaties die in Oostburg werkzaam zijn. Tijdens de bijeen komst waren verschillende zustervere nigingen en oud-bestuursleden aanwe zig Mist verhinderde anverwante groeperingen uit overig Zeeland om aanwezig te zijn bij de receptie 's Avonds was een grote groep mensen aanwezig ongeveer 60 personen hadden zich opgegeven voor de bijeen- Fancy fair, bloemenaciie, handwerkverkoop Zaterdag 3 april vele attracties in het 'Trefpunt' -HEER ARENDSKERKE De Ne derlandse hervormde kerk in 's-Heer Arendskerke is hard toe aan een n we centrale verwarming. De leden van de gemeente hebben daarom de kop pen bij elkaar gestoken en dat resul teerde uiteindelijk in de vorming van een speciale Verwarm ingscommissie', de via verschillende acties de komen de weken gaat proberen zoveel moge lijk geld binnen te halen. De 'grote dag' is zaterdag 3 april. Dan staan er verschillende gebeurtenissen op het programma. Voorzitster van de speciale commissie is mevrouw G. Visser- Zij was, in 1974, ook betrokken bij een andere actie onder de leden van de hervorm de gemeente- Zoals bekend werden destijds het doopvont, enkele waarde volle kandelaars en een kostbare lamp uit de kerk gestolen. Via een actie zorgden de gemeenteleden er voor dat er bijna ƒ5.500,in het laatje kwam- Van dat geld werden nieuwe kandelaars en een nieuw doop vont aangeschaft. Mevrouw Visser zegt nu: „We hopen dat deze tweede actie een nog groter succes wordt. Het is natuurlijk maar een dorp en er is niet zoveel geld beschikbaar en daarom kan de kerk die nieuwe ver- warmingsmstallatie alleen ook niet opbrengen. Daarom proberen we via allerlei acties geld in te zamelen". Sedert enkele weken is de 'bloemenac- tie' aan de gang- Mevrouw Visser: ,.Die actie loopt prima. Iedere vrijdag avond gaan we er met een stuk of tien mensen op uit en dan verkopen we bloemen aan de deur. Het is nog iedere keer een groot succes gewor den: we 'rwamen altijd bloemen te kort". Maar het moet eigenlijk allemaal echt gaan gebeuren op zaterdag 3 april. In het 'Trefpunt' is het dan een hele dag een drukte van belang- Er wordt dan een grote fancy fair gehouden. Naast een grote rommelmarkt is er bijvoor beeld de verkoop van handwerken, een rad van avontuur met prachtige prijzen, voor de kinderen een grabbel ton en voor de ouderen 'het raden van de naam van een pop in Zeeuwse klederdracht'. Bovendien is er een verloting met als hoofdprijs een fiets. Het 'Trefpunt' is op 3 april vanaf 9 uur 's-ochtends geopend. Vandaag (za terdag) krijgen de inwoners van 's- Heer Arendskerke, vanaf 9 uur, be zoek van de leden van de commissie, die huis aan huis 'rommel' voor de rommelmarkt komen ophalen- NOB-ZEELAND: GOES De NOB wegtransport (nati onale organisatie voor het beroeps- guederen vervoer) afdeling Zeeland ontkent niet, dat een rem op de vergunningverlening nodig is om overcapaciteit te reduceren- maar vindt de huidige tonnage-stop een 'bot te bijl'-methode met onrechtvaardige aspecten. Het Zeeuwse wegvervoer ziet nog voldoende kansen liggen in de toekomst om zich te ontplooien, maar heeft daarvoor wel meer arm slag nodig. Aldus voorzitter H. de Boot vrijdaga vond in de 'Prins van Oranje' in Goes tijdens de jaarlijkse contactavond voor leden en personeelsleden van de NOB wegtransport Zeeland. In zijn inleiding noemde de heer De Boot ook cijfers, die de ontwikkeling van het beroepswegvervoer in de provin cie Zeeland illustreren- Voorts ging hij nader in op dé sinds enige tijd voor het wegvervoer van kracht zijnde vergunningen-stop. De NOB-Zeeland vindt die vergunningen stop 'inflexibel, bureaucratisch, dirigis tisch en onrealistisch'. Liever zag deze werkgeversorganisatie een sanering in gang gezet via een socaal aantrekke lijke saneringsregeling en het wegwer ken onder controle van de overcapaci teit via een zogenaamd tonnagefonds. Dit zijn tot dusver vrome wensen gebleven, aldus de heer De Boot. Het amusementsgedeelte van de avond werd verzorgd door het caba ret 'Showtime' met Mini en Maxi- Het traditionele bal duurde tot in de kleine uurtjes- De dansmuziek werd verzorgd door het orkest The Golds Stars uit Bergen op Zoom. BIJEENKOMST ROND JUBILEA, BEVORDERINGEN EN DIPLOMA'S BIJ MIDDELBURGSE BRANDWEER „PLAATSaiJKE KORPSEN MOETEN IDENTITEIT KUNNEN BEHOUDEN" MIDDELBURG In een bijeenkomst met vrijwel het voltallige Middelburg se brandweerkorps heeft burgemeester drs. P. A. Wolters er vrijdagavond voor gepleit bij de komende reorgani satie van de hulpverleningsdiensten zoveel mogelijk decentralisatie na te streven .,om zo dicht mogelijk bij de bevolking te blijven staan". In een felicitatietoespraak tot gediplo meerde, jubilerende en promoverende brandweermensen jaarlijks wordt hiertoe een 'gecombineerde' samen komst. in de brandweerkazerne belegd ging hij nader in op de komende bestuurlijke reorganisatie en de reor ganisatie van de rampenbestrijding. Men aontkomt niet aan de noodzaak van coördinatie m de regio, waarbij brandweer, BB en het Rode Kruis be trokken zullen zijn. Op korte termijn, zo vervolgde de heer Wolters. is een reorganisatie te verwachten van mankracht en ma terieel. De commandant van de Middelburgse brandweer, tevens regionaal brand weercommandant ing. .1. M. W- Been hakker haakte hierop later in. Dc brandweer. aluus dc heer Beenhakker zal centraal blijven staan in de nieu we hulpverleningsorganisatie. Bij de vele veranderingen die in de toekomst te wachten staan mag ondanks de grotere samenwerkingsverbanden de identiteit van de plaatselijke korpsen niet verloren gaan. zo stelde hij. Al ee.-ciar had drs. Woiters zien in een persoonlijk woord tot de heer Been hakker gericht, die met 12'-jaar dienst bij de brandweer tot de jubila rissen behoorde, waarbij de burge meester mevrouw Beenhakker een at tentie aanbood van de regionale brandweer Walcheren. De avond, afge rond met een gezellig samenzijn, stond vooral in het teken van de onderscheidingen, bloemen voor óe dames, geschenken en promoties. Zo kco burgemeester Wolters de benoe ming bekendmaken van de heer B. van Baardewliik (tweede ondercom- mandant) tot adjunct-hoofdbrand-i niesster, van de heren J. Joziasse en B. van der Weel tot brandmeester en van de heer W. Imanse tot onder-1 brandmeester. Tot hoofdhrandwacht werden bevorderd de heren J. J. van der Boom. P. C. Flipse. J. N. M- Jacobse en J. J. M Roovers.] .Brandwacht eerste klasse werden de heren J. van Eeciennaam, J. M. van der Pas en H- van de Vijver, brand wacht tweede klas de heren L. var Gruyter. J. Louwerse. J. A. van Moo- lenbroek en M. Schroevers. Het brandweerkruis voor 12 V2 jaar dienst ging behalve naar de heer Beenhakker naar de heer L. Davidse en bij vijf mensen kon drs. Wolters het brandweerkruis voor 25 jaar dienst opspelden, de heren C. Adrïaan- se. G. Kalkman, C- van Moolenbroek, J. Reijnhoudt en H. van de Vij ver. Diploma's Te-, oren had burgemeester Wolters di ploma's uitgereikt. Zo werd het diplo ma hoofdbrandwacht be.iaald door de heren P. C. Flipse, J. N. M. Jacobse, S. Joosse en J. Nijpjes. Het diploma persluchtmaskerdrager ging naar de heren W. de Jonge, J. Nijpjes. J. M. Pauwe, A. A. Brasser, L. van de Gruy ter, J. Louwerse en J. A. van Moolen broek. Het diploma voor brandwacht tweede klas verwierven de heren L. van de Gruyter, J. Louwerse. J. A. van Moolenbroek en M. Schroevers. Commandant Beenhakker kon hierna onthullen, dat het Middelburgse korps in de regio thans de meeste (bijna drie) diploma's per man telt, in totaal 204. In een speciaal dankwoord richt te hij zich tot de instructeurs en tot personeel en personeelsvereniging die garant waren voor een goede sfeer. Zijn dank ging voorts uit naar het gemeentebestuur voor wat in het af gelopen jaar aan de uitrusting kon worden toegevoegd, een gespeciali seerde persluchtwerkplaats die door de hele regio zal worden gebruikt, een vijftientons hefbrug. aanvulling van de persluchttoestellen, een nood-! stroomvoorziening en verbetering van de draadloze verbindingen met 'pie pers' voor het personeel. De voorzitter van de personeelsvereni ging. de heer G. van der Mast. richtte zich in een gelukwens tot alle geslaag den en jubilarissen, waarbij hij voor iedereen een persoonlijk woord had. Hij'bood de jubilarissen en scheiden de mensen geschenken en bloemen aan, maakte de benoeming bekend van de heer J. Poortvliet tot erelid van de brandweerpersoneeisvereniging en richtte zich in een afscheidswoord tot de heren J. Poortvliet. A. Rouw en G. E. Kalkman, van wie de beide eersten het korps gaan verlaten. Van de heer Kalkman nam de heer Van der Mast afscheid als penningmeester den begin van de avond een erehaag voor de genodigden en boden de da mes Wolters en Beenhakker bloemen aan. kemst in De Eenhoorn' om }.- zilveren feest mee te vieren. Er V afwisselend een hapje, een emtt woord en wat ontspanning. Mewou Ouwendijk en mevrouw Carper.;;, verzorgden een kroniek en de -dair! Cornelis en Marteijn verzorgden fit ches- De dames die al 25 jaar hd"r. van het gilde zijn kregen een zilvert strikje Voor het echtpaar Ouwenoi was er een cadeau voor het ree: jaren verzorgen van het stencilwe voor het gilde. Om zeven uur werd ter geleneheid van het feest een n gezongen in de Sont-Eligiuskerk Oostburg. Reünie van het 436 Bataljon in Sas van Gent een groot succes SAS VAN GENT Ruim 700 ou militairen van het 436e bataljon k het regiment Infanterie 4-3 hebben rr! dagavond deelgenomen aan een reür, voor-oud-militairen, die van 1949 0 en met 1951 in het voormalig Ned? landsindië verbleven. De reünie, 1! werd georganiseerd door Willy van IV terschoot uit Sas van Gent, werd tr groot succes. De reünisten herdacht tevens het feit. dal het 436e batalu op 18 maart 1951. 25 jaar geleden öl. voorgoed uit Indië terugkeerrde in oa land. De heer Van Waterschoot heeft al e kele jaren geprobeerd, de oud-intf gangers van het 436e bataljon mete: aar in contact te brengen- Dat dezer gingen zijn geslaagd bleek vrjÈ avond, toen er 70 in plaats vam de door de heer Van Waterschoot v; wachte oud-militairen op de reür aanwezig waren. Ze kwamen uit plar sen uit heel Zeeland, uit Emmeloor Alphen aan de Rijn, Oud-Beijerland f Breda, Op het programma stond een film ov. Sumatra, op welk eiland het batalj: was gelegerd, maar van de vertonii vpi deze film kwam niets. Er wei gisteravond een comité gevormd, zal trachten een 'echte' reünie te org niseren op een centraal punt in or land. Het bataljon telde destijds zo 750 militairen. Tijdens de reünie ware ook veel echtgenotes van oud-indiêga: gers aanwezig. UIT HET ZAKENLEVEN VLISSINGEN Met een bijzond druk bezochte receptie heeft de he. P. A. C. Bikker vrijdagmiddag zi, splinternieuwe boekenzaak aan 1 Vlissingse Walstraat-promenade gc pend. Vele vrienden, kennissen en 1 kenrelaties kwamen him felicitati aanbieden, die in vele gevallen 00 vergezeld gingen van bloemen en c; 'Nu de laatste tijd het winkelgebetm zich steeds meer gaat- afspelen in c Vlissingse binnenstad heeft de he Bikker gemeend er goed aan te as: de vestiging aan de Badhuisstn naar de Walstraat-promenade te re laatsten. In het pand van de voorma ge bar-dancing T0-inn' is in zes wel: tijd een gloednieuwe boekenzaak ïai richt. In de benedenruimte zijn - naar schatting van de heer Bikker - ongeveer 6-500 boeken overzichieiL uitgestald. Dat met boekenrekken gen de wanden en op zogenaamc boekentafels her en der in de n.- verspreid. Rondom enkele pilaren s. eveneens in kubusvorm er—- boekenrekken aangebracht. De rub: cering is zeer uitgebreid. Onder me treft men aan kinderboeken, encyc! peaiën, oorspronkelijke Nederiana romans, vertaalde romans, science t tion-boeken. vrijetijdsboeken. bOcfc" puur betrekking hebbend op Zee& en een maritiem centrjm. Verder i; een groot assortiment. Verder is e periodieken aanwezig. De entree van de azak is zeer lui' gehouden. Er is een rustige verte tir.g aangebracht en ook de kleurt: van wanden en plafond zijn rus" gehouden. De bovenverdieping, zo vertelde d heer Bikker, is bestemd voor permr nente teor.toonsteilingrsruimte. Aanvar kei ijk had het in de bedoeling gelegr om tegelijk met de opening een csPc sitie te houden van alie kunstenaar; die in het verleden bij Bikker Boekt werk hebben geexposeerd- Dat g"1" niet door vanwege een te korte voor bereidingstijd. .Die expositie wordt evenwel nog i- houden". verzekerde de heer Bikke: Nu heeft men in de boveninnn!? voorlopig nog een tentoonstelling J211 afbeeldingen uit het onlangs heruitge geven boekwerk 'Zeeland door de «u wen heen". In de voormalige pand aan de Baa- huisstraat wordt binnenkort boekhan del De Ruiter, filiaal van Bikker Boe ken (nu nog gehuisvest aan de Pau: Krugerstraat) ondergebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 44