Terneuzen veteranen zijn vrijwel zeker van de titel 14 d* BREE C Corn. Boys is beslist niet kansloos tegen Vogelwaarde Corn. Boys-Vogel waarde zondag degradatieduel in 4e klasse h SPORT(HAL) VARIA Kent U Zeeuwsch-Vlaanderen? VUREN wand- SCHROOTJES Gemeentelijke subsidiëring RPCZ f0t0-puzzel van strien's bakkerij ONZE WEEKRECLAME: Speciale voorjaars aanbieding 85 DOE HET ZELF CENTRUM 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TERNEUZEN - De beslissing in de Tfrneuzense zaalvoetbalcompetitie is maandagavond gevallen. Door het ge lijkspel tegen Van der Poel (3-3) is Terneuzen Veteranen vrijwel zeker van de titel. Aangenomen mag worden dal de huidige leiders in de laatste twee wedstrijden geen puntenverlies meer zullen leiden. Van der Poel heeft dus de laatste kans, een overwinning op Temeuzen Vetera nen, niet kunnen waarmaken. Hoewel heter in dit bijzonder aantrekkelijk en spannend duel lang naar heeft uitge zien was het toch door de sterke eind sprint van de Veteranen de juiste eind uitslag. De kloof van twee punten blijft hiermee bestaan en lijkt vol- Het gaat het RPCZ nog altijd niet voor de wind. De discussies in de ge meenteraden over subsidiëring en be stuursvorm hebben plaats in een sfeer van tegenhoudendheid, zo niet van tegenzin. De tegenzin wordt veroor zaakt door de houding van het rijk, dai op eigen gezag het RPCZ in het le ven riep en de lasten geleidelijk aan op de gemeenten wil afwentelen. Tot een bevredigende bestuursvorm, waarin de invloed van de gemeente als bestuur van de openbare school en als subsidiënt tot zijn recht komt, is men nog niet gekomen. Temeuzen en Hontenisse estaan te recht op het standpunt dat de finan ciering een rijkszaak is. maar zijn daarbij lichtelijk inconsequent door toch subsidie, zij het niet veel. te beta len- Hontenisse ƒ0.34. Temeuzen (zie krant) ƒ0.32 per inwoner, overigens een peulschil vergeleken bij wat zou moeten worden opgebracht, als er een gemeentelijke regeling tot stand kwam 1/4 per inwoner). Het RPCZ heeft grootse plannen, het wil het aantal medewerkers opvoeren tot 45. nog één meer dan de ministeriële richtlijn voorschrijft. Dan zal een machtig bu reaucratisch lichaam zijn ontstaan, dat zijn 'wetenschappelijke' inzichten op legt aan de scholen. Immers de onder schatting van de deskundigheid der leerkrachten ligt ten grondslag aan het bestaan van alle begeleidingsdiensten. Een Veers raadslid begreep dit en vroeg, zich zeer gematigd uitdrukkend Je kunt je de vraag voorstellen of zo'n begeleiding voortdurend gewenst is. De zware opzet door sommigen ge weest lijkt niet gericht op een verster king van de deskundigheid in de school." Maar met al zijn bedenkingen ismen toch in de regel wel overtuigd van de deskundigheid van het cen trum. De Terneuzense wethouder van onderwijs, die toch een scherp gefor muleerd standpunt over de financie ring inneemt wil zich van een oordeel over de inhoudelijke kant van 't werk van het RPCZ onthouden: zolang het centrum onderbezet is." Is de deskundigheid van de begelei dingsdiensten in het algemeen waar van het RPCZ er een is. inderdaad bo ven alle twijfel verheven? In Rotter dam mislukte een kostbaar taalcom- pensatieprogramma voor de minder bedeelde buurten. In Amsterdam moest de rijksinspectie zich met de slechte resultaten van een Innovatie project bemoeien. Amsterdamse on derwijzers hadden uiterst slechte erva ringen met de chaotische werkwijze van de begeleidingsdienst en wilden zelfs hun medewerking staken. In de Vlissingse raad en nu in die van Temeuzen werd een enquête onder de onderwijskrachten voorgesteld om te weten, of zij het RPCZ nodig vonden? Inderdaad is raadpleging van de 'wer kers in het veld', die tenslotte de van hoger hand komende besluiten in de praktijk moeten brengen en de uitwer king ervan persoonlijk ondervinden, een daad van wijs en democratisch be stuur. De Terneuzense wethouder gaf een teleurstellend antwoord: hij zei weinig voor een enquête te voelen, omdat het standpunt van b. en w. dat de financiering een rijkszaak is. er niet door zou worden gewijzigd. Maar de vraag naar de doelmatigheid van het centrum staat het financiële standpunt van b. en w. niet in de weg, kan het zelfs versterken Nog belangrijker dan het voorgaande is een kwestie, die niet aan de orde is gekomen, maar misschien onbewust toch wel een rol gespeeld heeft. De be geleidingsdiensten, die. ongevraagd door de docenten, de scholen zijn bin nengekomen, zijn een uitvloeisel van de groeiende macht van het centrale bestuur. Zij zijn niets anders dan een middel voor de centrale overheid het onderwijsproces rechtstreeks in han den te nemen, de inhoud ervan te be palen en de uitvoering te controleren, it geldt volstrekt niet alleen voor het lager onderwijs In de contourennota, die beoogt het gehele onderwijsstelsel van boven tot beneden te reorganise ren. wordt zelfs begeleiding van de do wnten aan de universiteit voorgesteld. volgens de nota 'nieuwe (maat schappelijke) belangstelling' van de studenten moet 'didactisch' worden opgevangen. Traditionele doelstellin- pn van het hoger onderwijs als 'kri tisch leren denken' moet nieuw leven "orden ingeblazen. Wanneer eens het systeem van begeleiding in zijn volle omvang is ingevoerd, zal de bevolking wn geestelijke bevoogding ondergaan. me alleen in totalitaire staten zijn »«rga heeft A M. van der Giezen. Middelburg. Van der Poel startte deze topwedstrijd overweldigend. Na het openingsoffen sief. dat een doelpunt van Ad Willems opleverde, kwamen de Veteranen iets terug maar de ruststand bleef toch 1-0. Van der Poel liep zelfs na rust uit door een treffer van Filippo Temeuzen Ve teranen kwam daarna langszij door 'n strafschop van Giel Harte en een doel punt van Rini Deij Door Jan Francken werd het zelfs 3-2, maar daarmee nam Van der Poel geen genoegen. Tijdens de spannende slotminuten kon Loet van Dixhoom de partijen verdiend op gelijke hoogte brengen De strijd om de derde plaats lijkt defi nitief in het voordeel van HKC uit te vallen. De formatie van topscorer Teun Bril kwam weliswaar niet verder dan een gelijkspel (1-11 tegen DOW 2 maar de naaste concurrent. DOW l. deed het tegen Elopak niet veel beter (0-0) PZEM en Mistrappers vochten een duel uit met ais inzet de bezetting van de laatste plaats. Ook hier bleef het echter onbeslist (2-2) zodat er maan dagavond geen enkele ploeg" twee punten rijker is geworden Koning en Karibar II deelde in de D-poule na twee keer twintig minuten de punten (2-2), Temboys II verloor met 3-0 de wedstrijd tegen vv Sasput. Met de Landbouw gaat het nog slecht Steba won de wedstrijd tegen die ploeg met 0-3 Standen A-poule: McFieHuiQua Peugeot Jansen sport 13 9 3 1 21 13 10 1 2 21 13 8 1 4 17 D-pouie W Sasput NMB-Blondcel Steba Tem Boys II De Landbouw Karibar II In den Koning Chez René De Rode Leeuw 't Zwin 14 6 4 4 16 Velositas Oktopus Hofzicht Varkens Trico Noble Durlet Van Hal en Kareis Batselaere B-poule: Leraren Hof Ter Mude 5 i4 Programma. Vanaaag. vrijdag: Chez 5 i3 René-Temboys II. NMB-Blondeel-'t 7 io Zwin. 8 10 Maandag Karibar I-Alheo. Durlet- 7 9 Velositas. Van Hal en Karels-Peugeot. 9 5 Amro-Riemens. Oktopus-Hofzichl 9 4 Varkens. Dinsdag: Rabo King-Veteranen. Aers-Adminislratierf Personeel. Tem 2 21 Boys I-Eksakt. TERNEUZEN - Dc KNVB heeft voor zondag een inhaalprogramma ingelast en dat betekent voor de Zreutvv Vlaamse KN'VB-clubs dat zondag al leen Corn. Boys en Vogelwaarde bin nen de lijnen komen. Het duel tussen deze twee degradatiekandidaten uit de vierde klas II. kan beslissend zijn voor de bezetting van dc laatste plaats. Zaterdag wordt er gewoon een volledig programma afgewerkt In de 3e klas speelt AZW thuis tegen PTT Breda. Voor AZW valt er m dit seizoen niet zo veel eer meer te behalen De Axelse formatie heeft op het beslissende mo ment gefaald nadat velen in dit elftal een reële kanshebber zagen. De oor zaak is moeilijk aan te wijzen. Trainer Bennie Pauwels kan zich verheugen in een geweldig sterk middenveld maar het ontbreekt dikwijls aan stootkracht. De defensie is niet van die klasse om dit iedere wedstrijd weer op te vangen en dal heeft punten gekost Toch kun nen we niet spreken van een uitge sproken slecht seizoen De tweede Dlaats behoort nog altijd tot de moge lijkheden en misschien kan de jeugdige formatie de favorietenrol volgend jaar beter aan Zaamslag heeft zich in deze klasse al Zondagrompetitie: i van Ril dijke In de 4e klas zijn de kansen v neuzense Boys door het K' tegen Kapelle aanmerkelijk t Kapelle mengt zich hierdoor tr behoorlijk in de stnjd om de plaats Terneuzense Boys zal z tegen Wolphaartsdljk geen fc gen maken om nog oen laatste kans te behouden 8!uis blijft de koplopers nog 2-Honten'vi- steeds goed volgen Door een overw in- vu ning op WC68 kan zaterdag in deze .7. positie zelfs nog verbetering worden 2-Koewacht 2 aangebracht ctinge3-Vc Prognoses: 2 Steen 3 <3i Afdelngsvoetbal zalerdagcompeutic 2 Terneuzen 5 le klas Spui-Wemeldingo -2i 2e klas '1 Graauw 3 A Wissenkerke 1-Tem Boys 2 3 2c 2-Terhole 2 '1 klas B SKNWK 1 AZW 2-1». Yerseke 3-8choondijke 2 Tem Boys 3 (1 3e klas D AZW 3 Hoofdplaat 3 Rlllandia 2 1Hoek 2-Krabbendijke 4 Philippine 2 <1>. Steen 4-Sluis 2 '3> Zaamslag 4 Oostburg 3 2-Hoek 3 i3> 4c klas F: Biervliet 1 '2i 4-AZVV 4 (3), Hoek 4-Spui 2 '2). Oost- FRITS BAKKER De stand: Terneuzen Vet. Van der Poel HKC DOW 1 DOW 2 Elopak Mistrappers PZEM Riemens Adm. pers. 12 10 1 1 21 62-20 Aers 12 9 1 2 19 55-23 Rabo King 2 4 14 28-30 OBV 3 5 11 16-22 Amro 1 7 9 26-36 Veteranen 3 6 9 17-44 Vier Emmers 3 7 7 17-31 2 8 6 14-36 C-poule 12 9 12 6 12 4 12 4 12 3 12 2 13 7 1 5 15 14 7 1 6 15 11 6 0 5 12 13 5 2 6 12 14 3 5 6 11 12 4 1 7 9 13 4 1 8 9 12 2 2 8 6 In de volleybalcompetitie is men dins dagavond opnieuw gestart. Er wordt nu gespeeld in vier klassen van ieder zeven teams. In de hoogste klasse haalde het kampioensteam van Lera ren 1 de eerste twee punten binnen door een 3-0 overwinning op DOW 2. Voor de tweede klas was het duel Be lasting 1-Leraren 2 geprogrammeerd Men kwam echter overeen om deze wedstrijd uit te stellen tot 30 maart. Kampioen PTT van de vorige tweede klas speelde tegen RABO en won met 3-0. In de vierde klasse waren de eerste punten voor Ter Schorre dat PZEM 2 geen enkele kans gaf (3-0). Oostburg 'OOSTBURG - Diepvries heeft zijn doelgemiddeidc in de zaalvoetbal competitie in Oostburg behoorlijk op gevijzeld. Dat gebeurde tegen een on volledig Alheo, dat met maar liefst 28-0 verloor. EJoy speelde gelijk (3-3) tegen La Porte d'Or. Karibar I verloor met 4-7 van Eksakt. In de A-poule won McFieHuiQua met 4-1 het treffen tegen Trico Noble. Peu geot had geen moeite met Batselaere (10-2). zodat de strijd bovenaan span nend blijft. In de B-poule won Admini stratief Parsoneel met 1-0 van Vetera nen. Overigens werden van de laatste ploeg twee doelpunten niet door de scheidsrechter geconstateerd. In den Eksakt 14 11 1 2 23 Diepvries 13 9 1 3 19 Karibar I 13 9 1 3 19 Tem Boys I 11 7 1 3 15 La Porte d'Or 13 7 1 5 15 Int. Trp. Bron. 12 6 0 6 12 Eloy 14 3 4 7 10 Pottekijker 13 3 2 8 8 Trimclub 14 3 2 9 8 Alheo 13 0 1 12 1 Trimclub Neutraal werkte een druk programma af TERNEUZEN - De trimclub Neutraal uit Terneuzen heeft een bijzonder druk programma afgewerkt. Na de trimtorht 's morgens, over 120 km. door Zeeuwsch-Vlaanderen, werd 's middags een tijdrit gereden bij De Griethe over 10 km. Hans van Leeu wen toonde zich in deze tijdrit de grote man van 'Neutraal'. Hij had voor de afstand slechts 15 min. 8 sec. nodig. De verdere uitslag was 2 Wim Wolfert 16.11: 3 John Krijger 16.55: 4 W. van de Velde 17.24; 5 Henk Grim 17.31; 6 L. van Hecke 19.24: 7 Leo Grim 19.30; 8 Henk de Bruyne 20.10; 9 Hans Bartels 20-24. Voor zondag staat er voor Neutraal een toertocht van 60 km op het pro gramma in Kruisland (Noord-Brabant). SAS VAN GENT-VOGELWAARDE - In feite komen er nog vier ploegen in aanmerking voor de weinig benij denswaardige laatste plaats in de vierde klas H. Die laatste plaats bete kent degradatie naar de afdeling en het verleden heeft aangetoond dat de weg terug dikwijls bijzonder lang kan zijn. Het ziet er naar uit dat de betrokken clubs zichzelf in de slotfase zullen moe ten bewijzen Enkele weken geleden nog leek Com Boys min of meer door de knieën te gaan maar de laatste twee wedstrijden bewijzen het tegendeel. Door een gelijkspel tegen Philippine en een overwinning op Hoofdplaat heeft Com. Boys weer aansluiting verkregen met Vogelwaarde. Hoofdplaat en Noormannen De huidige stand. Com. Boys 9, Vogelwaarde 10. Hoofdplaat 11 en Noormannen 12 punten, geeft een vertekend beeld. Vogelwaarde en Com. Boys hebben nog een wedstrijd tegoed welke situatie zondag met een inhaal programma wordt rechtgetrokken. Com. Boys-Vogelwaarde is bijzonder belangrijk, dat zal duidelijk zijn. Beide ploegen zijn zich bewust van een mis schien wel laatste kans. Vooral voor Com. Boys zou dit laatste wel eens op kunnen gaan. Verlies voor de formatie van Piet Penne kan immers fataal zijn met een nog resterend programma dat alles behalve gemakkelijk is. Penne ge- O 0 Het zou niet leuk meer zijn als een fo topuzzel niet op te lossen was. Afgelo pen week bleek de fotopuzzel zeker niet moeilijk te zijn, want het aantal inzendingen was in vergelijking met voorgaande keren, overweldigend. Uit de stapel oplossingen trokken we de briefkaart van mevrouw M. Nachte gaal, Puttingstraat 5 in Sint Jansteen. Haar omschrijving is correct en mag zodoende als het antwoord gelden. „De foto is genomen te Rapenburg, ge meente Hontenisse. Op de foto ont breekt hei gemeentehuis met zijn bloembakken, alsmede een lantaarn paal en een verkeersbord (alleen rechts parkeren). De kerk staat een beetje achteraf met daarvoor een plein en standbeeld Hei café-hotel-restaurant 'Zelandia' is op de foto goed te zien. alsmede een garage aan de overkant. Naast het gemeentehuis is een cafe van de heer Wieber en dit is op de foto ook niet te zien." Deze ruime informatie wordt bekroond met de wekelijkse waardebon van tien gulden. Proficiat, mevrouw Nachtegaal. Voor de nieuwe fotopuzzel moeten de oplossingern ui terlijk a.s. woensdagmorgen in ons bezit zijn. En wel op een briefkaart, geadresseerd aan de redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant, Nieuw- straat 22 in Temeuzen onder vermel ding 'Kent U Zeeuwsch-Vlaanderen?' Veel succes. looft dat er in dit stadium ook een beetje geluk bij komt kijken ..Er is be slist niets verandert qua sfeer door mijn komst. De sfeer was ook bij Van Kerkhoven uitstekend. We hebben echter een beetje meer geluk. Tegen Hoofdplaat had het ook een gelijkspel kunnen zijn en tegen Philippine had den we kunnen verliezen. Zo'n wed strijd voorspel ik zondag ook. Er kan van alles gebeuren. Penne mist tegen Vogelwaarde Willem Roegiest. die m Philippine een knieblessure opliep Roegiest zal waarschijnlijk voor dit jaar uitgeschakeld zijn. Niet genoeg Bij Com. Boys realiseert men zich dat een gelijkspel in dit stadium niet vol doende is. De Sassenaren moeten daarna nog uit naar Zeeland Sport en Noormannen terwijl de belangrijkste titelkandidaat R.C.S. nog naar Sas van Gent moet komen. Een programma dat bij verlies tegen Vogelwaarde weinig perspektieven opent. Winst brengt Com. Boys een punt boven Vo gelwaarde en op gelijke hoogte van Hoofdplaat. Er hangt in beide kampen ai een hele week een typische derby sfeer. Ook in Vogelwaarde weet men; zondag is het d'r op of d'r onder. Voor Bert van der Meijden. die heeft aange kondigd aan het eind van dit seizoen op te stappen, telt momenteel maar een ding; Vogelwaarde in de vierde klas houden. Van der Meijden: „Ze we ten in Zeeuwsch-Vlaanderen dat ik wegga bij Vogelwaarde. Ik heb al een aanbod gekregen maar ik hou de boot nog even af. Ik zal mij voor 100 procent inzetten om Vogelwaarde in de vierde klas te houden en daarom heb ik nog liever geen andere zaken aan m'n hoofd" Bert van der Meijden weet zelf niet precies hoe lang hij Vogelwaarde heeft getraind. „Ik denk zo tussen de 15 en 17 Jaar. In 1963 heb ik m'n di ploma gehaald voor trainer maar daarvoor was ik ook al een poosje be zig". Rond de jaren 70 heeft Van de Meijden het grootste succes gekend Vogelwaarde had zich opgewerkt tot een redelijke derdeklasser, die vooral door een tomeloze inzet voor veel ploe gen een moeilijk te omzeilen klip was De carrière van gereputeerde spelers als Ronnie Lampert liep echter op een eind en toen doelman Guust de Schepper twee jaar geleden naar Bel- gie vertrok begonnen de moeilijkheden voor Vogelwaarde. Bert van de Meij den: „We zijn in de laatste twee jaar 12 of 13 spelers kwijtgeraakt. Er zijn er een paar gestopt, er moesten een paar spelers voor studie weg en er was voor lopig geen aanvulling. Vogelwaarde had beslist wel kwaliteit achter de hand maar de broodnodige routine ontbrak. Het eerste jaar in de vierde klas was daarom voor Bert van der Meijden niet zo gemakkelijk als ieder een voorspelde. Al na enkele weken moest men genoegen nemen met een plaats ergens in de onderste regionen en zo is het gebleven. Zondag zal Vo gelwaarde tegen Com. Boys bijzonder goed moeten oppassen voor een neder laag want anders beginnen de moei lijkheden pas goed. Van der Meijden vindt dit duel evenals zijn collega bij Com Boys onmogelijk te voorspellen. „Beide ploegen maker, moeilijk een doelpunt en daarom ligt misschien een gelijkspel nog het meest voor de hand Een mooie wedstrijd verwacht ik niet zo zeer omdat alle spelers onder een geweldige spanning moeten spelen. Voor ons is winst of een gelijkspel goed, We blijven dan Com. Boys voor en de laatste wedstrijden zullen het toch uit moeten wijzen Vogelwaarde zal hel in deze wedstrijd zonder Richard van Dijk (rugblessure, waarschijnlijk 6 weken uitgescha keld) en Frans Slallaart moeten doen. Laatsgenoemde kan de laatste tijd weinig trainen en is bovendien nog maar net hersteld vazn een hersen schudding. Aanvallend zal Bert van der Meijden dus vooral afhankelijk zijn van Peter Erpelinck. Maar het is de vraag of een specifieke aanvaller zondag goed zal zijn voor de volle winst. SINT-JANSTEEN - Zesendertig leden en donateurs van de voetbalvereniging "Steen" hielden in de kantine van het gemeentelijk sportterrein van Sint- Jansteen de laatste kaartwedstrijd van het seizoen. De uitslag luidt: 1 Alf. Sturm, 2 J. Pleunis 3 Em. Verhagen. Na deze laatste wedstrijd werd de uit slag van het kampioenschap bekend gemaakt Kampioen werd Em. Verha gen voor W. de Belie en Alf. Sturm. gemeente =7 Tm— Verpachting consumptiegelegenheid Burgemeester en wethouders van Terneuzen maken bekend, dat gegadigden kunnen in schrijven voor het pachten van de consumptie ruimte. voor de verkoop van versnaperingen, ijs en alcoholvrije dranken, in het openlucht 'Scheldebad'. Het openlucht 'Scheldebad' zal geopend zijn van 15 mei tot en met 12 september 1976. Inschrijvingen kunnen in gesloten enveloppe tot 1 april a.s. worden ingediend op de afdeling on derwijs c.a.. bureau sportzaken. Op deze afdeling (telefoon 01150-7980. tst. nrs. 147 en 148) kan men ook nadere inlichtingen verkrij gen- Burgemeester en wethouders voornoemd. Drs R. C. E. Barbê. loco-burgemeester A. J. van Pagee, secretaris Alléén liet beste brood eo gebak Is goed genoeg voor u mevrouw GA DAAROM NAAR TERNEUZEN NOORDSTRAAT 79 TELEFOON 6651 1 slagroomstam 2.95 150 gram slagroomsoesjes i_gg Iedere dag verkrij'gbaar: verse harde broodjes, stokbrood en maanzaadbroodjes slechts per m2 per lengte van 210 cm., per stuk 1.90 per lengte van 240 cm., per stuk2.20 kamerhoogte 270 cm. per stuk 2.45 per lengte van 300 cm., per stuk 2.40 per lengte van 360 cm., per stuk 3.25 per lengte van 420 cm., per stuk3.80 per lengte van 480 cm., per stuk 4.35 Hout houdt uw woning mooi; profiteer hiervan!! ^fij If De zaak waar de vrouw net zo gemakkelijk binnenloopt als de man

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37