EMM HAD PROMOTIE VAN DAMES NIET ZO SNEL VERWACHT iinterzwemtitelstrijd: tweestrijd Woede over v.d.Kroft Vogelwaarde in beroep: vrijspraak j heren, spreiding bij de dames Arnemuiden is favoriet tegen gehandicapt WHS PANNEK0EKL00P IN SCH0UWSE WESTHOEK TWEEDE OPEN JUDOTITELSTRIJD HONTENiSSE: 400 DEELNEMERS 10TSELING VERTREK GERENOMMEERDE ZWEMSTERS EN ZWEMMERS Zeeuwse renners inWoensdrecht Van de Bunder in Tour of Essex Jan Timman zeker 3e ;JQAG 19 MAART 1976 I vlISSINGEN - De Zeeuwse winterzwemkampioen- schappen, die morgen (zaterdag) en zondag in het Middel- bnrgse overdekte zwembad Poelendaele worden gehou- den, worden met name gekenmerkt door het plotselinge i vertrek van een aantal gerenommeerde zwemsters en zwemmers, door de tweestrijd bij de heren tussen Luctor Middelburg (de organiserende vereniging) en Stormvogel I Vlissingen en de veel grotere spreiding in de strijd bij de meisjes en dames. Spectakel verwacht bij meisjes schoolslag en vrije slag 100 m jg vaste keus titelkandidaten uit het Bieden zal vanaf deze kampioen- jjjppen niet meer op het ereschavotje KjcWjnen: voor zover secretaris Wim jaljs van de Zeeuwse zwemcommissie set is Els van Tatenhove van de jsakrnan met de zwemsport gestopt. y, is zomaar plotseling verdwenen". Bftdezwemcommissiesecretaris. Het jjjje geldt voor de Temeuzense Mi an Overdulve van Schelde. Els de Hffvan Stormvogel, die tijdens de vo- s zomerkampioenschappen verraste ïteerste plaatsen op de 200 en 400 me- a vrije slag. Wilma Rozeboom kan de sningsarbeid niet meer opbrengen. ze blijft wel bij de Vlissingse club ©gesloten om jongeren te trainen. Siidezwemmers ontbreekt Bruinvisad- jnntKoen de Hulster, die er ook plot aSng mee opgehouden is. Deze tsuws-Vlaamse jongeling behoorde okelejaren geleden nog tot de weinige iKïwen, die doordrongen tot de all-in- bale van de Nederlandse kampioen- sappen... Dat de strijd bij de senioren en adspi- ranten (heren) zich voornamelijk zal beperken tussen Luctor en Stormvogel vloeit ook voort uit het feit, dat de enige zwemmer, die kans had om Jaap Keijmel van Stormvogel te verslaan, te weten Roel Veenstra van Ganze, dit weekeinde politiedienst heeft. Wellicht dat de Middelburger Rob Geervliet Keijmel meer dan bedreigen kan als hij voluit durft te gaan op de rugslag. maar de Luctor-zwemmer zal zeer waar schijnlijk zijn titelkansen uitbuiten bij de jeugd onder de 16 jaar. ECHT IN VORM Overigens is Jaap Keijmel volgens zwemcommissiesecretaris Buijs 'echt in vorm om er tegen aan te gaan'. Feit is, dat de Zeeuwse topzwemmer de kunst verstaat om voor dergelijke kampioen schappen in vorm te komen, zodat in het Stormvogel-kamp op vier titels voor de kandidaat voor de sportacademie gere"- kend wordt. Nu met name de Vüssingers Keijmel Paul Meerman en Walter Falhaber ide laatste komt na een langdurige afwe zigheid wegens een infectieziekte weer van de partij) naar de senioren zijn over gestapt is er in de adspirantenrijen enige leemte ontstaan. Temeer omdat na de 'lichtingen' na 1960 beslist geen opvolgers van hetzelfde kalliber te vin den zijn. althans momenteel (nog) niet. Maar wellicht kan toch de te verwach ten nieuwe 'oogst' aan titelkandidaten zoals Rob van de Velde. Guido Sampon. Erwin Blauw (allen Stormvogeli Peter de Lange iLuctori en Pieter Polderman (Scheldestroom Breskensi met Rob Geervliet voor specaculaire strijd bij de jeued onder de zestien jaar zorgen. BETERE NUMMERS Bij de meisjes onder de 16 jaar is dat spectakel zonder meer aanwezig tij dens een van de betere nummers van deze winterkampioenschappen, de 100 meter vrije slag. waarop talrijke zwemsters tijden rond de 1.11 op de klokken brengen en zelfs een duo een tijd onder de 1.10 realiseert. Paula Buijsse van Scheldestroom. Cora Sol- leveld van Stormvogel. Jolanda Spruijt van Luctor en de Schelde- meisjes Elsemieke de Jong en Karin Clemminck kunnen voor een felle strijd zorgen, als ze zich tenminste voor de finale plaatsen.. Ook op de schoolslag hebben de Zeeuwse meisjes immers aantrekke lijke en felle strijd geleverd. Met de Scheldestroom-beloften Sandra Dees en Anita Vergouwe. Schelde-favoriet Tanja Hamelink. Yvonne Klasen en Nettie Pladdet zal aan deze competite geen einde komen. Overigens stelt het zwemcommissie teleur, dat de Zeeuwse damesschoolslag niet is door gebroken naar landelijk niveau: Nettie Pladdet schijnt nog al teruggevallen te zijn nadat ze op tweetiende seconden het aloude Zeeuwse record van Ray- monda Vergouwen benaderde. Bij de dames is Carta Wlllems van Stormvogel favoriete op twee num mers: de rugslag en de vlinderslag (al ziet het er naar uit. dat haar alleenheer schappij op de vlinderslag de langste tijd geduurd heeft) Karin Clemminck en haar Schelde-ploeggcnootje Marjo lein van de Neste strijden ongetw ijfeld om de eer op de vrije slag. Zovwel zaterdag (in de series, aanvang 13.30 uuri als zondag iin de finales, aanvang 16.00 uur) worden twintig per soonlijke 100-metemummers ver- zwommen. zondag alleen de estafettes vijf maar 50 meter. Elke leeftijdsgroep onder de senioren zwemmen twee nummers, de senioren alle 100- metemummers. iADVERTENTIE ARNEMUIDEN - Voor eigen pu bliek is Aernemuiden er op ge brand zich zaterdagmiddag tegen WHS uit Sint-Annaland te rehabi literen voor de onverwachte ne derlaag vorige week tegen Neo in Sprang (1-0). Voorzitter Wim Schuil: „Arnemuiden heeft tegen Neo niet alleen onsamenhangend gespeeld, maar er lag ook een on begrijpelijke matheid over het spel. We hebben daar met z'n allen eens serieus over gesproken en de jongens zijn nu geladen. Daarom ben ik gematigd optimistisch". WHS-trainer Nico de Frel daaren tegen laat weten: „We hebben op eigen veld weliswaar met 3-1 van Arnemuiden gewonnen, maar nu ben ik toch wel een beetje pessimis tisch". Eerder dit seizoen was Nico de Frel dolgelukkig, dat de wed strijd Arnemuiden-WHS door weersomstandigheden werd afge last: „Arnemuiden had toen net in de belangrijke bekerwedstrijd met 3-0 gewonnen van landskampioen Spijkenisse en ik was doosbe- nauwd voor een Arnemuiden in die Maar ook nu komt de Thoolse club niet zonder vrees naar Walcheren. Nico de Frel: „Ik wil helemaal geen slim spelletje spelen door mijn ploeg zwakker af te schilderen dan we zijn, maar de kans is toch groot dat we tegen Arnemuiden moeten aantreden zonder drie sterke steunpilaren. Een schoonzuster van onze aanvoerder en midden velder Theo Moerland is overleden en hij zal vrijwel zeker zaterdag verstek laten gaan". Bovendien ishet meespelen van de twee gevaarlijke WHS-spitsen Ko Stoutjesdijk en Nico Hage nog twijfelachtig. Foto's hebben aan getoond. dat Stoutjesdijk een klein scheurtje in een meniscu heeft en eigenlijk vele weken rust moeten houden. De Frel: „Voetbal is wel belangrijk, maar menselijke belangen staan voor mij toch voor op. Daarom oefen ik geen enkele .pressie op hem uit. Maar Stoutjes dijk is ook zo voetbalgek, dat hij misschien toch wil meespelen. Maar een 100 procent fitte speler is het natuurlijk niet". Nico Hage moet uitgerekend za terdagmiddag zijn rij-examen af leggen. „Uitstel is niet te knjgen. want dat betekent dat Nico dan ze ker maanden moet wachten op een nieuw examen, maar we zijn nu be zig om andere rij-examen- kandidaten te vinden, van wie er misschien eentje met Nico Hage wil ruilen. Maar die kans acht ik niet groter dan 1 op 100. Daarom is mijn conclusie: als we alleen afgaan op de kwaliteit, is er maar één favoriet en dat is Arnemuiden. Maar uitsla gen komen niet altijd volgens wer kelijke krachtsverhoudingen tot stand en we zullen bovendien met inzet van alle krachten strijden. Daarom ben ik niet helemaal pes simistisch" Arnemuiden kan zaterdagmiddag praktisch op volle oorlogssterkte aantreden. Alleen Rinus van Bel- zen sukkelt nog met een blessure (knie), maar heeft deze week al wel weer licht getraind. De stemming in het kamp van Arnemuiden is dan ook niet in mineur, want alle spelers weten dat ze hun vaste aanhang nu iets moeten laten zien. WHS staat twee weken achtereen voor een zware opgave: zaterdag aanstaande naar Arnemuiden en volgende week zaterdag naar De Meeuwen in Zoutelande. Na die twee wedstrijden zal het pas wer kelijk duidelijk zijn of het licht voor de ploeg uit Sint-Annaland op rood staat! 12%, 21 Maart f geopend van 10-17 en 19-22 uur; za. en zo. 10-17 uur, toegang f 5,- kinderen tot 14 jaar f 2,50 -Toegang-biijeüen bij NS-statior KOPENHAGEN - Onder de kop 'Die man kan het beste wurgen' geeft een Deense journalist van het in Kopenhagen verschijnende dagblad 'BT' zijn woede weer over de twee door Leo van der Kroft af gekeurde doelpunten in de wed strijd tussen Real en Borussia voor de Europacup II. De Deense krant verlangt zelfs dat de uitslag van het duel in Madrid geannuleerd wordt en dat Van der Kroft door de UEFA bestraft wordt; 'BT' zegt „De televisiekij kers hebben hun tenen gekromd bij het aanschouwen van zoveel voor Borussia verkeerd uitgepakte be slissingen van de Nederlandse scheidsrechter Zo verging het mij ook. Het is toch te gek dat één man door zijn optreden zo'n wedstrijd kan maken of breken. Dat was niet alleen nadelig voor één ploeg, maar voor de gehele voetbalsport. Ik kan me niet voorstellen dat alles in Madrid eerlijk verlopen is. Er zou een instantie moeten zijn. waarbij men aan de hand van tv-beelden een aanklacht kan indienen" Ook de Italiaanse pers is in mineur over het optreden van Van der Kroft in het Bemabeustadion. Tutto Sport' uit Turijn schrijft dat Borussia door de arbiter de ver diende zege onthouden is. Het tweede doelpunt van Wittkamp was in ieder opzicht zuiver, want Pirri maakte een overtreding tegen de Duitser", volgens "Tutto Sport'. Borussia Mönchen Gladbach wil een protestbrief aan de UEFA schrijven naar aanleiding van het optreden van scheidsrechter Van der Kroft ZIERlKZbh - Delta Sport uit Zierikzce houdt zaterdag voor de "vierde maal de Pannekoekenloop, een prestatieloop over 15 kilome ter. Deze loop. waaraan iedereen van 16 jaar en ouder mee mag doen. wordt weer gehouden in het crossgebied bij uitstek, de domi- niale bossen in de Schouwse west hoek. De pannekoekenloop neemt in de rij van prestatielopen een aparte plaats in. want behalve dat de deelnemers in het bezit kunnen komen van een herinne ring (die het aantal keren aangeeft welke ze aan deze loop deelna men) krijgen ze na afloop ook nog een pannekooek met drankje voorgeschoteld. Iedereen die al eens kennis heeft gemaakt, met de dominiale bossen en met de pan nekoeken. waarvan de eigenaar van café restaurant Zeelust te Westenschouwen (ook inschrij vingsadres i veel werk maakt, zal zeker zaterdagmiddag aanwezig zijn. De loop van de 20-jarige Zie- rikzeese sportvereniging begint om half drie bij de hoofdingang van de domeinen te Westen- schouwen. ZENDT LOTING UIT &VERSUM - De KRO-radio zal van- «4 (vrijdag) de in Zurich te houden ring voor de halve finale Europacup I. •araan PSV deèlneemt, rechtstreeks rifflden. Het verslag is te horen om rijO uur in het programma 'Hans van ™?enburg' op Hilversum I. 'OENSDRECHT - Aanstaande zon- tos wordt de derde lustrumwiele- indevan Woensdrecht verreden voor Wiioren en amateurs. Het comité be idde uit Jep. Pijnen (voorzitterl j'-HusArs(secretaris-penningmeester) "*nseen Van Ginneken. heeft een uit eend veld renners aan de start. de junioren die 62 km rijden zijn ^net Verstijlen. Taverne. Borre- ■sas. Hollemahs. v. Meer. v. d. Rakt ïThijs. Van Zeeuwse zijde komen aan «start o.a. Kouyzer. Polak. Vleugel 'Tolleman. Bij de amateurs die 104 rijden zijn de favorieten Bruessing, Deusing, Michel Jacobs. St. Ni- Waas. Prinsen, Rinkel. Venix. v. Vliet. Milder en Jan Jonkers. Zij krijgen een Wfke Zeeuwse tegenstand van o.a. m de Wilde, Wim Evertse, Bram ™nse, Hans Harinck, Wim Jeremias- Leen de Kunder, Nieuwenhuize. seddy Nieuwdorp, Boonman en Cees riaans. De ronde wordt verreden op 't «ende parkoers met de Rijzende tie Ijsberg enn. De finish is in °°rpsstraat. De start is om iS.SÖüur KLOOSTERZANDE - Vorig jaar orga niseerde de judoclub 'Hontenisse' voor het eerst de open judokampioenschap- pen. De aanleiding hiertoe was het ge ringe aantal wedstrijden dat de Zeeuws-Vlaamse judoka's toen op het programma hadden slaan. De eerste open kampioenschappen werden zowel organisatorisch als sportief een gewel dig succes. Meer dan 300 judoka's in alle leeftijdsgroepen streden om de- hoogste eer. De belangstelling beperkte zich zelfs niet alleen tot Zeeuwsch- Vlaanderen, ook vanuit Belgié. Walche ren en Zuid-Beveland waren judoka's naar het dorpscentrum jn Vogelwaarde gekomen. Absolute blikvanger op die eerste open kampioeschappen was on getwijfeld de Israëlische topjudoka Yonah Melnik die toen bij Staf de Moor in Axel verbleef en die de open kam- TEREN UZEN - Toine van de Bunder neemt zondag deel aan de Tour of Es sex. Van de Bunder maakt de reis naar deze Engelse eendagswedstrijd samen met zijn Soka-ploegmakkers Ad Tak en Fons van Katwijk, terwijl Ben van Erp als ploegleider fungeert. pioenschappen als een soort verleng stuk van zijn training beschouwde. Melnik won zowel in het zwaargewicht als in alle categorin. Zaterdag is het dan weer zover, dan houdt de judoclub Hontenisse voor de tweede maal deze kampioenschappen. Het ziet er opnieuw naar uit dat deze titelstrijd een succes gaat worden. Vier honderd judoka's hebben zich laten in schrijven en opnieuw zijn er daarbij uit Belgie, Walcheren en Zuid-Beveland zo dat van uitstekende judo zal zijn te ge nieten Nog meer dan vorig jaar voorziet de wedstrijd in Vogelwaarde in de be hoefte van de judoka's om meer wed strijdentemaken. Dit jaar is immers het traditionele kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen ook niet doorge gaan en behalve de vijfkamp die mo menteel tussen een aantal clubs draait is er nog niets geweest Vandaar ook misschien die nog grotere belangstel ling voor dit gebeuren dan vorig jaar. Het eerste wat Ronnie Verschueren ten huize van medebestuurslid Ferry Lam bert naar voren brengt is het volgende: „dit jaar is Melnik er niet bij. zodat het bij de senioren in het zwaargewicht en in alle categorieën een open strijd gaat worden". Wie er wel zullen zijn de Belgen. Judo clubs uit Lebbeke, St. Niklaas. Moer- zeke en Brussel hebben met vrij grote Het kampioensteam van EMM mei staand van links naar rechts Marja Kamermans. Marjan Hou en Ma tepen. Diana van Geldercn. Riet de Reus tt minsten coach i. Marjan Guinee. Marijke Buter ikeepster, Gillissen. Gehurkt •de keepster). Heieen VLISSINGEN - Het kampioenschap van de eerste klas lan delijk zaalhandbal is voor EMM toch nog als een verrassing gekomen. Weliswaar zat het er de laatste weken dik in, maar voor de aanvang van de competitie had niemand van de Middelburgse vereniging durven dromen dat het dames team het zo snel zover zou brengen. De linkshandige hoek- speelster Diana van Gelderen (onlangs opgenomen in de selectie van Jong Oranje) en voorzitter Giel Gabriëlse heb ben een eensluidende versie; „Voor we aan de competitie begonnen hadden we het niet verwacht. We zouden al blij zijn geweest als we ons hadden kunnen handhaven". Maar het damesteam van EMM was niet te stuiten. Na het kam pioenschap van de tweede klas vo rig jaar (met slechts één verloren wedstrijd) stond afgelopen seizoen eigenlijk al bij voorbaat vast, dat EMM een serieuze kandidaat voor de titel was. Trainster Riet de Reus heeft haar ploeg opnieuw naar de triomf kunnen tillen. Ze is drie jaar actiefin Zeelanden heeft elk jaar nog een kampioenschap behaalt. Eerst met Walcheren (van de eerste- naar de hoofdklasse) en vervolgens tweemaal met EMM. Dianas van Gelderen zet uiteen dat het enthousiasme van Riet de Reus eenextra stimulansisvoordeploeg. „De mees ten van ons hebben er veel voor over. De wil om iets te bereiken is er bij iedereen. Als je een trainer hebt die enthou siast is. is dat alleen maar gunstig". EMM-voorzitter Gabriëlse zegt wel eens verrast te zijn geweest over de invloed van de trainster: „Ik heb me soms stomverbaasd afgevraagd hoe ze het allemaal voor elkaar krijgt. Ze kwam eens met het voor ste! om zondagsmorgens om tien uur te gaan trainen. Ik dacht dat er veel meisjes tegen zouden zijn. Maar je hoorde niets en ze waren er om tien uur ook". Driemaal Nu de ploeg gepromoveerd is wil de Rotterdamse trainster drie maal per week een training houden. „Ik heb daar mijn bedenkingen tegen", zegt Gabriëlse, „want nu we kam pioen zijn geworden is iedereen en thousiast. Maar hoe staan ze er tegenover als het in de hoofdklas ineens niet zo goed blijkt te gaan Hebben ze het er dan voor over om drie maal per week te trainen. Als de ploeg er voor is moeten we het. wel doen. Alleen de zaalruimte zal een probleem zijn". De oppositie van Gabriëlse wordt niet door Diana van Gelderen gedeeld. Bij alle speelsters is er een bereidheid om het hoogste te bereiken. Prakti sche problemen zijn er weinig, want van de hele selectie hebben slechts drie speelsters een gezin, wat hen er van zou kunnen weerhouden drie maal per week te trainen. Diana van Gelderen heeft zich ten doel gesteld het hoogst mogelijke te bereiken. De 18-jarige EMM speelster speelt nu zo'n tien jaar handbal. Eerst bij Walcheren, sinds twee jaar bij EMM. Behalve het be reiken van de hoofdklasheeftze dit jaar nog een persoonlijk succes ge boekt Ze werd - evenals haar ploeggenote Marjan Houtepen - geselecteerd voor Jong Oranje. Daarmee vertrektze maandag voor een week naar het Franse Caen. De victorie van Diana is begonnen met de komst van Harrie Tijssen naar Walcheren. „Aan hem heb ik erg veel te danken. Het is een enorm goede trainer. Ik speelde toen bij de junioren, maar van hem mocht ik bij de selectie meetrainen. Onder de vleugels van Riet de Reus ontr wikkelde het talent zich verder. „Technisch ben ik enorm vooruit gegaan", betoogt Diana. „Riet geeft ten goede afwisselende trai ning waar van alles inzit" Door haar linkshandigheid is Diana voor vrijwel elke tegen stander een gevaarlijke speelster. Vanuit de hoeken is ze nu al moei lijk te stoppen, maar ze wil vooral nog gaan werken aan hoek vergro ting: het bij een sprongscbot van uit de hoek zijwaarts vallen om vanuit een ruimere hoek op het doel te kunnen schieten. „De laat ste paar maanden beb ik ook tame lijk succes uit de andere hoek. Dat is gewoon erg fijn". Financieel heeft de promotie van de EMM-dames geen grote conse quenties voor de vereniging. Mo menteel bedragen de kosten voor de twee selectieteams (het heren team speelt landelijk eerste klas) ruim dertienduizend gulden. Een bedrag dat volgens voorzitter Ga briëlse niet veel zal toenemen. Daarbij maakt hij één kantteke ning. „In de discussienota van Frans Groener, die kandidaat ls voor het voorzitterschap van het NHV. wordt gepleit voor uitbrei ding van de hoofdklas. .Jn plaats van achttien wedstrijden speelt le der team er dan 22. Nadat de volle competitie is afgewerkt volgt dan een halve competitie tussen de nummers een tot en met vijf en de nummers zes tot en met tien van de rangschikking. Het grotere aantal wedstrijden moet, volgens Groe ner, een overbrugging kunnen be tekenen naar een hoger peil. Wan neer die uitbreiding er komt neemt ook het bedrag van de reiskosten voor de hoofdklassers toe. De Middelburgse vereniging tilt er niet zwaar aan. Men is er zich van bewust dat prestatiesport inhoudt dat er op een hoog niveau gespeeld wordt en de kosten daardoor hoog zijn. Nu het damesteam de hoogste afdeling van het Nederlands zaal handbal hebben bereikt overheerst de vreugde over het resultaat. Ge zien de gemiddelde leeftijd van het team. het grote arsenaal van jeugd- speelsters en de uitstekende sfeer binnen de vereniging ziet de toe komst er bijzonder rooskleurig uit. pi ">egen ingeschreven Ook de sport scholen van Wim Geelhoedt. Felix Jan- sens en de clubs Shin Koku en Kiai van Walcheren en Zuid-Beveland hebben zich niet onbetuigd gelaten bijde in schrijvingen Ronnie Verschueren: „Ik denk dat we de vierhonderd dit jaar wel zullen halen. Vorig jaar hadden we in totaal driehónderddertig deelnemers. Het grootste deel van de inschrijvingen komt eind van de week binnen, maar we zijn nu de tweehonderd al gepas seerd" Het zeer omvangrijke judoprogramma begint zaterdag reeds om één uur met de jeugd waarvoor meer dan tweehonderd jeugdige judoka s, zowel jongens als meisjes, hebben ingeschreven. Deze jeugd tot en met 14 jaar wordt ingedeeld naar gelang leeftijd en gewicht Om half gaat het middagprogramma verder met dejunioren. Hier zijn ongeveer zestig in schrijvingen voor binnen en deze cate gorie in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar worden verdeeld in 3 gewichtsklas sen. Om zeven uur 's avonds wordt dan een aanvang gemaakt met de senioren. Op drie matten, dat geldt ook voor de jeugdwedstrijden, brandt dan de strijd in alle hevigheid los. Uit het grote deel nemersveld is het onbegonnen taak om favorieten naar voren te halen. „Van wege de grote belangstelling hebben we overwogen om het over twee dagen te spreiden, maar dat is niet te betalen. SKOPJE -Jan Timman blijft bet uitstekend doen in het internationale schaaktoernooi in Skopje. Tegen twee grootmeesters uit de Sowjet-Unie behaalde Timkman 1.5 punt. De afgebroken partij uit de twaalfde ronde tegen Rafael Vafanijan zette de Nederlandse grootmoeester in winst om, waarna hij de slechtere stelling in het duel met wereld kampioen Anatoli Karpov remise wist te houden. Dit was een afgebroken partij uit de veertiende ronde. Timman is met nog een ronde te spelen derde met 10 punten. Hij is zeker van die plaats, en heeft nog een theoretische kans op de tweede positie, wanneer Karpov in de laatste ronde met zwart van de Oostduitser Uhlmann wint en Timman zijn laatste partij tegen Velimlro- vic in winst omzet In dat geval eindigden Ulhmann en Timman op de gedeelte tweede piaats. Karpov heeft aan remise met Uhi- mann voldoende voor de toernooizege. UITSLAGEN 12e RONDE: Timman Vaga- nijan 1-0. 13e RONDE: Ivanovic (Joel - Nicevski (Joe) 1-0. 14e RONDE: Timman - Karpov 0.5-0.5. DE STAND NA DE VEERTIENDE RONDE IS: 1 Karpov iRus) 11.5 pnt: 2 Uhlmann (O- Dldi 11; 3 Timman iNedi 10: 4 Kurajica (Joe) en Tardjan >VSi 8.5. 6 Velimirovic iJoei 8: 7 Aaoqan iHoni T.5. 8 Ivkov (Joei. Vaganijan Rus) en Matanovic (Joe) 6.5. 11 Reshevsky •VSi. Sofrevski (Joel: Nicevski ijoei en Ivan ovic i Joei 5.5: 15 Georgijevski i Joe) 3. 16 Jan- cev(Joe) 2 VOGELWAARDE -Een commissie van beroep van de KNVB heeft de voetbalvereniging Vogelwaarde vrijgesproken naar aanleiding van hel incident na afloop voor de wedstrijd de 4e klas Vogelwaarde-RCS, toen scheids rechter J. Renooy van een toe schouwer een trap heeft gekregen. Door de strafcommissie kreeg Vo gelwaarde een straf toebedeeld die inhield dat men twee wedstrijden zonder publiek moest spelen en dat binnen veertien dagen de dadensj bekend moest worden gemaakt op straffe van uitsluiting van alle elf tallen. Een strafmaatregel, die be gin dit jaar voor heel wat opschud ding in het Zeeuwse voetbalwe reldje zorgde en waarmee de W Vogelwaarde zelfs met grote kop pen de landelijke pers haalde. Het Vogelwaardebestuur pikte deze sLral niet en ging in hoger beroep waar men nu m net gelijk is gesteld. Overigens een papieren maatregel want Vogelwaarde heeft zijn thuiswedstrijden tegen Koewacht en Zeeland Sport zonder publiek gespeeld en die strop kan Vogel waarde nergens verhalen. Uiter aard toonde voorzitter Piet Kindt zich verheugd met de uitslag van de commissie van beroep „We zijn in ieder geval van deze blaam ge zuiverd maar we hebben wel onze straf ondergaan'.', vertelde hij. „en het beroerde is dat er geen moge lijkheid is op verhaal. Dat staat duidelijk in de regiementen van de KNVB. Het is niet zo, dat de straf opschort als in de burgermaat- schappij tot de uitspraak in hoger beroep. In feite is dat toch een tele urstelling. Want ondanks ons gelijk houden we er toch een flinke scha depost aan over".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15