Eurovisie-songfestival wordt beveiligd tegen akties terroristen Nog geen akkoord oyer scheepsbouw- commissie bereikt „Geen verbreking betrekkingen met Irak" Aannemer wil met 'werkpasjes' zwart werken bestrijden Christen-democraten Italië: geen coalitie met communisten Betsy Dornay Culp (93) overleden Rijbewijs wellicht langer geldig Waarschuwing aan Israëliërs na schoten op betogers Carel Huo mocht Spanje niet in Verdronken vrouw blijkt vermoord NIEUW SYSTEEM VOOR ZUIVERING AFVALWATER .jIJDAG 19 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 STRENGE BEWAKING HAAGS CONGRESGEBOUW DEN HAAG Grootscheep se veiligheidsmaatregelen worden op het ogenblik door de Haagse politie voor bereid ter voorkoming van mogelijke terroristische ac ties gericht tegen deelne mers aan het in het Haagse Congresgebouw te houden Eurovisie-Songfestival 1976. De bewaking van het door zijn bouw en ligging moei lijk te beschermen complex aan het Churchillplein zal uitermate streng zijn. Slechts personen In het bezit van rooraf uitvoerig gecontroleerde legitlmatiekaarten zullen op de ivond van de uitzending zaterdag 1 april a.s. en tijdens de vooraf- jaande ,.repetitie"-wcek daaraan toegang tot he tgebouw krijgen. Fotografen moeten hun camera's iteeds geopend tonen bij de lioofdingang. Officieel worden over het veilig heidsaspect van het televisie-eve nement. dat door meer dan 30 landen grotendeels direct wordt uitgezonden, weinig mededelingen gedaan. "Alle noodzakelijke maat regelen worden getroffen", zo lui den algemeen de reacties van de organisatoren: de NOS, de leiding van het Congresgebouw, de ge meente Den Haag en het Haagse VVV- Het is echter bekend, dat oen belangrijk deel van het bud get (ruw geschat 6 ton) da-t aan het Eurovisie-Songfestival er nemen 18 landen aan deel is uitgetrokken voor de bekostiging van de veiligheidsmaatregelen. De Haagse politie zou overigens geen steun van andere korpsen of militaire eenheden nodig hebben, omdat zij voldoende uitgerust is voor deze taak. Luchtruim malen mikpunt van (inter Inatio- nale terroristische acties en gijze lingen geweest, gericht op onder meer de ambtswoning van de Indonesische ambassadeur (Zuid- molukkers), de Franse ambassa de (Japanse Rode Leger), de Scheveningse strafgevangenis (Palestijnen) en de Spaanse am bassade (protest tegen executies .n Spanje). Vooral ploegen van Israël. Ier- iand en Portugal zullen extra in het oog worden gehouden, maar voor de hand ligt dat ook specia le aandacht aan de veiligheid van de teams uit Spanje. Griekenland in Joegoslavië wordt besteed. Net als in Stockholm vorig jaar sal waarschijnlijk het luchtruim ooven het Congresgebouw tijdens ie uitzending gesloten zijn. Het gebouw, waar in Stockholm was overigens veel gemakkelijker te gen acties te beveiligen, omdat de ruimte veel weg had van een ongecompliceerde groentehal-in- het-groot. Bij het uit talrijke za len en restaurants bestaande Haag se Congresgebouw is de situatie veel ingewikkelder. Het complex telt verschillende in en uitgangen en heeft een grote ondergrondse parkeergarage. ..Duidelijk is", zegt een NOS- woordvoerder, „dat alles gedaan moet worden om kwalijke ge beurtenissen te vermijden, wil men zich geen internationale ver wijten op de hals halen". Recht tegenover het Congresgebouw ligt het door premier Den Uyl be woonde Catshuis, met daarachter de „ambassade"-wijk van Den Haag. De residentie is al meer- Voorbereiding Op dit moment worden de laat ste voorbereidingen voor het songfestival getroffen In totaal zijn vanaf tien dagen vóór de uitzending tot en met de „af braak" zo'n 500 mensen in de weer om op 3 april internatio naal zo goed mogelijk voor de lag te komen Nederland organiseerde eerder in 1958 (Hilversum) en 1970 (Am sterdam) het Eurovisie-Songfesti val. De laatste keer kon het bud get beperkt worden tot 250.000 gulden. „Dat zou nu veel te wei nig zijn. De prijzen zijn in die zes jaar enorm gestegen Boven dien is het aantal deelnemende landen gestegen van 12 tot 18- Bovendien kost de gewenste vei ligheid handen vol geld. De algemene leiding van het pro gramma. waarvan de produktie bij Fred Oster berust en dat door Theo Ordeman wordt gere gisseerd. heeft Warry van Kam pen. Behalve door 22 landen recht streeks zal er door ongeveer tien Oostbloklanden achteraf naar het festival worden gekeken. In to taal zullen naar schatting 450 miljoen mensen getuige van het gebeuren zijn. 'ADVERTENTIE! BINNENVAART VRAAGT INGRIJPEN OVERHEID UTRECHT (ANP) Redera en werk nemersorganisaties in de Rijn- en bin- ararasrt hebben zich samen tot de xrrheid gewend om hulp bij het Tbeteren van de sociale verhoudin- a in de bedrijfstak. Zij willen dat t regering regels stelt voor de be- anningssterkte en de diensttijden op it schepen en dat de overheid de alfring van die regels ook doeltref- Iffld gaat controleren. Op die manier rtrdt het mogelijk bij de afgifte van iïrroersvergunningen rekening te hou- üu met het sociale beleid dat door dt aangevraagde onderneming wordt ïtTocrd. Sm wensen hebben de Vervoersfe- ïstle NKV/NW en het Centraal ■/-eau voor de Rijn en Binnenvaart iw,-gelegd in een brief aan de minis- r.s van justitie en sociale zaken ua de staatssecretaris van economi se zaken en verkeer en waterstaat. de brief zeggen bonden en werkge- rers dat maatregelen voo rde beheer- iüg van de capaciteit onvoldoende 4;n om de bedrijfstak gezond te ma ai. De sociale regels die gelden voor at grensoverschrijdende vervoer wor- ifr bij gebrek aan doelmatige contro ls door de kleine rederijen en de genaamde particuliere binnenvaar- iers slecht nageleefd, aldus de beide trganisaties. KOOPAVONDEN KERSTMIS DEN HAAG (ANP) Staatssecreta ris Hazekamp (economische zaken) «il het aantal koopavonden in de »eek voor Kerstmis terugbrengen van sÜf naar drie. Hij heeft op dit punt (tn wijziging aangebracht in de ont werpregeling voor de winkelsluiting, 11c nu in de kamer in duscussie. is. In de ontwerp-regeling blijven gehand bald de vijf koopavonden in de week roor 5 december (Sint-Nicolaas' Bonden willen permanente beleidsgroep ROTTERDAM DEN HAAG (ANP) Werkgevers en werk nemers in de scheepsbouw zijn het donderdag nog niet eens kunnen worden over de instel ling van een commissie 'moeilij ke jaren scheepsbouw', een com missie die minister Lubbers van economische zaken graag inge steld wil zien om de Nederland se scheepsbouw via onder ande re een algemeen acquisitie-be- leid door de huidige crisis to loodsen. Hoewel er aanvankelijk enige reden was tot optimisme leidde het gesprek van donderdag in Den Haag tusser vertegenwoordigers van de drie indus triebo'nden en de werkgeversorganisa ties Cebosine en Hoogezand (Gr) niet tot resultaat. Dat gesprek stond onder leiding van de minister Lubbers en Boersma (sociale zaken). Na afloop van de bijna drie uur durende bijeenkomst kondigde minis ter Lubbers aan, dat hij een 'mini- nota' over de problematiek zal produ ceren, die mogelijk volgende week al aan werkgevers en werknemersorf saties kan worden aangeboden. Minister Lubbers, die had gehoopt dat. partijen donderdag al tot een akkoord zouden komèft over een commissie "moeilijke jaren scheepsbouw", ver klaarde na afloop van de besprekin gen: .Misschien ben ik wat te opti mistisch geweest, maar ik heb ook de indruk dat beide partijen bang zijn zich aan koud water te branden". Een belangrijk knelpunt is nog de eis van de industriebonden dat de te vormen commissie een permanente beleidsgroep moet zijn, die ook na de tADVERTENTIEI crisis het beleid in de Nederlandse scheepsbouw gaat mee bepalen. Werkgevers en werknemers organisa ties hebben donderdag afgesproken dat ze 1 april opnieuw rond de tafel zullen gaan zitten, nadat ze eerst de achterband hebben geraadpleegd. een miljoen gulden aan prijzen lp Voor 1,- kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelaktle tb.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten, en één van de prachtige prijzen winnen, waaronder deze kampioen lichtgewicht van Singer. De lichtgewicht met vrije arm, type 527, winkelwaarde 599,-. En als u geen prijswinnaar bent, heeft u toch geen pech, want er is al een elektrische Singer zigzag voor 369,-. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle tb.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. MINISTER VAN DER STOEL: (Van onze correspondent) DEN HAAG Het terugroepen van de Nederlandse zaakgelastig de, dr. Gerben Meihuizen, uit Bagdad is een voor Nederland on gebruikelijke stap, zo verklaarde donderdagochtend minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) in de tweede kamer. Mr. Van der Stoel beantwoordde vragen van tweede kamerleden, die ophelde ring wensten over de gang van zaken bij de executie van Leen- dert Aronson f40) in Irak. NEGATIEVE REACTIE BONDEN ROERMOND (ANP) Voorzitter R. VV. J. Sonuermeijer van de aioeiing Limburg van de -Nedenan^e Vereni ging van Ondernemers in de lïuuwmj- verneid, heeft donderdag het hoofdbe stuur van zijn organisatie in Den Haag schriftelijk voorgisteld om ue werknemers in de bouwbedrijven een werkpas ie verstrekken. Op deze werkpas wil de heer Sondurmeijer, analoog aan de rcchtenkaart (nodig bij vorstverlet) en de vakantiekaart het zelfde registratienummer en naam plaatsen. Tevens wil de Limburgse voorzitter op deze kaart de 'sociale gegevens van de werknemer laten bij schrijven.'. Onder deze sociale gegevens verstaat de heer Sonaermeijer onder anue.e aroeidsgeschikthe.a. ziekte, werjdoos- heid etc. Indien bonden en werkne mers tot een vergelijking hierover komen wil de heer Sondermeijer, zelf directeur van een bouwbedrijf in Roermond geen werknemers zonder geldig paspoort meer toelaten op de bouwbedrijven. De heer Scndermeijer vindt dat op deze manier het zwart werken de kop kan worden inge drukt. De Limburgse voorzitter is het niet eens met uitspraken dat de Neder landse aannemers zwart werken in hand werken. „De koppelbazen en on-' LAREN (ANP) deraannemers zijn vaak ondoorzichtig: in hun optreden", aldus de heer Son-, dermeijer. Ook zegt de heer Sonder-' bestuurder A. de Vries desgevraagd. .Het is te gek om over te prateh". In de eerste plaats is er volgens hem momenteel een soort hetze gaande en wordt het hele probleem van del zwartwerkers schromelijk overdreven. „Wij paf sen er voor om ar.n die hetze mee te gaan doen en we zullen onsj dan ook tegen invoering van die pas-, jes verzetten, mocht het ooit zover komen. Ik v nd het een wild plan dat heel goe dthuis hoort bij de india nenverhalen over de zogenaamde zwart werkers", zo zei hij. ,3ovenöien kan je je afvragen of zo'n pas effec tief is. Kwaadwillenden kunnen toch wel aan hun trekken komen. We moeten ook niet vergeten dat het probleem van het zwart werken in eerste instantie de schuld is van mala fide werkgevers die zonder scrupules met koppelbazen in zee gzan. .Als er dan zo nodig pasjes moeten worden uitgedeeld dan moeten ze die de werk gevers maar om hun nek hangen, niet de werknemers.". In de nacht van roensdag op donderdag is op 93- jarige leeftijd in het St. Janszieken- huis in het Noordhollandse Laren de meijer dat Belgische bouwvakkers concertpianiste Betsv Dornay Culp zwart in Limburg werken. .Het is eenl wisselwerking. De Belgische koppelba-| zen dringen steeds verder de Limburg- overleden De pianiste was daar een reek geleden opgenomen nadat ze bij ?en val in het Rosa Splerhuis, waar se bouwmarkt binnen. Hun uurlonen; zij sinds enige jaren woonde, haar liggen vaak lager dan de Nederlandseheup had gebroken- MINISTER: VERGELIJKING MET ZEELAND GAAT NIET OP VEERBOOT GOEDKOFtif VOOR AMELANDERS, VOOR ANDEREN DUURDER DEN HAAG De Amelanders ont komen niet aan de tariefsverhoging voor de veerboot, maar zullen een jaarabonnement met onbeperkte over vaart kunnen krijgen tegen een be drag in de orde van grootte van f 15. Minister Westerterp (verkeer en wa terstaat) beloofde het actiecomité en het gemeentebestuur, die donderdag bij hem op bezoek waren, voorts te zullen laten onderzoeken of de tarie ven voor vrachtwagens kunnen wor den verlaagd met 20 tot 25 procent en of voor eilandbewoners een tienritten- kaart voor het vervoer van hun perso nenauto kan worden ingevoerd. De met-eilandbewoners zullen dan meer moeten betalen voor een over tocht om deze tariefsverlagingen voor de eilandbewoners mogelijk te ma ken. Na afloop van het gesprek met actievoerders en gemeentebestuur ver telde minister Westerterp dat het ge sprek in gespannen sfeer was begon nen, maar dat na afloop de actievoer ders „redelijk tevreden" waren. Hii had ook gezegd geen nieuwe acties meer te zullen dulden. Niet tot over eenstemming kwamen de bewindsman em actievoerders over de vergelijking met de Zeeuwse veren. De actievoer ders vinden dat de Zeeuwsvlamingen ten opzichte van de Amelanders be voorrecht- worden, omdat het Rijk de tekorten van de Zeeuwse veerdiensten dekt. Volgens de minister gaat deze vergelijking principieel niet op. Secretaris-generaal: wel samenwerking kostprijs. De Belgen zeggen dat ze, ook oud-mijnwerkers in dienst hebben' die legaal nog wat bijverdienen. Op deze manier wordt het toch al te gek", aldus de heer Scndermeijer. De Federatie Bouwbonden NVV/NKV ziet niets in hei idee van de heer Son-dermeijer. „Het is een klap in het, gezicht van de werknemers. Ze moe- Betsy Dornay Culp had grote naam als Chopinvertolkster- Een groot deel van haar leven bracht zij samen met hear echtgenoot, de zanger Louis Dor nay, door in de Verenigde Staten. Ook daar gaf zij vele concerten. Na de tweede wereldoorlog keerde zij terug naar Nederland. Enige jaren geleden gaf zij nog enige concerten ten met die kaartjes zeker om hvo NCRV radio en televisie. Vijf jaar nek gaan lopen", zo reageerde hoofd-, geladen nam zij afscheid i Dar.: (Van onze Parlementaire jv-.-l' DEN HAAG Minister Westerterp denkt er hard over om (te geldigheid van riibewiizen langer te laten duren dan vijf laar. Hij maakte dit donder dagavond bekend In bet d~hat over de Vorderimrsproeedure Onderzoek R'J- vardteheid In de Twe**de Kamer De Kamer ging met alremrne stemmen akkoord met het wetsvoorstel, dat onder andere Inhoudt dat rifbewi ^en In snec'ale gevallen ktmnen worden1 ?fgee~ven voor periodes van korter dan vijf jaar. De nieuwe wethoud* ver-te- in dat de overheid automohi'^ten k?n ver plichten iVo aan een onder--.-.y r.aar hun rijvaardigheid of ge-en te onden','erpm ais vermoed wordt dat zii nir-t goed in staat zijn om een auto te besturen. De wet schriift voor dat de autori teiten eert duidelijke motivering moe ten geven ate zij tot een dergelijk onderzoek willen overgaan A'.s het onderwee negatief uitva't kar. de au tomobilist om een nader onderzoek vragen. TEL AVIV (RTR) De Israëlische minister van defensie Sjlmon Peres heeft woensdag de Israëliërs gewaar schuwd dat ze het recht niet in eigen hand mogen nemen. De waarschuwing volgde op een Incident op de westelij ke Jordaanoever, waarbij drie Arabi sche kinderen door kogels gewond werden. Het Incident kan de onrust op de bezette westelijke Jordaanoever verder aanwakkeren. Een elfjarige jongen ligt na een spoedoperatie in kritieke toestand ln bet ziekenhuis. De politie zoekt naar een Israëlischei soldaat, die de schoten afvuurde opj jeugdige Arabische betogers, in een plaatsje bij Jeruzalem. Hij opende het; vuur toen een menigte betogers een; Israëlische leger-jeep omsingelde. Eenl hoge legerofficier verklaarde woens-J dag dat schieten op beto:;ers niet; behoort tot het beleid van het leger. Militairen hebben opdracht alleen te schieten als bun leven in gevaar is. De officier beloofde een ondezoek naar, het incident. HEBRON: Soldaten van het Is raëlische leger arresteren in het door Israël bezette deel van Jor danië een jonge Arabier, die ge wond op straat bleef liggen na een incident, waarbij met stenen gegooid werd. Duizenden solda ten van de stoottroepen trokken het gebied aan de west-oever van de Jordaan binnen, waar de strijd voortduurt Het was voor het eerst sinds twee weken betrekke lijk rustig. ROME (RTR-UPI) Benigno Zaccagnini, secretaris-generaal van de al dertig jaar in Italië aan het bewind zijnde christen-demo cratische partij, heeft donderdag een regeringscoalitie van chris ten-democraten en communisten uitgesloten, maar toch, zij het voorzichtig, de deur opengehou den voor de samenwerking met de Italiaanse communistische partij. Zacc3gnini die sprak op de eerste dag van het congres van zijn partij in Rome. zei dat het door de commun s- -i •:-<reste'l(te 'hisfo--—compro mis' dat neerkomt op een regeringsco alitie van communisten en christen democraten. leidt tot de vorming van een machtsblok dat het pluralisme zal ondermijnen. Mar. zo vervolgde hij. het is vrijwel ondenkbaar dat een oppositie die haar verantwoordelijk heid wil dragen, geen constructieve bijdrage zal willen leveren om de ernstige moeilijkheden waarmee wij nu te kampen hebben, te overwinnen. Zaccagnini die een beroep op de soci alisten deed de christen-democratische regering van premier Aido Moro te steunen, vooral gezien de economische crisis waarin Italië verkeert, legde er de nadruk op dat vorming van een regeringscoa'.ittie van christen-demo craten en socialisten, de enige manier is om een politieke koers uit te stippelen die met succes gevolgd worden. De socialisten hebben echter al laten weten dat zij gedurende de huidige wetgevende periode geen regeringsver antwoordelijkheid samen me: de willen dragen. Cor, uptie Zaccagnini verklaarde voorts dat de christen-democratische partij de cor ruptie moet uitbannen. In verband met de schandalen rond Lockheed en i de CIA Lockheed en de Amerikaan se inlichtingendienst zouden steek- penningen betaald hebben aan chris ten-democratische leiders zei Zaccagnini het volgende:: .Op het morele gedrag van partijfunctiona rissen moet streng toezich wor den uitgeoefend. Deze controle heeft tot dusver ontbroken. Komt ze er ook nu niet, dan zal de partij voor een bankroet komen te staan". MADRID (RTR) De Spaanse auto riteiten hebben donderdag de toegang geweigerd aan prins Care) Hugo, de ln ballingschap levende leider van de Carlistische beweging die aanspraak maakt op de Spaanse troon- Toen de echtgenoot van prinses Irene per vliegtuig uit Parijs op de Madrileense luchthaven aankwam, werd hem te verstaan tegeven dat hij met het eer ste het beste vliegtuig naar de Franse hoofdstad moest terugkeren. Dit heeft een woordvoerder van de Carlisten in Madrid bekendgemaakt. el de me*. rtand op leid Aronson ni:,' een Drri-liër Nederland had daarom volgens Irak niets met de za."): te maken", zo verklaarde Van der Stoel. Dat Aronson de Nederlandse natio naliteit had, staat volgons hem als een paai boven water. .Daarover kan geen misverstand bestaan", aldus Van der Stoel. Al» protest tegen de houding ran Irak heeft de minister de Nederlandse zaakgelastigde voor consultatie terug geroepen ..Dit is een voor Nederland lijke i ie/te tap der Stoel HIJ herhaalde, dat Nederland niet van plan is de dijflo- mat eke betrekkingen me: Irak te ver brekenAls een bewijs van protest heeft Van der Stoel de chef politieke zaken van de afdeling Midden-Oosten vr n zijn ministerie opdracht gegeven zijn voorgenomen beaoek aan Irak af te gelasten. Tijdens het vragenuurtje deed rich een incident voor toen het kamerlid De Koster (wd) aan het woord kwam. Hij vroeg de minister of de regering als protest tegen de er.ecu';<- van plan is een nationale manifestatie te organiseren, zoals zij da: had ge daan toen Baskiscbe verzetsstrijders in Spanje werden terechtgesteld. Ka meivoorzitter Vondel mg greep ir.. maar De Koster maakte rijn opmer king toch af Van der Stoel antwoordde daarop, dat de Nederlandse regering Irak op niet mis te verstane wijze van haar ongenoegen had blijk gegeven. De familie Aronson heeft inmiddels de Iraakse autoriteiten gevraagd het stoffelijk overschot van Leendert Aronson vrij te geven om het ln Nederland te kunnen begraven. Het ministerie van buitenlandse raken is verzocht te bemiddelen. Het verroek zou intussen rijn doorgegeven aan de tijdelijke zaakgelastigde in Den Haag. Ai-Khadi- (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Professioneel wan trouwen beeft de Amsterdamse politie op het spoor gebracht van een moord met voorbedachte rade. Op 18 novem ber van het vorig Jaar vond de politic in het water van de Stadionkade het stoffelijk overschot van een 85-Jarige vrouw. E. R. H. ZIJ bleek verdronk'-n te zijn en op haar lichaam werden geen sporen van reweld aangetrof fen Een uitgebreid buurtonderzoek ech ter bracht later aan het licht dót mevrouw H. samenwoonde en eer. intieme relatie onderhield me: een 22- jarlge verpleegster. R H. een nichtje van haar die bij haar inwoonde en die de oude dame verzorgde. De verpleeg ster knoopte echter ln oktober van het vorig jaar een andere intieme relatie aan. met een 43-jarige vrouw die ook ln de Stadlonbuurt woonde. De oude vrouw en de verpleegster hadden daar dagelijks hooglopende ruzie over. De verpleegster wilde na- meiijk bij de nieuwe vriendin gaar inwonen en haar oude tante vreesde dat ze dan geheel aan haar lot overge laten zou worden. Zogenaamd om na een ruzie de gemoederen wrat af te laten koeler., stelde de verpleegster op de avond van de 17e november aan tante voor om nog een ommetje te gaan maker. Aan de stille zijde van de Stadionkade duwde zij onverwachts de oude vrouw het water in. Op haar hulpg roep reageerde ze met hard wegloper., rechtstreeks naar haar nieuwe vrien din. De verpleegster heeft inmidde..-. een volledige bekentenis afgelegd en is in verzekerde bewaring gesteld. ROTTERDAM (ANP) Enkele gr". chemische bedrijven ln Rotterdam en elders in het land hebben belangstel ling getoond voor een nieuw systeem van afvalwaterzuivering, waarbij ge bruik wordt gemaakt van geactdveer de koolstofkorrels. Het gezuiverde w a ter kan in vele gevallen opnieuw ln de bedrijven gebruikt worden. De ailver- irtgsinstaliatiea worden op huurbasis verstrekt, zodat de industrieën ge vrijwaard worden van hoge investe ringskosten hetgeen tot nu toe vele weerhield zelf zulveringsapparatuur voor hun afvalwater aan te schaf fen. He: nieuwe systeem, da: tevens ge schikt is voor stedelijke rioolwa'.e ringzuivering. is afkomstig vac he: Amerikaanse bedrijf Chemviron. een dochteronderneming van Merck Shar- pe en Dohme. producent van farma ceutische producten. De actieve kool haal: vele vervuilden de stoffen uit he: afvalwater, zoals aromaten, fenolen.- gechloreerde koolwaterstoffen en ami- nen. Deze worden door koolstof geab sorbeerd. Als de kool is verzadigd wordt deze door het bedrijf vervan gen door nieuw geactiveerde koolstof. De organische stoffen, die in de kool stofkorrels achterblijven, worden door de fabriek verbrand. Er blijven volgens het bedrijf geen nadelige ge volgen voor het milieu achter- De overgebleven stoffer, zijn onschade lijk. He: gezuiverde water voldoet, aldus het bedrijf, aan de gestelde zuiveringsnormen In Amerika zi;n reeds vele industrieën die van de -if-ve methode gebruik makes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13