'Gemeentepils genoeg, het gaat om kwaliteit' Vrouwenadviescommissie kent wethouder Baars van Middelburg de 'bouwhelm' toe ZEEDUIVEL ZIET U AAN Foor wie kan kipverlening Waarlijk zijn BURGEMEESTER ZIERIKZEE PLEIT VOOR BEHOUD ANTON PIECK-STUL „jgfflDAO 17 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 OUDERSCHEIDING UITGEREIKT TIJDENS DE PROVINCIALE VOORJAARSVERGADERING VAN DE VAC IN ZIERIKZEE VERDIENSTEN VOOR LENIGING WONINGNOOD «ERIK/RE De bouwhelm, een nnjaar ingestelde onderscheiding a het provinciaal bestuur van de frcaven Advies Commissie V *v w de woningbouw in Zeeland, jgdaemiddag uitgereikt aan de heer f. Baars, wethouder van openbare rtfhen, volkshuisvesting en ruimtelij- ordening in Middelburg. Hij kreeg Hf onderscheiding omdat hi.i zoals de loorzitter van het provinciale VAC J0OOUW J- Asma-Broere het uitdruk- j prees hem om het beleid ben ffwipn van het lenigen van de wo jgcood waarbij hij niet alleen aan- Xhbesteedde aan de kwantiteit -jaar ook aan de kwaliteit van de «ringen. Daarbij onderkende hij al j een vroeg stadium het belang van gj adviserende vrouwencommissie en fjnuleerde hij de Middelburgse VAC. jet gevolg is dat dit VAC in de rf&ggroep bestemmingsplannen 4 een volwaardig lid wordt geac j^d. Voor de heer Baars kwam de jderscheiding als een complete ver- issng. Hij had begrepen dat hij in >et gemeentehuis in Zierikzee zelf de ioowhelm aan een van de dames zou -^en uitreiken. Namens het ge- aentebestuur van Middelburg dankte ij voor de onderscheiding en sprak wj de hoop uit dat de VAC haar werk jaet belang van de bevolking op een fiodbtbare manier zal kunnen voort- jtten. Dat er VAC's komen bleek uit provinciale voorjaarsvergadering dinsdagochtend werd gehouden, deze vergadering waren ook al sn eantal dames uit de pas opgerioh- voorlopig met Terneuzen meedraai ende commissie in Axel aanwezig. Verder bestaat er in Oostburg een initiatief om samen met Sluis en Aardenburg een vrouwenadviescom missie voor West-Zeeuwsen-Vlaande ren op te ridbten. In Noord-Beveland zijn hiervoor evenals in Tholen ook al contacten gelegd. Het is de bedoeling dat naburige plaatselijke commissies deee nieuwelingen zullen gaan begelei den- Ben moeilijk punt hierbij zijn de financiën. Er werd dan ook uitvoerig gepraat over de moeilijkheden subsidie-aanvragen Cursussen Het provinciaal bestuur beeft onlangs een subsidie aanvraag aan gs. gericht, voorai om de cursussen en andere provinciale activiteiten te financieren. In verband daarmee werd ook ge praat over de financiële mogelijkhe den voor een pas opgerichte vereni ging die nog geen subsidie krijgt. In het verleden is het wel gebeurd dat leden persoonlijk de onkosten voorschoten. Voor dit probleem zal de provinciale VAC naar een oplos sing zoeken, aldus waarnemend voor zitster J. L. A. Boogerd-Quaak. Me vrouw Boogerd vroeg ook aandacht voor de nota bewoningspatroon en de verstedelijkingsnota. Ze spoorde de plaatselijke afdelingen daarbij aan veel mogelijk deel te nemen aan inspraakbijeenkomsten- De provinciale studiedag die zal gaan over de tot standkoming van streekplannen en be stemmingsplannen zal op 22 april in het PPD-gebouw in Middelburg wor den gehouden- In hetzelfde gebouw houdt de commissie ook haar najaars vergadering, in principe op 12 okto ber. De provinciale VAC heeft stem recht gekregen in Zeeuwse vrouwen raad, argument temeer voor dt plaat selijke commissies om dit ook in plaatselijk verband te proberen te bereiken, vond de waarnemend voor- ALGEMENE VERGADERING WATERSCHAP BESPREEKT BESTRIJDINGSPLAN VOOR WATERVERONTREINIGING CZEE De algemene vergade- rig van het waterschap Schouwen- Drreland komt dinsdag 30 maart in s-Landskamer te Zierkzee bijeen. Een 'celangrijk punt op de agenda is de vaststelling van het plan tot bestrij- ding van de waterverontreiniging in iet gebied van het waterschap Schou- ïO-Duiveland Verder zullen medede- i£en gedaan worden over de dijks- Terètetóngen. de peilingen, wegverbe- •riagen en andere in uitvoering zijn- m wrken. De vergadering begint om WSfcree. Ik werkgroep van zelfstandige zenuw artsen lieeft zich pe rbrief gericht :ot provinciale staten van eZeland net het advies, het subsidieverzoek un de in oprichting zijnde telefoni sche hulpdienst voor Zeeland af 'te sijzen. Dit las ik in uw blad van mandag 15-3-76. De kop Telefonische Mpdienst kan gevaarlijk zijn' roept hij mij de vraag op: voor wie tegen- üfc? Voor de zelfstandig werkende mmwartsen, die bang zouden kunnen ajn klanten te gaan verliezen of voor de mensen in nood? Het is inmiddels algemeen bekend geworden, dat diverse psychiaters en- of (zenuw) artsen in het- (recente) ver leden mensen in nood op zogenaamde Kkundige wijze hebben 'geholpen' door hen b.v. onder de medicijnen te .'■oppen, zonder de werkelijke proble men te helpen oplossen. Ook is het raor velen duidelijk (na alle publici teit rond hulpverlening via de media) dat mensen in n'ood een grote drem pelvrees kennen voor psychiatrische diensten, sociale diensten, consuitatie- nreau's en niet meer zo gauw naar sa pastor of huisarts gaan. Een laat- -"e redmiddel kanisoms) een telefoon tja Volgens het ministerie van cj.m. Keft 25 pet. van de bevolking (dat betekent 3,5 miljoen mensen) relatie problemen. Dat kan niet langer een zaak blijven van artsen, psychiaters «b. maar gaat ons allemaal aan. Het ministerie van erm toont grote be langstelling voor het werk van vrijwil- ^ers zoals b.v. dat van de NVSH. 3686 organisatie heeft ervaring met ëefonische hulpdiensten en met P-sat- werkgroepen. Ook het COC, de Nederlandse Vereniging tot Integratie '•an Homosexualiteit werkt al lang met vrijwilligers Zou Provinciale Sta ten van Zeeland het vrijwilligerswerk, Mals dat o.m. tot uiting komt m de Pannen voor een telefonische hulp- °mnst. willen erkennen en vooral ook •Kt subsidies willen gaan steu nen? ben van mening, dat iemand die in mwd is, niet altijd in eerste instantie jenolpen behoeft te worden door een ^specialiseerde hulpverlener, zoals tearts, maatschappelijk werker, so- c;ale dienst of consultatiebureau. Wel ®een ik. dat deze graag wil praten met iemand, die bereid is naar hem o. naar te luisteren. Ea dat kan via je telefoon voor de persoon in kwes- :e ne' minst bedreigend zijn, omdat man anoniem kan blijven, wordt het ook niet eens tijd, dat er m oe provincie Zeeland een centraal nummer komt, waar .mensen telefo- m&h terecht kunnen.omdat al die bu- instellingen enz. vaak als een j^rannkel van dienstverlening op de mensen afkomen. Op deze wijze zou telefonische hulpdienst ook als **™feer kunnen fungeren als ie- ™nd werkelijk professionele hulp no- mg heeft. Dan moet er wel op een oOeae professionele hulpverlener wor- geattendeerd, want anders zou die «lupverlening nog wel eens gevaarlijk mmnen zijn. Wim van Holstein. Middelburg. zitster Ze zat voor de laatste keer' een vergadering van het provinciaal, bestuur voor. Op voordracht van hen bestuur werd hierna mevrouw Asma-j Broere te Zierikzee met algemene stemmen tot voorzitste rgekozen. Ulti het bestuur is om gezondheidsredenen! mevrouw H. de Raven-Baauw ook voorzitster van de VAC te Goes. moe-| ten treden. De afdeling Goes zal naar een vervangster in het provinciaal1 bestuur zoeken Na de lunch in het Zierikzeese stadhuis kree g mevrouw Asma symbolisch de voorzittershamer uit handen van mevrouw Boogerd, die haar veel succes toewenste in haari nieuwe functie. Mevrouw Asma dank-] te hierna mevrouw Boogerd voor de voortreffelijke manier waarop ze als waarnemend-voorzitster is opgetreden en ze had ook veel waarderende] woorden voor haar werk als cursus leidster. Die cursusleiding is in haar totaliteit nu in Terneuzen gevestigd. Ze sprak de hoop uit dat mevrouw Boogerd nog lange tijd vice-presidente zal kunnen blijven en bood haar het: stadszegel van Zierikzee aan TERNEUZENSE LTS IN HALVE FINALE VAN WEDSTRIJD VAN VEILIGHEIDSINSTITUUT TERNEUZEN De technische schooi van Terneuzen at in de halve finale van de landelijke veiligheids weds tri j den uitgeschreven door het Veiligheids instituut in Amsterdam. Aan deze competitie doen 177 leerlingen van de exainenklassen mee. Zij krijgen vra gen over veiligheid te beantwoorden. De Temeuzense school eindigde vorig jaar tijdens de finale als vierde. De wedstrijden zijn gespreid over drie regio's. De LTS van Terneuzen zit in de regio 'Zuid' een gebied waar ao'n 50 technische scholen aan de oompet. tie deelnamen. Daarvan heoen er 10 de halve finale bereikt. Op 1 april za. in Eindaoven worden uitgemaakt wie er doorgaat naar de finale. Het is bet vijfde jaar dat de Temeuzense lts heeft ingeschreven voor de veihgneidswed- str.jden. Monumentenzorg op het verkeerde pad? ZIERIKZEE Tijdens een inlei ding over renovatie, rehabilitatie en restauratie voor de leden van de Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw in Zeeland, heeft burgemeester T. H. de Meester van Zierikzee dinsdagmiddag zijn zorg uitgesproken over de gewij zigde opvattingen van ambtena ren van Volkshuisvesting en Mo numentenzorg over de manieren van renovatie- Sinas kort, zo zei hij, bespeur je de trend ds-t men niet meer voelt voor renovatie in de "Anton Pieck-stijl", zoals de gemeente Zierikzee die uitvoert in de Ven kelstraat en plannen heeft voor de rest van het havenkwartier en lege plekke in de binnenstad. Bij die instanties zou men nu meer voelen voor modernere nieuw bouw, met de oude stijl, maar meer aangepast aan de moderne eisen. .Da-t zou zonde zijn voor de wijken en straten van Zierik zee", vond de heer De Meester die daarbij op steun van het VAC zei te hopen voor het oorspronkelij ke gemeentelijke beleid. Daar naast. zei hij ook te hopen op steun van de kant van de bevol king. Zeeuwen naar metselwedstrijd VLISSINGEN Twee Zeeuwse lts- leerlingen zullen dinsdag 30 maart deelnemen aan de regionale voorwed strijd voor de 24e nationale wedstrijd in het metselen met baksteen. De regionale voorwedstrijd er zijn er drie in het land wordt gehouden in de rk-lagere technische school 'Mgr. Bannenberg" te Boxtel. De Zeeuwse deelnemers zijn zet tienjarige G. Verhoeven uit Goes, die de lts ;e Goes bezoekt, en de eveneens zeventienjarige J. C. Planeeuw uit Hoek, die de Temeuzense lts door loopt. Van elke drie voorronden gaan de beste twee naar de landelij ke finale Voorts wordt dit aantal van zes aangevuld met zes jongens, die tijdens de voorwedstrijden met de hoogste cijfers uit de bus zijn geko men. De landelijke metselwedstrijdtn j zullen worden ingepast in de in Utrecht te houden nationale beroeps-; manifestatie die van 6 tot en met 12 mei in de Jaarbeurshallen wordt ge-I houden. Goede resultaten Bierulietse kennel tijdens keuringen BIERVLIET De Duitse herdersken nel 'Van de Lennesjohoeve' van L. de Ruyter uit Biervliet heeft een aantal opvallende resultaten behaald tijdens een keuring in de Diekmanhal in En schede. De uitslagen: Nixe von der Dittkea- burg. open klasse teven boven 24 maanden. 5 uitmuntend- Kora van de Lennesjohoeve. jeugdklas.se teven (9-j 18 maanden), 4 zeer goed- In Sint1 Denijs Westrum (België) boekte "Van de Lennesjohoeve' de volgende resul taten: Nixe vonder Diitkenhurg, open klassen teven, 2 uitmuntend. Chicko van de Lennesjohoeve. wolfsgrauwe reu, 4 zeer goed in de open klasse reuen. WESTERSCHOUWEN De 'zeldzame" vis d.e deze week op h'- van Westerschouwen aanspoelde, wordt vrij algemeen - vooral doe varenden herkend als behorend tot de zeeduivels. De meest gebruir namen zijn "hoosbe'.t. "hozemand" en "hozesmoel"- De vis zou bebop de familie der Loph o b ran childe naald visser: 'zie de 'antennes' op de en daarvan de Lophlus piscatorius zijn. Dat is een vis met wijde fc een fuikvormige zak achter de kieuwen. Opmerkelijk zijn ook de ha ach tl ge uitsteeksels aan het lichaam (foto). Zoals we v.. sieren me werd het ruun één meter lange dier maandagmorgen door vi.vv.-rs s den. De determinatie kon nog niet bevestigd worden door het instituut voor hydriobiologisch onderzoek te Yerseke waar het k;i onder zopht wordt. We moeten zuinig zijn met oftize grondstoffen. Als je die waarschu wing hoort denk je automatisch dat het alleen gaat om aardgas en elek triciteit. Begin deze maand kwam weer een uitgebreide voorlichtings campagne. "Verstandig met Energie' van de grond, opvallend geïllus treerd met onze aardbol als opbran dend kaarsje. Wanneer je energie verbruikt ben Je het kwijt, dus de rem erop. Misschien dat we ons daardoor minder opwinden als de kraan onnodig loopt? Water kun je - simpel uitgelegd - immers steeds weer zuiveren, met druk op de lei ding te zetten, gebruiken en bezoe deld weer afvoeren om het opnieuw geschikt te maken voor consumptie. Zo lijkt het een oeverloze voorraad waaruit bodemloos te putten valt. Mensen die zich beroepshalve met de drinkwatervoorziening bemoeien moeten het dan ook regelmatig bij de bevolking erin pompen: bij wa terverbruik dienen we evengoed op de kleintjes te letten. .Zoet water is er genoeg". Deze geruststellende woorden komen van ir P. Stoter, directeur van de Water mij 'Zuid-west Nederland' NV in Goes. „Soms wordt- weleens de in druk gewekt dat er een tekort zou zijn: een verkeerde voorstelling van zaken. Waarom de waterleidings maatschappijen dan toch van alles uit de hoek halen om het drinkwater verbruik - nota bene hun verkoop- produkt zo af te remmen? Omdat wij proberen de bevolking het beste water te geven dat er is, namelijk grondwater. Dat heeft sinds het als regendruppel de diepte in liep tien tallen jaren zuivering in de bodem ondergaan. Beter is er niet, vrijwel alle verontreiniging wordt in de grond afgebroken. Maar die hoeveel heid is beperkt, 15 miljard kub. meter en je kunt per jaar nu eenmaal niet meer opmaken dan er beschikbaar is. Zodra we daar met z'n allen niet mee toe kunnen moe ten we het tekort noodgedwongen aanvullen met oppervlaktewater. Dat brengen we nu al op verschillende plaatsen in de grond om het kwali-' teitsversch.il zoveel mogelijk in te dammen. Maar wanneer de vraag met dezelfde vaart als nu blijft stijgen dan krijg je binnen 10 jaar onherroepelijk mindere kwaliteit voor meer geld uit de kraan. Stel dat wdj in de toekomst extra water uit de Maas moeten halen. Daarvan is .beslist goed drinkwater te maken; vraag alleen niet wat het kost. Het komt. van 100 Ion ver, is sterker verontreinigd, dus een duurdere be werking en je weet nooit helemaal ze ker of je alle industriële afval eruit hebt. Hier kunnen we deze situatie telkens de warmte kraan laat lopen, hoeveel gaat verloren voordat het heet is en hoe vaak doe je dat? Meestal was je vast je handen voor het warm wordt, had het dan niet evengoed met koud water gekund? Onnodig energie-verlies. Wie wel wacht heeft waterverlies en de warmte van het water dat na ge bruik in de leiding achterblijft gaat hoe dan ook verloren. Niet te voor komen momenteel. Dan heb je tegenwoordig verklei- ningsmolens, toestellen die keukenaf val vermalen. Ze lopen op water en energie, ondingen wat mij betreft. Ze gebruiken misschien 3 liter maar ongemerkt wordtd at nog veel. Laat Slordig Wie ooit in een vakantieland was waar je absoluut geen slok water mag drinken wil je niet twee weken plat gaan of erger, die heeft nu eenmaal terug in Holland vast ver rukt een glas gemeentepils getapt. Daarna vergat je weer hoe bijzon der dat wel smaakte. Zo opgetogen blijft een mens meestal niet lang. Maar tussen overmatig waarderen en het nonchalant door je vingers laten lopen zit een groot verschil. Het blijkt dat we met elkaar vele liters slordig laten wegstromen en dat een veelvoud daarvan zomaar verdwijnt zonder dat er een haan naar kraait. Zo vult een druppelende kraan een zwembad per jaar. Op welke punten vind je nog meer alle daagse verkwisters? Ir. Stoter: ,J>e ergste verspiller is een lekkende installatie. Zoiets duikt dikwijls op terwijl het heel eenvoudig te voorkomen is. Je doet gewoon alle kranen dicht. Als de watermeter dan toch nog loopt zit er ergens een lek- Vaak ontdekken de mensen het pas als hun verbruik van 200 tot 1000 kub gestegen is. Waarom niet regelmatig een proef nemen? Een keer per kwartaal zal ik niemand aandoen, maar twee keef per jaar is toch wel gewenst. Vraag je verder eens af hoe lang je Zodra je over water besparen praat, denkt een huisvrouw meteen schul dig aan haar vaatwasmachine of de wasautomaat. Die gorgelen urenlang, een verkwistend geluid. Toch heeft een proef op de som uitgemaakt dat zo'n zelfde partij met de hand gerei nigd ongeveer evenveel kostelijk nat verslindt. Als de machine propvol draait tenminste. Wie met de vaat- kwast wappert bespaart dus alleen energie. Omgerekend in geld boven dien een lekker potje want de prijs van elektriciteit ging sinds 1973 met 30 procent omhoog. Die vaatwasser is vooral milieu-onvriendelijk zoals dat heet. vanwege de ingebouwde waterontharder die voorkomt dat het ding vroegtijdig verkalkt „Men onderzoekt op het ogenblik of het gevaarlijk is voor de volksgezond heid", vertelt ir Stoter bedachtzaam. „In ons voorzieningsgebied is ont harden overigens helemaal niet no dig, niet gewenst zelfs, ons water is behalve voor t andartsapparatuur zacht genoeg. Die wasautomaat-on derzoeken van Gerard de Lange zijn zeker zinvol. Ook al leun je er moei lijk conclusie uit trekken. Vreemd genoeg ligt het waterverbruik op 60 graden veel hoger dan op 90 graden. Als je dan weet dat een modem huishouden meer bont dan witgoed heeft en bedenkt dat fosfaatarme bontwasmfddeien moeilijk te krijgen zijn, dan zie je het watervoordeel niet zo zitten. Wel bespaart die 60 graden behoorlijk elektriciteit. Je zou een machine moete.. ontwikke len met een zuinigheidskeurmerk voor water en energie. Die twee zijn immers vaak niet te scheiden? Voor lopig kun je zelf de minst verkwis tende kopen, er zit verschil in. Daarnaast de bekende volle trom mel. liefst geen voorwas en op je wasmiddel letten natuurlijk. Dat weet iedereen zo zachtjes aan, je hoeft- het alleen nog maar te doen." Dit is in elk geval geen druppel op een gloeiende plaat. Eh wat te den ken van zo'n pagina grote adverten tie waarop een meneer op zijn ge mak. Zittend op een zuinigheids-wa tercloset zogezegd, die per spoeling 1,5 tot 3 liter drinkwater bespaart, het hangt er maar vanaf met welke wc je het vergelijkt- Deze milieupot kan 40 miljard liter bezuinigen, als we er allemaal ana trekken tenmin ste, of 30 miljoen gulden. Zolang je bij gebrek aan zo'n ding omhoog zit kun je er allicht rekening mee hou den. Maar alle bestaande we's ver vangen wordt onbetaalbaar in deze tijd van de dubbelnul-lijn. Nico Scheepmaker heeft het laatst nog m zijn Trijfel' voor u uitgerekend. Bij de huidige waterprijs van 0.125 cent per liter bespaart de gemiddelde doortrekker 3 cent per dag is 11 gulden per jaar. Pas na 20 jaar zitten wordt jer er wijzer van, je moet het echt voor die anderhalve liter willen doen. Misschien kun je intussen bij een paar andere gebeur tenissen een vraagteken plaatsen. Autowassen, kan het niet minder vaak en met een paar emmertjes in plaats van die slang maar laten lopen. Is tui risproeien zinvol Al die urinoirs die automatisch begin nen te sproeien zodra een man het hoteltoilet binnenstapt? Zo kun je nog wel wat aandragen- .De verbrui kersgewoonte van mens en apparaat is eigenlijk nog nooit goed bekeken", vindt ir Stoter, tevens landelijk voorzitter van de een jaar oude 'Commissie Waterverbruik". Daarmee gaan we ons nu dus met behulp van organisaties en instellingen bezighou den. Onaerozek naar huishoudelijk verbruik, bij de industrie, in openba re gebouwen, gemeente-werken, in de landbouw en zo meer. We weten er veel te weinig van. Wanneer de con clusies daarvan bekend zijn kan er misschien een beleid uitvloeien. Ver der onderzoek naar het echte lekver lies, water dat in het leidingnet ongemeten verdwijnt, da: is 8 tot 10 procent van ons totaal. Op Schou- wen-Duiveland zijn we daar nu mee bezig en we breiden het uit. Ieder een kan ons helpen, gewoon de man in. de straat die op een droge dag ergens een verdacht natte plek ziet. Ik heb het gevoel da; steeds meer mensen begrijpen dat water niet zomaar uit de kraan komt", zegt deze waterman. Het druppelt door op voorlichtingsavonden, iedereen gaat vol goede voornemens naar huis. Wie heeft er ook geld als wter? En zo ja. dan blijft over de milieukant van de zaak plus die kwes tie van de kwaliteit. Daarover zeg je waarschijnlijk nog minder gauw dat ze met him aanwijzingen naar de pomp kunnen lopen. Examens Voor de cursus beoordeling, toilette ren en voorbrengen van paarden wer den in manege De Hoesrriag" te Goes examens afgenomen. De cursus van de afdeling onderwijs van het ministe rie van landbouw en v;sserij werd gegeven onder leiding van mevrouw Van der Peyl uit Axel. Voor het examen slaagden de dames-Boogerd. De Groene, Kooiman. Lakkë, Steketee en Weber en de heren Van Gilst, Goedegebure. De Groene. De Kok, Ruissaard en Weoer, De heer Weber behaalde met 120:punten het hoog ste aantal van alle kandidaten. GOES Aan de avondschool var. het Nederlands Genootschap tot opleiding van leraren voor het beroepsonder wijs te Goes slaagden de navolgende candidaten voor het diploma tweede graads applicatie cursus: In de afdeling Bouwkunde: A. B. C. Christiaansen en A D M. Hillaer te Breda; P. W. van Giersbergen te Oss; W. T. M. van Huiten en K. J. M. van der Weygert te Bergen op Zoom, PJ. M. van Kaam te Halsteren, C. Kruis te Middelburg, W. J. P. C. van Oers te Roosendaal. A. J. M. van Ooste.-bovm en A M. M van Spaendonk :e Til- I burg. D. J. Post te Drunen- C. J. L. Sanderse te Oost-Souburg. P J van I Strien te Missingen. P. N. W. Tenne- broek te Rijer.. J. C. M de Thije te Hulst A. Verlaat en J. C. W. de Wit te '5-Hertogehbosch en P. J. Winter te Teteringen. In de afdeling Electro techniekW. H. 1 M. Benders en J- H. de Jong te Hoogerheide, A. J. Dorr.isse en C. J. A. Schrauwen te Middelburg, Th. J. Koksberger, te Prinsenbeek. H. Lapoa- eer e Middelharins. A Pierssens te Terneuzen. H. P. A E. van oer Pluijn en R. J. Schipper te Vhssisgen. P. E. I A. Vermeer te Tilburg en A. S. M. Vrienten te Breda- In de afdeling Werktuigbouwkunde: T. 1 P J. de Bakker te Oostburg. W. J. J. van Beek. W. P. van de rEljk en P. Peene te Vüssingen. J. M. van der Dungen ie Hulst. J. van der Kooi en J. Thedinga te Zierikzee, A. T. Robijn :e Sommelsdijk. J. S .ere veld te West- I Souburg. M. Siere ela te Terneuzen, J. van Straten te Zuiözande. B C. J. Stuart te Hoogerheide. J. J. Suyker- buyk en J. A, van Tilburg te Bergen op Zoom. G. G. van Tilburg er. J~J. Timmermans te Halsteren en J. C. Veen te Leerdam. I Voor toeristische informatrice slaag den aan de School voor Toeristische Vorming te Breda de dames: Liesbeth Adriaanse te Kapelle, Monique Boog aard te Sluis, Marjan Hiihorst te Kloet oinge. Annlies de Moet te Goes. Bij de aan de pedagogische academie ze Middelburg gehouden r-k gods- dienstexamen voor volledig bevoegd I onderwijzen esen kle*jterje;dster slaagden W:1 van ce Eynde te Zienk- I zee. Corry Gillis, Middelburg. Theo Sarneel. Sas van Gent. Monique Aer- I noudts, Sluis. Ineke Altera. Terneu zen. Marion Verstraeten, Walsoorden. Rta van Voorm. Sluis. Resi Waezema- kers. Rilland-Ba th. Fén kandidaat I werd afgewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9