Koninklijke stedelijke harmonie Hulst: 175 jaar blaas- en trommelmuziek Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen Tennisclub Sluiskil start met 135 leden FEESTELIJKHEDEN BEGINNEN ZA TERDA G MET ROND WANDELING Eet Smidt's TARWEBROOD van de warme bakker, de smidt ÏÏ6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HULST - Deze week: 175 jaar koninklijke stedelijke harmonie Hulst. Op 25 jaar na - maar wat is 25 jaar - twee eeuwen georga niseerd muziek maken. Gewoonlijk ter opluistering van feeste lijke gebeurtenissen in de samenleving. Een lange periode van I overal welkom zijn. Dirigent Paul Heynderickx van de koninklijke stedelijke harmonie in actie Filmhuis 'l Kickkot draait vanaf donderdag de Olm 'Retour d'Afrique' van de Zwitser Alain Tanair. Een jonge intellectueel leeft van een l«>\ haantje als tuinman en zit al jaren te smachten om met rijn vrouw naar een ontwikkelingsland te gaan. Ze krij gen een brief van een vriend uit Afrika die hen uit nodigt. Ze besluiten al hun spullen te verkopen en nemen met een feestje afscheid van hun vrienden. Dan volgt er een tweede brief: de reis gaat niet door Het echt paar ziet zich gedwongen om onder te duiken in ei gen huis. Voor de buitenwereld bestaat het niet meer Wanneer ze hun Isolement opheffen blijkt hun relatie veranderd. Man en vrouw zijn gelijkwaardige part ners geworden, de emancipatie is voltooid Deze uit 73 daterende film draait donderdagavond in het Zuldlandpodiumtheater. vrijdag bij Chez Renée in Oostburg en zaterdag bij 'Den Dullaert' in Hulst. De voorstellingen beginnen om 20 uur Vangrail Donderdagavond om 20.30 uur treedt ln 'Den Dul laert' in Hulst het cabaret 'Vangrail' op. De groep be staat uit Reina Boelens. Cees Rutgers. Claire Elsas, Ad de Bont en Guus Ponsioen. De leden zijn opgeleid aan de Amsterdamse academie voor klemkunst. In de zomer van '74 kwam 'Vangrail' tot stand. De groep won de eerste prijs op het Delftse cabaretfestival 'camaretten '74', Die bekroning kwam zowel van de pers als van het publiek. Vanaf dat moment kende de belangstelling voor Nederlands jongs"- cabaretgroep geen grenzen meer en werd 'Vangrail' uitgenodigd om op loemee te ga an langs de vaderlandse mini- Het nieuwe programma is geschreven door Cees Rutgers en Guus Ponsioen maakte de muziek 'Vang rail' is zeer gevarieerd bezig Naast alledaags caba retzijn er populair-filosoflsche nummers Een Jach en een traan, kortom, maar ook veel om over na te den- KannihaaI Zaterdagavond. 20 uur. Zuldlandtheater: 'Een kan nibaal als jij en ik' de musical van Hrarn Vermeu len en Freek de Jonge. Een uit het oerwoud geplukte inboorling belandt in tiet beschaafde westen. Nou ja. beschaafd- De hoofdrol is voor Willem N'ijholt. Staar Zaterdag 27 maart, 20 uur treedt in de kerk van Westdorpe de fameuze 'Maastreechter Staar' op Tweehonderd muzikale amateurs, die een naam heb ben hoog te houden Ze zingen niet alleen ln het Ne derlands maar ook ln het Italiaans. Latijn. TJechisch. Bulgaars, Hongaars en Pools De Tsaar" opgericht in 1883 - verwierf inmiddels 8 gouden platen en een gouden tuip-, omnai ae piatenverkoop op de Neder landse rnarkt de 250.000 had overschreden Tennissen op rolschaatshaan inssen de dagen waarop werd gerept ran 'een keurig veldmuziek van Hul ster lnijden' bij het bezoek van de bis schop van Gent in 1806 en de regelma tige 'rondwandelingen' op de hoogtij dagen van de zeventiger jaren in de twintigste eeuw ligt een wijde wereld. Een wereld van (sportieve) concur rentie met 'Vlijt en Volharding', het andere Hulster gezelschap dat aan het eind van de vorige eeuw werd opge richt en dat in 1950 opging in de ko ninklijke stedelijke harmonie. Een wereld van blaas- en trommelmuziek, kleurige uniformen, glimmende in strumenten, repetitiebijeenkomsten, festivals, concoursen en financiële pe rikelen, die nu als enigszins lachwek kend overkomen. Op 20 maart 1801 werd de koninklijke stedelijke harmonie opgericht. Door wie is niet meer na te gaan. Uit de ar chieven blijkt alleen dat op 20 maart 1876 het 75-jarige bestaan werd gevierd en er is dan ook niet veel rekenkunst voor nodig om op het jaartal 1801 te komen. Van de eerste ruim zestig jaar is niet veel bekend. In 1865 organiseerde de harmonie een festival waaraan veel korpsen uit binnen- en buitenland deelnamen. In datzelfde jaar werd deelgenomen aan een festival in Kloos- tercande, waarvan nog een geslagen legpenning bestaat. In mei 1873 werd onder voorzitterschap van Ch. Piers- sens een gewijzigd huishoudelijk reg lement aangenomen. In juni 1882 nam de harmonie van Hulst deel aan een festival m Kieldrecht. Een kar, getrok ken door een paard, reed het gezel schap naar deze Belgische grensplaats. Men viel buiten de prijzen, maar aan vaardde opgewekt de terugreis. Op 3 mei 1894 kreeg de harmonie con currentie in de gemeente. 'Vlijt en Vol harding' werd opgericht. De 'oude' en de 'nieuwe' harmonie wisselden elkaar af als het om de eer ging. Uiteindelijk voerde het gezond verstand de boven toon en op 24 juni 1950 werd de fusie ven feit. Op 2 augustus 1885 nam de koninklijke stedelijke harmonie deel aan een festival in Antwerpen. De reis «heen verliep volgens huidige begrip- Pen nogal moeilijk. Met paard en wa- sen ging het met 35 man naar Wals oorden, waar werd ingescheept naar Antwerpen. Op 12 juli 1891 was er weer een drukbezocht festival in Hulst. In 1894 was in Nieuw-Namen ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de fanfare 'De Scheldezonen'. Toenmalige kosten In de periode van 1895 tot 1898 werden festivals bezocht in Sint-Jansteen, Suit-Niklaas, Meerdonk, Lamswaarde, Neuwkerken-Waas, Clinge en Vrase- "e. Om eens een indruk te krijgen van de toenmalige kosten, die jaarlijks te- mgkeerden: Uet salaris van de directeur, de heer Ch. Burm, bedroeg 187.50. De 'Grosse taisse Drager' ontving voor zijn werk zaamheden 6.-. De gemeente sprong jaarlijks bij met ƒ200.-. De jaarlijkse «eniag kostte in 1904 bij 'De Lozanne' ®P de kop af 48.-. Daarvoor konden 40 Personen smakelijk eten en drinken, voor de 48 leeggemaakte flessen bier moest ƒ4.- worden neergeteld. In 1906 werden voor deelname aan een festival in Rupelmonde de volgende kosten gemaakt: Met paard en wagen naar Walsoorden was kennelijk gratis. De rit was vermoedelijk aangeboden door een persoon die de harmonie goed ge zind was. Voor de reis per boot van Walsoorden naar Rupelmonde, de Schelde op, werd 36.77 uitgegeven. In de periode van 1907 tot 1920 nam men deel aan festivals te Temse, Clin ge, Kloosterzande, Brussel en 's- Heer-Arendskerke. Bij de viering van het eeuwfeest van de Nederlandse on afhankelijkheid in 1913 werd op de Hulster Harmonie een beroep gedaan om een festival te organiseren. Daar aan namen 19 korpsen deel. De mu ziekgezelschappen kwamen ervoor uit Heer bij Maastricht, Oud Vroenhoven, Polleur bij Spa en uit Kieldrecht, waar vandaan met 'De Albrechtsvrienden' afvaardigde. Uit Axel kwam 'Concordia' en uit Westdorpe 'Eikels worden bomen'. Verder kwamen er korpsen uil Buiksloot-Nieuwendam. Wemeldinge, Nieuw- en SintrJoosland, Temse. Ber gen op Zoom, Sint-Niklaas, Terneuzen, Lamswaarde. Hansweert. Terhole, SintrJansteen en Erembodeghem. In juni 1920 werd deelgenomen aan het bondsconcours in Middelburg. Het spelpeil vertoonde een stijgende lijn, want in zeer korte tijd promoveerde de harmonie van de derde afdeling naar de ere-afdeling waarin tot 1960 werd gespeeld. Door het verifies van muzi kanten, wegens studie en vertrek, durfde de harmonie het niet meer aan in de hoogste afdeling te blijven uit komen. Na een nieuw begin in de tweede afdeling kwam in 1971 de pro motie naar de eerste afdeling. Een jaar later werd de harmonie zuidelijk kam pioen in de tweede afdeling. Dat de financiële nood ook in het ver leden steeds aanzienlijk was. moge blijken uit de oude stukken. In 1907 werd een renteloze lening uitgeschre ven ter dekking van het nadelig saldo. De lening van 150,- werd in coupures van ƒ25.- per persoon uitgegeven, te rug te betalen binnen tien jaar. Op 20 juli 1920 kreeg de stedelijke harmonie van Hulst het predikaat 'koninklijke'. Hulst 750jaar In augustus 1930 werd meegewerkt aan de festiviteiten bij het 750-jang be staan van de stad Hulst. De Philips harmonie uit Eindhoven was daar ook bij, evenals 'Excelsior' en 'De Kunst vrienden' uit Sint-Niklaas. In 1930-1942 werkten de crisisjaren vermoedelijk ook door in het Hulster muziekleven. Uit die tijd is maar heel weinig bekend. Tijdens de tweede we reldoorlog was het verboden zelf le vende muziek te brengen en de in strumenten werden zorgvuldig opge borgen in afwachting op betere tijden. Toen 5 mei 1945 bekend werd gemaakt dat Nederland was bevrijd, was er bin nen een uur actie in Hulst. Om 19.00 uur werd het bericht via de radio uitr gezonden en om 20.00 uur stond de harmonie gereed om uit te rukken. In de periode van september 1944 tot mei 1945 waren de wekelijkse repetities onder leiding van de heer A. van den Broecke uit Lokeren hervat, zodat het weinig moeite meer kostte goed geor ganiseerd uit de bus te komen. De eer ste jaren na de oorlog waren moeilijk, de instrumenten waren aan vernieu wing toe. Toch bleek op concoursen in Terneuzen. Groede, Axel en Nieuwvhet dat de kwaliteit van de muziek weer vooruit ging. Zetting In 1952 werd overgegaan tot de aan schaf van nieuwe instrumenten in een andere zetting. Van een hoge stem ming werd vanaf dat moment gewerkt, in een lage stemming. In september '52 kwam de koninklijke stedelijke har monie voor het eerst op straat met een drumband. Het enthousiasme was groot en in augustus 1953 werd de harmonie in uniformen gestoken, ais een van de eerste verenigingen m Zeeuwsch-Vlaanderen. De reputatie werd steeds beter, dankzij vele optredens in binnen- en buiten land. Er werden meerdaagse reizen gemaakt, ondermeer naar Frankrijk. Met name in Soissons en Laon was de harmonie een welkome gast. Tussen 1960 en 1970 maakte de har monie een moeilijke tijd door. Vele le den lieten het afweten door vertrek naar elders. Het bestuur en de actieve leden slaagden er in deze zware tijd in het gezelschap bij elkaar te houden in afwachting van een aanzienlijke lich ting jonge spelers, die zich in 1969 aan diende. Sinds deze datum is het spel peil weer naar boven gegaan Uit de harmonie wed het camavalsorkest 'De Kallesaaien' gevormd en de Tiroler Kapel 'Dc Hülshackerbub'n'. In 1971. tijdens de^ienng van het 170-jarig be staan promoveerde de harmonie van de tweede naar de eerste afdeling. Dama volgde een drukke tijd met con coursen, festivals en dergelijke. Inmid dels was de drumband zo hecht gewor den dat deze zelfstandig ging deelne men aan concoursen. In 1974 kwam een promotie naar de tweede divisie, terwijl in 1975 weer een eerste prijs werd behaald. Het feest, dat dit jaar wordt gevierd ter gelegenheid van het 175-jarig be staan van de harmonie, zal grootser zijn dan ooit tevoren. Zaterdag wordt het geopend met een grote muzikale rondwandeling die om 14.00 uur be gint. Om 16.00 uur begint een receptie in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert'. Het verdere programma van activiteiten - over het hele jaar ver spreid - bevat de nodige taptoes en feestavonden met als hoogtepunt een concert van de marinierskapel (vrij dagavond 15 oktober). N.P.B. AXEL VERDEELDE BESTUURSFUNCTIES AXEL - De afdeling Axel van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen heeft bij de eerste vergadering van het nieuwe bestuur de functie ver deeld. Presidente is mevrouw J. E. de Feijter-Dieleman. secretaresse me vrouw C. van den Bosse-Meijers. pen- ningmeesteresse A. N. de Feljter en vice-presidente J. van der Linden-De Bruijn. Mevrouw T. Olijslager- Schieman werd benoemd tot algemeen Adjunct. BILJARTEN NIEUWVLLET - Voor de biljartcompe titie te Nieuwvliet werden de volgende wedstrijden gespeeld: J. Legrand-N. Bolijn 2-0; P. DhontrP. Luteijn 0-2; J. ProvoostrJ. Ameele 2-0; J. de Hullu-J. Sijnesael 0-2; J. van der Hooft-A. Lu teijn 1-1; P. Luteijn-J. Provoost 2-0; P. Dhont-A. Luteijn 1-1; S. Ameele-P. Lu teijn 2-0; J. Synesael-J. van der Hooft 0-2; J. de Hullu-A. Hoste 2-0; J. Legrand-D. Luteijn 2-0; J. Ameele-P. Maaysen 2-0; P. DhontrS. Ameele 0-2: J. Legrand-J. de Hullu 2-0; J. Sunesael-P. Klaaysen 2-0; P. Luteijn-J. Ameele 2-0; P. DhonW. Provoost 0-2; J. van der Hooft-A. Hoste 2-0; D. Luteijn-N. Bolijn 0-2; A. Luteyn-A. Hoste 2-0. De Vogel bijeen KLOOSTERZANDE - De zeehengel- verenigïng 'De Vogel' uit Klooster zande besprak in haar laatste bijeen komst het programma voor 1976. Er zullen dit jaar. gezien de geringe be langstelling geen koppelwedstrijden gehouden worden. Omdat in 1975 een internationale wedstrijd werd gehou den (de club organiseert die om de twee jaari is er dit jaar ook geen inter nationale wedstrijd. Er worden acht clubwedstrijden gehouden en wel za terdag 3 april nabij Ossenisse. zaterdag 17 april, eveneens nabij Ossenisse, zondag 16 mei nabij de Wilhelmuspol- der of Ossenisse. zondag 13 juni tussen de Dam en Perkpolder, zaterdag 31 juli nabij Ossenisse, zondag 29 augustus tussen De Dam en Perkpolder. zondag 10 oktober nabij de Wilhelmuspolder of Ossenisse. zaterdag 6 november nabij Ossenisse. Schietingen OP 30 MAART VERGADERING IN GIEDEHUIS SLUISKIL - De oprichting van een tennisvereniging in Sluiskil blijkt een schot in de roos te zijn geweest. Na een stencil huis aan huis in Sluiskil meldden zich maar liefst 135 mensen als voorlopig lid van de tennisvereni ging 'Sluiskil'. Een ongekend hoog aantal voor een kleine gemeenschap als Sluiskil, maar wel een bewijs hoe groot de behoefte aan een tennisver eniging in Sluiskil wel was. Na een oprichtingsvergadering op 17 juni van vorig jaar w erd een voorlopig bestuur gekozen en werd de eerste contributie vastgesteld op vijf gulden. Een soort startgeld, waardoor het be stuur toch in staat werd gesteld om de plannen voor een tennisclub in Sluiskil verder uit te werken. Want werk was er genoeg voor de gekozen bestuursleden. Sluiskil had nu immers wel een tennis vereniging, maar men beschikte niet over een tennisaccommodatie. „Onmiddellijk na de oprichtingsverga dering hebben we een verzoek aan de gemeente gericht voor aanleg van ten nisbanen in Sluiskil", vertelt mevrouw J. Aarsen-de Bock, de secretaresse van de vereniging. „Naar aanleiding van dit schrijven zijn we voor een be spreking naar het stadhuis geweest en sedert enkele weken is het aetimtiei dat we op de plaats van de huidige rol schaatshaan de beschikking krijgen over twee tennisbanen. Begin april hoopt men met de aanleg hiervan te kunnen beginnen en misschien zouden we er in mei gebruik van kunnen gaan maken", vervolgt mevrouw J, Aarsen- de Bock haar verhaal. Het bestuur bestaat momenteel uit tien mensen die als volgt zijn verdeeld: voorzitter F. Berbers, vice-voorzitter H. van Haelst, penningmeester P Breepoel. secretaresse mevrouw J. Aar sen-de Bock en de leden: mejuffrouw L. Alblcher. de heer C Bauwens. mejuf frouw C. de Caluwe. de heren W. Goe- thals. H. Kips en J_ Elskamp. Het bestuur van de tennisvereniging Sluiskil is de gemeente Terneuzen vooral erkentelijk voor de enorme me dewerking en de vlotte manier waarop de tennisbanen in Sluiskil worden ge realiseerd. Pas nu men definitief weet dat er deze zomer reeds getennist kan worden in Sluiskil kan de tennisvemiging 'Sluis kil' echt beginnen, Daarom nodigt men iedereen uit om op dinsdag 30 maart aanwezig te zijn in het Gildehuls te Sluiskil waar dan de eerste algemene vergadering zal worden gehouden en waar een aantal zeer belangrijke pun ten ter zake zullen komen. Mevrouw J. Aarsen-de Bock: „Op deze vergadering zai ook de definitieve contributie wor den vastgesteld. Hoe groot dit bedrag zai worden is nog met bekend, omdat er nog niets bekend is over het tanef dat we voor de banen moeten gaan be talen en wat eventueel een tennisleraar gaat kosten. We moeten nog tot een kostenbegroting komen en mede aan de hand daarvan zal de contributie worden bepaald. We hopen alleen dat er zoveel fnogelijk mensen deze verga dering zullen bezoeken." Ook bij de initiatiefnemers heeft het grote aantal aanmeldingen een ver rassingseffect gehad. Mevrouw J. Aarsen-de Bock: .Middels een aantal reacties zouden we met de helft van 't aantal aanmeldingen al tevreden zijn geweest. Ook gezien het ledenbestand bij de tennisverenigingen in andere kleine gemeenten in de streek, 't Heeft ons toch wel een beetje verrast. De aanmeldingen kwamen met stapeLs te gelijk binnen en onze penningmeester heeft meer dan een maand werk gehad om het geld binnen te krijgen." Ook voor de toekomst blijft mevrouw Van Aarsen-de Bock optimistisch. Zij verwacht niet dat na de vaststelling van de werkelijke contributie er veel verloop zal komen en zeker niet dat een groot aantal mensen zullen bedan ken. „Er zal natuurlijk wel wat verloop zijn", zegt ze. „maar ik ben er van over tuigd dat we het ledenbestand zullen blijven behouden. Er zullen er afvallen en er zullen er ook weer bijkomen, dat houd je toch binnen een vereniging." Een ding wenst mevrouw J. Aarsen-de Bock duidelijk in ae openbaarheid te brengen, de tennisvereniging 'Sluiskil' wordt en is beslist geen ellteclubje. „Ver van dat zelfs", zegt ze, „de club is voor iedereen, ongeacht zijn maat schappelijke positie of inkomen. We steiien ons tot doei: net bevorderen van de tennissport in het algemeen. We gaan er gewoon van uit. daz iedereen die wil tennissen ook moet kunnen tennissen. Dat blijkt nu al uit ons le denbestand. vrijwel alle lagen van de bevolking zijn vertegenwoordigd, en dat is alleen maar prettig." De tennisvereniging 'Sluiskil' gaat zich aansluiten bij de landelijke bond de KN'LTB en zal in de toekomst ook competitie gaan spelen. „Dat is voor lopig nog wel toekomstmuziek, maar het ligt wel in de lijn der verwach ting. Dat zai mede afhangen van de datum waarop wij ook over een kleedaccommodatie bij de banen kunnen beschikken. Daarin wordt nu nog niet voorzien. Wel hebben we de toestemming van de gemeente dat ook daar in de toekomst iets aan gedaan zal worden", besluit mevrouw J. Aarsen-de Bock. ADVERTENTIEk Nieuwe Diepstraat 1 TERNEUZEN I AARDENBURG - De handboogschut tersvereniging 'SintrSebasüaan' hield de elfde puntenschieting waaraan 20 schutters deelnamen. De uitslag was: hoogvogel H de Rijcke; zijvogels: T. Lampaert. tweede niet af: kallen: H. van Iwaarden. tweede niet af; meeste kleine vogels A. Ballegeer en H van Iwaarden sr. (5). De stand voor dit kampioenschap is: 1 J. Cattoor, 50 punten; 2 D. van Hermon en R. de Wispelaere. 49; 4 H. van Iwaarden sr., 43; 5 W. Dhondt. 38; 6 A. Ballegeer, 35: 7 H. de Rijcke, 34; 8 R. Geemaert. 33: 9 J. Heyboer. 32: 10 H. Verhoosel. 29. Mevrouw J. Aarsen-de Bock. Alras nadert weer de Boekenweek ditmaal met the ma: Muziek en Boek. In Amsterdam namen ze er al een voorproefje van. Daar zong Adèle Bloemendaal hei lied: De Colporteur „Zij vragen vriendelijk- koop een boek mevrouw; maar menigmaal dan is hun loon snauw en grauw". Prachtig. Een smartlap maar ik spreek liever over een levenslied. Zullen we er hier nu eindelijk ook eens iets aan gaan doen9 Deze opivindende gedachte maakte zich van mij meester bij het slapen gaan. Men weet: aan het eind van de dag wordt de rekening opgemaakt en toen verscheen het boekenevenement ook aan de horizon. Waarom zouden we er hier niets aan doenEr wonen hier toch ook schrijvers? Of niet soms? We hebben hier toch ook zangers? Jawel toch? Met uw verlof, heer Leenhouts, Pierre Leenhouts, bmrd en sneldich ter uit het westelijk deel. Men feest en lalt er hier maar op los alsof het gedrukt staat maar even de pas inhouden voor geestespro- dukten - ho maar. Toch kun je geen poot op papier verzetten of je krijgt wel commentaar. Zo in de trant van: „Wie bedoelde je daar nu weer mee?" Of sterker nog: „Daar bedoelde je zeker die mee". Vreemd. Ik moet blijkbaar altijd een aanwijsbaar iemand op het oog hebben. Evenwel woont hier een lief leespubliek. Nooit een boze brief (beware!) altijd grim - en glim lachjes, steeds hartelijke telefoontjes. Dit meelevend publiek heeft recht op een manifestatie, er moet voor dit doel toch wat regionaal pennegoed aan ie harken zijn. Streekauteurs.' Kom eens uit uw schulp of stulp, t is om het even. doe in godsnaam eens iets aan Het Boek. Ik besloot er met R. over te praten. R die zelf ook schrijft is een nachtuil en op elk tijdstip van het vroegste etmaal bereikbaar Ook nu weer - het was onderwijl 2 uur toen ik hem belde - stom melde hij in hansop rond. R.'s inwendig organisme schijnt niet te stroken met onze tijdrekening. Voor hem begint de nacht eerst bij hel ochtendkrieken. „R zei ik. ,je wilt toch ook je lezer wel eens leren kennen„Ken ik al", bromde R. „Je wilt toch ook wel een keer een hand drukken, hier en daar een handtekening plaatsen?" R. grinnikte gevleid: zo ij- del als een ouwe dief natuurlijk. „Moei er ook een Boekenbal bij zijn?" WelzekerNadat de hoofdmoot, het boek, het mishandelde, miskende, geadoreerde boek voldoende onder de aandacht is gebracht, wordt er gedanst." R. weer: „Welke band?" „Geen mij n waarde R„ geen enkele. Iedereen moet een ouder wets gevoel krijgen. We huren een dansorgel. Hei stijldansen komt weer terug en dat gaat uitstekend op orgelmuziek" „Sapperloot "mompelde R. „Wie be talt dat allemaal?" „We kloppen hiervoor aan bij hei literair geweten van de gemeenten. Iedereen heeft een geweten dus ook de gemeenten. Ik ben beleid desnoods hier ter stede naar de loco-burgemeester te stappen en hem te zeggen dat Barbertje in dit geval moet hangen. Trouwens - welke gemeente zou niet trots zijn op de eerste regionale Boekenweek? Over igens moet er voor het dansen worden betaald 2 foxtrotten voor een kwartje". Toen was hei och tend, ik was met De Boekenweek in slaap gevallen - men zou zich slechter gezelschap kunnen wensen - en had ervan gedroomd. Toch: Laten we in 's hemels naam hier ook eens iets aan de Boekenweek doen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25