Rijbewijs voor de recreatieruiter Oplossing voor 'de dames van Pieterse' met het Meijer: „Mijn relatie publiek is fout geweest" TERNEUZENSE SCHOOLJEUGD TAFELTENNISTE IN 'T ZWAANTJE pjjfSDAG 16 MAART 1976 yissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Onder redactie var Jacques Cats alvast begonnen met het afnemen van rijvoordigheidsproeven. De Zeeuwse ruiterconsul Kooistra is danig In zijn knollentuin met dit initiatief. Hij zegt: iemand die een brom mer heeft wil er op een bepaald moment ook graag mee naar Leeuwarden. Bij de ruiters ont staat er na een tijdje ook een hang om uit de bak te komen. Maar er is wel enig verschil of je op een brommer zit of op een paard. Een brommer is een dood ding. Maar als je op een paard zit moet je er rekening mee hou den dat. zo'n beest ook nog een eigen wil heeft." Via het afleggen van verschillen de rijvaardigheidsproeven die uit eindelijk het uitzicht geven op een ruiterpaspoort wil men de recreatie ruiters nu opleiden, tot bekwame deelnemers aan het verkeer- De praktijk leert,zo ver telt meneer De Bruin voorzitter van "De Scheldestad' dat er ook een zekere zelfdiscipline uit ont staat. Afgelopen zaterdag ben ik het terrein van die ruitersport vereni ging in Vlissingen eens gaan kij ken hoe dat zit met die rijvaar digheidsproeven. Onder het kriti sche oog van de heer J. J. Hokke, instructeur en jurylid van de ko ninklijke Nederlandse federatie van landelijke rijverenigingen Examinator Hokke met een van de kandidaten. was een aantal jongelui er doen de met net poetsen van de paar den, het verzorgen van de hoeven en het opzadelen. Want ook dat hoort bij de rijvaardigheidsproef. De kandidaten dienen verder eni ge kennis te hebben van het exte rieur van het paard. Een tweede proef heeft te maken met de deto.lve verkeersregels. Bij die gelegen heid wordt er onder leiding gere den. Tenslotte komt dan het der de examen Dan moet de ruiter tonen alleen te kunnen rijden. Eerst wanneer al die resultaten naar wens zijn is het moment aangebroken voor het uitschrij ven van een ruiterpaspoort. Aan zo'n officieel papiertje heb ben de controlerende instanties zoals de politie straks enig hou vast Wie zich niet aan de regels houdt, hangt de ontneming van dat paspoort boven het hoofd. Een soort ontzegging van de rij bevoegdheid dus. Het is te hopen dat rijbewijs snel officieel wordt. Want er zijn nogal wat van die recreatieruiters die zo maar wat aan doen. Zo'n ruiterpaspoort kan ze tegen zichzelf beschermen. En de andere verkeersdeelnemers zijn er ook mee gebaat. Het verkeer is al gevaarlijk genoeg. Daar kunnen we echt meer bij hebben. Zorgelijk kopje in dc krant van vorige week woensdag: 'Stadsschoon V eere bedreigd door auto's, uithangborden en re clameboodschappen'. Het is een citaatje uit het jaarverslag can de stichting Veere. die ijvert voor verhoging van het Veerse stadsschoon. En daar valt zo verneem ik nader van stichtings lid Jan Peterson nog heel wat aan te verhogen. Heem nou bij voorbeeld de vele auto's, die in het seizoen het uitzicht op de monumenten ontnemen. Vaak zijn dat nog auto's waarvan de eigenaren voor een dag of veer tien zijn gaan zeilen. Als het aan de heer Peterson ligt worden trouwens alle auto's, ook die van dagjesmensen zoveel mogelijk uit de kern van Veere teruggedron gen. Dan is daar het euvel van de uithangborden en de reclame boodschappen. Er zijn midden standers. die hun nering verwoor den in krullerige letters op sier lijk gevormde uithangborden. Dat vindt de stichting prachtig. Maar men wordt wel verdrietig bij de aanblik van felgekleurde zonne schermen waarop in koeien van letters de middenstandsbranche nader wordt omschreven. Verder kan men, zo zegt meneer Peter son ook op een andere wijze dan met een Olavlaggetje aan geven dat daar en daar ijs wordt ver kocht. De plaatsing van een kauwgomballenautomaat tegen een monumentengevel wordt door de stichting Veere ook niet aan het stadsschoon. Vlaggen van alle bevriende naties aan de gevel van een in een ge restaureerd pand ondergebrech- te uitspanning vindt men bij de stichting Veere eveneens ontsierend. Volgens de politiever ordening is het zelfs verboden, zo heeft men ontdekt. In artikel 108 staat: het is verboden om enige nationale vlag of vlag van welke natie dan ook te gebruiken of te doen gebruiken anders dan voor uitingen op nationale feestdagen of herdenkingsdagen of bij bij zondere plaatselijke gebeurtenis sen'. Als je daarvan uitgaat is hei dus alle dagen feest in Veere. En niet alleen daar. Ik kan zo tien zaken in andere Zeeuwse gemeen ten opnoemen, die bij aanvang van het toeristenseizoen een serie vlaggen uitsteken en ze pas weer binnenhalen wanneer het doek nagenoeg is verteerd. Even terug naar de heer Peterson, die zegt' „Als je ziet wat voor een enorme aandacht monumentenzorg be steedt aan het detail dan begrijp ik niet dat er via die monumen ten wet geen duidelijke bepalin gen gelden ten aanzien van het aanbrengen van reclamebood schappen en vlaggen aan monu mentale gevels". De heer Peterson ziet vooral re clame's voor frites en ijs niet zitten. Hij zegt: „De mensen ko- OVER 6 MAANDEN DE EERSTE PLAAT OOSTBURG Gert de Meijer, onafscheidelijk Castro-petje op en een gitaar bungelend op de rug, kon je vroeger op de vreemdste plaatsen in Belgisch en Zeeuwsch-Vlaanderen tegen het lijf lopen. Hij was een echte zwerver, zonder vaSt doel en ho me, die zich vaak liftend langs de bermen van 's heren wegen op hield. Een café waar het naar rijn zin leek stapte hij binnen, zette zich zwijgzaam in een hoek je en dan kon het negen van de tien keer gebeurer da'i hij onge vraagd, zonder op of om te zien zijn gitaar pakte en folksongs begon te zingen. Het klonk de aanwezige mensen plezierig in de oren, dat kon je wel uit hun aandachtig geluister opmaken, maar verder zeiden ze er weinig over. Dat kwam doordat Gert de Meijer discussies over zijn vertol king van folk-songs het liefst uit de weg gingen. De Meijer is intussen wel wat veranderd. Aan zijn zwerversbes taan heeft hij de brui gegeven Zoals een 'fatsoelijk' burger be taamt, heeft hij zich metterwoon, twee honden en vriendin Geesje ki Vlissingen gevestigd. Eén ding is helemaal hetzelfde gebleven: rijn liefde voor de folk-muziek, in alle vormen, maar met uitgespro ken voorkeur Amerikaanse songs. Hij heeft zijn repertoire de laat ste paar jaar flink vergroot en werkt gestaag verder aan zijn carrière als folk-musicus. ,Jk ben nu volledig beroeps" zegt Gert. maar vindt zich met deze status llerminst arrivé; „De meeste folk-mensen zijn in Ne derland werkloos. Het publiek heeft de smaak van folk-muziek nog niet goed te pakken. Met andere woorden, wil je echt een beetje kunnen rondkomen, dan rit je aan een bijbaantje vast Soms kan het op de markt bren gen van een geslaagde, eerste grammofoonplaat t ai artiest het nodige duwtje in de rug geven om hem bij het publiek de ge wenste doorbraak te bezorgen. Niet alleen daarom werkt Gert de Meijer momenteel zo hard aan de voorbereidingen van aan staande s'tudio-opnamen. Organiserend comité teleurgesteld oyer opkomst CHR. BASISSCHOOL BRESKENS KAMPIOEN MICROKORFBAL VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN BRESKENS In sporthal De Veer- hoek' te Oostburg streden zaterdag een aantal scholenteams om het kam pioenschap microkorfbal voor basis scholen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. In de finale versloeg de Christelijke Ba sisschool uit Breskens hun plaatsgeno ten van de openbare basisschool met Uit handen van voorzitter Otfce van de organiserende Bresken.se Korfbal Club ontvingen de leerlingen van de christelijke basisschool de kampioens beker van het gemeentebestuur van Oostburg. De verliezers, de leerlingen van de openbare basisschool, kregen een medaille van het Oostburgse ge meentebestuur In poule A eindigden de christelijke basischool uit Breskens en de openba re basisschool De Wegwijzer' uit Hoek gelijk met beiden 3 punten. Er moes ten tweemaal strafworpen worden ge nomen voor de beslissing viel- In de tweede ronde bleken de Bressiaanders de beste strafschopnemers. Ook in poule B moesten strafworpen de beslissing brengen. Zowel de open bare basischool uit Breskens, als de openbare *Zonneschool' uit Temeuzen eindigden in de poule-wedstrijden met 3 punten. Bij het nemen van de straf worpen bleek de openbare basischool uit Breskens over de beste schutters te beschikken- De uitslag was 5-3- De finale werd dus een typisch Breskense aangelegenheid, waarbij de christelijke basischool zich de beste toonde. De uitslagen luiden: CLS Breskens-St. Antomusschool Sluiskil 3-1, OLS Bres- kens-Zonneschool Temeuzen 2-2, 'De Wegwijzer' Hoek-CLS Breskens 4-4, De Vrije Vlucht' Sluiskil-OLS Bres kens 0-3, St. Antoniusschooi-De Weg wijzer 1-3, Zonneschool Temeuzen-De Vrije Vlucht' 1-0- Finale: Openbare Bassischool 3res kens-Christelijke Basischool Breskens 2-7- Jongerendirjr,ct te Hulst HULST Zaterdagavond verzorgde het jongerenkoor uit Hulst met eigen combo, beide onder leiding van Anton de Kon uit Hulst, in de Sint-Wilii- brordbasiliek van Huls: een jongeren- dienst- Kapelaan ar. J. Hulshof uit Hulst ging voor. De tekstgroep van het koor had de teksten over he:1 thema: "Maskers af' voorbereid. Ookj de gezangen van het 65 leden tellende, koor stonden in het- teken van: Laa: ons elkaar aanvaarden, zoals we zijn,, zodat we niet meer gedwongen wor-; den een masker te dragen. Velen uit| Hulst en omgeving namen aan de dionst deel. 200 jongeren beleefden leuke, sportieve dag TERNEUZEN' Een kleine 200 leer lingen van het basis- en middelbaar onderwijs uit Groot Temeuzen hebben zaterdag in de sporthal Het Zwaantje deelgenomen aan een tafeltennistner- nooi georganiseerd door de school- sportcommissle van de gemeente Ter- neuzen. Die deelname viel het bestuur onder leiding van voorzitter Camiel de Rooij toch wel enigszins tegen. De Rooij: „We hadden vooraf in laten schrijven en hadden alles precies op voorhand gepland. Als er dan een behoorlijk aantal deelnemers niet komt opdagen kun je natuurlijk alle schama's gaan veranderen. Dat is erg jammer van! het vele werk dat we er in hadden gestoken"- De jongens en meisjes die wel kwamen opdagen beleefden in ieder geval een leuke en vooral spor tieve zaterdag, De uitslagen: Basisonderwijs- meisjes van 8 tot er. met 10 jaar: 1 Sylvie Lewis, Sche';de- school; 2 Erna van Langevelde, Wil lem Alexanderschool: 3 Andrea Gort.' Zuidlandschool. Jongens van 8 tot en met 10 jaar: 1 R. van der Peiji, Meerpaal; 2 M. Tichelman, W. van Oranjeschool: 3 A. Bogert, De Ark. Meisjes 11 jaar en ouder: 1 T. de Kever. Scheldeschool: 2 M. Riemens, De Stelle; 3 A. de Bruijne, de Terp. Jongens 11 jaar er. ouder: 1 W. van Broekhoven, Scheldeschool; 2 G de JAARVERGADERING BOND BEJAARDEN BRESKENS BRESKENS De afdeling Breskens van de Bond van bejaarden hield dezer dagen de jaarlijkse ledenverga dering in het diens tenceotrom 'Goe dertij a' te Breskens. Door ziekte van enkele bestuursleden werd het voorzit terschap waargenomen door mevrouw Van Cadsand. Naast de gewene leden kon zij ook verwelkomen de bejaar- denconsulente mevrouw A. Verweije- ren. wethouder J. Vergouwe, de voor zitter van de afdeling Schoonlijke en twee rayonbes murdersDe secretares se, mevrouw S. Boekhout-Ge man gaf een verslag van het afgelopen jaar, terwijl de voorzitster, bij afwezigheid van de penningmeester Duininck, een verslag gaf van de financiële zaken. In he: bestuur werden gekozen be- vrouw Nijssen en ae heer Vermeulen. Als kascommissielid werd mevrouw Collemeijer gekozen. Wethouder Ver-! gouwe sprak evenais andere genodig den over het belang van de bejaarden- bond. Jonge. De Terp: 3 B. van Laere, Scheldeschool. In he: totaalklasse ment werd de Scheldeschool eerste met 3 eerste plaatsen en daardoor 40 punten. De Zuidlandschool eindigde als tweede. Voortgezet onderwijs 16 jaar «n ou der: 1 A. de Bruijne, MTS; 2 P. Meertens, MTS: 3 Am. Smit, Zelden- rustcollege. Niet aangesloten: I E. Ferket, MTS; 2 B. Sturm. Zeidenrust- college: 3 E. de Graeve. Zeldenrustcol- lege. Jongens tot ea met 15 jaar: 1 R- Foimer. Zeldenrustcollege: 2 H. de Kort, Zeldenrustcollege; 3 R. Pelli- kaan, Petrus Hondius. Meisjes tot en met 15 jaar: 1 J. ae Jong. Zeldenrust college; 2 A. van der Hof, Petras Hondius; 3 Di. ae Jong, Zeldenrustcol lege. Het Zeldenrustcollege eindigde bij het middelbaar onderwijs op de eerste plaats. 2e en 3e waren MTS en Petrus Hondius. Er werd ook nog een wedstrijd geor ganiseerd voor de leerkrachten. Hier in toonde J. Schoiten van De Steleae zich de sterkste- In de finale versloeg hij J. Arnold van De Terp. BRIEF AAN SASSE GEMEENTEBESTUUR OVER GASLEIDINGEN IN RIOOLPUTTEN SAS VAN GENT De vijf bewoners van huizen aan de Poeldijk en Jnliana- straat in de Witte Wijk waar kortgele den was geconstateerd dat een gaslei ding was ingemetseld in rioolputjes hebben een brief geschreven aan het gemeentebestuur van Sas van Gent. Ze wijzen hierin op de levensgevaar lijke' toestand en bet jarenlange 'ri ooldrama' en zeggen uitdrukkelijk het vertrouwen op in de woningbouwvere niging. De gasleidingen zijn in de jaren 1972, 1974 en 1975 in de riool- putten gelegd, dat wil zeggen voor en na de fusie van de bouwvereniging er. de bewoners schrijven dan ook dat de fusie op dit punt geen verbeterinr heeft gebracht. De bewoners wilier, dat het gemeentebestuur spoedig eer. gedegen onderzoek instelt. Ze vragen verder of er voor het inmetselen van de gasleidingen een ontheffing be stond van de gemeentelijke bouwver ordening, of net hoofdriool soms ver stopt is omdat de soeptic-tanks door het inmetselen van de gasleiding wa ren uitgeschakeld, of het huishoude lijk afvalwater en het regenwater !n een öreekput mogen worden samenge voegd en of de gemeente verantwoor delijk is voor het bouw- en woninz- Paardrijden is een leuke bezigheid. Vele tienduizenden Ne derlanders zijn daar inmiddels al achter gekomen. Het is goed recreëren op zo'n paarderug. De eerste kennismaking met zo'n beest maakt de recreatieruiter meestal ergens bin nen de veilige beslotenheid van een manege. Maar na een tijdje wil je wel eens even verder stappen met dat paard. Op een ruiterpad bijvoorbeeld. De moeilijkheid is echter dat je zo'n ruiterpad alleen via de openbare weg kunt bereiken. En nu komt het: hoe weet een ruiter nou dat ie met z'n paard dat drukke verkeer van vandaag aan kan. Op bet ogenblik is het nog een kwestie van; zien wat er van komt. Maar daar zit verandering in te komen. Er bestaan nu ver gevorderde plannen om een zoge naamd ruiterpaspoort in te voe ren, een soort rijbewijs dus voor paardenberijders. Geen overbodi ge luxe, want er gebeuren nogal eens ongelukken. Kijk, in een ma nege is een paard geen probleem. Maar als een paard zich van zijn kracht bewust wordt heb je als onervaren ruiter weinig te vertel en. In afwachting van die officiële invoering van dat ruiterpaspoort is de landelijke ruitersportvereni ging De Scheldestad in Vlissingen Ruiterconsulent L. Kooistra. Meneer Pieterec uit Middelburg ziet het met die Zeeuwse kle derdracht weer helemaal zitten. In deze kolommen heeft u des tijds zijn sombere relaas afgedrukt gezien. Toen minister Wes terterp liet weten dat iedere bromfietser in het vervolg een helm moest dragen, begon Pieterse ijlings met een actie, waarin hy het opnam voor de dames in de dracht van de streek. Vurig pleitte Pieterse voor een ontheffing want die helm en die fraaie kappen, dat kon gewoon niet samen gaan. Dat was geen gezicht. ESi omdat zoveel dame:, toch niet zonder die bromfiets kunnen, vreesde meneer Pieterse dat de Zeeuwse folklore een ongenadig- de klap zou krijgen. Die dames zouden de klederdracht afleggen om toch te kunnen blijven brom men. Nou blijkt dat allemaal nog al mee te vallen. Van de tiental len vrouwen in klederdracht zijn er voor zover bekend maar twee. die nu voor die helm op z'n burgers zijn gegaan. Anderen heb ben het ploffertje aan de kant gedaan en rijn gaan fietsen Maar er zijn er ook bij die de helm over het ondermutsje aan trek ken wanneer ae met de brommer 'naar de stad gaan'. weet niet wat je riet I Maar de tijden worder. gunstig. In het gehee lnlet uit het lood geslagen door de mededeling van meneer Westerterp dat er geen uitzonderingen worden gemaakt voor de bromfietsende kleder dracht vertegenwoordigsters bleef hij uitkijken naar een oplossing. En die lijkt nu ver in zicht, nu minister Wester terp ons een hele langzame brommer gunt waar voor we geen helm op hoeven. Inderdaad, ik bedoel de snorfiets De treuzelfiets -zoals ik ook al heb horen noemen vanwege die snelheid van twintig km. Pieterse vindt die snorfiets dé oplossing voor zijn dames. „Die snorfiets geeft de Zeeuwse klederdracht ëen goeie schijn van kans", zegt de Middelburgse actievoerder. „En zo'n ding gaat hard genoeg. Een vrouw in Zeeuwse dracht is geen jonge meid van vijfentwin tig meer. Die hoeft, heus niet zo hard te rijden. Die wil alleen op een brommer rijden omdat het tegen de wind in fietsen ze wat te zwaar wordt op hun leeftijd. Maar ja, de kosten van aanschaf zijn niet mis. Zo'n snorfiets kost tussen de 800,en 950.en dat is toch een bedrag dat je nie*. zo maar even uit je vestzak op diept. Toch zou ik graag tegen de dames, die mijn actie hebben ge steund willen zeggen: neem het eens in overweging Wat gaan nu de dames doen die hun klederdracht hebben afgelegd ter wille van de bromfietshelm Kopen d:e straks een snorfiets >n halen ze de folkloristische kleding ik er over sprak waren niet er» breedsprakig. Mevrouw Stroo- Fbpse uit Biggekerke, sinds enige tijd op z'n burgers op de brom mer. vertelde me: „Och lk was toch al van plan om de kleder dracht af te leggen. Het is nou misschien wat eerder ge beurd"- Die bromhelm heeft andrr* een hoop goed gedaan. Sinds de in voering van de helmdraagplicht is liet aantal doden en gewonden onder de bromfietsers aanzienlijk verminderd. Het aantal doden daalde met 33 procent. Het aan tal gewonden met 21 procent Een Australische veeboer heeft zijn echtgenote hetzelfde brand merk laten geven als zijn koeien. De man die de tatoeëring op het zitvlak van de 30-jarige boerin moest aanbrengen zei: ..Toen ik de boer vroeg of hij soms bang was dat iemand haar zou roven lachte hij alleen maar fijntjes. De vrouw kon het helemaal niets schelen". Het Britse medische tijdschrift The Lancet heeft in zijn jongste uitgave een artikel gewijd aan dc vraag, waarom een specht geen hoofdpijn krijgt, terwijl de vogel toch dagelijks duizenden malen met zijn snavel in boomschors hakt. Het blad zegt dal mensen in Cali- fornië dat eens zijn nagegaan. Het bleek dat het beenderstelsel van de schedel van de vogel sponsach tig is en dal daardoor hersen schuddingen worden ver meden - The Lancet oppert nu de mogelijk heid van een revolutionaire helm voor motorrijders, bromfietsers en autocoureurs, die niet stijf zou moeten zijn zoals nu. maar van een sponsachtig malerijaal zou moeten worden vervaardigd dat hevige schokken kan opvangen. Hij vmdt het ook een verplich ting aan zijn 'vele fans' dat hij hun na al die jaren van optre dens in talloze clubs, kriskras verspreid door heel Zeeland en de Belgische Vlaanderens, „een soort stoffelijk bewijs' van zijn folk-stijl zal kunnen nalaten. Als er geen spaak in het wiel komt, zal er over een half jaartje een bescheiden persing van Gert de Meijer's folk-nummers worden gemaakt. De aanmaak moet vol gens Gert de Meijer wel klein zijn omdat platenmaatschappijen pas zin in grote produkties krij gen als 'de verkoopbaarheid van de artiest' is gebleken. Met een beetje 'pluggen' kan er voor Gert de Meijer wel eens eenplus uit rollen, want hij beweert het niet alleen zelf maar ook zijn omge ving heeft dezelfde mening: „Er lopen veel 'ans rond". Gert de Meijer zal verschijnen op het la bel "Munich'. Kritiek Vorige week vrijdag trad Gert de Meijer in de club "Markt 15' in Oostburg op. Ook toen was het bewijs aanwezig dat, als zijn fans er maar lucht van krijgen dat hijj ergens in de buurt optreedt, ze in grote getale komen opzetten Tientallen jongelui kwamen zit tend, staand of hangend om hem heen en luisterden. Eerlijk is eer lijk, het was niet zijn geslaagdste optreden, maar iedere artiest heeft zijn ups en downs. Gert de Meijer tussen twee bedrijven door: „De Mie keer kom je beter over dan de andere keer. Ik vind het hier best gezellig. Ik hou van een tent waar veel mensen ko men. Het stoort me tijdens mijn spel helemaal niet als ze hun borreltje drinken en hun sigaret je roken. Ik zeg ook altijd vante- voren: ga rustig met alles door, laat er niks voor staan. Dat hoort bij folkmuziek. Ze moeten natuurlijk geen pestherrie maken zodat alle sfeer en concentratie wordt verstoord. Ik wil in een rustig boekje kunnen spelen en als er dan drie van de honderd echt naar me luisteren vind ik het al lang goed. Aan een ding heb ik een gruwelijke hekel en dat is als ze ongegronde kritiek staan te spuien. Vroeger praatte ik tussen mijn songs door veel over mezelf maar daar heb ik mee gekapt. Da* lokt namelijk die rare kritieken uit. Ik zeg daarom vrij weinig meer over mezelf. Daar komen ze trouwens ook niet voor". Gert de Meijer heeft bij zichzelf uitgevonden dat hij in vroeger jaren zijn publiek verkeerd be oordeelde. „Mijn relartae met het publiek is fout geweest. Dat heb ik nu pas goed in de gaten gekre gen. Ik bracht teveel een over spannen en ongelukkig gevoel crver. En ik keek teveel over allerlei situaties heen. Of de jon gelui lagen aan mijn voeten of ze trapten je weg. Nu ik een lieve vrouw om me heen heb en als het ware verlost heb van angsten over de dood en het ongeluk, zie ik het publiek ineens veel beter. Ik heb ook het idee dat de men sen rich tegenwoordig wat gema tigder opstellen en niet meer zo zwart-wit reageren als vroe ger- Lader Op vrij jeugdige leeftijd raakte Gert de Meijer geïnteresseerd in folknmuziek. Van zijn vader, le raar van beroep, kreeg hij eens een langspeler met folksongs. „Ik vond het meteen fijne muziek om naar te luisteren". Volgens Gert is zijn vader op de achtergrond een stimulans geweest om in de folk-muziek verder te gaan. .Mijn vader heeft nooit bezwaar ge maakt tegen mijn leefwijze. Wel voelde ik zo nu en dan dat hij het graag anders zag, maar hij heef: nooit een bevoogdend vin gertje geheven. Verschillen tussen hem en mij hadden te maken met de zogeheten generatiekloof. Moeilijk woord, hoor". Gert de Meijer heeft zich, niet helemaal vrij van bepaalde beïn vloedingen door grote folk-zan- gers, toch een eigen stijl ontwik keld. ,Jk ben op de traditionele toer begonnen maar tegenwoor dig sta ik daar al ver van af". Minstens een keer per week is Gert de Meijer ergens te beluiste ren. Veel optredens regelt hij zelf maar voegt hij er aan toe: ,Af en toe wordt ik gemanaged. Via Pe ter Janssens van de Goese Blues Club krijg ik nog wel eens aan biedingen". Gert de Meijer zegt graag te willen optreden, graag een door- braak-carrière te willen maken maar het allerbelangrijkste vindt hij het leven. „Overeind blijven staan, tegen alle stormen in, is de fijnste overwinning van elke dag. Uit het lezen van een goed boek, voor mezelf musiceren en het samen rijn met. Geesje haal ik eigenlijk nog het beste voor mijn leven"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25