VAC in Terneuzen: „Draai raadsbesluit over cai terug" 'Uilenspiegel' viert eerste lustrum in Sas grootscheeps Steeds méér mensen rijden Datsun Steeds méér dealers verkopen Datsun SASSE ACTIEGROEP WIL IN SINT ALBERT SPEELTERREIN Uitleenexpositie in Oostburg üf A.Biesbroeck DINSDAG 16 MAART 1976 Wissel Zeeuws-Vlaandeteo PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jfüchten op wijziging van bestemmingsplan foor b. en w. staat licht op groen SAS VAN GENT cD actiegroep ■Speelterrein' vindt dat er meer speel- fdegenhcid voor de kinderen moet komen in de wijk Sint Albert dat vooral tijdens vrije dagen en vakan ties van de schoolgaande jeugd pro blemen ontstaan- Voor de jeugd Ls er te weinig te doen, wat katfSiwaad en vernielingen tot gevolg heeft. 20 con stateerde de actiegroep, die de oplos- stng van het probleem ziet in aanleg van een nieuw speelterrein. Men heeft daanoor al een plaats aangewezen in Sint Albert. Mevrouw Gijsel, woord- voerdster van de groep: „In andere gedeelten van Sas van Gent kan het allemaal wel worden gerealiseerd, waarom in onze wijk dan niet." Een enquête onder de bewoners van Sint Albert, waarop 64 procent rea geerde, wees uit dat er meer speel ge legenheid nodig is. De overgrote meer derheid wenste houten speelgoedtoe stellen in plaats van de metalen toe stellen. Verder werden ook nog een speelweide en een sportveldje ge noemd. Tot nu toe hebben al zo'n 50 mensen hun medewerking toegezegd Wegtheater trad op voor West- Zeeuws-Vlaamse kinderen OOSTBURG De groep "Wegtheater' ürt Amsterdam is zaterdag twee keer opgetreden voor en met West-Zeeuws- Vlaamse kinderen. Zaterdagmorgen gebeurde dat in het gebouwtje van de hervormde kerk in Zuidzande en s middags in het jeugdgebouw bij de r-k kerk in IJzendijke. De groep zong, speelde toneel en maak te muziek. De kinderen werden actief bi] het. optreden betrokken. Zo werd er een lied ingestudeerd dat dan verder in de voorstelling weer werd gebruikt. De twee voorstellingen hadden een re gionaal karakter. Vanuit verschillende kernen waren er jongens en meisjes naar de twee plaatsen gebracht om het optreden te kunnen bijwonen. Bei de voorstellingen trokken veel belang stellende jongeren- Jaarvergadering Industriebond NKV Sas van Gent SAS VAN GENT Onder voorzitter schap van de heer R. van Dinteren, 'ciela de industriebond NKV van 'de afdeling Sas. van Gent de algemene jaarvergadering in zaal 'Planetarium' bij G. de Reu te Sas van Gent. De voorzitter deelde mede, dat het leden tal nog steeds groeiende is. Op 31 december 1975 telde de afdeling 397 '.eden. Verder bedankte de voorzitter alle medewerkers. Er werd ook ogenblik stilte in acht genomen voor bet overleden lid de heer G. v. Geet- sura. Uit het verslag van dé penning meester bleek dat de Sasse afdeling er financieel gezond voor staat. Bij de bestuursverkiezing werden de heren: H. Compiet, L. Andriessen en H. Sij- oesael herkozen. Bij de kascommissie verd de heer Veldhoven gekozen. Tij dens deze vergadering huldigde de districtsbestuurder Th. Aekermans een dental jubilarissen. Dit zijn C. de Caluwé, A. P. Notschaele, J. de Kort, R, J. M. Roegiers, J. D. Slock, C. J. Kwisthout, W. B. Poppe, G. Staal, G. H. Thomas en M. E. Wijne. Zij kregen allen de zilveren speld van het NKV voor hun 25-jarig lidmaatschap. De dames kregen een bloemetje. In zijn toespraak sprak Th. Aekermans over de federatie industriebonden van de vakbonden NW-NKV. Ook over het arbeidsvoorwaardenbeleid 1976 voor spelde hij niet veel goeds. Hij memo reerde dat de economische structuur swaar fout ziet, vooral de jeugdwerk loosheid in Nederland begint schrikba rend te worden. „Het wordt de hoog ste tijd dat er een nieuwe orde in treed", volgens de heer Aekermans. In Zeeuwsch-Vlaanderen zag hij een lichtpuntje omdat bij de uitbreiding van DOW-Chemical in Terneuzen toch zo'n 1300 tijdelijke arbeidsplaatsen kunnen worden geplaatst. Er heerst op het ogenblik veel onbegrip en onbehagen tegenover de vakbeweging, dit blijkt uit de vele discussies op de bedrijven, aldus de heer Aekermans. Men hield nog een gratis verloting en het orkest het Hammond Combo zorgde voor een gezellige avond, bij de aanleg van een speelterrein. Ook hield de actiegroep onder de lagere schooljeugd een opstellen- en tekenactie. Uit de vele reacties van de scholieren bleek dat er grote behoefte bestaat aan een rolschaatsenbaan. Van het resultaat van de actie heeft de groep een samenvatting gemaakt en die aan geboden aan b. en w. van Sas van Gent, de raadsleden en aan 'Sas Pro motion'. Om goed beslagen ten ijs te komen namen de leden van de groep een kijkje in Utrecht waar een mo del-speeltuin werd bezichtigd- Aan rie hand daarvan is een plattegrond in kaart gebracht en vervolgens uitgete kend hoe het speelterrein in Sint Albert er uit zou moeten zien. De sterke drang die de groep uitoefende resulteerde vorige week in een ge sprek met b, en w. van Sas van Gent die zich positief opstelden tegenover de plannen. De enquête, de actie on der de schooljeugd en het zelf uitge werkte plan van de actiegroep kwa men uitgebreid aan de orde. De bij het overleg betrokken wethouders toonden grote waardering voor de inzet van de actiegroep. Eén van hen zei zelfs: „Wat ons betreft staat het licht op groen." Over de ligging van de speeltuin konden ze geen definitie ve toezeggingen doen. omdat het be stemmingsplan Sint Albert nog moet worden veranderd. Als die wijziging er door is en de raad werkt mee. dan kan men beginnen met de drainage en het in het groen zetten van het ter rein. Het geanimeerde gesprek tussen, b. en w. en de actiegroep werd afge sloten met een dia-vertoning over de door de actiegroep begeerde houten speeltoestellen. Die groep heeft inmid dels ook medewerking toegezegd ge kregen van de Stichting Sociaal Kul tureel werk is Sas van Gent die steentje wil blijven bijdragen aar actie- 7 aanderen MIDDELBURG In de bibliotheek te Oostburg wordt donderdagavond 25 maart een 'uitleententoonstelling' ge opend van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland. Dat gebeurt te half acht door de directeur van de Pro vinciale Bibliotheekcentrale Zeeland, mr W. D. de Bruine, De Stichting Beeldende Kunst Zeeland wil door deze tentoonstelling in wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen belang stelling kweken voor het uitleencen trum. De SBK legt zich toe op het verhuren van kunstwerken, met de mogelijkheid niet de verplichting van koop. Van de betaalde huurpen ningen wordt 75 procent op een spaar rekening geboekt. De tentoonstelling in de Oostburgse bibliotheek zal tot en met 29 april te zien zijn. 'Open huis' logegebouw in Spui TERNEUZEN De 'Stichting Loge-| gebouw Zeeuwsch Vlaanderen' houcit zaterdag aanstaande 'open huis' in het logegebouw van de Zeeuws-Vlaamse Vrijmetselaars in spui. De stichting kocht daar een kerkgebouw en ver bouwde dat ingrijpend. Op 10 januari werd het officieel in gebruik genomen door de grootmeester van de orde van vrijmetselaren onder het groot- ooste.n der Nederlanden. Het logege bouw kan zaterdag van 10.30 tot 12 uur worden bezichtigd. Bijeenkomst plattelandsvrouwen SLUIS De afdeling Sluis van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen hield dezer dagen een bijeen komst in hotel De Korenbeurs' te Sluis. Mejuffrouw A. H. M. van Laar hoven uit Goirle vertoonde een film ove rde bestrijding van reuma .Daar na volgde een discussie. Voorzitster me juffrouw A. Bron bedankte de serveer ste ren bood haar een kleine attentie aan. Dinsdag 23 maart brengen de dames een bezoek aan het Belgische Iregem waar ze een en ander te zien krijgen over de fabricage van margarine. Schooluitvoering in Retranchement RETRANCHEMENT Voor de schooluitvoering te Retranchement be stond een goede belangstelling. Er was een uitgebreid programma van toneel, zang en muziek, geleid door de leerkrachten, de heer Hennekij en me juffrouw Basting. Voorzitter F. Schol len dankte hen voor de moeite bij het instuderen. Ook bracht hij de leerlin gen dank voor hun leuke spel en hun activiteit bij het verkopen van loten. Plattelandsvrouwen maken uitstapje De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de christelijke plattelandsvrouwen bond houdt dinsdag 25 mei een bus reis voor haar leden. Tijdens deze reis zal een bezoek worden gebracht aan he bekende klokkenmuseum te Utrecht en eveneens zal men kasteel "Haar' te Haarzuilen, tussen Vleuten en de Meern bezoeken. Tussen deze twee bezoeken in bestaat er voor de dames gelegenheid tot winkelen in het Utrechtse winkelcentrum Hoog Catha- rijnen'. JOK ANDEREN DAN MULTIVISIE EEN OFFERTE LATEN MAKEN" TERNEUZEN De 'Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw' (V.A.C) in Terneuzen vindt, dat ook andere instanties dan 'Multivisie' een kans moeten krijgen om offerte te maken voor de aanleg van een centrale antenne-inrichting (c.a.i.). Het bestuur heeft b. en w. van Terneuzen in een brief voorgesteld om een raadsbesluit van juni 1974 terug te draaien. „Naar aanleiding van het beperkte programma-pakket en de daarvoor gel dende hoge tarieven, uitgebracht in een offerte van bovenstaand bedrijf "Multivisie', red.) menen wij u te moeten adviseren, ook andere instanties offertes te laten uitbrengen," aldus de V.A.C. De brief vervolgt: „Het gaat ons inziens te ver, om op grond van reeds ge maakte afspraken en besluiten de gemiddelde consument op te schepen met deze dure exploitatiekosten, zonder kennis te hebben genomen van alternatieve oplossingen. Daar het hier de belangen van de hele bevolking betreft, verzoeken wij u op grond hiervan, het betreffende raadsbesluit te willen herzien." De V-A.C- kondigt aan, dit advies te zullen handhaven óók als mocht blij ken dat de voorgestelde procedure voor de gemeente Terneuzen kosten met zich meebrengt." Het bestuur attendeert b. en w. op offertes van onder meer de woning bouwvereniging Terneuzen' en de gemeente Hulst. „In Hulst kan een C.A.I. worden aangeboden voor een aanmerkelijk lager bedrag en met aanbieding van een uitgebreider zenderpakket met o.a. Duitse tv-zenders, waarvoor ook in onze gemeente grote belangstelling be staat," zo besluit het schrijven. De commissie kabeltelevisie van Terneuzen gaat aanstaande donderdag om 16.30 uur opnieuw vergaderen over de plannen. Jaarvergadering Heemkundige kring West-Z.-Vlaanderen OOSTBURG De heemkundige kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen hield vrij-, dagavond de jaarvergadering in het] Oostburgse café 'Chez Rene'. Voorzitter J. A. Leenhouts werd bij de bestuursverkiezing met algemene stemmen in zijn functie herkozen Ook de bestuursleden A. A. Hoolhorst eo C. A. W. Risseeuw, beiden uit Oos-.burg, werden herkozen. Aan talrij-'.e aanwezigen werd meegedeeld dat binnenkort een boekje uitkomt over de hofsteden van Biervliet en Hoofdplaat. Het boekje is ontstaan uit bewerking van de vooroorlogse ken van de heer J. A. de Hullu. De heer II. A. M. van de Vijver heelt deze bewerkt. Binnenkort wordt ook de uitgave verwacht van een boekje over de oorlogsjaren 1940-45 in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De grote zomer- excursie zal ook dit jaar weer worden gehouden, alleen is het doel nog niet uitgekozen. Voorts worden in de streek weer lezingen en excursies ge houden. Na het officiële gedeelte van de vergadering vertoonde de heer A. J. M. Mollet uit Hoofdplaat dia's over West-Zeeuwsch-Vlaanderen van vroe ger en nu. De heer Mollet orobeerde zoveel mogelijk dia's te laten zien over huidige situaties en daarnaast vertoonde hij dia's van vooroorlogse schepen. Jaarvergadering en koningsbolling krulbolvereniging 'Ons Genoegen' SAS VAN GENT De krulbolvereni ging 'Ons Genoegen' uit Sas van Gent, hield dezer dagen de jaarlijkse Ko ningsbolling en ae algemene jaarver gadering. 's-Middags gaf voorzitter J. Berkhout het startsein voor de ko ningsbolling. De 24 deelnemers bon den de strijd aan voor deze titel Rond vijf uur werd dit gebeuren on derbroken voor de jaarvergadering en de maaltijd in hotel 'Centraal'. Voor zitter Berkhout heette allen welkom en wenste ieder nog een fijn bolgenot. Uit het financieel verslag blijkt dat de vereniging het jaar met een batig saldo heeft afgesloten. Bij de be stuursverkiezing werden de heren Th. de Caluwé en Nelen herkozen. Pen ningmeester Nelen drong wel bij de leden op verjonging van het bestuur aan. Ook wees hij erop dat al het onderhoud en reparaties aan de bolba nen door oudere mensen wordt uitge voerd. Daarna volgde de maaltijd. Hierna volgde het tweede gedeelte van ae eindstrijd om de konings- en prinsentitel Krulbul 1976. Voor de tiende maal in zijn boldersloopbaan ging de Koningstitel naar de heer F. Pieters. De prinselijke titel was voor de heer R. Warrens. De uitbater van hotel 'Centraal' overhandigde de nieu we krulbolkoning 1976 van 'Ons Ge noegen' een prachtige trofee. De heer Pieters zal zijn vereniging vertegen woordigen op de grote keizers-bolling te Oostburg. Aantal leden 'De Vliegende Hollander' Terneuzen onderscheiden TERNEUZEN Voorzitter Uitterhoe- ven van dee afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van harmonie- en fanfare-orkesten en brassbands heeft zaterdag een aantal leden van de Terneuzense harmonie De Vliegende Hollander' onderschei den voor hun langdurig lidmaatschap. De heren C. Bakker. J. van Driel, P. van Meurs en A. Dooms kregen draag- spelden omdat ze 25 jaar spelend lid waren. De heren R. van Straten en J. van de Moortel ontvingen dergelijke spelden voor him 40-jarig lidmaat schap en de heer A. de Doeider werd onderscheiden met een draagrnedaille omdat hij een halve eeuw spelend lid was. De heer Uitterhoeven benadrukte dat de KNF door het toekennen van de onderscheidingen tot uitdrukking wil brengen dat verenigingen niet al leen bestaan bij de gratie van kwali teit maar juist dankzij een aantal mensen dat zich er langdurig voor inzet. Na het officiële gedeelte van deze avond was er een gezellig samen zijn met het orkest Tonny Krijger. Galerie Uilenspiegel te Sas var Gent vijf jaar oud houdt met gepaste trots de eerste lus trum-expositie. Men heeft galerie houder Albert Rijk indertijd bij de start weinig jaren als galerist gege ven. De 'Kleintjes' zouden geen enigszins vaste cast en geen stock kunnen vormen, het bezoekersaan tal zou te laag zijn. de Inkomsten niet de moeite waard en de expo santen met een vergrootglas te Albert Rijk heeft het kennelijk al lemaal over zich laten komen, niet 7,0 gelaten want hij weet wat 'vechten' is, en Uilenspiegel blijkt ook na de eerste vijf jaar nog te bruisen van levenskracht. De cast en de stock zijn er. bezoekers en exposanten ook. Er is in die vijf Jaar in de opstel ling van GHertspiegel een en ander veranderd. Er werd begonnen met nogal wat tentoonstellingen die al eerder in de provincie met meer of minder succes waren gehouden en dat zal de belangstelling enigs zins hebben getemperd. Geleidelijk aan heeft Rijk daar duidelijk ver andering in gebracht: hij kwam met primeurs die zijn galene met een ook functioneel voor de gehe le streek maakten- Uit de "lijn' die daarin is gevolgd, valt enige gezon de eigenzinnigheid van de galerie houder af te leiden. Hij had eo heeft geen boodschap aan 'ver plichte nummers" maar brengt wat hij goed vindt op de manier die hem goeddunkt en dat is al heel wat. Rijk" steun (dat is wat anders dan rijkssteun) aan bijvoorbeeld de idee en het werk van een gruwe lijk onderschat, communicatief kunstenaar als Jan Bruëns is in dit verband tekenend. De lustrumtentoonstelling geeft een goede, zij het bescheiden, indruk van wat er in die vijf, door subsidie- en ander overhei dsw oelin- gen getekende jaren, in de kleine galerie aan de Sasse Westkade is gepasseerd. De expositie toont ook duidelijk aan dat het werk dat hier is gedaan onmogelijk alleen van belang kan zijn voor Sas van Gent. Als ik behalve naar de bezoe kers naar de lijst van deelnemende kunstenaars kijk, aan moe: ik zeg gen dat een niet onbelangrijk aan tal van boven de Schelde is verte genwoordigd. Het is mede daar om misschien niet al te gek als men deze expositie, behalve in de reeds vastgelegde Terneuzense uit gave ook eiders in de provincie kunnen laten zien, al was het alleen maar om aan te geven wat ?r buiten Middelburg (óók) moge lijk is. De expositie is (hoe kan het an ders: 30 exposanten, 54 "nummers') nogal ongelijk van kwaliteit, zij het dat de redelijkheid zeker en zonder meer wordt gediend. Alle dertig hebben, alleen of in breder verband, eerder in Uilen spiegel geëxposeerd. De tehtoon- sielling laat een veelheid van tech nieken zien: grafiek, olieverfschil derijen, beeldhouwwerk, fotolitho, weverij. Om maar wat te noemen: twee, naar mijn smaak wat(te) vaag wij kende tekeningen van Jan Zemhsch, een drietal plastieken van André Verheye, drie tussen de volie scherpte van een soort hyper- realisme en het vermoeden van de droom gevatte etsen van G. J- Groote Wiilink, twee houtplastie ken van Miems van Citters, een heel aardige, forse tekening van Inge van der Kooy, twee fraaie litho's van Helmuth Gtinther, een verrassend sterke lino-snede van Dolf Jaspers, twee potloodtekenin gen van Johannes 'voorheen Hans) Milhous een zeefdruk'com- pugraphic) van Hendrik Baartman en drie plastieken in marmer en arduin van Matthy Murre. Joop Dam toont hier als (goed koopste. 27,50) óbject zijn "Getijdenboek*, Reynier de Muynck verrast opnieuw met een fijne, kleine olieverf, er is een ets van Robert Maaskan:, een schilderij van Sander Litteï, twee fijnzinnige landschapjes in kleurencrayon van Don Maris. Voorts twee offset-bladen van Wil liam Verstraeten. tweemaal Bru ëns, een opmerkelijke fotolitho vaai Peter Andringa, twee bonte olie landschappen van Cees van Lange- velde, de 'Silver painf van Eddy Quite, twee sterke etsen (waarvan één het jubileumgeschenk is voor de gemeente Sas van Gent, niet de Slechtste keuze) van Jan Haas, twee lino's van Liesbeth Huser, een olieverf van Ruud Martens, schrift en tekening van Barbara Jean, een geweven wandkleed van Carmen Milhous drie niet al te sterke kleine schilderijen sen Gu:- do Metsers Polon3. twee oliever ven van Gerard Menken (een van de exposanten van het uur) en een inzending van Gunst van der Braak in dezelfde techniek waarvan men, gelet op da naam, riet iets meer zou verwachten. Wat extra-aandacht voor Karol Korlker, drie aquarellen, stuk voor stuk prachtige van kleur, en twee 'evoiutie'-tekeningen van Leonard Maas kan onmogelijk misplaatst zijn. Alles bij elkaar: aangenaam volle bak én een vluchtige retro- spectie waarmee Uilenspiegel zich zelf nadrukkelijk feliciteert. De fe licitaties van de (wijde) omgeving kunnen daar overigens nog best bij. De tentoonsteiimg wordt nog aangevuld met werk van Albert Mastenbroek, die momenteel zijn kleuretsen exposeert in het Zeeuws Kunstenaars Centrum te Middelburg (Lange Noordstraat 59). De tentoonstelling wordt Behou den in galerie Uilenspiegel, Westka de 71, Sas van Gent en duurt tot 29 maart Daarna verhuist de col lectie tijdelijk naar het museum van Terneuzen. VDH ERKENDE KRINGGROEP OOSTBURG OOSTBURG Het hoofdbestuur van De Vereniging van Fokkers en Lief hebbers van Duitse Herdershonden (VDH) heeft onlangs de kringroep Oostb:irg van die vereniging officieel erkend- Officieus ontplooide die club haar activiteiten als sinds vorig jaar. Het bestuur van de kringgroep Oost burg is nu als volgt samengesteld: voorzitter G. J. Lub, Oostburg, secre taris L. van de Broeke, LJzendijke. penningmeester, mevrouw J. Plas- cchaert-Doens, Oostburg, bestuursle- cen F. Doens, Oostburg en T. Pattist, Breskens. Drs. Barbé plant boom in wijk Hof Zeldemrust TERNEUZEN Loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbé van Terneuzen plant woensdagmorgen de eerste boom in de omgeving van de Di straat en de Merwedelaan in de Ter neuzense wijk Hof Zeldenrust. Dat gebeurt in het kader van de nationale boomfeestdag. Leerlingen van lagere scholen in Hof Zeldenrust rallen in het plan ook een aantal bomen p ten. SLUISKIL Eerste optreden Anderson Airoplane De Sluisl-rilse popgroep 'Anderson Ai roplane' vierde he t halfjarig bestaan met een eerste optreden voor haar fans. Dit gebeurde op vrijdagavond 12 maart in hun oefenlokaal op het ter rein van de heer E. Bleyenberg. Dit eerste optreden werd bijgewoond door de complete fanclub, de ouders van de groepleden en talrijke buurt be woners. De groep speelde nummers van onder anderen The Beatles .Bob Dylan, Wishbon, Ash en The Birds. OPENBARE COMMISSIEVERGADERING De loco-burgemeester van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat op donderdag 18 maart 1976 een openbare vergadering zal worden gehouden van de commissie van sociale zaken, volksgezond heid en jeugdzaken. Deze vergaderingzal worden gehouden in hetstad- huis van Terneuzen en vangt aan om 20.00 uur De agenda en voorzover van toepassing de daarop betrekking hebbende concept-raadsvoorstellen ajnvoordeaanvangenüjdensde vergadering voor een ieder ter plaatse verkrijgbaar. De loco-burgemeester van Terneuzen. w Drs. R c E Barbé Let op de kleintjes "Derbij nodigen wij u uit de afscheidsreceptie Mary Hamelink- van Steenberge danken u voor het ver- d3t u ons deze 9 aar heeft geschonken. Hierbij nodigen wij u uit op de openingsreceptie van Kapsalon Clerisse Ueberfeld v. d. Berge Wij hopen dat wij u in de zelfde trant mogen blijven helpen. Datsun, gebouwd door het Japanse concern Nissan Motor Company Ltd., 7ien we steeds meer op de Nederlandse wegen. Steeds meer mensen kiezen voor I ")atsun Datsun Nederland BV introduceert een nieuwe dealer voor de verkoop van Datsun uitomobiricn: Automobielbedrijf Sceptic op woensdag 17 maart 1976 vanaf 16.00 uur Dostdam 53 - Sas van Gent - Telefoon 01158-1269^ KI. Bagijnestraat 25 Hulst, tel. 01140-260012275

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23