'Telefonische hulpdienst kan gevaarlijk zijn' Vergunningen voor vestiging Eurobrom ,5850 u VERZOEK GEEN SUBSIDIE TOE TE KENNEN 4 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 MAART 197® tot onze diepe droefheid heeft God tot Zich benomen, onze innig geliefde Trouw, moeder èn grootmoeder PIETERNELLA SUZANNA DE GROOT, echtgenote van J. Dingemanse, op de leeftijd van 44 jaar. Koudekerke: J. Dingemanse Middelburg: J. P. Dingemanse J. K. Dingemanse-Vermeiden W. M. Breemerkamp- Dingemanse F. J Breemerkamp Sandra Koudekerke: Floor Peter Koudekerke, 13 maart 1976. Stationsstraat 18. De rouwdienst voor familie en belangstellen den zal worden gehouden woensdag 17 maart 1976, om 12.45 uur, in de Ontmoetingskerk bij de gereformeerde kerk, waarna de teraarde bestelling zal plaatshebben op de begraafplaats te Koudekerke, om 13.30 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in de Ontmoetingsruim te bij de gereformeerde kerk. Heden nam de Here tot Zich. na een moedig gedragen li.iden, onze lieve dochter, zuster en tante PIETERNELLA SUZANNA DINGEMANSE-DE GROOT. op de leeftijd van 44 jaar. Zij is verlost. God heeft haar welgedaan- F. de Groot W. M. de Gr oot-Nieuwenhu ij se M. J. de Groot M. J. de Groot-Baas Wilma Corina Koudekerke, 14 maart 1975. PIETERNELLA DE GROOT, echtgenote van J. Dingemanse. Nel is voor ons altijd een goede en harte lijke bure geweest. Fam. L. Bimmel- van Rotten Fam. P. van Breda- Kesteloo De heer J. Gideon se Mej. D. Buijs. Koudekerke, 14 maart 1976. ABRAHAM DE VISSER, op de leeftijd van 70 jaar. P. de Visser Oostkapelle. 13 maart 1976. Oude Domburgseweg 42- Geheel onverwachts werd van ons wegge nomen, onge geliefde broeder, zwager en oom ABRAHAM DE VISSER, op de leeftijd van 70 jaar. S. de Visser W. de Visser- Mal j aars B. Meïjers C. N. Meijers-Wisse Neven en nichten. In Jezus ontslapen, onze lieve schoon dochter. schoonzuster en tante NEL DE GROOT, echtgenote van J. Dingemanse. „Zij is verlost God heeft haar P. v. d. Kreeke- Dingemanse A. v. d. Kreeke Zwijndrecht: A. Gouloozt Dingemanse A. Goulooze Vlissingen: W. A. Dingemanse N. Dingemanse- de Looff Middelburg: A. W. Dingemanse Den Haag: P. Dingemanse- J. Dingemanse- Libers J. Dingemanse C- Dingemanse- Jor W. Versluis Kapelle: C. Karreman- J. Karreman Kapelle: D. Dingemanse J. Dingemanse- Clement Valkenswaard: A. Dingemanse S. Dlngemanse- Nichten en neven. Koudekerke, 14 maart 1976. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader ABRAHAM DE VISSER, op de leeftijd van 70 jaar. Oostkapelle: P. de Visser-de Kam Aagtekerke: C. J. Peper-de Visser A- G. Peper Ineke en Bram Elly Jacolic Bert Oostkapelle: J. C. Sturm-de Visser A. Sturm Gillis Ellen Oostkapelle: A. W. de Visser Oostkapelle, 13 maart 1976 Oude Domburgseweg 42. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30-18.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 17 maart 1976, om 12.00 uur, op de be graafplaats te Oostkapelle. Vertrek van het hen', gemeentecentrum om 11.45 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in het herv. gemeente centrum. Met droefheid geven wij u kennis, dat na een geduldig gedragen lijden van ons is heen gegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa JOZIAS DINGENIS DE MUNCK, op de leeftijd van 65 jaar. Yerseke: J. J. de Munck-van Liere A. J. de Munek J. P de Munck-van Stee Jos, Marjan Goes: J. A de Munck C. P. de Munck-Simpelaar Danny Yerseke, 13 maart 1976. Correspondentieadres: Van Dusseldorpstraat 100. Goes. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het verpleegtehuis Ter Valcke' te Goes. Bezoekuren rouwkamer van 15.30-16.00 uur en van 18.30-19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 17 maarr 1976. vanuit het verenigingsgebouw. Molenlaan 1. Gelegenheid tot condoleren na afloop der begrafenis in bovengenoemd ge bouw. Geen bloemen. Enige en algemene kennisgeving. Heden is plotseling van ons heengegaan, op de leeftijd van bijna 68 jaar, mijn allerliefste man, onze zeer zorgzame, lieve vader en schoonvader, schoonzoon, broer, swager en grootvader JOHANNES WILLEM HUPKES. Ereburger van de stad Vlissingen. Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw- Officier in de Orde van Oranje Nassau. Drager van de "De Ruyter'-medaille in goud. Officier in de Orde van VASA (Zweden). Klostere (Zwitserland): E. Hupkes-Damme St.-Laurens (Zld): T. J. Hupkes B. J. M. Hupkes-de Haas Bergschenhoek: W. M. Hupkes E. G. J. Hupkes-Domenie Stonehaven (Schotland): J. E. Thole-Hupkes A. M Thole En kleinkinderen. Antwerpen (België): E. Damme-Amtzenius Brasschaat (België): F. Bosman-Hupkes J. Bosman Groningen: J. F Hupkes-Hoyng Heemstede: L. Hupkes A. E- Hupkes-Jansen Bilthoven: J. Hupkes J. E. Hupkes-Jansen Bilthoven: W. Hupkes-de Kanter Las Palmas (Grand Granaria): M. H. Dam me Tj. N. Damme-de Kruyff De begrafenis zal te Davos (Zwitserland) plaatsvinden. Klostere (Zwitserland), Xuotor et Emergo', Kippweg, 12 maart 1976. Geen toespraken. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van de heer J. W. HUPKES, president-commissaris onzer b.v. De heer J. W. Hupkes heeft in de afgelopen 13 jaar in belangrijke mate richting gegeven aan de ontwikkeling van ons bedrijf. Wij zullen zijn visie node missen en zijn per soon in dankbaarheid blijven gedenken. Raad van commissarisse- directie, ondernemingsraad en medewerkers van het loninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D- J. van der Have B.V. Kapelle. 12 maart 1976. Het bestuur van de Chr. Scholengemeenschap voor Economisch Beroepsonderwijs ln Zee land geeft hiermede met grote droefheid ken nis van het overlijden van de heer J. H. VIJLBRIEF, oud-leraar van onze scholengemeenschap. Zijn vriendelijke persoonlijkheid zal in onze herinnering bewaard blijven. Middelburg, 13 maart 19" Dankbaar wat hij voor ons is geweest, is na een smartelijk lijden van ons heengegaan, in 'net ziekenhuis "De Bevelanden-Noord', onze ge liefde en zorgzame broer, zwager en oom LEENDERT VAN GOUDSWAARD, op de leeftijd van 68 jaar. Colijnsplaat: C. van Goudswaard- de Waard Kamperland: J. Versluis-van Goudswaard Wissenkerke: J. van Goudswaard-Sc-hrier Kamperland: E. van Goudswaard-Koole Wemeldinge: J. Verburg L. Verburg-van Goudswaard Neven en nichtc" Kamperland, 13 maart 1976. Spuidijk 4. Correspondentieadres: Nieuwstraat 7, Kam perland. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis De Bevelanden-Noord' te Goes. Gelegenheid tot bezoek, dagelijks van 15.00 tot 15.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 16 maart 1976, om 14 00 uur, te Kamperland. Vertrek vanuit het geref. jeugdgebouw, Veer- weg 100. Gelegenheid tot condoleren, na afloop van de begrafenis. De Here nam tot Zich, Zijn moegestreden y-tn/i, onze lieve vrouw, moeder, groot- en over grootmoeder MARIA DE BRUINE, in de ouderdom van ruim 85 Jaar. Wiseenkerke: G. C. Breas Breda: L- C. Breas J. L. Breaa-de Looff Kamperland: A. C. Buijze-Breaa J. J. Buijee Klein- en achterklei nkinderen Wissenkerke, 13 maart 1976. Correspondentieadres: Huize Yredestein'. Wis senkerke. De rouwdienst zal gehouden worden in het bejaardentehuis Wredestein', te Wissenkerke, op woensdag 17 maart 1976, om 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis, in "Vredestein'. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de beschermheer van onze ver eniging, de heer J. W. HUPKES- Wij zullen zijn markante persoonlijkheid, die voor ons veel heeft betekend, met eerbied blij ven gedenken. Bazenvereniging De Schelde'. J. W. Brasser, voorzitter. Met diepe verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van de heer J. W. HUPKES. Beschermheer van de -xon. Haxm. 'Ons Genoegen'. Heel veel hebben wij aan hem te danken. Zijn nagedachtenis zal bij ons in ere blijven. Bestuur Kon. Harm. 'Ons Genoegen' te Vlissingen. J. W. HUPKES. Voorzitter van het Algemeen Bestuur van het Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation te Wageningen. Zijn vooruitziendheid en allure zijn van uit zonderlijke waarde geweest voor de verdere uitbouw van het. N.S.P. Algemeen Bestuur Directie. Wageningen, 12 maart 1976. Heden overleed onze lieve vader MARINUS GUNST, op de leeftijd van 68 jaar. Aardenburg: J. Gunst. M. Gunst-Vandewalle Brigitte Aardenburg: P. D. Gunst J. P. Gunst-Kesteloo :e: W. Gunst T- Gunst-Ridderhof Adrie en Marcel Frankfurt: M. Gunst De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 17 maart 1976, om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Goes. Heden overleed in het ziekenhuis 'St. Joanna' te Goes, onze geliefde huisgenoot MARINUS GUNST, op de leeftijd van 68 jaar. Mevr. Aertssen-Frankin A. Aertssen D. Aertssen-Vools M. Aertssen S. Aertssen-v. Stel En kleinkinderen. Goes, 13 maart 1976. Trompstraat 4. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 17 maart 1976, om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Goes. Gelegenheid tot condoleren, na afloop van de begrafenis. Trompstraat 4, Goes. Met groot leedwezen namen wij kennis van heit nog plotseling overlijden van onze oud-collev- J. H. VIJLBRIEF, die van 1 februari 1964 tot 23 november 1974 als leraar aan onze scholengeme- "hap was verbonden. Zijn vriendelijke benadering en innemende persoonlijkheid zal bij ons in dankbare her innering blijven. Moge God zijn vrouw en kinderen de kracht geven dit grote verlies te dragen. Direktie en personeel Chr. Scholengemeenschap voor Economisch Beroepsonderwijs in Zeeland. Middelburg, 13 maart 1976. Rijnstraat 14, Middelburg. LEENDERT VAN GOUDSWAARD, op de leeftijd van 68 jaar. P. W van Goudswaard L. N. van Goudswaard- Versluis Dianne, Carolien en Elly Kamperland, 13 maait 197C Heden overleed, zacht en kalm, na een kort stondig, doch geduldig gedragen lijden, onze zeer geliefde, zorgzame vrouw, moeder en oma CORNELIA KWEKKEBOOM, echtgenote van Jan Koole, op de leeftijd van 75 jaar. Slnt-Laurens: J. Koole Middelburg: J. Koole I. W. J. Koole-Foget Simon Lianne Leonieke Middelburg: C. A. de Witte-Koole P. de Witte Angela Sint-Laurens, 14 maart 1976. Noordweg 473. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30-18.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donder dag 18 maart 1976, om 13.30 uur, in de Ned. herv. kerk te Sint-Laurens, waarna de teraar debestelling zal plaatshebben om 14.30 uur, op de algemene begraafplaats te Sint-Laurens. Na de teraardebestelling gelegenheid tot con doleren in de consistorie van de Ned. herv. kerk- God nam tot Zich, onze lieve moeder en oma JOHANNA ZUIDWEG, weduwe van Jacob Glas, ln de ouderdom van 89 Jaar. Kapelle: C. Oele-Glas Kapelle: P. Glas B. J. Glas-Faasse Uithoorn: T. Glas-Glas A. Glas Kapelle: M- Oele-Glas P. Oele En alle kleinkinderen. Kapelle, 13 maart 1976. Huize - Pomona Correspondentieadres: Vroonlandseweg 5. Ka pelle. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 16 maart 1976, om 15.00 uur. vanuit de aula op de algemene begraafplaats te Kapelle. Gelegenheid tot condoleren ln de aula, na afloop van de begrafenis. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante CORNELIA KOOLE- KWEKKEBOOM, in de ouderdom van 75 jaar. D. J. Hillebrand- Kwekkeboom S. Kwekkeboom J. M. Kwekkeboora- Verhage Nichten en neven. Middelburg, zondag 14 maart 1976. Tandarts D. B. CHARDON HEDEN AFWEZIG vasienaktw amnwketrr orrimefcadi UTRECHT n «ndhovan s «•■tanahtw D. P. W KEIZER, arts vanaf 15 maart 1978 tijdelijke wijziging spreekuren Voor Goes-Zuid en omgeving maandag t/m vrijdag van 8.30 - 9-30 uur, Kloetingseweg 60, t.o. ziekenhuis Slnt- Joanna. Voor Goes-Noord. centrum en andera: afspraak spreek uur op Frans den Hollanderlaan 29. Afspraken en visite-aanvragen tussen 8.00 en 10.00 uurtel. (011001 16405. Nog onverwacht is van ons heengegaan, onae lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MAATJE PASSENIER, op de leeftijd van 96 Jaar. M. Passenier B A Passenier-Uresch M- E. de Looff-Passenier H. A. de Looff Marcel, Britt, Mark, Jordl F. Passenier E. Passenier-Lourena Koudekerke, 14 maart 1976. Der Boede'. Correspondentieadres: Zuidstraat 9. Domburg. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 19 maart 1976, om 12.00 uur, op de algemene begraafplaats te Domburg. Vertrek van "Het Schuttershof' om 11.50 uur. Heden overleed, in het verpleeghuis Ter Valcke' te Goes, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, groot- en overgroot- moeder Schore: P. Bierens Kruiningen: M. Louisse-Bierens Klein- en achterkleinkinderen Schore, 13 maart 1976. Steenweg 6. De overledene ligt opgebaard in de rouw kamer van het verpleeghuis Ter Valcke" te Goes. Bezoekuren van 15.30-16 00 en van 18.30- 19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 17 maart 1976, om 13.00 uur, op de algemene begraafplaats te Schore. Vertrek vanuit het verenigingsgebouw om 12.45 uur. Geen bloemen. Voor de vele blijken van medeleven ontvangen tijden» de ziekte en na het overlijden van mijn man, vader behuwd- en grootvadr- BENJAMIN DE QUELERY betuigen wij onze welgemeende dank. Uit aller naam: E. M. de Quelery-de Groot Vlissingen. maart 1976 Bejaardencentrum 'Ter Reede Na het plotseling overlijden van mijn man hebben wij, zijn vrouw, kinderen en verdere familie, eerst goed kunnen ervaren hoezeer hij werd gewaardeerd als mens en medewerker. In overstelpende mate ontvin gen wij bewijzen van deelneming en in het bijzonder waren wij onder de indruk van de velen die op 18 fe bruari J.l. bij zijn begrafenis, temidden van de vele bloemstukken, afscheid namen. Langs deze weg willen wij daarom oprecht danken voor de troost en steun welke ons door medeleven en de hartelijke brieven zijn gegeven. Voorburg, maart-1976 Eemwljkstraat 29 Voor uw blijk van medele ven, ons betoond voor en na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder JACOBA ZANDEB- DEKKER betuigen wij u onae harte lijke dank. Uit aller naam; familie Zandee Borssele, maart 1976 ZENUWARTSEN IN BRIEF AAN PROVINCIALE STATEN: MIDDELBURG D "Werkgroep van de zelfstandige Zenuwartsen' komt het ongewenst voor dat in Zeeland een 'Stichting Telefonische Hulpdienst" tot stand komt. De werkgroep heeft zich in een brief tot provinciale staten Zeeland gericht met het advies het subsidieverzoek van de in oprichting zijnde stichting af te wijzen. De telefonische hulpdienst beoogt een direct contactpunt te gaan vormen voor mensen die in geestelijke nood zitten. Genoemde werkgroep heeft echter belangrijke bezwaren te gen een dergelijk provinciaal hulppunt waarbij onder meer wordt aange voerd, dat telefonische hulpverlening door ondeskundigen. ook al hebben die op dit terrein enige scholing gehad, in werkelijkheid in belangrijke geval len gevaarlijk kan zijn. sche hulpdienst de hulpverlening via de geëigende kanalen kan verstoren doordat door een minder deskundig advies een kortsluiting kan ontstaan en bewust of onbewust de aangewe zen hulpverlening wordt geloochend- In do brief aan provinciale staten schrijft de werkgroep onder meer. dat zeker in een kleinschalige provincie als Zeeland iedereen de weg kent naar de gespecialiseerde hulpverlener, wat een huisarts kan zijn, een pastor, een maatschappelijk werker, een sociale dienst, een psychiatrische dienst, of een consultatiebureau. Aangestipt wordt voorts, dat er verder via radio en tv talloze landelijke adressen kend zijn van pastores, adviescentra en beroepsorganen, beter bekend In ieder geval dan een SOS-telefocnnum- mer ooit kan worden'. Voor de werkgroep is het de vraag of het vrijblijvende en anonieme tele foongesprek moet worden aangemoe digd als een vorm van hulpverlening. In het schrijven aan provinciale sta ten stelt de werkgroep voorts, dat Uit gaande van de in de aanvang genoem de 4000 telefoongesprekken, die waar schijnlijk op een veel geringer aantal cliënten betrekking hebben' men bij de ingediende begroting op 25 per gesprek komt, vergelijkbaar met an derhalf maal de kosten van een par ticulier consult bij een huisarts. Aan gezien er bij de voorgestelde telefoon dienst slechts sprake is van vrijwilli ge hulp, kan het geld ons inziens te- ter worden besteed', aldus de werk groep van Zeeuwse zenuwartsen bi hun schrijven aan provinciale staten. De brief komt bij de subsidie-aanvra ge, van de Telefonische Hulpdienst ln oprichting aan de orde in de vergade ring van provinciale staten van vrij dag 19 maart a.s. Slot van pagina 1 wordt gemaakt van brandgevaarlijke oplosmiddelen- maar dat de proces omstandigheden minder gevaar ople veren dan in een aantal bedrijven die het MAN in een bezwaarschrift noem de. Bij Eurobrom gaat het om betrek kelijk geringe hoeveelheden, terwijl de processen niet onder druk worden uit gevoerd en de temperatuur laag blijft. Het college wijst erop, dat de voor waarden betreffende de kwaliteit van het afvalwater worden geregeld in de vergunning op grond van de wet ver ontreiniging oppervlaktewater. Het heeft daarom gean zin dergelijke voor waarden te verbinden aan de vergun ningen op grond van hinderwet en wet luchtverontreiniging. Kooldioxyde en stikstof zijn normale bestanddelen van de atmosfeer; hel is dus niet juist te spreken van luchtver ontreiniging als het om een uitstoot van deze stoffen gaat, zo zeggen gs. Verder is het niet juist dat er onvol doende informatie zou zijn gegeven: in de beschrijvingen en de proces schema's bij de vergunningaanvragen is uitvoering uiteengezet op welke wij ze de processen worden uitgevoerd. Ook is het zo vervolgen gs.. niet juist dat het bedrijf elders om milieuhygi ënische redenen is geweigerd. G.s. stellen vast dat aanvragen om ver gunningen op grond van de hinderwet en de wet luchtverontreiniging uitslui tend mogen worden beoordeeld op de aspecten hinder, schade en gevaar bui ten de inrichting. Bezwaren tegen de subsidieverlening aan het bedrijf, on democratische gang van zaken bij de grondverkoop, tegen het gestelde dat' de werkgelegenheid met de komst van' het bedrijf zou zijn gediend en het' feit. dat het door de gemeente Temeu- zen gehanteerde rampenplan niet voor-; ziet in een mogelijke calamiteit men letrekking tot broom too.\ gen dientengevolge bij de overweging van de verlening van de vergunning geen rol spelen. In het chloorgebouw en rondom het broomopslagterrein zijn detectoren geplaatst die onmid dellijk zullen waarschuwen als zich lekkages voordoen. De emissies van chloor en broom uit de vernietigings installaties kunnen doeltreffend wor den gecontroleerd door dagelijkse be paling van de loogconcentraties. Aan de vergunningen Is een groot tal voorwaarden verbonden. De hin derwetvergunning telt er ongeveer 200 en de vergunning op grond van de wet luchtverontreiniging 90. Voorgeschreven wordt onder meer, dat de opslagreservoirs voor chloor in een gebouw moeten worden geplaatst. De afstand van het gebouw tot de erf- scheiding moe ten minste 25 m zijn. Het gebouw dient ten behoeve van de toegankelijkheid bij brand of andere ongelukken voldoende vrij te liggen en moet over een goed berijdbaar ter rein langs verschillende wegen te be reiken zijn. Voertuigen van minstens 20 ton moeten bij een ongeval onder alle omstandigheden van deze wegen gebruik kunnen maken. Voorts is be paald welke ruimte rond het gebouw moet worden vrijgelaten, wat de on derlinge afstand tussen de reservoirs dient te zijn en hoe het gebouw moet zijn geconstrueerd. De ruimte van het gebouw moet zijn aangesloten op een chloorvernieti- gingsinstallatie. De capaciteit hierva^ moet minstens zo groot zijn. da 7.5 on chloor in 15 minuten kan worden vernietigd. De installatie moet onder meer bestaan uit twee in serie gescha kelde natronloogtanks. Elke tank moet een inhoud hebben van tenminste 30 kubieke meter en gevuld zijn met een na'tronioogoplossing van 25 procent of een daaraan gelijkwaardige hoeveel heid vloeistof en concentratie van het loog. Een gedeelte van de installatie moet altijd ln bedrijf zijn met een capaciteit die zodanig ls, dat de in houd van het gebouw tan minste vier maal per uur wordt ververst. Dage lijks moeten de concentratie en hoe veelheid loog worden gecontroleerd. De resultaten hiervan dienen in een logboek te worden bijgehouden, dat ter inzage moet liggen voor de con trolerende ambtenaren. Er moet ten alle tijde een voorraad zijn van minstens 250 kubieke meter natronloog van 25 procent. Uitvoerige voorwaarden zijn gesteld ten aanzien van de meetapparatuur, de constructie van opslagreservoirs, con structic van leidingen, aansluitingen en afsluitingen etc. De ontluchtingsinstallaie van het me- thylbromide-omvulstation moe zijn aangesloten op een met water werken de wasser; de ln de wasser gereinigde gassen moeten door en kanaal, dat tot minstens 10 meter boven het maaiveld reikt, naar de buitenlucht worden af gevoerd. De hoeveelheid broomwater- stof mag niet meer zijn dan 10 gram per uur: de hoeveelheid methylbromi de niet meer dan 100 gram per uur. Bij de procesinstallaties moet een wasinstallatie zijn, waarin broom en broomwaterstof kunnen worden ver nietigd. De wasinstallatie moet wer ken met een loogoplossing die ten minste 10 procent natronloog bevat In de uitlaat van deze installatie moet de uitworp van broom voortdnirad worden geregistreerd. De gegevens moeten minstens zes maanden worden bewaard en ter inzage liggen voor de controle-ambtenaren. De gereinigde gassen moeten nit een pijp van minstens 20 meter hoog wor den afgevoerd. De concentratie aan broom mag niet meer zijn dan 1 milli gram per kubieke meter. Het tetrabroomet-haan-fabrikageprooei moet zodanig zijn, dat geen broom naar de buitenlucht wordt afgevoerd. Verder mag door de ontluchting niet meer dan 4 gram tetrabroomethaan en niet meer dan 75 gram acetyleen per uur naar de buitenlucht ontwijken. De verbrandingsgassen van de stoom ketelinstallatie moeten door een schoorsteen van minstens 17 meter hoog worden afgevoerd. Tenslotte hebben g.s. bepaald, dat op minstens vier plaatsen rondom het ge- dcelte van de fabriek waar de reser voirs voor broom en methylbromide worden opgeslagen op ten hoogste tien centimeter boven het maaiveld detec toren worden geplaatst: deze moeen in geval van lekkage van broom of methylbromide in de portiersloge alarm geven. Op een afstand van L! km mag het geluidsniveau van de fa briek niet meer zijn dan 30 dBA. HOOG EN LAAG WATER Maandag 15 maart NAP NAP uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissingen 1.11 198 13.36 223 7.45 217 19.55 201 210 Terneuzen 1.39 215 14.07 240 8.21 226 20.28 Zierikzee 2.35 140 15.06 166 8.14 174 20.29 21.00 151 Hansweert 2.18 225 14.50 250 8.49 243 228 175 Wemeldinge 2.58 171 15.23 197 8.38 202 20.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4