Bewoner 'La Salette' in Vogelwaarde kwam in vlammen om „Groter aantal gehandicapten moet zich in hond organiseren" Dr. C. Boertien ere-voorzitter afd. Zeeland bond militaire oorlogsslachtoffers 2 WMZ herstelt verhouding in aandelenpakket Bij inbraken te Yerseke ongeveer twee mille buit ALMANAK Brand in school in Dauwendaele NVSH WIL WETEN HOE ZEEUWEN OVER ACTIVITEITEN DENKEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 MAART ljftg GON-VOORZITTER A. VAN BEEK IN HULST: te', maar toen bleek het loos alarm te zijn- De politie hield vanaf dat mo ment een extra oogje in het zeil, maar kon niettemin de vermoede lijke brandstichter niet op heter daad betrappen. Wel rokten onmiddel lijk de brandweerkorpsen van Vogel waarde en Hontenisse uit, maar de vlammen grepen zo snel om zich heen dat het gebouw niet was te redden. De vuurzee bedreigde zelfs nog enkele belendende gebouwen, maar door die goed nat te houden, wist men uitbrei ding van de brand te voorkomen. De 24 andere bewoners van het tehuis moesten daarvoor wel vroegtijdig op de been, maar toen de brandweer na enkele uren het sein brand onder controle gaf, konden ze weer terecht in him onderkomen. Behalve de bewo ners trok de tot in de wijde omgeving zichtbare vuurzee ook een groot aan tal nieuwsgierigen naar de Rapenburg. Vanaf negen uur zondagmorgen is de brandweer nog geruime tijd bezig ge weest met nablussen. „MAAR 60.000 VAN 1,2 MILJOEN ZIJN AANGESLOTEN" HULST „Van tie 1.2 miljoen gehan dicapten in Nederland zijn er nog maar 60.01)0 georganiseerd. Dat is een fractie van het totaal en dus veel te weinig. Als we een volwaardige plaats j in de maatschappij willen veroveren zullen we het samen moeten doen. Dan is onze kracht groter". Dat zei voorzitter A. van Beek van de Gehan-I dicaptenorganisatie Nederland (GON); zaterdag tijdens een vergadering van i de GON-Zeeland in 'Den Dullacrt' in Hulst- Hij probeerde daar voor onge veer vijftig gehandicapten het belang van de organisatie uit de doeken te doen. „Men vindt algemeen dat gehandicap ten niet meer volwaardig kunnen deel nemen in de maatschappij. Welnu, het belang van een organisatie is dat ze steun bij elkaar vinden. Zo zijn plaat selijk de verenigingen ook ontstaan, maar er moet nu wel het een en ander veranderen. Er is meer nodig dan gezellige avonden. Gehandicapten zijn zelf al bewuster geworden. Het uitgerangeerd zijn accepteren ze niet meer, ze willen normaal meedoen. Daar ligt voor ons een belangrijke taak" aldus de heer Van Beek. Overi gens vond hij ook dat nog te veel gehandicapten als gevolg van een goe de verzorging te passief zijn. Hoe- verkeerd die houding is, illustreerde hij met enkele voorbeelden. „Heel wat gehandicapten kwamen tot nu toe niet in aanmerking voor aan wao-uickering en vielen terug op de bijstandswet. Per 1 oktober moet de aaw daarin BIJGEBOUW BRANDDE VOLLEDIG UIT VOGELWAARDE Door een felle uitslaande brand is zon dagmorgen vroeg een houten bijgebouw van het gezinsver vangend tehuis 'La Salette' in Vogelwaarde tot aan de grond toe verwoest. In de vuurzee kwam de 42-jarige Jacob Ser- mijn om het leven. Een andere tachtigjarige bewoner, die ook sliep in het bijgebouw (dat verder dienst deed als opslag plaats), kon zich bijtijds red den. De rijkspolitie Vogelwaar de van de groep Hontenisse heeft een sterk vermoeden dat de brand is gesticht. Er wordt dan ook een diepgaand onder zoek ingesteld. Een verdachte is zondag al scherp aan de tand gevoeld, maar de politie wilde daarover nog geen verdere me dedelingen doen. Zondagavond zat deze verdachte nog ingesloten in het groepsbureau te Kloosterzande. De technische recher che had zondagavond het onderzoek naar de oorzaak van de brand nog niet afgerond. Evenmin was toen al Iets bekend van de omvang van de schade. "La Salette' ls tegen brand verzekerd. Het vermoeden dat er sprake was van brandstichting rees kort nadat zon dagmorgen om ongeveer tien voor zes de brandweer de melding binnenkreeg Koffieconcert van Jo Juda en Sumiko Nagaoka AXEL De violist Jo Juda, oud concertmeester van onder meer het Amsterdamse Concertgebouworkest en zijn vaste begeleidster, de uit Japan afkomstige pianiste Sumiko Na gaoka hebben zondag in het cultureel centrum "De Halle' in Axel een koffie- ooncert gegeven. Het duo speelde voor de pauze een sonate van Georg Fr. Hands! en een sonatine opus 137 van Franz Schu bert. Na de pauze .volgden de sonate voor viool en piano van Claude De bussy en preludium met variaties van de 18e eeuwse Italiaanse componist Gaetano Pugnani. Het enthousiaste publiek, dat de benedenruimte van "Da Halle' vrijwel geheel vulde, kreeg tot slot een toegift van Jo Juda en Sumi ko Nagaoka: het laatste deel uit de sonate voor viool en piano van Cesar Franck. dat rookslierten opstegen uit het aan de Rapenburg gelegen tehuis. Zaterdag avond rond elf uur was men ook al gealarmeerd voor brand in Ta Salet- GOES Per 1 januari van dit jaar heeft de Watermaatscliappïj Zuid west-Nederland (WMZ) het geplaatste aandelenkapitaal bijgesteld. Volgens de statuten is een dergelijke bijstel ling om de vijf jaar noodzakelijk. Door de uitgifte van aandelen aan dei gemeenten op Goeree-Overflakkee en de provincie Zuid-Holland in verband met de fusie met de stichting "Drink waterleiding Goeree en Overflakkee was de in de statuten voorgeschreven! aandelenverhouding doorbroken. Nu is die verhouding hersteld. De verhouding is: 40 procent eigen dom van - de provincie Zeeland, 10 procent van de gemeente Termeuzec, 10 procent van de gemeente Vlissin- gen en 40 procent van de overige gemeenten (naar evenredigheid van het aantal inwoners) én de provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland. Bij de herverdeling van de aandelen is ook rekening gehouden met het inwo nertal van de gemeenten per 31 janua ri 1975. Voor de gemeente Middelburg ls het inwonertal in het voorzienings- gebied van de WMZ (Stromenwijk, Nieuw- en St. Joosland en St-Lau- rens- rens) in aanmerking genomen. Per 132 inwoners van een gemeente is één aandeel toegewezen. Bij de vorige bijstelling van de aandelenverdeling (in 197il) was dat één aandeel per 125 inwoners. De nieuwe verhouding van het aandelenbezit betekent dat alleen ivoor de gemeenten Middenschouwen, Ossendrecht, Sas van Gent en Tholen géén wijziging in het aandelenbezit is gekomen. Er zijn nu 5390 aandelen verdeeld. In de oude situatie waren dat er 4922. De provincie Zeeland heeft nu 2.156 aandelen toegewezen gekregen (het waren er 1844). Terneu- zen en Vlissingen hebben elk 539 aan delen (het waren er 461). Auto's botsten bij Zaamslag: een vrouw gewond ZAAMSLAG Bij een aanrijding op de kruising Molenweg-pGroeneweg bij Zaamslag is zaterdagmiddag mevrouw D. K. G.-de P. uit Terneuzen vrij ernstig gewond geraakt. Zij zat in de auto. bestuurd door haar echtgenoot P. de P., die op de krui sing geen voorrang kreeg van de over de Groeneweg naderende automobilist J- van de E. uit Temeuzen. Het slach toffer werd uit de auto geslingerd en daarna nog eens overreden. Dokter H. Verboom uit Zaamslag verleende eer ste hulp en liet de vrouw overbrengtn naar het Elisabethziekenhuis in Sluis kil. Beide auto's werden zwaar be schadigd. YERSEKE In de naelit van zater dag op zondag is bij inbraken in de kantoren van drie mossel- en oester- firma's te Yerseke ruim 2.000,ont vreemd. Bij de drie diefstallen zijn de deuren van de kantoren met een pun tig voorwerp geforceerd. Daarbij is veel schade aangericht. De rijkspolitie te Reimerswaal vermoedt dat de drie inbraken het werk zijn van één groep of één persoon. Drie weken geleden is in het weekein de eveneens een inbraak gepleegd in het kantoor van de firma Van der Plasse te Yerseke. De daders gingen daarbij op vrijwel identieke wijze als de inbrekers van afgelopen weekeinde te werk, aldus een woordvoerder van de politie- Bij de firma Pekaart te Yerseke werd een bedrag van f2.000.ongeveer de helft in guldens de rest in buitenlandse valuta, ont vreemd. De buit bij de firma Prins bedroeg ƒ100,Bij de firma Scheele wordt, niets vermist. De rijkspolitie van Reimerswaal heeft in samenwer king met de technische recherche in Middelburg, de zaak in onderzoek. Zeeuwse Kopstoot Kopstoten zijn een rage geworden in het hedendaagse voeiöal. Zeeland speelt wat dat betreft ook zijn partijtje mee. Zo liet een voetbalenthousiast en caféhouder (de ideale combinatie) ons onlangs meegenieten van een historisch kop-incident. Een geroutineerd voetballer was gevreesd om zijn kopballen. De man had een truc. Hij ging met een toepet door het leven en zo ook op het voetbalveld Wanneer er dan weer zo'n loep- zuivere voorzei kwam, torende de namaak-kruin boven alle verdedi gers uit om met een korte knik kende beweging de lederen ploert richting doelman te stuwen. Door gaans wipte dan ook het toepet van zijn schedel en menig keeper heeft in de loop der jaren het ver keerde voorwerp klemvast gepakt. KRO.RKK zond hoogmis vanuit kerk in Goes uit GOES Rechtstreeks vanuit de rooms-katholieke kerk tn Goes heeft de KRO/RKK zondagochtend een hoogmis uitgezonden. De mis werd ge celebreerd door de pastoors F. Bas- tiaanse en H. Boekelman De mis werd uitgezonden via de televisiezender Ne derland 1. De uitzending duurde een klein uur- De 14-jarige organist Peter Priem, het parochieel mannenkoor en het jongenskoor van de Zeeuwse Koor school onder leiding van Evert Heij- bloek verleenden medewerking. Voor ae hoogmist bestond bijzonder grote belangstelling. MIDDELBURG Een door nog onbe kende oorzaak veroorzaakte brand heeft zondagmiddag kort na het mid daguur voor ettelijke duizenden gul dens schade veroorzaakt in de rk 'Gau- deamusschool' voor kleuter- en basis onderwijs aan Westmede in Dauwen daele Middelburg-Zuid. De brand trof vooral de aula van de school. Het vuur tastte het gehele dak van de aula aan. Bovenlichten spron gen en er ontstonden verschillende ga ten in het dak. De Middelburgse brand weer, die met groot materieel uitrukte, had de brand binnen een uur bedwon gen. maar was ook daarna nog bezig met de nablussing. De recherche heeft de zaak in oadeizoek. Kortsluiting kan de oorzaak zijn, maar het is niet uit gesloten, dat kinderen in de school zijn geweest die mat vuur hebben ge speeld. verandering brengen, maar die wet roept veel weerstand op. Sommige politieke groeperingen willen de socia le verzekeringswetten inkrimpen. Die zijn inderdaad duur, maar zolang men zegt dat wij niet volwaardig kunnen meedoen, zal de wetgeving op dit punt sluitend moeten zijn". Hij noemde verder het gebrek aan inspraak, dat de gehandicaptenorgani satie tot nu toe ondervond bij de bijvoorbeeld de voorbereiding van nieuwe wetten en bestuursmaatrege len. Er is volgens de heer Van Beek op dat punt op het ogenblik een kentering ten goede. „Maar er ligt voor de organisaties neg erg veel werk. Een belangenorganisatie is ab soluut noodzakelijk, als u zich niet sterk maakt wordt er onherroepelijk over u heen gewalst", merkie hij op. De GON-voorzitter noemde als voor beeld van hoe gehandicapten die een plaats opeisen de eerste slachtoffers zijn. Daarom zoeken we nu naar ande re oplossingen, onder meer activitei tencentra". Samenvattend zette de heer Van Beek een aantal belangrijke taken voor het hoofdbestuur van de GON op een rijtje: de organisatie moet verder worden uitgebouwd, er moet een gro te landelijke gehandicaptenorganisatie komen (nu voorbereid binnen een 50.000 leden omvattende federatie), ae organisaties moeten streven naar meer inspraak pp hoog niveau als het om him belangen gaat, ook op Euro pees niveau, mensen en moeten zo doelmatig mogelijkt dienste van de gehandicapten W? de gehandicaptenrecreatie heef re stimulansen nodig. Maatschappelijke werk Volgens directeur F. Zaeijen van h» landelijk GON'-bureau hebtea t*L: maatschappelijk werkers op he: rj& blik te weinig notie van de spanfE. problemen van gehandicapten. Van* de organisatie is daarom kritiek*!! uit op de opleiding. .Het maatsch» pelijk werk faalt te dikwijls en dT, onlangs ook door erm toegege»- zei de heer Zaeijen Er zijn voV-' hem te weinig dienstverleners w» gehandicapten. Daarom start de o» nisatie binnenkort met een cursi sociaal consulent, die niet in de W ste plaats is bestemd voor het pka-- selijk kader. Hij bestempelde de com municatie tussen leden en hoofde stuur en -bureau als 'niet altijd ere- goed. .Het hoofdbureau krijgt bf. voorbeeld dagelijks een schat aan ie- formatie binnen, die een grote dear., oigheid oplevert. De leden hebben e- recht op daarvan mee te profiteren" aldus de heer Zaeijer. Hij zag de gehandicaptenorganlsü» in de eerste plaats als een vakbond met een professioneel bureau, dat t» hulp kan worden geroepen als mtc plaatselijk gee raad weet met tei bepaalde situatie. De brandweer kon het afbranden van het houten gebouw niet voorkomen. een miljoen gulden aan prüzen Te winnen In tie Nationale Puzzelaktto tb.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten „Oorlog is voor vele gehandicapten niet voorbij" Twee maanden durende actie moet antwoord geven VERMOEDELIJK BRANDSTICHTING INSTALLATIE DOOR LANDELIJKE BONDSVOORZITTER VLISSINGEN Commissaris der ko ningin dr. C. Boertien is zaterdag ge ïnstalleerd als erevoorziter van de afdeling Zeeland van de Bond van Ne derlandse Miliaire Oorlogsslachtoffers (BNMO). De installatie werd verricht tijdens de jaarvergadering van de afdeling in de marinekazerne in Vlissingen door de landelijke bondspresident van de BNMO, \V. Ch. J. M. van Lanscliot. Als uiterlijk teken van het erevoorzit terschap deed de heer Van Lanschot de commissaris letterlijk 'de das om'. Onder applaus van de talrijke aanwe zigen bleek dr. Boertien deze vereni- gingsdas foutloos te kunnen strikken. In een kort woord zei de commissa ris doordrongen te zijn van het be langrijkste werk dat de bond voor de militaire oorlogsinvaliden doet. „Voor velen wordt het leven met een handi cap steeds moeilijker. Daardoor duurt bijvoorbeeld de vijfdaagse oorlog van mei '40 voor een aantal slachtoffers nog steeds voort. De oorlog richt won den aan. die de tijd niet heelt." Aldus dr. Boertien, die er op wees dat de activiteiten van de BNMO niet al leen landelijk zijn gericht, maar via de wereldfederatie van oorlogsvetera nen (WFV) zich ook op het internatio nale vlak afspelen. Hij noemde het van het grootste belang, dat in een tijd van toenemende bewapening deze we reldorganisatie zich tot de regeringen wendt om nieuwe gevaren te helpen keten en de vrede te bewaren. Bondsvoorzitter Van Lanschot had eerder gesteld dat de ruim dertig jaar bestaande BNMO zich nog steeds moet inzetten om de juise waardering te krijgen voor de In de oorlog gebrachte offers. ..Er is in die jaren veel bereikt, maar we moeten blijven doorvechten om die materiële en immateriële voorzie ningen voor onze leden te verkrijgen, die nu nog ontbreken." Aldus de heer Van Lanschot. die voorts zei dat de BNMO nog geen streep wil zetten on der het herdenken van de tweede we reldoorlog, omdat die oorlog voor ve len nog steeds niet is afgelopen: .,Een aantal slachtoffers moet de rekening van die oorlog nog dagelijks betalen." Als belangrijke stappen in het inhalen van de "beschamende achterstand in Nederland in de nazorg ran militaire gehandicapten' zag de heer Van Lan schot behalve de verbetering van de pensioenen ook de nu in Doorn, nog bij wijze van proef, verrichte sociaal- medische onderzoeken, die zo nodig tot 'groot onderhoud' van de gehan dicapten zal leiden. Hij noemde het daarbij nog wel gewenst, dat bijvoor beeld om de twee jaar wordt nage gaan welke resultaten de toegepaste behandelingen hebben gehad. Na onder meer te hebben gememo reerd dat een vorige commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, een vooraanstaande plaats in de bond heeft ingenomen, concludeer de de bondspresident dat ook de af deling Zeeland door de jaren heen een belangrijke rol heeft gespeeld. Als uiting van deze waardering bood hij daarop'aan afdelingsvoorzitter P. Pa ree de bondsvlag aan. Zilccren kruis De heer Paree kreeg vervolgens voor de wijze waarop hij al ruim 25 jaar leiding geeft aan de afdeling door de heer Van Lanschot, het zilveren bonds- kruis van bijzondere verdienste opge speld. De heer Paree had eerder namens de afdeling de heer Van Lanschot bedankt voor diens inzet voor de militaire oor logsslachtoffers. .,Niet door de leden demonstratief met rolstoelen de straat te laten opgaan, maar dankzij een bee- re tactiek heeft het hoofdbestuur veel voor ons ween te bereiken". Aldus de afdelingsvoorzitter, die er nog op wees dat door de afstand in tijd van de hui dige jeugd nog moeilijk begrip kan worden verlangd voor het leed dat de oorlog aan velen heeft berokkend. De heer Paree: ,.Dat wensen wij ook niet. Onze inspanning moet er juist op ge richt zijn om deze jeugd de oorlogs ellende te hesparen." Eveneens uit handen van de heer Van Lanschot kregen tijdens deze jaarver gadering de heer L. Bakker en me vrouw J. Overmaire-Hegberg de bonds- onderscheiding voor het 10-jarig lid maatschap en mevrouw S. Hoff-van Rosevslt en de heer M. van 's West einde de onderspheiding voor het 25- jarig lidmaatschap uitgereikt. Aan het begin van de vergadering wa ren de aanwezigen verwelkomd door de commandant maritieme middelen Schelde, tevens commandant van de marinekazerne, kapitein-ter-zee-vlieger W. J. Huber. Tot de gasten behoorden onder meer luitenant-kolonel P. J. van Splunter. militair commandant Zeeland en gar nizoenscommandant Middelburg, ver tegenwoordigers van de bond van oud strijders en van de Belgische zuster organisatie voor oorlogsinvaliden. Bijeenkomst in 'De Veste' te Goes GOES De Zeeuwse afdelingen van de NVSH gaan in een twee maanden durende actie proberen om er achter te komen hoe de Zeeuw over de NVSH denkt en wat diezelfde Zeeuw ervan verwacht. Waarschijnlijk nog deze maand en in april zal een regionale actie worden gehouden, ondersteund door de 'Verenigingondersteunings groep' van de landelijke organisatie. Opzet van die actie is het produceren van een 'sociale kaart' van Zeeland en tegelijkertijd het peilen van de meningen over de NVSH. De NVSH Zeeland en West-Brabant (overigens nauwelijks vertegenwoor digd) boog zich zaterdag, tijdens een bijeenkomst in "De Veste' in Goes een hele dag over de activiteiten van de vereniging, over eventuele wijzigingen en over de organisatie van de NVSH op zich. Landelijk voorzitter W, van der Geer, die aanvankelijk had toege zegd de bijeenkomst'met zijn aanwe zigheid op te zullen luisteren, was ver hinderd. Hij liet zich vervangen door het algemeen bestuurslid H. de Vroom, die schematisch een overzicht gaf van de activiteiten binnen de NSVH. Hij noemde de middelenverkoop, de infor matie, de telefonische hulpdienst (waaraan ook in Zeeland wordt ge werkt), de werkgroepen, de praatgroe pen. de onbmoteingsavonden en de thema-avonden. ,.Het is duidelijk dat de NVSH niet dat clubje van mensen is dat zich alleen maar interesseert, in zomaar seksualiteit, want, die ge dachte leeft nog bij een heleboel Zeeu wen. Zo'n telefonische hulpdienst bij voorbeeld is heel wat, meer en die kan erg belangrijk zijn. Het wordt tijd dat men eens doorkrijgt waarmee de NVSH werkelijk bezig is", zou een van de aanwezigen later op de dag zeggen. De voorzitter van de organiserende af deling 'De Bevelanden' H. Verbeek opende de bijeenkomst. Hij noemde de doelstelling van de NVSH nog eens: ..Bijdragen leveren tot emancipatie van mens en gemeenschap." En de begin selen: ,-Alle mensen zijn gelijk in waar digheid. ieder mens heeft het recht in vrijheid een keuze te doen uit zijn mo gelijkheden en de samenleving dient deze beginselen te waarborgen, zowel geldend voor seksu j 1 gedrag als voor elk ander sociaal gedrag. Die ideolo gie en de uitvoering ervan in enige mate vertalen is de bedoeling van de ze dag." Algemeen bestuurslid A. Verschoor. De installatie van dr. C. Boertien tot ere-voorzitter van de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van oorlogs slachtoffers. speciaal belast met de oplossing v. problemen van de niet-professione! opvang en hulpverlening, gaf et overzicht van die hulpverlening t verdere activiteiten van de NVSH. E zei bijvoorbeeld: ,-We moeten haixi te keer gaan tegen zaken als: ,,die brie' van onze vriend in Rome. Daaröoo- komen ongetwijfeld weer mensen in gewetensnood." En over de verende ringen binnen de NVSH: .We hebben ons inderdaad lange tijd vooral bte" gehouden met vooral de seksualiteit Er is veel veranderd door de jaren heen. maar één basisgedachte is geble ven: het recht om als mens zelf te be palen wat het beste voor hem of haar is, als het bijvoorbeeld gaat om ge zinsplanning." De heer Verschoor waarschuwde voor een al te hoogharti ge opstelling bij de hulpverlening: „Er is geen enkele reden om op mensen, die zogenaamd nog niet zo ver zijn, neer te kijken. Ik heb afschuwelijk de pest aan die houding van 'wij zijn een stuk verder en kijk eens naar die rot- maatschappij. Wil je echt aan hulp verlening doen. dan moet je naast de mensen gaan staan." Tenslotte vertelde vormingsmedewerk ster J. Galjé uit Roosendaal een en ander over de vormings- en voorlid tings actiwïtei tenNa de lunchpaus volgde een groepsdiscussie ter afslui ting van de bijeenkomst werd een eind conclusie geformuleerd. De aanwezi gen kwamen tot de conclusie dat hr afdelings-functioneren overkoepeld moet gaan worden door het regiona?' functioneren. In het najaar van 197F zal verder een basisopleiding starter voor de afdelingsactivisten. Die oplei ding vloeit voort uit de landelijke op leiding groepsbegeleiding. De basisop leiding, zoais die straks in Zeeland van start gaat, wordt toegespits op he' groepswerk, de individuele hulp (or der meer telefonische hulpdienst) en de voorlichting. Nieuwe leiding van WMZ op Schouwen- Duiveland GOES De Watermaatschappij Zv west-Nederland heeft een nieuwe tram portleiding tussen Zierikzee en Brui-- nisse geprojecteerd. Een deel van c leiding moet nog voor de zomer va dit jaar gereed zijn- De WMZ leg: ö5 leiding aan na een groot aant? klachten over de druk, afkomstig in: het oostelijk deel van Schouwen-Dr. veland. Voor het eerste deel van de leidig heeft de raad van commissaris sen nu een krediet beschikbaar v steld. Het gaat om een leiding me' een doorsnee van 400 millimeter er een lengte van 4 kilometer, die loop- van Zierikzee naar Schuddebeurs. 1> rest van de leiding wordt in 1916 aangelegd. Verwacht wordt dat, war neer de eerste fase voor de zomer 1976 gereed is, de leidingwaterdruk het oostelijk deel van Schouwen-Dr veland zal verbeteren. OPKLARINGEN Opklaringen, met voornamelijk late op de dag plaatselijk een buL Meest matige, in het Waddengebied af en toe krachtige wind uit oost tot zuidoost- Maximumtemperaturen van 5 graden op de Wadden tot 12 graden in bfl zuiden van het land. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag: Droog en vrij zonnig. In het algemeen verandering In temperatuur- Weersvooruitzichten in cijfers germc" deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 2 ri* 10; min. temp omstreeks 0 graden; max. temp.: omstreeks 8 graden: kans op een droge periode van minstens L uur: 95 procent: kans op een gen» droog etmaal: 80 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 2 to- 10; min- temp.: omstreeks 0 graces- max- temp.: omstreeks 7 graden: kari> op een droge periode van minstens u uur: 95 procent: kans op een gehee. droog etmaal: 80 procent. NJ. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 graden en voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven woorden. 16 maart 1976 ZON EN MAAN Zon op 06.52 onder 18-1° Maaa op 19.46 onder 065° "396 -Zareska prijzen: 198lkruissteekkussenpakketten met een winkel waarde van ca. 19,- en 198 kruissteekloperpakketten met een winkelwaarde van 35,60 per stuk. Kompleet met stramien, wol, naald en werkbeschrijving. Geschonken door Hageo Hengelo (O)"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2