Ons Eibernest blijft superieur Peter van Nassau werd jeugdkampioen biljarten, Zeeuw Verbiest derde VERSTRAETEN VERRAST IN WAASLAND ZOWEL PRIEM ALS BUKACKI IN DE SPRINT... Mattie Corstanje als 2e naar halve finale Wim de Waal verspeelde hoge klassering Promotie 1e klas: vier kandidaten Toine toch Zege Gödde te kloppen PROVINCIALE ZEEUWSE COUHANT sport 14 ROTTERDAM - Wie tijdens de afgelopen maanden mocht hebben getwijfeld aan de superioriteit van het Haagse Ons Eibernest in de top van het Nederlandse mi crokorfbal. is na de finale om de nationale titel, zaterda gavond in de door bijna 7000 uiterst deskundige toe schouwers tot de nok toe uitverkochte Ahoyhal in Rot terdam heel snel tot de werkelijkheid teruggekeerd. Want nadat eerst het tweede achttal van de Eibers kam pioen werd van de reservehoofdklas na een 9-6 zege op Allen Weerbaar II uit Amsterdam, maakte het hoofd team van Ons Eibernest vooral dank zij een grandioos gespeelde tweede helft het Eindhovense Deto tot een kansloze formatie: 13-9. De Brabanders stuitten in dit inferno van spanning niet alleen op hun eigen nervositeit, maar ook op het surplus' aan techniek, snelheid, schotnauwkeu righeid en aanvalsvariaüe van de ze venvoudige landskampioen uit Den Haag, die bovendien dreef op zijn grote ervaring en de precisie van aanvoerder Ruud Emmerik, die maar liefst zes maal raak mikte. Kort gezegd: de compleetste ploeg verzekerde zich meer dan verdiend van de Nederlandse microti tel. Vele insiders hadden al voor het be gin van deze competitie Ons Eibernest als finalist (en winnaar) aangewezen: het ging er slechts om wie als kansloos geachte tegenstander zou fungeren. Niettemin brachten de Hagenaars hun trouwe aanhangers aan het weifelen, toen ze in het verloop van de competi tie in de B-hoofdklas twee maal klop kregen van het Dordtse Deetos. Er was zelfs een beslissingswedstrijd tussen Ons Eibernest en Deto nodig om de winnaar van de B-klas aan te wijzen: in deze barrage trokken de Eibers de za ken weer recht door met 8-7 te winnen. Toen ook Deto na een beslissingswed strijd tegen HKV Den Haag eerste werd in de A-hoofdklas. was een span nender finale nauwelijks denkbaar. Toch is dit sluitstuk van een van spanning zinderende competitie bijna in een anticlimax geëindigd. Vlak na de rust namen de Hagenaars namelijk een verbazingwekkend grote voor sprong van 9-4. Met een wanhoopsof fensief bracht Deto (gesteund door het gros van het publiek dat de kant van de zwakste koos) de achterstand tot twee punten terug, maar verder kwa men de Eindhovenaren niet. „In feite was die achterstand te groot voor het ongeroutineerde Detos", verklaarde de Eindhovense coach Rinus Munni- kes. „We hebben nooit zoals de Eibers topkorfbal gehad waaraan we ons konden optrekken. We hebben het al lemaal zelf moeten uitzoeken en daar door was de spanning voor ons te groot en speelde bovendien Ons Ei bernest een te knappe wedstrijd". Deto begon overigens uitstekend door de bal lang in de ploeg te houden lop die manier moet je inderdaad Ons Eibernest aanpakken) en een 2- 1 voorsprong te nemen. ..We vergaten echter die tactiek voort te zetten, waardoor de bal te snel in de Haagse aanval terecht kwam, met funeste ge volgen". analyseerde trainer Munnikes. In die aanval van Ons Eibernest OOSTERHOUT - Zeeuws en ZEBRA-damcskampioene Mattie Corstanje van Volharding uit Goes heeft tijdens de voorwed strijden loeslelturnen in de sectie wedstrijdsport voor het Neder lands turnkampioenschap in Oos- tcrhoul een uitstekende tweede plaats én daarmee het recht ver- oeverd deel te mogen nemen aan de halve finale op 11 april in Lo- chem. In deze voorwedstrijden voor Zuid-Nederland (met Gelderland en Overijssel bij Zeeland, Noord- Brabant en Limburg ingedeeld was het een uitgebreid 'zuid') moest de Zeeuwse kampioene met miniem verschil de eerste plaats laten aan Jolanda van Eijnden van PSV Eindhoven, die 31.65 punt veroverde tegenover Mattie Corstanje 31.40 punt. Na drie on derdelen stond de Goese turnster nog met 23.70 tegen 23.60 op de eerste plaats, maar op het laatste onderdeel, de vrije oefening, kreeg Mattie Corstanje 0.35 punt minder dan Jolanda van Eijnden, die als laatste toestel de balk had: 7.80 voor de Goese, 8.05 voor deBra- bantse. Overigens bleek toen, dat de balk het struikelblok voor de ZEBRA- kampioene was geweest: ze viel er een keer af en dat bracht haar to taal voor dit toestel op 7.25. We liswaar turnde Mattie Corstanje een fraaie 'gestroomlijnde' brugoe- fening, maar het was niet vol doende om Jolanda van Eijnden van de eerste plaats te verdringen. Overigens gaf deze klassering een vertekend beeld, want de voor naamste favoriete voor de eerste positie. Monique van der Heijde. eveneens van PSV Eindhoven, blesseerde na drie onderdelen - ze had toen een royale voorsprong opgebouwd - bij de laatste sprong vanm de vrije oefening haar achil lespees zodanig, dat ze niet meer aan het vierde toestel kon werken, hetgeen haar uiteraard kansloos maakte in deze titelstrijd. Zierikzecse Anja van Iwaarden, bij de ZEBRA-titelstrijd tweede achter Mattie Corstanje, plaatste zich met een achtste plaats (26.95 pt) eveneens bij de eerste tien turnsters, die het recht verkregen deel te nemen aan de halve finale. Mariska Govers van Volharding haalde de beste tien net niet: door een mislukte brugoefening moest ze genoegen nemen met een elfde plaats Haar puntentotaal: 25.80. Voor Jolanda van Eijnden had de jury de volgende waardering: vrije oefening 7.50, balk 8.05, paard 8.20 en brug 7.90: voor Matthie Cor stanje was de jurering: vrije oefe ning 7.80, balk 7.25. paard 8.00 en brug 8.45. Voor Anja van Iwaarden tenslotte was de waardering: vrije oefening 7 30. balk 6.80. paard 6.95 en brug 5.90 MCE (ANP) - Wim de Waal uit Axel heeft zaterdag tijdens het tweede gedeelte van de zesde etappe van Parijs - Nice een hoge eindklassering verspeeld Vlak voor het einde kreeg Roy Schrn- ten, zijn kopman, een lekke band. Terwijl alle Franse ploeggenoten Schuiten voorbij reden, stopte De Waal om Schuiten snel weer bij het peloton te brengen, hetgeen niet lukte. De Waal zei: „Toch jammer. Ik heb toch een goede Parijs-Nice gereden". MIDDELBURG - Bruse Boys heeft met de 0-0 tegen Nieuwdorp zijn ccr. sle plaats in de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie zo gWd als veilig gesteld. De tweede promo tieplaats is nog reden voor volop spanning, met nog minimaal vier kandidaten.' Uitslagen: Amemuiden 2-Spui 2-0 Brouwershaven-Serooskerke 1-0; Ces hjnsplaatse Boys-'s-Heer Arendskerke 2-0. GPC-WIK 1-0. Bruse boys 17 11 3 3 25 39-19 Nieuwdorp 18 10 4 4 24 39.21 AmemuJden 2 1 7 9 4 4 22 22-12 Colp Boys 17 9 4 4 22 20-20 Serooskerke 16 9 1 6 19 38-20 WIK 17 8 2 7 18 24-24 GPC 17 6 4 7 16 23-21 Wemeldinge 17 6 4 7 16 2323 Brouwershaven 18 6 4 8 16 25-23 Veere 16 4 4 8 12 25-31 's H Arendskerke 17 4 4 9 12 20-35 Spui 17 0 2 15 2 U-54 BRUSE BOYS-NIEUWDORP - On danks de 0-0 kan van een goede wed strijd gesproken worden Nieuwdorp mag nog het meest tevreden zijn, want 70 minuten van de wedstrijd domi neerde Bouse Boys. Alleen de eerste tien min-ten en eenzelfde periode na rust was de strijd gelijkwaardig. De Nieuwdorp-doelman Den Hamer en ook wat pech stonden Boys- doelpunten in de weg. Nieuwdorp moest het van uitvallen hebben, dik wijls geleid door Adrie Schoolmees ter. Wim Geluk kopte op de lat. Kees Willemse trof de paal, Freddy Hooft- man schoot net naast en Jaap van t Leven net over. Kansen voldoende, maar het bleef 0-0. BROUWERSHAVEN-SEROOSKERKE - De eerste helft was er van krachts verschil geen sprake. Han Lobbezoo verscheen alleen voor het Brouwershaven-doel. maar Ronald Lievense plukte hem de bal van de schoen. Aan de andere kant misten Everwijn en Bokelaar. Achttien minu ten na rust bereikte Piet Bokelaar on verwacht - Everwijn had gemist-Tom Gunst, die de stand op*T-0 bracht. Se rooskerke probeerde toen wel even. Rien de Boer moest zelfs op de lijn redden, maar allengs zakten de bezoe kers weg en bleef de stand niet onver diend 1-0. ARNEMUIDEN 2-SPUI - Een tamme wedstrijd, met weinig hoogtepunten. Amemuiden was weliswaar iets beter, maar Spui probeerde toch te blijven voetballen, hing niet voor het eigen doel en kreeg zelfs enkele kansen. Na 20 minuten schoot Han Moerland een van de Spui-doelman terugspringende bal in: 1-0. Onder aanvoering van een sterk spelende Buys Dijke op het mid denveld kwam Amemuiden na een kwartier spelen in de tweede helft op 2-0. Uiteraard wel verdiend. COL BOYS-ARENDSKERKE - Een matig spelende thuisclub kreeg in de eerste helft veel kansen, maar benutte er slechts één: na 26 minuten door Kees Tazelaar: 1-0. Een fel aanvallend 's-Heer-Arendskerke eiste de tweede helft voor zich op. Vier minuten voor het einde leek het gelijk te worden, maar de doorgebroken Piet Harinck werd door doelman Verburg net op tijd gestuit, waarbij de laatste waarschijn lijk een gescheurde rib opliep. In de laatste minuut maakte Dirk de Pree er nog 2-0 van. GPC-WIK - De gelukkigste ploeg won. Vorige week had GPC wat pech, maar nu zat het 37 minuten na de rust be slist mee. Jos de Meijer kopte een voorzet achterwaarts naar het doel en met een fraaie boog verdween de bal over de WIK-doelman: 1-0. De wed strijd was gelljkopgaand geweest, met weinig kansen. TERNEUZEN - Ook Peter Gödde heeft zijn eerste zege van dit wielersei- zoen op zak. Hij triomfeerde zondag in "net Belgische Harelbeke na een wed strijd van 125 km met 75 vertrekkers Zaterdag veroverde Peter Gödde ook al een schitterende vijfde plaats in Drongen, waar Van Wijngaarden zege vierde. De Goede uitslagen van Gödde zijn opmerkelijk omdat hij iemand is die altijd zeer moeilijk op gang komt en die het vooral van het warmere weer moet hebben. scoorde aanvoerder Emmerik treffers op beslissende momenten: van 2-2 naar 4-2 en van 5-3 naar 7-3. doelpunten die het zelfvertrouwen van Deto onder mijnde En terwijl de Eibers bijna dan send doorgingen ogenstrelende aan- valspatronen uit te voeren, probeerden de Eindhovenaren tevergeefs met slecht gerichte verre ballen te scoren, daardoor het combineren vrijwel ver waarlozend Van een 9-4 achterstand slaagde de Brabanders er in tot 10-8 terug te ko men. maar Ons Eibernest won een bijna tien minuten durend gevecht om het volgende doelpunt: Maika Duiven voorde nam het eerste 'damesdoel- punt" voor haar rekening, waarna Ron Regeer van zeer ver beslissend uit- haalde- 12-8 Twee dames namen de laatste treffers voor hun rekening: Anja Breukers voor Deto en de voort reffelijk spelende Jirska van Dijk voor de Eibers. Het scoreverloop van deze finale was als volgt: 1-0 voor Ons Eibernest (Ruud Emmerik). 1-1 (Jan van der Peut). 1-2 (Henk Snel). 2-2 (Cort van Dijk). 3-2 en 4-2 (Ruud Emmeriki. 5-2 (Cort van Dijk). 5-3 (Ane Hiemstra). 6-3 en 7-3 (Ruud Emmerik). 8-3 (Ron Regeeri. 8-4 (Henk Snel). 9-4 (Ruud Emmerik). 9-5 (Jan van der Peut). 10-5 (Cort van Djjk), 10-6 (Henk Snel). 10-7 (Jan van der Peut), 10-8 (Jan van der Peut). 11-8 (Maika Duivenvoorde). 12-8 (Ron Re geer), 12-9 (Anja Breukers) en 13-9 (Jirska van Dijk). Voor de microfinale van volgend jaar moet het KNKV nu om gaan zien naar een nog grotere hal dan de Ahoy, want in een mum waren na de start van de voorverkoop de 6200 zitplaatsen al in februari verkocht, waarna duizenden liefhebbers teleurgesteld moesten wor den. Onder de bijna 7000 toeschouwers honderden Zeeuwen, die met bussen en particuliere auto's naar Rotterdam waren getogen. Naast topkorfbal was er deze avond ook topmuziek te beluis teren: de Marinierskapel onder leiding van kapitein-directeur J. J. Koops, die in de pauze voor de nodige 'afleiding' zorgde. Commissaris der koningin mr. Maarten Vrolijk van Zuid-Holland reikte tenslotte aan aanvoerder Ron Regeer van Ons Eibernest de beker uit. PETER VERHAGE ROTTERDAM - Door een 13-9 over winning op Deto is Ons Eibernest za terdag Nederlands kampioen micro korfbal geworden. Op de foto de vreugde bij hel team. met in het mid den aanvoerder Ron Regeer, die trots de fraaie beker toont. VLISSINGEN - Na een spannende strijd met zijn opponenten John van Schie uit Schiedam en de 12-jarige Hajo Verbiest uit Sluiskil is Peter van Nassau uit Roosendaal dit weekeinde in het dienstencentrum Bachten- kommc in Vlissingcn Nederlands jeugdkampioen biljarten 3e klas libre geworden. Het was de eerste maal, dat de 18-jarige timmerman uit de Bra bantse stad deelnam aan een dergelijk toernooi. „Ik heb tot nu toe alleen maar meege daan aan wedstrijden van mijn club JBV, die twee jaar bestaat. In die twee jaar heb ik erg veel geleerd van mijn trainer Frans van Hoey uit Etten-. Leur", liet Peter van Nassau weten, er aan toevoegend vooral in de eerste en de laatste partij erg zenuwachtig te zijn geweest. Tot aan de laatste ronde hadden nog drie van de zes finalisten kans op de ti tel. In die finalepartijen stonden achter de tafels Peter van Nassau tegen Jos Broeders uit Zevenbergen en Hajo Verbiest tegen Jos Broeders uit Ze venbergen en Hajo Verbiest tegen John van Schie. Er waren ettelijke mogelijkheden om tot een beslissing te komen: de een voudigste was dat Peter van Nassau won. Als Van Nassau verloor en Van Schie won, zou de Schiedamse jonge man de titel grijpen, als beiden verlo ren zou de titel bij Verbiest in Zeeland blijven.. Het werd de eenvoudigste be slissing: Peter van Nassau won en Van Schie versloeg Verbiest in de slechtste partij, die de Zeeuwse jeugdbiljarter in dit toernooi speelde Deze finale van het jeugdkampioen schap was georganiseerd door het dis trict Walcheren-De Bevelanden van de KNBB Zeeland, dat een fors aantal be zoekers mocht verwelkomen al viel de jeugdige belangstelling voorzitter W. Moes 'zwaar tegen'. De andere districtsbestuurders W. F L. Korff en D. J. de Fouw zijn bijzonder druk in de weer geweest om de resulta ten van de deelnemers te rangschik ken, omdat de positie soms wisselde met één carambole verschil. Uiteinde lijk kwam de volgende eindrangschik king op het 'scorebord': 1 Peter van Nassau 8 368 140 2,62 22 2 John van Schie 6 367 137 2,67 15 3 Hajo Verbiest 6 365 144 2,53 26 4 Rudle de Vos 4 344 143 2,26,18 5 Robbie Scholtes 3 332 146 2,27 12 6 Jos Broeders 3 324 143 2.26 18 Rudie de Vos komt uit Amsterdam, Robbie Scholtes uit Voorschoten. De enige mogelijkheid voor interna tionale wedstrijden hebben de kam pioenen van de diverse klassen tijdens het drielandentoernooi tussen Neder land, West-Duitsland en België, en waarschijnlijk de volgende maal ook Frankrijk. „Dit is een teamwedstrijd, die nu voor de zevende maal gespeeld wordt en de eerste maal is gewonnen door de Nederlandse ploeg", liet ge westelijk jeugdconsul C. A. van der Sanden uit Waalwijk weten. Aan het kampioenschap derde klas hebben 87 jeugdige biljarters meege daan. Ook voor de strijd in de andere klassen, die tot nu toe afgewerkt wer den, was er een overweldigende be langstelling: een dikke 200 in de zesde klas, 130 in de vyfde klas en ruim hon derd in de vierde klas. TERNEUZEN - Toine v. d. Bunder is toch nog te kloppen. Na zijn indruk wekkende start vorige week me) overwinningen in de Omloop van het Volk en Gent Staden moest de IJzen- dijkse 'schicht' zondag genoegen ne men met een tweede plaats achter de snelle Eddie Vanharens. In het Belgi sche Ichtegem slaagde Van de Bunder er niet in om zijn vier medevluchters los te njden waarna hij in de spurt werd geklopt Frans Verstraete ein digde als vijfde en 'Tonniue Huijzen werd twaalfde. Zaterdag reed Toine van de Bunder in het Belgische Weryik maar liefst 50 km alleen aan de leiding in een wedstrijd over 110 km met 60 vertrekkers. Die solo leverde hem zijn derde overwinning op, waarna Johnny Verbeke beslag legde op de derde plaats. KEMZEKE - Frisolploegleider Piet Liebreehts bleek na afloop van de twaalfde omloop van het Waasland onder de indruk van de kracht die de ploeg van IJs- boerke momenteel ten toon spreidt. Won vorige week Willem Peelers de Om loop van het Volk. Zondag was het Eddie Vcrstraeten, die in Kemzcke dc eerste plaats voor zijn ploeg greep na een zeer matte wedstrijd. Hij verraste in de aatste vijf kilometer zowel Cecs Priem als Richard Bukacki, die deel uitmaak ten van een dertien renners tellende kopgroep. ken vanwege een ongelukkige valpartij en niet door gebrek aan macht. Dat was alles wat te noteren viel. Tijdens de lokale rondjes was het Mare Meer hout die het als eerste ging proberen, maar met nog 40 km te rijden was zijn poging al bijvoorbaat gedoemd te mis lukken. Daarna kwam er een kopgroep tot stand van twaalf renners met onder andere Gerard Vianen. Cees Priem en Gunter Haritz, ook dit ging echter niet door Daarna heeft Jacques Martin verscheidene malen geprobeerd weg te geraken maar ook steeds zonder suc ces. Zijn pogingen hadden wel tot ge volg. dat er opnieuw een afscheiding kwam van een achttal renners met op nieuw Cees Pnem en Gerard Vianen erbij en nu ook Richard Bukacki. Deze groep zou vooruit blijven en het was Andre Doyen, die op vijf kilometer van de streep in de aanval ging. Eddie Ver straete achterhaalde hem en bleef in de spurt nog zijn medevluchter voor die zelf nog net voor het sprintende groepje kon blijven. Voor de in de slotfase zeer attent en goed koersende Cees Priem werd het derhalve toch een teleurstelling. „Toen die twee weggingen zat ieder een naar elkaar te kijken, niemand wilde het werk doen. Ik ook niet. Dat Piet Liebreehts over IJsboerke' „Het is toch verbazend hoe sterk die jongens rijden. Terwijl de besten van hen in Italië rijden winnen ze hier nog de koers". De sympathieke ploegleider wenste na afloop ook niet te camoufle ren. dat hij alleen om te winnen naar de Omloop van het Waasland was ge komen. Vooral omdat assistent ploegleider Edgard de Maere in Kem- zeke woonachtig is. De kans dat Frisol inderdaad zegevie rend uit de strijd zou komen heeft er lang ingezeten. Door het zeer fraaie voorjaarsweer en het ontbreken van ook maar een zuchtje wind bleef de groep zeer lang bij elkaar Daardoor werd er natuurlijk uitstekend in de kaart gespeeld van sprinters als Theo Smit en ook Richard Bukacki. Van de in totaal 200 kilometer is er zeker 180 in groepsverband gereden Het leek meer op een toeristisch uitstapje dan op een wielerwedstrijd. Pas in de slot fase kwam er wat meer leven in de brouwerij Tot aan de zeven kleine lo kale rondjes noteerden we welgeteld een ontsnappingspoging, die van Mare Steels, Jacques Martin en Arthur v. d. Vijver en pas na 136 km kwam de eer ste uitvaller. Dat was Wil de Vlam van Ormas-Sharp. Hij moest de strijd sta- had ook geen zin. Iemand als Bukacki komt niet op kop. maar als je het gat dicht rijdt zegt hij aan de meet, dank je wel. Van die kopgroep maakte Ge rard Vianen wel de sterkste indruk", verzekerde Cees Priem, die met een zesde plaats genoegen moest nemen. Richard Bukacki reikte in de spurt niet verder dan de achtste plaats. „Ik zat er op hel laatst gewoon doorheen. Het was nog maar mijn tweede wed strijd van dit seizoen. Op het laatst kwam ik kilometers te kort", zei Bu kacki Over het verwijt van Priem zei hij. ..Dat klopt, ik kwam inderdaad niet op kop. maar ik kon het gewoon niet. Normaal wordt ik toch geen zesde in zo'n spurt van de groep, al vergiste ik me wel in de aankomstlijn". De Frisolploeg had de pech dat het in de finale zonder Theo Smit moest doen De rappe sprinter reed in de voorlaatste omloop voor de derde maal lek, precies op het moment dat Piet Liebreehts Willy in 't Ven van een an der wiel voorzag. Meteen waren de kansen van Theo Smit verkeken en stapte hij af 1 Eddie Verstraeten: 2 Andre Doyen. 3 Julien van der Stappen. 4 Jose de Gauwer: 5 Jacques Martin. 6 Cees Priem. 7 Gerard Vianen. 8 Richard Bukacki. 9 Roger Gilson. 10 Wilfried Reybroek: 11 Fons de Bal. 12 Luc. Le- man. 13 Alfons Arijs. 14 Hugo van Gas tel: 15 Jan Breur: 16 Alain de Saever: 17 Willem Schepmans: 18 Jean Luc Danguillaume, 19 Arthur v. d. Vijver. 20 Liboton: 25 Henk Prinsen; 27 Jan Brinkman: 57 Jos Schipper KEMZEKE - Het peloton tijdens de deeltelijk zichtbaar) de Zeeuw Cees eerste doorkomst in Kemzeke met links Priem, die met zijn zesde plaats de he- Harm Ottenbros en daarachter ige- ste Nederlander was

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14