PZC Werkspoor betaalde f30 min steekpenningen in Argentinië Melkprijs drie cent omhoog Onderzoek naar belastingfraude Eisen in Assen Onderzoek in Werkspoor-zaak WD-FRACTIELEIDER WIEGEL WIL NULLIJN COLLECTIEVE UITGAVEN 3 Jer verkrijging spoorwegorder in vijftiger jaren Produktschap akkoord met cent minder ZWENDEL MET 200.000 LITER BENZINE biüeveld CDA VERDER MET LINKS {ilEEDAO 33 kAAKT 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COUIAHT HAGENAAR STICHTTE OP VERZOEK EIGENARESSE IN VILLA SOEST (ANP) De politie van Soest heeft de Hagenaar T. aangehouden, om dat liij in september vorig jaar op ver zoek van de bewoonster mevrouw A. I. ha3r villa in Soest in brand had gesto- keu. Dit heeft de Soester politie vrij dagmiddag bekendgemaakt. Voor de man de brand in de villa stak es mevrouw I. naar Engeland ver rokken om daar handel in antiek te gaan drijven. Tegenover rechercheurs van het Soester korps heeft zij in haar nieuwe verblijfplaats toegegeven dat, zij opdracht tot het brandstichten had gieren. Door het laten stichten van brand had zij gehoopt, dat iemand die haar vijan dig gezind was, als de schuldige zou vorden aangezien. Die man zou haar lange tijd geld hebben afgeperst. Hij beweerde dingen over de familie I. te weten, die het daglicht niet konden velen. Mevrouw I. heeft de opdracht tot het riAten van brand toegegeven, na de poliie een geluidsband had af gei •eri die de Hagenaar T. hjid gemaakt ran Üet "gesprek waarin .zij'hem' vroeg brand te stiohtèb. Deze, geluidsband 'redden de rechercheurs mee-naar. En- jeiand genomen en bij mevrouw L af- fedraaid. regering), omdat ik het heel erg zou Bank dergelijke transacties had lom- vinden wanneer men zou denken dat! nen uitvoeren. „We hebben immers de Prins in die zaak een actieve rol nog altijd een Algemene Rekenka- heeft gespeeld". mer". DEN HAAG De Nederlandse machinefabriek Werkspoor (tegenwoordig onderdeel van het VMF-concern) heeft in de jaren 1951-1952 een bedrag van 30 miljoen aan steekpenningen moeten betalen teneinde een forse order (ter waarde van 258 miljoen) binnen te krijgen. Bij de totstand koming van deze bestelling van spoorwegmaterieel had prins Bernhard een belangrijke rol ge- gpeeld. Oud-Werkspoordirecteur H. M. Damme bevestigde ons gisteren dat aan vooraanstaande Ar gentijnen, onder wie president Juan Peron, destijds het genoemde bedrag is betaald. De steekpenningen zijn destijds met toestemming van de rcgering-Drees en »n de Nederlandsche Bank overge maakt op speciaal voor dat doel geo pende nummerrekeningen in Zwitser land. Om deze rekeningen te openen, D de toenmalige onderdirecteur van je Nederlandse Handel Maatschappij (een bank die nu samen met de Twentschc Bank de ABN vormt) naar Genéve gereisd. Vervolgens kon het pld, d3t bijna de hele eerste aanbeta ling voor het spoorwegmaterieel be- zjoeg, langs officiële weg naar Zwit- prUnd worden overgeboekt. De heer Damme, die tot 1 januari ji Nederlands consul was in Las Pal- nas. op de Canarische-eilanden, vertel de ons dat hij het bericht over de omkoping van de regering-Peron heeft bevestigd om daarmee de naam van prins Bemhard te zuiveren. ,J£ jen geruchten dat de prins persoon- ijk betrokken zou zijn geweest bij deze zaak. Ik heb dit gedaan (de «vestiging van de betaling van de (teekpenningen en de bekendmaking vsa het feit dat een en ander ge schiedde met toestemming van de Overigens ontkent de beer Damme niet dat de prins, die een belangrijke bijdrage leverde aan de Werkspoor order, op de hoogte moet zijn ge weest van de steekpenningenaffaire. De prins schonk president Peron des tijds „officieel" een luxe trein na mens Werkspoor terwijl hij, zoals destijds al bekend werd, Evita Peron het Grootofficierskruis in de Huisorde van Oranje Nassau uitreikte, alsmede een aantal kostbare juwelen. 'Fantasie' o .luidde gistermorgen de korte eerste reactie van de toen malige minister-president dr. W. Drees sr. ..Een dergelijke zaak is zeker nooit in de ministerraad aan de orde ge weest. En ik kan me niet voorste" dat de ministère van financiën en economische zaken zoiets buiten de ministerraad om gedaan zouden heb ben". Volgens Drees ging de prins webs waar voor zakelijke aangelegenbeden naar Zuid-Amerika, „maar hij sloot nooit contracten af". Voordat de Prins op reis ging, had hij wel altijd contact met .het ministerie van econo mische zaken. Wanneer hij terug kwam, bracht hij altijd verslag uit aan de ministerraad- Overigens zegt Drees het hele ver baal .nogal fantastisch" te vinden. ,Jk heb er in elk geval nooit iets vernomen", aldus Drees. Hij - vroeg zidh ook af, boe de Nederlandsche PYROMAAN STEEKT HEI IN BRAND IN DE PEEL DE URNE Een snel om zich heen grijpende brand in de gemeente Dear- ne heeft vrijdag een oppervlakte van 300 ha veen en helde In de Peel fa as gelegd. De brand brak omstn half drie uit. De Deumse brandweer was snel ter plaatse en ks«jg later assistentie van de korpsen van Neer kant en Asten. Drie trar na het uitbre ken kon het sein brand meester wor- Overigens geven hoge regeringskrin-i gen uit het begin van de jaren '50 toe; dat dergelijke, wat zij noemen „doel-1 provisies", wel vaker werden ver strekt teneinde orders van andere lan den in de wacht te slepen. Probleem daarbij was, dat betalin gen aan het buitenland in deze na oorlogse jaren verboden waren, tenzij men roestemming kreeg van het mi nisterie van financiën. Dat dergelijke bedragen aftrekbaar waren voor de belastingen, wordt door die zelfde kringen niet tegengesproken. „De fis cus moest dat aanvaarden", zo zegt men. En het was afhankelijk van de hoogte van de bedragen of dat via de gewone belastinginspectie, of dank zij bemiddeling van het ministerie van financiën ging. Men benadrukt echter dat prins Bernhard nooit als he*, ware met steekpenningen op zak naar Zuid-Ame rika is gereisd om dergelijke orders in de wacht te slepen. Dat waren zaken die lussen de bedrijven en rege ringen onderling werden afgehan deld. VMF heeft besloten op het steek penningen-bericht „geen commentaar" te geven. „Het is een zaak die ge speeld heeft in net begin van de jaren '50, en waarbij personen betrokken waren die thans niet meer in dienst zijn van VMF-Werkspoor. De woord voerder, die toegaf dat j'nr. Sikkinghe door ir. Damme telefonisch uitvoerig over de zaak op de hoogte is ge bracht. ontkende niet dat de weige-| ring nadere inlichtingen te verstrek-: ken „inderdaad een goedkope reactie" Bij de Rijksvoorlichtingsdienst wil de men geen commentaar geven. De politie vermoedt, dat brandstich ting de oorzaak is. Het is in cöt gebied ai da zesde brand binnen uur: "Vermoedelijk te een pyromaan aan bet werk- MJD-DIRECTEUR-GENERAAL VAN BELASTINGEN AANVAARDT OPDRACHT DEN HAAG I)c oud-directeur- seneraal der Belastingen, TV. J. van Bijsterveld, gaat een onderzoek instel len naar alle mogelijke vormen van belastingfraude die zich in ons land voordoen. Minister Duisenberg (finan ciën) heeft Van Bijsterveld. die 1 maart met zijn onderzoek Is bego!n- GRONINGEN (ANP) De Groninger politie is in samenwerking met dc politie in Delft op het spoor gekomen ran een grootscheepse benzinezwen- del, waarbij zeker 200.000 liter benzi ne niet in tanks terecht kwam. In verband daarmee zijn drie tankwagen chauffeurs aangehouden. Dat zijn de 36-jarige J. J. de B- uit Den Haag, de 43-jarige A. C. K. uit Den Haag en de 29-jarige G. J. A. v. d. S. nit Delft. De laatste twee zijn inmiddels weer op vrije voeten. De B. wordt door de Groninger politie nog vastgehouden. De drie verdachten leverden bij ver schillende pompstations in Groningen Delft benzine af en lieten vervol- 6er'S_ op ingenieuze wijze weer benzine tit de tank teruglopen in hun wagen. Dat werd niet. door de meters geregi streerd. Op die manier kon De B. in de loop van een jaar ongeveer 160.000 liter achterover drukken. Hij verkocht deze weer door aan verschillende an dere pomphouders. Het onderzoek naar deze afnemers is nog in volle sang. De malversaties werden ontdekt bij net benzinestation van een groothan del in brandstoffen in Groninge. In november vorig jaar kwam de pomp houder er achter dat hij steeds grote hoeveelheden benzone kwijt was. Het spoor leidde uiteinde'ijk naar het toe leveringsbedrijf in Delft, waar de drie verdachten werkten. VERVOLG AMTIIJN Beeft bijgedragen, dat Zeeland thans een bloeiende industrie kent". Een woord dat op dit ogenblik herhaald dient te worden, helaas met een defini tief accent. De grote figuur van Hup ses is nu voorgoed achter de horizon "an dit land verdwenen. In Zeeland Past thans een laatste eresaluut aan deze markante man. nen, onder meer als opdracht meege geven „de fiscale fraude te kwantifice- Van Bijsterveld die om redenen zijn functie van directeur- generaal der Belastingen 1 maart- neerlegde, zal voorts een rechtsverge lijkend onderzoek instellen naar de wijze waarop in de ons omringendo landen de bestrijding van belasting fraude wordt aangepakt. Een woord voerder van het ministerie van finar. dën vetrwacht dat het onderzoek van Van Bijsterveld „geruime tijd" zal vergen. Het is in ieder geval niet de ling dat Van Bijsterveld een soort superchef van de Fiscale Opsporings dienst zal worden. De oud-directeur- generaal der Belastingen ziet zijn nieuwe taak meer als een studie opdracht. RIJSWIJK (ANP) De mini mum-prijs voor verpakte volle melk gaat binnenkort met drie cent per liter omhoog tot 94 cent, en niet met vier cent zo als het dagelijks bestuur van het schap vorige week had voor- Het produktsdhapsbestuur, dat vrijdag middag het besluit tot de lagere verho ging nam, beeft daarmee een gebaar willen maken met het oog op de eco nomische situatie. Het voorstel daar toe kwam van het werknemers-be stuurslid C. Schelling (NW-NKV). De werkgeversvertegenwoordigers konden zich er na een korte schorsing van de vergadering mee verenigen. Ook de heer C. van Break, vertegenwoordiger van de melkdetailhandel. ging akkoord, omdat het voor de melkman w" bescherming tegen het grootwinkelbe drijf met de minimumprijs' beoogd wordt toch ook "weer moèfflljk zou zijn. zijn klanten vier cent meer te vragen. De vertegenwoordigers van de zuivel ondernemingen in het produktscbape- bestuur deden hun concessie van een per liter wel onder twee voor- i tussen het produktschap en het ministerie van economische za ken afgesproken methode voor de be rekening van de minimumprijs moet onverlet blijven: omsireeks 1 juli, als er Iets meer bekend is over prijscom pensaties voor de loontrekkenden en over de marktopbrengsten van boter, kaas en dergelijke, wil men in een ge sprek met economische zaken bezien of er dan aanleiding is om de con- sumptiemelksector te laten inhalen wat ze nu prijsgeeft. De vertegenwoordigers van het minis terie van economische zaken deelde mee dat daar .de deur altijd open staat". Het produktschapsbestuur heeft het voorstel tot verhoging met vier cent vorige week ook al besproken, maar de beslissing toen op verzoek van het ministerie van economische zaken op geschort. Het ministerie wilde de op dat moment nog niet bekende EEG- prijsbesluïten afwachten en had er ook bezwaar tegen, dat al rekening werd ge houden met eventuele toekomstige prijscompensaties in de lonen. Wanneer de nu tenslotte aanvaarde ver hoging met drie cent ingaat is nog niet precies bekend. Dat hangt ervan af of en hoe snel de desbetreffende produktschapsverordening de ministe riële goedkeuring krijgt. Consument Hoewel overleg nog gaande is kan wel reeds worden verwacht dat ook de con sumenten-adviesprijzen met drie cent per liter omhoog zullen gaan. in plaats van met vier cent. zoals eerder was aangekondigd. Op maandag 15 maart zoals"éetst" de bedöeHhg was; zöl did verhoging echter nog niet kunnen In gaan. Het ANP vemam dit desgevraagd van de zijde van de oonsumptiemelk- industrie. Die consumentenadviesprijzen zijn de prijzen zoals ze door de slijter en de niet met minimumprijzen werkende winkelier berekend worden. De indu strie had oorspronkelijk besloten haar produkt drie cent duurder aan de de tailhandel te leveren, terwijl de melk handelaren door een verhoging van hun marge met een cent voor de vierde cent zouden zorgen Hoe men nu de drie cent verhoging gaat verdelen staat nog niet heler vast. Het Is echter naar het ANP nam, heel goed denkbaar dat er aftrek van btw. voor de fabriek onge veer 22 en voor de detailist 0,7 cent In zal zitten. In Assen eiste de of/ider van Ju stitie vrijdag in het proces tegen de Zuidmolukse treinkapers straf fen van 12-18 jaar. Tientallen Zuid molukse jongeren tijdens een de monstratie voor het gerechtsge bouw. VERKLARING TREINKAPERS GRONINGEN .NocAt aal de kracht van de Zuidmolukse ziel door welke hand dan ook in de boeien kunnen worden geslagen. We zullen doorgaan met de strijd en weten daarbij Gods hulp aan wezig". Na deze woorden zweeg Paul S. even. Hij was de eerste die vrijdagmiddag aan het slot van het Asser proces, dat drie dagen heeft geduurd, opstond om een laatste verklaring af te leg gen. Wat hij wilde zeggen en wat voor alle kapers gedurende de afgelopen dagen zo moeilijk on der woorden bleek te brengen stond nu op papier. Uitdrukkelijk zei Paul dat de tekst werd voor gelezen namens de zeven ka pers. Duidelijk werd al gauw dat hij en zijn makkers (zoals president Pliek hen steeds noemde) geen misverstand willen laten bestaan over de vraag of ze spijt hebben. „Wij geven toe dat we onschuldi ge mensen hebben doodgescho ten. Het gebeurde zonder haat. Als wij geen spijt zouden hebben, wat zijn we dan, toch een stel gekken die zonder reden aan het moorden sloegen. De Nederlandss regering heeft van ons moorde naars gemaakt". En zachtjes voegde hij eraan toe: ^Hopelijk hebt u hier begrip voor'. Slot van pagina 1 te western. In andere col to ren weet' men zich veel meer een deefi van de gemeenschap. Vergelijk het maar met een voetbalelftal. Als de keeper de bal teat glippen, verliest bet elftal", vond de raadsman, die van minister Van Agt geen toestemming kreeg vóór het proces een keer me: aiie jongens tegelijk te praten. Dat vond hij jammer omdat het ongewenst, is de jongens te individua liseren. Mr- Droesen: „Manusama heeft bij de overgave gezegd: Jullie moeten met je zevenen op cieae aard se wereld instaan voor de drie doden; zodra je bij God bent moet je jé eigen schuld bekennen". S3men zo zei de raadsman willen zij staan voor de drie doden. Mr. Droesen meende dat de recht bank de verdachten zo kort mogelijk moet straffen dat het nog Juist aan vaardbaar is voor de slachtoffers. Er. met de slachtoffers bedoelde hij niet alleen de nabestaanden en de trein pas-1 sagiers, maar ook het publiek, .itotl de nabestaanden weet ik geen raad. Et weet niets van reacties van de I families Braam en Bierling; de beide vrcniweo zijn er slecht aan toe. Is het een troost dat het leven van hun (ADVERTENTIE) ■n METZLER- bril: ieders oogmerkl fADVERTENTIE) Slot ocm pagina 1 Member ot the Intermtaji Briion Corporation Voorjaar 1976 Kijken is al de moeite waard naar onze KOSTUUMS - KOLBERTS PANTALONS REGENJASSEN de commissie over alle mogelijke faci liteiten beschikt. Ook nu dr. Holtrop In de Verenigde Staten is geweest om daar documen ten van de onderzoefcoommissie- Church op te sporen waaruit valt af te lezen hoe bij Lookheed zaken wer den gedaan, weet de minister-presi dent niet wat in deze documenten staat, zo verzekerde hij de journalis ten. Den Uyi kon ook niet zeggen wanneer het onderzoek van de drie mannen resultaten gaat opleveren. Hij heeft wel goede hoop dat de sie alle nodige krijgt. Sprekend over de kwestie Werk- spoor zei ce minister-president het geven van steekpenningen en omkoop gelden zonder meer te veroordelen. Dat. deze gelden fiscaal aftrekbaar zijn komt, aldus Den Uyl, doordat de overheid nauwelijks bemoeienis heeft met de aard van dc kosten van onder nemers en particulieren. Dr. Holtrop heeft Inmiddels aan de commissie van drie verslag uitge bracht van zijn contacten in de VS. Volgens de commissie heeft hij onder meer gesproken met Robert Haack, de nieuwe president van Lockheed, met Roellch Hills, de voorzitter van de Amerikaanse beurecoromissie en I met vertegenwoordiger» van de Ame rikaanse ministeries van justitie en van buitenlandse zaken- De oommissie beeft verder officieel meegedeeld, dat zij alle mogelijkhe den voor het afsluiten van haar on derzoek zo goed mogelijk benut, nu de Amerikaanse commissi e-Oiurch baar onderzoek over Nederland en West-Dtdtsland beeft afgesloten. Van het ogenblik van haar instelling af, beeft de oommissie voor het verkrij gen van stukken en informaties uit binnen- en buitenland alle daarvoor geëigende instanties en personen inge schakeld, aldus de officiële medede ling. (Slot van pagina 1 paren, alleenstaanden, etc.) laten de christelijke partijen wel toe, maar zij willen de fiscale en sociale achterstel ling van deze mensen handhaven. Zeer terughoudend stellen zij zich verder op tegenover verschijnselen als abor tus, euthanasie, sexwinkels en vormen van prostitutie. Op het terrein van de defensie blijven de christelijke drie het tot nu toe gevolgde spoor volgen. De NAVO is onmisbaar: bezuinigingen op onze nationale defensie mogen zeker niet verder gaan dan ombuigingen elders op de begroting. Ontwikkelingshulp dient vooral te worden gericht op de allerarmsten. Op een aantal punten wijkt hel. concept af van wat de progressieven voor ogen hebben. Dit betreft onder meer de nadere uitwerking van de vermogensaanwasdeling, grondpoli- tiek, defensie, abortus, de rol van bet gezin en de hoogte van de sociale uitkeringen die de PvdA niet wil aan tasten. Het programma wordt volgen de week vrijdag gepubliceerd. Het is opgesteld door een werkgroep onder leiding van de ARP'er prof. dr. Goudzwaard. De top van de AR heeft vrijdaga vond in Utrecht opnieuw besproken of zij de partijraad gaat adviseren! mee te werken aan ééu lijst met KW en CHU bij de volgende verkiezingen.' Men is het daarover niet eens kunnen worden. Donderdag komt liet partijbe stuur weer bijeen. Dan hoopt men eP wel uit te komen. LIBERALEN BEZIG MET UITWERKING SANERINGSPLAN (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM WD-fractie- leider Wiegel heeft zich uitge sproken tegen zowel het terug dringen als het groeien van de collectieve uitgaven. Volgens hem moeten de uitgaven in de collectieve sector op het peil van dit jaar worden gehandhaafd en dus niet worden teruggedron gen. Hij propandeerde deze nullijn vrijdagavond in Rotter dam op de jaarvergadering van zijn partij. De liberalen zijn be zig met het uitwerken van een serie voorstellen, volgens welk die nullijn moet worden bereikt. Een verdere bevriezing van de kin derbijslag: Een verruiming van het begrip „passende arbeid"; Een kritische toepassing van de Wet arbeidsongeschiktheid: Een duidelijker bestrijding van het oneigenlijk gebruik; Het instellen van een rekenkamer voor de sociale voorzieningen; Het achterwege laten van de volks verzekering tegen ziektekosten: Het invoeren van beperkte eigen bijdragen: De verhouding minimumloon-socia le uitkeringen; Niet nieuw Aan het saneringsplan van de WD wordt gewerkt door bet wetenschap pelijk bureau van de WD, de Prof. Teldersstichting, en door een werk groep van liberale sociaal-economen. „Niemand zal onredelijk of onrecht vaardig worden getroffen", beloofde Wiegel. Volgens hem is de gedachte aan een stabilisatie van de verhouding tussen collectieve en individuele beste dingen niet nieuw. In de jaren vijftig stond de nullijn bekend als de Rom- me-norm. De WD-fractieleider onthulde dat de nullijn ook onderwerp van gesprek is geweest tijdens de formatiepoging' van formateur Ruppert in 1972-T3. Toen ging het volgens Wiegel alleen om de stijging van de belastingdruk. Wiegel verkondigde andermaal, dat naast de beperkte groei voor de col lectieve lasten de overheidsuitgaven radicaal zullen moeten worden omge bogen. Hij zei, dat geen enkel departement van bezuinigingen mag worden uitge sloten en dat de grootste groeiers het scherpst onder de loep moeten wor den genomen. De departementen die rechtstreeks bijdragen aan de wel vaart zouden, volgens Wiegel, meer armslag moeten krijgen. Hij noemde het departement van economische za ken in dit verband. Plannen die de laatste tijd door onder andere K7VP (ingreep in huur subsidies, bezuinigingen op het open baar vervoer) en DS70 l bezuinigingen in het wetenschappelijk onderwijs» zijn geopperd, zullen door de WD „vanuit een positieve instelling wor den benaderd", aldus de WD-trackie- leider. Volgens hem zal bet verschil tussen de progressieve aanpak en een liberale regeringsaanpak vootral blij ken bij onderwerpen al» vermogen- ken bij onderwerpen als vermogens aanwasdeling. grondpolitiefc, ocder- lands beleid. Hij riep de achterban van bem op. gematigd en verdraagzaam te zijn bij bet doen van suggesties voor bet nieuwe verkiezingsprogram. JDe ko mende tijd is geen tijd van leuke wensen. Het -wordt een tijd van puin ruimen, van bloed, zweet en tranen. Solidariteit is nodig. Juist na zullen wij liberalen solidair moeten zijn met elkaar", aldus Wiegel. De voorzitter van de WD. mr. Korthals Altes, zag voor de toekomst weinig heil in samenwerking met PvdA en PPR. Zeker voor de naaste toekomst zijn er te weinig aani pingspunten, meende de partijvoorzit ter. Hoe het op de lange duur moet gaan met de samenwerking, durfde hij nog niet te voorspellen. „De WD heeft in ieder geval nooit „nooit" gezegd". De kans dat de WD na de komende verkiezingen meer aankno pingspunten zal vinden met de chris ten-democraten dan met de PvdA, achtte hij in ieder geval aanzienlijk groter. Hij herinnerde met name KVP-frao tieleider Andriessen eraan, dat de WD altijd heeft getoond een be trouwbare partner te zijn, „die ten volle de redelijkheid in acht heeft genomen en nooit haar wensen beeft overtrokken". De heer Korthals Altes meldde verder, dat de partij nu 86-000 leden heeft, waarmee de WD qua ledental na de PvdA de op één na grootste partij van bet land 1» gewor den. He* hoofdbestuur van de WD zette zich in de discussie vrijdag af tegeo de plarmen oen te komen tot eeo liberale omroep. Suggestie» xx die richting waren door diverse afdelin gen gedaan omdat men meende dat weinig aandacht krijgen in de „neutra le pers". „Wij moeten als liberalen erkennen dat de journalisten hun keu ze zelf maken**, zei voorzitter Kort hals Altes. „Het enige wat we kunnen doen voor de publiciteit te het maken van nieuws" De pj.-afdeling van de partij anttnü- de dat de kamerleden de laatste tijd training krijgen hoe zij zich moeten gedragen voor tv-camera's. J3c zeg niet door wie, maar de leermeesters zijn journalisten van rubrieken die ons doorgaans niet welgezind zijn". Volgens de WD-top is wel bewezen dat deze aanpak van de partij succes vol is omdat andere partijen (met name werd de CHU genoemd) de WD op dit punt nabootsen. Het hoofdbestuur zei er niet» voor te voelen aanzetten te geven voor een „ethische reveille van de WD", waar door de afdeling Eindhoven om was Het hoofdbestuur bon vrijdagavond aankondigen dat vermoedelijk in dit najaar Nederland zal optreden als gastheer voor het eerste congres van de federatie van Europese liberale partijen. Deze federatie wordt over veertien dagen In Stuttgart opgericht. Op het werkcongres in Den Haag I zullen concrete plannen worden uitge werkt voor de deelname van de Euro- pese liberale groeperingen aan de rechtstreekse verkiezingen voor bet: Europees partem cot. J broer of man een Heine opening he» gcgorca in de schijnbaar hope: situatie ran 40.000 Zuidmofafcae xnt sen? Ik denk het met". ..Mag ik een zodanig begrip vre;: dat voor ben een langdurige straf n nodig te. Ik weet bet niet, sefcer wel dat de treanpavagjer» rich nl< keerden tegen degenen die bun hebben aangedaan- De treinpeanag-' zullen de rechter moeilijk k-_rmer. r grijpen als hij zwaar ir.raft. Er. Nederlandse regering", meende raadsman, „heeft duidelijk boter bet hoofd". „Ik verwonder me over de <Cto; Want bet te reed en aanvaardbaar hen die door geweld aandacht beo gevraagd enerzijds te straSen v dat geweid en anderzijds die unda.- te gever, die bun geweld beeft vraagd. Nu te er wel een gesprek regering te zeker niet gezwicht v chantage, maar de regering beeft we', de oprechte wanhoop var. Zuidmolukkers ervaren" Eis De officier van Justitie dacht zoals ook te verwachten was ,v anders over de straftoemeting. H had eerder op de dag ln totaal jaar gevangenisstraf gevraagd, .v -tien jaar tegen E3i H. en Paul S.. hü als de ietdera van de aexie schouwde; vijftien jaar tegen Corr. (DJerrit) H„ 12 jaar tegen Cor T- 'ei in verband met zijn jeugdig leeft: j: 15 jaar tegen Albert S. en Kobu* en 12 Jaar tegen Joop M-. die niemand had geschoten en ook te de dood van Bierling bad «eend. De officier had tegen de zever per» geen levenslang geëfa* omda. Nederlandse wetgeving geen colleci daderschap kent. Wèl had hij er ot gedacht tegen EB levenslang te ets maar tdj maakte er toch IK jaar omdat EK waarseMJnliJlc niet geb' toerekening»vatbaar te. Veertien gen moeten de kapers, die behr. elkaar nu ook hun famflieleden es terug zagen (Paul wist rich vim parketwacht los te nikken om 7 moeder even te omhelzen), wachl voordat zij weten hoe lang de rech vindt dat zij moeten ritten. Op vr dag 26 maart doet de rechtbank r. melijk uitspraak. Directie: F. von de Velde, K. Scherphui» en W. F. de Pogter Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredactevreni M. P. Dielemon en G von der Ma o*. BUREAUS: Vintingen: Wolstraat 56-60, tel J01184) 15144. Middelburg: Marlet 51, tel. f01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140 Temeuzen: Nieuwstroat 22, tel. (01153) 4457 Hulst: Steenstroat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummer* buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdog» (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redoctie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kontoren van 9.00-11 -30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overi. odv. maandag- t/m vrij dagavond von 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; franco per post 42,— per moand f 12,75 losse nummer» f50 (inclusief btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per odvertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2Vj x to ri ef. Brieven bureau van dit Wad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op oonvToag. Alle advertentieprijzen exdusief 4% btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3