'Beperkte' radarketen Westerschelde niet vóór herfst volledig in gebruik Werkloosheid in Zeeland in februari licht gestegen is Sterfdag Michiel de Ruyter wordt uitvoerig herdacht Jongen (17) uit Souburg al enige weken vermist Scandinavische tafel in 't Koffiehuis ALMANAK Mosselvissers vroeger aan wal AANVRAAG 'BELG0 DUTCH' VOOR OPNAME IN 'WERC0N' dag- - 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 11 MAART Uftg DONDERDAG 18 MAART OFFICIëLE INDIENSTSTELLING MAAR... BELGIë WERFT RADARWAARNEMERS VLISSINGEN De beperkte nwLar- keten op de Westerschelde die het riviergedeelte van Antwerpen tot aan Kruiningen bestrijkt zal pas rond november volledig ln werking zijn. Het officieel ln gebruik stellen van de radarketen op donderdag 18 maart door dc Belgische minister van ver keerswezen Chabert en dc Nederland se minister Vredeling van .defentlc waaronder het loodswezen ressorteert, heeft dan ook ln feite een nog symbo lisch karakter. VLISSINGEN Sinds dinsdag 17 fe bruari wordt de thans 17-jarige Pleter Adriaan Mariiiissen uit Souburg ver mist. Op die datum liep de jongeman 's middags om één uur, na een woor denwisseling met zijn ouders, van huis weg. Sindsdien schijnt hij nog wel eens in Vlisslngen te zijn gesignaleerd. De jongen, timmerman van beroep, versoheen ook niet meer op zijn werk. Toen hij wegliep, had hij geen ver voermiddel bij zich, geen identiteits papieren en nauwelijks geld. Pieter Adriaan Marinissen werd op 9 maart 1959 in Oost- en West-Souburg geboren- Hij is 1,72 meer lang, heeft donker blond. lang. krullend haar. Hij was gekleed in een zwarte jopper en zwar te, korte laarzen. Hij had tevens een portable-radio (merk Makuport) bij zich. Namens de ouders, die zich erg ongerust maken, vraagt de Vlissingse politie wie inlichingen kan verschaf fen, die mogelijk kunnen leiden tot de huidige verblijfplaats van Pleter Adriaan Marinissen. ADVERTENTIE Vrijdagavond 12 maart Markt 49 Middel burg Tafelres.: 01180-12160 .eeuwse De besteding der overheidsgelden altijd een aardig onderwerp om eens een boom over op te zetten. Gisteren ontving de Middel burgse redactie van dit blad ze ven brieven van met elkaar sa menhangende provinciale instel lingen, die zich ophouden ln het zelfde Middelburgse pand- Op elke brief zat fOJJQ port, een totaal derhalve van f6,30. Daar ze onder meer uitnodigingen en agenda's bevatten voor te houden vergaderingen, mag men aanne men dat dezelfde brieven naar tal van andere personen en instellin gen zijn gegaan, van wie er vost een aanzienlijk deel in Middel burg zal zijn gehuisvest. 't Lijkt ons een aardig onderwerp voor de rekenkamer om er de tanden eens in te zetten. Stel, dat er vijftien brieven in Middelburg moesten worden be zorgd das ruim tachtig gulden port. Als nu via interne coördinatie zou kunnen worden bewerkstel ligd, dat al die uitnodigingen in één grote envelop zouden worden verspreid, zou dat de kosten vast drukken. En als men de Tiaar Middelburg te versturen brieven zou laten bezorgen door een daartoe aan te stellen personeels lid zou dat en de werkgelegen heid dienen én zou de man alleen al uit deze klus bijna zijn dag loon halen Dat klinkt redelijk, niet? Maar goede lezer, wij leven in een wereld vol botsende menin gen en wij weten het. Dus zou die provinciale instelling kunnen rekenen op velerlei tele foontjes van geadresseerden, die knorrig zouden meldendat zij door deze gang van zaken het overzicht op de stukken kwijtra- ken. En een functionaris van de instel ling zou uitvoerig moeten toelich ten waarom de gekozen oplossing toch de beste is. En terwijl hij daarmee bezig zou zijn, zou zijn verhaal niet meer opgaan. Hij zou dan zoveel kost bare tijd aan de telefoontjes moeten besteden, dat die kosten de tachtig gulden porto weer ver re zouden overschrijden. En daarom is het maar goed. dat allerlei instanties zeven aparte brieven krijgen van met elkaar samenhangende provinciale instel lingen, die zich allemaal ophou den in hetzelfde Middelburgse pand. Het in gebruiknemen van de radarke ten, bedoeld voor het verkrijgen van een grotere veiligheid voor de scheep vaart vooral bij slecht zicht zoals trijdetls mist, is om technische en personele redenen nog niet moge lijk. De wijze van aanwerven van het be nodigde personeel in België er is een dertigtal radarwaarnemers nodig blijkt enigszins vertragend te heb ben gewerkt. Het in dienst nemen van kandidaten, die voor het Belgische loodswezen voor radarwaarnemer zul len worden opgeleid, geschiedt niet door het loodswezen zelf maar is gecentraliseerd hij een rijksdienst, het algemeen vast wervingsseoretari- aat. De directeur van het Belgisdh loods wezen in Antwerpen, B. van Gelder, zei desgevraagd dat de aanwerving goed verloopt, en dan ook 'hoopvol' te zijn gestemd dat spoedig genoeg over een voldoende aantal adspirant-waar- nemers kan worden beschikt: „Zodra dat het geital is, kan met de opleiding worden gestart: Het loodswezen is in ieder geval klaar om de mensen op te vangen." Zijn Nederlandse collega, kapitein ter zee N. M. Bollen, inspecteur van het loodswezen in het district Schel de- mond, zei woensdag dat de radara,ppa- ratuur weliswaar is geplaatst doch dat de technische afwerking van de keten nog wacht op het gereed komen van de verbindingsapparatuur tussen de radartorens en de centrale. Het scheepvaart-beveiligingssysteem is opgebouwd uit twee onbemande ra darposten op Nederlands grondgebied, één achter de dijk bij Waarde op Zuid-Bevel and en één op een speciaal voor dat doel aangelegd kunstmatig eiland in het verdronken Land van Saaftinghe in de Westerschelde. De radarbeelden van de betrokken riviergedeelten, en de zich'daar bevin dende scheepvaart worden met behiulp van straalzenders vanaf de torens overgebracht naar de door radarwaar nemers bemande centrale nabij de Antwerpse Zandrvlietsluis. De beperkte radar keten is op verzoek van de Belgische regering tot stand gekomen in een samenwerkingsver band tussen het Belgische ministerie van verkeerswezen en het Nederland se ministerie van defensie. De beperk te radarketen is zowel voor wat be treft het elektrotechnische, water bouwkundige als werktuigbouwkundi ge gedeelte in opdracht van het Ne derlandse directoraat-generaal van het loodswezen uitgevoerd door Philips Nederland. De kosten, rond de acht tien miljoen gulden, worden geheel door de Belgen gedragen- Uitgangs punt daarbij is dat alle vaart boven Hansweert op de eerste plaats een Belgisch belang is. Uitbreiding Philips la ook nauw betrokken bij het opstellen van plannen voor een uitge breide radarketen, die het gehele We» terscheldegebied zal omvatten. Of schoon een definitieve beslissing nog moet worden genomen, hebben de Nederlandse en de Belgische regering inmiddels laten weten in principe geen bezwaar te hebben tegen de bouw van deze uitgebreide walradar- keten. Ook voor dit omvangrijke werk is het initiatief uitgegaan van de Bel gische overheid. De uitgebreide keten zal behalve uit de dan reeds beschikbare beperkte keten bestaan uit nog een zeven- tot achttal te bouwen radartorens en een centrale post in Vlissingen. Terwijl de centrale in Zandvliet geheel door Bel gen wordt bemand, zo-u de centrale ln Vlissingen gemeenschappelijk door het Nederlandse en Belgische loods wezen moeten worden bediend. Vol gens een voorlopig ontwerp zijn de onbemande radarposten van de uitge breide keten onder meer gesitueerd bij Zeebrugge, Wesbkapelle, Hoofd plaat, Terneuzen en de Hoek van Baarland- De kosten van- de uitgebreide keten nullen door België en Nederland geza menlijk worden gedragen. De kosten verdeling is gebaseerd op de verhou ding tussen de scheepvaart komende van en gaande naar een Belgische dan wel komende van en gaande naar een Nederlandse haven. Op grond van de huidige situatie zou Nederland tien procent van de kosten voor zijn rekening moeten nemen. Op dat percentage is ook de akkoordver klaring van de Nederlandse regering gebaseerd. In geval de verhouding tussen de scheepvaart op Belgische en op Nederlandse havens aanzienlijk verandert, dan zal dit percentage wor- Kapitein ter zee Bellen ban de beden- Aanvoer Mexicaanse aardappelen via haven Vlissingen VLISSINGEN - Woensdag is in de Sloehaven te "Vlissingen bet Duitse schip 'Paul Schroder' aangekomen met 1350 ton Mexicaanse aardappelen, voor C. Meijer uit Kruiningen. Direo teur C- Meijer deelde desgevraagd mee, dat de Mexicaanse aardappelen hoogstwaarschijnlijk op de Nederland se markt zullen worden afgezet. De heer Meijer zei, dat in de EEG de import van aardappelen meestal be perkt blijft tot Egypte. Tengevolge van de hoge aardappelprijzen, die weer een gevolg zijn van de matige Europese aardappeloogsten, is het, al dus de heer Meijer, de moeite waard om ook uit andere landen dan Egypte te importeren: ,De vrachtprijzen zijn in normale jaren zodanig, dat de prijzen te hoog worden". De heer Meijer zei. te verwachten, dat in to- taal tien- tot vijftienduizend ton Mexi caanse aardappelen in de EEG zullen worden geimporteerd. Het gaat hier om aardappelen, die in januari zijn geoogst- De in Vlissingen aangevoerde aardappelen zijn van een geelvlezig ras en kwalitatief te vergelijken met de Nederlandse aardappelen. Volgens de heer G. Lodewijk, voorzit ter van onder meer de Vereniging ter behartiging van den Nederlandschen Aardapnelhanael VBNA, heeft de EEG ongeveer 70.000 ton aardappelen uit Egypte en tussen de tien - en vijftien duizend ton uit India geïmporteerd. Voor het grootste gedeelte gingen de ze naar Engeland. Verder kreeg de gemeenschap aardappelen uit Kenya en Noord-Amerika, ook de Scandinavi sche landen kregen leveringen uit Noord-Amerika. Uit dat gebied kwa men voorts aardappelprodukten, gro tendeels bestemd voor Engeland. kingen die in het officieel orgaan van de Vereniging De Nederlandse Loods tegen het gebruik van de radarketen zijn geuit, Jang niet allemaal de len. Hij is het met T)e Nederlandse Loods' eens. dat de Westerschelde zo bochtig is, dat op deze gevaarlijke rivierge deelten de grootste aandacht van de loods noodzakelijk blijft. „Juist voor deze trajecten dienen dan ook de informatie van de walradarposten aan de loods zo goed mogelijk te zijn." In tegenstelling tot de Nederlandse Loods is de directeur van ht loodswe zen in Vlissingen niet bevreesd dat als gevolg van de radarbeveiliging tijdens mist teveel schepen zullen doorvaren waardoor er hogerop de rivier onge wenste congesties zullen ontstaan. Hij wijst er daarbij op, dat juist dankzij het gebruik van de radarketen en het bij mist of andere vormen van slecht zicht, toelaten van een bepaald aantal schepen tot een bepaald blok* van de Westerschelde een zekere 'regulering' van de scheepvaart kan worden ver- Ook de wens van *De Nederlandse Loods' om de schepen ter wille van een goed© communicatie tussten schip en het walradarstation dwingend voor te schrijven een VHP-radioinstallatie MIDDELBURG Voor een groot aantal mosselvissers in Zeeland ia het seizoen dit jaar eerder afgelopen dan normaal. Eind februari stond bij de verschillende arbeidsbureau in de pro vincie al een 70 man aan visserijperso- ueel ingeschreven, terwijl het seizoen normaal tot maart doorloopt. Dit kwam woensdag naar voren bij de bekendmaking van de Zeeuwse arbêids- cijfers. Uit een toelichting van de heer C. J. Buissing van hst districtsbureau voor de arbeidsvoorziening bleek dat door de zware storm van begin janu ari veel mossels onder het zand ver dwenen waardoor de vangst nauwe lijks meer tonend was. aan boord te hebben kan hij niet tot de zijne maken. „Dat is niet nodig omdat iedere loods die dit traject bevaart, een portofoon meekrijgt. Daar mee kan hij zelfstandig en onafhanke lijk van de scheepsapparatuur de san- wijzingen van het. walradarstation ontvangen en zo nodig om meer infor matie vragen." Aldus de heer Bollen, die daaraan toevoegt dat het in de bedoeling ligt om de betrokken groep loodsen, even tueel in groepsbijeenkomsten, nog een nadere toelichting op het functioneren van de radar dienst te geven. De loodsen beschikken overigens al over een jarenlange ervaring in het gebruik van de 'marifoon' (VHF) hij het onderhouden van de verbinding van het door hen beloodst'e schip en de walstations in Vlissingen, Zandvliet en de Krusschans. De begeleiding van de scheepvaart door de radarcentrale in Zandvliet vindt plaats via een gesloten mari- foonnet'. Doordat met behulp van de radarketen het moeilijkste navigatie- traject van de Westerschelde kan wor den overzien, kan door de centrale in Zandvliet 'ook onder vrijwel alle om standigheden aan een schip aanwijzin gen worden gegeven over de eigen positie, van omringende schepen en daardoor ook van de doorvaartmoge- lijkheden. De officiële indienststelling van de beperkte radarketen vindt donderdag middag 18 maart rond half vier plaats in de radarcentrale van de Zandvlict- sluis. Eerder wordt een bezoek ge bracht aan de radartoren bij Waarde- Met een vaartuig van het Belgische loodswezen wordt vervolgens via de radarloren Saaftinghe koers gezet naar de Zandvlietsluis. De onbemande radartoren bij het dorp Waarde op Zuid-Beveland. De toren bestaat uit een achtkantige 'schacht' met een hoogte van ongeveer 45 me ter. De opgevangen informatie over de scheepvaartbeioegingen op de Wester schelde wordt met behulp van auto matisch werkende straalverbindingen vanaf deze toren, en van de tweede toren bij Saeftinghe doorgegeven aan de centrale bij de Zandvlietsluis. Vorige jaren om deze tijd echter altijd een daling INSCHRIJVINGSDUUR VAN WERKZOEKENDEN WORDT STEEDS LANGER MIDDELBURG De werkloos heid onder mannen in Zeeland is vorige maand licht gestegen. Het aantal werklozen liep per eind februari op tot een aantal van bijna 3800 (3791). Eind ja nuari bedroeg het aantal werk loze mannen een 3770. Bij de vrouwen nam de werkloosheid licht af tot een niveau van ruim 1000 (1038) ingeschrevenen. Dit bleek woensdag bij de king van de werkloosheidscijfer» februari. Hoofdinspecteur-directeur J- van der Gijp tekende daarbij aan dat het tot nu toe in de afgelopen twintig jaar niet is voorgekomen dat tie werkloosheid in de periode van janua ri op februari is gestegen- Het gebrui- OP 29 APRIL 300 JAAR GELÉDEN GESNEUVELD MET VLOOTSCHOUW EN CONCERT DOOR DE MARINIERSKAPEL VLISSINGEN Op donderdag 29 april staat de Vlissingse bin nenstad "bol' van de herdenkings activiteiten rondom Michiel Adri- aanszoon De Ruyter. Die dag is het 300 jaar geleden dat de Zeeuwse vlootvoogd overfeed en een onlangs in het leven geroe pen commissie De Ruyterherden- löng 1976' heeft gemeend hier niet zonder meer aan voorbij te moeten gaan. Het herdenfcmgsprogramma ver meldt dan ook taJ van activitei ten, waaraan onder meer mede werking wordt verleend door naast de stichting recratae, ont moeting en ontspanning de Koninklijke Marine, de vereniging "Onze Vloof, de MarinierSkapeO, rijkswaterstaat en het loodswe zen. Hoewel het draaiboek nog lang niet helemaal 'rond' is, deel de functionaris J. Jacobs van de staohiang recreatie mee, dat in ieder geval vast staat: een herdenkingsplechtigheid bij het De Ruyter-monuraent op de boulevard; een herdenkingsconcert door de Marinierskapel voorafgegaan door een causerie over de veel geroemde zeeheld! door de heer Van der Kooi van de historische afdeling van de marine, gespecia liseerd in de zeventiende eeuw) Ln de Sint Jacobskerk tijdens de avonduren; een vlootsdhouw waaraan ze ker wordt deelgenomen door schepen van de Koninklijke Mari ne, de rijkswaterstaat, het loods wezen ar wellicht ook door mari- nevaar buigen van bevriende mo gendheden; inschakeling van hoge klassen van de basisscholen om een werkstuk te maken over het le ven van De Buyter; die werkstuk ken worden vervolgens in de eta lages van de Walstraat winkeliers tentoongesteld; bovenversiering van de Wal- straat-promenade. voorzien van een afbeelding van De Ruyter, én na afloop van het herden kingsconcert een ontvangst voor de genodigden in het Vlissingse stadhuis. Sfeerverlichting Een aantal gesuggereerde activi teiten staat nog niet vast. Zo is men momenteel nog in ondèrhan- deling voor het aanbrengen van sfeerverlichting aan het Lamp- sinshuis aan de Nieuwen dijk en een eventuele uitwisseling van ac tiviteitenposters met Hongarije. Dat- laatste, omdat De Ruyter, die naast zeeheld ook werd geroemd vanwege zijn verdiensten als "ver dediger van de rechten van de mens', in februari 1676 zesentwin tig Hongaarse predikanten uit de slavendienst in Napels van de Spaanse onderkoning vrij wist te krijgen. De commissie "De Ruyterherden- king 1976', die thans nog 'sleutelt' aan het uiteindelijke programma is niet zomaar de eerste de beste. Zitting er in hebben genomen de heren J. W. vande Graaf en J. Jacobs van de stichting recreatie, ir. J. H. JVUulodk Houwer van De Schelde, burgemeester drs. Th. J. Westerhout en B. Smulders van de gemeente, Jhr. F. T. Lamarn Trip van de vereniging "Onze Vloot", F. J. Oosterveen van 'Con tact oudrniarlniers', directeur G. K. Brouwer van de zeevaart school, K. van Everdingen, kltz. H. van Ee, chef staf oommande- ment maritieme middelen Schel de. F. Tammel van de WaJstraat-win- keliersvereniging, gevraagd of van die zijde nog wat extra's te verwachten valt naast ds> exposi- i van de werkstukken van de scholieren, deelde mee dat 'mis schien nog iets kleins op touw wordt gezet'. „Maar dat is nog in de pen. We zijn momenteel druk doende met de opzet van de komende braderie dat is in wezen ons grote evenement en daarin moet een flink bedrag worden gestopt". Hoewel door de vereniging 'Onze Vloot" al financiële medewerking is toegezegd en ook De Schelde zich voor enkele werkzaamheden garant stelt, heeft de commissie de totale kosten van de activitei ten voorhands begroot op onge veer 2750 gulden. Dit bedrag als subsidieverzoek wordt vandaag, donderdag, in de vergadering van de Vlissingse raadscommissie voor culturele-, jeugd- en sportza ken behandeld. Deze situatie doet zich echter in het gehele land voor. Zo nam de werkloos heid onder mannen landelijk toe tot een aantal van löl.OOO. Daarbij neemt Zeeland nog steeds een relatief gunsti-1 ge positie in. Met de randstadprovin- oies (Noord-Holland, Zuid-Holland_ en Utrecht) is de werkloosheid in land met een percentage van 5,9 het laagst. Bij de vrouwen ligt de werk loosheid echter nog steeds Bink boven het landelijk gemiddelde. De verslechtering van de arbeids markt blijkt verder uit het toenemen de aantal werklozen dat langdurig staat ingeschreven bij de arbeidsbu- reau's. Uit de woensdag gepubliceerde cijfers bleek dat bij de mannen ruim 52 procent langer staat ingeschreven dan 3 maanden. Onder de vrouwen is dat zelfs 63 procent. Enkele maanden geleden lagen deze cijfers nog belang rijk lager. Uit het overzicht van het districtsbu reau voor de arbeidsvoorziening blijkt dat bij de mannen vooral het aanbod van metaalbewerkers, horeca- en kan toorpersoneel is toegenomen. Bij de vrouwen ligt het aanbod van horeca- en 'kantoorpersoneel op een aanmer kelijk hoger niveau dan vorig Jeugd Een opmerkelijke ontwikkeling is ver der dat de jeugdwerkloosheid in Zee land die vorig jaar snel toenam de laatste maanden minder snel toe neemt dan de werkloosheid onder ou deren. Bij het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening concludeert men dat .jongeren momenteel makkelijker aan de slag kan komen dan oude- Uit het overzicht van de verschillende beroepsgroepen komt naar voren dat de werkloosheid in de bouw in febru ari licht is gedaald tot een niveau van 384 ingeschrevenen. Daar tegenover staat een opmerkelijk grote vraag naar bouwvakkers. Het aantal van 230 (tegen vorig jaar maar 77) is volger de heer Van der Gijp vooral er gevolg van de verschillende werkge genheidsprogramma van de reg- ring. De effecten van de renovatie-bouw i Zeeland kon de heer Van der Gij; desgevraagd niet geven. Hij schat, dat in deze sector in geheel Zeelanc een 500 man werk heeft, waarvan eet belangrijk deel zo'n 400 in Middelburg. In de metaal nam de werkloosheid eveneens licht af tot een aantal van 495 man (in januari 522). Dmimast daalde de vraag naar metaal-arbeiders verder tot een aantal van 185 man Daarmee is de vraag in een jaar tijds met een 370 man afgenomen, terwijl het aantal wer lozen in de metaal in deze periode bijna verdubbelde, Horeca In de horeca Meef de werkloosheid bij de mannen constant op een aantal van ongeveer 300. Bij de vrouwen nam de werkloosheid in deze sector licht af tot een aantal van !90,.Dit hoge aantal wordt onder meer veroor zaakt door de late pasen dit jaar, (het begin van het seizoen), waardoor de vraag naar arbeidskrachten ook later op gang komt. Een beroepsgroep, waarbij in februari enige verbetering optrad is het kar, toorpersoneel. Bij de mannen nam de werkloosheid hier enigszins af tot eer aantal van 295 en trok de vraag naar personeel ook enigszins op. Bij de vrouwen is een zelfde situatie zicht baar. Daar nam het aantal werklozer, in de kantoorsfeer af tot een 301 (tegen 348 in januari). Verder blijft bij de vrouwen on danks een lichte daling in februari - een voortdurende werkloosheid voor winkelpersoneelEind februari ston den in deze sfeer 125 arbeioszoeken- den ingeschreven. In de beroepsgroep van het huishoudelijk personeel nem het aantal werklozen verder toe to; boven de 100. Voor de 55 ontslagen werknemers bij confectiebedrijf in Sint-Maartensdijk MIDDELBURG Het ennd vorige maand failliet verklaarde confectiebedrijf Belgo Dutch' uit Sint Maartensdijk heeft bij de landelijke stichting werkne mers confectie (Wercon) een aanvraag ingediend om de 55 werknemers op te nemen. De Wercon is een rijksinstelling, die ontslagen werknemers in de con fectie aan een nieuwe baan probeert te helpen en hen daarbij voor maximaal een half jaar "in loondienst' neemt. De aanvraag van "Belgo Dutch' werd woensdag in Middelburg bekendgemaakt door de directeur van de Wercon, de heer J. van Helden die dinsdag ran be zoek bracht aan het bedrijf in Sint Maartensdijk. Het bestuur van dë Wercon waarvan hooffiinspecteur-direoteur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland J. van der Gijp voorzitter is beslist vandaag (donderdag) over de aanvraag. De definitieve beslissing ligt echter bij de minister van sociale zaken. Directeur Van Helden toonde zich gisteren niet direct optimistisch over de mogelijkheden tot voortzetting van Belgo Dutch'. Afgezien van de beschik bare orders is het personeelsbestand naar zijn mening te klein om een renda bel bedrijf op te zetten. Om goed te kunnen draaien, zouden er zo'n 100 tot 120 mensen moeten werken en die zijn in deze branche op Tholen en omgeving niet beschikbaar. „Het is een fantastisch mooi bedrijf maar zonder mensen kun je niet werken", aldus de Wercondirecteur. Hij illustreerde dat met de woensdag vrijgekomen arbeidscijfers over februari. Daaruit blijkt onder meer dat in de gehele pro vincie niet meer dan 35 naaisters staan ingeschreven. Zoals gemeld hebben de kamerleden P. Roels (pvda) en G. W. Keja (wd) al vragen gesteld aan de minister van economische zaken om "Belgo Dutch' steun te verlenen. Verder spant burgemeester J. van Boeijen van Tholen ziah in om het bedrijf en daarmee een belangrijk stuk werkgelegenheid in dijk te behouden. (ADVERTENTIE) Bil Premier herenmode vindt u klassieke kleding met eer» perfekte snit, maar ook moderne kleding zowel in kostuums als in pantalons en vesten. HERENMODE Lange Delft 11 Middelburg v/h Verspuy Tel. 13891 VRIJ VEEL BEWOLKING Over het algemeen veel bewolking maa rtot de avond op de meeste plaat sen droog. Matige, langs de kust tc' vrlj krachtig of krachtig toenemende wind tussen zuid en zuidwest. Vooruitzichten voor vrijdag en sater- In het algemeen veel bewolking, piaa' selljk regen en enige stijging van tem peratuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor vrijdag: aatnal uren zon: 0 tot minimumtemperatuur omstreeks 2 gra den imax.temp.: omstreeks 8 graaen; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 proeent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2