VAN DER KUIJLEN WAS DE SCHRIK VAN EINDHOVEN RodaJC met moeite in bekerfinale 81.- Freddy Maertens weer de snelste ABC GROTE WINNAAR VAN VIERTALLEN OEMOEMENOE Henk Wullems naar Vitesse Badmintondistrict Zeeland wordt mogelijk uitgebreid MENEER STERBAND]* VREDESTEIN VERLIES VOOR HEREN MATADOR Parijs-Nice Drie overwinningen Vivian Blanckaert fVWDERDAG 11 MAART 1976 Willy van der Kuijlen werd een obsessie voor de Eindhoven-defen sie. Hij scoorde viif van de acht PSV-doelpunten. EINDHOVEN - Mocht PSV woens dag door de Joegoslavische lands kampioen Hajduk Split uit de strijd om de Europacup I worden gestoten, dan zal PSV in ieder ge val volgend seizoen thuishoren in het rijtje van de vaderlandse be kerwinnaars. Er moeten namelijk rare dingen gebeuren wil PSV de KNVB-beker aan de neus voorbij zien gaan. Met een veelzeggende 8-I-overwinning op Eindhoven benadrukten de landskampioenen dat zij de meeste aanspraken ma ken op de nationale beker. Eind hoven. dat als underdog aan het treffen tegen PSV begon, heeft geen moment de illusie gehad dal het voor een sensatie zou kunnen zorgen. Naarmate de wedstrijd vorderde slonk het zelfvertrou wen van Eindhoven, en langzaam maar zeker tekende zich de afgang van de ploeg af. De royale 8-1-overwinning kan voor het grootste gedeelte op rekening worden geschreven van Willy van der Kuijlen. Hij knalde in totaal vijf treffers achter de verbouwereerde doelman Adjanski. Vooral toen PSV-trainer Rijvers na een kwar tier in de tweede helft Harry Lubse en Willy van de Kerkhof wisselde voorBertus Quaarsen PI*"" strik. voelde de weer fitte Van der Kuijlen zich volkomen vrij in doen en laten. Hij werd een obsessie voor de ver dedigers van Eindhoven en schoot uit alle standen de bal richting Ad janski. Toch was Eindhoven de wedstrijd met enkele brutale aan vallen begonnen Vooral Posthuma - door Jacobs de vrije ruimte inge stuurd - kreeg alle tijd om aan te leggen, maar knalde gehaast over. PSV bleek niet onder de indruk van de speldeprikken van Eindhoven en liet de ploeg rustig ultrazen Slechts elf minuten had PSV nodig om zich in te stellen op het venijnig aanvallend Eindhoven, Toen vond Willy van der Kuijlen het nodig om orde op zaken te stel len. Bij een hoge voorzet van Willy van de Kerkhof torende Edstroem hoog boven Kooiman en Bloemers uit. Hij kopte de bal voor de voeten van Van der Kuijlen. die Adjanski kansloos passeerde. Toch achtte Eindhoven zich na deze treffer niét geheel kansloos, getuige de acties van Van Pas en Jacobs. Maar ten opzichte van Van Kraay en Krijgh kwamen zij duidelijk klasse te kort. Langzaam maar zeker begon PSV warm te draaien. grepen van PSV op het middden- veld. Maar trainer Goosens. die niets liever wil dan aanvallend voetbal, kreeg zijn spelers toch niet zo ver dat zij massaal het doel van Van Beveren zouden bestoken. Er bleven constant vijf man In de ver dediging en PSV had zichtbaar moeite met het openbreken van de Elndhovense defensie. Pas toen Willy van der Kuijlen in de elfde minuut Schalks met het grootste gemak van zich afschudde en ver woestend uithaalde, legde Eindho ven zich bij de nederlaag neer. In de resterende minuten was het prijsschieten voor PSV. Eerst was het Edstroem die voor 4-0 zorgde, en vervolgens begon Willy van de Kerkhof aan zijn rondje prijsschie ten Hij zorgde voor de vijfde, ze vende en achtste treffer, terwijl Pe ter Dahlqvlst tussentijds voor 6-0 had gezorgd. Ontmoedigd door zo veel overmacht boog Eindhoven het hoofd. Alleen Bleyenberg wen ste de schande van het uitblijven van doelpunten voor Eindhoven weg te wissen. Vier minuten voor tijd zette hij de enige reële kans van de wedstrijd om In een doelpunt Een treffer die schril afstak tegen de acht treffers waarmee PSV de bekerwedstrijd volledig naar zijn hand zette NIJMEGEN - Roda JC is bekerfinalist. Maar wat heeft de l-U-zege voor 12.000 toeschouwers in het Nijmeegse Goffertstadion op het dappere PEC Zwolle een moeite gekost. Het duurde welgeteld 88 minuten voordat Nanninga met een fikse kopstoot de bal uit een vrije trap van Advocaat langs PEC Zwolle-doelman Gerards in de touwen joeg. Bij de ruim 6000 Roda JC-supporters ontlaadde zich daarin die slotfase eindelijk de vreugde, die ze al veel eerder meen den te kunnen beleven. Dat dit niet geschiedde is hoofdzakelijk te, danken aan het goede en furieuze tegenspel van PEC Zwolle, dat via een consequent doorgevoerde mandekking Roda JC zo weinig mogelijk gelegenheid gaf in zijn spel te komen. Roda JC moet het-zie de laatste duels tegen Feijenoord en NAC - vooral hebben van zijn snel opkomende verdedigers. Maar. De Wit en Meuser kregen telkens hun directe tegenstanders mee. Ze kregen geen duimbreed toe van IJzerman en Hamming, die daarmee vooral in die eerste helft de angel uit het Roda JC-aanvalsspel haalden. Bovendien waakte PEC Zwolle- doelman Gerards als een Cerberus over zijn doelgebied. Hij wist natuurlijk af van het grote gevaar, dat de kopgrage Nanninga voor elke defensie vormt en schroomde niet met ver uitlopen dat ge vaar tegemoet te treden en in te dam men. Met dit perfecte verdedigen groeide Gerards uit tot de ster van het veld. PEC Zwolle was uitstekend geinfor- meerd aan de slag gegaan. Trainer Al leman had de instructies van nauwge zette dekking aan zijn spelers meegege ven en ze hielden er zich voor 100 pro cent aan. De PEC Zwolle-jongens zwoegden dat het een lieve lust was Ze knokten voor elke centimeter grond en verleenden geen doorgang aan de Roda RIJSWIJK - Een met drie invallers spelend Oemoemenoe heeft de over- winningenrceks vergroot met een zege die in Rijswijk werd behaald op Te, Werve. Het werd 6-21 voor de Zeeuwse rugbyspelers. Te Werve staat welis waar niet boog op de ranglijst, maar het blijft een onberekenbare tegen stander omdat deze club vrij vaak sterke Engelse spelers kan opstellen. Marcel Schoenewald kon Oemoeme noe na vijf minuten spelen aan een 0-3 voorsprong helpen door een strafkick tussen de palen te schieten. Na een minuut of 20 kon Peter Kruijk een bal op eigen helft onderscheppen. Hij maakte een prachtige ren van 75 meter waarin hij niet minder dan vijf tegen standers passeerde; 0-7 voor Oemoe menoe. Te Werve kwam nog voor de veldwisseling terug tot 3-7 via een strafkick op de palen. Marcel Schoe newald verzilverde een try 3-13. Een scrum voor Oemoemenoe op vijf meter van de doellijn van Te Werve leverde via een gel doorzettende Ben Wexten- burger een tru op. (3-17). Een kwartier voor het einde kwam een goede aktie van de driekwarten tot ontwikkeling Adn Markusse kon toen aan alle even tueel nog aanwezige twijfel aan een overwinning een einde maken door de stand op 3-21 te brengen Door het slotffensief van de thusiclub werd het nog 6-21. Met vier jeugdspelers trok Oemoeme noe n zondag naar Uden om Octopus party te geven. Na een 0-4 bij de veld wisseling, en een 6-4 achterstand kon den de Zeeuwen met een knappe 6-19 overwinning terugkeren. SOHIER VERLENGDE CONTRACT MET GPC VLISSINGEN - Gillis Sohier zal ook komend seizoen de Vlissingse zater- dagclub GPC trainen. Sohier, die voor het derde jaar aan GPC is verbonden, zette onlangs zijn handtekening onder een nieuw contract, JC-aanvallers, die kennelijk geen raad wisten met deze tegenstander. Feller Pas na de pauze begon Roda JC te besef fen. dat het anders moest spelen wilde men op 7 april in de finale in het Feije- noordstadion tegen PSV aantreden. De mannen van trainer Jacobs begonnen ARNHEM (ANP) - Henk Wullems zal met ingang van 1 juli de nieuwe trainer zijn van de Arnhemse eerste- divisieclub Vitesse. Woensdag werd het contract getekend dat dc 39-jarige trainer voor twee seizoenen aan Vi tesse bindt. Wullems zal Jan de Bouter. die te ken nen heeft gegeven te willen stoppen bij Vitesse. opvolgen. Vitesses tweede trainer Clemens Westerhof zal als as sistent van Wullems in dienst blijven. Eerder dit seizoen vertrok de Joegos laaf Ned Bulatovic als oefenmeester bij Vitesse. Henk Wullems werd ruim een jaar geleden ontslagen bij NAC. Daar voor was hij onder andere trainer bij Blauw Wit. dat toen in het betaalde voetbal speelde. feller te drukken. Er kwam meer lijn in het spel. De wissel Blatter in plaats van De Wit bleek een verbetering en het dappere PEC Zwolle, dat weliswaar verwoed bleef tegenstribbelen, moest terug. De Zwollenaren kregen weinig gelegenheid meer aan te vallen en kon den zich door de tempoverhoging die Roda JC toepaste, slechts hoofdzake lijk bepalen tot de afweer. Ook de conditie ging een woordje mees preken. De manier waarop de meeste PEC Zwolle-spelers voor rust met hun energie waren omgesprongen, begon zich te wreken. En er kwamen dan ook prompt kansen voor Roda JC, die tot wanhoop van alles wat geel-zwarte kleurén droeg, werden gemist. Nan ninga verscheen op een pass van Broeks in de 18e minuut alleen voor Gerards. Hij had alle tijd om te richten, maar schoot toch naast. Vermeulen ont moette bij zijn inzet een PEC Zwolle- been, terwijl doelman Gerards al gesla gen was. Nanninga maakte de trilogie van missers een kwartier voor het einde volledig. Hij faalde op een sublieme voorzet van Vermeulen, waarbij hij de bal voor het inleggen had. den reeds twee wisselspelers ingezet, toen Drost gewond raakte bij een veel te felle charge op Vermeulen. Drost moest van het veld gedragen worden en PEC Zwolle stond met tien man. Met alle mogelijke middelen heeft PEC Zwolle in dat laatste kwartier geprobeerd over eind te blijven. Maar dat kon eenvoudig niet. Zelfs het grover wordende verweer bleek tevergeefs. Twee minuten voor het einde legde Hendriks Meuser neer. Scheidsrechter Jan Keizer gaf terecht een vrije schop, die Advocaat nam. Eén keer was doel man Gerards niet bijtijds en ver genoeg uit zijn doel om de bal te onderschep pen. Meteen profiteerde Nanninga. Hij trad even uit de schaduw vandaan waarin hij 88 minuten had moeten voet ballen. Zijn kopbal was raak 1-0. Revancheren Geen uitbundige vreugde in de Roda JC-kleedkamer. Zelfs matchwinnaar Dick Nanninga was bescheiden: „Als je ADVERTENTIE OOSTBURG - Het district Zeeland van de badmintonbond houdt ernstig rekening met de noodzaan van een uitbreiding van de districtscompeti tie. Gezien de groei die het badminton landelijk, en ook in Zeeland, mee maakt, is dat niet zo gek. Uit de promotie- en degradatieregeling voor dit seizoen blijkt dat. indien nodig zelfs overgegaan zal worden tot het instellen van een vijfde en een zesde klas. Tot nu toe had men in Zeeland slechts vier klassen. Die vierde klas was (en is) echter wel overvol: zo vol zelfs dat er maar een halve competitie gespeeld kon worden. In de eerste klas is Temeuzen'AMC II nu zeker van de titel. De Terneuzena- ren mogen nu proeven van het lande lijke badmmtonspel in de derde klas. Degradatie in die eerste klas is een feit voor Rillandia I, dat nog steeds punt loos onderaan staat. In de tweede klas is de stnjd nog open. In die zin dat Wings II de beste papieren heeft. Deze ploeg heeft net als Pluumpje II20 pun ten, maar de Wings-men hebben nog een wedstrijd meer voor de boeg. Astroïden I kan m therorie nog de on derste plaats overdoen aan Zienkzee I, maar met nog twee wedstrijden te spe len voor beide teams lijkt de kloof van 3 punten wel erg groot. In de derde klas is Jong Ambon I zonder enig pun tenverlies met een gamestand van 75- 13. kampioen geworden. In verband met de nieuwe klasse-indeling moeten er hier 5 ploegen degraderen Dat zijn in dit geval de ploegen Wings III. Wings IV. Rillandia II. Pluumpje V en Terneuzen VH. WEEK AANBIEDING ;-i-".: B1 W-Kiriïigs+iiicnuge+triliingvrii bj'anceren^-ajfjnne.D-urdoar meer km. sterbandJ^ts-bandensekvice Terneuzen. Mr.F. J.Haarmanweg 2. Tel.01150-3828. c Middelburg. Grenadierweg7A. Tel. 0TI80-28355. _Q Roda-doelman Bram Geilman brengt op deze foto redding voor zijn ploeg, die moeizaam de finale van de KNVB-beker bereikte. eerder in de wedstrijd twee kansen mist, mag je er voor het elftal wel een inkoppen. Daarom ben ik blij dat ik me op die manier heb kunnen revanche- Trainer Bert Jacobs wees op een eerder gedane uitspraak dat elke halve- finalestrijd moeilijk is. „En dat hebben we nu ook ervaren Dat soort wedstrij den moetje gewoon op resultaat spelen. Ik ben erg blij. al hebben we lang op dat ene doelpunt moeten wachten". Hij had veel waardering voor PEC: „Ze hebben gestreden voor wat ze waard zijn". Hij was overigens van mening dat de overtreding tegen Pierre Vermeulen in de 20e minuut een duidelijke penalty was. Scheidsrechter Jan Keizer gaf toen slechts een indirecte vrije trap. VALENCE - De rennen van Peter Po^l hebben woensdag in de ingekorte derde etappe van Parijs-Niet. v an St. Etienne naar Valence over 128 kilome ter. tevergeefs geprobeerd de etappe te winnen. De zege ging - het verbaast van de volgen niemand meer-naar de Belg Freddy Maertens, die als het op pure snelheid aankom tverultdebeste van dit pelelon is. De renners van Raleigh waren woens dagmiddag met de beste voornemens uit Saint Etienne vertrokken ledereen die zich sterk voelde, mocht tegen het einde proberen te ontsnappen Lukte dat niet, dan moest in de eindsprint Gerben Karstens gelanceerd worden. Ze hebben er alles aan gedaan In de slotfase van de derde etappe demar reerde de Duitser Dietrich Thurau twee keer. Hennie Kuiper probeerde het ook twee keer en Van den Hoek sprong eveneens een keer weg Maar de ploegen van de sprinters Freddy Maer tens en Jacques Esclassan reden elk gaatje dicht Hennie Kuiper zei later enigszins mistroostig: ..Er was gewoon geen beginnen aan We hebben het echt goed geprobeerd. Het zit ons wel tegen. Maar dat is vaak zo als je op een succes zit te wachten. Winnen gaat soms vanzelf. Vorig Jaar wonnen we met de Fnsol-ploeg achter elkaar drie etappes in de Tour de France Nu ver wacht iedereen overwinningen van Ra leigh. maar het gaat gewoon niet. ter wijl de ploeg toch in uitstekende vorm is." Als niemand erin zou slagen voor het peleton uit te rijden, was het in de AXEL WINNAAR VAN SPELREGELWEDSTRIJD AXEL - De spelregelwedstrijden van de scheidsrechtersvereniging 'Zeeuws-Vlaanderen' ijn op overtui gende wijze door het team van de v.v. Axel gewonnen. In de eigen kantine werd het zelfs een dubbele triomf voor de Axelse vereniging. Want behalve de eerste plaats van het team ging Ronny Roeland, zoon van de in scheidsrechterskringen bekende Lu- cien Roelandt, met de hoogste eer strijken. De zes teams die zich voor de finale plaatsten kregen zaterdagavond twee mondelinge en een aantal schriftelijke vragen te benatwoorden. Een zes man tellende jury. bestaande uit Ad van Beek. Jo Zuidweg. Jan de Smit. Piet Penne. Ludo Baert en Levien de Groote, beoordeelde de antwoorden. Toch heeft het er zaterdagavond even naar uitgezien dat Axel niet zover zou komen. Na de eerste ronde stond het team op de derde plaats achter HW24 en Vogelwaarde. Vanaf toen was het Axelse team niet meer te stuiten. Het verschil met Vogelwaarde bedroeg zelfs 64 punten. Axel gaat nu Zeeuws- Vlaanderen vertegenwoordigen in de finale van Zuid I die in Valkenswaard wordt gehouden. Ronny Roelandt won de individuele wedstrijd al even over tuigend. Hij had een voorsprong van 23 punten op Scheel van Temeuzense Boys. Jo Zuidweg, lid van het COVS- bestuur Zuid 1, reikte na afloop de prijzen uit. 1 Axel 487. 2 Vogelwaarde 423, 3 HW'24 385. 4 Temeuzense Boys 363. 5 Biervliet 284. 6 Clinge 240 punten Individueel: 1 Roelant Axel 114. 2 Scheele. Tem. Boys 91. 3 J. van Dorselaar HW'24 88. 4 J. Dhuyvetter Biervliet 79. 5 C. Sprui ten- burg. Tem. Boys 70. 6 J. Come lissen. Tem. Boys 67. OOST-SOUBURG - Het begint er nu heel donker uit te zien voor de heren van Matador in de tweede divisie. Door een erg slechte eerste helft ver loren de Vlissingers in Schiedam van Juventus en nu zijn ze verplicht om twee van de laatste vier wedstrijden te winnen. Na vijf minuten was de stand 4-2 in het voordeel van Juventus. waarna de Vlissingers in de verdediging enkele grote fouten maakten. Juventus speelde met twee aanvallers op de ach terlijn en doordat de voorspelers niet meeverdedigden als de bal naar de achterlijn ging moest de pivot van Ma tador. Rien Poerstamper. zijn plaats verlaten. Hierdoor ontstond telkens een groot gat in het midden van de bucket, waarvan Juventus enkele ma len profiteerde. Ruststand: 27-12. In de tweede helft bleven beide ploe gen man-to-man spelen. Matador speelde als herboren. Aanvallend lukte het nu wel en vooral de fast-break wa ren levensgevaarlijk van de Vlissin gers. Rob van Hiele hervond de scherpte in zijn schieten en ook Loek Schuurbiers scoorde enkele malen erg fraai. Juventus kon echter gemakkelijk blijven spelen met een ruime voor sprong. De score ging op en neer waardoor de in de eerste helft opgelo pen achterstand niet weggewerkt werd. Eindstand: 61-48. laatste kilometer de beurt van Gerben Karstens. Het ging echter meteen al mts. De renners zagen de rode drie hoek. de aanduiding van de laatste ki lometer. niet Het vlaggetje wat te hoog opgehangen. Niettemin demar reerde Gerben Karstens 700 meter voor het einde op het bochtige par koers uit alie macht Hij nam een voor sprong maar Mare de Meyer, de mees terknecht van Freddy Maertens. dichtte het gat en maakte aldus de weg vrij voor Maertens' derde etappe- Te goed gedaan Jan Kaas. die Karstens in de slotfase had moeten assisteren, riep aan de eindstreep boos uit: „Ik heb hel in de eerste dagen zeker te goed gedaan. Ik kon niets doen. ik zat helemaal inges loten." Gerben Karstens gaf zelfs geen enkel commentaar. Hij fietste met grote snelheid naar zijn hotel. De ne derlaag zat hem dwars. Karstens werd vijfde, zelfs nog achter Piet van Kat wijk. Derde Nederlander was woens dag de Axelaar Uim de Waal. die als achtste eindigde Wel spraakzaam was Freddy Maertens. die naarmate zijn aantal overwinnin gen stijgt, steeds gemaakehjker de vedette-rol vervult. Maertens „Het ging allemaal weer geheel naar wens. In de Dauphine Libere van vorig jaar won Ik hier ook een etappe Ik wist dat ik van kop af moest zien te winnen vanwege die bochten. Links en rechts kon daardoor niemand passeren." Of Maertens. nu hij zo gemakkelijk zijn trui verdedigt, ook het eindklassement gaat winnen? Maertens ..Om dat te weten moeten we wachten tot de Ven- toux. Daar wordt het klassement ge maakt. Veel meer dan in de laatste tijdrit bij Nice. Ik weet niet of ik op die berg sterk genoeg zal zijn. Op de Grand Bols bij Saint Etienne ging het alleszins redelijk, dus koester ik wel hoge verwachtingen. Dat doet Joop Zoetemelk, de winnaar van Parijs-Nice in '74 en '75 ook. Zoe temelk reed tot en met woensdag zeer gemakkelijk. Bij de start was hij enigs zins boos op de wedstrijdleiding die de Col de Toumiol had laten vervallen, maar toch ziet hij voor zichzelf nog wel degelijk kansen op de eindzege Zoe temelk: „Parijs-Nice begint pas echt op vrijdag als de Mont Ventoux moet worden beklommen. Ik wil weieens zien of Maertens dan nog zo gemakke lijk rijdt." Roy Schuiten maakte woensdag even eens een ontspannen indruk. Voorlopig wilde hij niet echt in de slag. „Ik wil eerst zien wat de anderen doen. Dat is tot nu toe ook nog niet gebeurd. Daarna kan ik misschien zelf iets on dernemen." Uitslag Parijs-Nice. Derde etappe: St. Etienne- Valence, 128 kilometer 1. Maertens (Bel) 3 uur 5 minuten en 55 seconden. 2 Wesemael (Bel). 3 Ovion (Fra). 4. VanKatwijk (Ned). 5. K a r s t ens (Ned), 6 Luc Leman (Bel), 7. Marti nez Heredia (Spa). 8. D e W a al (Ned), 9. Teirlinck (Bel). 10. Inaudi Fra), 31Fus- sien (Fra), 12. Bourreau (Frai. 13. La- louette'Frai, 14. Rouxel(Fra). 15. Pemi- rena (Spa). 21. R a a s (Nedi. 25. K u i p e r (Ned) en nog 65 renners in dezelfde tijd als Maertens. 90. P r o n k (ned) 3.07.32, 99. en laatste Peelman (Bel) 3.16.44. Algemeen klassement: 1 Maertens 14 uur. 19 minuten en 11 seconden, op 2 seconden2. Thura u rwdlop 0.04 Van 3. Van den Broucke (Bel), op 0.09" 4. K u i p e r. op 0 15: 5. Schuiten, op 0.15: Bracke 'bel), op 0 16:7 R a a s. op 0.18: K n e te ma nn (Nedi, op 0 20: 9. Manzane- que (Spaj. 10. Hezard (Fra). op 0.22: 11. Wesemael 'Beli. 12. Laurent (Frai. op 0.23:13. Karstens.op0 24:14. Vande nHoek(Nedi. op0.25: ia.Zoetemel k(Ned). op 0.25: 16. Pesarrodona 'Spa), op 0.27: 17. Thevenet (Frai. 18 Ocana (Spa), op 02.8: 19. T a b a k (Ned), 20. Pollentier (Bel), op 0.36: 27.DeWaal op 0.40:31. V a n K a t w ij k. op 1.59:81. P r o n k op 18.10: 99. en laatste Suarez (Spa). MIDDELBURG - Zoals het zich liet aanzien is de slotwedstrijd tussen de viertallen van Zeeiand Midden een zeer spannende bridgewedstrijd ge worden. Was in de hooofdklas de win naar, ABC I, al bekend, om aan de gradatie te ontkomen moesten VBC 1 en Zuid Beveland I alles op alles zet ten. VBC 1 won zijn wedstrijd tegen Kurketrekker 1 met 19-1. Nu was het wachten op de uitslag MBC 1- Zuid-Beveland I. MBC werd winnaar en de plaats in de hoofdklas was voor VBC zeker gesteld. Ook in de peerste klas A was ABC 2 overwinnaar en gaat promoveren. In de eerste klas B eindigde MBC 2 op de eerste plaats en ook voor dit viertal is een plaats in de hoofdklas gereser veerd. In de tweede klas A was het voor Papyrus 2 een belangrijke avond. De kans voor promotie zat er in. Papy rus moest dan met duidelijke cijfers winnen van MBC 5. Het is gelukt. Uit slag 18-2. Met het kleine verschil van 3 winstpunten gingen zii ABC 3 voorbij. In de tweede klas B werd de strijd voor promotie tussen ABC 4. MBC 4 en Val- kenisse I in het voordeel van ABC be slist. Promotie naar de eerste klas was bereikt. Deze competitie is voor ABC uit Middelburg wel zeer succesvol ge- weetsu Van de vijf deelnemende vier tallen eindigden er drie op de eerste en een op de tweede plaats. Uitslag hoofdklas hoofdklas: ABC 1-V1. Fles 81-58 (15-5); Kurketretrekker 1-BC 1 39-81 (1-19); MBC 1-Z. Beveland 1 87- 60 (16-4). Eerste klas A: ABC 2-V1. Vies 2 101-64 (18-2), VI Fles 4-'MBC 3 63-86 (515). Eerste klas B: Kurketrekker 3-Papyrus 1 33-61 (4)16): VL Vies 3-MBC 2 58-84 (4-16). Tweede klas A. MBC 5-Papvnis 2 46-87 (2-18): ABC 5-Valkenisse 2 48-97 (0-20). Tweede klas B: Z. Beveland 2-ABC 4 29-72 (1-19); MBC 4-Valkenisse 1 72-37 (17-3). Eindstand hoofdklas( (wintspunten); 1 ABC 179; 2 MBC 1 116; 3 VI. Fles 98: 4 VBC 1 86; 5 Z. Beveland 1 71; 6 Kurke trekker 1 43. Z. Beveland en Kurke trekker degraderen naar de eerste klas. Eerste klas A: 1 ABC 2 127: 2 Kurke trekker 2 102; 3 MBC 3 91; 4 VL Fles 4 37. 5 VL Fles 2 36. Promoveert naarde hoofdklas ABC2. Degradeert naar de tweede klas VI Fles 2. Eerste klas B; 1 MBC 2 94; 2 VL Fles 3 64; 3 Kurketrekker 3 50 4 Papyrus 1 25. Promoveert naar hoofökias MBC 2. Degradeert naar de tweede klas Papy rus 1. Tweede klas A: 1 Papyrus 2 102; 2 ABC 3 99; 3 MBC 5 85. 4 Valkenisse 2 73; 5 ABC 5 26; Papyrus 2 promoveert naar de eerste klas. Tweede klas B: 1 ABC 4 118; 2 MBC 4 111; 3 Valkenisse 1 110; 4 Valkenisse 3 33; 5 Z Beveland 2 22. ABC 4 promo veert naar de eerste klas. TERNEUZEN - In het Belgische Slei- dinge heeft Vivian Blanckaert van de tafeltennisvereniging Sint-Aloysius uit Graauw nog eens bewezen niet ten onrechte door het Leo van der Kar fonds te zijn uitverkoren voor een trainingskamp in Papendal. Ze boekte maar liefst drie overwinnin gen: bij de dames b en -c en bij de mi niemen. Haar jongere zus Sterra won bij de meisjes cadetten. Wilfried Du- mez maakte het feest voor St. Aloy compleet door 'dij de B-herer. te zege vieren Paul Mathijssen werd daarbij vierde. Ronnie de Moor legde bij de jongens cadetten beslag op de tweede plaats. Zaterdagmiddag om drie uur speelt het meisjes team van Sint Aloysius thuis de laatste competitiewedstrijd tegen het Hooghe Huys uit Alkmaar. ZWEMRECORD VOOR KLAUS STEINBACH BONN" (SID) - Bij wedstrijden in Bonn heeft Klaus Steinbach woensdag op de 50-meterbaan het Europees record op de 200 meter vrije slag verbeterd. Hij maakte een tijd van 1 minuut 52.95 seconden en was daarmee 0.15 secon den sneller dan zijn vriend en landge noot Peter Nocke anderhalf jaar gele den bij de Europese kampioenschap pen in Wenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15