Richard Bukacki rijdt iedere twee maanden fiets volledig aan diggelen BV Souburg slotfase niet kon Matador in meer inhalen Blom bouwt badkamer. De Amro Bank helpt met AmrOmaat sparen. renner uit axel kende het gevaar van zijn eigen kracht niet degradatie dreigt voor schakers goes NA ERNSTIGE VAL IN SCHOTEN STEEDS OP TIJD NIEUW FRAME Nu woonachtig in Sint pillis Waas MAC Zeeuwen: forse zege in 1e PCC-oriëntatierit <2! rA'SDAG 9 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT sport lo GOES - Weer heeft het eer*le tiental 2-> «P SKNWK. van «Ie Goev Schaakvereniging in de Goear dame* meteen de leiding heb de landelijke 'M>n ST. GILLIS WAAS - Van wielrenner Richard Bukacki kun je zeggen, dat hij jarenlang de gevaren van zijn eigen explosieve kracht niet kende In een nog niet zo ver verleden gebeurde het om de haverklap, dat onder het geweld van zijn razendsnel stampende voeten en onder de kracht waarmee hij met zijn ge spierde armen aan het stuur sleurde, zijn fiets finaal door mid den brak. Onvermijdelijk smakte de breedgeschouderde en at letisch gebouwde Bukacki dan tegen de klinkers, de kasseien, het beton of welk plaveisel dan ook. Merckx verjaarde die dag en wilde persé winnen. Hij bood Fonske en mij een bedrag Ik zeg nee. dal doe ik niet. Hij zegt. hel dubbele Nee, zeg ik, daar het dubbele weer van. Goed. zegt: Merckx. We laten hem winnen en ik versla Fonske nog met zeker een lengte voorsprong. Toch heb ik er later spijt van gehad dat ik Merckx niet ver slagen heb, want zo n kans heb je toch niet vaak. Trouwens, nu ik zo'n goeie sponsor heb. zal ik niet zo gauw meer een koers verkopen". Nog meer Hoewel Richard Bukacki al heel wat sponsors heeft gehad (Novi. Caballero. Goldor. IJsboerke. Hertenkamp. Becks-Munk. Raleigh) heeft hij toch al- Pas toen hij een keer in Schoten bij Antwerpen zo ernstig ten val tijd het gevoel gehad op zich zen aan kwam, dat het bloed uit zijn gezicht golfde en hij op slag buiten gewezen te zijn „ik had misschien nog i,T -w meer in de wielersport kunnen berei- westen was („ze dachten dat ik dood was, net als Jempi Monse ré"), besefte Bukacki het levensgevaar en nam hij geen halve maatregelen: nu ruilt hij ongeveer iedere twee maand zijn frame voor een splinternieuwe in. „Als ik er zo'n dertig a veertig koer sen mee gereden heb, sloop ik het hele kader uit m'n fiets en zet er een nieuwe in", vertelt hij laconiek. In lijn riante villa in Sint Gillis Waas (net over de grens bij Hulst) weet de nu 29-jarige Richard Bukacki, afkom stig uit Axel, te melden: „Ik had dat bij de nieuwelingen al. Zo ongeveer iedere twee maand brak de onderste buis finaal door midden. Dat is niet altijd catastrofaal, want je hoort het knallen en als je dan maar rechtuit blijft rijden, kun je meestal nog wel op tijd stoppen. Het is me ook wel in een bocht overkomen, maar dan reed ik gewoon rechtdoor van de weg af. Dan ga je natuurlijk wel eens onder uit". Maar met de jaren groeide zijn explo sieve kracht en daarmee het gevaar, dat niet alleen de onderste buis, maar plotseling heel zijn frame in stukken knalde. Dat gebeurde ook in Schoten, waar hij midden in een sprint zijn fiets weer eens aan diggelen reed en met zijn gezicht tegen de straatstenen knalde: „Vroeger was het al eens ge beurd, dat ik zo ernstig op mijn arm ten val kwam, dat het bot van mijn el leboog helemaal naar buiten stak. Ie dereen dacht toen dat het gebroken wis, maar het vel en de spieren waren alleen maar odzü eescheurd". Kop van rubber Maar in een Antwerps ziekenhuis be sefte hij na die crash in Schoten in 1971, dat hij aan de dood wa$ ont snapt: „Ik moet keihard met m'n hoofd tegen de stenen zijn gesmakt, al weet ik er zelf niets meer van Maar m'n hele gezicht lag open. M'n bovenlip, m'n kin en m'n wangen waren gescheurd. Ik iag in een ziekenhuis en ik was zo toe getakeld, dat Christian, mijn vrouw, me gewoon passeerde. Ze herkende me niet eens. Ik had zo'n kop. Rond m'n ogen was alles zo opgezwollen, dat ik niet eens meer opzij kon kijken. M'n lippen staken nog verder naar voren dan m'n neus. De arts zei lachend: je hebt waarschijnlijk een kop van rub ber. Want een hersenschudding had ik niet. Toch weet ik er zelf niets meer van, hoe ik gevallen ben. Ik hoorde iets rinkelen en ik was weg. Naderhand heb ik gedacht: dat rinkelen moet het bre ken van de buizen zijn geweest Maar een hersenschudding, nee. want ik zat tien dagen later al weer op de fiets en ik reed nog goed ook. Ik werd vijfde". Littekens -Ik zat toch al onder de littekens van al die valpartijen, maar toen ik daar 20 lag, m'n gezicht helemaal dichtge naaid, dacht ik: versleten of niet, ie dere twee maand moet ik een nieuwe fiets hebben. En dat helpt. Sindsdien heb ik geen fiets meer aan stukken ge trokken. Maar ik heb per seizoen wel drie of vier nieuwe fietsen nodig. Ik heg er in mijn loopbaan al zo'n 25 in de vernieling gereden. Het kader, het frame dus, de trappers en de as ver nieuw ik steeds. En ook nog vaak de wielen. Ik rij dus zo'n 3.000 gulden per seizoen stuk, maar ik krijg het ver goed van m'n sponsor, Ormas-Sharp, en ik heb ook een grote supporters club hier in St. Gillis Waas, die beta len ook nog veel materiaal. Dus daar mag ik niet over klagen". Zijn er nu meer coureurs, die net als Richard Bukacki om de twee maanden een nieuwe fiets nodig hebben Zijn antwoord: „Voor zo ver ik weet niet. Ik ben de enige. Of dat nu komt doordat ik zoveel macht op die fiets zet, ik weet het niet Renners als Eddy Merckx. Patrick Sercu en Rik van Linden heb ben dat niet. Die moeten het helemaal van hun souplesse hebben. Souplesse heb ik ook wel, maar in de finale van een koers moet ik het toch vooral van m'n kracht hebben. Misschien stap ik dan meer. Ik zit ook nooit stil op een fiets. Ik beweeg hemel en aarde om vooruit te komen". Kamikaze-piloot Richard Bukacki.kan het nog wel na der verklaren: „Ómdat ik nog al veel koersen win - ik heb er bij de profs al 25 gewonnen - en omdat ik ontzettend vaak tweede, derde of vierde wordt, sta ik bekend als een renner met een enorme eindsprint. Maar dat is toch met helemaal waar. Renners als Merckx, Van Linden en Sercu kunnen m de laatste honderd meter met zo'n mtsend sprongetje Ineens over alles en iedereen wippen en winnen. Dat kan ik ken als ik een kans had gehad in een grote ploeg en vaker grote wedstrijden had kunnen rijden, zoals de grote klas siekers en de Ronde van Spanje en de Tour de France. In 1969 bijvoorbeeld toen ik wel in de Ronde van Spanje reed. heb ik drie dagen In de groene trui gereden leerste dus in het punten- klassement) en had ik twee dagen de met. Als ik op de laatste honderd me- leiding in het puntenklassement. Ook ter nog in het pak zit, als ik helemaal in de Ronde van Catelonië heb ik goeie ingesloten ben, sprint ik helemaal niet klassering gemaakt. In 1971 bijvoor- meer mee. Maar dat overkomt me niet beeld 4e in de eerste étappe. En in de vaker dan vier, vijf keer op een heel eerste étappe van de Midi Libre in 1970 Jaar werd ik tweede" Bukacki: „Mijn kracht is, dat ik in de Maar in de criteriums, vooral in Bel- laatste twee, drie kilometer zo hard giè, heeft Richard Bukacki het hele- mogelijk op kop blijf rijden. De mees- maal gemaakt. Doorzijn spectaculaire ten vallen dan wel af. En als ik win, manier van rijden, wordt hij veel ge win ik altijd van kop af. Ja, ik heb ook vraagd door de organisatoren („ik wel eens gehoord, dat ze me een krijg vaak startgeld") en heeft hij in kamikaze-piloot noemen. Maar dat heel Belgisch-Vlaanderen veel sup- ligt niet aan mij. Iedereen weet, dat ik porters. „Maar in Nederland heb ik zo n drie kilometer voor de eindstreep nooit zoveel kans gekregen", conclu- als een eek O-» riM.n ,:i :i-deert Typerend vindt hij bijvoor- gek ga rijden. Dan rij ik recht door. Maar achter me zijn ze allemaal aan het vechten om in m'n wiel te komen. Dan maken ze soms echt ruzie. Ze slingeren dan achter me over de weg heen en weer. Achter m'n rug is het dus gevaarlijk, maar ik zelf rij dan alleen op kop. Ik ben juist helemaal geen kamikaze-rijder, want in de laat ste paar honderd meter net door een klein gaatje spurten, kan ik niet". Ideale renner Met die stijl van rijden is Richard Bu kacki een ideale renner om voor ande ren de sprint aan te trekken. Hij wil dan ook wel bekennen, dat hij in zijn loopbaan al heel wat meer koersen had kunnen winnen dan die 25 die hij tot nu toe bij de profs zegevierend afsloot. Zakelijk bekend Bukacki: „Ik reken al tijd zo: als ik aan een tweede of derde plaats meer kan verdienen dan aan de overwinning, doordat een andere ren ner. die wil winnen me nog meer biedt, dan doe ik het. Ik heb het wel meege maakt dat ik van drie renners wat be taald kreeg na een koers. In Evergem waren Eddy Merckx, Fonske de Bal en ik een keer alleen weg. Die dag reed ik gewoon sterker dan Merckx. Maar beeld hoe hij werd behandeld militaire ploeg die jaren geleden deelnam aan Olympia's Ronde van Nederland: „Fedor den Hertog en Van Katwijk zaten ook in die ploeg. Als één van hen plat reed, moest ik wach ten. Maar ik ben helemaal geen renner om te wachten. Ik was een renner voor de eindsprint. Dat begrepen ze niet. Van bondscoach Joop Middelink van de KNWU heb ik ook nooit veel kans gekregen, omdat ik te veel in België reed". Rasechte zeeuw Bukacki: „Maar ik voel me nog altijd een rasechte Zeeuw, al zal ik dan waar schijnlijk wel altijd in St. Gillis Waas blijven wonen. Al toen ik in Axel ais kleine jongen nog maar alleen op een step mocht rijden, was het wielrennen altijd een wensdroom van me en die droom is werkelijkheid geworden Toen ik 14 jaar was. heb ik van Rinus Verhelst voor 75 mijn eerste racefiets gekocht en ik was al spoedig sneller dan vrijwel alle jongens van mijn leef tijd Alleen Wim Dubois uit Zuidzande was in die tijd altijd sneller dan ik. Maar als ik nu terug kijk, zeg ik dat van mijn lichting van de Nederlandse renners alleen Jan van Katwijk en René Pijnen nog zijn overgebleven Richard is de zoon van een Poolse mi litair. die na de oorlog in Axel is ge bleven („m'n vader vluchtte in de oor log van Polen via Hongarije. Turkije en Egypte naar Engeland en kwam via Normandié in Zeeland"). Hij hecht ook aan zijn Poolse naam ('spreek uit Bukatski') en is daarom blij dat hij inmiddels een zoon (Gino) van ruim drie maand heeft: „De naam moet voort blijven bestaan". Ongetwijfeld zal de naam van Richard Bukacki ook in Nederland in het komende seizoen ;jog bekender worden. In .België jf/on hij koersen in Laarne, Knes'sélarë, Maria-Aalter. Mechelen, St. Gillis Waas en Evergem twee of meer keer en voor zijn nieuwe sponsor Ormas- Sharp zal hij nu vaak in Nederland aan de start verschijnen. En hij voelt zich met zijn 29 jaar nog op de top van zijn kunnen: „Ik ga nog ze ker vier of vijf jaar mee. Want ik doe OOST-SOUBURG - Het toptreffen in de districtsbasketballcompetitie tus sen de heren van Matador en BV Sou burg gaf behalve bij vlagen goed spel ook de onsportieve kanten van het basketball te zien. Beide ploegen kwamen zeer geladen het veld in. BVS speelde in de eerste fase zowel aanval lend als verdedigend een klasse beter dan Matador. Na negen minuten had den de Souburgers al een 5-14 voor sprong en door het aanvallend falen van Matador was die marte er bij het ingaan van de rust nog: 11-21. MARATHON 2 - BC Valkenisse Marathon 2 speelde heel wat beter dan de laatste plaats zou doen ver moeden, waardoor BC Valkenisse het erg moeilijk had. In de eerste helft ging de strijd lang gelijk op, maar na de dertiende minuut liep Valkenisse uit naar een 10-16 voorsprong. Marathon 2 kwam nog terug tot 14-18 bij de rust. maar in de tweede helft was Marathon 2 aanvallend erg slecht op schot. Na zes minuten had Valkenisse de overwinning zeker gesteld (14-28). In de resterende tijd hoefden de Koude in de tweede helft kwam een herboren kerkse dames niet meer aan te drin- Matador in het veld. De Vlissingers Sen- Eindstand: 24-38. hadden wel veel persoonlijke fouten MARATHON - ZOF nodig om BVS te stuiten, maar het Souburgse zelfvertrouwen ebde lang- ZOF dat in de eerste helft aanvallend zaam weg. In de zesde minuut al kwam erg rustig speelde, was in de tweede Matador langszij: 22-22. BVS kon er helft veel te gehaast en te egoïstisch niets tegenover stellen en keek na een kwartier al tegen een grote achter stand aan. Het spel werd grimmiger en de beide spelverdelers Jan Jansma en Hans Sonius verdwenen met vijf per soonlijke fouten naar de kant. In de laatste minuut moesten de Matador spelers Plm Kennis (diskwalificerende fout), Rinus Oosthoek en Adrie van Pinxteren naar de kant. BVS liep de tien punten achterstand nog wel in, maar door wat Egoïstisch spelen kon men Matador niet van de overwinning afhouden: 50-46. bezig. Bij Marathon draaide de aanval erg goed en doordat de ZOF- verdediging niet agressief genoeg speelde kregen de Marathon-dames veel tijd om aan te leggen voor een af standschot. Met name Akke Vos schoot erg goed en door haar 16 pun ten in de tweede helft won Marathon gemakkelijk en met groot verschil van ZOF. Eindstand: 33-18. In de tweede klas dames speelden HTS en Smith Dynamo 2 een erg belangrijk duel tegen elkaar. Bij winst van HTS zouden er drie ploegen bovenaan staan (ZOF 2. HTS en Smith Dynamo 2i. maar bij verlies zou Smith Dynamo 2 bijna zeker zijn van de titel. De Mid delburgse dames speelden echter veel te sterk. Aanvallend speelde HTS erg slecht, maar dat kwam door het goede verdedigen van de Middelburgse da- GDVV BEGON MET OVERWINNING MIDDELBURG - De Goese dame» hebben toed ovrrw tnterd. De compe titie werd door GDVV hervat met een rdoor de chaakcompelitie de len pakken. De Goe*enarrn moe zalerdat thuis in de vergaderzaal troep I van tlfi, balcompetiti ODVV de Westerkerk aantreden legen DD lil KlocUnp uit Den Haag. Hoewel er nog geen de- KApHI' fenltleve uitvlag uit de bus kwa zijn drie afgebroken partijen bij een 2.5 - 4.5 «.tand in het voordeel van de gasten - Is het vrijwel zeker dat de Zeeuwse vertegenwoordigers in de KNSB ook ditmaal met een nederlaag genoegen zullen moeten nemen. Ver wacht wordt dat de definitieve stand 4,5-5,5 zal zijn. Cor Jansen de eerste bordspeler ln zijn afgebroken partij heel duidelijk op winst. Met twee pionnen meer in een eindspel waar alleen nog leder een licht stuk heeft kan dat met moeilijk zijn voor de Zeeuwse kampioen. Plet Duvekot die een voortreffelijke partij speelde aan het achtste bord zal ook vrijwel zeker winnen, temeer omdat deze partij eventueel gearbitreerd zal worden. Met een betere stelling en een pion meer komt de winst zker in Goes terecht. Richard van der Veken echter aan hel tiende vord moet naar Den Haag om een vrijwel verloren partij uit te gaan spelen. Arbitrage zou zeker tot verlies leiden, zodat uitspelen nog de enige kans op een half puntje is. Als deze nederlaag een feit Is en in Goes houdt men daar sterk rekening mee staat Goes onderaan op de ranglijst Met nog twee wedstrijden voor de boeg (thuis tegen DSC uit Delft en uit tegen Moerwljk II» gaat het er zeer somber uitzien. Er moeten twee ploegen de graderen en na deze zevende ronde Is de situatie op de ranglijst onederaan als volgt: 8 DSC 2. 33: 9. Moerwljk II 2. 25. 10 Goes 1, 26.5 voorlopig. De uitslag van dc wedstrijd van zterdag ziet er als volgt uit: 1 C. J ansen K KOhler afgebroken, 2 J. Gommers - 8. AJ- gera 0-1: 3 E Facee Schaeffer O. Rost van Tonningen 0.54J.5; 4 W. van Wijnen - D den Herder 0-1. 5 M Verburg - j Koster 1-0. 6 M Krijger - H MacLean O-l. 7 j. van Ruler - H van Bellen I- 8 P Duvekot - A. Brandon af gebroken: 9 J. de Lange - A. van Kranen donk 0-1; 10 R van der Veken K. van der Harst afgebroken. Voorlopige stand 2.5- 8KNWK Patrijzen I Luct I 7 1 1-50 In de tweede zaterdaggroep had leid ster Vlissingen nog een wedstrijd te goed. maar het ongeslagen dame.vlftal van de Vlissingers speelde slechts 0-0 in Serooskerke VI) s nger Vee re Zeeiandia Meeuwen Serooskerke VCK Oostkapclle 0 13 1 1 12 21-10 3 10 II- 9 4 7 11-27 4 S 3-14 4 5 9-11 7 2 18 ALEXANDERMAVO LIJDT NEDERLAAG VLISSINGEN - De strijd In de lande lijke schaakcompetitie voor schaak vijftallen waarbij de Vllssingse Prins Willem Alexandermavo is betrokken Is letterlijk in een patstelling te- rechhtgekomen. Drie ploegen gaan samen aan de kop van de ranglijst na- dal zaterdag de Vlissingers op eigen terrein een nederlaag te incasseren kregen tegen de mavo uit Monniken dam. Het werd 3-2 voor de Hollanders en daardoor kwamen dc Prisn Willem Alexandermavo. de mavo uit Katwijk en die uit Monnikendam alle drie met exact hetzelfde aantal punten uit de strijd te voorschijn. De reglementen van de KNSB schrijven nu loting voor om uit te amken wie doorgaat naar de landelijke finale De uitslag van de za terdag gespeelde wedstrijd: Prins Wil lem Alexandermav - Mavo Monniken dam 2-3: 1 Freddy Kayser - Peter Mey 1-0: 2 Dicky Gooris - Frans Dekker 1-0: 3 Martin Wiersma - Ad stevens 0-1: 4, Ko Mechlelsen - L van der Laan 0-1; 5 Jos Verhage - HJenk Spaans 0-1 Richard Bukacki in zijn villa in Sint- GiUis Waas met zijn Belgische vrouw Christian Dullaert. alles voor mijn sport. Roken doe ik niet en alleen op oudejaarsavond drink ik soms wat te veel. één keer per jaar dus". Door de wielersport heeft hij be reikt. „wat ik als kantoorbediende nooit had kunnen bereiken", zegt Bu kacki, die getrouwd is met Christian Dullaert. dochter van een exploitant van vele café's en handelaar in vele biersoorten en frisdranken. Als Bü- kacki aan zijn toekomst na de wieler sport denkt, is^zijn. eerste gedachte echter.niet vertegenwoordiger voor één van de vele Belgische biersoorten te worden. „Ik voel wel iets voor de markt, een kraam met textiel bijvoor beeld". zegt hij. „dan blijf je ook onder de mensen Maar eerst zal hij in Ne derland en België nog heel wat koersen winnen. JOOP VAN DEN BERG MIDDELBURG - De eerste van de vijf voor orientatieritten in de Provinciale Club Competitie is geëindigd met een forse overwinning voor het A-team van de motor- cn autoclub De Zeeu wen uit Middelburg. Dit team toonde een grote overmacht doordat de equi pes die daarvan deel uitmaken allen een bijzonder goede klassering be haalden: de eerste plaats was voor de équipe J. van Nieuwenhuizen uit Kruiningen, gevolgd door P. Poelman (2e), C. Boogaard (3e). C. Bode (4e) en A. Deegens (6e), allen in de provinciale competitie uitkomend voor de MAC de Zeeuwen. Het A-team van de MAC de Bevelanden uit Goes werd tweede met een équipe D. Sinke, I. Bogte en A. Westveer. Voor de combinatie Van Nieuwenh ui zen-Van Nieuwenhuizen betekende dit de 2e overwinning in het <Zeeuwen-A i; nog maar net begonnen rittenseizoen: (Zeeuwen-A i speciaal regiement goia. in klas behaalde de Scheldegouwe- néqulpe C. Vergouwe - J. Minnaar met 185 strafpunten de ritoverwinning. Na afloop werd in de kantine van de sportvelden aan de Nadorstweg door Scheldegouwensecretarls W. G. Voe de uitslag bekend gemaakt, nadat alle deelnemers een kop snert hadden ont- vangen; een traditie waaraan deze Scheldegouwenrit zijn naam ontleent De volgende PCC-rit zal op 27 maan worden georganiseerd door de MAC De Zeeuwen. De uitslag van de Snertrit luidde als volgt: A-klas (PCC-deelnemers): 1 J. van Nieuwenhuizen 90 strafpunten (Zeeuwen-Ar. 2 P. Poelman 114 (Zeeuwen-Ar. 3 C. Boogaard 154 Bode 169 Sinke 191 Op 14 februari legde deze équipe in de (Bevelanden-Ai; 6 A. Deegens 212 Vermarerit van de MAC De Bevelan- (Zeeuwen-Ar, 7 J. Mondeel 230 (Schel den eveneens beslag op de eerste degouweni: 8 I. Bogte 235 plaats. (Beveland en-Al; SAM. Westveer 252 In de Snertrit. die werd georganiseerd 'Bevelanden-A - 10 P. Westveer 252 door de Middelburgse autoclub Schel- <Bevelanden-Ai; mes. Bij de rust was de stand al 14-4 in het voordeel van Dynamo en ook in de tweede helft kwam de overwinning niet in gevaar. Eindstand: 23-10 Ln het voordeel van Smith Dynamo, waar door de titel in de tweede klas van de dames binnen handbereik is. In heren II speelden beide koplopers. HTS 2 en Marathon 2. een erg span nende wedstrijd. HTS begon erg sterk en nam al snel een mime 9-2 voor sprong. Marathon 2 gaf zich echter niet gewonnen en zij hadden de achter stand bij de rust al verkleind tot drie punten (11-8). In de tweede helft schoot Stef de Nooijer Marathon op voor sprong en hoewel HTS alles op alles zette, slaagden zij er niet in om de ach terstand in te lopen. Eindstand: 19-26 in het voordeel van Marathon 2. dat nu de beste kampioenskansen bezit degouwen, streden 48 équipes, die on derling waren verdeeld in teams - elk team bestaat uit 5 équipes - van de au toclubs Scheldegouwen. De Zeeuwen. De Bevelanden en de WZA. De rally club De Vosserijders uit Hulst die ook voor de PCC had ingeschreven ver scheen in deze eerste kampioensrit niet aan de start. De deelnemers aan de Snertrit moesten een route afleggen over 67 kilometer volgens een routebe schrijving met 83 route-opdrachten, ue weasirtjdcornmissieleden J. Tuin man en R. Seits hadden langs de route circa 41 controleposten opgesteld De route was uitgezet volgens het nieuwe KNMV-reglement; de voorgeschreven gemiddelde snelheid 24 km per uun werd door 3 tijdcontroleposten gecon troleerd. Om twee uur ging de eerste équipe van start en omstreeks vijf uur arriveerden de auto's bij de finish in de Grenadierweg te Middelburg. Behalve de deelnemers aan de PCC (A-klas) werd ook gereden in eer. B-klas, waar- B-klas: 1 C. Vergouwe - J. W. Minnaar 185 strafpunten (Scheldegouwen); 2 B Hoek - R Selts 243 (Scheldegouwen); 3 T Miedema-mevr. Miedema 244; 4 C Dingemanse-mevr Dingemanse 392 (ScheldegouwenI, 5 J. de Wijze - A. Na- gelkerke 397 (Zeeuwen»; 6 C. Compeer - mevr. Compeer 420 (Zeeuwen»; 7 A. C. Weijts - mevr. Weijts 462 (Zeeuwen); 8 A Nagelkerke - mevr. Nagelkerke 477. Clubteams PCC 1 A-team MAC De Zeeuwen (Van Nieuwenhuizen. Poel man. Boogaard i 147 punten: 2 A-team MAC De Bevelanden (Sinke, Bogte.' Westveer) 131; 3 A. team MAC Schel-' degouwen (Mondeel, Bruggeman, Vermeulen' 315: 4 B-team MAC De Zeeuwen (Wouters. De Nooijer, v. d. Hagen i 111; 5 C-team MAC De Beve landen (Dekker. Van Asselt, Van Luijki 96; 6 B-team MAC De Bevelanden (Jopse. Allemekinders, Milhous) 37; 7 D-team MAC De Zeeuwen (Hubregsen, Weering. I-eenderise) 68: ZOF - BC VALKENISSE ZOF had totaal geen moeite met een zwak spelend Valkenisse. De opzet van ZOF om door snel aanvalsspel een voorsprong te nemen lukte volkomen. BC Valkenisse kreeg aanvallend geen kansen door de agressieve verdediging van ZOF en door razendsnelle fast- breaks liep ZOF binnen de tien minu- tedn naar een 16-0 voorsprong. Hierna verslapte de concentratie bij ZOF enigszins, waardoor Valkenisse de stand een draaglijk aanzien kon geven. Ruststand: 26-8. In de tweede helft bleef ZOF een hoog tempo draaien en met Jan Elderkamp (27 pnt) in de hoofdrol werd BC Valkenisse verdiend naar een grote nederlaag gespeeld. Eindstand: 69-29. Bij de dames werden er slechts twee wedstrijden gespeeld: IADVERTENTIE) „We hebben een etage van 1910," vertelt Joost Blom (33), „zoiets moet je in ere herstellen, niet verminken tot imitatie-nieuwbouw. Alleen voor de badkamer hebben we 'n radicale uitzondering gemaakt." Wij zien 't met eigen ogen en vragen brutaal wat dat grapje wel niet gekost heeft. „Iets meer dan f 4.000,-. Ruim een jaar geleden zijn we gaan sparen, voor 't eerst van ons leven en gelijk grondig." Op welke manier?, informeren wij ambtshalve. „M'n vrouw Joke heeft bij haar Amro 'n spaarrekening geopend. En alles wat aan 't eind van de maand over was van haar salaris, werd daarop overgeschreven, automatisch. AmrOmaat sparen heet dat officieel. En u ziet, 't is een erg ierduizend gulden geleden effectieve manier gebleken." Inderdaad, de zeegroene badkamer spreekt voor zich. AmrOmjui sparenafspraak met de Amro (zie Blom), maar kan bijvoorbeeld ook Bank om elke maand automatisch geld mei 'n vast bedrag aan 't begin van elke opzij te laten zetten van uw salarc-reke- maand AmrOmaat-methodes zijn uitste- mng naar 'n spaarrekening. Kan 'n varia- kende spaardisciplines voor wie snel ef- bel bedrag zijn aan 't eind van elke maand fect wil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13