Feyenoord ontluistert niet alleen Twente (3-0) maar ook Brzezanczyk PZC Ajax in laatste minuut naast Utrecht PSV was tegen F C Den Haag onherkenbaar maar won: 2-0 Zwak Graafschap nog te sterk voor Excelsior MVV-keeper sloeg bij NEC bal in eigen doel Van Daele inspireerde SLAPERIGE ROTTERDAMMERS VERANDERD IN FURIEUZE JAGERS VAN HANEGEM: WE HEBBEN NOG DRIE TRAINERS OM TE ONTSLAAN NAC KREEG NIET EEN KANS: 3-0 Gele kaarten voor Overweg en Nico Jansen Herstel van AZ tegen Sparta MAANDAG 8 MAART 1976 sport 1 rilt IMIETINCHF.M Pp Grsafu-liap- «-nlgf Ultil Kscrlslor l-ll «10» 'ZO Srhrtpnakrr <1,i«»l wa» de grondlegger van net be I il Srhridftrrrhlrr Corver. KMMWhou- xllwnde doelpunt /.l|r» afgemeten u prv 70011. dleptepass werd nadat Veen d'M ROTTERDAM - Dus toch! Het meedogenloze vonnis dat de lei ding van Feyenoord voltrok over de beklagenswaardige Antoni Brzezanczyk moet wis en waarachtig wel als een schokeffect in de selectiegroep van de Rotterdamse topclub zijn ingeslagen. Want uitgerekend na het genadeloze ontslag dat de kleine be minnelijke Poolse trainer misschien wel voor de rest van zijn voetballoopbaan heeft geknakt, is Feyenoord veranderd van een futloos, slaperig en fantasieloos „zooitje ongeregeld" in een furieus en van energie bruisend eskadron. Metzo'n verbluffende Inzet en voor rust, met. zo veel sprankelende vindingrijkheid In de aanvalspatronen. dartelden de Rotterdammers over de grasmat, van de Kuip dat de gevreesde lijstaanvoerder FC Twente volkomen werd ontluisterd bij herhaling onder de voet werd gelopen en tenslotte naar een kanslose 3- O-nederlaag werd gedreven Het was onvoorstelbaar dat dit hetzelfde Feyenoord was dat enkele weken geleden nog moeizaam naar een O-O-gelijkspel ploeterde bij Eindhoven, dat ditzelfde Feyenoord zich anderhalve week eerder willoos Het op rollen en uitschakelen ln het bekergevecht mei Roda JC In Kerkrede Men kan niet om de voor Antoni Breezanczyk dramatische conclusie heen dit plotseling miraculeus ont- kentende Feyenoord ontluisterde met deze explosie van kracht en inspiratie niet alleen het volkomen weggespeelde FC Twente, het ontluisterde ook de in breng die de hoffelijke Poolse trainer de laatste maanden in de Rotterdamse formatie heeft gehad' Zo kon het ook gebeuren dat een enigszins bedrem melde Willem van Hanegem na afloop van de deerniswekkende afgang van FC Twente in de Rotterdamse Kuip heen en weer werd geslingerd tussen de vreugde over de triomf en zijn me deleven met Brzezanczyk Nóg altijd weigerde Willem van Ha negem toe te geven dat de plotselinge wederopstanding van het voordien in slaap gesukkelde Feyenoord iets te maken had met het gedwongen ver trek van de Poolse oefenmeester. Feyenoords omstreden en grillige middenvelder hield ook nu vol. dat niet Brzezanczyk maar verschillende spelers de grote schuldigen zijn ge weest aan het falen in de afgelopen weken: „Nu iedereen werkte als een gek, nu steeds weer spelers van Twente door jagende Feyenoorders in het nauw werden gedreven, nu heeft iedereen kunnen zien aan wie het werkelijk heeft gelegen dat we een paar keer flink de mist in zijn gegaan. Als iedereen met dezelfde professio nele inzet had gespeeld gedurende het hele seizoen was Brzezanczyk niet het slachtoffer geworden", gromde Van Hanegem. Raadselachtig Schouderophalend voegde de Kromme erwat raadselachtig aan toe: ..We heb ben ons met deze overwinning zelf in de vingers gesneden" Had Van Hane gem er dan wellicht de voorkeur aan gegeven dat niet op deze manier het geüik van de beslissing van de Feyenoord-leiding (ontslag voor Brze zanczyk) bewezen was? Van Hanegem. geprikkeld. ..Welnee, het ontslag heeft met deze overwinning niets te maken" En lachend voegde hij er aan toe ..Als we weer in slaap sukkelen heeft Feye noord nog altijd drie trainers om te ontslaan" (behalve Ad Zonderland, die het bewind van Brzezanczyk heeft overgenomen heeft Feyenoord ook nog Theo Verlangen en Cas Hubregtse ais trainers in dienst) Slechts cén „smet" kleefde er aan de 3-0-triomf van Feyenoord: niet een doelpunt was de verdienste van de Rotterdammers alleen, omdat bij alle treffers blunderende Twentenaren Feyenoord uiterst behulpzaam waren. Interim-trainer Ad Zonderland vond die miraculeuze doelpunten echter een logisch gevolg van het pressie- voetbal dat Feyenoord vooral voor rast op de grasmat legde: „We hadden afgesproken dat Nico Jansen met al zijn inzet voortdurend zou blijven sto ren om centrale verdediger Epi Drost uit het spel tc halen. Iedereen weel welke fratsen Drost kan uithalen: een balletje over zijn hoofd heen terugspe len op de doelman, de bal door de be nen van een tegenstander spelen en meer van die toestanden". Onrustig Zonderland verder ..Als Drost zo zelf verzekerd kan spelen wordt hij steeds sterker. Het is de verdienste van Nico Jansen dat hij door zijn gejaag op de bal Drost niet in zijn spel heeft laten komen en wat belangrijker was de Twentse voorstopper Niels Overweg werd daardoor ook steeds onrustiger en ging fouten maken. Daardoor kwa men de goals vanzelf en kon Twente KERKRADE (ANPl - Roda JC-NAC 3-0. (1-ül. 33 Vermeulen (eigen doell I-U. 46. Meuser 2-0. 68. Nanninga 3-U. Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers: 6500. Nadat NAC die eerste dertig minuien ongeschonden had overleefd, kwam de eerste treffer toch op het bord. Roda had daarvoor de hulp no dig van de Bredase verdedigier Ver- vmuelen. De bal stuitte uil een schol van Broecks via de handen van De Jong tegen het lichaam van Vermeulen en verdween in het doelvlaK Roda JC besliste de-strijd onmiddelijk na rust Na een solo van Advocaal werd de bal op tijd afgespeeld naar Meuser. die De Jong met een schuiver voor de tweede keer passeerde Dal het uiteindelijk 3-0 werd. was te danken aan een fout van scheidsrechter Jonker en de verdedi gers van NAC. Heel NAC zette name lijk ruim twintig minuten voor het einde de buitenspelval open. maar zelden ln zijn spel komen" Maar ook Zonderland wilde de oorzaak van Feyenoords wedergeboorte niet ln het vertrek van Brzezanczyk zoeken „Ik heb er geen zinnige verklaring voor. Alleen de spelers kunnen het antwoord geven", hield hij de boot af. Wel wilde hij bekennen dal er zater dag heftig bij de spelers op was aan gedrongen nu eens eindelijk wat meer inzet op de grasmat te leggen. „Met enkele spelers heb ik afzonderlijk ge sproken. Theo de Jong bijvoorbeeld was op zijn zachtst gezegd de laatste weken nogal teruggevallen Met hem heb ik over de oorzaken gesproken en het heeft geloof ik geholpen, want De Jong was ijverig van de eerste tot de laatste minuut". Commentaar van Willem van Hanegem: „Onbegrijpelijk dat je voor een wedstrijd tegen de koploper iemand afzonderlijk moet nemen om hem op te peppen". Ingehamerd Laconiek zwakte Van Hanegem Feye noords prestatie zelf af door snerpnd op te merken „Die jongens uit En schede hebben ons zeker onderschat na onze afgang bij Roda JC" Maar trainer Spitz Kohn van Twente wuifde die veronderstelling van de hand ..Feyenoord. vooral voor eigen publiek, onderschat je nooit Ze hebben alleen veel pittiger gespeeld De spelers van Twente hebben het allemaal veel te la coniek opgevat Het is toch te gek dal ze bijna alle persoonlijke duels om de bal hebben verloren In de rust heb ik het er ingehamerd jullie moeten veel feller gaan spelen Maar ze lieten zich opjagen door Feyenoord en bleven te laconiek spelen' Spitz Knhn deinsde er ook niet voor terug om in het openhaar enkele van Dolle vreugde bij Feyenoord Martin Vreijssen wordt bedolven onder de bonkige Nico Jansen, tenvijl Twente- doelman Gross verslagen op de grond ligt en Epi Drost ilinks achter de paalt ineenkrimpt van de pijn nadat hij de bal in het onderlichaam heeft gekre gen Het is 3-U voor Feyenoord zijn speler* fp| (e bekritiseren Vooral het dol-komisrhe en eveneens Fatale optreden van voorstopper Overweg en doelman Gros* bij hel (woede en wel licht beslissende Rotterdamse doel punt hekelde hij fel. De twee boom lange Ensehedesp speler* liepen el kaar bij epn hoge voorzet van Wim Jansen zo in de weg (Gross sloeg zijn armen doelloos om hel hoofd van de springende OverwegI dat de hal voor de voeten van de attente Nico Jansen dwarrelde, die toen vanzelfsprekend deed wat zijn grootvader nog had ge kund: de hal in hel lege doel prikken. Een verbijsterde Spitz Kohn ver zuchtte .Als in zon situatie een doelman uil zl|n doel komi moei er toch een commando komen, maar noch Gross noch Ovprweg riep dat hij de bal wel zou onderscheppen" Een beteuterde Overweg vopgde er aan toe ..Gross riep helemaal nipt-s daarom botsten we tegen elkaar aan" Kers verse manager Ton van Dalen van FC Twente schamperde „Overweg had moet blijven slaan Bij het eerste doel punt van Feyenoord bleef hij wel staan toen hij niet moest blijven slaan Maar ia. Overweg bleef vanmiddag wel vaker staan Ik geloof dat het geld aan zijn been hing dat hy bij ons heeft ge- Niels Overweg zelf schoof de kritiek op zijn aandeel in de eerste Rotter damse trefTer door naar scheidsrech ter Hnppenbrouwer: „Ik begrijp niet dal de KNVB zo'n belangrijke wed strijd aan zo'n man geeft. Nico Jansen had al wel drie of vier keer hands ge maakt zonder dat die man het zag. En ook dat eerste doelpunt ontstond om dat Nico Jansen hands maakte". In derdaad schoot Overweg in de twaalfde minuut van de wedstrijd hij het blindelings wegjagen van de hal tegen Jansen aan maar van opzettelijk hands was geen sprake (Jansen: „Ik hield mijn arm strak langs mijn li chaam") Jansen bleef in het bezit van de bal en tikte door naar de op links sprintende Kristensen. Het was type- Scheidsrechter Hoppenbrouwer to verde tijdens de wedstrijd Feyenoord-FC Twente tweemaal de gele kaart uit zijn borstzak. De eerste keer voor Twentenaar Niels Overweg „wegens het vastgrijpen van de scheidsrechter" toen de verdediger Hnppenbrouwer wilde attenderen op een handsbal van Niro Jansen. Die zelfde Nico Jansen kreeg later de gele kaart na weer een van zijn charges „wegens het bij herhaling overtreden van de spelregels". Bij Twente werden Gutter idoor Ach terberg) en Drost (door Brugginki ver vangen In de slotfase verlieten bij Feyenoord Kristensen en Nico Jansen hel veld en kwamen Kreuz en Van der Linden nog even opdraven Van der R<m handicap)»* t>« Hik ziin draai beschik Ie Illel krampachtig kers 'erug endaal die /-.aterdag in 1 meegespeeld Hel ge Graafschap kon moei vindpn doch Excelsior civer dp kwaliteit om de operende Arhierhoe- vitzen Wel haalden de romer* hun tegenstanders re- uit hun ritme Dat belette de t overigens met om voor rust Doelman Gross midden en eerde. Overweg 'links, zijn hu epn sii voorzei in de fout gegaim en Nico ■sen kan Feyenoord geinakkeliik hreiiQpn rend voor de paniek in de vaak onder druk gezette Twentse defensie dat de bal uit de voorzet van de Deense goo chelaar door verdediger Kalle Oranen. die zwaar belaagd werd door Martin Vreyssen. met de schouder in eigen doel werd gelopen (1-Ul. Chaos Hei was niet de enlgp maal dat de chaos heerste in de soms ontredderde Twentse defensie Vlak voor rust bij voorbeeld liet Epi Drost zich vlak naast, het doel de bal als een amateur ontfutselen door Schneider en hel was een wonder dal uit diens voorzet niet gescoord werd Dezelfde Twentse on rust en onzekerheid lag aan de basis van de derde Rotterdamse t.reffpr in de 28e minuut na rust, Nico Jansen scheen op rechts kansloos, omdat hij afgeschermd werd door Overweg en Oranen Maar de Rotterdamse stoor zender knalde de hal toch voor het doel. waar hel leer via Vreyssen en Epi Drost langs de kanslose Gross caram boleerde «3-0» Dnist kreeg bij dat gebeuren de bal keihard in het onderlichaam waar door hij even van de kaart raakte. Hij moest op een brancard worden weg gedragen. maar was al snel weer zo goed ter heen dat hij na afloop kritiek kon leveren op vooral hel Twentse middenveld- ..Kr was niemand op het middenveld in beweging Daardoor konden we bijna nooit een hal afspe len en daardoor kregen de Rotter damse aanvallers k«*er op keer kans om ons in moeilijkheden te brengen" Van de Korput Drost had gelijk Terwijl bil Feyenoord spelers als Vreyssen. Kristensen. De Jong. Schneider en Rijsberecn uiterst beweeglijk waren en ver boven hun ni veau van de vorige wedstrijden kwa men, reikten bij Twente talenten als Thljsspn. Jeurlng. Muehren. Van der Vall en Pahlplat.z maar zelden boven hun normale spel Twente verloor in derdaad voor een belangnik deel de slag op het middenveld Onder deze omstandigheden kon de pas lu-jarige Michel van de Korput ivier jaar gele den overgekomen van VC'W uil Wa genberg bi| Breda i een indruk wek kende rol als laatsu* man tilj Feye noord spelen Met de koelbloedigheid en de rust van een routinier als Raml- jac idle geblesseerd buiten het veld moest blijvenI ving hl) de sporadische Twentse sloten in hel centrum op Feyenoord. na rust terend op de vei lige 2-0-voorsprong. nam in de tweede helft wat gas terug Speelde bij tijd en wijle toen soms ook rommelig, maar lijkt nu toch op weg weer een vari de belangrijkste kandidaten voor het landskampioenschap te zijn. Van Ha negem: „Ik hoop dal Brzezanczyk de kampioenspremie alsnog krijgt, dan krijg ik hem ook" JOOP VAN DEN BERG EINDHOVEN - PSV herinnerde zon dagmiddag in de wedstrijd legen Kt' Den Haag. die weliswaar door de Eindhovenaren «net 2-0 werd gewon nen. nauwelijks aan de ploeg die twee weken geleden De Graafsi hap in de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker met 8-1 de pas afsneed. Pas laat in de tweede helft kwamen de landskampioenen enigszins los. Daar voor had llen Haag. dat vanuit een de fensieve stelling tot succes trachtte te komen maar hier hoegenaamd niet in slaagde, de PSV-vonrw aartsen van scoren kuginin afhouden. Tien minu ten in de tweede helft deed Willy van der Kuijlen zijnNntrede. Kees Rijvers had Van der Kuijlen. die met een lichte spierblessure uit Joegoslavië is teruggekeerd, bewust van het veld gehouden PSV hleek hem echter niet De half fltte Van der Kuijlen bracht plotseling veel meer vaart m de aanval Er werd nu ook gevaarlijk geschoten en het was uit een corner van hem. die door Lubse in de doelmond werd ge kopt. dat Stevens, de invaller voor de eveneens geblesseerde Gerne Deijkers. raak kon schieten. Nauwelijks dne mi nuten na de eerste treffer viel de be slissing Willy van de Kerkhof pikte de bal op hel middenveld op '-ri speelde direct Van der Kuiilen aan De Haagse verdediging bleef slaan voor vermeend buitenspel, maar scheidsrechter De Bruin floot met. zodat de Helmonder met een batd schot zijn ploeg op 2-n kon brengen Dal bracht de geestdrift van de onge veer 17 0(1(1 toeschouwers enigszins op gang Voor die tud was het duel vnj mal geweest met. PSV weliswaar het meest, in de aanval, maar een ploeg die d«*ze middag de spelers miste om on genadig toe te slaan Rlivers na afloop We hadden te veel middenvelders Daardoor werd het wat rommelig in de ploeg, daarom heb ik (Mik eersi Strik vervangen door Dahlq- visi en later Quaarsdoor Van der Kuij len Overigens was het wei duidelijk dat PSV de nederlaag die woensdag in Joegoslavië werd geleden nog niet te hoven was Vanaf het eerste fluitsig naal ging er te veel In de ploeg mis Ouwehand. die de geblesseerde Mans veld bij Den Haag verving, had Ed- stroem goed ln de hand en Korevaar gaf de snelle vleugelspits Rene van de Kerkhof weinig ruimte In de P8V- ploeg zorgde Stevens er voor dat Van Leeuwen - de Haagse spits, gevreesd vanwege zijn doeltreffendheid met kopballen - niet gevaarlijk kon wor den PSV veroverde direct een veldmeer- derheid De ploeg rukte in haar geheel op mi over de middenhelfi. maar de afwerking faalde volkomen Lubse kopte in de tweede minuut voor open goal naast en Quaars schooi uit goede positie over de kruising van paal en lal In de 8chlllende minuut ontsnaj> re, tegen de verhouding in. het PSV- doel aan groot gevaar Evenals in Spilt bleken Van Kraalj en Knjgh elkaar NIJMEGEN - II NEC zalerdaga' Acht minuten Meijer* vast te pakket kapitale blunder van MVV-doelman Baetsen hceri >r eigen publiek toch ruig de volle winst behaald. I einde verzuimde Baetsen een hoekschop van lie Maastrichtse doelman trachtte de hal weg te r hij sloeg hem. tol ontzetting v zijn ledespelers, ïi doel: 1-0. MVV kreeg met deze achterstand nel loon van de angsi De bezoekers wa ren met louter defensieve bedoelingen naai Nijmegen gekomen De opzet een punt grijpen, mislukte NEC was voortdurend in de aanval, maar de snelle opetungstreffer bleef uil Voor rust was Hoogendoorn met een kopbal nog het dichtst bij een doelpunt Later in het duet gespeeld voor ongeveer 7 U00 toeschouwers, werd de pressie van de thuisclub nog groter In die pe riode was Baetsen echter op zijn hoede en maakte hij schoten van Visser Meijers en van de Berg op knappe wijze onschadelijk NEC leek op weg naar zijn zesde '0-0' op eigen terrein, tot Baetsen ln de fout ging In de laatste minuten kwam MVV wel uit de verdedigende stel lingen. maar toen was hel te laat Aan beide kanten ontstonden kansen Dekker van MVV kon zelln een solo ondernemen, maar doelman Schelle- kens voorkwam onneil voor NEC Scheidsrechter Ram deelde gele kaarten uit aan Smeets 'MVV) en Gerritsen iNECi. niet. te begrijpen Uit een van die dek- klngsfouten kwam Swarienhurg alleen voor Van Beveren. maar de haastig toegesnelde Knigh wist de bal nog luist viMir de Hagenaar afvuurde nmer te Ukken In de tweede helft wa* de veidrneer derheid van PSV ring groter Dat kwam (Mik omdat Poortvliet alle gele genheid kreeg rnee in de aanval te gaan. omdat hij aan Schoenmaker een zwakke tegenstander had PiMirtvliet wist enkele keren gevaarllik door te dringen maar met de vuisten en goed uitlopen wist Thie voorlopig znn doel schoon te houden Na een half uur. waarin de druk van PSV sleed* groter werd moest Thie twee keer in enkele seconden ingrl|p«-n op schoten van Bd- stT«M*m er, Dahlqvtst Direct nadat Swanerihurg bij Den Haag d«M,r Jol was vervangen viel het eerste doel punt Drie minuten later volgde het tweede Den Haag trachtte ln de resterende Ujd de bakens te verzetten De Caluwe gmg vaak mee in de aanval, maar Schoenmaker was deze middag niet thuis en ook Van Leeuwen kWHm neu- welijlcs aan de bal Boskov. de Haagse trainer Eeri verdiende overwinning voor PSV Bij oris was vooral de dek king door Albert-sen en Kila slecht. Na tuurlijk misten wij Mansveld Wanneer er in Londpri niet beter wordt gesjieeld zie Ik bet tegen West Ham donker ln" Ook Rijvers was allerminst tevreden: Ik had gehoopt Willy vari der Kuijlen rust te kunnen geven Wanneer doel punten tn de eerste helft uitblijven. Is het voor ons altijd moeilijk Ik vond Den Haag een bange ploeg, het leek wel of ze in degradatiegevaar verkeren. Ze durven er niet uit te komeri Ik had een andere wedstrijd verwacht' DEVENTER (ANPl - Go Ahead Ragle* Eindhoven 2-1 il-fli: 31 Van Daele 1-0; 57 Kist '2-11; «Ml Bleijenherg 2-1. Scheidsrechter Welling*. Toeschou wers 7(100. Door de transfers van de Feijenoorder Joop van Daele en de bij Herts ln Berlijn spelende Stef Walbeek, heeft Go Ahead Eagleseen face-lift" gekregen. Walbeek zorgde in de ach terhoede van Go Ahead voor meer evenwicht, terwijl Joop van Daele in de aanval, waar hij bij Feijenoord zijn naam vesugde. een werkelijke aan winst bleek Na een UTRECHT - Rinus Michels deed niet veel meer dan het hoofd van links naar rechts bewegen. Hij vond FC Utrecht-Ajax niet om aan te zien en rechtvaardigde de vertoning van zijn ploeg met: „Wij zitten nu eenmaal in de hoek waar de slagen vallen en aan gezien we er alleen komen met kei hard werken, kan het resultaat wei eens tegenvallen. Zeker als we ook de scheidsrechter nog eens tegen krij gen". Daarmee wenste „de generaal" de 1-1 af te doen, want hij bleek niet bereid dieper in te gaan op Theo Booslens leiding. Eigenlijk tekenend dat Michels zijn teleurstelling - want dat was de 11 voor hem - afreageerde op de arbitra ge Hij doelde overduidelijk op de af gekeurde treffer van Rene Notten. die een pass van Ruud Geels verzilverde, maar in zijn streven Marco Cabo het vel letterlijk van hel dijbeen had ge schopt. Theo Boosten. die via een loterij een tv-toestel rijker werd, had geen mo ment getwijfeld. „Notten zette Cabo opzij en daarom kon hij scoren. Ook mijn grensrechter had de overtreding gezien" Omdat Ajax al 35 minuten vergeefs stormliep kon hel deze tegenslag moeilijk verwerken Het bokste nog steeds legen een 1-0-achterstand op en die score had het ln felle ook zelf be werkstelligd. a! kun Johnny Dusbaba als verdediging aanvoeren dat hl] het schot van Leo van Veen niet met opzet van richting had veranderd FC Utrecht, beginnend met de rode lantaarn onder de arm. wist zich ge steund door 12UUU supporters, waar onder kardinaal Willebrands en een dosis mentaliteit, omdat de 25-jarige oefenmeester Han Berger langzaam maai zeker het spour van zijn „oude baas'' Bert Jacobs zoekt Inzet staat voorop en via een verhoogde trainïngs- ïniensiieit hoopt hij het doel te berei ken Tegen Ajax leek de slag te worden ge wonnen doordat de tegenstander wat al te onhandig met de kansen om sprong Jachten en jagen was het pa rool. maar van enig overleg was geen sprake en Utrecht was allang blij. dat Ruud Geels zich met de opbouw be lastte en dus ver weg bleef van Henrik- sens doel. Slechts éénmaal zette hij zijn hoofd tegen de bal. die Dusbaba teit heeft en een ploeg achter zich heeft voor hel doel slingerde Te weinig voor staan die daarvan gebruik wil maken een man die het hoge werk als special.- Ajax kwam er niet aan toe Ajax maakte in de laatste minuten van de wedstrijd de gelijkmaker. Steven hagen scoort terwijl Cabo Utrecht i verslagen toekijkt Berger .Ik heb bij PEC Zwolle gezien, dat net probeerde te voorkomen dat Geert Meyer en Amu Steffenhagen op de achterlijn konden komen Omdat ook Wim Suurbier werd afgestopt, konden ze Geels hoofd niet bereiken' FC Utrecht werd nog een nandje ge holpen door Ajax zelf Geels stond op de rechterflank en de Deen Aniesen in de spits, waarmee het grootste gevaar langs de grond moest komen Amesen en Meyer werden echter door Wild schut en Oostrom ingepakt, zodat de l-0-ruststand nog niet zo gek was. Rinus Michels had op een tempover- hogtrig aangedrongen en die versnel ling kun Utrecht niet ontregelen Ge volg was een permanent eenrichtings verkeer. waaruit vroeg of laat de ge lijkmaker moest komen Berger .Met vliegwerk hielden we stand, ie grond van je hart reken je op et ipujjt Dat hei zo laat viel. wa» .er, maar ja. je kent „Sieffie" AJtiju gt/ed voor een goaltje. Nu had den we pech. bij Telstar namen wij op die manier de volle winst mee. Dat is voetbal. Ook Ajax zal aan het idee moeten wennen, dat het zich 90 minu ten leeg moet spelen voor één punt- Ja. de tijden zijn veranderd". half uur kreeg Joop van Daele het zetje in de rug van het geluk dat hij deze avond verdiende Doordei de Eindho- verise doelman Beerendonk de bal uit een schol van Van Deinseri niet onder controle kon Krijgen, was een simpel tikje van Van Daele voldoende om Go Ahead een voorsprong te geven. Het tweede doelpunt van Go Ahead ontstond ook met medewerking van de EtndhoveiLse verdediging Weer lag een acue van Jan van Deinsen ten grond slag aan de treffer Invaller-doelman Adjanski eri verdediger Schalks beoor deelden de voorzet verkeerd, waardoor verdediger Kist kon inschieten. 2-0 Go Anead liet daarna de mogelijhederi om de score te vertiogen liggen In de laat ste seconden van de strijd had Hans Bieijenberg wel succes na een voorzet van Schalks. 2-1 PSV-Hajduk Split op de televisie HILVERSUM De Nus zal woens dagavond 17 rnaarl een recht streekse reportage verzorgen van de Europa cupwedstrijd van PSV tegen Hajduk Split in Eindhuven. De wedstrijd wordt uitgezonden van 20 00 tot 21.45 uur na Neder land I. Het is de return van de wedstrijd van afgelopen woensdag in Joegoslavië ln de kwartfinales van het Europese bekertoemooL Verslaggever is Theo Reitsma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9