Voor aandeel in Vlissingse chantagezaak 9maanden geëist Yersekenaar van poging tot doodslag vrottw vrijgesproken Twee schuurtjes in Haamstede door brand totaal verwoest Dodelijk verkeersongeluk in Vlissingen: eis boete f 1000,- PZEM op spoor van gevaarlijke leiding in Witte Wijk Sas SLAGER GRIJPSKERKE 7*4 JAAR GEVANGENIS Jonge autobestuurder veroorzaakte na drankgebruik dodelijk ongeluk PARTNER KREEG EERDER ZELFDE STRAF OP JURIDISCH-TECHNISCHE GRONDEN OFFICIER VAN JUSTITIE IN BEROEP Boete in zaak verkeersongeval bij Kapelle RECHTBANK MIDDELBURG Voor doodslag op echtgenote OFFICIER EIST VIER MAANDEN GEVANGENISSTRAF Zeeuws wapen als gevelsteen Fort Zeelandia in Suriname Miele 8 reOVINCIAlE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 MAART 197J f GEKOPPELD AAN BRANDKASTKRAAK BIJ GROENENDIJK MIDDELBURG Voor zijn aandeel in do Vlissingse 'chantagezaak', dief stal van een brandkast uit het koop centrum Groenendijk in VHssingcn en verboden wapenbezit (een revolver mot patronen) hoorde vrijdagmorgen op dc zitting van tie arrondissements rechtbank E. G. I. uit Souburg negen maanden gevangenisstraf tegen zich eisen en verbeurdverklaring van dc auto waarde 4000,- die bij de diefstal van de brandkast werd ge bruikt. De rechtbank zal vrijdag 19 maart uitspraak doen. bank Is 'partner' in de afpersingsaf- Reeds eerder veroordeelde de recht bank i.'s 'partner' in de afpersingsaf- faire, een man die ook bij de diefstal van die brandkast betrokken was, tot negen maanden gevangenisstraf, waar van twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Ook van deze man werd de auto, die bij de diefstal van de brandkast was gebruikt, ver beurd verklaard. Toen de auto van I-. waarin de brandkast met aan geld een inhoud van f 4.000.werd vervoerd, een sloot inreed, werd het- transport met de andere wagen voort gezet.. Een dag na de kraak bij Groe nendijk in de nacht van 30 november op 1 december van het vorig jaar deed T. 'veiligheidshalve' bij de politie aangifte van 'diefstal' van zijn auto- Beide betrokkenen zouden op 6 febru ari jongstleden terechtstaan, maar I. kon toen door ziekte niet verschijnen. Gistermorgen verscheen I. wel in het gerechtsgebouw, waar hij verklaarde door zijn ziekte onmogelijk via de trap de op de eerste verdieping gele gen zittingszaal te kunnen bereiken. Officier van justitie mr. A. P. Besier voelde niets voor verder uitstel en deed de recht bank het voorstel de zaak in een van de zalen beneden t.e behandelen: de officier kon zich niet aan de indruk onttrekken dat I- pro beerde behandeling van de zaait opzet telijk te willen vertragen. De recht bank trok zich hierop terug in raadka mer, waarna rechtbankpresident mr P. van Empel de hulp van parket wachters inriep om I. te helpen bij zijn gang naar de zittingszaal op de eerste verdieping- Naaktfoto's Bij de behandeling kwam naar voren, dat de officier van justitie de chan tagezaak voor het grootste deel op re kening van I. wilde schrijven. Hoewel nooit duidelijk is geworden, wie van de twee in Vlissingen een auto open brak, waaruit een aantal naaktfoto's werd gestolen, meende de officier toch dat, I. hierin waarschijnlijk de hand zal hebben gehad. Deze naaktfoto's vormden de inleiding tot de chantagezaak- Een dag na het openbreken van de auto werd de i die de foto's had gemaakt al opge held: wat hij er van zou vinden als zijn werkgever de foto's te zien zou krijgen en of hij, om dit te voorko men, maar 3.500 wilde deponeren 'in de laatste vuilnisbak links' op parkeerterrein in de omgeving vai HeerenllOek. De gechanteerde i deed dat, maar kreeg de foto's niet terug. Van de buit kreeg I- J 1000, de rest ging naar zijn partner. Van de 4.000 uit de brandkast van Groenen dijk heeft I. niet veel gezien. Zijn partner en nog een derde bctrokk» zetten er te Rotterdam de bloemen van buiten. „Een bijzonder kwalijke afpersing' aldus de officier in zijn requisitoir, „die voor het grootste deel op reke ning van I. moet worden geschreven. Pas in een later stadium is E- behulp zaam geweest". De officier stipte voorts aan, dat I. ook het initiatief nam voor de kraak bij Groenendijk. Voordat hij er twee anderen bij haalde om de brandkast te dragen, had hij al andere spullen uit het koopcentrum gehaald. Het bezit van de revolver MIDDELBURG Dc arrondisse mentsrechtbank te Middelburg heeft vrijdagmorgen de Yersekenaar F. T. vrijgesproken van dc hem ten laste ge legde poging tot doodslag op zijn echt genote. Bij de behandeling van de zaak op vrijdag 39 februari jongscle- MIDDELBURG Voor het veroorza ken van een verkeersongeval op het kruispunt Vierwegen te Kapelle op 6 november van het vorig jaar is vrij dagmorgen G. van P. uit Breda dooi de arrondissementsrechtbank te Mid delburg veroordeeld tot een boete van 250. Bij het ongeval 07» de afslag naar rijksweg 58 kwam een inzittende van dc auto van Van P. om het leven. De man uit Breda verzuimde voor rang te verlenen aan een andere per sonenauto. Bij de behandeling van de zaak was tegen Van P. een boete van f 750 geëist en een voorwaardelijke 'ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden- In eetn beroepszaak van de Hulstenaar F. van H. kwam de rechtbank tot een schuldigverklaringzonder toepassing van straf. De kantonrechter te Terneu- zen had hem een boete opgelegd voor een aanrijdinkje, dat hij met gijn personenauto veroorzaakte op de kruising Tivolaweg en Julianalaan. Hij kwam toen in hotsing met een motor fiets, die hij voorrang had moeten verlenen. Door een op de hoek gepar keerde truck had Van H. het kruis punt niet kunnen overzien. den liad de officier van justitie acht tien maanden gevangenisstraf geëist. Nog gisteren heeft de officier van. justitie beroep aangetekend tegen de ze uitspraak. Dit betekent dat de zaak binnen afzienbare tijd zal dienen voor het Gerechtshof in Den Haag. Toen T. gistermorgen werd vrijgesproken, ge lastte dc rechtbank tevens zijn onmid dellijke invrijheidstelling. De Yerseke naar was gedetineerd in het Huis Bewaring te Breda. De rechtbank moest tot deze vrij spraak komen op juridisch technische gronden. Hoewel overtuigd dat, T. zich aan een strafbaar feit had schuldig gemaakt, oordeelde de rechtbank dat geen veroordeling kon volgen omdat de manier van optreden van de man ou de tweede kerstdag van het vorig jaar niet onder de tenlastelegging ge bracht kon worden. Ten laste gelegd was dat T. opzettelijk had gepoogd zijn vrouw van het leven te beroven. Deze opzet achtte de rechtbank niet bewijsbaar. Indien de dagvaarding in een andere formulering was opgezet, dan had wel een veroordeling kunnen volgen. Nadat zich tussen T. en zijn echtgeno te al veel conflicten hadden voorge daan was het op de morgen tweede kerstdag tot een uitbarsting gekomen. T, had zijn vrouw met bei de handen de keel dichtgeknepen. De kinderen trokken met hun gegil de aandacht van de buren. Een buurman ontzette mevrouw T. Bij de behandeling van de zaak zei de officier van justitie, mr. Th. Löbret, dat het leven van mevrouw T. aan een zijden draadje heeft gehangen buurman kwam op het allerlaatste moment binnen. Omdat T. een gecom pliceerde handeling had uitgevoerd, waarbij beide handen samenwerkten, vond de officier dat er sprake was geweest van een bewuste daad, waar in de opzet duidelijk aanwezig was. Voor het Gerechtshof in Den Haag zal T. zich moeten verantwoorden op de zelfde tenlastelegging als bij het rechtbank to Middelburg het geval was. Hieraan kan niets worden veran derd of toegevoegd. Toeti T. gister morgen de uitspraak aanhoorde sloeg hij in een gebaar van verrassing en dankbaarheid de handen ineen. Fami lieleden. op de publieke tribune ap plaudisseerden. bracht de officier in verband met het voornemen een overval te plegen op een bankloper in Veere. De officier kon nog een reeks andere diefstallen voornamelijk uit auto's noemen, die niet ten laste waren glegd. „En bijzonder ernstig complex van feilen van de geëiste gevagenjsstraf wilde man", aldus de officier. In de hoogte van de geëiste gevangenisstraff wilde de officier rekening houden met de eveneens geëiste verbeurdverklaring van de auto- De officier vroeg voorts verbeurdverklaring van de revolver- ver. Inbraak in garage te Vlissingen VLISSINGEN In de nacht van donderdag op vrijdag is een inbraak gepleegd in de Ford-garage aan de Industrieweg te Vlissingen. Er js een stalen geldkistje inhoud 300.-) en een plastic doosje (inhoud 100,-) ontvreemd. NACHTELIJKE INBRAAK IN STATIONSRESTAURATIE MIDDELBURG In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in de Stationsrestauratie in Middelburg. Behalve een hoeveelheid rookwaren sigaretten en shag werden on der meer een aantal aanstekers, cho colade, karafjes wijn en blikjes !/,er buitgemaakt, met een gezamenlijke waarde van ongeveer 430,-. Om binnen te komen werd een deur aan de perronzijde vernield. De Mid delburgse recherche heeft van de da- der(s) nog geen spoor kunnen vin den. HAAMSTEDE In Haamstede zijn vrijdagmorgen twee schuurtjes tot de grond toe afgebrand. De schade wordt op zo'n 5.000.geschat. De elge. naar, J. T. uit Haamstede, is niet te gen brand verzekerd. De brand brak vrijdagmorgen om streeks elf uur uit. T. was op dat mo ment bezig om op een terrein aan de Hoogezoom wat afval te verbranden. De wind dreef de vonken evenwel in de richting van de schuurtjes, die, voordat T. er erg to had, in brand vlogen. In één van de schuurtjes be vond zich een gloednieuwe bromfiets van A. B. uit Haamstede. De brom mer ging in vlammen op evenals en kele oude we's en wat opgeslagen hooi. De brandweren van Haamstede en Re- nesse doofden de erstanten. De brandweer van Haamstede was donderdag overigens ook al uitgerukt, toen om een duinbrandje te blussen aan het eind van de Zandstraat. Dit brandje brak donderdagmiddag om streeks vier uur uit en bleek door en- TACHOGRAAF VAN VRACHTWAGEN WEES 43 KM PER UUR AAN MIDDELBURG De arrondisse mentsrechtbank te Middelburg heeft zich vrijdagmorgen gebogen over het verkeersongeluk van 34 oktober Jongstleden in de Vlissingse Paul Km- gerstraat, waarbij een vrachtauto op een geparkeerd autobusje reed. De bestuurder van dit busje, die naast zijn auto stond kwam hierbij om het leven. Tegen de bestuurder van de vrachtwagencombinatie, de Vlissinger J. L., is een boete van 1-000 ge eist en een geheel voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden met twee jaar proeftijd. De rechtbank doet vrijdag 19 maart uitspraak. Bestuurder L. vertelde gistermorgen hoe hij bij het naderen van het gepar keerde busje hij kwam vanuit de richting Keersluis op het moment Lichte schade bij hotsing tussen twee auto's te Vlissingen VLISSINGEN Bij een botsing op de kruising zuidelijke afrit rijksweg 58 met de Zuid Sloeweg te Vlissingen zijn vrijdagmiddag twee auto's lioht beschadigd- Het ongeluk gebeurde toen de bestuurster A. J. P. A. uit Vlissingen, die de zuidelijke afrit af reed. geen voorrang verleende aan de automobilist L J. uit Middelburg. GEVAAR VOOR ONTPLOFFING BIJ EEN 'GEVAARLIJK INGEMETSELDE GASLEIDING' SAS VAN GENT De PZEM heeft vrijdag bij een woning in de Witte Wijk in Sas van Gent een rioolpuntje gedeeltelijk afgebroken om een 'gevaarlijk ingemetselde gasleiding' boven water te krijgen. Volgens een PZEM-woord- voerder bestond er grote kans op roestvorming op de leiding en was er dus ontploffingsgevaar. Met is verboden, want gevaarlijk, om op die manier een gasleiding door een rioolput te leggen. Daarom hebben wij die zaak meteen rechtgetrokken", liet de PZEM weten. Maandag zal men ook bij de andere huizen in de Witte Wijk controleren of er 'geknoeid' is met de leidingen. De Witte Wijk werd in 1987 en 1968 aangesloten op het aardgasnet. De leidingen liepen toen boven de rioolput en dat was verantwoord, volgens het energiebedrijf. Hoogstwaar schijnlijk zijn in de wijk in Sas van Gent meer leidingen ingemetseld in rioolputten, toen de woningbouwvereniging Vooruit' enkele Jaren geleden het rioleringsprobleem van de bewoners probeerde op te lossen, Secretaris R. Slock van de daarna uit een fusie voortgekomen bouwvereni ging 'Sas van Gent Vooruit": „Er waren al lang klachten over de riolering en de putjes zijn toen inderdaad vergroot. We waohten nu maar af wat, er gaat gebeuren". De gevaarlijke situatie kwam vrijdag aan het licht toen de bewoner van het betrokken huis, de heer M. Vereecken. zelf eens een inspectie instelde. Hij helde eerst de gemeente, die na een kort onderzoek concludeerde 'dat wij er finaal buiten staan'. De daarop gewaarschuwde PZEM-functionarissen gingen meteen tot actie over en lichtten ook de woningbouwvereniging in. Reactie van mevrouw Vereecken: „Dat putje staat in open verbinding met de keukenafvoer. Stel dat, die leidingen doorroesten. Het is te gek om los te lopen. Het bewijst weer eens hoe slecht het onderhoudsbeleid van de woningbouwvereniging is". Mevrouw Vereecken is, zoals bekend, ook woord voerster van de werkgroep renovatie die al ruim een jaar in de clinch ligt met, 'Sas van Gent Vooruit' over acherstallig onderhoud en renovatie van de Witte Wijk. MIDDELBURG De arron dissementsrechtbank te Mid delburg heeft de slager M. B. uit Grijpskerke voor doodslag op zijn echtgenote veroordeeld tot een gevan genisstraf van zeven jaar en zes maanden met aftrek van de tijd die In voorlopige hechtenis is doorgebracht. Bij de behandeling van de zaak, veertien dagen gele den, had de officier van j'us- titie dezelfde straf geëist. De rechtbank deed gisteren, vrij dagmorgen, uitspraak. Het drama speelde zich af in de nacht van 23 op 24 november van hel; vorig jaar. Tcfen zijn vrouw weigerach tig bleef de plaats te noemen waar zij een spaarbrief van vijf duizend gulden had verborgen, sloeg de robuuste B- verschillen de malen met zoveel kracht op haar in, dat zij enige dagen later in het ziekenhuis overleed. Vier maal wees mevrouw B. haar man een plaats aan, waar de spaar brief zich zou bevinden; telkens een verkeerde plaats. Telkens ook herhaalde B. zijn mishandelingen met het, fatale gevolg. De vrouw liep dubbele ribbreuken op, be schadiging van de hersenen en een strottehoofdbreuk. De man uit Grijpskerke had zijn vrouw met beide handen bij de hals gegrepen, een detail waaraan de officier van justitie bij de behan deling van de zaak bijzondere betekenis toekende. Het betekende doodslag, een mishandeling met een voorwaardelijke opzet, ge richt op doodslag. De rechtbank kwam tot een be wezenverklaring van de doodslag. B-, die gedetineerd is in het Huis van Bewaring te Breda, werd te vens veroordeeld -voor "bedrieg lijke bankbreuk, meerdere malen gepleegd'. Toen hij in 1972 failliet werd verklaard, bleef er 80.000 zoek. Dit geld is intussen boven water gekomen en overgedragen aan de curator van het opnieuw geopende faillissement. Direct na de fatale nacht heeft B. nog ge tracht een geldkist met een in houd ter waarde van een ton elders onder te brengen, maar dit is hem niet meer gelukt. dat hij naar linies wilde gaan plotse ling een Belgische personenauto naast zijn wagens tel zag, die aan het inha len .vas gegaan. Hij moest toen terug naar rechts, waardoor zijn vrachtwa gen het busje raakte. Het busje had hij wel gezien, niet de bestuurder die zich op dat moment om de vrachtwa gen te laten passeren, plat tegen het busje had gedrukt. In zijn requisitoir stond officier justitie mr. A- P. Besier stil bij het nut van de tachograaf, waardoor be paalde feiten kunnen worden aange toond, feiten, die ook ln het voordeel van de verdachte kunnen werken. De tachograaf had namelijk uitgewezen, dat de vrachtwagen op het moment van de botsing 43 km per uur reed, „op zichzelf geen grote snelheid", al dus de officier. Hij vond echter, dat L. de situatie met het achteropkomend verkeer on juist had getaxeerd- Voor raadsman mr. F. W. Adriaanse bestond er aan zienlijke twijfel of zijn cliënt ongeval wel kan worden verweten. De raadsman signaleerde een afwezigheid van alle schuld: „Er is niets te verwij ten", aldus de raadsman, die er nog op wees dat zijn cliënt twintig jaar vlekkeloos heeft gereden met een moeilijk bestuurbaar geheel- De rechtbank zal eveneens 19 maart, uitspraak doen in een zaak, waarbij eveneens sprake was van een dode in het verkeer. Dit ongeluk gebeurde op 17 november in de gemeente Goes. Mevrouw G. van der W. uit Oolijns- plaat reed t,oen met een auto vanaf de Zeelandbrug in de richting Goes- Op het kruispunt met de hoofdweg naar Goes, verzuimde zij voorrang te verlenen aan een over de 's-Heer Hen- drikskinderendijk rijdende vrachtwa gen. Bij de botsing met deze vracht wagen raakte een zwager van vrouw Van der W., die naast haar zat ernstig gewond. Hij overleed later het ziekenhuis. Nadat de officier een boete van ƒ250 had geëist, belichtte raadsvrouwe mr- J. C. Bode-'t Hart de tragische achtergronden in deze zaak, waarbij zij vooral accentueerde, dat haar cÜiërte met de dood van haar familielid al zeer zwaar gestraft DOORGEREDEN NA ONGELUK OP STILLE LANDWEG BIJ WESTDORPE MIDDELBURG Voor het veroorza ken van een dodelijk verkeersongeval op 12 februari in de omgeving YVestdorpe is vrijdagmorgen tijdens de zitting van de arrondissements rechtbank te Middelburg vier maan den gevangenisstraf geëist tegen de uit België afkomstige, in het woonwa genkamp te Sas van Gent verblijven de A. D. Naast de vrijheidsstraf vroeg de officier twee jaar ontzegging de rijbevoegdheid. Op de dag van ongeluk had D. een groot aantal gla zen bier gedronken. Na het ongeluk, waardoor een zestienjarige jongen om het leven kwam, was D. doorgereden. Op een stille landweg de zoge naamde Vissersverkorting had D. de fietsende jongen van achteren aan gereden. Dit doorrijden terwijl de jon gen ernstig gewond achterbleef was voor de officier een verzwarende om standigheid in het geheel van belasten de feiten. De rechtbank zal vrijdag 19 maart uitspraak doen. Het ongeluk gebeurde 's avonds om half adht. D. vierde die dag zijn 25ste verjaardag en had nog maar 's mor gens de gebreken vertonende auto gekocht, waarmee hij 's avonds te Westdorpe na het verlaten van het café De boze wolf' in de richting Zelzate vertrok. Er stond veel wind en het; regende. De grote lichten van de auto functioneerden niet en tijdens de rit vielen ook de ruitewissers uit. Met een snelheid van 100 km per uur reed D. over de smalle landweg toen het ongeluk gebeurde. Huiselijke moeilijkheden hadden D. die dag eer der naar het café gedreven. Daar ontstond een ruzie, toen D's echtgeno te er getuige van was, dat hij van een andere vrouw een cadeautje kreeg. D. vertrok daarop en begon aan de rit, die zo droevig zou eindigen. Na de noodlottige botsing reed D. door gisteren verklaarde hij de fietser niet te hebben gezien maar een eind verder zette hij de auto aan de kant om te voet terug te gaan. Hij zag politieauto's en een ambulance rijden, vertoefde nog kort op de plaats van het ongeluk maar liep toen weer snel terug naar zijn auto. Hierop stak hij de wagen ir. brand. Toen de politie hierop af kwam, vluchtte hij dwars door een sloot. Doornat keerde hij 'terug in het café, ging naar huis om droge kleren en zocht ophieuw het café op. Een politieman, op zoek naar de dader, bood hij hier later een biertje aan. Gistermorgen had D. maar één verklaring voor dit gedrag: „Ik was bang voor alles". Officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen zei in zijn requisitoir dat D., die naar schatting tien tot vijftien glazen hier had gedronken, de jongen van de aardbodem heeft geveegd, let terlijk. „Dit is niet zo maar een fout", aldus de officier die D. grove schuld Raadsvrouwe mr. M. M. van der Plas benadrukte in haar pleidooi de grote spijt die D. heeft. Dag en nacht, aldus de raadsvrouwe, staat mijn cliënt het beeld voor ogen van de jongen van zestien jaar die het slachtoffer werd. kele kinderen te zijn z ging zo'n 1200 m2 duin en bos verloren Bromfietster licht gewond bij botsing VLISSINGEN De bromfietster ff. Ch. B. uit Vlissingen is vrijdagmidda? bij een botsing op de kruising Paul Krugerstraat-Soheldestraat te Vlissin gen licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de auto mobiliste J. de M.-H. uit Vlissingen, die over de Paul Krugerstraat reed, geen doorgang verleende aan de bromfietster, toen zij de Schelde- straat wou indraaien. POLITIERECHTER BEHANDELT ENKELE 'ALCOHOLZAKEN" MIDDELBURG Politierechter mr, P. van Empel heeft zich tijdens zijn zitting van donderdag onder meer ba ziggehouden met een aantal zaken waar misbruik van alcohol mede een rol speelde. De Oostburger J. J. J. werd op 13 oktober aangehouden na een onsera! waaraan hij zelf overigens zm .schuld had- De bij de zaak betrokken politie constateerde echter wel drank invloed. Een bloedproef wees dat met een promillage van 0.90 ook uit- Voor dit betrekkelijk lage promillage Icwam de man er met 250 gulden boe- Automobilist W P. T- uit 1 weigerde in de nacht van 17 op 18 september een bloedproef nadat hij bij Westdorpe onder invdloed van de drank een aanrijding had veroorzaakt. Mr. Van Empel legde daarvoor een straf van 20 dagen gevangenis (10 voorwaardelijk) en 10 maanden ont zegging van de rijbevoegdheid op, Bromfietser P. J. uit 1 op 16 oktober in zijn onder invloed van de drank tegen een auto. Bij zijn aanhouding maakte hij een hoop tumult, maar omdat hij later op het politiebureau ruiterlijk zijn excuses was komen aanbieden werd dit hem niet aangerekend en kwam hij er met een boete van 160 gulden af. MIDDELBURG In het Suri naams museum in Paramaribo ondergebracht in het vroegere Fort Zeelandia zal het Zeeuw se wapen worden aangebracht aan de gevel. Gedeputeerde ara ten vragen de Zeeuwse stalen voor dat doel om een bijdrage van zesduizend gulden. G.s. herinneren de staten eraan, dat bdj de herdenking vam de 30(1 jarige band tussen Nederland (Zeeland) en Suriname de Suri naamse autoriteiten aan onder anderen commissaris der konin gin mr. J. van Aartsen de was? aan de orde hebben gesteld ot na de restauratie van het Fort Zee landia de provincie een Zeeuws wapen ter beschikking zou willen stellen. Als gevolg van langdurige restauratiewerken aldus gs- is een tijdlang niets meer van deze zaak vernomen. Bij de res tauratie is intussen de aangebracht. G.s. zeggen de staten, dait na uitvoerig beraad in het college men tot het voorstel is gekomen het verzoek in te willigen. „Ter motivering van ons voorstel aan uw staten kunnen wij meedelen, dat wij inwilliging van het ver zoek zien als een blijk van sym pathie van Zeeuwse zijde, tot uit drukking komend in een symbool van blijvende aard, dat op een voor ieder zichtbare wijze de her innering levend houdt aan een zekere band. die er ruim drie eeuwen heeft bestaan tussen Su riname en de provincie Zee land." Een Miele is tot en met gekeurd. Streng gekeurd Door neutrale instanties, Op doelmatigheid, betrouwbaarheid en veiligheid. Neem bijvoorbeeld de Miele wasautomaat en trommeldroger. De enige die in Nederland onderscheiden zijn met de keurmerken van èn Kema èn Wolmerk èn de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8