„Belgisch voetbal biedt onze jonge spelers veel meer mogelijkheden tot ontplooiing" Begin verkaveling Kapelle-Wemeldinge wordt met enkele maanden vertraagd „We zijn hier geen patiënt geweest, we waren hier gast" JAN DOOMS, NA ZEVEN JAAR VOETBALLEN OVER DE 'GRENS': Oeverval Flaauwers kostte 1 miljoen Container valt op rijbaan Sloeweg: verkeer enkele uren gestremd HOECHST PLAATST INSTALLATIES TEGEN MILIEUVERONTREINIGING POLITIE AXEL WACHT OP DE TAARTEN VIERDAG 6 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 SPELBEPALER NUMMER ÉÉN VAN KEMZEKE TERNE IJZEN Het voetballen In België, al of niet op hoog niveau, blijft op de Zeeuwsvla mingen een grote aantrekkings kracht uitoefenen. Spelers aLs Ad Versluys (Cercle Brugge), Ronnie ran Poucke (Anderlecht), Rob Gruben (Boom). Marcel Verschu ren (Lokeren) en Patrick Ver- hoosel (Beveren Waas) hebben zich op vrij jeugdige leeftijd dus danig in de kijker gespeeld dat dit aan de veelvuldig in Zeeland vertoevende Belgische scouts niet Is voorbijgegaan. Voor deze jongens vormt het fi nanciële aspect de hoofdmoot voor een langdurig verblijf tus sen onze voetballende zuiderbu ren. In een dergelijke situatie komt spelvreugde van Ad Ver sluys weten we bijvoorbeeld dat hij met Cercle-trainer Grijzen- hout voortdurend in onmin leeft bij de meesten op het tweede plan. Voor een aantal minder be gaafde voetballers is die financië le tegemoetkoming een leuke bij komstigheid die meestal net toe reikend is om de reiskosten te Enkelen hebben hiervoor j omdat ze het in hun vereniging niet eens waren met het gevoerde beleid en ande ren zagen een provinciale club als een overstapje naar groter Voor deze clubs is de komst van de 'Ollanders' dikwijls een welko me versterking die zoals in het geval Kemzeke al vrij vlub tot promotie naar de le klas heeft geleid. Door de gunstige ligging, slechts een tweetal kilometer over de grens, heeft Kemzeke in het. verleden het. meest geprofi teerd van de Zeeuwsvlaamse amateurs. De typisch Belgische sfeer in deze club was er de oorzaak van dat deze jongens daar binnen de korst mogelijke tijd konden acclimatiseren. Jan Doorns, een veelbesproken rijk getalenteerde speler van Temeu- zen, is daarvan een nadrukkelijk voorbeeld. Hij vertrok in 1969 op 25-jarige leeftijd naar Kemzeke, dat voornamelijk door zijn capa citeiten twee jaar later naar le provinciale promoveerde. Nu, ze ven jaar later, speelt. Jan Doorns nog steeds in Kemzeke 1. Met rijn aangeboren inzicht vervult hij nog altijd een spelbepalende rol in het elftal van trainer Alex de Block. Hij is de man die de vlijmscherpe laatste pass in huis heeft, iets wat ook in zijn Ter- neuzen-oeriode het sterkste punt was. Piet Wissel scoorde toen doelpunten aan de lopende band op aangeven van Jan Doorns. Het taktisch inzicht en het feillo ze gevoel voor het moment waar op een spitsspeler moest worden gelanceerd, waren een duidelijke baks voor een grote carrière. Ook toen hij bij Kemzeke kwam was de wat slungelig ogende voetballer Jan Doorns nog voor bestemd om een veel hoger ni veau te halen. Zelf plaatst hij echter een groot vraagteken ach ter de conditionele eisen die voor het topvoetbal nodig zijn. Jan Dooms: „Qua techniek en tak tisch inzicht was het misschien haalbaar geweest. Maar conditio neel ben ik nooit erg sterk ge weest. Ik geef ook toe dat ik er nooit erg serieus voor heb ge leefd. Dat komt waarschijnlijk omdat ik veel te laat in België ben aangeland. Als ik gegaan was toen ik 19 was en men had mij een redelijke kans geboden, was het wellicht anders gelopen". Kameraadschap Voor Jan Dooms was het niet halen van een topclub echter geen al te grote teleurstelling. Een optimale voorbereiding, zo als dat van een profspeler wordt verlangd, is nooit zijn sterkste kant geweest omdat hij duidelijk iemand is die wel veel plezier beleeft aan het voetballen. Bij Jan Dooms heeft de kameraad schap altijd op de eerste plaats gestaan, een instelling die hem in zijn sport ontzettend veel vrien den heeft opgeleverd- Bij Kemze ke is hij van onschatbare waarde voor de sfeer in de ploeg. „Jan Doorns is een reuze kameraad die bij ons in Kemzeke geweldig sympathiek is", zegt zijn Belgi sche trainer Alex de Block. En over de voetballer Jan Dooms: Hij is nooit een sterke atleet jeweest. Hij is wat we bij ons noemen een echte pallieter, die wel eens een training durfde te verzuimen omdat er ergens ge feest moest worden Om die re den kwam het ook wel eens voor dat Jan zich niet goed had gepre pareerd op een wedstrijd. Als je echter tegen Jan Doorns zei: Jan, zendag moet het gebeuren. We moeten Winnen, dan kon je erop rekenen dat Jan een fantas tische wedstrijd speelde. Hij is een geniale voetballer en een van de verstandigste die ik ooit ben tegengekomen. Hij denkt en han delt in een onderdeel van een seconde en met de bal aa n de voet is hij erg moeilijk af te stoppen. Hij is nu conditioneel wat afgezwakt maar verdiend nog steeds een plaats in ons elftal". Trainer Die plaats in het eerste elftal van Kemzeke zal er voor Jan Doorns zeker volgend jaar ook nog zijn. Ma3r of hij nog aan het nieuwe seizoen zal beginnen is een vraag waar Jan in dit stadium zelf ook nog moeite mee heeft. De voetbalsport zal hij wel nooit de rug toekeren, dat is zeker, maar hij twijfelt nog voor vol gend jaar. Als Jan Doorns name lijk een aantrekkelijke club kan gaan trainen hij heeft sinds 1971 een d-diploma zou het bes? wel eens zijn laatste seizoen als actief voetballer kunnen zijn Doorns: ,Je voelt aan jezelf dat het steeds moeilijker wordt om conditioneel op peil te blijven. Ik geloof daarom dat ik moeilijk nee zal kunnen zeggen als ik gevraagd word als trainer van een redelijke club met materiaal voor de toekomst. Dat mag dan wat mij betreft best een afde lingsclubje zijn. Verder dan een 4e klasser mag je trouwens niet met een d-diploma". Dat laatste vindt Jan Doorns een regeling die hij hier in Nederland graag an ders zou zien. ,2e moeten dat vrijlaten in het amateurvoetbal, net als in België. Het is toch belachelijk dat een speler als Sjaak Swart, met een schat aan routine, nog moet gaan studeren voor en diploma, terwijl er jongens van het CIOS met speci alisatie voetbal rondlopen die door hun opleiding een b-diploma hebben. Een geroutineerde speler kan het dikwijls veel beter over brengen. Kijk in België naar jon gens als Jef Jurion en George Heijlens, of bij ons, Alex de Block. De Block heeft zelf vroe ger in Club Brugge gespeeld, heeft nooit een trainersdiploma gehaald, maar ik sla hem veel hoger aan als enkele trainers die ik in Nederland heb meegemaakt met een paar diploma's op zak' Een voordeel van het voetballen in België is volgens Jan Doorns ook het contact met de grotere clubs. Kemzeke speelt regelmatig tegen Clubs als Beveren Waas en en als je een beetje opvalt he'o je kans op een contract", vindt Jan Doorns. Het komt in België ook vrijwel ieder jaar voor dat een bekende club een wat oudere spe ler uitleent aan een provinciale dub. In ruil daarvoor krijgt die club dan een of twee jonge spe lers die in dat jaar getest wor den. Jan Dooms: „De kans is dus veel groter om door te dringen tot de top. Als je mislukt kun je na dat jaar weer gewoon terug. In Nederland is dat allemaal veel moeilijker. Kijk maar eens naar die spelers van Temeuzen. Ze zijn naar mijn mening geen van alien geslaagd. Eugèrie Laure: kwam bij NAC niet aan de bal-: en Rmus Polderman en Jein Blok spelen ook in een c-elftai. Daar komt bij dat als je naar NAC of Willem II gaat dan moet je ver huizen. Vooral als je een redelij ke baan hebt levert dat wei eens moeilijkheden op. Als je niet slaagt moet je opnieuw beginnen. Het voordeel van een Belgische club is dat je hier mint blijven wonen en werken". Het zijn uit spraken waarmee Jan Doorns ze ker niet wil bereiken dat iedere Zeeuws-Vlaamse voetballer nu maar in België moet gaan spelen. Daar is hij ondanks ze-ven gewel dige jaren bij Kemzeke vee', te veel Zeeuw voor gebleven. Hij vindt alleen dat men in Zeeuwsch-Vlaandereti wei eens te negtief tegenover het Belgische voetbal staat. Door zijn ervarin gen gelooft hij dat het voor een jonge ambitieuze speler, die toch verder wil, beter is om bet in België te proberen. op een miljoen Het de provincie mede s GOES Het verkeer op (Ie Sloeweg Ls vrijdag geruime tijd gestremd ge weest. nadat een container van een truck met oplegger was gekanteld en dwars op de rijbaan terecht was g< komen. Het ongeval gebeurde toen d« Belgische combinatie, bestuurd door H. W. H., de oprit van rijksweg 58 naar rijksweg 258 ter hoogte van 's H - Arendskerke op reed- Een gedeelte van de rijbaan werd ge blokkeerd. Tot een uur of drie moes! het verkeer van een andere rijbaan gebruik maken. Er moesten kraanwa gens aan te pas komen om de zaak weer recht te zetten- Op het wegdek belandde een behoorlijke hoeveelheid. Die olie werd door mensen van pro vinciale waterstaat en van de brand weer verwijderd- ZEEUWSE PATIËNTEN TERUG VAN HUN VAKANTIETOCHT MET 'HENRI DUNANT' PATIËNTEN EN BEGELEIDERS LAAIEND ENTHOUSIAST WOLPHAARTSDIJK „Het Is een ontzettend fijne reis geweest. De ver zorging was in één woord prima. Alle hulde voor de helpers en helpsters. Het was werkelijk af. We zijn hier geen patiënten geweest, we waren gas ten. En dat is enorm belangrijk Allemaal opgewekte gezichten vrijdag middag in de eetzaal van het Roöe- Kruisschip Henri Dunant. De boot meerde gistermiddag rond een uur of vijf af bij Wolphaartsdijk, en een vijf dagen durende vakantietocht. Aan j boord van de Henri Dunant: vieren zeventig laaiend enthousiaste gehandi capten en langdurig bedlegerig en uit Zeeland. En ook tevreden gezichten I bij het team van begeleiders en bege-1 leidsters. .Het was zonder meer een geslaagde tocht", klonk het vrijdag middag overal. De vakantietrip crp de binnenlandse wateren was georganiseerd door de kring Zeeland van het Rode Kruis. Kringsecretaris J. J. Marteijn van het Rode Kruis zwaaide de plaatselijke af delingen en de helpers en helpsters al le lof toe. ..Zonder deze mensen zou het onmogelijk zijn geweest om dit op touw te zetten" Tijdens de boot tocht moest toch één tegenslag ver werkt worden: enkele patiënten en helpers werden door de griep geveld. Maandagmorgen vertrok de Henri Du nant vanuit Wolphaartsdijk voor de traditionele vakantietrip voor Zeeuwse gehandicapten en chronisch zieken. WEER GESPREK OVER FUSIE VIJF GROTE ZÜIVELCOÖPERATIES IN ZUID-NEDERLAND EINDHOVEN Vrijdagmiddag heb ben in Eindhoven de voorzitters en directies van vijf grote zuivelcoöpera- ties in Zuid-Nederland opnieuw gespro ken over een fusie. Eind vorig jaar fing een fusie op het laatste moment j Het door, enerzijds omdat er tussen de partners onderling enig verschil van mening bestond en anderzijds om dat de vakbonden bezwaren hadden. Volgens mr. J. Efjsbouts, presideni- iir van de zuivelcoöperatie Cam- i- uit Eindhoven heeft het vrijdag overleg een positief verloop Volgende week zal er een tweede ge sprek zijn. Bij deze hernieuwde poging om te komen tot een fusie heeft het bemiddelingsaanbod dal drs. H. Schel haas, voorzitter van het Produktschan voor Zuivel, onlangs heeft gedaan vol- fens de heer Eiisbouts geen rol speelt. Met ingang van 1 juni is drs. G. van der Kruijs benoemd tot hoofddirec teur van Campina. Hij zal volgend Jaar de heer Eijsbouts opvolgen als President-directeur. Drs. Van der Kruis is oud-wethouder van Eindhoven en momenteel directeur van een me taalfabriek in Boxtel. Antieke stoelen gestolen bij inbraak in woning te Grcede GROEDE Tussen woensdag en vrij is ingebroken in de woning van H J- R. aan de Sint-Bavodijk te Groede. De daders kwamen binnen door een raam aan de achterkant van de woning. Er werden uit het huis zes antieke stoelen, een klok. een spiegel, een vaas, een schilderttje en wat Kledingstukken meegenomen De heer ri-iS niet verzekerd tegen diefstal. De rijkspolitie heeft de zaak, samen met de technische recherche in onderzoek. Hengtenparade in Serooskerke .AARDENBURG Vanavond zater dag houden de stoeterijen Paarden- burcht uit Aardenburg en M. Goed hart uit Grijpskerke een hengstenpa- rade in de manege De Eendracht in Serooskerke (W). De aanvang van deze hengstenparade is niet om 10.15 uur zoals in een bericht in de PZC van 4 maart stond, maar om 19.15 uur. Dijkbrandje bij PZEM Vlissingen VLISSINGEN Vrijdagmiddag is bij een dijkbrandje in de buurt van de PZEM-centrale te Vlissingen een vrij grote oppervlakte gras geschroeid. De Vlissingse brandweer, die snel ter plaatse was, had het vuur vlug ge blust- Seisbuitenbrug wordt tijdelijk afgesloten MIDDELBURG In verband met de werkzaamheden voor de aanleg van de 'noord-zuid-tangent' in Middelburg wordt van 15 tot en met 29 maart de Seisbuitenbrug voor alle verkeer afge sloten. Het verkeer zal in die periode worden geleid via de Langevielebui- tenbrug. Ook generator (6,4 wM) voor stroomvoorziening uit de Trevirafabriek, die tot nu toe op het Westerscheidewater worden ge loosd. Voorts wordt het afvalwater- station gewijzigd, eveneens ter verbe tering van de kwaliteit van het afval water en wordt een afzuiginstalla tie met een stoffilter geplaatst. Geen bezwaren op hoorzitting VLISSINGEN Tegen de aanvragen van Hoechst Hollang NV Ln Vlissin gen om vergunningen voor plaatsing en in bedrijf stellen van een viertal instal laties op het fabrieksterrein in Missin gen-Oost, is geen enkel bezwaar Inge diend. Dat bleek tijdens een openbare hoor zitting, vrijdagmiddag in het Vlis singse stadhuis, the voorzitter gedepu teerde J. van den Bos, dan ook weer vrijwel onmiddellijk kon sluiten. Van de te plaatsen installaties zijn er drie bestemd ter beperking van de nadelige invloeden van het bedrijf op het milieu. Zo wordt een speciaal voor Hoechst Vlissingen ontwikkelde afvalwaterver brandingsinstallatie geplaatst. Deze in stallatie verbrandt organische resten Zeeland beet dit keer de spits af. He: was de eerste van de veel tochten, die de Henri Dunant ook dit jaar weer gaat maken. Voor Zeeland zit er dri jaar maar één vakantietocht in, om financiële redenen. Er zal echeer naar gestreefd worden om het volgend Jaar de Henri Dunant tweemaal te laten varen voor Zeeuwse patiënten. Toch kunnen dit jaar nog zo'n zestig patlén ten uit Zeeland al is het dan nlck met. de Henri Dunant op vakantie In öe zomer worden er twee vakantie weken georganiseerd in "Huize Valken berg' bij Arnhem De Henri Dunant bracht de Zeeuwse patiënten de eerste dag naar Dora recht. De tweede dag werd Grave aan gedaan. Woensdag ging het naar Aroen. donderdag naar Gorkum en gasteren arriveerden ze das weer op de ver trouwde Zeeuwse bodem. In alle plaat sen. die werden aangedaan, werden de Zeeuwse -.-akant legangers op grootse wijze onthaald. Door de Rode-Knus- afdelingen in die plaatsen waren aller lei festiviteiten georganiseerd. In Wol phaartsdijk was de slotavond, met «ra- zang, dans en ander amusement. De al deling Valken isse tekende voor de organisatie van de slotavond. Vanoch tend zaterdag gaan de patiënten van boord. Ze worden opgehaald door ambulanoes en door particulieren. Weer een prettige ervaring rijker. Een vierde installatie waarvoor een vergunning is aangevraagd omvat een stoomketel met turbogenerator voor] de noodstroomvoorzienmg van de fa briek. Hoechst beschikt tot nu toe over een aparte PZEM-kabel voor stroomleverantie in gevallen dat de toevoer via de normale kabels om I enigerlei reden stagneert. Omdat het risico dat ook in de nood- kabel breuken optreden of dat de PZEM om een andere reden kortere of langere tijd de stroomleverantie moet onderbreken, toch aanwezig blijft is besloten om het bedrijf met deze eigen noodvoorziening, die een capaciteit heeft van 6,4 megawatt, meer zekerheid te verschaffen. RUILVERKAVELING DE POEL- HEINKENSZAND NADERT VOLTOOIING NIEUWE PROCEDURE ZORGT VOOR ENIGE VERTRAGING KAPELLE Het begin van de ruil verkaveling 'Kapelle-Wemeldinge' is met enkele maanden vertraagd. Aan vankelijk lag het in de bedoeling van de 'verkavelaars' nog dit voorjaar met de werkzaamheden le bc-'-nen; wordt nu najaar. Oor an vertraging is met nam ïie procedure, die wordt to. en die inhoudt dat de toekomst.. bruiker meer dan bij vorige verkaveungen. bij de uitvoering betrokken wordt. De nieuwe regeling (waarbij de zoge naamde kavel verbetering aan de pro cedure is toegevoegd) werd nog niet toegepast bij de ruilverkaveling 'De Poel-Heinkenszand'. „Het is de eerste maal nu en we moeten er nog wat aan wennen", zegt technisch hoofd ambtenaar J. B- Meijer van de cul tuurtechnische dienst. De ruilverkaveling 'Kapelle-Wemeldin ge' speelt nu sinds 1964. De voorberei dingen resulteerden in een "Rapport voor de ruilverkaveling van Kanelle- Wemeldinge' dat ici 1972 uitkwam. Eind 1972 volgde ook de stemming. In de ruilverkaveling is 3630 hectare grond, gelegen in de gemeenten Kapel- Ie. Goes en Reimerswaal, opgenomen. Het is de eerste ruilverkaveling in Nederland waarin een groot fruitteelt areaal is opgenomen. Volgens gege vens uit 1970 was een van de te verkavelen grond 847 hectarre in ge bruik als boomgaard, 52 hectare als kleinfruit, 1870 hectare bouwland. 664 hectare grasland en 7 hectare voor glastuinbouw. De heer Meijer: .Juist door die nadrukkelijke aanwezigheid van de fruitteelt is deze ruilverk ling inderdaad wel iets bijzonders. D:e zaak ligt erg gevoelig. De aanwezig heid van zoveel boomgaarden heeft er ook wel voor gezorgd dat we de sti van de ruilverkaveling, die aanvanke lijk al in de herfst van het vorig jaar was gepland, moesten verschuiven ciaar dit voorjaar. Ook die extra zorg heeft dus wel wat vertragend werkt". Dit najaar wordt met 'het echte werk' begonnen. Er wordt gestart in het gebied zuidwestelijk van Kapelle. De heer Meijer: „We beginnen in gebied ten zuiden van de spoorbaan en ten westen van De Caisson', zo kan ik het beste omschrijven. Het is ongeveer vierhonderd hectare groot" Dat gebied wordt, voor wat de afwa tering betreft, aangesloten op het af wateringsplan De Poei-Heinkenszand'. De rest vanf het gebied gaat afwate ren op gemalen bij Schore en Katten- dijke: in een later stadium wordt een nieuw gemaal aan het Kanaal door Zuid-Bevel and gerealiseerd, maar die plannen daarvoor verkeren nog in een pril stadium. De eigenlijke werkzaamheden, die dit jaar starten, worden in 1979 voltooid. Met de 'nazorg' meegerekend kan om streeks 1982 een punt achter de ruil verkaveling gezet worden Over de kosten van de verkaveling zegt de heer Meijer. „Ze zijn begroot op 24 mil joen gulden en ik heb geen reden om aan te nemen dat dat erg veel meer zal worden. Tot nu toe heeft de praktijk geleerd dat we altijd aardig rond het geraamde bedrag uitkwa men". De Poel-Heinkenszand De ruilverkaveling De Poi-i Heinkens- zand nadert de voltooiing. Het bestek voor het laatste gedeelte in het 7000 hectare omvattende ruilverkavelings- blok ligt nu op tafel. Het gaat om gebied van zo'n 400 hectare ten zuiden van Goes. Nog dit jaar zal daar met de ruilverbavelingswerkzaamheden (waarin de aanleg van een stuk kop pelleiding voor de afwatering van Poel is opgenomen) begonnen kunnen worden. Vermoedelijk wordt de zaak in april nog aanbesteed. Het bestek is al doorgesproken met: Staasbosbeheer isl met de grote lijnen ervan akkoordt gegaan. De "verkavelaars* moeten nog met de natuurbeschermers (he* Zeeuwse Coördinatieorgaan) rond de tafel gaan zitten. Dat gesprek vindt eind van deze maand plaats. De heer Meijer verwacht niét, dat na het ge sprek met de natuurbeschermers nog veel in het bestek veranderd zal moe ien worden. .De ervaring heeft ons geleerd, dar de bestekken die wij aan de natuurbeschermers voorleggen, over het algemeen hun goedkeuring kunnen wegdragen". In hei 400 hecta re omvattende stuk, dat binnenkort ter hand zal worden genomen, kan zo'n 25 tot 30 hectare als landschap pelijk waardevol' worden aangemerkt- Volgens de heer Meijer wordt er in het bestek vanuit gegaan, da: zoveel' mogelijk van die gebieden 'hoofdzake lijk keggen) gespaard moeten worden. Volgens de oorspronkelijke planum zou ae ruilverkaveling. De Poel-Hein kenszand nog dit jaar gereed moeten zijn. Er is echter enige vertraging opgetreden. Verwacht wordt, da* de draglines pas in de loop van 1977 voorgoed uit het gebied zullen weg trekken. Dat betekent dan het eind van een gigantisch werk. waarvoor al in 1964 de eers'e voorbereiding - wer den getroffen. Ir. 1969 werd ge-tart met de werkzaamheden. De kosten] van deze ruilverkaveling: 42 miljoen] gulden. Vooral in de beginfase rezen. er nogal wat protesten teger. de ruil verkavelingsplannen. De bezwaren kwamen vooral uit de hoek van de natuurbeschermers. Vanaf 1971 is er regelmatig contact geweest tussen de plaatselijke commissie voor de ruil verkaveling en de natuurbeschermers over het behoud van bepaalde waarde volle stukjes van De Poel, De heer' Meijer over die inspraak: „He: is logisch dat die inspraak vertragend werkt. Maar ik heb met de inspraak] geen enkele moeite gehad. Ik kan best begrijpen, da: een ander er ook wat in te zeggen wil hebben". Volgens de heer Meijer zijn de besprekingen fus-j sen de Verkavelaars' en de natuurbe schermers in een zeer plezierige sfeer ■-"•riepen. „We renr.derden de zaak natuurlijk ui: twee resr" .ller.de in- valshoeken. Wij zeereu: de ruilverka veling staat voorop en in hoeverre k'mnen we daarin zoveel mogelijk mooie stukjes bewaren. Bij de na tuurbeschermers prevaleert het na tuurbehoud. Maar in de meeste geval len hebben we elkaar wel kunnen vinden". De heer Meijer terugblikkend op de ruilverkaveling De Poel-Hein kenszand- „Ik ben heel tevreden. Het is nooit rrtze bedoeling zewe=s- om er één kale vlak'e van te maken I Radio-platenspeler na twee jaar opgespoord .AXEL De huishoudschool aan de Tuinstraat in Axel heeft haar radio-platenspeler weer terug. In januari 1974 werd het apparaal uit de school gestolen en via allerlei omwegen is de politie erin geslaagd het terug te krij gen. Onder enthousiast gejuich van de leerlingen is de "verloren zoon* aan de school bezorgd. Enige tijd geleden kreeg de pol*, tie van Axel te horen dat lr, Helmond een man was aangehou den, die werd verdacht van eer. aantal misdrijven. Daaronder zo-- ook de diefstal van het apparaat uit de huishoudschool zijn ge weest. Aan de politie van Helmond ver klaarde de man het ding te heb ben verkocht in een Axels café. hij kon zich niet meer herinneren welk. Daarop is de rijkspolitie van de groep Axel begonnen na vraag te doen ln allerlei café's Daaruit kwam aan het licht, da* j het was doorverkocht aan A. D uit Axel. die het trouwens a' weer had doorverkocht. De pol! tie kwam de tweede koper op he: spoor en maakte tegen D. pro""-1 verbas', op wegens heling. He: apparaat kon worden terugge bracht naar de school. De politie en de huisboudschoo onderhouders overigens vrij na-: we contacten met elkaar In 1973 werd uit het schoolgebouw ook al een radio-platenspeler gestolen De politie spoorde toen de dader op en nog hetzelfde jaar was he* apparaat terue. De leerlingen w? ren zo blij met het politiewerk dat ze voor de speurders en hut- collega's eer, 'aart bakten. Op cl- vraag of de Axel se politie ook d:* keer weer op een taart kan zeke ren zei de groepsccromandar*: „We hebben er nog geen gehad, maar dat kan natuurlijk nog ko men. We hebben het ding pas donderdag gebracht". De Axelse politie is trouwens ook nog op zoek n3ar Wree bandrecorders die respecrievel: 'k berin 3975 er. e*"r.** '975 -rit de schoot werden ges*',*<»-!. A's ook die nog worden ze----der, "-eeft de politie nog twee taarten in het vooraft zidht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7