BRZEZANCZYK: FEYENOORD KAMPIOEN VAN NEDERLAND Olivier Goud solokampioen Dianne Record Kleine 5 km:7.04.86 DERBY PHILIPPINE-CORN ROYS IS UNIEK DOOR TRAINERSWISSELINGEN ZWEMTITELSTRIJD DOOR ONGEVAL UITGESTELD ZEEUWSE DODELIJK OLYMPUS KAN ZONDAG EEN PUNT ZETTEN ACHTER MARTELGANG King pepermunt heb je altijd bij je... Ontslag was voor Poolse trainer nauwelijks te verwerken schok Philips 8 kleurentelevisie Valentijn start in tweede rit ZATERDAG 6 1* WALCHEREN STRIJDT VOOR DE PROMOTIE GOES - llrt hf-rrnzaslhandbaltram van Walcheren krijgt /.ondag in de (ivrir spurthal de Hrvrlandm de mo- gelijkheid om terug te keren naar de landelijke Ze klas I) ROTTERDAM - Als een nauwelijks te verwerken schok heeft Antony Brze- zanczyk (54) zijn ontslag op staande voet bij Eeyenoord ervaren. De kleine be snorde en beminnelijke Poolse trainer heeft dan ook een onderduiktijd van pre cies vier dagen nodig gehad om de kracht op te brengen zelf weer in de publici teit te treden, Dat gebeurde vrijdag in café Trotsenburg in de Rotterdamse wijk Delftshaven waar Brzezanczyk, vriendelijk en glimlachend als altijd, bereid was eindelijk een persconferentie te geven. Maar dat de emotie van het plotse linge ontslag nog altijd aan hem knaagt, mocht afgeleid w orden uit het feit dat zijn 'onafscheidelijke' pijp nu niet te voorschijn kwam maar dat hij nu. kettin- grokend, de ene na de andere filtersigaret opstak. moet ik die beslissing ook nemen. Overleg met voorzitter l-eo van Zand vliet is er vooraf ook niet geweest. Ik heb hem alleen meegedeeld welke mogelijke stappen ik tijdens het ge sprek met Brzezanczyk zou kunnen nemen." Kerkum liet ook nog weten, dal er voorlopig nog geen contacten met andere trainers zijn. WAARDE - Een natuurtalent schoon- rijden op de schaats: op deze titel beeft de Zeeuwse kampioen Olivier Goud uit Waarde eigenlijk evenveel recht als op het Nederlands kam pioenschap. dat hij op de Jaap Eden- baan van Amsterdam behaalde. Want de markant uitziende Bevelandse schaatser heeft een zo druk bezet le ven, dat hij eigenlijk in een heel jaar aan geen ene streek trainen toekomt, terwijl zijn concurrenten uit Noord- Holland cn Friesland vier keer in de week in de gelegenheid zijn om te oe fenen. temeer ook omdat ze een kun stijsbaan in de buurt hebben. Naast rijn solotitel greep Olivier Goud sa men met zijn Voorburgse partnerin Lies de Koker-Molenaar een tweede plaats bij het paarrijden. Olivier Gouds nationaal kampioen schap was het resultaat van vier wed strijden. maar hij heeft vooral in de laatste wedstrijd alles op alles moeten zetten. De Zeeuwse rijder had namelijk de pech, dat de voorlaatste wedstrijd ui Den Haag die werd verreden, niet of ficieel was aangevraagd en daarom werd geschrapt. „Daardoor had ik niet twee wedstrijden gewonnen, maar slechts één, namelijk een eerdere in Amsterdam. Daarnaast was ik in de Zeeuwse wedstrijd en in Assen tweede geworden, zodat ik na de schorsing van de Haagse wedstrijd tweede stond ach ter mijn voornaamste rivaal Piet de Groot uit Anna Pawlona", maakt Goud duidelijk. Voor hem kwam het er dus op neer in Amsterdam, waar de laatste wedstrijd werd geschaatst, te winnen om evenals in 1974 de hoogste eer te grijpen. Uit erst geconcentreerd reed de Zeeuw naar de eerste plaats van de laatste wedstrijd én van het totaal klasse ment. „Toch was het nog een verras sing voor me, vooral na de schorsing van de wedstrijden in Den Haag", liet Olivier Goud weten Hij incasseerde verschillende negens van de vijf man sterke jury. die hem bovendien drie maal het rangnummer één toebedeel de. Op de tweede plaats van het totaal klassement eindigde Piet de Groot, derde werd Henk Wagenaar uit Mid- denmeer en vierde werd opnieuw een Zeeuw, namelijk Jan Boogaart uit Rilland-Bath. Bij het paarrijden was de spanning met een mes te snijden, omdat de combinatie Piet de Groot en mevrouw Muntjewerf en het paar Goud-Koker (dat in 1974 kampioen werd) elkaar geen duinbrced toegaven. „We had den", zet Olivier Goud uiteen, „beiden twee wedstrijden gewonnen en ook in puntentotaal maakte het niets uit. De stand was volkomen gelijk, totdat de jury ontdekte, dat de Noordhollandsc combinatie een negen meer had dan wij. Zij werden kampioen en dat vind ik volkomen eerlijk." Die laatste opmerking tekent de spor tieve instelling van de Zeeuwse solo kampioen: „Als ik derde was geworden had ik er ook vrede mee gehad. Het gaat mij vooral om het deelnemen Niettemin erkende 'vriend en vijand' dat de Zeeuwse rijder, die beslist geen onkosten wil maken voor verre train- ingsreizen. in de beslissende wedstrijd in Amsterdam erg sterk gereden heeft. Ondanks zijn innemende vriende lijkheid, die hij ook nu weer als een pantser gebruikte, kan 'Herr Antony" zijn desillusie toch niet verbloemen. „Voor mij is het ontslag als een don derslag bij heldere hemel gekomen. Een simpele optelsom van de kwali teiten en de mogelijkheden van Feye- noord leert mij dat de Rotterdamse club kampioen van Nederland zal worden. Daar ben ik nu nog van over tuigd. Wij hebben inderdaad enkele teleurstellingen moeten incasseren, zoals het gelijke spel in de competi tiewedstrijd tegen Eindhoven en de uitschakeling voor de Nederlandse beker bij Roda JC. Maar daarmee staat Feyenoord toch niet alleen. Ook Ajax en PSV hebben onverwachte ne derlagen moeten incasseren". Antony Brzezanczyk verhaalde zelfs dat hij maandagmiddag vol opti misme naar de bespreking met mana ger Guus Brox en Gerard Kerkum. die in het bestuur de belangen van het be taalde voetbal behartigt, was getogen: „Ik had nieuwe plannen bij me om de spelersgroep opnieuw te inspireren voor de zware wedstrijden die te wachten staan tegen FC Twente en Ajax". Tenminste een jaar Juist in dit stadium van de competi tie had de Poolse trainer er volstrekt niet op gerekend dat hem nu ineens ontslag werd aangezegd: „Vooral ook, omdat we in een bespreking medio fe bruari nog overeengekomen waren dat ik tenminste een jaar van mijn tweeja rig contract zou volmaken. Toen waren wc inderdaad tot de voorlopige conclu sie gekomen dat het beter zou zijn dat onze wegen zich na een seizoen zouden scheiden" Dat het ontslag hem in zijn trots heeft gekwetst mag verder blijken uit zijn bekentenis: „Nee. ik heb het nog niet aan mijn vrouw verteld Het was een gewoonte dat ik haar iedere woensdag in Polen belde. Dat heb ik ook deze week gedaan, maar Ik heb het 'diplomatisch' niet met haar over het ontslag gehad". Het is de bedoeling dat de vrouw van Brzezanczyk bin nenkort naar Nederland komt. Nadrukkelijk stelde oc Poolse trainer wel dat deze hele affaire hem een belangrijke les heeft geleerd: „Wat ik bij Feyenoord verdiende is een privé-zaak. maar het was toch niet hoog genoeg om Feyenoord te verhin deren mij tussentijds te ontslaan. De les Is datje als trainer zo'n hoog salaris moet bedingen dat de club zich niet kan veroorloven de oefenmeester te ontslaan. In een contract moet je een eventueel smartegeld of schadeloos stelling bij tussentijds ontslag inbou wen". waaruit bleek dat de Pool van mening is dat hij zich te goedkoop aan Feyenoord heeft verkocht. Niet hoog genoeg Overigens deelde Brzezanczyk ook mee dat hij zelf het bedrag van de schadeloosstelling aan Feyenoord heeft genoemd en dat Brox en Kerkum daar onmiddellijk mee akkoord gin gen. Brzezanczyk wilde ten slotte wel kwijt dat hij bij Feyenoord 'etwas mehr' dan 3000 gulden schoon per maand verdiende 'maar minder dan 60.000 gulden per jaar'. Gerard Kerkum. die op uitnodiging van de Poolse trainer ook op de pers conferentie aanwezig was (Brzezanc zyk „Ik heb niets te verbergen") be streed de geruchten dat de Pool „een van de goedkoopste in de Nederlandse eredivisie" was: „Brzezanczyk ver diende ongeveer net zo veel als Wiel Coerver bij Feyenoord" zei Kerkum. Maar Coerver verdiende een ton als jaarsalaris en Brzezanczyk wuifde la- Absoluut Toch blijft Brzezanczyk een opti mist: „Ik heb Brox en Kerkum bezwo ren dat Feyenoord absoluut kampioen van Nederland zal worden en ik heb gevraagd geef mij. ook al wordt ik nu ontslagen, aan het eind van dit seizoen toch de premie voor het kampioen schap als de titel inderdaad veroverd wordt Dat is mij toegezegd" Gerard Kerkum bevestigde die toezegging. Zelf heeft Brzezanczyk aan Feye noord laten weten, dat hij eind maart zijn flat in Kapelle aan de IJssel (ei gendom van Feyenoord en waar hij gratis woondei zal verlaten. Ook zal hij zijn auto. een Audi 80L. aan de Rotter damse club teruggeven. Wat hij daama gaat doen weet hij nog niet. Brzezanc zyk liet wel doorschemeren 'in het Westen te willen blijven werken'. Vanzelfsprekend kwamen ook aan de orde de redenen die Feyenoord heeft opgegeven aan Brzezanczyk voor het plotselinge ontslag. De Poolse trainer daarover: „Brox en Kerkum gaven drie factoren op: ten eerste de 'atmosfeer' binnen de spelersgroep die niet meer goed zou zijn, ten tweede de teleurstellende prestaties in enkele wedstrijden en ten derde de teruglo pende publieke belangstelling in de Kuip". Brzezanczyk bestreed echter fel dat de sfeer in de groep minder zou zijn dan op het moment dat hij in Rot terdam arriveerde. De Poolse trainer wees erop dat met name spelers als Mladen Ramljak en Willem van Hanegem veel beter zijn chcnd de veronderstelling van de hand gaan spelen en zich meer in dienst van dat hij zoveel bij Feyenoord ving. Gerard Kerkum deelde daarbij i dat hij op zijn eentje met Brox het be- onder 1 het elftal hebben gesteld: „Er zijn in derdaad tussen mij en enkele spelers. met Jurgen Kristensen. sluit heeft genomen Brzezanczyk te conflicten geweest over de oefenstof, ontslaan: „Ik ben belast met het be- maar dat was allemaal uitgesproken taalde voetbal in het bestuur en dan en bijgelegd". Uitvoerig ging Brzezanc- MIDDELBURG - De Zeeuwse zwem- schappen doorgang zullen vinden, om- kampioenschappen, die vandaag (za- dat het komende programma van de zwemtraining voor de leden opge- terdag) en morgen in het Poclendaele- kring nog vrij vol is. De zwemcommis- schort tot dinsdag 9 maart, zwembad te Middelburg gehouden siesecretaris meende, dat er wellicht i nader te eind maart, begin april een nieuwe da- Het Middelburgse Luctor heeft de zonden worden, zijn tot bepalen datum uitgesteld. Trieste turn vastgesteld kan worden, oorzaak daarvan is een ongeval met T dodelijke afloop, dat sistamïddae ^uc.tor bracht Bisteren telefonisch alle twee deelneemsters van Luctor, te deelnemende Zeeuwse clubs aan het tea ït 113 jaar) en Annerieke 111 jaar) kampioenschap van het uitstel op de Heeksema, alsmede hun ouders bij """J10' Bovendien werden ook alle ju bel Brabantse Velthoven is overko- rsleden 6™aarschuwd. Zie pagina 1 voor nadere bijzonderhe den over dit trieste ongeval. ADVERTENTIEi miljoen gulden aan prijzen Te winnen In de Nationale Puzzelaktle I Lb.v. Nationaal I Fonds Sport I Gehandicapten. I w,nkt I Ie 66 cm. grooibocld.de naliiurgclrouwc kleuren. I heldere geluid cn de uiterst comfortabele bediening. I 1-1.1 TV neir Iiivk Philine .-ill.tr.snsislnr 1 BRZEZANCZYK zyk daarbij in op het verschil ln menta liteit tussen Poolse en 'Westerse' voet- bailers: Wiel Coerver had mij al onge veer op de hoogte gebracht. Ik ging er van uil dat wat goed ls voor de ene speler, niet altijd goed ls voor de ande re. Daarom was mijn training ook vaak gericht op een Individuele aanpak. Dat heeft wel eens kritiek gegeven, maar zelfs een man als Willem van Hanegem was het ten slotte met mijn aanpak eens" Brzezanczyk toonde zijn desillusie ook toen hij zei: „Destijds ben ik niet op eigen initiatief naar Feyenoord ge komen. Ik heb niet gesolliciteerd, maar Feyenoord is naar mij gekomen. Men wilde iets nieuws Men wilde een an dere arbeidsmethode Men wilde een man van niveau. Ik hoef hier geen re clame te maken voor de traintngsme- thodlek van het Poolse voetbal Die kennis bracht ik mee. Daarom had ik nooit gedacht dat mij dit, ontslag op staande voet. bij Feyenoord zou over komen. Te meer ook omdat ik het nog nooit in mijn carriere heb meegemaakt en omdat Feyenoord ook nog nooit een trainer tussentijds heeft ontslagen" JOOP VAN DEN BERG Zeeuwse amateurs in Omloop van hel Volk TERNEUZEN - De wielervereniging Theo Middelkamp heeft met een ploeg Omdat er dit Jaar in Belgie voor het dat alleen amateurs tussen 19 en 24 Jaar aan klassiekers mogen deelriemr n zijn b v Henk de Jong, Wim de Wilde en Han Hannck buiten de ploeg geble ven. De ploeg die vandaag vertrekt be staat uit Tome v d. Bunder. Arte Deu- sing. Cees Spaans Wim Jercmlaxse. Jaap Courtin en Heddy Nieuwdorp Van dit zestal njdt Toine van de Bun der zondag met het clubkampioen schap in Kwadendamme maar d'' wed strijd GenUStaden tn Belgie Een koer; GOTHENBURG - Douglas Chapman is weer de oude. Dianne de Leeuws veel bekritiseerde roach, die zich donderdag onverwacht opvallend spraakzaam had getoond - hij trok maar liefst anderhalve minuut voor de pers uit - was gisteren weer voor niets en niemand te spreken, zoals het een Douglas Chapman betaamt. Nu had hij ook weinig reden »m enkele welluidende uitspraken te doen. want zijn Dianne ls na de korte kuur..nel als tijdens de Olympische winterspelen In Innsbruck, vrijwel kansloos voor de wereldtitel, die in het prachtige ijssta dion Scandinavium in Gothenburg kan worden verdiend Een prolongatie van haar vorig jaar in Colorado Springs veroverde kampioenschap zit er niet zo dik meer in. 1 Dorothy HamilJ (VSl plaatctjfer 14.5. 87.36 punten 2 Dianne de Leeuw 'Nerli plaateijfer 21.5. 86.44 punten: 3 Isabel de Navarre (WDli plaatcijfer 21.5. 86.52 punten. 4 Christine Errath (OD)i> Voorzitter AcLrie Schuit van Luctor liet ons weten, dat zijn bestuur het niet verantwoord achtte om de kampioen schappen, die door zijn club georgani seerd zouden worden, temidden van de bij de hoofdstedelijke club heersende verslagenheid door te laten gaan. Ook het bestuur van de kring Zeeland van de KNZB (zwembond) liet bij monde n voorzitter Adrie Sampon weten, dat aan Luctor geadviseerd is om het kampioenschap uit te stellen, een standpunt, waarbij de Zeeuwse zwem- commissie zich aansloot. De zwemclub Luctor verliest in de heer Hoeksema een harde werker en met name in Yt Hoeksema een Zeeuws top- zwemster, die zich vooral op de rugslag maar ook op de vrije slag veelbelovend toonde. Wim Buijs, de secretaris van de Zeeuwse zwemcommissie, kon nog niet vertellen wanneer de winterkampioen- WEST-BERLIJN - Jos Valentijn start zaterdag bij het toernooi om het we reldkampioenschap sprint in West- Berlijn op de 500 meter in de tweede rit tegen de Noor Engelstad. Hans van Helden opent het toernooi. Hij lootte het eerste paar tegen de Zweed Wall- berg. Op de 1000 meter komt Van Hel den in het derde paar uit tegen Suzuki (Jap) en rijdt Valentijn een rit later tegen de olympisch kampioen op deze afstand, de Amerikaan Peter Muller. INZELL - Piet Kleine heeft geen ideale omstandigheden nodig om tot topprestaties te komen. Het zoveelste bewijs daarvoor - na onder meer zijn wereldtitel afgelopen weekeinde in .Heerenveen - leverde de Drent vrijdag in Inzeil. Onder het kunstlicht van de baan. die zijn tiende verjaardag 'viert', en in bittere kou reed hij naar een nieuw wereldrecord op de 5000 meter. Na een rit met veel harde en gure windvlagen dwars over de baan ein digde hij in 7.04.86. Bijna drie seconden onder het record, dat Hans van Helden op 30 januari in Davos had gereali seerd (7.07.82). De eerste gouden schaats ter waarde van zo'n zevenhon derd gulden kwam hem ais geen ander toe. En dan te bedenken dat voor Kleine het seizoen eigenlijk al was afgelopen na de huldiging in Heerenveen. „Na die wereldtitel interesseerde het me niet meer zo erg Ik had waar ik al die tijd voor getraind had en naar toe had ge leefd." Maar de man. die nog altijd zijn. liefste wens - postbode worden - niet zag vervuld, is bijna moeiteloos te mo tiveren. „Het ging weer lekker, al voel. ik mijn beentjes nu wel erg. Misschien zou ik zonder wind als eerste onder de zeven minuten hebben gereden, maar dat gebeurt nog wel eens. Of misschien niet door mij. maar door een ander. Stensen bijvoorbeeld (Stensen ein digde als tweede in 7.13.94). De kans is zelfs groot dat het in Alma Ata al ge beurt. Ik ga daar ook naar toe, maar ik hoef dit seizoen niet meer zo nodig. Als de kans er is dan zal ik die natuurlijk wel grijpen. Hier in Inzeil was mijn enige doel eigenlijk nog dat record op de vijf kilometer. Egbert van 't Oever had een scheme in elkaar gezet van 7 07. Dat ging gemakkelijk, ondanks de wind. Nou en als je merkt dat het lukt. dan wil je wel weer", vertelde Kleine koeltjes zoals altijd. „Ja, dat is nu eenmaal mijn aard. Ik ben niet zo'n uitbundig type." VLISSINGEN - De dames- ploeg van Olympus moet zondag in Rotterdam gaan proberen de eerste klas van het landelijk zaalhandbal te bereiken. Na een lange martelgang van vier jaar is de Vlissingse formatie ein delijk kampioen van de tweede klas geworden en men kan nu een moeilijke periode afsluiten door een trapje hoger te komen. In de Rotterdamse Energiehal zullen 120 Vlissingse supporters de damesploeg ondersteunen in de promotiestrijd. Tegenstanders zijn het Limburgse Zonnebloem en Athene uit Den Haag. Ploegen die toch enige reputatie hebben £n kwalitatief de evenknie van Olympus zijn. Athene is een ploeg, die in het ver leden nog hoofdklasse heeft ge speeld. maar daama vrij snel is gekelderd naar de eerste klas en enige jaren terug nogmaals een stap terug moest doen. Het is een snel team. dat vooral op de lin kervleugel veel. maar tamelijk on georganiseerd. break out loopt. Athene beschikt over een gevaar lijke linkshandige opbouwspecl- ster en heeft bovendien een linker hoekspeelster. die een levensge vaarlijke hoekvergrotende val- worp heeft. De keepster heeft als zwak dat aj weinig verweer heeft tegen lage ballen Zonnebloem uit Montfort. haalde de promotiewedstrijd door de be slissingswedstrijd tegen Mosam met 12-7 te winnen. Het is een wat oudere ploeg, die voornamelijk draait op de routine. De opbouw is vrij statisch, maar de ploeg be schikt over erg gevaarlijke cirkel- loopsters. Hypermodem handbal speelt Zonnebloem niet. maar de routine heeft tot gevolg dat het voor veel teams een taaie tegen stander is. Olympus speelt zondagmiddag om 12.00 uur de eerste wedstrijd tegen Athene. De winnaar van die wedstrijd speelt om 14.20 uur tegen Zonnebloem, de verliezer treft de Limburgers om 16 50 uur. Van de drie om promotie strij dende teams gaan er twee over In de Energiehai worden zondag ook de voorronden gespeeld voor het Nederlands kampioenschap voor junioren. Zeeland is daarbij vertegenwoordigd door het da mesteam van EMM en de herenr junioren van Olympus. De junio renwedstrijden beginnen om half elf. ADVERTENTIEi YT HOEKSEMA Noormannen-Walcheren WESffKAPELLE - Morgen (zondag) spelen Noormannen I en Walcheren I ?en vriendschappelijke wedstrijd te' westkapelle. Aanvang 14.30 uur op het gemeentelijk sportpark, terwijl de wedstrijd geleid zal worden door arbi ter De Koster uit Vlissingen. PHILIPPINE - De plaatselijke derby in Sas van Gent tussen Phi lippine en Corn Boys, welke wed strijd morgen (zondag) om half drie in Philippine begint heeft nog een extra tintje gekregen. Rond dit duel hing toch al het bekende derbysfeertje omdat met name Philippine zich wil afzetten tegen een ploeg uit Sas van Gent, maar door de trainerswisselingen zowel bij Com Boys als bij Phi lippine tijdens dit seizoen krijgt de wedstrijd zelfs iets unieks. Zelfs in het betaalde voetbal, waar op trainersgebied vrijwel alles mogelijk lijkt te zijn, is net nog niet voorgekomen dat een trainer die bij de ene ploeg weggaat in zijn eerste wedstrijd bij een an dere club uitgerekend tegen de ploeg moet spelen die bij heeft verlaten.... Dat is zondag wel het geval met Piet Penne. Vier jaar lang trainde hij Philippine maar emd vorig jaar moest hij op doktersadvies stop pen met het geven van trainingen. Maar Penne is sedert vorige week dinsdag de nieuwe trainer van Com Boys. omdat Nico van Kerk- hove door een zware blessure niet meer beschikbaar is. Een samen loop van omstandigheden omdat het de bedoeling was dat Piet Penne pas met ingang van vol gend seizoen de Sassa club zou gaan trainen nadat hij eerder van de dokter weer groen licht had gekregen. Het lijkt op zich een wat vreemde situatie en al snel deden er dan ook verhalen de ronde dat er een soort 'spelletje' was ge speeld bij Corn Boys. Iets wat voorzitter Marquinie beslist wenst te ontkennen. „Het is ge woon een samenloop van om standigheden geweest, die de komst van Piet Penne vervroegd heeft. Vorige week maandag hebben we dat tijdens een bestuursvergader ing besloten nadat gebleken was dat we dit seizoen niet meer de beschikking zouden hebben over Nico van Kerkhoven vanwege een zware blessure. Ik heb ook ge hoord dat men denkt dat wij het spel gespeeld hebben. Dat is per tinent niet waar." Piet Penne kijkt zelf niet zo pro blematisch tegen de wedstrijd van zondag aan. Binnenkort verhuist hij naar Philippine en hij heeft onder de spelers van Philippine nog wat vrienden met wie hij con tact heeft. Voordat, hij zijn functie bij Com Boys heeft aanvaard heeft hij zelfs aangeboden om de kleinere jeugd van Philippine te gaan trainen Een aanbod dat door 'het bestuur niet werd aan vaard. „Ik dacht niet dat dat het zoveel problemen zal opleveren, ik zelf zie het allemaal niet zo zwaar. Ik til daar ook niet zo zwaar aan. voor mij is het totaal niet van be lang. Het zijn de mensen die er ei genlijk een probleem van maken." meent Piet Penne. Hij heeft als trainer in ieder geval het voordeel dat hij de spelers van Philippine door en door kent, iets waarop hij ongetwijfeld zijn taktiek naar zal beoalen In het Philippinekamp is duidelijk te merken dat men er nog meer op gebrand is om van Com Boys te winnen dan al het geval was. Ferry Spuessens. hij zal vanwege een knieblessure zeker niet van de partij zijn. stond zich vrijdaga vond in ieder geval behoorlijk te verbijten. „Wat had ik er graag bij geweest, maar het gaat beslist niet. Ik heb al van alles gepro beerd om toch maar te kunnen spelen", zei de kleine vleugelver- dediger. Het zijn juist de blessures die bij Philippine een bron van onzeker heid vormen. Want behalve Ferry Spuessens staan ook Sjaak Bos nia, enkelblessure, en Peter de Bock. liesblessure, nog op de zie kenlijst. Voor Philippine zou eventueel ver lies nog niet zo'n ramp zijn. Onder de nieuwe trainer Walter van Duyse heeft men de laatste wed strijden heel wat punten gepakt en vooral de defensie van Philip pine maakt een ijzersterke indruk. Maar je gebruikt deze 'instant verkwikker' pas als het ogenblik daar is - voor een frisse mond en frisse nieuwe energie. KING Op zak, in tas of autokastje

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23