De 'Zeeuwsche Nachtegael' houdt van pop PLAATSJE OP DUO-ENGELEN SCHUIVEN EEN Bijna 3,5 miljoen: een onvoorstelbaar resultaat Kabeltelevisie Goes een ver toekomstbeeld DEZE WEEK HERHALING VAN PUZZEL 23: IN VERBAND MET CARNAVAL EN VAKANTIE Tom Okker: puzzel voor de sport Koffieconcert rond Ravel in Concertzaal Onder red fictie van Jacques Cats li TERDAG 6 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSI COURANT Wat heeft een motor wat een ander vervoermiddel niet heeft. Tja, ze et Gees,ie, op een motor zit je huiten, je voelt je vrij. 'I Geeft eigenlijk net zo'n gevoel als wanneer .je op de ski's staat." Geesje Reijerse is enthousiast ge worden tijdens motorritten, die als duopassagiere van haar man maakte. En die is helemaal gek van motorrijden. Hij heeft er nu zelfs een voorzitterschap van de Zeeuwse motortourclub 'Electron' aan overgehouden. Het zijn niet, bepaald kippeëindjes die er wor den afgelegd op de motor. „Voor honderd kilometer komt de mo tor niet uit de box," zegt Geesje. „Om de veertien dagen gaan we er een weekend mee weg. En dan rijden we zo'n duizend kilometer, heen en terug. Vorig jaar zijn we t.wee keer met de motor naar Zwitserland geweest. En deze zo mer gaan we naar een toeristi sche rally in Roemenië. Dat is nog altijd zo'n 2600 km heen." Geesje heeft, al de nodige reacties gehad van mensen die zeiden: goh, rij jij motor. Ik durf niet eens achterop, laat staan dat ik zelf zou rijden. Ik ben trouwens wel ontzettend bang geweesi toen ik met. lessen begon. Maar na twee keer was het over. Vanaf die tijd vond ik het heerlijk om les te krijgen. En nu kunnen er niet genoeg bochten in een weg liggen. Prachtig is het. Hoeveel cc kan een vrouw eigen lijk hebben, vraag ik beleefd. Nou, zegt Geesje, als je goed met je voeten bij de grond kunt ko men, zijn er geen problemen. Dan zou je desnoods op de zwaarste machine wegkunnen. Alleen de er varing is dan belangrijk. Mijn man rijdt op een 750 cc motor. Daar zit wel zoveel kracht ach ter: als je even hel. gas open draait, spuit, ie vooruit.. Maar dat. is nog niks voor mij. Ik ken de kracht, van die motor nog niet. Ik ga niet met zo'n motor rijden. Zo'n motor gaat met mij rij den." Vrouwen ails motorrijder, zou dat ook iets met de emancipatie te maiken hebben? Even vragen aan Geesje. Die zegt: „Ik denk dat ze vroeger nogal terugschrokken van dat sleutelen. Maar dat is er tegenwoordig minder bij. Slechte motors bestaan niet. meer. Toch moet je wel bepaalde dingen le ren. Zoals een ketting spannen en een bougie verwisselen. Dat is ook het versdhil 'tussen een mo torrijder en de meeste automobi listen. Een motorrijder wil graag weten hoe het spul allemaal in elkaar zit- Motorrijders helpen elkaar ook veel makkelijker wan neer er onderweg een met panne staat. Als een automobilist niet zelf stappen neemt kan ie lang langs de weg staan. Al is het dagen." Nee, geef Geesje maar de ruimte me' haar motor. „In de zomer hebben we dikwijls echt medelij den met de automobilisten," ver telt de ex-duo engel. „Dan zeg ik wel eens tegen mijn man, kijk die arme automobilisten eens. Die zitten daar maar te bakken in die warme wagens. Aan de andere kant zullen die mensen in hun auto wanneer het regent ons ook wel beklagen. Maar met mij hoeven ze geen medelijden te hebben. Hoe harder het regent hoe harder ik fluit Onverwacht heeft Geesje nu de beschikking gekregen over een ei gen machine. Zij viel in de prij zen tijdens een wedstrijd die het weekblad motor uitschreef onder dames die pas geslaagd zijn voor hun motor rijbewijs. Tijdens de sluiting van de tweewIeler-RAI kreeg mevrouw Reijerse een fon kelnieuwe Honda CB 200 aange boden. Dealer De Recht uit Goes deed daar nog eens een jaar gratis rijden bij. Geesje zit weer goed. Er is al wat over afgegrinnikt: over het opschrift van de discobus, die sinds enkele weken het Zeeuwse land door kruist. Tijdens een overzettochtje op de Wester schelde ko men automobilisten op chauffeur Rinus Westdorp af met de mededeling: zeg, ik weet niet of je er erg in hebt, maar die letters op je wagen staan in spigelschrift. Volgens Rinus en mevrouw Hatt die de bus mee bemant is dat opschrift er in spiegelschrift opgezet om passerende automobilisten te ge rieven. Die kunnen dan in hun achteruitkijkspiegeltje precies lezen, wat voor functie die bus heeft. Maar helemaal geloven ze toch niet in dat verhaal. ..Wij houden het maar op een ludiek grapje van de directeurzegt mevrouw Hatt. Behvalve dat spiegel beeldop- sehrift valt de lijdende disco theek ook nog op door zijn grote zeldzaamheid. Ito bus is een uniek instituut In den lande. Zee land loopt er duidelijk mee voor op. Daarom is het zo jammer, dat de meeste mensen er nauwe, lijks weet van hebben dat die "Zeeuwsche Nachtegael' zoals de bus wordt genoemd, er l*. Daarom er/en enige uitleg over dit uitleenbedrijfje van grammo foonplaten. Voor een eenmalig in schrijfgeld van een tientje, een abonnement van twaalf en een halve gulden in een jaar en voor een bijbetaling van één gulden per geleende plaat kan men thuis genieten van de meest recente platenopnamen. Zo'n langspeel plaat mag je dan twee weken lang thuis draaien. Desnoods ga je na een week weer terug naar de bus om weer een nieuwe keus te maken. Wie meer dan een lp wil meenemen zal daarin niet worden belemmerd. Maximaal mag men per keer drie grammo foonplaten afnemen. De Zeeuwse discobus heeft zeven standplaatsen in de provincie. Maandags tussen half twee en half vier 's middags staat ac bus bij de ingang van de openbare bibliotheek aan de Wilhelmina- siraat in Sas van Gent. En van kwart over vier tot kwart over zes diezelfde middag is de bus te vinden in de Breidel-straat in Oostburg, ook weer bij de biblio theek. Op dinsdagmiddag staat de bus in Goes 13.30-17.00 uur) op- het. parkeerterrein achter de openbare bilbiotheek. ingang Beestenmark'. Elke woensdag is de bus in Tbolen te vinden op de markt, tussen vier en zes. Op donderdag staat de bus aan de Balie in Zierikzee (13-30-17 uur» en vrijdags krijgt Zeeuwsch- Vlaanderen bezoek. Standplaatsen zijn: Axel. Szvdlowskipiein, 13.30- 15.30 en Hulst. Sport,laan 16.15- 17.45 uur. De taak van Rinus Westdorp. die zijn oontinu-baantje bij Total me' graagte inruilde voor zijn werk op de disco-bus bestaat uit meer dan het veilig door Zeeland lood sen van de bus. Hij poetst de platen en bekijk*, onder een mi croscoop of de teruggebrachte platen tijdens de uitleen nog zijn 'verrijkt' mei. krasjes. Me vrouw Erie Hatt houdt zich in de bus bezig met het inschrijven van nieuwe leden, het inrxn van abon nementsgelden en het geven van inlichtingen. Erg storm hoeft het de afgelopen weken nog niet geloper. Maar dat Is ook meer de nieuwigheid. Mogelijk is er ook nog sprake van een zekere drempelvrees, want de disobus heeft zorgwek kend veel weg van een schoolland- ansenwagen en daar loop :i niet fluitend binnen Voor tie p>- ten de wagen verlaten wordt eerst vastgesteld of de abonnee beschikt over deugdelijk af speel materiaal. Om dit te kunnen vast stellen dient men het elementje met de naald ter keuring mee te brengen. „Want het is", zo zegt Erie Hatt cle pest voor de platen wanneer de naald van de platen speler van de abonnee stomp De Zeeuwsche Nagtogae! zingt vooral veel pop, maar de liefheb bers van cabaret, klassieke mu ziek en geestelijke liederen kun nen ook royaal aan bun trekken komen. Op het gebied van de popmuziek is mevrouw Hatt aar dig ingevoerd- Z:j zegt. .Door mijn kinderen weet ik er veel van en ik kijk ook noga! eer» naar AVRO» Toppop En komen er dan klanien :n de bus. die vragen naar een plaatje, dat gaat van pompompom rcteke'a pom pom. dan proberen Eri en Rinus deze puzzel samen op te lossen. Tot de collectie in de discobus. die straks drieduizend langspeel platen zal gaan bevatten behoren ook Ip's die vol staan met geluids opnamen. Leuk voor amateurfi".- mers. die hun beelden met geluid willen ondersteuenen. Overigen*: volgens de rerlow-n ten van de discobus mogen de uitgeleende platen niet worden gecopieerd. Overnemen op een bandrecorder mag dus officieel niet. Maar het is een knappe jongen, die dat kan controle- De bijna explosieve stijging van de belangstelling voor de motor fiets in de laatste jaren heeft ook het zwakke geslacht niet on beroerd gelaten. Maar de dames van 1976 voelen er weinig meer voor om nog als duo-engel te fungeren. Zij buigen zich tegen woordig al net zo gemakkelijk over het motorstuur en de prak tijk heeft aangetoond dat de vrouw net als in de auto ook op de tweewieler haar mannetje staat. Bij het CBR signaleert men een opvallende stijging van het aantal aanvra-gen voor een motorrijexamen door wouwen. Een van de jongst geslaagden is mevrouw Geesje Reijerse-den Duik uit Vlissingen. Bijna 3,5 miljoen gulden is de stand na 22 ronden in onze puz zelactie voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Commen taar overbodig. De stand is exact: f 3.390.421,02. Langzaam maar zeker gaan we in de rich ting van de 4 miljoen gulden. Een bijkans onvoorstelbaar resul taat. De extra-prijzenpot kreeg met 2.992,74 eveneens weer een zet in de goede richting. Te verdelen valt. er momenteel 18.918,81. Dat wil zeggen voor achttien deelnemers-sters zou dat 1000 gul den extra betekenen, wanneer no taris J. H. Birkhoff het signaal op groen zet. En dat moet nu in .eder geval toch wel in de reste rende v/eken gebeuren. Deze week is er een herhaling van puzzel 23. Om camavalner- ders en krokusvakantiegangers in de gelegenheid te stellen tie scha de in te halen. De inzendingster mijn voor de oplossing van puz zel 23 is daardoor verlegd naar zaterdag 13 maart. ATTENTIE: iedereen die de op lossing van puzzel 23 reeds heeft ingezonden hoeft dus niet op nieuw een oplossing in te sturen. Dat mag wel, want dat geeft een extra kans op de weekhoofdprij- zen en weekprijzen en dat maakt de opbrengst voor het goede doel hoger. Het aantal s'en van puzzel 23 moet echter maar één keer worden geteld vor het eind doel. GELD GEEFT VELE MENSEN GELUK: zo luidde de goede op lossing van puzzel 22. Weekhoofdprijzen Een VW Golf Extra: M. Krijgh, Reeuwijfcstraat 10, Amer- zoden (Gldj. Een Philips kleurentelevisie: H. de Jong, Valkeniersweg 31, Haulerwijk- Een complete Summa encyclo pedie: H. J. Vink, Margarethaland 104, Den Haag- Een Olga springboxcombina- tie: mevr. M. v. Dijk-v. Wijk, Weidestraat 6. Barsingerr- horn- Een Sperry Remington privé- brandkast: mej. W. Th. Struik. Koninginneweg 15. Hilver sum. Een Smger naaimachine: mej. J. Holtkuile, Oude Deventerweg 6, Wijihe (Ov). Ren hometrainerfiets Bicycle*- te: mej. M. van Winkelen, West kruisstraat 9, Geersdijk. 8 Een Petri Computor II fotoca mera: J. A. Buijing, Meerman straat 98, Delft. Een waardebon van 500,- van Wibteveen: A. J. van Haeren, Brink 9, St-Anthonis. Een waardebon van 500.- van Witteveen: A. J. J. van Haeren. Meerts, Rijksweg 3-A, Maas- bracht. Zeeuwse prïj$ een Birdy tafelgarnituur; J. A. van Offeobeek, St-Janstraat 28, Middelburg Van harte juich ik een Puzzelac tie ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten toe en ik hoop. dat de verwachte opbrengst van vier miljoen gul den glansrijk zal worden bereikt, waardoor b.v. een groep gehandi capten naar de Olympische Spe len in Canada kan worden gezon den en de beoogde speciale voor zieningen voor deze gehandicap ten kunnen worden getrof fen. De puzzelsport is enorm populair in Nederland en ik vind het een prachtig idee, dat de sporters- op-papier op deze manier dé ge handicapte sporters zullen kun nen helpen. Zelf ben ik door mijn voortdu rend verblijf in het buitenland niet in staat daadwerkelijk aan deze actie deel te nemen, maar mijn ouders zijn verwoede puzze laars en hebben al voor menig Liefdadig doel puzzels ingezonden, zodat zij ook zeker bij deze actie, niet zullen ontbreken. Maar ook diegenen, van wie ik niet zeker ben. dat zij kunnen of willen puzzelen zou ik willen aan raden: DOE HET DIT KEER WEL! Het is voor een goed doel en als je eenmaal met puzzelen bezig bent, besef je pas goed wat een leuk tijdverdrijf het is. Het mes snijdt dus aan twee kanten: als puzzelsporter meer ontspanning en de gehandicapte sporter meer gelegenheid zich te ontplooien. Hebt u nóg meer aanmoediging nodig? Als u dus nog niet bent begonnen, begin dan deze weeka U zult er geen spijt van heb- 'ENGELAND' NIET TE ONTVANGEN EN DUITSLAND NAUWELIJKS OVERSTRALING TV-TOREN GOOIT ROET IN HET ETEN GOES Het ziet er voorlopig niet naar uit dat er in Goes een centraal antennesysteem zal worden aange legd. Uit onderzoekingen is gebleken dat een dergelijk systeem nauwelijks uitbreiding van het aantal ontvangst, mogelijkheden zou betekenen. Goes ligt. volgens deskundigen, ongunstig voor de ontvangst van buitenlandse zanders. Metingen hebben uitgewezen dat 'Engeland' in Goes niet Ls te ontvangen, terwijl Duitsland' ook erg slecht doorkomt. In een uitvoerig schrijven lichten b. en w. de Goese gemeenteraad uitvoe rig in over. wat men noemt "het fenomeen kabeltelevisie'. B- en w.: „Evenals andere gemeenten wordt ook de gemeente Goes al sedert jaren MIDDELBURG Zondag 14 maart wordt in de foyer van de Concertzaal in Middelburg liet voorlaatste ZVU- koffieconcert van dit seizoen gehou den. Dit concert aanvang half twaalf staat in het teken van vocale oeuvre van de Franse compo nist Maurice Ravel. Het pro: ramma wordt uitgevoerd door een uitgebreid ensemble Dat wordt gevormd door Mcinard Kraak (bariton). Rudolf Jansen (piano), het "Miranda Strijkkwartet" (Lex Korf de Gids. viool: Piet van der Peijl, viool; Jan van Munster, altviool en Hanny de Jong. cello), de fluitisten Pieter Odé en Dieks Visser en de klarinet tisten Peter Valenbracht en Arjan Kappers. In dit programma wordt een indruk gegeven van Ravel's muzikale ontwik keling in de liedkunst, aan de uiterste grens van de romantiek en op de drempel van de moderne muziek. Uit gevoerd worden: 'Histoires naturelles'. Trois poèmes de Stephane Mallarmé'. Trois melodies Hebraiques'. 'Chan sons madéscasses' en Don Quichotte geconfr- >n:eerd met hei fenomeen ka beltelevisie" Het college wijst erop dat ae gemeente al in 1973. bij de ontwikkeling van de bestemmingsplan nen Goese Polder 2 en Noordhoek I een ambtelijke werkgroep heeft inge steld. De werkgroep Kabeltelevisie Goes' kreeg tot taak te adviseren over de mogelijkheden en wenselijkheden van de aanleg van een centrale anten ne inrichting in Goes. B. en w «h rijven aan de raad: ,JDe werkgroep heeft reeds veel onderzoe ken verricht en laten verrichten, zon der dat dit evenwel tot gunstige resul taten heef» geleid. In 1973 en 1974 werd door een drietal fabrikanten globale veldsterktemetingen verricht op enkele hoge gebouwen in Goes- Zuid en op de Erasmusfiat in de Goese Polder. Het voorlopig resultaat van die metingen was teleurstellend voor wat betreft de mogelijkheden om Duitsland te ontvangen, terwijl Bijna f 1 miljoen in monumentenpot MIDDELBURG Aan het eind van 1975 was een bedrag van bijna ƒ.980.000 in 'net monumentenlonds van de provincie beschikbaar. Die stand is bereikt nadat een extra-uitkering uit het provinciefonds voor de werkgele genheid van ƒ802.000 aan de Zeeuwse monumenienpost was toegevoegd. Uit een overzicht dat g.s. de staten voor leggen blijkt voorts, dat g.s. voor bijna ƒ322 000 subsidies in monumen tenrestauraties hebben verleend. Lustrumconcert Zierikzees Kamerkoor Het Zierikzees kamerkoor za! zater dag 13 maart een concert geven in Zierikzee in verband met de viering I van het eerste lustrum van bet koor. In samenwerking met het kamer-or kest Tntertexta' uit Rotterdam, zullen werken worden uitgevoerd van o.a. Monteverdi, Hassler. Brahms. Distier en H. And nessen. Het geheel stas: n-Mo- 'eMirtv van R r d. Dimcen. Engeland in het geheel niet te ontvan gen was". Op 26 maart 1975 besloten b. en w onder bepaalde voorwaarden gebruik te maken van het aanbod van een maatschappij om jn het kader van he*, onderzoek naar mogelijkheden me', een centraal amennesystoem in Goese Polder 1 en 2 gratis veldsierktemenin- gen te verrichten- He: college au: ..Ook de resultaten van dit onderzoek zijn dermate slecht da: naar het oor deel van de werkgroep "Kabeltelevisie Goes' een centraal antennesysteem ce bevolking van Goes niet of weinig meer te bieden heeft, dan nu ai tot ce mogelijkheden behoort. De werkgroep heeft daarom besloten ons geen voor ste! te doen om van gemeentewege initiatieven te ontwikkelen tot de aan leg van zo'n systeem". Volgens het college is de situatie in Goes bijzonder ongunstig. Boosdoe ners: de verre ligging van buitenland se stations en de sterke overstraling van de televisietoren in de Goese Polder- 3. en w. kunnen overigens wel mélden da- de werkgroep zich ce komende rijd gaat bezighouden met ce voorbe reiding van een totaal-rapport, om trent de huidige mogelijkheden *n wensen voor wat betreft een centraal antennesysteem in Goes. B. en besluiten met de mededeling: „W- verwachten in de loop van dit ja-tr ons 'oe'eld ter zake te kunnen bepa len". SASSE BURGEMEESTER OPENT LUSTRUM- EXPOSITiE GALERIE 'UILENSPIEGEL' SAS VAN GENT Vrijdagavond 12 maart opent burgemeester drs \V. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent rit eerste lustrumtentoonstelling van de Sasse galerie "Uilenspiegel'. Op de expositie is werk te zien van certig kunstenaars, die al eerder bij "Uilensiegel" exposeerden. De tentoon stelling duurt tot en met 28 maart en verhuist daarna naar Temeuzen. Daar worden de werken uitgestald in het museum of de hal van het stadhuis De officiële opening var. deze '.ustrumten-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11