„Gekleurde verbeelding" in het stadhuis van Terneuzen op bietenlijn vandaag hervat Internationaal- op Terneuzens poëziefestival Molenpleintje \brstï3ï m .Ml Goederenvervoer Het Amsterdams werktheater met 'Alladin in 'De Veste', Goes DE 'BLAAUWE HOEVE' TE HULST VERRIJKT MET EEN WANDKLEED VAN ANITA DE KERF-JANSEN tijdens zomerbraderie op 11 juni Trio Hutyra in St. Anna ter Muiden M>rsten\4ndaag werpt een terug blik op tien gelukkige jaren. Paul van Vliet trad op in uitverkochte Schouwburgzaal VRIJDAG 5 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 een miljoen gulden aan prijzen Voor ƒ1.- kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelaktie tb.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten en één van de prachtige prijzen winnen, waaronder de super-de-luxe machine van Singer. De aJlesdoener, type 760 van Singer, winkelwaarde 1.179,- En als u geen prijswinnaar bent, heeft u toch geen pech, want er is al een elektrische Singer zigzag voor 369,-. 7e winnen b de Nationale Puzzelaktie Lb.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. GOES In ontmoetingscentrum De Veetf in Goes trad donderdagavond "net Amsterdams werktheater op. 01g3 Zdderhoek, Helmert Woudenberg en Frank Groothof voerden '.Alladin', een bewerking van het sprookje van de '1001 nacht' op. !n 'Alladin' stond het relatieprobleem tussen de mensen centraal, één van de thema's die het werktheater gebruikt ui rijn voorstellingen. In het stuk pro beert een tovenaar van Alladin een wonderland in zijn bezit te krijgen om hiermee de mensen ongelukkig te ma in Door middel van improvisatie werd <fi± uitgewerkt tot een komisch toneelstuk dit bij de ruim 80 bezoekers zeer in it «maak viel- "Alladin" wordt vrij- ógavond opgevoerd in het Vesteak- tieater te Vlissingen- Aanvang 20 uur- Vandaag begrafenis muzikant Jacobse MIDDELBURG Op 63-jarige leeftijd is in Middelburg overleden de heer A. A. Jacobse, in leven penningmeester van de christelijke brassband 'Omda' te Middelburg. De heer Jacobse ,die tot aan zijn overlijden actief muzi kant was, was bijna vijftig jaar lid van 'Oida' waarvan vele jaren be stuurslid en penningmeester. De be grafenis is vastgelegd op heden vrijdag om twaalf uur op de algemene begraafplaats te Middelburg, waarbij de brassband "Onda' de over ledene de laatste eer zal GOES De Stoomtram Goes - Borsele hervat vandaag, vrijdag, het goederen vervoer op de voormalige bietenlijn iD de Zak van Zuid-Beveland. Vanochtend zullen vijf goederenwagons naar het stationsemplacement van Kwadendamme worden gereden, waar in opdracht van de firma De Koster uit Kwadendamme 100 ton uien zullen worden geladen, bestemd voor de DDR. De Nederlandse Spoorwegen besloten enkele jaren geleder, het goederenvervoer op bet bietenlijntje te beëindigen. De SGB wil dit vervoer, zoals gemeld, weer in ere herstellen en indien nodig het hele jaar door de exploitatie daarvan ver zorgen- De goederenwagens zullen door een motorwagen van de SGB naar Kwadendamme worden gesleept. Het transpor; geschiedt in overleg met de Nederlandse Spoorwegen, aan w» ook de opdracht voor het vervoer van de uien werd verstrekt. Volgens SGB- directeur R. Stolk zal het transport van uien zeker tot eind spril duren. Op begint de SGB weer mee het vervoer van reizigers op het traject Goes- In juli zal de stoomtrein dagelijks ritten maken op dit traject. IN COÖRDINATIE MET STICHTING JAZZ FESTIVAL TERNEUZEN In coördinatie met Irtt Schelde Jazz-festival wordt vrij dag II jun' °°'c ecn poëziefestival, met een internationaal karakter, ge houden in de Terneuzense braderie- week. 's Avonds van half acht tot tien uur dragen Belgische en Nedelandse dichters voor uit eigen werk. Als lokatie voor dit poëtische bultenge- beuren is ':et Molenpleintje achter de Markt ln het cenlrnm van de Schel- destad uitgezocht. Het initiatief tot dit poëziefestival komt uit de koker van de Terneuzen- j0 dichter Henk Huisman, die al gerui me tijd met deze plannen rondliep. Eerder til organiseerde hij in nauwe samenwerking met galeriehouder John Verschuren van "Des Beaux Arts' m Terneuzen een confrontatie-avond tussen dichters en beeldende kunste naars. Onder dezelfde noemer 'con frontatie' wordt nu ook dit poëzie festival gebracht. Met 'Confrontatie' hoopt men de dichtkunst meer in het licht van de publieke belangstelling te plaatsen. „Vooral de hedendaagse «tromingen, die weer neigen naar de -omantiek. willen we een zetje geven. Daarom hebben we verschillende jon- «a dichters uitgenodigd", vertelt Henk Huisman. Mtersgroepering Op het Temeuzense poëzie-festival wordt een grote groep moderne dich te» verwacht. Woensdag hebben le den van de zogenaamde werkgroep 'Confrontatie', die zich er ook voor beijvert de banden met Belgische kun- Elke maand inirvmiaoe overalle vorstenhuizen - FREEK BORSTLAP NIEUW TRIOUD ST ANNA TER MUIDEN Op zal er dag 6 maart presenteert het Trio Hutyra zich voor het eerst ln een j gedeeltelijk nieuwe samenstelling aan; het publiek. Dit gebeurt tijdens een barokconcert dat 's avonds vanaf balf- negen ln de kerk van het St-Anna ter Maiden wordt gegeven. Cellist Marl- nas Hill ebrand zal niet aanwezig rijn Wegens gezondheidsredenen heeft hij het trio verlaten, zijn plaat® wordt ingenomen door Freek Borst lap- Tineke Kroeder. die de promotie van Tiro Hutyra behartigt, vertelt dat Ma- rinus Hillebrand "nogal opzag tegen het toenemend aantal concerten-' „Daarbij komt daA wij de laatste tijd veel repeteren voor audities. En we zijn met voorbereidingen voor platen- j opnames bezig. Dit alles werd hem teveel. Het is jammer dat we hem moeten missen want het trio vormde] een hecht team. Met Preek Borstlap zijn we overigens erg blij- Hij is evenals Marinus een zeer bekwaam musicus", aldus Tineke Kroeder. Op het concertprogramma is St-Anna ter j Muiden staan barokwerken van de oompenisten Couperin. de la barre, Blavet Bach en Telemann- Destukken Blavet Bach en Telemann. De stokken worden uitgevoerd door Perenc Huty ra, leider en tra verso-fluitistclaveci- niste Ellengard Jense en Freek Borst lap op de viola da gamba. De zaai van de kerk gaat om acht uur cvpen. ZOMERPROGRAMA VAN THEATER T00RENVL1EDT MIDDELBURG De gemeentelij) culturele dienst in Middelburg bet-l i voor het komende zomerseizoen een reeks kinderprogrammain het ope. luchttheaU-r Toorenvliedt' op het pro gramma staan. Dit programma wore t donderdag 1 Juli geopend met "Varie in tv-land'. een gevarieerd programma met veel variété, muziek en poppen kast rond de levensgrote figuren ian 'Beertje Colargot' en 'Calimero'. De week daarop, donderdag 8 XC' s er een programma met nieuwe, dol e avonturen -tan Tijl Uilenspiegel, op donderdag 16 Juli gevolgd door een pretttestival roet de tv-Indiaan Kluk- kluk- Donderdag 23 Juli staat het sprookjesspel De gelaarsde kaf op het programma en donderdag 29 Jul een jeugdfestival met "Peppi en Koi:- ki'. De reeks wordt donderdag 6 av gustus besloten met "Het land van verbeelding", een spel voor de jeugd. MR. J.J.v.d.WEEL BESTUURSLID VAN ERASMUS-UNIVERSITEIT MIDDELBURG Mr. J. J van der Weel .advocaat en procureur ln Mid delburg, la bij koninklijk besluit op, voordracht van staatssecretaris Klein van onderwijs en wetenschappen b,< noemd tot lid van de raad van de Erasmus-universiteit in Rotterdam. De universiteitsraad wordt, naast stu denten en wetenschappelijk personeel, gevomd door zeven niet rechtstreeks bij de universiteit betrokken perso nen. Mr. Van der Week 47 Jaar en oud-wethouder van Middelburg (van 1966 tot 1972) us met ingang var. 1 december vorig jaar in deze bestuurs functie benoemd. De benoeming Is pas nu officieel bekend geworden. Herdenkingsnummer Het maartnummer staat in het teken van het huwelijk, waarvan H.M. Koningin Juliana vanaf het eerste moment zonder aarzelen zei: het is goed Tien maart 1966. Beatrix en Claus geven elkaar het jawoord Deze gebeurtenis en ook de andere huwelijken van de prinsenen ziet u in prachtige, nooit eerder getoonde foto's, verspreid over liefst 12 pagina's. Eveneens nooit eerder gepubliceerd: exclusief in Vorsten Vandaag alle elf koninklijke kleinkinderen bijeen op een unieke foto uit het familiealbum van Soestdijk. Voorts ojtl Bruxelles Royale. Een handige en verhelderende wegwijzer voor bezoekers aan de koninklijke bezienswaardigheden van Brussel. Romen Vandaag volgt de kleme en grote gebeurtenissen van ons Orantehuis en de monarchieën buiten onze grenzen op de voet. Elke maand reportages, inter views. historische overzichten en vaste mbneken Alles ri/k geïllustreerd met meer meer dan 100foto's. Losse nummers f 3,50. In elke tijdschriften zaak. Barend. Blankert, Het visseizoen. In de hal van het stadhuis in Terneuzen wordt bot 18 maart een tentoonstelling gehouden die hoewel directe verwijzingen ontbreken uit het 'reizend fonds' van de Nederlandse Kunst Stichting lijkt te stammen. „Ge kleurde verbeelding", is de ,aan de spraak van het jaar nul herin nerende, titel en het zal duidelijk zijn dat men met een dergelijk motto op hat terrein van de beeldende kunsten een eind kan komen en dat dan in zeer uiteen lopende richtingen. In "Gekleurde verbeelding' nu is een poging gedaan bepaalde po gingen tot fijnschilderen, zoals toegepast in actueel marktgevoe- lige 'stromingen' als magisch rev lisme en allerlei varianten op het surrealisme, samen te brengen met heel andere uitingen op de grens van wezen en dromen. Zo is het mogelijk dat aardige poëtische beeldnoten bij bet le ven van alledag, gezelschap heb ben gekregen van de aarde ont- vloedende warrige wringsels in de sfeer van de waakdroom. Die verscheidenheid is geen be zwaar: het een wijst naar het ander, vult aan en zal mis- sdhien zelfs het bepalen van een keuze dwingen. Als dat laat ste gebeurt, wordt in elk geval voldaan aan een wenselijkheid die organisatoren van gebeurte nissen als deze voor ogen zou kunnen staan. Wat er dan aan gekleurde ver beelding hangt, is in wezen niet zo belangrijk, de manier waarop het beeld gevormd is, de ant woorden op het hoe en waarom ervan, des te meer. Die antwoor den worden op deze tentoonstel ling in het algemeen vrij duidelijk gegeven mét voldoende ruimte voor ieders persoonlijke nuances. Opzienbarend ia het evenwel allemaal niet, zoals ook de collectie op zich de samen stelling ervan onmogelijk tot de absolute "klappers* gerekend kan worden. Om aan het tegen deel te geraken, hadden de com positeurs naar wat meer span ning in de werken op zich en tussen de samenstellende delen onderling moeten zoeken. Ik zeg dat in het besef dat ik noch him overvloed (zo die er materieel was), noch hun beperkingen (als ik daarvan mag spreken) kén. De tentoonstelling past aardig in de reeks die Terneuzen en in mindere mate Hulst aan de pool van de NKS hebben kunnen onttrekken. Utiliteitsprofeten zullen zeggen dat de stadhuisruimten op die manier (toch) nuttig worden ge bruikt, waarbij de begrippen le ring" en "vermaak" nog eens wor den gekoppeld. Ik kan ze geen ongelijk 'Gekleurde verbeelding" laat re cent tot zeer recent werk zien van Leo Stigter, Jan Anthony. Tine Couperus, Hans vander Kroef, A. Sandberg-Haan, Darius Gunneweg, R. Gibon, Frans Deck- witz. Hans Noordenneer, Joop Plasmeyer. Gerri vander Ven, Barend Blankert, Keetje Lindner, Kees den Tex, Age Klink, Dick J. Mulou, Han Dunlap, Louis Kroo- te, K. Balvers, Enno Brokke. Kees Gerritse en Willem H. Janssen. Hal stadhuis Terneuzen, open tij dens kantooruren. Frans Deckwitz, Zonder titel. Eindhoven kom; en de Kampen se dichter Adriaan Rotte zal er zijn. Ook het grootste deel van de Amersloortse dichterskring werkt aan het festival mee. Verder zijn er uitnodigingen on der weg naar Anton van Kraaij en Johanna Kruit van 'Slib' in Middel burg en de dichter Jacques Hamelink in Amsterdam", verzekert Henk Huis man. „Tussen de voordrachten door zal een Belgische gitarist voor de muzikale intermezzi zorgen De naam van die gitarist ken ik niet. hij komt mee met de groep 'Anirral Farm', aldus Henk Huisman. Figuratiever Dieper ingaand op de zin van hei houden van een poëziefestival zegt Henk Huisman: De moderne poëzie, dus de -<ëzie van vandaag, vloeit geleidelijk aan weer over van het experimentele naar het begrijpelijke. Het figuratieve in de poëzie neemt weer een grote plaats in. En dat willen we graag onder de aandacht van de mensen brengen. Poëzie is tegenwoordig erg goed in het publiek voor te dragen, omdat haar verstaan baarheid groter is geworden. Naar mijn vaste overtuiging kan de dicht kunst nog dichter bij het publiek worden gebracht en daartoe dient on der meer dit festival. HENK HUISMAN Naar verluidt zal er los van dit poë ziefestival in de s. ra ten ook een lo pende poëzie-happening plaatsivinden. Tijdens de braderie willen Paul van de Velde en Jos de Mul, compagnons van 'Intercom', op luide toon gedich-1 ten declameren. De opzet is nog niet1 in kannen en kruiken, maar als hetj doorga-at spelen zij aardig voor her aut van ons poëzieiestival". grinnikt Henk Huisman HULST De kapel van het be jaar den U-hui* Dr Blaauue lloeve' in llulxt is deze week verrijkt met rm wandkleed van de Hulster kunstena res Anita de Kerf-Jansr-n Het kleed een schildering op linnen atell de kruisweg voor en wijkt van andere afbeeldingen af In die zin. dat dc verrijzenis' erin is gesymboliseerd. De hoogte van het werk is drie meter, de breedte 130 meter. Met het wand kleed heeft de 24-jarige Anita de der de opdracht vervuld van het bestuur van De Blaauwe Hoeve'. Eerder maakte ze reeds een muurschildering tn het restaurant en een mozaïek in de tuin. De kunstenares houdt zich sinds ruim een jaar vrijwel uitsluitend bezig met werken voor opdrachten. Ze vervar* digt illustraties, affiches, schilderin gen, wandkleden Activiteiten die ze samenvat onder het hoofdstuk "Monu mentale kunst'. Kortgeleden maakte ze een wandkleed cn een paneel ten behoeve van het nieuwe gebouw van Keokermann in Sint J'snsteen. Momenteel :s ze bezig met illustraties voor een kinderboek van de Sint-Niklase schrijver Daniël Antheunis- Anita is verder actie! tij dens de lessen van de Creatieve Vor ming in Hulst- Foto: het wandkleed ln de kapel van De Blaauwe Hoeve', dat deze week is onthuld door pastoor A. Fiefc van Hulst. Anita de Kerf-Jansen heeft er drie maanden werk aan gthad. Mini-popconcert in Goes GOES Vandaag vrijdag wordt er in de Goese Delta Blues Club een mini-popconcert gehouden, dat bestaat uit een optreden van Marck de Box. de groep Spencer Hey en een sessie. De muzikant Marck de Box speelt gitaar en in zijn werk zijn invloeden te horen van Mississippi John Hurt en Tommy McClannan. Hij speelt folk, blues en ragtime en oogst te hiermee bij een eerder optreden in ae b'.uesclub zo'n groot succes, dat besloten werd hem nog eens terug te vragen. De groep Spencer Hey speelt blues met invloeden van onder ande ren Cuby and the Blizzards en Eddy Boyd. Toch heeft de groep ook werk-1 jes van Bob Dylan en David Gates in zijn repertoire terwijl ook eigen nummers gespeeld zullen worden. De bezetting van de uit Domburg afkom stig groep is als volgt: Erna Louwer- se 'basgitaar), Jaap van Rotten (drums) en Rinus Vreeke 'leadgi- taan De bezetting is vrij uniek om dat de basgitaar bespeel: wordt door een zeventienjarige jongedame. Na deze twee optredens zal een sessie plaatsvinden waarbij het de bedoeling is dat geïnteresseerden hun eigen mu ziekinstrument meenemen. Het con cert begint om 20 uur en vindt plaa! in ontmoetingscentrum "De Veste' i MIDDELBURG Voor een uitver kochte Schouwburgzaal heeft cabare tier Paul van Vliet donderdagavond in Middelburg de eerste van drie voor stellingen in Midden-Zeeland gegeven van zijn nieuwe one man-show Tien jaar oderweg.' Paul van Vliet en zijn vaste muzikale begeleiders het kwartet Rob van Kreeveld oogstten deze eerste avond in Middelburg veel succts, ge tuige een langdurig applaus. In deze show, die al eerder in Zeeland in Terneuzen te zien was, belicht Van Vliet op zijn eigen wijze het "kleine Nederland' met liedjes, confe rences en typeringen, met een sterke afwisseling tussen humor en ernst. Mi miek en beweging, in combinatie met een goede belichting, namen daarbij een opvallende plaats in. Paul van Vliet treedt vanavond, vrij dag, nogmaals op in Middelburg (uit verkocht) en zaterdag in de "Prins van Oranje' te Goes 'Drukke wereld1 van Roland van der Peppel in 'ArtikoP TERNEUZEN Gedurende de maand maart heeft het korfieholsje annex galerij 'Artikof in Terneuzen opnieuw de gelegenheid tot exposeren gegeven aan een Jonge amateur-kun stenaar. An de muur hangen acht mini-aquarellen Tan de Terneuzenaar Roland van der Peppel (21) vat De Griete. De werken geven symbolische indrukken van een 'drukke wereld' weer. Roland van der Peppel heeft zuiver alleen die beelden geaquarelleerd, die in zijn droomfantasiën zijn ontspro ten. Volgende exposant in 'Artikof' zal de Temeuzense tekenaar-schilder Piet Griep zijn. Momenteel legt hij de laatste hand aan een serie fotogra fisch' uitgewerkte schilderijen- Griep heeft de afgelopen maanden meer bekendheid gekregen door boe- kenillustraties, het tekenen van de omslag van Johan de Vri.ee laatste boek "Die goeie ouwe tijd' en het schilderen van de kalender-cover van Midler's Sleepdienst BV in Temeuzen- Piet Griep is ook de ontwerper van De Vliegende Hollander". stenaars aan te trekken, nog een be spreking gehad over de inhoudelijke kant van dit festival. In deze werk groep hebben onder anderen zitting- dichter Henk Huisman, kunstschilder Cees van Langevelde, galeriehouder John Verschuren. Irene van Hooi je en 'meer op persoonlijke titel' Terneu zens cultureel ambtenaar Chris Maas Bij deze bespreking was ook Hans Zuiderbaan, voorzitter van de stich ting Jess (Jazz Evenementen Schelde Stichting) aanwezig. „Ik was uitgeno digd om te luisteren naar hun plan nen en die zoveel mogelijk te combi neren met de onze. Dit poëzie-festival staat ons in elk geval niet in de weg. Het is alleen maar een pluspunt dat er nog meer in die week gebeurt", is de mening van Hans Zuiaerbaan- Onder leiding van Femand Rons mans komt uit de Belgische plaats Dender belle de moderne diehtersgroepering 'Animal Farm', Deze groep heet zo omdat zij meestal poëtische avonden belegt in de middeleeuwse boerderij van Ronsmans. Andere Belgische dich ters die he poëzie-festival zullen op luisteren, zijn Gustaaf de Meersman uit Aalst en Jan Biezen uit Antwer pen. Van eigen bodem zal ook een groot aantal dichters naar Terneuzen ko men. „Ton Veugen van 'Opwenteling' Darius Gunneweg. Ca e est la me.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9