Jan Meulmeester: Zeeuws voetbal in een uitzichtsloze positie Zeeuwse profs aan vooravond maken goede indruk Omloop van het Volk PZC Krachtmeting MZ tegen Wibats is erg belangrijk Dianne de Leeuw na de verplichte figuren minimaal achter favoriete Dorothy Hamill r OPKOMST ZAALVOETBAL LIJKT DE GENADEKLAP HENS ARNEMUIDEN EN MEEUWEN: SEEN DOORSNEE MIDDENMOOT-DUEL Dynamo rekent op (luizend deelnemers prestatieloop bij Pak de telefoon I Green Spot zonder prik 15 Oei! Wij zijn ingeslagen Green Spot zonder prik ZONDAG IN KWADDENDAMME TITEL STRIJD ZEEUWSE WIELERCLUBS 28 r-S? jSLS-SSöftt Sef t'JÏmo Pnrtiitreec van de Zeeuwse voetbalclubs aanwezig BIG IJSSHOWBAZEN LATEN NOG NIETS LOS OVER HUN KEUZE, MAAR NEDERLANDSE RIJDSTER GESCHIKT VOOR HOLIDAY ON ICE Goes in volgende bekerronde ,»;IHAG 5 MAART 1976 fUSSINGEN - Het Zeeuwse voetbal verkeert in een volstrekt teit bij de spelers achteruit vliegt. Aanwijzingen dat er in de (jtzichtsloze positie. Dat is het uiterst sombere toekomstbeeld toekomst enige verbetering in deze situatie zal optreden zijn er Meeuwen-trainer Jan Meulmeester. Met tranen in de ogen niet, want de jeugd deelt in de algemene malaise. 40 de-Zeeuwse oefenmeesters machteloos toe hoe de mentali- VLISSINGEN - Wanneer de spe lers er dezelfde mening op na bouden als hun trainers wordt de voetbalderby Arnemuiden Meeuwen geen kopie van de doorsnee middenmoot-duels in de tweede klas van het landelijk za terdagvoetbal. Het gedrang op de ranglijst en de zenuwslopende onzekerheid over het 'veilig staan' heeft tot gevolg dat er een tamelijk voorspelbaar wedstrijd verloop is gegroeid, dat zich dui delijker aftekent "dan in andere klassen. De uitspelende vereni ging tracht het doel volledig af te grendelen en 'de ontvangende ploeg probeert uiterst omzichtig openingen in de defensie te vin den. Italié-Nederland op kleine scbaal. Jan Meulmeester. trainer van Meeuwen dat zaterdag op bezoek gaat bij Arnemuiden. voorspelt: „We zullen echt niet met zijn allen voor de pot gaan hangen. Het zal niet zo gaan als tegen Rijsoord, waar we de zaak potdicht hebben gehouden om 0-0 te spelen. We hebben deze competitie nog maar één leuke wedstrijd gespeeld en Meulmeester zegt zaterdag, on danks het feit dat het wegslepen yan één punt van levensbelang kan zijn, dat anti-voetbal niet te zullen spelen. Voor het publiek zullen wat concessies worden ge daan. Het Zoutelandse Meeuwen zal weliswaar met een defensief strijdplan starten, maar de offen sieve mogelijkheden zullen volle dig worden benut. De Zoutelandse. formatie heeft overigens twee ge blesseerde spelers Piet en Lein DIngemanse. Piet Dingemanse heeft gekneusde ribben, zijn broer liep tegen Rijsoord een enkelbles sure op. Jaap de Ridder en Henk Wisse zullen in de achterhoede spelen. Ook Gerard Schipper en Daaf Faase hebben last van pijn lijke enkels, maar zij zullen wel spelen. Het enkel-probleem bij Meeuwen is begonnen bij Jan Meulmeester, die thuis een mis stap maakte. Meeuwen hoopt nu maar dat de ploeg in Arnemuiden figuurlijk niet hetzelfde doet. Arnemuiden-trainer Jack Schip-, per wil er voor het publiek een aantrekkelijke wedstrijd van maken. Hoewel zijn ploeg in de aanval wat lijkt te lijden aan een gebrek aan zelfvertrouwen, zal de vissersdorpploeg toch trachten de wedstrijd te maken. „Wat wedstrijden betreft is de inzet goed, maar we zijn toch bang dat het nog fout loopt. We staan zes punten van de onderste ploeg af en in deze klas zegt dat weinig", zegt Schipper. Arnemuiden heeft twee gebles seerde spelers. Rinus van Belzen heeft geforceerde kniebanden en Jan de Nooier kampt met ge kneusde tenen. Vorige week vroeg hij tijdens de wedstrijd al om ver vanging, maar dat was toen niet mogelijk omdat er geen wisselspe lers waren. Wat geblesseerde spelers betreft staan beide partijen gelijk en op de ranglijst is het verschil slechts één wedstrijdpunt in het voordeel van Arnemuiden. Gezien de be reidheid aan beide kanten om het publiek iets te bieden lijkt een aantrekkelijk wedstrijdverloop gewaarborgd. ..De tendens is dat alle spelers min der prestatiegericht zijn. Ze zijn gewoon minder met de zaak bezig dan een paar jaar geleden betoogt Meulmeester Het signaleren van de tanende menta liteit betekent overigens niets nieuws, maar wat de Meeuwen-trainer tot de grootste droefheid stemt Is wel het be sef dat er naar zijn mening vrijwel niets meer aan te doen is Alleen het uitke ren van flinke onkostenvergoedingen zou de spelers misschien nog kunnen motiveren, meent hij, maar de meeste amateurverenigingen kunnen dat ge woon niet opbrengen. Het toch al niet florisante peil van het Zeeuwse voetbal heeft volgens Meul meester een extra dreun te incasseren gekregen door de stormachtige ont wikkeling van het zaalvoetbal „Dat gaat steeds meer in betekenis toene men en dat gaat ten koste van het voetbal op het veld De ontwikkeling is terug te voeren tot de verandering van maatschappelijke ontwikkelingen. Als het nog maar een paar druppels regent zeggen ze al: moeten we daar in voeU ballen. Ze spelen veel liever in de zaal waar het altijd droog is en ze het pilsje in de kantine bij de hand hebben", constateert Meulmeester. De toenemende belangstelling voor het zaalvoetbal is een nieuw element in de terugval van het Zeeuwse voet bal. Een ontwikkeling die Meulmees ter enorme zorgen baart. Meer noe dan het ontbreken van een betaald- voetbalclub, hetgeen een stimulans voor de jeugd zou kunnen zijn. Dat laatste is er in andere districten wel, maar het verschil met de rest van Ne derland verwoordt Meulmeester met de opmerking: „Landelijk wordt het peil ook aanzienlijk minder, maar hier ..Vier tol vijf jaar geleden werd er bij voorbeeld in de tweede klas veel beter gevoetbald dan nu het geval is", vindt hij. „De jongeren staan niet meer te trappelen om in een eerste elftal te komen en een oudere speler te ver dringen. De motivatie om een schepje meer te geven om er te komen ont breekt" Definitief stoppen Meulmeester is zo triest gestemd dat hij zich al heeft afgevraagd of het niet beter is definitief een punt achter zijn trainersloopbaan te zetten. „Meeuwen is nog de minst slechte vereniging wat het teruglopen van de mentaliteit be treft". zegt hij. „Als ik moest kiezen, zou het een keus worden tussen door gaan bij Meeuwen of helemaal stop pen, al zal dat natuurlijk wel heel erg moeilijk zijn. De trainingsopkomst is bij ons geweldig. Ook de inzet in de wedstrijden is goed. maar in vriend schappelijke partijen lopen ze te voetr ballen als dweilen". De Meeuwen-trainer zegt te weten dat velen van zijn collega's er net zo over denken. Bovendien worden zij ook vaak het slachtoffer van de slechte in stelling bij de spelers. ,.De stand op de ranglijst is bepalend voor de positie van de trainer", zegt Meulmeester „Je voelt je machteloos". Het voetbal in Zeeland wordt steeds minder, terwijl het trainerspeil hier door de goede cur sussen juist is verbeterd". SOS-signaal GENT - Morgen (zaterdag) gaat in Gut de 31e uitgave van de Omloop van bet Volk van start. Met deze klas- «kerover een afstand van 202 kilo- Którwordt het wielerseizoen in Bei- tij officieel geopend. Het 'spelletje' MIDDELBURG - Wedstrijdsecretaris Ju Verraeule van de atletiekafdeling tan bet Middelburgse Dynamo '70 re- kul - als het mooie weer blijft aan konden - toch zeker op duizend deel nemers aan de prestatieloop van zijn dub, zaterdag in Oostkapelle. Er zijn momenteel 250 voorinschrij- ringen binnen en dat is toch wel een aanduiding voor behoorlijk veel deel nemers", verduidelijkt de heer Ver meide. Evenals voorheen zullen de ceelnemers aan de Dynamo-loop niet tonder meer aan hun traject beginnen: Domburgse nieuwe burgemeester Die- techorst zal de 'meute' met een schot uiteen startkanon voor zeilwedstrijden ïefgkn allen'. De heer Diepenhorst teemt hiermee de organinele startme- thode over zijn zijn voorganger Spren gt, die een oude voorlader voor dat «el aanwendde. De start voor dit atletiekgebeuren is c?het terrein bij de Drie Hoogten tasst de Duinweg: de jeugdprestatie- •°°P begint om twee uur over een af- fiffld van vier kilometer, de grote «estatieloop begint om drie uur. ■asmij gekozen kan worden uit af tanden van vijf, tien en vijftien kilo- Feter- Het wedstrijdsecretariaat op ■ft terrein is vanaf half één geopend. I ADVERTENTIE) I voor aktuele informatie op ieder moment van de vele vroege wedstrijden in de zuidelijke trainingskampen is dan over: de ernst van het vak komt nu immers bovendrijven. Dikwijls ge plaagd door sneeuwbuien of een koude noordoostenwind gaan de sla ven van de weg weer aan de arbeid. De Omloop gaat van start met maar liefst 194 renners. Met uitzondering van de Italianen en de Spanjaarden is de gehele wielerelite in Gent aanwezig. Grote afwezige is zaterdag echter Jo seph Bruyere, de super-luitenant van keizer Eddie Merckx. Bruyere schreef de twee laatste Omlopen van het Volk met een solo in de laatste kilometers op zijn naam. De Belg heeft in de ronde van Sardinië een zware keelontsteking opgelopen en moet van de dokter ver stek laten gaan. Onder de 194 zijn ook zeven Zeeuwse profs aanwezig: bijna de helft hiervan gaat van start in de Raleigh T.I.-formatie van Peter Post. Deze ploeg herbergt drie Zeeuwen, namelijk Jan Raas; die vorig jaar met een uitstekende achtste plaats debu teerde en de 1n Zeeuwsch-Vlaanderen woonachtige Engelsen Bob Cary en Dave Lloyd. Kees Bal gaat aan de zijde van Eddie Merckx van start In Sardi nië bewees Bal, dat hij de gevolgen van zjjn val tijdens de Rotterdamse zes daagse volledig te boven is en mis schien wordt hij wel de man, die in de slotfase de rol van Bruyere kan over- Ook Wim de Waal gaat van start aan de zijde van zijn kopman Roy Schui ten. Donderdag nog trainde de Axe laar in Franse dienst meer dan twee honderd kilometer als voorbereiding op deze wedstrijd. Ook hij maakte tij dens de wedstrijden aan de zuidkust een goede indruk. Het lijstje Zeeuwen dat staat ingeschreven wordt com pleet gemaakt door Ko Blok en Cees Priem. De Frisolploeg is pas laat naar het zuiden afgereisd en enige aanwij zing omtrent de vorm van Priem is er niet Toch moet hij in staat zijn om in het voorste gelid mee te strijden. Hefr nitie kanshebbers voor de eind zege is enorm groot al zullen vooral Merckx, De Vlaeminck, Maertens, Ver beek, Thureau en hun ploegmakkers het wedstrijdbeeld in grote lijnen uit stippelen. Maar buiten om deze namen zitten nog zoveel kanshebbers dat de Omloop van het Volk een spectaculair verloop zal krijgen. In totaal hebben de renners vier klimmetjes af te werken. De Valkenberg na 35 km. de Kruisberg na 55 kilometer en nog twee in de slot- fase: op 32 kilomter van de finish ligt de Semmerzake. De start is om half twaalf en de renners worden omstreeks vergadering, waarop - nadat enkele huishoudelijke zaken zijn afgehandeld - de sportarts dokter Hein van Opstal een lezing zal houden (met lichtbeel den) over de meest voorkomende sportblessures en de nabehandeling. Deze bijeenkomst wordt gehouden in vier uur in Gent terug verwacht. Theo Smit ALDAYA - Weer was Theo Smit ieder een te snel af. Voor de derde maal in m successie greep hij donderdag een de kantine"v^de"vóetb^vermitóne atonna^üira in mc rnnHp van Hp T.pvnnt. ADVERTENTIE 1 de ronde van de Levant. Goes op het Schengesportpark en het Smit had voor de 177 kilometer lange begin is gesteld op half acht. r Aldaya 5 uur en sport ADVERTENTIE Noordstraat 47, Terneuzen St. Jacobsstraat 18, Vlissingen MIDDELBURG sleutelwedstrijd meer een wedstrijden 7 punten en het zal, om tot promotie- de kanshebbers voor de titel te blijven hoofdklas tafeltennis is de morgena- behoren, het verschil van één punt be vond (zaterdag) in het sportcentrum slist niet groter mogen laten worden. Slaghvaert in Middelburg te spelen thuiswedstrijd voor Middelburg-Zuid tegen het Haagse Wibats I. Het Middelburgse topteam wordt zelfs in staat geacht de volle winst in eigen huls te pakken, vooral nu Koen de Door het enige Üjd geleden aan de Vries weer op volle kracht meedraait MZ-equipé overkomen auto-ongeluk is en het sp€j van Peter Kersten een dui- onder andere de eerste wedstnjd tegen Wibats in Den Haag uitgesteld waar- delijk stijgende lijn vertoont André Louwen Is, als Jongste speler, zonder door dit^team als enige tegenstander meer in staat enorm te knokken voor positief resultaat en hij zal dan ook ongetwijfeld zijn steentje bijdragen op de weg naar de titel en de promotie naar de hoofd klas. van de Zeeuwen op dit moment nog onbekend is. Wel onbekend, maar daarom niet minder gevreesd, want Wibats heeft momenteel met acht pun ten uit 5 wedstrijden de leiding in groep C waarbij alleen tegen het Bre- Om 18.00 uur begint het topduel mor- dase Belcrum en tegen TOV uit genavond, dat gratis voor iedereen Noordwijk een punt werd verspeeld via toegankelijk is. MZ verwacht een grote gelijke spelen. Middelburg-Zuid ver- schare belangstellenden die van talel- zamelde tot op heden uit evenveel te nis op dit niveau willen genieten. ADVERTENTIE) „Er is geen doel meer om nog presta ties te leveren. Men geeft er niet meer om op wat voor niveau men speelt", zegt Meulmeester. Kortom: het voet bal in Zeeland is een schip met zware averij, dat zinkende is. Pompen helpt niet meer. Meulmeester heeft een ho peloos klinkend SOS-signaal uitge zonden. De reddingsploeg zal naar zijn mening toch niet meer op tijd kunnen zijn. LEZING OVER BLESSURES VOOR OEFENMEESTERS VLISSINGEN - Het rayon Zeeland van de vereniging van voetbaloefen- meesters (WON) houdt maandag i Belg Jacques iPjf jn(f zullen zijn op deze voor hen beslist be- Joachim Agostinho behoudt de leiding ,nn_,ik£ in het algemeen klassement. langryne avona. KWADENDAMME - De Zeeuwse wie lerclubs Theo Middelkamp en Zeeuwsvlaanderen houden zondag in Kwadendamme gezamenlijk hun ciubkampioenscbap. De nieuwelingen en junioren starten de strijd om één uur, dc liefhebbers volgen om kwart over twee en de amateurs sluiten de rij om kwart over drie. De clubs hebben besloten de koppen bij elkaar te steken omdat het voor de renners aantrekkelijker is met enkele tientallen deelnemers te rijden dan met een paar. Niettemin zijn er slechts vijf nieuwelingen (allen van Zeeuwsch-Vlaanderen) maar met de twaalf junioren is er toch nog een leuk veldje. Peter Kouijzer is de nieuweling met de beste kansen, terwijl bij de ju nioren Hennie Gijsel. Ludwig Kouijzer en Aad Polak favorieten zij a De nieu welingen rijden 25 km. de junioren 40 km. Het liefhebbersveld. dat voor 30 km van start gaat is bijna veertig man sterk. De top van Zeeland is in deze ca- tegorie vertegenwoordigd. De grootste kanshebbers zijn plaatselijk favoriet Ad van der Ploeg. Johan Le poe ter uit Souburg. Ko Tolhoek uil Yereeke, Willy de Feber uit Sluiskil. Lou de Ja ger uit Biezelinge en de Middelburgse ex-nieuweling Bennie Scheers. Ook bij de amateurs is de Zeeuwse top sterk vertegenwoordigd op de startlijs ten. Bij de wielerclub Zeeuws vlaanderen hebben Gudido Paridaen uit Aardenburg. Johnny Verbeke uit Uzendijke, Charles de Smit uit Bier vliet en Frans Verstraete kansen op de overwinning, bij Middelkamp zijn dat Arry Deusing uit Halsteren. Tormie Huijzen uit Kloetinge. Henk de Jong uit Goes, Rinus Verboom uit EUe- woutsdijk, Wim de Wilde uitOudelande en Kees Spaans uit 's-Gravenpolder. Toine van de Bunder zal zijn kans op een goede klassering niet verdedigen: de IJzendijkenaar heeft toestemming gekregen om deel te nemen aan een koers in België, die hij reeds enkele malen gewonnen heeft. De amateurs rijden 70 km. In tegenstelling tot andere jaren zijn er dankzij enkele sponsors prijzen be schikbaar ze zullen worden uitgereikt onmiddellijk na afloop van de wed strijden. GÖTENBURG - Als belhamels zaten zij naast elkaar, de big bosses. Breed glimlachend, kauwgum verslindend, moppen tappend, alsof zij hun tienjaarlijkse reünie aan het vieren waren, zo volgden George Eby, Morris Chalfen, Skee Goodhart en Bob Shipstad de verrichtingen van de dames tijdens de verplichte figuren van de strijd om het wereld kampioenschap kunstrijden in het schitterende ijsstadion Scandinavium in Götenburg. Eby, manager van de Noord- amerikaanse ijsshow Ice-Capades; Chalfen en Goodhart, de Amerikaanse directeuren van de Europese tak van de Holiday on Ice-show; en Shipstad, manager van de grote concurrent van Ice-Capades: Ice-Follies. Want zo gaat dat in de States. Het ene moment maken ze elkaar bijkans af om te bereiken wat zij willen, het andere moment hebben ze de grootste lol... lachende Chapman, die ook nog zei dat het inderdaad zo goed als zeker is dat Dianne professional wordt, maar dat hij absoluut niet kon vertellen naar welke n een eigen show te beginnen, gaan. Daarom zal ik ook niet tevreden Het heeft er in ieder geval alle schijn van zijn met zilver, waar ik trouwens rlOoit dat Shipstad, die eveneens Hamill pre fereert boven De Leeuw, de grote verlie- show zij zal gaan. Ook zaterdagavond of zer wordt, omdat Eby twee weken gele- Het kwartet op-en-top-Amerikanen „Alle gTote jongens zijn er") dat zij nog is natuurlijk niet voor niets in Goten- helemaal geen beslissing hebben ge- burg aanwezig. Eby, Chalfen. Goodhart en Shipstad zijn simpel op jacht naar groot wild. Op jacht naar Dorothy Ha mill en Dianne de Leeuw, die aan de laatste dagen van hun amateurcarrière bezig zijn. Tot nu toe was het onduide lijk door welke ijsshows Dorothy en Dianne zouden worden ingelijfd. Hoe wel velen beweren dat alles al lang in kannen en kruiken is, zonder daar over igens bij te vertellen wie naar wat gaat, zeggen de managers (Joan Haanappel: nomen. En, zoals Skee Goodhart ver telde: „Dan moet je nog maar afwach ten of ze zelf wel willen komen". Het edele viertal is bepaald niet los lippig. Vriendelijk, dat zijn ze wel. als je maar niet over kunstschaatsen begint te praten. Behalve dan degenen met wie ze werkelijk te maken willen hebben. Chapman bijvoorbeeld, de coach zondag niet. als de wereldtitelstrijd is afgelopen. Chapman. De kans is echter groot, dat Dianne de Leeuw een contract zal tekenen bij de Europese afdeling van Holiday on Ice. „Want", zo liet Skee Goodhart zich ont vallen, „als we voor iemand interesse hebben, is het voor Dianne de Leeuw en niet voor Dorothy Hamill. Dianne is dacht ik meer geschikt voor een Euro pese show, omdat zij nu eenmaal een Nederlandse is". Goodharts gedachten gingen bij deze opmerking ongetwij feld terug naar de gouden Holiday on Ice-jaren met Joan Haanappel en Sjoukje Dijkstra, shows die in Europa veel geld in het toch al goedgevulde laatje brachten. Er is ook nog een Amerikaanse Holi day on Ice-show, maar die heeft niets te maken met de Europese. De Ameri kaanse Holiday on Ice is eigendom van Ice-Follies, waarvan Bob Shipstad de vertegenwoordiger is. Ice-Follies en Ice- Capades maken beide jacht op Dorothy Hamill, een strijd die Ice-Capades lijkt te gaan winnen. George Eby zit ook ach ter John Curry aan. maar het is niet ze ker of hij de Engelsman zal kunnen strikken, omdat Curry misschien den in een interview met een Finse krant min of meer liet weten dat hij en Dorothy Hamill al bijna rond zijn. Voor alle duidelijkheid: het gaat hier dus om sport. Want zo staat het kun strijden nog steeds te boek. Sportief ge zien ook leverden Dorothy Hamill en Dianne de Leeuw gisteren een strijd op hoog niveau. Bijna als vanzelfsprekend werden zij tijdens de verplichte figuren overtroefd door de Westduitse Isabelle de Navarre, die ook tijdens de Europese titelstrijd in Genève en de Olympische Spelen in Innsbruck na de figuren aan de leiding ging De Navarre rijdt echter een tamelijk zwakke kuur. waardoor zij doorgaans zakt naar een vierde, vijfde of zes plaats. Gering verschil Dianne de Leeuw, heeft volgens zijn zichzelf gaat werken". De vernieuwer zeggen in Götenburg al gesprekken ge had. „Met allemaal", vertelde een glim- van het kunstrijden, zoals hij in Göten burg wordt genoemd, speelt met de ge- Net als in Innsbruck toonde Hamill zich op het eerste onderdeel ten op zichte van De Leeuw de sterkste. Alleen was het verschil veel kleiner als destijds bij de spelen. Slechts een hoog plaat singscijfer scheidt Dianne de Leeuw van Dorothy Hamill '21,5 om 21). en dat is beduidend minder dan in Innsbruck. Coach Chapman, voor zijn doen opval lend spraakzaam, was dan ook dik te vreden: „Het was veel beter dan tijdens de spelen. Ik vond het gewoon goed tevreden mee ben. Vijf jmyleden vinden Dorothy beter, vier stemmen voor Dianne. Daar kan nog een hoop veran dering in komen". Ook Dianne zelf is optimistisch' .„Als ik netzo goed rijd als vorig jaar in Colorado Springs, dan geef ik mezelf een goede kans". De Nederlandse, die in Götenburg haar titel verdedigt, boekte vooral winst in de derde en laatste verplichte figuur, de „voorwaartse paragraaflus rechts begonnen". Zij maakte daarmee haar aanvankelijke achterstand van vijf plaatscijfers bijna geheel goed- In de eerste twee figuren van de uitgelote groep 2 had zij iets op Hamill verloren. Zoals gezegd: Isabelle de Navarre was oppermachtig, heeft dan ook ruim een punt voorsprong, maar zal deze zo goed als zeker, misschien al tijdens de korte kuur van vandaag, verspelen. De korte kuur. die voor Dianne de Leeuw van enorm belang is. Want in Innsbruck ver speelde zij op dit onderdeel haar kansen op de olympische titel. Daarom geldt Dorothy Hamill in Götenburg nog steeds als de favoriete, al kan van de term 'huize hoog' niet meer gesproken worden. Na drie verplichte figuren 'is de stand: 1 Isabel de Navarre fWdli 11.5 46.56; 2 Dorothy Hamill (VS) 21 45.52; 3 Dianne de Leeuw (Ned.) 21.5 45.40: 4 Christine Errath (O.-Dld.) 39.5 43.28: 5 Anett Poetsch (Odl) 41.5 43.00: 6 Linda Fra- tianne (VS) 63 40.12. GOES - Deze week speelde het viertal van de Goese Schaakvereniging de tweede wedstrijd in de bekercompeti tie van de KNSB. Het was een thuis wedstrijd tegen Dordrecht en hoewel de punten eerlijk werden gedeeld heeft Goes zich toch geplaatst voor de volgende ronde, omdat bij gelijk ein digen de uitslag aan het eerste bord bepalend is, daarna het tweede bord enz. De eerste twee borden resulteer den in remise, maar Wout van Wijnen, haalde aan het derde bord de voile winst binnen en stelde de volgende ronde voor de Goesenaars veilig. De kans dat ze door die volgende ronde heenkomen ls uiterst gering om dat de tegenstander Volmac/Rotter dam zal zijn. zoals bekend één van de Nederlandse topploegen in de Neder landse hoofdklas. Jan Timman zit daar aan het eerste bord. Euwe aan het) tweede. Hans Bóhm aan het derde en Jos Boey aan "ne: vierde bord. Het ligt niet voor de hand dat deze grote ka nonnen op zullen draven voor deze wedstrijd, maar men kan nooit weteq. In Goes hoopt men er eigenlijk een beetje op, want wanneer krijgt men nog eens de gelegenheid tegen zulke coryfeeën achter het bord te zitten. In elk geval is deze uitslag voor Goes een opsteker en gaat men vol goede moed verder de competitie in. De uitslag: 1 C. Jansen-Ir. H_ J. van Donk 0,5-0,5. 2 J. Gommers-P. A. Hoogendoom 0,5-0.5; 3 W. van Wljnen-Ir. L. B. Jansen 1-0; 4 ■P. DuvekotrK. Abee 0-1. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 20 maart in Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15