Ton en Dien Martijn uit Yerseke staan aan kop van het korfbalbruggehoofd in Amerika is de Verbitterde Willem v. Hanegem: het schuld niet van Brzezanczyk UNIEKE missie knkv-hoofdklasseselectie naar nieuwe wereld Verenigde Staten nu rijp voor een gemengde sport Palen, manden folders, NK's en ballen mee Timman wint in Skopje Opnieuw zege De Vlaeminck FEYENOORD NIET PLOTSELING OP VOLLE SNELHEID UIT MOERAS 'IK BEN TOCH WEL BANG VOOR DIE WEDSTRIJD TEGEN TWENTE' WOENSDAG 3 MAART 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT sport 11 DEN HAAG WEST HAM RECHTSTREEKS OP TV HILVERSUM - yERSEKE - Een Boeing van de Westduitse Lufthansa herbergt woensdag 24 maart aanstaande in •jn bagageruim op een vlucht van Amsterdam naar Los Angeles een bijzonder merkwaardig vrachtje: een serie korfbalpalen, korfbalmanden en de daarbij onontbeerlijke grondplaten. Dit nieuwe 'invoerprodukt' in de Verenigde Staten behoort tot de bagage van een uitgelezen Neder landse korfbalselectie, die voor een even bijzondere als unieke 'missie' naar de 'nieuwe wereld' vliegt. Begeleid door acht officials hebben namelijk 22 speelsters en spelers van de nationale hoofd klasseclubs de taak op zich genomen om gedurende twee weken zoveel mogelijk demonstraties - in elk geval een twaalftal - van hun favoriete sport in Amerika te geven. Een beslist niet onaan trekkelijke opgaaf, hoewel de dertig moeten rekenen op een vermoeiende missie, waarvan het re sultaat volslagen onvoorspelbaar is. Etn van korfbal bezeten Zeeuws echtpaar speelt een uiterst belangrijke rol in Je Amerikatrip van het KNKV (Koninklijk Nederlands Korbalverbond), name lijk Ton en Dien Martijn uit Yerseke. Hoofdbestuurslid Martijn, vele jaren voorzitter van de Zeeuwse korfbalbond, is namelijk chef d'equipe van de groep van dertig Amerikagangers en zijn vrouw fungeert als verzorgster van de da- UIT OOSTBURG... Niet alleen de on- maar ook de ingewij den in deze van origine Nederlandse ge mengde sport zullen op het eerste ge- ichl verbaasd met de ogen geknip perd hebben toen ze van deze giganti sche onderneming hoorden. Waarom nu naar Amerika, terwijl het korfbal nog maar net Belgisch Vlaanderen veroverd heeft en schoorvoetend zijn weg vindt in Engeland, West-Duitsland en Spanje, al heeft dan de Britse on derwijzer Ron Kiikby, die volgens Ton Martijn helemaal gek is van korfbal, tijdens een zesjarig verblijf op Austra lisch Nieuw-Guinea zo ongeveer tien duizend Papoea's aan het korfballen gekregen.. Waarom nu, zullen velen gedacht hebben, Amenka, dat totaal bol staat van puur mannelijke sporten als ijshockey, baseball, en zijn eigen ruwe 'voetbal', om een paar ijzersterke te noemen NIET ZO ZITTEN Ton Martijn kan zich die gedachten wel voorstellen. ..In eerste instantie zag men het van KNKV-zijde dan ook niet zo zitten, een indruk, die boven dien niet los was te zien van het feit, dat de liquiditeit van het verbond wat in de verdrukking was gekomen nadat z Zeist een schitterend bondsbureau ra een miljoen grilden was neerge- Ef ft demonstratietrip naar Amerika is «bier geen Nederlands initiatief, zo benadrukt Ton Martijn. De 48-jarige stafmedewerker van het artillerie- opleidingscentrum in Breda vertelt: „De zaak is uit de States op ons afge komen en we konden er in feite niet omheen. De propaganda-trip heeft zijn oorsprong bij twee professoren van Nederlandse afkomst, die een leerstoel in de lichamelijke opvoeding hebben aan een Amerikaanse universiteit: prof. Nick Moolenijzer in Albuquerque en prof. Jan Broekhof in Eugene". Hoofdbestuurslid Martijn vervolgt: „Ik geloof niet eens. dat beiden zo begees terd zijn van korfbal, al hebben ze het misschien in hun jeugd wel gespeeld of het hun ouders zien doen in Nederland, maar zij hebben de FIK, de internatio nale korfbalfederatie, op de hoogte ge steld van het feit, dat Amerika nu njp is voor een gemengde sport. Op zijn beurt heeft de FIK Nederland aange wezen om de ideeën voor een verbrei ding van het korfbal nader uit te wer ken". DISCRIMINATIE De opening van de weg naar gemengde sporten in de USA is een gevolg van het feit, dat in dat land kort geleden een wet is aangenomen, waarin de dis criminatie van de vrouw in beroep en sport verboden is, een gegeven, waar de Amerikaanse hogere onderwijsin stellingen duidelijk op ingehaakt heb ben. De Nederlandse korbalgroep zal met name zijn topsport 'loslaten' op de circa twaalfduizend deelnemers aan de jaarlijkse conventie van de AAH- PER, het Amerikaanse verbond voor gezondheidszorg, lichamelijke opvoe ding en recreatie, een soort liga, waarin alle leerkrachten uit deze sector verenigd zijn en die vergadert in Milwaukee. „In feite heeft deze liga ons uitgenodigd, al twee keer eerder maar nu betrof het definitief de laat ste uitnodiging", laat Ton Martijn we len. „De vonge keren is het KNKV om zo- wel organisatorische als financiële re denen niet op de uitnodiging ingegaan, dit keer is het voorstel financieel nader uitgewerkt met als uitkomst een be drag van 135.000. waarbij alles stond of viel met de reactie van de lotto- en totoverdeelcommissie. aan wie ge vraagd was het tekort van 75.000 te dekken", vertelt Martijn. DUIZEND GULDEN ELK Het KNKV was bereid tienduizend gulden uit te trekken, de FIK droeg riet vijftienduizend gulden bij en de deelnemers zelf brachten het respecta bele bedrag van dertigduizend gulden bijeen, duizend gulden per persoon dus! „Voordat de bijdrage van de groep heeft er", zo beklemttont de Zeeuwse chef d'equipe. „toe bijgedragen dat we rit de toto- en lottopot een bijdrage kregen van 50 procent in de totale kos ten met een maximum van 65,000 gul den". De benodigde groep spelers en speel sters was snel bij elkaar: slechts hoofdklasseploegen mochten deelne mers leveren, hoewel er in de lagere klassen talrijke kandidaten stonden te springen. Martijn; „De nationale selec tiecommissie gaat er echter van uit, en de praktijk bewijst dit ook. dat in het huidige bestel de beste resultaten in internationaal verband worden bereikt met een groep hoofdklassekorfballers. In het verleden zijn er wel eens regio trainingen geweest, ook Zeeland heeft daarvan voor de zeventiger jaren ge profiteerd, maar het was te incidenteel en het leverde te gennge resultaten op" Na enkele voorselecties en een medische keuring - van de 35 liefheb bers vielen er nog al wat af met menis cusblessures - stelde de selectiecom missie in samenwerking met bonds coach Adrie Zwaanswijk de uiteinde lijke groep vast. waarvan vaststond, dat er zowel goed korfbal- als goed Vlak voor de terugreis naar Nederland demonstreert de Nederlandse groep in Ceder Grove voor een Hollandse ko lonie. die zich in 1860 daar gevestigd heeft. Fred Harting. neef van de uit Vlissingen afkomstige atleten Hans en Herman Harting, heeft deze 'nederzet ting' ontdekt: Ceder Grove ligt vlak bij het plaatsje Oostburg, bewoond door uit Zeeland afkomstige emigran ten. „Op hun steun rekenen we na tuurlijk en ook een uitnodiging uit Eugene van een selecte broederschap van professoren in de lichamelijke opvoeding wekt bij ons grote ver wachtingen", verzekert Ton Marlijn. „Daaruit blijkt toch wel de goede wil van het onderwijs in Amerika. Heeft Ton Martijn enig idee voor hoe veel Amerikanen zijn groep nu demon streert ..In Eugene kunnen het er 10.000 of 1000 zijn", meent de Zeeuwse hoofdbestuurder, „in Los Angeles re ken ik op 400 tot 1000 mensen, maar vooral tijdens demonstraties op high- schóols is het natuurlijk bijzonder be langrijk of er honderd of achthonderd jongelui komen kijken". OVERTREDINGEN De Amerikagangers zijn al druk aan het trainen voor hun demonstraties. Het doel natuurlijk ietwat vreemd aan er wordt een massa ballen meegevoerd met de bedoeling die daar achter te la- ben is volgens ons voortreffelijk, maar in Amerika hebben we er natuurlijk ten „Als we een ererondje langs het weinig invloed meer op. De sport in publiek maken, slingeren we geen Amerika is nu eenmaal anders georga- demonstratie-'materiaal' in aanwezig aIs c°ach Zwaanswijk de jongelui dui- bloemen de tribunes in. maar ballen", niseerd dan bij ons. men kent daar ^olL.L- rv,„„L*T V,r,l „nneL-Kvt Tnn "Ylortiin Vor/lf.p VjoofT hflptrpnaamri pppn rlllhc hpt IR nliur OVERDONDERD Hoe komt Ton Martijn aan de verant woordelijke top van het begeleidings team? De Zeeuwse korfbaüngewijde bij uitstek gunt deze selectie-eer voor shands aan vice-voorzitter Bob de Die delïjk maakt hoe het best overtredin gen gemaakt kunnen worden, maar er moet nu eenmaal ook een bestraffing in de USA uiteengezet kunnen wor den... Dat commentaar bij alle hande lingen en spelsituaties geeft Max van Leeuwen, die samen met Rob Blokpoel de public relations verzorgt. De demonstrerende korfballers nemen verzekert Ton Martijn. Verder heeft hoegenaamd geen clubs, het is puur Fred Harting voor een Amerikaanse universïtetts- of bedrijfssport. Ik weet televisie in Eugene een uiteenzetting echter wel, dat er zeer beslist behoefte gegeven en heeft hij getracht contacten met de pers te leggen. I andere opzet dan de huidi van het KNKV. „In mijn ogen had het overigens niet alleen korfbalpalen en aan i ge". „Belangrijk is", beklemtoont Dien Martijn. „hoe de reactie van de vrou wen op deze gemengde sport is. Fred Ton en Dien Martijn hebben natuurlijk Harting heeft al duidelijk geproefd, dat GERESERVEERD korven in hun vliegtuig of bus mee: er gaan ook tienduizend bondsorganen 'Nederlands Korfbal' in het Engels mee, verder heeft elke deelnemer een verbond in deze man een geschikte fi guur. maar De Die vertoeft tijdens de demonstratieperiode voor zijn werk in Afrika". Martijn laat eerlijksheids- halve achterwege te vermelden, dat hij vracht aan foldermateriaal bij zich op organisatorisch gebied in de korf balwereld zijn sporen al verdiend heeft, anders was het KNKV niet direct naar hem toe gekomen. Dien Martijn zag haar 'verkiezing' aanvankelijk totaal niet zitten. „Ik was finaal overdonderd, toen ik als verzorgster gevraagd werd", zegt de 44-jarige oud-korlbalster bij Volharding Yerseke. die wel in een bij zondere korfbalfamilie terecht kwam. want naast Ton speelden ook Jaap. Aart-Jan. Dick en Loek in het plaatse lijk korfbaltwaalftal, in één seizoen zelfs alle vijf. MOEDERFIGUUR Toen echter bleek, dat bondscoach Adrie Zwaanswijk zich voor de twee weken uit zijn eigen drukke zaak kon vrijmaken en toen bovendien arts Leo Heere, assistent van NSF-arts De Jongste, mee zou gaan, waren er voor Dien Martijn weinig redenen meer aan te voeren om te blijven volharden in haar weigering. „Ik weet momen teel eigenlijk helemaal nog niet wat ik doen moet, maar ik zal wel een soort moederfiguur zijn", oordeelt de Yer- sekse, die tijdens de weekeinden in hotel Nolet als serveerster de nodige 'internationale ervaring' vergaart. De Amerikagangers zijn beslist niet^ zoals dat heet, over één nacht ijs ge gaan „Aan de twee demonstratiewe- ken is een enorme voorbereiding voor afgegaan. Als er onverhoopt iets mis gaat. zal het beslist niet daaraan geler gen hebben", verzekert Ton Martijn. In eerste instantie heeft de internationale federatie twee afgevaardigen de Neder landse voorzitter Dun en de Engels man Ray Thorpe, naar het vorige AAHPER-congres in Atlantic City ge stuurd om een eerste verkenning te doen. Het KNKV heeft vervolgens bondsbureaudirec-teur Fred Harting naar de USA af laten reizen met een el lenlange 'checklist', om onder meer aan de weet te komen in welke accommo daties er gespeeld kon worden, voor hoeveel publiek, hoe er gereisd moest worden en hoe overnacht. evenals alle andere deelnemers aan de trip - twijlels gehad over hun mis sie. De Zeeuwse chef d'equipe verze kert,: „We stellen ons gereserveerd op. maar we zijn gematigd optimistisch. het grootste aantal vragen van de da mes afkomstig zal zijn. En hoe reageert de jeugd", vraagt Dien Martijn zich af. „dat is voor ons erg belangrijk Ton Martijn tot slot: „Onze grootste Wat we hier in Nederland gedaan heb- zorS 's echter de nazorg, de situatie TON EN DIEN MARTIJN nadat we vettrokken zijn. We laten standaardlijsten achter hoe men in Amerika verder kan gaan. Mei be trekking tot trainingen denk ik aan twee zaken: Nederlandse trainers naar zomerkampen van Amerikaanse uni versiteiten, of toekomstige Ameri kaanse trainers en korfballers naar internationale technische kampoen in ons land". Men ziet: er zal aan Neder landse zijde wis en waarachtig niets aan de pogingen mankeren om in het land van Uncle Sam een korfbal bruggehoofd te slaan. Aan de kop val» dat bruggehoofd zullen straks onget wijfeld twee Zeeuwen staan: Ton en Dien Martijn. PETER VERHAGE SKOPJE - lij kamptoen Anatoly Karpov kwam niet verder dan remise U-gen de Hongaar Adorjan Na de tweede ronde gaat Joe- goslavtr Ivstnovic aan de leiding met twee punten, op een half punt gevolgd door Karpov, TTmman. Adorjan, Ivkov (Jot) en Re.shevsky <V'S) SMIT WON ETAPPE VALENCIA - Theo Smit heeft dinsdag de tweede etappe van de Ronde van de Levant gewonnen, door m een massa sprint d>- Spanjaarden Elomaga en Pe- rurena te verslaan De etappe ging van Monlanejo.s naar Jativa. over een al- stand van 175 kilometer Smit finishte na 4 uur 42 minuten en 34 seconden- De Portugees Joaquim AgosUnhO be houdt de leiding in het algemeen klas sement. voor de Spanjaard Viejo. CAGLIARI - Roger de Valeminck is in topvorm. De Belgische toprenner on derstreepte dinsdag opmeuw zijn klasse door na zijn zege in de Ronde van Sardinië ook de klassieker Sassan Cagliari te winnen. In de eindsprint van de 225 kilometer lange rit was hij dertien concurrenten de baas En in de kopgroep zaten gerenommeerde sprin ters. zoals BllOü-si. Van Linden. Poll- cori en De Mever De Australlr Garry Clively ontpopte zich op het Italiaanse eiland als een grote verrassing. De eer stejaars prof finishte als derde. In het peloton, dat halverwege de rit uit elkaar werd gescheurd, bevond zich onder meer Eddy Merckx. De Belgi sche vedette hield zich opnieuw rustig, zoals hl) dat ook tijdens de Sardijnse etappewedstrijd had gedaan. Jan Aling werd de bete Nederlander. HIJ kwam als twintigste over de meet met een schtertand van 55 seconden op De Vlaeminck. Cees Bal finishte als 35e op 2.50. OPEN LUCHT Hoewel het voor Fred Harting niet zo eenvoudig was om accommodaties te vinden, die aan korfbaleisen voldoen, seinde hij aan Ton Martijn door, dat het met de mogelijkheden bij de uni versiteiten wel goed zit en dat de Ne derlandse korfbalgroep zeer waar schijnlijk in Los Angeles in de open lucht kan demonstreren, zo heerlijk is het klimaat er momenteel ROTTERDAM - Met het ontslag van trainer Antoni Brzezanczyk (54) is zon der twijfel de in het moeras van mid delmatigheid vastgelopen Feyenoord-machine niet plotseling weer op volle snelheid gebracht. In tegendeel: de wrevel, de onvrede, het gebrek aan arbeidsvreugde en daarmee de lusteloosheid zal bij veel spelers ge bleven zijn. Zelfs heeft het toch nog plotselinge ontslag van de Poolse oe- fenmeester bij een deel van de spelers groep verbittering gewekt. Bijvoor beeld bij Willem van Hanegem, bikkel hard, meedogenloos soms in het veld, maar buiten de arena snel begaan met het lot van mensen die buiten hun scbuld vertoeven in de hoek waar de slagen vallen. Willem van Hanegem is er Inderdaad heilig van overtuigd, dat de Poolse trainer geen enkele schuld treft. „De verkeerde man heeft weer eens de klap pen moeten Incasseren. Zo gaat het al tijd In de Nederlandse voetbalwereld. Als de resultaten uitstekend zijn. krij gen de spelers alle lof, maar als het slecht gaat. is de trainer plotseling de schuld van alles. En het is helemaal zijn schuld niet. De schuld ligt veel meer bij spelers die zich niet volledig Inzetten, en trouwens ook bij de leiding Maar ze zoeken het maar uit. ik bemoei me er verder niet mee. Ik zit ook niet in een spelersraad, want dat helpt toch weinig. Als je daarin zit, mag je toch niet werke lijk meepraten over aankopen van spe lers of het aanstellen van een trainer". Bang voor Twente Binnen 24 uur na aankomst in deze westkust metropool volgt al het de buut. „We beperken ons tot achtkorf- bal, dit dankzij onze ervaringen en die van de Belgen, terwijl ook de twee pro fessoren in Amerika ons aangeraden hebben om het middenvak maar te vergeten", stelt Martijn. Na een vier daags verblijf in Los Angeles vliegt de groep naar Eugene in Oregon. „Daar spelen we in een arena, vlak na een topwedstrijd basketball. Drie dagen la ter vliegen we naar Chigago en van daar reizen we per bus naar Milwou- kee. waar we op 2 april een belangrijke demonstratie mogen geven voor het duizendkoppige publiek van het AAHPER-congres", vult Ton Martijn aan. Kortom: voor Willem van Hanegem („En er zijn meer spelers die er zo over denken als ik") is de situatie erbij Feye- noord niet rooskleuriger op geworden, nu de poorten van het Rotterdamse stadion voorgoed zijn dichtgevallen achter de rug van Brzezanczyk. Van een „positief schokeffect", zo vlak voor de misschien wel beslissende krachtme ting met FC Twente, wil Van Hanegem dan ook niet horen. „Ik ben niet zo gauw angstig, maar ik moet eerlijk bekennen dat ik nu toch wel een beetje bang ben voor die wedstrijd tegen Twente", wilde de Rotterdamse middenvelder wel kwijt. Maar ongetwijfeld zal door de publi- katies rond deze affaire-Brzezanczyk de belangstelling voor het duel Feyenoord-FC Twente zijn toegeno men. Na het diepterecord bij de wed strijd tegen MVV (nog geen 17.000 toe schouwers) zal zondag misschien de Kuip weer volstromen. Is dat dan geen prikkel voor de Feyenoorders om er tegen de Enschedeërs een extra schepje bovenop te doen? Willem van Hanegem: „Dat zou een beetje belachelijk zijn. Of de Kuip nu wel vol is of niet. tegen een club als Twente moet je toch alles ge ven. Maar of we het nu wel maken, nu Brzezanczyk er niet isIk ben er bang voor". Hoewel Willem van Hanegem wel wil bekennen dat hij de laatste weken een voorgevoel had van het naderende ont slag voor Brzezanczyk. kwam de beslis sing van de Feyenoord-leiding voor hem toch nog als een donderslag bij heldere hemel. „Ik had er zo vlak voor de wed strijd tegen Twente echt helemaal niet op gerekend. En het zit mij ook niet zo lekker", aldus Van Hanegem, die aan het begin van dit seizoen ook enkele ma len fulmineerde tegen de trainingsaan- pak van de Pool. maar die reeds in de conflictsituatie rond de verloren Europa-Cupduels tegen Ipswich Town tussen spelers en trainer partij koos voor Brzezanczyk. en die altijd respect heeft gehad voor de menselijkheid van de oefenmeester uit Polen. Bij alle spelers van Feyenoord staat trouwens die waardering van de „men selijkheid" van Brzezanczyk voorop. Doelman Eddy Treyfcel bijvoorbeeld (die overigens zegt: „Het ontslag kan de VAN HANEGEM BROX zame voetballers gewend, en hier kreeg hij te maken met een aantal spelers die allemaal hun eigen opvattingen over training en tactiek hebben. Overigens, de Poolse speler Janusz Kowalik, die vroeger bij Sparta speelde, heeft me al eens verteld dat Brzezanczyk zelfs in de Poolse voetbalwereld geen krachtfi guur was". Pijnlijke ingreep De hoffelijkheid, de menselijkheid en de innemendheid van Brzezanczyk heeft kennelijk voor iedereen het ont slag van deze oefenmeester tot een pijn lijke ingreep gemaakt-. Ongetwijfeld heeft „Herr Antoni" deze vriendelijke Feyenoord vorige week in Kerkrade een nieuw dieptepunt beleefde en voor de Nederlandse beker werd uitgeschakeld door Roda JC. Hoewel de Poolse trainer het zelf niet kon bevestigen - hij verdween onmid dellijk van zijn Rotterdamse adres en verblijft waarschijnlijk bij vrienden in Amsterdam - stelt Guus Brox dat er een financiële oplossing is bereikt, waarmee ook Brzezanczyk volledig tevreden is De Pool. die een tweejarig contract bij Feyenoord had maar daarvan nog niet één seizoen vol maakte, is waarschijn lijk voor de volle twee jaar door de Rot terdamse club „uitgekocht". Inmiddels gonst het natuurlijk van oo_. maatregel hem door de ziel heeft gesne- ploeg misschien wel een kick geven voor den- Brox - dat verbloemde hij nooit hoffelijkheid ook juist als een pantser geruchten over de opvolging van Brze- gebruikt Maar toch wil manager Guus zanezyk bij Feyenoord. Nu al zijn de Brox wel bekennen dat deze harde namen gevallen van opnieuw Err.st had een groot respect voor de loyaliteit van Brzezanczyk tegenover de 'leiding van Feyenoord. Brox: „Maar ten slotte was er geen weg meer terug. Er was onmiskenbaar een breuk in de vertrouwensrelatie ge- de wedstrijd tegen Twente") analyseert: „Hij was vooreen westerse club gewoon te menselijk en te goedig. Dat is hem opgebroken. Hij was gewend aan Poolse spelers, die alleen door topprestaties in hun sport ook hun maatschappelijke carrière veilig kunnen stellen. Daarom doen die spelers alles voor hun sport en zijn zeer gedisciplineerd. Nou ja. en ie- groeid". Toch heeft de Poolse trainer het dereen weet zo langzamerhand wek dat Feyenoord niet moeilijk gemaakt om ten slotte te besluiten hem ontslag aan te zeggen. Reeds tijdens de troebelen rond de uitschakeling door Ipswich Ook Oostenrijker Willy Kreuz is niet Town, vorigjaar.steldede Pool laconiek verbaasd dat Brzezanczyk ten slotte vast: „Als het voor Feyenoord beter is aan zijn tolerantie ten onder is gegaan, dat ik vertrek, dan vertrek ik". Een uit- „Hij was in Polen alleen maar gehoor- lating die hij nog eens herhaalde toen Happel (FC Brugge). Vujadin Boskov (FC Den Haagi. Piet de Visser iNEC). Joop Brand i AZ'67) en zelfs van Pim van der Meent (FC Amsterdam). Met name in enkele Belgische dagbladen wordt merkwaardig genoeg Van der Meent ge noemd als een van de belangrijkste kandidaten voor het trainerschap bij Feyenoord. Manager Brox ontkent dat pertinent. („Van der Meent zeker niet") Zoals hij trouwens ieder contact met welke trainer dan ook ontkent. „Nee, we menen echt niet dat- we Van der Meent in huis moeten halen omdat hij zou we ten hoe hij met Nico Jansen moet om- Toch moet er op korte termijn een definitieve oplossing komen. Joergen TREYTEL KristertSen bijvoorbeeld geeft als me ning: „Hulptrainer Ad Zonderland is als interim-trainer een goede noodop lossing. maar Iet wel: een noodoplos sing". Manager Brox verwacht desal niettemin niet dat er nog voor het eind van het seizoen al een nieuwe trainer bij Feyenoord aan de slag zai zijn. Maar wel is hij ervan overtuigd dat er nog voor dat seizoeneinde een definitieve oplossing uit de bus komt. Vanuit Brugge laat Ernst Happel we ten. „momenteel geen enkel contact met Feyenoord" te hebben. „Met Club Brugge en dus met mij gaat het uitste kend. En ik wil in ieder geval dit seizoen mijn werk hier afmaken". Inmiddels heeft FC Brugge zelfs aangeboden een vijfjarig contract aan Happel te geven, maar de Oostenrijker denkt er niet aan. zo'n langlopende verbintenis te sluiten. Jk ben nu vijftig, en als ik straks in juni ofjulieen vijfiang con tract zou tekenen, zou ik tot mijn 56e jaar hier bijven. Zo lang wil ik mij niet binden". Happel verder: „Natuurlijk heb ik wel eens helmwee naar Nederland. Per slot heb ik er tien jaar met plezier en veel succes gewerkt, en ik ben ook getrouwd met een Nederlandse vrouw. Maar ik wens me alleen te verbinden aan een Europese topclub die behoorlijk in het Europa-Cupvoetbal kan meedraaien" Commentaar van een smalende Wil lem van Hanegem: „Een Europese top club? Als Ernst Happel inderdaad zo'n club wil hebben, dan moet hij nu zeker niet bij Feyenoord zijn"... JOOP VAN DEN BERG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11