Spookachtige duinbrand in mistig 'Oranjezon' Veel Zeeuwse plaatsen in ban van carnaval Burgemeester Gent slaat paal nieuw graanoverslagbedrijf Zeeuwse vissers ongerust over ontwikkeling garnalenprijzen Breskense vissers zijn niet voor een 'uitkoopfonds9 „Moed hebben om ir de recreatie een grens te trekken" BRANDWEER BESTREED VUUR IN TWEEËNEENHALF UUR ALMANAK Drie gewonden aan boord van sleoer VERGADERING 'ONS BELANG' BRESKENS Loos alarm bij Middelburgse bank 'BOVINCIXKI ZEEUWSE COUEXHT MAANDAG 1 MAART 1973 OORZAAK IS VERMOEDELIJK 'KINDERWERK' OOSTKAPELLE Dc brandweerkorp sen, van Oostkapelle, Domburg en Mid delburg hebben zaterdag aan bet eind van de middag In vrij dichte mist een forse, door onbekende oorzaak ontsta ne duinbrand In het waterwingebied "Oranjezon" bestreden. Dc brand, die door do juist opgekomen mist een spookachtig tafereel vormde, woedde In een vrijwel uitsluitend met helm- eras begroeid duintrebied onderdeel van het waterwingebied van de ge meente Middelburg en richtte daar- door geen noemenswaardige schade aan. Over een oppervlakte van onge veer zes a zeven hectare werd het helmgras 'schoongebrand'. wat alleen maar een positief effect op de groei van het gras heeft. Mede omdat in het gebied een duin gebied aan de zeezijde, op ongeveer een halve kilometer van de "Eendekooi" verschillende vuurhaarden werden ont dekt, wordt, aangenomen dat de brand is aangestoken. Daarbij wordt in eer ste instantie, ook door de rijkspolitie, gedacht aan "kinderwerk". Er was voor de pcflitie geen enkel aanknopingspunt, dat tot aanhouding van een dader of daders zou kunnen leiden. Het gebied is uitsluitend op kaartvertoon voor het publiek toegankelijk. De brand die in tweeëneenhalf uur met, water, schopnen en vuurzwepen Icon worden bedwongen werd ont dekt door de voorman-terrein writer P, Louwerse, die uit voorgevoel juist par bro.nmer een extra controle door het terrein uitvoerde, daartoe gedreven door, naar hij zei, de 'crocusva knnt.ie' van de scholen, het goede weer cn de droogte. Branddeur In de mist werd hij een brandgeur ge waar en keerde toen rechtsomkeert om vervolgens even na half vijf bij het midgetgolfcentrum van A. Rotte alarm te Slaan. Daarop rukten de brandweerkorpsen van Oostkapelle Domburg elk met één wagen uit. Het. afgelegen duingebied bleek voor de brandweerauto's vrij moeilijk toegan kelijk. De Oostkapelse brandweercom mandant J. Jobse concludeerde na af loop dan ook dat het noodzakelijk is e verbreden en kon- Bruinisse verleent RPCZ subsidie BRUINESSE De gemeente Bruinisse gaat aan de Stichting Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland de subsidie over 1975 uitkeren alsmede de helft van het voor 1976 geraamde subsidiebe drag- Voor 1975 komt dat neer op 11,20 per leerling is 4-110.40 en voor 1976 op 12,70 per leerling is 2413. Dat werd besloten op de don derdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad. Men loopt hier mee vooruit op het uit te brengen ad vies van een speciaal door de vereni ging van b. en w. van Schouwen-Dul- veland ingestelde commissie, die de problemen rond de structuur van het RPCZ gaat onderzoeken. De actie Ierse Kinderen' te Zierikzee zal worden gesteud met 0,10 per in woner in het eventueel nadelig saldo. Datzelfde bedrag krijgt de stichting CJV-kamp Zierikzee als startsubsidie voor het bouwen van een kamp met houten slaapverblijven in Renesse De vereniging Het Groene Kruis Schou- wen-Duitveland' wordt gesubsidieerd met 75 procent van de in dat jaar in de gemeente Bruinisse opgebrachte contributie. De stichting Beeldende Kunst Zeeland kreeg geen gehoor op het subsidieverzoek van 7 per 100 inwoners. Twee cent per inwoner wordt als jaarlijkse subsidie uitgekeerd aan de Stichting Dienst Sociaal Peda gogische Zorg in Zeeland. Het verzoek van het comitéTaptoe Bru' om een garantie-subsidie van 1000 werd inge willigd. Voor subsidiëring van de "Pas 65' ter gelegenheid van deze in 1976 te organiseren taptoe zag men geen mogelijkheid. Het gemeentebestuur zal echter proberen hier toch een oplos sing voor te vinden. Verder werd besloten lid te worden van de Vereniging Dorp, Stad en Land te Rotterdam. In Zeeland minder woningbouw dan jaar geleden VLISSINGEN De woningbouw in januari van dit jaar was in Zeeland iets lager dan in januari 1975. In de afgelopen maand januari startte de boua van 250 woningen (7 procent minder dan een jaar eerder). Het aantal voltooide woningen bedroeg 219 (4 procent minder dan in januari 1975) en het aantal in uitvoering zijn de woningen bedroeg 2970 (2 procent minder dan een jaar eerder)- leeuwse Bon Année Een groot bedrijf in het Zeeuwse heeft in december van het afgelo pen jaar kaarten verzonden, waar in een gelukkig kerstfeest en een voorspoedig nieuwjaar werd ge wenst. Die kaarten gingen naar relaties en omwonenden van het bedrijf. Bij één van die omwonenden le verde de in het Frans gestelde tekst enige vragen op- Toch vond hij het een sympathiek gebaar. Hij besloot dan ook een kaartje terug te sturen. Bij het bedrijf werd het. kaartje ontvangen. Hel was gericht ter attentie van de heer Bon Année. digde aan daarover contact te zullen opnemen met de gemeente Middelburg. Met verbreding kan niet alleen bescha diging van de brandweerauto's worden voorkomen, maar kunnen deze paden tevens bster als 'brandsleuven' func tioneren, aldus de heer Jobse. De mist belemmerde do brandweer lieden het zicht; op de locatie en de omvang van de brand. Ook werden de blussingswerkzaamheden bemoeilijkt. Daardoor kon het voorkomen dat ach ter de rug van de brandweerlieden het vuur onvermoed weer oplaaide De Oostkapeflse brandweer rukte uit met de enkele weken geleden ingebruik genomen nieuwe brandweerauto, die sinds jongstleden woensdag is uitge rust met een mobilofoon-installatie. Daarvan werd toen men ondanks de mist de ernst van het vuur kon stellen volop geprofiteerd om Middelburgse brandweer snel ter INSPECTEUR GELIJNS: 'IEDERE OPVOEDER INDOCTRINEERT' MIDDELBURG Volgens de in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, de heer J. Gelijns, maakt Iedere op voeder zich in feite schuldig aan indoctrinatie. Ilij zei dit vrijdag middag in St.-Laurens bij de ope ning van een vernieuwde lagere school. De heer Gelijns plaatste deze op merking tegen de achtergrond van de herhaalde bewering dat de hui dige PvdA-minister van onderwijs Van Kemenade, zich schuldig maakt aan indoctrinatie- De on- derwijsinspecteur noemde deze verwijten onjuist en ook onte recht. Nadat hij had opgemerkt de be schuldigingen over indoctrinatie ook zo jammer te vinden omdat de minister een uiterst kundig man zou zijn .zei hij: „Ik geloof dat iedere opvoeder indoctri neert. Niet met z'n woord maar met z'n zijn. Dat is toch te be grijpen. Je verschijning, je taal, je voorbeelden, dat indoctrineert". Uit eigen ervaringen had de heer Gelijns de overtuiging dat de ma nier waarop een leerkracht de zaak brengt de indrukken van de leerling bepalen. Met een woord van Seneca zei hij: „Lang is de weg door lessen. Kort en doeltref fend door voorheelden". siateniie te kunnen oproepen, al waren er nog wat problemen met het zoeken van de frequentie. De installatie is in de nieuwe wagen ingebouwd in het ka der van het regionale verbdndingsnet voor de brandweer op Walcheren. Re gionaal brandweercommandant ing. J. M. W. Beenhakker toonde zich zeer te vreden over het resultaat van de on- verwache proef met dit nieuwe ver- bindingsmaiterieel. De Middelburgse brandweer rukte met, twee wagens uit, zodat men uiteindelijk met de wa gens van Domburg en Oostkapelle kon beschikken over vier tankwagens. Onoverzichtelijk In totaal was naar schatting een veertigtal brandweerlieden in touw. De situatie tijdens en kort na de blussing was door de mist zo onoverzichtelijk dat men onmogelijk de omvang van de brand kon vaststellen en men alleen maar het vermoeden kon uitspreken dat het om 'een flinke lap' ging. In de loop van zondag werden schattingen genoemd tussen de tien en twintig hectare. De Oostkapelse brandweer commandant Jobse kwam zondagmid dag bij een inspectie tot de conclusie dat het om zes a zeven hectare gaat. Het personeel van het waterwingebied zal vandaag maandag de oj vlakte nog opmeten. Overigens heeft enkele jaren geleden in hetzelfde gebied, op 3 april 1974, eveneens een brand gewoed, die toen over een oppervlakte van tien hectare echter ook bomen een prooi van de vlammen maakte. VLISSINGEN Drie opvarenden van een Amerikaanse sleepboot zijn vrij dagavond gewond geraakt, toen hun schip als gevolg van een vastgelopen roer tegen de sleep smakte. De sleepboot, één van de twee die een ponton met een pile-jacket afkomstig van de NAPM versleepten, was vrijdag middag uit de Sloehaven te Vlissingen vertrokken- Ter hoogte van Zeebrugge trad het euvel van het roer op- De sleepboot draaide aan de kabel naar de ponton met de pile-jacket toe. Hier bij maakte het schip een grote slagzij. Met een grote klap smakte de sleep boot tegen de ponton. Hierbij vielen drie gewonden. Die zijn van boord ge haald en in een ziekenhuis te Oostende opgenomen. Na het ongeval is de sleep naar Vlissingen teruggekeerd. CENT GREEN TERMINAL' IN HOOFDZAAK NEDERLANDSE BEHEERDERS (Van onze correspondent) GENT Burgemeester G. van Daele van de Belgische stad Gent heeft vrijdag de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuw graanover slagbedrijf in de Gentse kanaalzone. 'Gent Green Terminal', gelegen het nog te graven verlengstuk van lieffc Rodenhuizedok, zal volgens de direc tie, werkgelegenheid scheppen voor 85 man. Volgens een prognose van de bedrijfs leiding zullen de neveribedrijven aan gelokt door "Gent Terminal' nog eens zon 250 mensen arbeid verschaffen. Waarom Gent als vestigingsplaats voor het naar de capaciteit vrij indruk wekkende graanbedrijf werd geko zen, legde de heer J- van Vessem, beheerder van "Gent Terminal' vrijdag uit tijdens een plechtigheid op een Flandriaboot: „De ligging van Gents breedste haven in het consumptiege- bied van de Belgische veevoeders en melkindustrieën. Gent is beter gesitu eerd voor de invoer van Franse gra nen dan Antwerpen, Terneuzen en Rotterdam, omwille van de lage trans portkosten vanuit het produktie- naar het consumpbiegebied. Gent grenst als het ware aan de graanzol der van Europa en anderzijds in een gebied waar een tekort aan graan Volgens de directie heeft de keuze van de vestiging niets te maken met het feit dat he Rodenhuizedok ooit eens de monding van het 125.000 tons kanaal moet worden wanneer de wens dromen van de stad Gent in vervulling gaan. 'Gent Terminal' zal goed renda bel zijn, ook al komt het niet""" kanaal er nooit", zei een directielid. Het graanbedrijf heeft stokkagecapa- citeit van 60.000 ton en zal elke vorm van overslag kunnen toepassen op een nagenoeg volledige automatische wij ze. Zo zullen zes tot negen treinen per dag (9500) kunnen worden gelost of 800 ton graan per uur uit lichters en uit kustvaarders. Voor het overslaan van zeeschepen tot 60.000 zijn speciale pneumatische losportieken aanwezig met een capaciteit van 1400 ton per uur. De verlading per vrachtwagen wordt voorzien op 150 per dag. Vol gens de vooruitzichten zal het bedrijf operationeel worden in augstus 1977, maar er werd gezegd dat die streefda tum zal afhangen van het gereedko men van de achttien meter kade muur. Aanbesteding Tijdens zijn dankwoord aan de hoofdzaak Nederlandse beheerders van 'Gent Green Terminal' heeft bur gemeester Van den Daele bekend ge maakt, dat de Gentse havendiensten van het ministerie van openbare wer ken toestemming hebben verkregen om de aanleg van een kademuur van achttien meter diepte in aanbesteding te geven. Deze kademuur zal rondom het Rodenhuizedok worden aangelegd, zodra dat t dok tot 950 zal zijn ver lengd. De graafwerken zijn momenteel bezig. In de optiek van de Gentse ha vendiensten moet t Rodenhuizedok de aanloop vormen voor *n nieuw van 100.000 ton. Autodiefstal in Axel en Sluiskil SLUISKIL/AXEL oonstateerde de dienstdoende huisarts H. G. van Haelst in Sluiskil dat r.ljn voor de deur geparkeerde auto was ge stolen. Omdat de keutel in het con tact, stak. kon de dader moeiteloos wegrijden. In de loop van zondag heeft de Terneuzense politie de auto terug gevonden in de Tweede Kortestraat in de Scheldestad. De auto was niet be schadigd. wel waren de semafoon en een cassette-recorder gestolen. Vrijdagnacht werd er een personen auto in Axel gestolen, die later onbe schadigd op de hoek van de Castpol- derlaan-Michiel de Ruytersingel is te ruggevonden door de Terneuzense po litie. Drie schapen bij aanrijding te Zierikzee gedood ZIERIKZEE Op de Lange Blokweg te Zierikzee is zaterdagavond de auto mobilist L. F. uit Dreischor bij dikke mist met zijn auto op een groep van zes schapen ingereden. Drie schapen werden daarbij gedood. De aut.o van F. is aan de voorzijde be schadigd. De schapen zijn naar het ncodsl ach thuis te Zierikzee overge bracht. De eigenaren van de schapen, A. V. uit Ouwerkerk en C. H. K. uit Zonnemaire zijn tegen dergelijke voor vallen verzekerd. VEDEGA SCHRIJFT SOMBERE BRIEF AAN PRODUKTSCHAP BRESKENS In Zeeuwse visserij- leringen is grote ongerustheid ontstaan over de ontwikkeb'ng op de Europese garnalenmarkt. Die ongerustheid vindt vooral z'n oorsprong in liet Teil dal een aantal Westeuroi>ese landen zich niets aantrekt van de onlangs ver hoogde minimumprijs voor garna len f 2.32 por kilo). 'De vrije markten in Duitsland en België drukken de ge middelde prijs in Nederland dan ook ernstig', zei voorzitter J. de Bliek de Breskense visserijvereniging 'Ons Belang' zaterdag. Zijn sombere opmerkingen werden nog eens onderstreept door een zaterdag voorgelezen brief van de Vereniging ter Bevordering van de Garnalenhandel aan het Produktschap voor Vis en Vis- produkten. Een conclusie daaruit: "Bel gië en Duitsland zullen ons in Frank rijk uit de markt prijzen'. De heer De Bliek herinnerde eraan dat de kleine kotters het als gevolg van de quotering toch al veel moeilijker heb ben gekregen: "Men is uitsluitend aan gewezen op de garnalenvisserij en bier- mee veel kwetsbaarder geworden'. Een effectief markt- en structuurbeleid is volgens hem een EEG-taak en in dat kader past een Europese handhaving van de minimumprijs. Hij was overi gens ingenomen met de afscherming van de garnalenvisserij door het conse quent doorvoeren van een vergunnin genstelsel en het stellen van een greens van 300 pk per schip naar boven. Die maatregelen achtte hij temeer dringend noodzakelijk omdat een prijsverhoging er voorlopig niet inzit, terwijl de kos ten blijven stijgen. Het grote probleem van de gairnalenprijs is volgens hem 'ADVERTENTIE) 'tbeuuurti ook tijdens carnaval Slot van pagina 1 voldoende doordachte maatregelen neemt, waarvan het effect ook niet toereikend is. In dat licht zag hij ook de weigering om mee te werken aan de quoteringsmaatregelen: "De moder ne en derhalve over het algemeen nog zwaar belaste vloot kan op basis van de huidige saneringsregeling eenvou digweg niet saneren zonder dat de schipper-eigenaar. die in het algemeen alles wat hij bezit als zekerheid heeft gesteld voor de financiering van zijn bedrijf, berooid en wellicht nog fail liet op de koop toe, achterblijft'. De overheid is volgens de heer De Bliek te lang blind geweest voor deze reali teit, al meende hij dat nu het inzicht aan het doorbreken is dat er andere wegen moeten worden gekozen. ..Het principe van de vrije zee is verloren gegaan en komt nooit meer. Het be drijfsleven zal hiermee moeten leven, maar de overheid moet beseffen dat hiermee een zware verantwoordelijk heid op haar schouders is komen te rusten. Deze dient zij te aanvaarden en niet terug te geven aan het be- Breshens De problemen in de visserij srijn vol gens hem ook Breskens niet voorbij gegaan: de vloot daar nam in 1975 af met vier eenheden en die tendens zet zich dit jaar voort. ,XMe voortzetting bergt geweldige gevaren ln zich. Visse rij kan zich slechts handhaven binnen een gemeenschap. Dit geldt niet alleen voor de uitoefening van de visserij, maar ook voor de aanwezigheid van voldoende afzet-, adequate toeleve ringsbedrijven, goed geoutilleerd vis- mijnbedrijf en voldoende aanbod van visserij-personeel", zei de heer De Bliek. Met: „Er is wel degelijk toe komst in de visserij", sloot hij echter zijn toespraak optimistisch af. „Ge zien de constructieve discussie waarin de visserij zich thans ook op Euro pees niveau bevindt kan men toch concluderen dat de situatie zeker langere termijn er gezonder komt uit te zien". VLISSINGEN Zaterdag carnaval ook in Zeeland met op tochten in tal van plaatsen offici eel van start gegaan. Zoals gebrui kelijk gaven in de plaatsen, waar het carnaval vier dagen lang het openbare leven beheerst, de burge meesters symbolisch hun bevoegd heden over aan de prinsen carna val, die bijgestaan door de raden van elf. tot dinsdagavond twaalf uur druk in de weer te zijn. Voor wat Zeeland betreft wordt carnaval het uitbundigst en het massaalst gevierd in plaatsen als Hulst, Sint Jansteen. Sas van Gent en niet te vergeten het Zuidbeve- landse 's-Heerenhoek, waar zater dag de auto's van de carnavals vierders vanwege de enorme druk te tot kilometers buiten de be bouwde kom stonden geparkeerd. Overigens blijft de viering van carnaval steeds minder tot de van ouds bekende plaatsen beperktIn steden en dorpen waar tot voor enkele jaren weinig of niets te merken was van carnavaleske jees- lelijkheden is hel 'alaaf' met het daarbij behorende gebaar niet van de lucht. een afzetprob'.eem. "Wij willen dit met klem onder de aandacht van de over heid brengen', aldus de heer De Bliek. In de brief aan het produktschap be klaagt. de Vedega zich behalve over het niet naleven van Europese afspraken ook over de totstandkoming van de minimumprijs. De norm die men daar bij hanteert, zou niet langer houdbaar zijn. Er ontstaat, hiermee voor de gar nalenprijzen een enorme stuwkracht naar boven, waarbij het bij goede vang sten lonend wordt, om te vissen tegen opvangprljzen voor doordraaien'. De chaos is daarmee volgens de Vedega compleet: er komt een slechtere kwa liteit garnaal op de markt tegen een hogere prijs en de Duitse garnalen visserij en -handel krijgt een ideale kans 'op onze afzetmarkten'. De garnalenpelmachine. waarmee al jaren wordt geëxperimenteerd, zal per 1 april in bedrijf komen in Brouwers haven. Een tweede machine hiitn Se.c"aerwm> «"ffi Zevibel-best.uur.slid M. Siereveid «w dit zaterdag de Breskense De garnalenvissers zitten machine om de i (dat nu noz nv»-. wachten op van het pellen (dat nu nog overal de hand gebeurt) te drukken MjarT heer Siereveid waarschuwde wera. een te groot, optimisme. De epw? mogelijkheden van de pelmachine^ volgens hem beperkt,: als ze te L of te nat, te klein of te grK* zullen de handpelsters er weer aan. pas moeten komen. Een grote heid in 1975 doorgedraaide zou niet geschikt zijn geweest vry»7 machine en hadden daarmee dm niet gered kunnen worden. Die hL' tekeningen stemden de vergjda^ BURGEMEESTER P. W/SSE VOOR HEIDEMIJ. J. P. DE REGT: 'GELUKKIG GEEN SPECTACULAIRE GROEI 1EER' VLISSINGEN „We hebben de re creatie gewild. Maar we moeten letten op het verzadigingspunt, al is moeilijk dat precies aan te geven, het woonklimaat goed houden en oppas sen voor dorps- en landschapsontluis tering. Laat het landelijk gebied blij ven met als prettig bijverschijnsel de recreatie, die je echter wel moet trachten in de liand te houden-" Dat betoogde burgemeester P. Wisse van Wissenkerke vrijdagmiddag in een in leiding over toerisme en recreatie in Zeeland, voor dc afdeling Zeeland van de Heidemij. In Britannia te Vlissin gen. Zijn opvatting vond het kleine aantal bezoekers ook terug bij f tweede inleider, VW-directeur J. de Regt: „Gelukkig," zei hij, „dat de spectaculaire groei van de recreatie niet meer aanwezig is. Je zou je toeristisch produkt gaan verbruiken en een soort roofbouw op het gebied plegen. We moeten vaststellen hoever we nog kunnen gaan met bljvoorbeeJd de kampeerterreinen en de opnameca paciteit. We moeten de kwaliteit be waken vanwege, de concurrentieposi tie, oppassen voor milieu-bederf, maar het toerisme niet zonder meer bevriezen. Selectief, heel bewust groei en, met ordenen in het hoofdseizoen en de zeilen bijzetten voor voor- en De heer De Regt ging nog nader in op de economische betekenis van de re creatie voor Zeeland aan de hand van het Tideman-rapport en op de organi satie van het WV-wezen. Burgemees ter Wisse stond in zijn inleiding stü bij een aantal problemen, die de re creatie in gemeentelijk verband met zich brengt. Hij noemde daarbij de financiële problematiek, de beheersing MIDDELBURG De Middelburgse po litie is zaterdagmorgen omstreeks elf uur geruisloos in actie gekomen na een alarmsignaal vanuit het gebouw van dc AMRO-bank aan de Middel burgse Marlet. Direct na de melding werden zo onopvallend mogelijk enke le agenten rond het gebouw gepos teerd. Al snel bleek bij een onderzoek door de recherche dat het loos alarm was. Dit bleek te zijn veroorzaakt door werkzaamheden van elektriciens in het gebouw, waarbij de stroom was uitge vallen. Daardoor was de automatische alarmbeveiliging ln werking getreden. BEVESTIGING VONNIS TEGEN INWONER VAN SAS VAN GENT GEEIST DEN HAAG Het was een ingewik kelde kwestie. waarin een 42-jarige inwoner van Sas van Gent. J. P. J. betrokken werd. Vlakbij zijn woning ontstonden moeilijkheden, waarin een kennis van P. een rol speelde- Het draaide er op uit, dat de politie P. wilde arresteren, maar hij verzette zich daartegen. De politierechter te Middelburg veroordeelde hem tot een geldboete van 256 gulden, van welk vonnis verdachte in hoger beroep kwam bij het Haagse gerechtshof. Verdachte betoogde, dat bij de moei lijkheden iemand betrokken was, die vooral onder invloed van drank erg lastig kan zijn. Hij kan echter goed opschieten met die fors gebouwde jongeman en wilde hem daarom mee naar huis nemen. Toen de politie verscheen, werd verdachte die zich in de oploop van mensen bevond, bevo len mee te gaan en werd daartoe beetgepakt, Daar verzette verdachte zich tegen. Er was ook nog een hond, die een politieman beet. .Daardoor werden de agenten prikkelbaar", aldus verdachte. Verdachte had beslist niet de opzet zich te verzetten ook al dat zo kunnen worden uitgelegd. Maar de procureur-generaal was van oor deel, dat. verdachte onverstandig had gehandeld en daarom terecht was ver oordeeld. Van het vonnis werd de bevestiging geëist. Maar de verdediger was het daar niet mee eens en concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. Daarmee kon de procureur-generaal zich niet vereni gen. Op verzoek van de verdediger, besloot het gerechtshof de zaak te verwijzen naar de rechter-commissa- ris, om nader nog getuigen te horen en voor een volledig onderzoek naar de gang van zaken. van de waterkwaliteit via de noodasv van waterzuivering, het veel grot* onderhoud van de wegen door int» sief gebruik, „het rijk zal Zeeland toch een hogere bijdrage moeten gi ven," vond hij en de sterke druk or, de bestaande woningen in de kert* tegen hoge bedragen in de recreaties sfeer te kopen, waartegen ge'nnikj verordeningen als mogelijkheid .De kernen moeten leefcaar bi ven." Voorzatter ir. A. E. Bruining vera; komde aan het begin van de huisic delijke vergadering de bezoekers. To", bestuurslid van de Heidemij afdehrg Zeeland werd de heer H. van Gorsi herkozen. Over 1975 heeft de afdefee een batig saldo van ongeveer 10JX& Als suggestie voor de afdelmgsêa;-. sie werd een trip naar het opsolucia museum in Volkrijk geopperd. Watersport in Zeeland in 1975 toename 28 procent VLISSINGEN - Vorig Jaar is het watersporttoerlsme in Zeebod met achtentwintig procent f» gToetd- De lieer J- P. de Rtk directeur van de Zeeuwse m deelde dat vrijdagmiddag m« tij dens een inleiding voor de afda ling Zeeland van de Heidema, Uit enkele globale indicaties uit de watersportstatistiek 1975 blijkt voorts, dat de aanleg in de Zeeuwse havens met 15 procent is gestegen, en het aantal over nachtingen in de havens met 6 procent, tot een totaal van onge veer 600.000. GERECHTSHOF EIST TWEE WEKEN CEL EN 2 JAAR ONTZEGGING TEGEN MIDDELBURGER DEN HAAG De procureur generaal bij het Haagse gerechtshof was vsn oordeel, dat de chauffeur H. van H. uit Middelburg er bij de politierechter in Middelburg te goed was afgeko men. Deze had verdachte veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf an negen maanden intrekking van het rijbewijs, wegens het onder invloed van drank verkerend, een auto bestn ren. Van dat vonnis kwam de chauf feur in hoger beroep, maar dat pakte slechter uit. De eis luidde nu tw« weken gevangenisstraf, maar tover, dien twee jaar intrekking van bet rijbewijs. „Het was een gevaarlijke situatie", zo constateerde de proc. ge neraal. Verdachte reed over as Zee- londbrug en deed dat zodanig, da: andere bestuurders van voertuigen fc moeilijkheden kwamen. Vertisc&e had evenwel ontkend, dat hij de to stuurder van de auto was gewees: „En nu laat hij na om dat hier komen vertellen", aldus de proc. ged raai, want verdachte liet veretefc gat De rapporten over verdachte Eef» nogal te wensen over en daarin zag de proc. generaal aanleiding tot «taf verzwaring. De verdediger was we- aanwezig, maar bij aanwezigheid van verdachte, kon hij niet het woori voeren. Arrest op 11 maart. LAGERE TEMPERATUREN Wisselend bewolkt en plaatselijk een bul. Matige, aan de kust krachtige noordwestelijke wind. Maximumtem peraturen van 7 gTaden vlak aan_ we tot omstreeks 10 graden plaatselijk in het binnenland. Overwegend droog met opklaringen Vooral in het binnenland lagere tempo raturen- Weersvooruitzichten in cijfers geen:» deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 1 tot r. min. temp-: omstreeks 2 graden; max- temp.: omstreeks 7 graden: kans op een droge perioden van minstens 12 uur: 95 procent: kans op een gehea droog etmaal: 80 procent- Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 7; min. temp.: omstreeks 1 graad; msx temp.: omstreeks 7 graden; kans op een droge periode van minstens 1- uur 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. NB: Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 graden en voor woensdag een marge van i F» den rond de opgegeven waarden,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2