pfrommer hoopt op geladen Hans van Helden en ontketende Piet Kleine sss**4 m Van Helden start na Noorse concurrenten op 5000 meter STORMVOGELZWEMMERS EINDIGDEN OP VOORTREFFELIJKE 5E PLAATS EXPLOSIEVE RIJSTIJL SLOOPTE NOORSE SCHAATSERS usstadion TMIALF Dit seizoen stelden de Russen nog meest teleur RIILFISkf tom okker Kees Bal 3e OVEZANDE HULDIGDE NEDERLANDS BILJARTKAMPIOEN BEN VERMEULEN Laver verloor Belgisch elftal naar China ZATERP*S 28 FEBRUARI 1976 «fBRENVEEN - Het contrast kan niet schriller. Waren er vorig jaar bij het oese kampioenschap in Heerenveen 13.000 toeschouwers, nu hij het we- ^dkarnpl°enschap za' het aanta' biina verdrievoudigd zijn. De gouden tijden T Ard en Keessie' zijn teruggekeerd. Dank zij de successen in Innsbruck en f\schien ook wel dank zij de weelde van een echte winter. En het optimisme 'Hans en Piet' is niet minder. Bislet moet gewroken worden, is de alge- Unie redenering en waar zouden de Nederlanders dat beter kunnen doen dan in gnrenveen n»entourage is er in ieder geval geschikt voor. Alle zestien rijders, die op de tien wLueter voor het Europese kampioenschap in Oslo uitkwamen, komen ook in fc-dgnd aan de start. Ook vier Olympische kampioenen zijn aanwezig: Muller meter), storholt (1500 meter). Stensen (5000 meter) en Kleine (10.000 meter). r«n sprintkampioen Koelikov ontbreekt Van de zestien sterksten van vorig zijn titelhouder Kuipers en Claeson - beiden gestopt - Anderson - nu r amirov en Derksen afgevallen, ft doorstroming van de jeugd is eën ■19 de meest positieve facetten van int titelstrijd. De nummers één en lire van de wereldkampioenschap pro jeugd, Joeng Ha Lee (Kor) en Hei- te IVS) verschijnen aan de start. Dat' isHeerenvcen slechts 11 rijders uit zes [lei-Europese landen meedoen, toont ud dat de schaatssport ondanks de orcessen van de Verenigde Staten in Innsbruck en eerdere opvallende pres ides van de Japanners buiten Neder- Imd, Scandinavië en de Sowjet-Unie nauwelijks leeft. Zoals zo vaak wordt nek het toernooi in Heerenveen weer rrn Europees onderonsje. En daarbij Ufjft bet natuurlijk de vraag of Ne derland dc titel, die Kuipers vorig ;ur behaalde, moet afstaan. Want iuast het inmiddels bekende Noorse kwartet Stensen. Storholt. Stensjem- url en Sjoebrend, liggen ook de Rus- Kondakov, Ivanov en Varlamov tf de loer. Toch hebben tot nu toe dit seizoen oei name de Russen teleurgesteld. En hier ug het helemaal niet naar uit wn een maand of vier geleden de in- Kmationale toprijders na hun zo- nerse arbeid weer het ijs opstapten.- lilde gebruikelijke prognoses kwam m voorspelling heel duidelijk naar toren: de Russen zouden het eindelijk helemaal gaan maken. Leen Pfrom mer, de Nederlandse bondscoach, die op dat moment niet kon weten wat tem nog allemaal boven het hoofd hing, profeteerde: „De Russen gaan harde klappen uitdelen. Daarvan ben ik overtuigd". Misrekening Door de ver doorgevoerde weten- «happelijke benadering van de «hiatssport in de Sowjet-Unie zou te de Westelijke schaatsnaties moe- in illaken, zo was Pfrommers stel lig overtuiging. Dat echter, zo is tot on Iw gebleken, was de eerste misre kening van een seizoen waarin pro beersels en foutieve taxaties de over hand hebben gekregen. De verwachte doorbraak, laat staan overheersing, van de Russische all-rounders is im mers uitgebleven, terwijl de sprinters en de dames hun faam continueerden. Alleen Kondakov (olympisch zilver op de 1500 meter) en Varlamov. de stayer, hebben zich op hel internatio nale niveau kunnen handhaven, hoe wel beiden de veelzijdigheid missen om in de grote toernooien als kans hebber te gelden. Het is duidelijk dat de Russen tegen de verwachting in nog niet achter de succesformule zijn waarmee ze de Noors-Nederlandse suprematie in het herenschaatsen aan het wankelen kunnen brengen Over hun werkwijze, laten de Russische technische leiders nooit iets los. maar uit de summiere communicatie tussen enkele Neder landse rijders en hun collega's uit Rus land is wel gebleken dat aan de zoge naamde wetenschappelijke basis van het Russische schaatsen niet al te zwaar getild moet worden. De stoere stofzuiger uit Denemarken ROTTERDAM - Wojtek Fibak is bij WCT pas een eerstejaars kracht. Tom Okker is een van de topfiguren sinds de oprichting. Fibak verloor in de kwartfinales met 1-6 4-6 van Okker. geen enkele reden dus voor opwindig of verbazing. Bob Lutz is zaterdag halve-finale tegenstander van Tom Okker na een formidabele overwinning op Jan Ko- des. De Tsjech, de enige geplaatste speler, die de halve finales niet haalde, werd in een uur uitgeschakeld. 4-6 en Dag Fornaess In Noorwegen liggen de zaken een stuk duidelijker. De aanstelling van de 58-jarige Jon Tenmann tot bondscoach stond in feite bij voorbaat garant voor een andere aanpak. Er hoefde slechts te worden teruggedacht aan Dag For naess. die zich zeven jaar geleden on derwierp aan wat wel de Tenmann- methode wordt genoemd: een bikkel harde training die gericht is op succes op korte termijn. De impopulaire Noor bereikte in derdaad bliksemsnel de top, maar zijn carrière was een even onstuimig als kort leven beschoren. Tenmann stak echter de hand in eigen boezem toen Fornaess, van wie hij toen de club- trainer was, op een gegeven ogenblik volkomen overtraind op de achter grond raakte. Drie seizoenen heeft Fornaess het volgehouden. De huidige Noorse gene ratie lijkt in zijn voetspoor te zullen treden Maar wellicht wordt het roer omgegooid nu Tenmann heeft aange kondigd datalij het bij dit ene seizoen wil laten. Bovendien hebben de win terspelen in Innsbruck de Noren aan het denken gezet ondanks twee gou den medailles (Stensen en Storholti. De rest van de ploeg beantwoordde immers niet aan de verwachtingen die na de verpletterende overmacht bij de Europese kampioenschappen in Oslo zeer hoog gespannen waren. Explosief Hans van Helden heeft een afkeer van drukke autowegen Toen hij tijdens de Olympische Spelen in Innsbruck in gesprek kwam met minister Van Doom iCRMi vroeg de vlot tutoyerende Van Helden: „Je hebt toch toevallig ook niet iets te maken met verkeer. Zorg dan dat er in Friesland niet van die vierbaansautowegen komen". Van Doom moest hem teleurstel len: verkeer en waterstaat heeft hij niet in zijn portefeuille. Van Helden zelf geeft wel het voor beeld: als hij niet op zxjn schaat sen staat, begeeft hij zich per fiets door zijn woonplaats Heerenveen, zoals ook gisteren. Weliswaar werden sommige Noren door de sterk wisselende omstandig heden gedupeerd. Hans van Helden had evenmin het fortuin aan zijn zijde en maakte wel een ijzersterke indruk. De constatering dat Tenmann tijdens de aanloop naar het seizoen te veel van zyn rijders heeft gevergd, ligt daarom voor de hand. De rij-stijl die hij de Noorse ras- paardjes opdrong (een hoog bewe- gingsritme en een explosieve afzet) blijkt energievretend te zijn geweest. Uit Tenmanns oorspronkelijke selec tie. die uit tien man bestond, is in de loop van deze winter de een na de an der weggevallen, doordat de kracht op den duur begon te slinken. De verering van de Noorse methode, die zelfs als een revolutionaire ontwik keling in de schaatssport werd afge schilderd, en nu tal van vraagtekens oproept, is een andere misrekening in deze turbulente winter. De kritiek die ten tijde van de Noorse overmacht over Leen Pfrommer werd uitgestort - hij zou zijn ingedut en dp ontwikkelin gen niet in de gaten hebben gehouden - kan eveneens onder de noemer ..mis kleunen" worden gerangschikt. meest opzienbarende in dit seizoen - de grenzen van het prestatievermogen zijn voortdurend verschoven. Toptij den bleken een prikkelende uitwerking te hebben. De Noren waren de eersten die de bakens verzetten. In Davos plaatsten de Nederlanders een verbluf fende tegenzet, waarna de olympische 1500 en 10.000 meter nog weer van be ter gehalte waren. De overtreffende trap, het verbete ren van eikaars ..supertijden", is terug in de schaatssport en daaraan heeft het vier jaar lang ontbroken. Dit sei zoen doken al zeven rijders onder de scherpe twee-minutengrens op de 1500 meter, en op de 10 km werd zes keer een tijd onder de 15 minuten geregi streerd. Het zijn onmiskenbare bewij zen dat de schaatssport door het dal heen is. GOETEBORG - Björn Borg heeft vrij dag in Goeteborg voor eigen publiek gewonnen van de Australiër Rod Laver in een wedstrijd om 130.000 gulden. Op vallend gemakkelijk versloeg de jonge Zweed de veelvoudig Wimbledonwin- naar met 6-4. 6-2 en 7-5. MIDDELBURG OEFENT TEGEN KL0ETINGE MIDDELBURG - In verband met het inhaalprogramma op zaterdag en de vrije carnavalszondag spelen zater dagmiddag in Kloetinge de zaterdag derdeklasser van die naam en Middel burg tegen elkaar. De wedstrijd begint om 14.30 uur. TORVAJANICA De Belg Ronald de Witte heeft vrijdag de tweede etappe van de Ronde van Sardinië van Avez- zano naar Torvajanlca '169 km) in de eindsprint gewonnen van de Italiaan Caverzasa en de Nederlanders Cccs Bal en Jan Aling. Dit viertal vormde een kopgroep, die aan de finish een voor sprong van zeventien seconden had op het peloton, waarvan Sercu de sprint won. Met deze zege man De Witte ook de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaan Panizza De uiL slag van de tweede étappe is J Ronald de Witte (Beb 169 km m 4 uur 21 m 58 sec. (met 20 sec bonificatie» 2 Amoldo Caversazi Itai z.t. imet 10 sec boni 3 Cees Bal (Nedi z.t "5 sec. bon) 4 Jan Aling (Ned) z.t. 5 Patrick Sercu (Bel) op 17 sec. BRUSSEL - Het nationale Belgische elftal zal als eerste westerse voetbal ploeg naar China gaan. De Belgische bond besloot vnjdag positief te reage ren op een Chinese uitnodiging om twee of drie wedstrijden te komen spe len. Eventueel zouden de Belgen dan 21 juni naar China afreizen. Paniekerig GRONINGEN - Hans van Helden, een van de voornaamste favorieten voor de wereldtitel, is er van over tuigd dat het kunstijs van het Thialf- sladion in Heerenveen zaterdag tegen de avond steeds beter van kwaliteit wordt cn heeft daarom de voorkeur gegeven aan een startplaats in de tweede groep op de 5000 m. Dit bete kent tevens dat hij na zijn grootste concnrrenten het ijs op moet en ook dit heeft een rol gespeeld bij zijn be sluit Zoals bekend had de Nederlandse kampioen tijdens de Olympische Win terspelen In Innsbruck steeds de pech roórzijn rivalen te moeten rijden, waar door hij voor hen een doelwit vormde. Aangezien Piet Kleine, die de tweede keus had, en vervolgens Klaas Vriend dezelfde opvatting hadden als Van Helden, zal de ene plaats die Neder land in de eerste groep heeft, worden bezet door Joop Pasman. De De ven te- naar heeft als enige van de Oranjerij- ders een tegenstander met reputatie, namelijk de Rus Varlamov. Het is bij de grote toernooien een 'aste gewoonte dat de kanshebbers ilch in de eerste groep laten zetten om w veel mogelijk verzekerd te zijn van dezelfde weers- en ijsomstandlgheden. Van Helden heeft met deze traditie febroken na overleg met het perso neel van de kunstijsbaan. Bondscoach Lwn Pfrommer: „Hij heeft donder dagavond uitvoerige inlichtingen in gewonnen bij de mensen die 't ijs verzorgen. Hun ervaring was dat het ijs tegen de avond harder en dus sneller werd door de daling van de tempera tuur. Hij heeft nu zijn zin. omdat Stensen bijna een uur voor hem rijdt". Hoewel Pfrommer donderdag verkon digde dat Van Helden beslist in de eer- groep zou rijden en niets liever wilde dan een duel tegen Stensen. deeft de coach die altijd van mening is dat de rivalen elkaar moeten opzoeken de eerste groep, zijn grootste troef «et op andere gedachten proberen te «engen. „De argumenten van Van Helden - - spectaculaire 5000 meter-ritten, duels tussen Nederlanders en Noren, was bij voorbaat al erg gering en de nogal rommelig verlopen loting in de Heerenveense schouwburg leverde dan ook geen ritindeling op die van groot belang zal zijn. De volgorde speelt bij de 500 m uit- eraard nauwelijks een rol en op de 5000 m komen de kanshebbers na elkaar aan de start. Storholt is de ongeluk kigste geworden want hij moet in het eerste paar een tijd zetten voor de rest. Maar dat is het risico van de eerste groep, waarvoor Hans van Helden en Piet Kleine bedankten. Het resultaat van de vrijdagavond in Heerenveen gehouden loting voor de 500 meter en 5000 meter van de strijd om het wereldkampioenschap schaat- sen voor heren is: 500 meter: le rit: Stenshjemmet (Noo)-Kawahra (Jap): 2e rit: WunderlichKDDR)- Martsjoek (Sov): 3e rit: Kondakov (Sov)-Pasman (Ned); 4e rit: Ivanov (Sov)-Sjoebrend (Noo); 5e rit: Stensen (Noo)-Karlsson (Zwe): 6e rit. Caroll (Vst)-Storholt (Noo); 7e rit: Toniolli (Ita)-Ekstrand (Zwe); 8e rit: Coates (Aus)-Tsjao Wej Tsjang (Chi); 9e rit: Sandler (Zwei-Heiden (Vst): 10e rit: Van Helden (Ned)-Varlamov (Sov): 11e rit: Koeppae(Fin)-Vriend (Ned); 12e rit: Kleine (Ned)-Zawadzki (Pol); 13e rit: Tourne (Fra)-Boucher (Can): 14e rit: Ha Lie Joeng (Kor)-Yamamoto (Jap): 15e rit: Knenbuehl (Zwi)-Tsjoeo Tsjeng Tsjiang (Chi); 16e rit: Eicher (Wdl)- Sandys (Gbr). 5000 Meter: le rit: Storholt-Martsjoek, 2e rit: Kawahara-Kondakov; 3e rit: Stenshjemmet-Sandler; 4e rit Stensen-Wunderlich; 5e rit: Varlamov-Pasman: 6e rit: Caroll- Sjoebrend: 7e rit: Kleine-Heiden; 8e rit: Vriend-Coates; 9e rit: Ekstrand-Tsjao Wej Tsjang: 10e rit: Van Helden- Toniolli; 11e rit: Ivanov-Koeppae; 12e rit: Karlsson-Krienbuehl, 13e rit: Tsjoeo Tsjeng Tsjiang-Yamamoto; 14e rit: Ha Lie Jong-Zawadzki; 15e rit: Sandys-Eicher; 16e rit: Tourne- Boucher. Interessant is in dit opzicht een uit spraak van de bondscoach die in het tumult na de forse nederlaag tegen de Noorse selectie in Dokka een beetje verloren is gegaan. Pfrommer. voor stander van een geleidelijke opbouw, trachtte toen de paniekerige reacties te weerleggen met: „Er wordt een enorme wissel getrokken op het uit houdingsvermogen van de Noorse rij ders. En ik vraag mij af hoe lang zij dat vol kunnen honden". Op deze vraag is intussen gedeelte lijk al een antwoord gekomen, al hoedt Pfrommer zich voor een slotconclusie zolang er nog zoiets als een wereld kampioenschap op het spel staat. Een zelfde eenzijdige krachtsverhouding als bij de Europese kampioenschappen m Oslo is echter hoe dan ook uitgeslo ten. Pfrommer komt met twee ijzer- sterke troeven aan de start: een gela den Hans van Helden en een volledig ontketende Piet Kleine. De bezielde coach zal inwendig vurig hopen dat de vonk nu ook zal overslaan op zijn beide andere rijders. Klaas Vriend en Joop Pasman. Want - en dat is misschien wel het OVEZANDE - Uitbundig heeft Ove- zande gisteravond de 33-jarige biljar ter Ben Vermeulen gehuldigd. In het vorige weekeinde veroverde Vermeu- vond ik zeer begrijpelijk", al- dus Prommer Het komische was echter dat Kleine n mend evenmin trek hadden in de «Rte groep, zodat Pasman, die als tn man.geen keuze meer had, au- )»iin de eerste lotingsronde v j Hoor deze houding van dp Nederlandse toprijders is het c lerminst derland een nadeel gebleken dat Ne- sïechts op één plaats i e*rcte groep recht had. De kans op VLISSINGEN - De zwemploegen van de Vlissingse vereniging De Stormvo gel (de dames- en de herenformatie) mogen ook volgend seizoen weer uit komen in de C-klas van de nationale zwemcompetitie. De heren van de Scheldestadsploeg eindigden in de zo juist geëindigde competitie op een voortreffelijke vijfde plaats, de dames slaagden er na 'n spannende strijd in om als 39e te finishen. Omdat de beste veertig clubs zich handhaven, bete kende dat ook voor de Vlissingse meisjes een hernieuwd verblijf in de op twee na hoogste afdeling van het Nederlandse zw emgebeuren. De heren van Stormvogel slaagden er juist niet in om de B-klas te bereiken, waarin de eerste vier ploegen uit de C-ljlas toegelaten werden. Overigens hebben de Stormvogel-jongens nauwe lijks zicht gehad op een hogere afde ling, omdat ze reeds na twee van de ■vier wedstrijden in totaal (twee vorig jaar. in oktober en november, en twee dit jaar. in januari en februari) te ver achtergeraakt waren op de Rotter damse zwemvereniging, Steenwijk 1934. de Nijmeegse zwemclub en WVZ uit het Overijsselse Wijhe. die in deze volgorde de eerste vier posities bezet ten. die recht gaven op promotie Niettemin hield de herenploeg van Stormvogel, die vong jaar als elfde in dezelfde klas eindigde, gerenommeerde zwemverenigingen achter zich. Zo ble ven achter de Vlissmgers - in de hierna genoemde volgorde - de ploegen van ZON uit HeejTen. Watertrappers uit Haarlem DJK uit Amsterdam (waar van vele lange afstandzwemmers elk jaar regelmatig in Zeeuwse wedstrijden uitkomen) De Rijn uit Wageningen, KZC uit Beverwijk, Merwede uit Dor drecht (in Zeeuwse waterpolokringen geen onbekende) en de Dolphijn uit Amsterdam. De herenploeg van Luctor uit Middel burg handhaafde zich eveneens in deze C-afdeling: de hoofdstedelijke zwemmers werden 26e, waarmee ze op een uitstekende middenmootplaats beslag legden. De heren van Stormvogel, legden tij dens de eerste wedstrijd beslag op de vijfde plaats, daama werden ze acht ste. in de derde wedstrijd moesten de Vlissingers genoegen nemen met een elfde plaats, en in de laatste wedstrijd behaalden ze - hoewel de uitslag nog niet definitief bekend is - opnieuw een plaats bij de eerste acht. „Omdat de ploegen zelf voor tegenstanders moe ten zorgen in deze competitie, gaan we volgend seizoen proberen om tegen standers te vinden in Brabant", deelde Stormvogel-ploegleider en -trainer Wim Buijs mee. „In het afgelopen competitiesêizoen hebben Stormvogel en Luctor tégen elkaar gestreden, waar bij de andere Zeeuwse clubs om de beurt als tegenstander fungeerden Overigens zal het in Brabant niet gemakkelijk zijn om een tegenstander in de C-klas te vin den, want er zijn eok in deze kring maar weinig verenigingen, die dit niveau be reikt hebben", voegde Buijs er nog aan •toe- De dames van Stormvogel hebben hun verblijf in de C-klas vooral te danken aan de laatste wedstrijd van de compe titie in Middelburg. „Toen hebben ze met uitstekend zwemmen hun positie veilig gesteld in een afdeling, waarin het aan de staart van de beste veertig plaatsen heet toe ging", vertelde Wim Buijs. „Bovendien speelde in het nieuwe jaar de wisseling van leeftijds groepen mee, waardoor bijvoorbeeld Carla Willems en Carolien Raa.vmakers terwijl je als onder 16-jarige' wel bij de dames mocht meedoen" In deze strijd om elke tiende van een seconde (elke seconde betekent een punt in deze competitie i bleven de Vlissingse meisjes voortreffelijk over eind. In de afdelingen na de C-klas (er vol gen nog twee klassen) zijn de resulta ten nog niet bekènd. „Het is een tijd rovende en ingewikkelde puntentelle- rij en het gebeurt slechts door eén man. zodat het nog wel even zal du ren". verzekert W. Buijs. Vooral "De Ganze uit Goes zal zijn geduld nog even op de proef moeten stellen, w ant de ploegen van deze club zijn erg be nieuwd of ze naar een hogere afdeling gepromoveerd zijn. len in Deventer het Nederlands kam pioenschap driebanden tweede klas. Temidden van enthousiaste plaatsge noten luisterde Ben Vermeulen op het trottoir voor café Doene eerst naar een serenade die hem gebracht werd door het plaatselijke tambours- en marionettenkorps De Fazant en daarna was hij in het café het middel punt van een feestavond. Wethouder P L. Peeters van de ge meente Borsele kwam niet met lege handen: hij overhandigde de nationale kampioen de legpenning van de ge meente. 'In Ovezande is het biljarten altijd populair geweest en het is inder daad een attractieve sport. Ik weet dat het niet mogelijk is zonder veel in spanning. zelfdiscipline en een gede gen voorbereiding zo ver te komen in deze sport", aidus de wethouder, die ook de biljartvereniging DOS met dit succes gelukwenste. Opgetogen was ook de heer W Moes. voorzitter van het district Walcheren-De Bevelanden van de biljartbond: „Wij zijn er bijzon der blij mee. dat Bennie Vermeulen een nationaal kampioenschap naar ons district heeft gebrachtDe heer Moes was er van overtuigd, dat deze titel ook een propaganda betekent voor de bond: „Zo'n nationale titel is alleen mogelijk als de club aangesloten is bij de KNBB" De heer Moes prees de instelling van Bennie Vermeulen „Een week voor de landelijke eindstrijd in Deventer zag Bennie het nog met zo zitten, maar toen het zover was. speelde hij bijzonder geconcentreerd". Vanzelfsprekend waren er ook geluk wensen van de plaatselijke biljartver eniging DOS. Voorzitter C. J. Ars over handigde een grote beker aan Bennie Op de foto Ben Vermeulen ontvangt van wethouder Peeters de legpenning van de gemeente Borsele Geheel rechts mevrouw Vermeulen Vermeulen en maakte mevrouw Ver meulen blij met een plant. De natio nale kampioen '"geboren en getogen in Ovezande i moest daama tientallen handen drukken. Voor Ben Vermeu len. die al sinds zijn 16e jaar lid is van DOS. was het de bekroning van een inmiddels reeds lange loopbaan in deze tak van sport Overigens ziet Bennie Vermeulen deze prestatie wel als zijn top: „Ik heb ook een bestuursfunctie in het district en ik steek daarnaast nog veel vrije tijd in de voetbalvereniging. Daardoor blijft er per week niet meer tijd over dan een paar uurtjes voorde trai-ning." Reeds voor de vijfde maal nam Ben Vermeulen deel aan de strijd om de nationale titel driebanden tweede klas: „Ik werd in voorgaande jaren achtereenvolgens zesde. tweede- vierde en vijfde. Vroeger bereidde ik me wel eens veel beter voor. Dan trainde ik zeker tien uur per week- Nu heb ik het voornamelijk op rou tine gedaan. Toch is Ben Vermeulen op de weg die naar de landelijke titel leidde steeds beter gaan spelen. Eerst werd hij kam pioen van het district met een gemid delde van 0,498, vervolgens veroverde hij het gewestelijk kampioenschap in Zee 1st met een gemiddelde van 0.554 en in Deventer greep hjj de nationale titel met een moyenne van 0.597. In al zijn partijen (in totaal 27» voor het district, het gewesten de landelijke titel bleef Bennie Vermeulen ongeslagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25