Puzzel gehandicapte sporters blijft het geweldig doen 'Gaab', de man met de 'blote poters' PAËREH/J Eén van de 35000 MANSVELD: „ACTIE MOET SLAGEN" Vitrite huldigde twee zilveren jubilarissen EVEN PUZZELEN JJTEBDAG 28 FEBRUARI 1978 PKOVlNCIAte ZEEUWSE COUEAHT 11 Gabriel Eliza Kievit (72) kennen ze niet alleen in de verre omtrek als de krasse motorrijder die al sinds jaar en dag hij houdt het zelf op 42 jaar) tijdens de wielerkoers in Kruinin- gen ronkend voor de renners uitrijdt. Zijn grootste bekend heid dankt hij echter aan het feit dat hij het al ongeveer sinds mensenheugenis zonder sokken doet. ,,Of ik nu in Zuid-Be veland kom of in het land van Tholen overal kennen ze mij als ,,die man met z'n blote poters".Gabriel Eliza Kievit: een markante verschijning in het Kruiningse. Vanwaar de onbedekte voe ten? Hier volgt exclusief voor dit blad, het relaas, waarvoor we zo'n vijfen veertig jaar in de jaartelling terug moeten. „Gaab" zat in die tijd namelijk nogal met z'n voeten te hanussen". Op warme dagen liep ik ze ge woon door", vertelt hij openhartig. „Het was bijna niet om uit te houden. Het bloed stond ervoor. Of ik nou dikke of dunne sokken aan had, het bleef hetzelfde. En omdat ik op een dag nogal wat af tippel ik zit namelijk niet graag zat ik d'r nogal mee. Afijn, ik naar de dokter. Die gaf me een flesje met een kwast je. Drie maal daags moest ik van dat spui uit dat flesje op m'n voetzolen smeren. Dan zal het wel beter gaan, zei de dokter Maar ik merkte dat m'n voeten er wat bruinachtig van werden Ik ging me ook wat koortsig voelen- Dat vertelde ik tegen de dokter toen die een paar dagen later kwam informeren of het wat hielp. Ik zeg: met m'n voe ten gaat het wel goed, maar ik voel me niet zo fit. Nou, zegt die man, dan moet je er maar mee stoppen, want dan kun je er niei tegen. Maar probeer het eens eer keer zonder sokken. Van de ene op de andere dag heb ik toer m'n sokken uitgelaten. En sind1; die tijd heb ik er nooit meer aangehad. Nu kan het vriezen, dooien of regenen, het kan me niks schelen, ik schiet zo met m'n blote voeten in m'n sandalen Zo stap ik trouwens ook op de motor. ..Het is anders wel' eens gek hoor, als je naar een begrafenis moet of zo. Maar de mensen weten het zo langzamerhand wel dat ik nooit zokken draag. Ik voel me gewoon lekker zo" ties. ..Dan komen de mensen naar me toe en dan zeggen ze dat ze zelf kou krijgen als ze me zien met m'n blote voeten. Oh mens, zeggen ze dan. hoe of je het uithoudt. Ik loop zelf mei .wee paar sokken en ;k heb het nog koud". „In Goes is er ook eens een geweest die nooit sokken droeg", weet Gabriel Eliza Kievit. ..Die man is nou dood. Laatst was er nog een man, die zei tegen mij: leer je soms voor monnik. Ook zijn er mensen bij, die zeggen als je verjaart krijg je van mij een paar sokken". N'u gaat in Kruiningen het ge rucht dat Gaab Kievit thuis toch nog ergens een paar ouwe sok ken heeft liggen die nog dienst doen. Kievit zou er zijn geld in bewaren... In de Zeeuwse bioscopen draaien de laatste tijd films die ons een heel ander beeld schetsen van de wintersportgebieden dan de wer vende folders willen doen geloven. Wat dacht u bijvoorbeeld van rol prenten als vrolijke vrouwtjes in Tirol'- En: 'In Tirol hangen de slipjes aan de Alpen'. Om nog maar te zicijgen over die film met de hitsige titel 'Kom eens met je waldhoorn tussen mijn Alpen'. Naar verluidt lopen er momenteel in Oostenrijk en Zwitserland films mei titels, die weer ondeugende dingen in Zeeland doen vermoe den. In St. Anion f1287 m) schijnt erg veel belangstelling te bestaan voor de sexy film met de veel duinen - In Lech 1444 m. skilift buiten bedrijf) staan ze in de rij voor de sexie film met de veel zeggende titel 'Op de Haringvreter zijn de vrouwtjes heter'. Tenslotte kan ik u nog meedelen dat in Kitzbühel ftemperatuur -2 gra den) een erotisch getinte film over Walcheren al de achtste week in gaat. V wilt de titel weten? .Jn Oostkapelle hangen de slipjes in de manteling'. Wordt verwacht in Bad Klein- kirchheim: 'Stoeipoezen in Katten- dijke'. Dat wordt morgen nog een gedenkwaardig dagje. De Schrikkeldag. Voor al die mensen, die op de negenen twintigste geboren zijn is het eindelijk weer eens dui delijk wanneer ze die jaar dag moeten vieren. In ande re jaren staan ze altijd weer in dubio of ze dat feest nu de achtentwintigste februa ri moeten vieren of de eer ste maart. Nu is er geen misverstand meer mogelijk. Addy van der Borgt, een aanko mend kleuterleidster uit Schorr, is een van die schrikkel.larigen. Volgens de schrikkeUaartelling wordt zij morgen vijf jaar. f>n pienter meisje voor haar leeftijd. Het kan morgen in huize Van des- Borgt nog best eens druk wor den. want zo zegt Addy, dat jarig zijn op de schrikkeldag heeft wel een voordeel. Niemand vergeet het. De Van der Bor-d's -.-eren U zult in deze dagen in Zeeland vergeefs zoeken naar de plaatsaanduiding 's-Heerenhoek. Want 's Heerenhoek bestaat gewoon niet. Op de plaats waar u en ik dat dorp vermoeden ligt nu Paerehat, zoals een bord aan de ingang van het dorp vermeldt. Want het is weer carnaval. Maar als u een regel matig luisteraar bent van Hilversum III wist u dat waar schijnlijk al enige tijd. Behalve in Paerehat gaan ze er op een aantal plaatse.-, in Zeeland dit weekeinde weer stevig tegen aan. En de provinciale Zeeuwse WV maar adverteren in Bra bantse «n Limburgse kranten. de rust :n Zeeland. En nu maar hopen, dat dl«- ruwt- zoekende Brabantse en Limburg se anti-c*rnavall*ten niet per O's- geluk in s'-Heerenhork terecht komen- Pardon. In Paerehat. be doel ik. bulten de schrikkeljaren om de jaardag van Addy gewoonlijk op de achtentwintigste. To'.h blijft Addy's moeder er moeite mee houden. ..Op de achtentwintigste was ze er nog met en op de eerste maan was 'net feest eigen lijk al weer voorbij. He: gekke is. dat je ook altijd twee dagen lang volk over de vloer hebt. Niet dat ik dat vervelend vindt, dat is altijd wel gezellig, maar ik bedoel maar. Addy is overigens niet de enige in Nederland die morgen ieta heeft te vieren. Samen met haar zijn er .15.000 andere Nederlan ders morgen whrikkcljaris. Vu harte! Afgelopen week kwam er f3043,70 bij. zodat er in die ex tra-pot zit: f 15.936,07. Dat was de goede oplossing van Weekhoofdprijzert Ver over de drie miljoen zijn we nu met onze puzzelactie voor het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten. Het blijft enorm goed gaan. elke week komt er een fors bedrag hij, zodat er na 21 ronden in kas is het al enorme totaal van f 3.263.388,32 Het einde raakt in zicht, en daarmee ook de enorme extra eindhoofdprijzen. de eindhoofd- Prijzen, en natuurlijk ook nog elke week de weekhoofdprijzen en weekprijzen: een ware prijzen- lawine. Daarvoor willen velen best. nog een kansje wagen. Want merkwaardig genoeg zijn er we kelijks nog nieuwe puzze laars. De puzzel is overigens niet" al leen voor landgenoten. Ook bui tenlandse gasten kunnen mee doen. Dit naar aanleiding van een telefoontje van een buitenlandse zij mee mocht, doen aan de puzzel, en of zij dan ook in aanmerking zou komen voor een Prijs. Nou en of. Iedereen is welkom voor het goede doel en om een prijs in de wacht te slepen. Spannend wordt de situatie rond de extra-prijzenpot. Notaris H. Birkhoff laat nog geen aatum los. Lang kan het echter met meer duren of hij gaat velen verblijden met 1000 gulden extra. Een VW POLO N EXTRA: Mevr. B Nube-Vos. Jennerstraat 2 Groningen. Een PHILIPS kleurentelevisie: Mevr. H. van Ralen-de Bruin, Mackaylaan 18 Doetinchem. Een OLGA springboxkomhina- t.ie: Mevr. M. P. A. B. Lassoodj-v. Dongen Heiakker 53 Prinsen beek. Een PETRI TTL fotocamera plus tas: R. van IJperen Gijsbr. van Amstelstraat 434 Hilver sum. 4 CONTI TS staalradiaalban- den- J. Nieuwstraten-de Grood, Graaf Lodewijkstraat 29 Zoeter- Een SINGER naaimachine: K. H. Riel, Van Klef f enspl antsoen 33 Voorschoten. Een waardebon van f 500,- van WITTEVEEN: Mej. W. A. M Mol. Aartshertog Albertweg 24 Eindhoven. Een waardebon van f 500,- van WITTEVEEN: Mevr. Van Ge- Stél, President Steynstraat 1 Til burg. Een CARNIELLI SUPER SKIFF roeimachine: R. Mulder, Timorstraat 185 Haarlem. Een NEVEDA tapijt: Mevr. J. H. A. Kreupeling-Wijnhoven, Pisa- nostraat 192, Eindhoven. Zeeuwse prijzen Birda-tafelgarnituur: M. W. Verhelst, Joost de Moorstxaat 1, Axel. Rara-gouden puzzelwoorden boek: J. Stoppels, Zanddorp 17. Middelburg; J. C-. Koenman, Cort van der Lindenstraat 123. Goes. De laatste tijd moei ik vooral aan gehandicapte sporters denken wanneer ik in de wedstrijd colle ga-voetballers na een blessure zie krimpen van de pijn. Nederlan ders staan bekend om hun goede hart wanneer er acties voor cha ritatieve. doelstellingen worden gevoerd, maar volgens mij kun nen er niet genoeg mensen mee doen aan deze puzzelactie. Mijn vrouw en ik sturen zelf regelma tig een oplossing in. omdat we het Nationaal Fods Sport Gehan dicapten zo graag veel succes zien bereiken. Wat me eveneens van het hart moet, ik heb me vaak geërgerd a; sport voor gehandicapten met een korreltje zout nemen. Daarin is na de successen bij de Para. Iympics wellicht wat verandering gekomen. Anderzijds moeten we ons realiseren dat met deze puz zelactie vooral die invaliden ge diend zijn die niet in aanmerking komen voor een dergelijk evene ment. Onlangs zag ik op televisie nog een man in een rolstoel tafel tennissen. Toen wist ik zeker dat deze puzzelactie moet slagen. Ik blijf in elk geval mee doen. AAD MANSVELD MIDDELBURG Donderdag waren de heren H. A. Nuys en J. P. Smol ders een kwart eeuw werkzaam bij De Vitrite Fabriek >The Vitrite Works) BV te Middelburg In een bijeenkomst met directie, chefs en collega's werden beide jubilarissen, vergezeld van echtgenotes en kinde ren. gehuldigd Directeur ir. G Kranen, typeerde de beren Nuy en Smolders als all-round afkapsteller, respectieve lijk machinebediener De heren Nuy en Smolders begonnen hun loopbaan in de hulzenfabriek massafabricage en zijn deze afdeling I met een korte onderbreking vijfent wintig jaar trouw geleven. Beide jubi larissen hebben veel ervaring opge daan in de bediening van diverse produktiemachines. in de jaren oplo-, pend van eenvoudige tot grote snellopende dieptrekpersen. Een bij-j zonder woord van waardering richtte de heer Kranen tot de heren Nuy en Smolders voor hun bereidheid gedu rende hun gehele óienstperiode in ploegendienst, te -verken. Ook hun| echtgenotes werden in dit dankwoord betrokken en ontvingen voor hun steun op de achtergrond een bloem stuk. De heer Kranen feliciteerde bei de jubilarissen met hfaet bereiken van deze mijlpaal, dankte hen voor de wijze waarop zij zich voor de onder neming hebben beijverd en bood hen enkele geschenken aan. Hierna wer-i den felicitaties uitgesproken en ge schenken aangeboden door de heren T, J. van de Broeke en M- de Wagter. Uit de toespraken bleek, dat de heren I Nuy en Smolders een belangrijke bij-, drage hebben geleverd tot de goede sfeer in de afdeling. De bijeenkomst! werd besloten met 'een receptie in de bedrijfskantine. Expo te Goes al nagenoeg 'volgeboekt' GOES De 'Expo Goes', die van 18 tot en met 22 mei in de Goesej vellinghallen wordt gehouden en waar: een groot aantal kleinere en grotere bedrijven de eigen waren aan zal prijzen, is nagenoeg 'volgeboekt'. De organisatoren. Delta Succes' in Kloetinge en 'Regio-Zuid' in Gorin-I chem. hebben nu zo'n tweeduizend j vierkante meter tentoonstellingsruim te verkocht. Er is overeenstemming me: zo'n vijfenveertig standhouders1 bereikt. Het is voor het eerst sinds I jaren dat er weer een 'beurs' als de' "Expo Goes' in Goes wordt gehouden.' Een woordvoerder van Delta Succes": ..Niemand had eigenlijk verwacht da: we de stands ;n zo'n korte tijd kwijt zouden zijn. Het wordt gegarandeerd Horizontaal: 1 insecteneter. 4 laag: 7 oudtijds hoofdbestuurder der republiek Venetië: 11 en dergelijke (afk.); 12 Spaans rijpaard: 13 symbool voor neon; 15 insluiting van een vesting; 18 jonge loot; 19 holle ruimte; 21 Erielgrootacht- baar rafk.i; 22 Romanum Imperium; 24 tegenwoordig: 25 elektrisch geladen deeltje; 26 territorium; 32 waaronder (afk.): 33 salva venia iafk.): 35 hoog aan zien; 37 als daar zijn lafk.t: 39 smart. 41 waterdamp; 42 schande: 43 baarsvis; 44 zijrivier van de Wolga; 45 afgemat; 46 bedompt: 47 muzieknoot; 48 karaat (afk.); 51 molen met draaiwerk aan de onderkant; 57 Bulgaarse munteenheid; 59 kiem, 60 symbool voor indium; 63 on derdeel van een tokkelinstrument; 65 graafwerktuig: 67 eetketel; 69 symbool voor zilver: 70 vleigel: 71 Archi Episco- pus <afk 72 vlek: 73 soort bier; 74 aan spreektitel van vorst Verticaal: 2 vertering: 3 plaats m Gel derland; 4 honingdrank; 5 oprecht; 6 zindelijk; 8 oostnoordoost'afki 9 rij sol daten: 10 kelner. 14 verlangen; 16 eerst genoemde <alk:; 17 vaders en moeders moeder; 19 ambtelijke doorzoeking van woning; 20 tegenover (afk.); 23 voorzet sel; 24 nota bene (alk 27 Rijkswater staat (afk 28 ondergeschikte; 29 bol vormige kaas: 30 ex voto (afk.); 31 duur zame bouwstof; 34 landroofdler 35 loof boom: 36 paard: 39 drenkplaats; 40 huisgrond; 47 symbool voor radon; 49 voorzetsel; 50 plaats in Gelderland: 51 eivormig: 52 elektrotechnisch ingenieur (afk.); 53 kloosterkerk; 54 bolgewas; 55 wjjnglas: 56 drank: 58 voegwoord; 62 lidwoord: 64 Turkse titel: 85 groente: 66 vlaktemaat; 68 streling Oplossing vorige puzzel Gezinsavond CB TB VEE RE Voor de afdeling Vee re van de CBTB West-NederUnd spree!-:: donderdagavond 4 maan in hei Or.: moetingscer.trum van de gereformeer de kerk te Vrouwenpolder de heer G. A. de Kok. hoofdredacteur ven de PZC crer het onderwerp "Plaat* en functie van de agrariër en zijn gezin :n relatie ?ot de maatschappij om hem been'. Tijdens deze gezinsavond. cke om heif Ach: begin:, ti" voort* declamatie re beluisteren rijn var. mevrouw J. Karefls-Meeuwsen uit Breskena. Onder redactie van Jacques Cats

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11