Aandacht landschap, wonen en recreatie in structuurplan voor Wester schouwen Er staat een échte auto voor u klaar: De Alfetta Aanwijzen Sas van Gent als consolidatiekern belachelijk Gospelgroep 'New Hope' toert met reli-pop door Zeeland Voor 24 werken in Zeeland nu subsidie gevraagd 9 'VERKEERSARM MAKEN MAG BEZOEK AAN DORPSKERNEN NIET AANTASTEN' ZIERIKZEE: lül SCHOONDIJKE: ygjjDAO 27 FEBRUARI 1070 HT B EJV W.: DR/E BELEIDSDOELSTELLINGEN mTREGELEN VOOR VERANTWOORDE oummuNG fPESTERSCHOUWEN Burgemees ter en wethouder van Wetcrschouwen tomen in het ontwerp-structuurplan roor dese gemeente, dat nu gereed is yoor liet vooroverleg, iot drie algeme ne beleidsdoelstellingen: Behoud en waar nodig zo mogelijk herstel of verbetering van het land- ictoP'- handhaving en waar nodig verster- Bng van het woonklimaat en behoud en waar nodig verbetering rt0 het recreatieklimaat in de ge meente- Het college wil met een "harmonische banteringvan deze beleidsdoelstellin gen" komen tot een zo verantwoord mogelijke ontwikkeling van 'deze mooie gemeente met zijn zo bijzonde- m structuur' He-, specifieke karakter van Wester- mhóuwen wordt omschreven als: een •emeente met een beperkt aantal ei gen inwoners en een groot aantal lijdelijke inwoners: de recreanten. Het landschappelijke karakter wordt gekenmerkt door strand, duinen, duin- riaïten en bet open poldergebied. Behalve voor de recreatie is dit ge bied ook in trek als woongebied, zo- «1 voor het permanent In deze ge meente wonen als voor het 'recreatief •conen'. Het college schrijft al aan het begin van de structuurnota niet te willen ontkennen dat er zich in Wes terschouwen tussen het wonen, per manent of recreatief, en de grote omvang van het verblijfstoerisme knelpunten' voordoen. Als voorbeeld van deze knelpunten wordt genoemd: jiet wonen langs de Hogezoom bin nen de kern Renesse, welke straat in het topseizoen nauwelijks meer be woonbaar kan worden genoemd". Als oorzaken van dergelijke ontwikkelin gen noemen b. en w. een minder wrgvudlige of totaal ontbrekende planning m het verleden- Uit deze fou ten uit het verleden dient lering te won den getrokken en bij de bepaling van het toekomstige beleid rekening te worden gehouden. Aan de band van dit door de gemeen teraad nog vast te stellen structuur plan, kan het college voor een aantal laren gedacht wordt aan een perio- i tien jaar de voorbereiding ter hand ne- van het permanent wonen en in welke mate. Naar de mening van het college zal uitbreiding van de woningbouw, met uitzondering van "impulsen' voor Noordwelle en Serooskerke, toch voornamelijk in Renesse en Burgh- Haamstede dienen plaats te vinden. In «si inleiding schrijft het college dan bij de opstelling van het plan niet Ion worden uitgegaan van een geheel tanro situatie, zoals bijvoorbeeld in de gemeente Almere in de zuidelijke Reropolder, maar moest in tegendeel rekening worden gehouden met een in M verleden gegroeide situatie. Hrt ontwerp-structuurplan is verdeeld stwee hoofdstukken: inrichting en gebruik van het bied voor het wonen en inrichting en gebruik van het ge bied voor de recreatie. Voor beide functies is vervolgens weer een onderverdeling gemaakt van de te nemen maatregelen op korte (tot en met 1980) en op lange ter mijn (1981 en daarna). Het permanent wonen in Wester- schouwen vindt vooral plaats in de kernen Burgh-Haamstede. Renesse, Se rooskerke en Noordwelle. Ingegaan wordt vervolgens op de waag welke van deze kernen in aan merking komen voor verdere uitbouw Uitbreiding Voor uitbreiding van de woningbouw voor permanente bewoning ko men de volgende gebieden in aanmer king: bij Renesse het gebied ten zuiden van de kern aan weerszijden van de Stoof- weg en bij Burgh-Haamstede het gebied ten zuiden van de kern Haamstede en een gedeelte van het gebied ten westen van de Weeldeweg in de kern Burgh. Ten aanzien van Noordwelle en Se rooskerke wordt opgemerkt, dat het inwonertal in deze kernen dermate beperkt is. dat hier het voorzieningen pakket voor de bevolking vrijwel ge heel ontbreekt. Een verdere leegloop van deze dorpen zou moeten voorkomen door de volgende gelen: een gebruiksverordening, die verbiedt dat voor permanente bewoning schikte woningen als tweede wo worden gebruikt: het uitvoeren van renovatie- en rehabilitaiteplannen en het geven van impulsen door het op bescheiden schaal mogelijk maken van nieuwbouw in deze kernen. Uit een oogpunt van 'ruimtegebruik en van leefbaarheid' moet voorts de voorkeur worden gegeven aan de ver- vangang van de woningen ter plaat se'. Daardoor wordt enerzijds de af stoting van de oude woning naar de sector tweede woningen tegengegaan en behoeft anderzijds minder nieuw bouw in komuitbreidingen plaats te vinden. Uitgaande van deze woningverbetering ter plaatse zou, op basis van bereke ningen in het ETI-rapport over de woningbouw op Schouw en-Duivel and van vorig jaar, voor Westerschouwen kunnen worden volstaan met rond de dertig nieuwe woningen op nieuwe bouwplaatsen per jaar. Gerekend over een periode van tien jaar totaal 300 nieuwe woningen) ge ven b. en w. de volgende prognose aan: Burgh-Haamstede 165 woningen, Renesse 105 woningen en Noordwelle en SerooSkerke tezamen nog eens woningen. Onder het recreatief wonen wordt in het structuurplan verstaan het bruik van een meestal wat duurdere woning als recreatieverblijf met de mogelijkheid t^t-t er permanent in te gaan wonen. Vanwege de vermenging met perma nent wonen is situering van het recre atief wonen nabij de kernen gewenst maar niet noodzakelijk. Aldus schrijft het college, die de volgende gebieden voor het recreatief wonen aangeven: Nieuw Haamstede en het gebied tussen Kloosterweg en J. J. Boeijes- weg; omgeving Hogezoom - Breedste weg - Vroonweg - Kloosterweg; het grootste gedeelte van het ge bied ten zuidwesten van Burgh tot aan de Daleboutseweg en het gebied ten noorden Hogezoom alsmede een deel van het gebied tussen Hoge- en Lagezoom. Recreatie Veel aandacht wordt In bet structuur plan ook besteed aan de maatregelen, die ten aanzien van de recreatie sul len moeten worden genomen. Die maatregelen zullen onder meer moeten zijn gricht op de verbetering van de kwaliteit van de recreatieve verblijfsaccommodatie. Deze kwaliteit wordt onder meer be paald door dichtheid, voorzieningen en soort accommodatie, naast de landschappelijke inpassing. Aan soorten accommodatie worden genoemd tenten, toercaravan. stacara van. zomerhuizen en tweede wonin gen. Voor wat betreft de kampeerter reinen zal in ieder geval rekening moeten worden gehouden met de ruimte, die beschikbaar moet blijven in verband met de 'uitdunning* van de thans vaak overbezette terreinen. Bo vendien zullen er nieuwe kampeerter reinen nodig zijn. Voor de someriiuizenterreinen zal uit een oogpunt van ruimtegebrek en ter voorkoming van "verstening* van het landschap meer dan tot nu toe ge streefd moeten worden naar een meer geconcentreerde vorm (schakelbouw), terwijl ook aandacht moet worden geschonken aan een logiesvorm, die in Westerschouwen nog maar incidenteel voorkomt: appartementen. Gedetail leerd wordt ook ingegaan op de 'occu patiemogelijkheden' van het landschap door de recreatie. Daarbij wordt de volgende indeling gemaakt: duinen met strand, duinvlakte, eoomgebied en poldergebied. Nieuwe doorsnijdingen van het duin gebied, met zijn belangrijke functie als natuurgebied, ten behoeve var, strandontsludting worden in principe niet gewerkt genoemd. Voorts zou geen zwaardere belasting door recre- antenbezoek van het strand vanaf Re nesse tot en met Westenschouwen mogen plaatsvinden. Daarvoor is hjet ook nodig dat geen uitbreiding van de bereikbaarheid van dit strand per au to tot stand wordt gebracht. Bos Een uitzondering wordt gemaakt voor een nieuwe strandontsluitingHweg door het domsniale bos, overigens op t desa weg door do wijze van afsluiten van de Ooster- ■Cbelde noodzakelijk zou blijken te zijn. Bij afsluiting met doorlaatcais- sons zou het strandgedeelte van de Punt tot de Rotonde als gevolg van stroming te gevaarlijk worden voor baden in zee. Een verplaatsing van het strand bezoek in noordelijke rich ting zal dan het gevolg zijn. Daardoor ook zal de noodzaak van de destijds bi het ontwerp-streekplan Schouwen. Duiveland opgenomen nieuwe ontslui- tingsvveg door de domanlale bossen, met aan het eind een groot parkeer terrein, weer worden beklemtoond. B en w. geven in het structuurplan i nog een reeks maatregelen op korte termijn met betrekking tot de recrea tie aan .Daar toe behoren onder meer een verbetering var. de verbinding Hoogenboomlaan - Stoof weg, de aan-' leg van wandel-, fiets- en ruiterpaden,! geen uitbreiding meer van veiblijfsge-. bieden in de duinvlakte en evenmin, verblijfsreereatieve ontwikkelingen in het poldergebied met uitzondering van1 het polöertje bij Burghsluis en in ae Schelphoek en een nieuwe ontwikke ling van het gebied Hogeroom - Lage zoom en het gebied ten noorden van het Slot Moermond als grotendeels vervangende verblijfsgebieden. Op langere termijn zou onder meer nog moeten worden bezien of de aanleg van een lrecreatieveraamelweg' noodzakelijk is. Dr.s. Eversdijk en de grondpolitiek KOUDEKERKE De voorzitter van de CDA-fractie in de staten van Zee land. drs H. Everadijk. heeft tijdens zijn spreekbeurt van woensdag te Kou- dekerke onder meer gesproken over de grondpolitiek. In de PZC van don derdag werd abusievellijk gemeld dat. "het. CDA in zijn algemeenheid geen voorstander is van een voorkeursrecht voor gemeenten die grond nodig heb ben in een goedgekeurd plan'. Het CDA is evenwel, aldus de heer Evers- dijk, geen tegenstander van een der gelijk voorkeursrecht. B. en w. Westerschouwen in structuurplan: In de woon kernen van Westersdhouwen ondervin den in het drukke vakantieseizoen 'de bezoekers en het autoverkeer sterke overlast van elkaar". Voor dit pro bleem is naar een oplossing gezocht door omleiding van het verkeer rond de kernen. Deze oplossing kan samen vallen met een aanpassing van het gehele interne wegenstelsel tersdhotrwen met betrekking tot de relatie verblijfsplaats-strandbezoek verkeerscirculatieplan). Dat schrijven b. en w. van schouwen in het ontwerpstructturplan voor deze gemeente. Het 'verkeersarm' maken van dorpscentra mag echter niet beteke nen dat deze kernen minder druk zouden worden bezocht. Het college Slot van pagina 1 ander restrictie is, dat er geen milieu- bedreigende bedrijven zullen mc kranen". Met verrassend Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst - de stad stad Hulst zou groei kern moeten worden - noemt het vorontwerp 'niet erg verrassend' .Veel in overeenstemming met de ont wikkelingen zoals die zich nu voor doen", is zijn mening. De heer Molthoff vertelt het volledij eens te zijn met de aanwijzing var Hulst als groeikern en noemt he" verder een belangrijke zaak, dat gede puteerde staten het Land van Saeftin- ge 'als vanzelfsprekend' willen handha ven. De burgemeester zegt het voorts toe te juichen dat het haventje van Paal behouden moet blijven en onder schrijft ook in de m het voorontwerp gesignaleerde behoefte aan recreatieve voorzieningen 'die er overigens al goeddeels zijn". De heer Molthoff voelt het al een gemis, dat in het voorontwerp geen re ken ui g wordt ge houden met een eerherstel de spoor lijn tussen Hulst en België. ,De ruimte is er nog steeds en zo n spoor lijn zou van grote betekenis kruinen worden voor de bevordering van het internationaal verkeer", is zijn over tuiging. Hulst houdt in de eigen be stemmingsplannen wel degelijk moge lijkheden open voor een dergelijke verbinding. De heer Molthoff stelde tenslotte het toe te juichen dat gs ruime inspraakmogelijkheden bieden over het nu verschenen voorontwerp. ,jk hoop dat velen in de streek daarvan gebruik zullen maken". Bur gemeester mr M. Somers van Honte- nisse wilde in een eerste commentaa: kwijt, dat het voorontwerp beant woordt aan de ontwikkelingen zoals te nu in feite al op gang z jn. Volgens 'de burgemeester valt er momenteel al een trend te bespeuren om zich van uit het buitengebied in de kernen Kloosterzande en Vogelwaarde te ves tigen, zij het in dit laatste dorp op wat kleinere schaal. De gemeente 'Hontemsse heeft de eerste fase van het. bestemmingsplan Kloosterzande- ooord bouwrijp. Ook Vogelwaarde krijgt op korte termijn een dergelijk plan. De heer Somers bekende overi gens wat moeite te hebben met de tonnen die worden gehanteerd in het stuk over het bewoningspatroon. Hij vindt dat ze enigszins verwarrend werken. Groei onderzoeken De heer C. W. A. van Leuven, direc teur van de Stichting Gemeenschap®- werk in Hulst en lid van de Streek- commissle. die aan de voorbereiding van het voorontwerp heeft bijgedra gen, wil nagaan of het percentage van 0.6 als taakstellend vestigingsover schot wel reëel is. Hij schat de huidige groei (autochto ne groei en een geringe immigratie) op 0,7 procent. Wanneer daar een vestigingsoverschot van 0,6 bijkomt, resteert voor het gebied een jaarlijkse groei van 1,3 procent. „Ik vind dit nogal veel", aldus de heer Van Leu ven. „Nagegaan moet worden of de in het voorontwerp opgenomen progno ses inderdaad zijn gebaseerd op die 1,3 procent. Als dat het geval is, dan heb ik daar zo mijn bedenkingen over, temeer, omdat er in de verstede- lijkLngsnota niet wondt gesproken over grootschalige industrialisatie" De directeur van het gemeenschaps- werk in Hulst omschrijft het aandui den van - in eeTste instantie - de Axelse Vlakte en - mogelijk voor de verdere toekomst - de kop van het Baalhoekkanaal als gebieden waar in dustrialisatie kan plaatsvinden als 'een ingebouwde smoes om toch de mogelijkheden voor industrie aan het Baalhoekkanaal open te houden". Hij is bang, dat er te zijnertiid zal wor den gezegd, dat de provincie - terwille van de groei - wel gedwongen was om industrie aan het Baalhoekkanaal toe te laten. Daar komt - aldus de heer Van Leuven - nog bij, dat bedrijven niet staan te springen om zich op de Axelse Vlakte te vestigen, zodat dit terrein in feite afvalt. Hij vindt het - met het oog op deze zaken - erg belangrijk dat de bevolkingsprognoses degelijk op hun waarde worden ge schat De heer Van Leuven betreurt het. dat de leden van de streekcommïssie bij het voorontwerp geen stuk hebben j ontvangen, waaruit blijkt in hoeverre] er met hun aanbevelingen rekening is gehouden. „Die procedure Is wat ma-, gertjes. Nu moeten we aan de hand van notulen nagaan of er aandacht is! besteed aan onze suggesties". In de rsad van Temeuzen betuige donderdagavond het GDA-raadslid drs J. Hamelink namens zijn fractie zijn instemming met de hoofdlijnen van het voorontwerp. Hij drong er - even als de heren J. Hamelirik (pvda) en H. F. M. Magermans (ppr-d *66) - op aan, de raadsleden zo snel mogelijk in het bezit te stellen van het plan. Loco- burgemeester Barbë deelde mee dat b. en w. bekijken hoe de raad op korte termijn kan worden geïnfor meerd. Hij sprak verder de verwach ting uit, dat Temeuzen het ontwerp- bestemmingsplan voor het buitenge bied zei moeten aanpassen, om het beter af te kunnen stemmen op het nu verschenen voorontwerp. De heer Magermans merkte met betrekking 'tot het verschijnen van het stuk op: .Het kievitsei is gelegd, maar het is niet het eerste, want dat werd gevon den in Eindhoven". stelt dat hier integendeel sprake ts van een maatregel die is bedoeld om het bezoek aan de dorpscentra te veraangenamen, waardoor de detail handelsfunctie niet alleen kan worden gehandhaafd maar zelfs versterkt. Met deze maatregel zal overigens niet kunnen worden volstaan. De kamp winkels die de detailhandelsfunctie van de dorpscentra bedreigen, zullen waarom in verkoopoppervlakte beperkt dienen te blijven. Bovendien zal het verzorgingsgebied van de kampwinke! zich niet tot buiten het betrokken terrein mogen uitstrekken. Naast de detailhandel brengen b. en w. in dit verband ook de horeca voor zieningen in de dorpcentra ter sprake- Deze voorzieningen worden bestem peld als een belangrijk onderdeel van het ontspanningspakket voor de recre anten. Het type horeca' dat zich op enkele plaatsen tot nu toe heeft ontwikkeld, brengt voor 's avonds en 's nachts "gevaar van overlast" met zich mee, vooral voor degenen die aan de we gen wonen waarlangs het (brommer)- verkeer zich beweegt. .Deze lawaaio verlast. wordt in Renesse als beswaar lijk ervaren," schrijven b. en w. die zich vervolgens afvragen of er een aanvaardbare oplossing is te vinden voor het verkeerslawaai. Na de moge lijkheid van concentratie van de hore ca, met name voor de jeugd, in Re nesse te hebben geopperd wordt er voorts op gewezen dat ook de Noord- straat- m Haamstede 'onder druk* van horecavoorzieningen komt te staan" Bij realisatie van het bestemmings plan ten zuiden van Haamstede komt de Noordstraat ten opzichte van de permanent bewoonde huizen excen trisch te liggen Het bezwaar van overlast voor direct omwonenden is dan nauwelijks aanwezig." "Wel zal lawaai overlast door brommers bij aankomst of vertrek richting Westen- schouwen blijven bestaan. Het college noemt liet daarom niet wenselijk dat in de kern Haamstede tot verdere horecavestiging wordt overge gaan. achtergrond ho- 'DUIDELIJK MAKEN: ALLEEN VIA JEZUS KAN DE MENS IN CONTACT TREDEN MET GOD' VANDAAG - VRIJDAG IN MIDDELBURG VLISSINGEN .Hen ding staat hen duidelijk voor ogen: alleen via Jeans kan de mens in contact treden met God", zo typeren Ru- dolf en Marrie van der Feen van de Middelburgse stichting "Petra' de motivatie van de leiden van 'New Hope'. Een erg bekende religieuze popgroep uit de Vere nigde Staten, die de laatste dagen niet zonder succes door Zeeland toert en tijdens de optre dens een voornamelijk op jonge ren gericht veelzijdig programma van hedendaagse geestelijke mu ziek brengt. De zeven personen tellende groep wist al eerder (twee voorgaande jarende Nederlandse jongeren met het aantrekkelijke muzikale programma te boeien. „Dat. geldt net ao goed voor Zeeland", liet het echtpaar Van der Feen don derdag weten. „De concerten tot nu toe zijn bijzonder goed verlo pen. Bijvoorbeeld woensdag in het Zuidlafidtheater in Temenzen ging het ongelooüoijk goed. De achoelieren waren enorm onder de indruk en van een leraar hoorden we, dat-ie nu eens geen orde problemen had gehad. Daarnaast die jongens van "New Hope*, die waden gewoon niet stop pen." Optredens in Goes en Temeuzen werden dinsdag en woensdag al afgewerkt. Donderdag Cs mid dags en 's avonds) was Vlissin- gen voor het "Gospetooncert' aan de beurt, waarvoor de De Ruyter- zaal van Grand Hotel Britannia werd gecharterd En dan volgt vandaag. vrijdag. Middelburg waar het hele gebeuren in de Concert- en Gehoorzaal wordt ge houden: 's middags speciaal voor de openbare scholengemeenschap Tot en met 27 maart, in leder geval maakt "Ne Hope' een toer- nee door Nederland- Het slotoon- oert wordt gegeven in Rotter dam. Het echtpaar Ven der Feen van de groep "Petra", die de organisa tie van de optredens verzorgt, over die "Gospelconcerten„We zitten elke keer weer te genie ten. Wat dat betreft steekt 'New Hope' veruit boven alle Neder landse groepen. Aan de andere kant is die muziek sterk op de jeugd gericht; onder de noemer van relipop (een combinatie van velerlei stijlen, met religieuze teksten wordt getracht duidelijk maken dat Jezus de enige weg tot God is, de vervulling van je leven." Via de muziek wordt dus bst geloof overgebracht. Gepreekt wordt er niet. Wel wordt een enkele keer een speach gehouden- Voornaamste inhoud daarvan is. dat bepaalde theoriën bijvoor beeld Oosterse erg wankel zijn. Ook dat wordt in de muziek vastgelegd, maar er rijn ook an dere manleren. Marie van der Feen: .JMe theo riën worden uitgebeeld met bal lonnetjes, want die kun Je door prikken Dat kun je niet met de bijbel. Als jer pp gaat staan bete kent dat een stevige ondergrond Ga je daarentegen op een baton- netje staan, dan klap le". Overt- gen laat ze weten dat het werke lijke breken aan die 'aanvechten re theoriën' wordt gedaan m hot eigen blad van de Middelburg-* stichting. "Petra Paper'. Hoewel 'New Hope" (evenals de Contmentad Singers) op profe»*- oneei niveau werkt, beschouwen de leden de muziek niet al» broodwinning. Velen komen uit de studie-hoek. die een jaar ran hun studie onderbreken voor eea internationale gospel-toeri. Be kendheid heeft de groep alom: naast belangrijke opuecten» maakte "New Hope" 5 langspeel platen, een paar singels en werk te mee aan twee fflmn. Buiten dien was men meerdere keren op radio ea tv. De groep, dia Zoo- land momenteel bezoekt, wordt gevormd door Russe. Da vie. Scciy Samdfoerg, Randy Fay. Lee Jcoea, Paul Nabb, Steve Wiloonson en David Donald. Er rijn nog twee road-managers aan toegevoegd: P. van Dillewtjn en J. B. de Mooy. De optredens die vandaag in Mid delburg beginnen worden zegeven om 15.00 uur en 20.00 uur. Langdurige zieke Zeeuwen op pad met Henri Dunant' WOLPHAARTSDLXK Aan boord van de "Henri Dunant' van het Rode Kruis beginnen 74 Zeeuwen die langdurig bedlegerig of gehandicapt zijn, maan dag een vaartochtje door Nederland. Maandag wordt idereen ingescheept in Wolphaartsdijk en darna gaat de reis eerst naar Dordrecht. De volgen de dag, dinsdag is het reisdoel Grave. Woensdag vaart men naar As sen, donderdag naar Gorkum en vrij dag weer naar Wolphaartsdijk. Zater dag gaat iedereen weer van boord Dokter H. Bom uit Oadzandd makt de reis mee als scheepsarts en K. Geieyn- se Is hoofdverpleegkundige. Verder wordt aan de reis meegewerkt door 44 vrijwilligsters. KERKELIJKE MUTATIES Nieuwerkeik (Zee land): J. M. Kleppe te Woerden: te Kruiningen: J. Karens te Opheusden, die bedankte voor Melissant. VOOR BRUG VLISSINGEN fS MILJOEN GEVRAAGD OOK VOOR BOUW ZELDENRUSTCOLLEGE IN TERNEUZEN MIDDELBURG Van Zeeland uit zijn deze week vier en twintig projec ten voorgedragen voor subsidie uit de jongste werkgelegenhefcfspot van mi nister Boersma van sociale zaken. Ter verdeling stond voor Zeeland een sub sidiebedrag van 11,4 miljoen, overeenstemming met de suggestie van de voorbereidingsgroep beeft he* Zeeuwse coördinatiecollege voor open bare werken een boge prioriteit ge legd bij subsidiëring van de half hoge burg over het kanaal door Walcheren bij Vlissingen. Uit verschillende potjes is daarvoor 5 miljoen voorge steld. De andere projecten, die voor subsi die aan rijkswerken zijn voorgedra» ADVERTBNTIEI De Alfetta van Alfa Romeo. 1600 cc of 1800 cc motor voorin. 5 versnellingsbak met differentieel achterin en De Dion achterwielophanging. Perfekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zones. Topsnelheid boven 175 km/u. Alfetta 1,6 -125 pk - 17.990,- /#T^i Alfetta 1,8 -140 pk -19.790,- /B Alfetta GT-140 pk - 21.490.- Alfa Romeo is verkrijgbaar in 18 modellen vanaf 12.060.- bij meer dan 100 dealers. TFBHFII7FII- mi 50,10 umbebi 1.1. I LIMLUL Lil> Schuttorshofweg 15. t»L 01150-5648 AVTQKBK. MKSSMARd Stetfoiminfll 12. Kapalle-Blezetinga, m. 01102-1418 61MGE CITO BJ. Damstraat 3, tel. 01173-1389 51, tel. 01110-2686 restauratie pand Hoogstraat 18-30 Middelburg 'Leger des Hells); bouw dorpshuis Oosterland; bouw dorpsbuis Aardenburg; herstel oeververdediging Braak- mankreek Hoek: aanleg fietspad au bouw excuzsto- schuur Westerschouwen Staatsbosbe heer). restauratie pemd Donkerweg 35 Schuodebeurs. Voorgedragen voor subsidie van wer ken door de lagere overheden zijn: uitbreiding sociale werkplaats Be vel and en in Goe»; uirgebreide reconstructie kruispunt Rapenburg. Hontenisse; aanbregeu afvalwaterleiding Nieu- werkerk -Oosterland-Mastga.". - uitbreiding rioolwaterwiiveringsuv «teüatie Korigene; aanleg parkeerterrein voormalig» Spuikom Hoofdplaat: verbouw afaelingskantoar KNVB Middelburg: wegomleg jachthaven Madtteo- schouwen, reconstructie riolering 's-Keer-Abi®. kerke: reconstructie Ten Anker-weg Tho- )eo; vrij Terreiielding Huls naar riooi- waterzuiveringinstallatie plus geenaal persleiding St-J&nsteen-Huist. reconstructie Vaickenisseweg Rü- land; kleedgebouw sportterrein Brou wershaven; reconstructie riolering er. bestra, ting Boomweicelaar. Schore; wegverbetering deel beoosten Bïij- strea: en oostelijke zeedijk Axeler Ambacht; riolering en verharding Klooster- laan, Sas van Gent. Antieke klok gestolen in Vlissingen VLISSINGEN De Vlissingse antiek handelaar G. B. heeft donderdag aan gifte gedaan van de diefstal van een antieke Hongaarse regulateur 'idofc) en een schoenendoos met ansichtkaarten. Deze aaken werden in de nacht v«i woensdag op donderdag ontvreemd uit rijn zaak aan het Groenewoud De klok beeft een waarde van ongeveer 1500.-- De dieven waren bet pand via de werfe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9