Emotionele Herrema getuigt in proces tegen ontvoerders NEDERLAND HOUDT ZICH AAN INTERNATIONALE AFSPRAKEN Steekpenningen (als onkosten) aftrekbaar Engelse geestelijke pleegde overvallen minister vorrink in drugdebat Berichten over prinses Margaret tegengesproken SPANJE VERLAAT TWEE DAGEN VOOR, AFLOOP TERMIJN SAHARA Onder mom van Robin Hood-spel Weer vervoerder voor rechter Beter overleg Bedrijfsleven en onderwiis Im JJFEBRUARI 1978 PROVINCIALE ZEEUWS! COURANT J DEN HAAG Het staat Nederland op dit ogenblik niet vrij gebruik en bezit voor eigengebruik van hennepprodukten liflgs met een zogenaamd 'aanvaardbaar risico') volledig uit "sfeer van het strafrecht te halen. De bepalingen van het En- >--oudig Verdrag van New York dat ook door Nederland is Vertekend, laten dit vooralsnog niet toe. Wél moet de Neder- yjdse regering in overleg met de verdragspartners proberen richtlijnen van dit verdrag op den duur zodanig te wijzigen jj: elk land zijn eigen regime ten aanzien van soft drugs mag loeren- „[Teryaaide minister Vorrink van ervaring had de bewindsvrouwe ge- .iLfizcctaeid donderdagavonu inl merkt, dat ons land daar niet bang voor hoelt te zijn. Integendeel. In persoonlijke contacten met ambtgeno ten en andere regeringsfunctionaris sen had zij ondervonden dat ook daat solt drugs niet het grote probleem is De buitenlandse regeringen willen zon visie echter liever niet in de open baarheid brengen. Zij zei dat zij in net algemeen volstrekt niet „vijandig" tegemoet was getreden. Vooral in Amerika zijn er verschillende staten, die op zoek zijn naar een soortgelijk systeem als het door ons land voorge stelde. In elk geval is de regering van plan het internationaal overleg krach tig uit te breiden. Er mag. en dat zei de bewindsvrouwe nog eens met na druk. geen misverstand over bestaan dat Nederland de illegale hard-drug handel krachtig wil aanpakken. Minister Vorrink legde er nog eens het accent op dat vooral niet moet worden gedacht, dat het gebruik van hennepprodukten moet worden bevor derd, al wil zij dan op lange termijn komen tot volledige decriminalisering van soft drugs. Van verband tussen soft drugs en hard drugs is haar op wetenschappelijke gronden vooralsnog mets bekend. Wél is het de bedoeling van dit kabinet eindelijk een duidelij ke scheiding aan te brengen tussen het beleid ten aanzien van onaan. vaardbare verdovende middelen en dat ten aanzien van csnnabisproduk- riróat over joelde wijziging van de Oprnm- -bistellen van de regering be- J*J jj, grote trekken: grote nadruit ?Sventie en opvang, strenge aan- Ven bestraffing van commerciële tLtforerschrijdende) handel in hard tkéebruik en bezit voor persoon- Yf/—ik van cannabisprodukten -'A'tf .arihuana) „reduceren" van ^ji'jt overtreding (in de prak- rfrilec deze overtredingszaken lei- ^^^at^ederland een ander STuo aanzien van soft drugs wil moet het in alle duidelijkheid fasroationaie verplichtingen waf q6 aanpak van hard-drughan- Aromen. Dan alleen zullen de ons rraeende landen de Nederlandse Zeemens voor een soepeier soft- SSSeid serieus willen bekijken. raat niet aan te doen alsof wij ifi&n het Enkelvoudig Verdrag zou- Z rillen onttrekken. De hard-drug- Zm kan alleen in internationaal %r worden aangepakt. Daarom wij niet onder dit verdrag uitkomen", aldus minister Vor- j;, Bovendien kan het ook niet, '•ebt volgens het verdrag 1 jf e-nft- rlT"11 all soft drugs alleen mag vl jjediscae en-of wetenschappelij- doeleinden. y, mogelijke repercussies vanuit V buitenland op de Nederlandse lA-ea voor een gewijzigd opiuinbe iscatte zij overdreven. Uit eigen worden geleid. Binnenkort is het ad vies van de Gezondheidsraad te ver wachten over behandeling van ver slaafden. Zeer getroffen was mevrouw Vor rink door liet betoog van mevrouw Van Leeuwen (ARP). ZIJ was het geheel met haar eens. dat ..onze af keer van drugs wel eens zou kunnen ontstaan door onze eigen angsten voor het onbekende". Dit achtte ook mevrouw Vorrink essentieel en het kernpunt van de misverstanden en communicatiestoornissen. Vooral het rapport van de commissie-Baan heef. destijds veel van deze angst weggen o- Niet alleen voor drugs maar even zeer voor andere genotmiddelen als alcohol- en tabak, wil minister Vorrink een „ontmoedigingsbeleid" voeren Daarbij denkt zij vooral aan een re clameverbod voor al deze middelen Het advies over deze kwestie is „on derweg". In elk geval wil zij geen incidentele, geïsoleerde maatregelen nemen, die op „angst" zijn gebouwd Het moet een beleid worden op basis van een samenhangend pakket richtlij nen dat restrictief moet zijn. maai niet „betuttelend". „Ik waarschuw voor elke overdrijving in deze sector", aldus mevrouw Vorrink, die vooral liet aspect van de .schuldbeladeriheid" BOERSMA: 2 MILLE VOOR TERUGKEREND" SURINAMER? (Van onze redactie economie) van sociale zaken overweegt iedere Surinamer die naar zijn land terug wil keren een bedrag van f2000 aLs schenking meegeven. Van deze f 2000 moeten het vliegbiljet en de over- tochtskosten van de bagage worden betaald. De rest van het bedrag, onge veer f 600, is dan bestemd voor de eerste kosten van levensonderhoud, direct na aankomst. Hierover zal een kabinetsdelegatie binnenkort bespre kingen gaan voeren met de Surinaam se regering. men- „De fundamenten zijn toen ge legd. We heieven nu in deze Kamer een tweede etappe. Dan moeten we verder", aldus mevrouw Vorrink. Minister Van Agt van justitie hield van zijn kant met kracht vast aan de grens van 30 gram. waarbinnen he- bezit van hennep geen misdrijf maar een overtreding ls. Zo'n grens is nodig als men het bezit voor eigen gebruik wil scheiden van de a! dan niet geor ganiseerde handel, zo zei Van Agt. Of de grens nu precies 30 gram moet zijn, berust inderdaad op een vrij willekeurige keuze- Deze is echter niet slechter dan welke keuze ook, aldus i Van Agt. De vrees van met name de KVP dat daardoor de indruk ontstaat dat ro-1 ken tot 30 gram geen kwaad kan.1 achtte hij ongegrond. De regering en alle bij het drugbeleid betrokken in stanties hameren er voortdurend op dat het roken van hennep slechte gevclgen kan hébben, zo zei Van Agt. De bewindsman bleek r*3ts te voe- nrv Ha.r- nr..I len voor de suggestie van de KVP'er ?fiLïïiA<L,.- flfT. PTT"»! Du Cnatinier m d. straten toot de handel in hard-drugs te verhogen tot 10 resp. 20 jaar. De voorgestelde acht jaar voor binnenlandse en twaalf ji voor buitenlandse handel plus de bij komende zeer hoge boetes, is al een sterke verzwaring. Het amendement van de CHU'er Van Leijenhorst om een strafverpleging voor verslaafden mogelijk te maken, raadde hij ten sterkste af. Bij het voorwaardelijk niet-vervolgen, zoals thans veel gebeurt, kan ook al een verplichte verpleging worden opge legd. Ik ben bang dat het amende ment van de CHL' de mogelijkheden van de justitie eerder verkleint dan vergroot, aldus Van Agt. LONDEN (RTR) - Een woordvoerder tm Buckingham Palace heeft donder- ij* de persberichten tegengesprokenbuiten elke discussie wil houden, koningin Elizabeth van Groot-1 oie afgelopen weekeind haar bijeen geroepen hebben om te, over een breuk in het huwelijk! ir zusier. prinses Margaret. Britse pers werd gesuggereerd I 45-jarige prinses opvallend rak in het gezelschap verkeert van s 17-jarige Roddy Llewellin. De minister was het met de kamerleden eens. dat er gestreefd moet worden naar een aeer goed georganiseerde hulpverlening, die eer stuk .secundaire preventie" in zich draagt. De centrale overheid zal hierin een „aanloopfunctie" moeten krijgen. Alle hulpverlening moet voorlopig via een interdepartementale werkgroep Hassan roept stammenraad bijeen MADRID Spanje heeft zich! recht van de Sahara-bevolking, was - I natuurlijk meer dan zelfs de Spaanse donderdag, twee dagen voor de regering kon slikken. Ook de Verenig- vastgestelde termijn, terugge-| de Naties weigerden het Marokkaanse trokken uit de Sahara, zijn laat- ste kolonie. De Marokkaanse ko ning Hassan heeft de Spaanse regering min of meer in deze dwangpositie gemanoeuvreerd. De Zuid-Spaanse vissers, die van de raigst in Marokko's territoriale wate rs moeten leven, maar vooral de rtvceers van öe Spaanse enclave-ste- ia Ceuta en Melilla op de Middel- iaidse-Zeekust van Marokko, houden iet hart al vast. test twee dagen voor het vertrek van a Speanse troepen besloot de Marok kaanse regering donderdag een 'Volks- stemming' in de Sahara te organise ren. Hrt akkoord van Madrid, leverde de Kam vrijwel aan Marokko uit, met enige voorwaarde een „raadple- van de bevolking door middel ra'mm stammenraad, de Jemaa. Heeds weinige dagen na de onderte- 'pag waren 67 van de 101 Jemaa- 'fsi echter naar de Polisario overge zet (op dit ogenblik is het aantal gestegen). Zij verkozen een ho- Ure strijd tegen het Marokkaanse boven de inlijving bij Marok- io. Si riep Hassan voor donderdag een Êing van de Jemaa bijeen om de *r?:chte raadpleging onder de huidi- p omstandigheden even op zijn ma- af te wikkelen. Niemand betwij- See dat de weinige echte Jemaa- kfeo die naar de vergadering in de f®tte hoofdstad El Ajoen zouden oraal, ofwel uit vrees, ofwel uit foldlust nejar Hassans pijpen zouden Op het ogenblik zijn ongeveer 135.000 Surinamers in ons land. Ruim de helft van hen wil weer terugkeren, zo is uit een onderzoek gebleken. Het probleem daarbij is. dat de Surinaam se regering in eerste instantie de geschoolde arbeiders terug wil heb ben. om het land mee te helpen opbouwen. Het Nederlandse standpunt is. dat iedere Surinamer die dat wil, terug moet kunnen teren. NORMEN VOOR VERPLEEG INRICHTINGEN AMSTELVEEN (ANP) -De Zieken fondsraad heeft donderdag concept normen opgesteld voor de erkenning van verpleeginrichtingen in het kader van de awbz. In augustus 1972 heeft de toenmalige minister van volksge zondheid de raad daarover advies ge vraagd. In het - nu voor staatssecretaris Hen-I driks bestemde - concept is gepro-1 beerd, door de omschrijving van de1 aard van het personeelsbestand en van de accommodatie en de outillage! te voorkomen, dat de verpleeginrich-1 tingen andere functies zullen gaan vervullen dan die waarvoor ze zijn bedoeld. De normen gelden zowelj - voor inrichtingen waar lichamelijk! aUeen 06 belasting-technische wetsre- zieken als voor inrichtingen waar j hanteren en Van Rooyen liet er gestoorde bejaarden worden! Keen twijfel over bestaan dat die niet -■ voldoende zijn om omkooppraktijken HOUSTON: De vier astronauten, die midden 77 de eerste serie test vluchten zullen maken met een "ruimtependelvliegtuig" van 77.5 ton. tonen op een persconferentie het model, waarin zei zeiden naar verwachting veilig van 7 kilometer hoogte te zullen terugkeren. De z.g. "Space Shuttle" wordt door een Boeing 747 op hoogte gebracht en moet daarna zonder hulp van motorische kracht aan de grond gezet worden. V.l.n.r.: Tred Ut Hat.se jr.. Charles Gordon Fuller- ton fle testvlucht) en Joe H. En gte en Chard H. Truly, die de twee de vlucht zullen maken. Belastingdienst kent geen morele normen voor onkosten (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het geven van steekpenningen (opgevoerd als 'onkosten') is fiscaal aftrekbaar en de regering ziet geen moge lijkheden om deze praktijk te veranderen. Dit was de conclusie na het betoog van staatssecretaris Van Rooyen (financiën) tij dens het mondelinge vragenuurtje, donderdagmorgen in de twee de kamer. Var. Rooyen benadrukte dat het niet aan de belastingdienst is om het ge ven van steekpenningen aan morele toetsen. De fiscus verpleegd en ook voor inrichtingen die beide groepen patiënten opnemen. Om een kostenverhogend effect zo veel mogelijk te voorkomen is de raad niet van maximum-eisen uitge gaan. maar anderzijds is het niet de boedoeling dat verpleeghuizen die nu al aan hogere normen voldoen het niveau van de kwaliteit van de zorg] terugschroeven. Zo stelt de raad voor, niet te eisen dat aan een verpleeghuis een arts, een fysiotherapeut en een bezigheidstherapeut zijn verbonden in volledig dienstverband. Een arts die zijn hoofdfunctie in de inrichting heeft en daarnaast of een fysiothera peut of een bewegingstherapeut vol doende. Het aantal verpleegkundigen stelt de raad op tenminste' een per 20 patiënten. de ondernemer moet als betrouw baar te boek staan; de uitgave moet niet afwijken van het gebruikelijke uitgavenpa troon. Als er twijfels bestaan aan de juist heid van de boeiringspost., kan de! o mL-L-pn 1 Fiscale Inlichtingen- en Opsporings- dienst (FIOD) een nader onderzoek De vragensteller, het D"66-kamerlid1 instellen. Nooteboom, was het met de opvatting van de bewindsman wel eens. „De staat is geen zedenmeester", beaamde hij. Als bedrijven aan de volgende voorwaarden voldoen, zal de belas tingdienst geen aanleiding zien voor een nader onderzoek (en wordt het aangegeven bedrag fiscaal aftrek baar): aannemelijk gemaakt moet worden dat de uitgave inderdaad gedaan is. Slechts bij hoge uitzondering in de wet geregeld moet de gift worden aangetoond met een schrif telijk bewijsstuk; de boekmgspost moet juist zijn; UTRECHT (ANP) - De verroersbon- den van de NUT'. NKV en CNV heb-! ben donderdag het transportbedrijf! Adriaan van Daaien en Zn. bv in i Naaldwijk voor de rechter gedaagd. De directie weigert volgens de bonden de cao voor het voer toe te passen. (Van onze correspondent) LONDEN Een 32-jarige geestelijke uit Plymouth is tot zeven jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens een overval op op een bank en een reeks dief stallen. Ziin 51-jarige huishoud ster kwam met een voorwaar delijke straf vrij. Ze was door de geestelijke overgehaald mee te doen onder het voorwensel dat ze 'Robin Hood' gingen spe- len. De eerwaarde Stephen Care was in! zijn kleine gemeente in Plymouth in hert graafschap Bevon geliefd en go zien. Regelmatig bezocht hij zieken huizen en bejaarden. Hi; was sociaal voelend en vriendelijk. Enteie kleine eigenaardigheden zagen de parochia nen graag door de vingers. Care hield bijvoorbeeld van ven kleed partijen. Hij bezat een marine uniform en een ge«eraalspet. Ook zag men hem soms door de tuinen van de pastorie draven in een commando uniform. Maar achter de open glim lach van Stephen Care werden inge wikkelde pi armen gesmeed, die zijn leven opwindend moest maten- En bovendien zat Care voortdurend in geldnood. De overval op een bijkantoor var. Lloyds Bank in Plymouth liep ge smeerd. Eerst had Care met een zeer Der/ons accent opgebeld en gezegd dat hij de directeur wilde spreken omdat hij een arme boer was en zijn geld in de safe -wilde leggen zodat de mensen in zijn beurt van zijn rijkdom niet zouden horen. Care verscheen in de kamer van de diretceur met een kof fer waarin een nagemaakte tijdbom verborgen zat. De priester had zich in boerenkleding gestoken en een snor Vragen over krijgsgevangenschap werden ex-Firenka-directeur teveel (Van onze speciale verslaggever) DUBLIN Voor het bijzon dere strafgerechtshof in Dublin zijn donderdagmiddag twee zij delingse vragen over Herrema's ervaringen in Duitse gevangen- tTRECHT (ANP) - Minister Van Ke- OfTiade (onderwijs) is bereid het ini- ÜÜj *e nernen voor cen gestnictu-' «ra overleg tussen bedrijfsleven (zo-! Jd werkgevers als werknemers) en school over de beroepsoplei ding. to wederzijds begrip en een betere '«ierlinge afstemming te krijgen tus-, net onderwijs in het algeme v en toktievoorbereidend onderwijs inl bedrijven, zou een permanent! ™ramunicatie-model' van groot be-: «eg kunnen zijn. De bewindsman l ®ea zijn toezegging donderdagmid- ■7° !n Utrecht tüdens een bijeen-1 rorasr van de onderwijscommissie' 2? ."f Kamers van Kooohnndel en raoneken in Nederland, die was ge-j 3511 de contourennota van de DODEN DOOR VOEDSEL VERGIFTIGING HAMBURG, LAS PALM.AS (AP) Twee Westduitse vakantiegangers zijn overleden aan de gevolgen van voedsel vergiftiging. opgelopen tijdens hun te rugkeer uit Las Palmas, Canarische Ei landen, met een Spaans chartervlieg tuig. Dit is donderdag in Hamburg bekend gemaakt door functionarissen van het Westduitse ministerie van volksgezond heid. Ook zouden 307 andere uit Las Palmas terugkerende vakantiegangers, verschijnselen van voedselvergiftiging,; opgelopen aan boord van Spaanse chartervliegtuigen, vertonen. Een woordvoerder van het ministerie j van volksgezondheid zei dat de moge lijkheid van meerdere doden niet. moest worden uitgesloten. De meeste van de 186 in ziekenhuizen! in Las Palmas opgenomen Finse vakan tiegangers. die vorige week aan boord, van een vliegtuig van de Spaanse lucht- j vaartmaatschappij Spantax voedselver-' giftiging hadden opgelopen, zijn uit het. ziekenhuis ontslagen, zo is in Las Pal-; mas bekendgemaakt. Volgens medische kringen bevinden zich nog ongeveer 30 Finse toeristen in het ziekenhuis. Zij zullen waarschijn lijk binnenkort worden ontslagen. De toeristen werden ziek door het voedsel dat zij op de vlucht van Hel sinki naar Las Palmas afgelopen maan dag kregen geserveerd. Een Fins jon- ;je van vijf jaar is aa 1 voedselvergiftiging c schap de Nederlander duidelijk' te veel geworden. Nadat Herre ma een reeks bijzonderheden had gegeven over de vernederen de manier waarop hij Callagher en Coyles gevangene was ge weest, zei hij, schokkend van emotie en met verstikte stem „praat alstublieft niet over het krijgsgevangenkamp". De openbare aanklager Noel McDo nald. had bij Herrema terloops geïn formeerd of het waar was dat hij in een kamp had gezeten en of hij daaruit de kraoht had geput zijn ont voering van vorig jaar te overleven. Herrema, die zijn tranen amper kon bedwingen, kreeg op zijn verzoek een glas water en rechter Justice P ringel stelde voor de zitting te verdagen. Dat vond Herrema niet nodig, als de oor log er maar buiten kon blijven. De rechter verdaagde nochtans de zatting tot de volgende ochtend. de ten laste gelegde i_ Welke straffen de Ierse openbare aan-] klager nu zal eisen, is nog niet be tend. De openbare aanklager maakte be kend dat niet alleen de vrijlating van Rose Dugöale en twee anderen de Prijs voor Herrema's vrijlating zou zijn, maar dat de ontvoerders ook een bedrag van 3 miljoen pond (15 mil-' joen gulden) hadden willen eisen. Herrema bevestigde kort daarna dat hij zo'n groot bedrag onverstandig had gevonden, en had 2 miljoen van te maken- teken dat zij Bandjes Vlooien Verdediging Eerder op de dag hadden de twee hoofdverdachten, Eddy Callagher en Marian Coyle, de rechters laten weten na rijp beraad met. advocaat Seamus Sorahan te hebben besloten hun eigen verdediging te willen voeren. Vervol gens weigerden zij te antwoorden op de vraag of zij zich voor elk van dej elf aanklachten schuldig of onschuldig! achtten. „Teken aan dat zij zich on schuldig beschouwen", concludeerde rechter Pringel. Wel schuldig achtte zich David Dun ne. de boer uit Mountmellick naar wiens huis Herrema was gebracht op de dag van zijn ontvoering. Dunne mocht daarop naar huis. Zijn zaak komt later aan de orde. De twee andere ontvoerders, McGowen en Walsh, verklaarden zich onschuldig aan het ten laste gelegde: him aandeed in Herrema's ontvoering op de och tend van 3 oktober vorig jaar. Na dese formaliteiten gaf de open bare aanklager een samenvatting van Herrema, die om half vier in de getuigenbank verscheen, gaf de open bare aanklager bevestiging van vragen omtrent de gang van zaken bij zijn ontvoering. Dat hij onderweg naar zijn werk was aangehouden door ie mand in poli tie-uniform, langs zijn eigen buis naar Mountmel lick was gereden, met plakband ge blinddoekt en geboeid. Daar had hij zich in twee verschil lende bedden koest moeten houden „Het was er niet schoon, het was et smerig. Binnen korte tijd zat ik onder de vlooien, zoals n zelf sü hebt ge aldus Herrema tegen de open- Terwijl het voedsel dat Herrema kreeg naar zijn zeggen „zelfs heel redelijk" was, waren zijn handen en voeten vele dagen lang vastgebonden geweest. Doo rhet plakband over zijn ogen was hij niet in staat veel zijn omgeving te zien. Bij afwezigheid van zijn ontvoerders mocht Herrema de plakband voor zijn ogen wegnemen, maar hij moest deze weer aanbrengen wanneer zij op kende, had Eddy Callagher genformeerd wie bij de Ferenka-fabriek, Herrema's werk terrein, zijn orders zou opvolgen. Her rema noemde de naam van een zeke re Ferarkis. aan wie ook de eerste van de vier geluidsbandjes is verzon den waarop Herrema adviezen geeft als kwamen zij recht uit zijn hart. De teksten waren echter opgesteld door Eddy Callagher. Deze bandteksten zuilen waarschijn lijk in de komende dagen ter sprake komen. Er werden codewoorden in gebruikt om duidelijk te Herrema nog leefde. Bij het opstellen van deze geluids banden, heeft Callagher met fysiek geweld gedreigd Herrema te pressen zo natuurlijk mogelijk te laten inspre ken. Volgens Herrema zelf Is hij ook met de dood bedreigd indien de Ierse regering de eis tot vrijlating van Rose Dugdate en de twee anderen niet binnen 48 uur zon inwilligen- JHlj mij dat Ik dan zou worden doodge schoten. maar het ontging mij niet dat Eddy onzekerder werd naarmate die 48 uur verstreken zonder vrijLa-j ting van de gevangenen". De verbijsterde bankdirecteur hoor de bibberend van angst bet verhaal van de „boer" aan, die zogenaamd in de moeilijkheden was geraakt nadat zijn vaöeT was overleden. Als hij niet gauw met geld op de tafel zou komen zou de wanhopige agrariër op de knop drukken en dan zouden ze alle maal de lucht in gaan: .Jk héb toch niets te verliezen", had de vermomde priester eraan toegevoegd- Het resultaat was een kleine tien- NEDERLAND VOORAAN MET BELASTINGEN EN SOCIALE PREMIES BINNEN DE EEG DEN HAAG (ANP) Het aan deel van de belastingen en socia le verzekeringspremies in het brnto binnenlands product was in 1974 in Nederland hoger dan in enig ander land van de Europese Gemeenschap. Dit blijkt uit het jaarboek 1975 van de belasting statistiek van bet bureau voor de statistiek van de EEG. In Nederland, waar de sociale verzekeringspremies hoog zijn, bedroeg dit aandeel 46,2 procent, in Italië daarentegen, waar de belastingontvangsten bijzonder laag zijn, 31.6 procent. In West- Duitsland bedroeg het aandeel van belastingen en sociale verze keringspremies in het B3P 38,1 pet, in Frankrijk 36,4, in België 39,3. in Luxemburg 40.4. in Enge land 36,7, in Ierland 33.4 en in Denemarken 44,5. In alle EEG-landen zijn de belas tingen en sociale verzekeringspre mies in 1974 sterker gestegen dan de prijzen. Ook is de betekenis van de indirecte heffingen ten gunste van de directe heffingen verminderd. Bommen /Avvmtwhth) METZLER- bril: if der» oogmerk I Aan de vooravond van bet proces is de Ierse politie in staat van alarm gebracht door twee bombrieven die ondanks alle controle per post wer den bezorgd bij de president van het bijzondere strafgerecht, de 74-jarige Justice Pringle in Dublin, en bij de zoon van de Ierse openbare aankla ger, die in Monasterevïn woont. Tele fonisch is voorts minister Tully van binnenlandse zaken met een aanslag bedreigd. Ook zou er een bom in zijn tuin liggen, maar er is niets gevon den- De twee bommen die peer post wer den bezorgd, waren verpakt in boe ken. Geen van de twee explodeer- de. RIJK NEEMT TEKORTEN GEMEENTELIJKE VERVOER BEDRIJVEN OVER DEN HAAG (ANP) Een regerings delegatie heeft donderdag met verte genwoordigers van de colleges van b. en w. van acht van de negen gemeenten met een etgen vervoersbedrijf overeen stemming bereikt over de voorwaarden waaronder het rijk de tekorten op het openbaar vervoer voor 100 procent voor zijn rekening zal nemen. Aan bet gesprek namen van de kant van het kabinet deel minister Wester terp (verteer en waterstaat) en de staatssecretarissen Polak (binnenlandse zaten) en De Goede (financiën). De negen gemeenten met een vervoersbe drijf zijn: Amsterdam. Rotterdam. Den Haag. Utrecht. Groningen. Arnhem, Nij megen. Maastricht, Dordrecht, duizend gulden. Maar pijlen op zijn boog. Buckfast Abbey in het fast Leigh van onder stukken en rehkwu HIJ brak In <vn voor meer dan antiek meenam. Aj De sten <Je Care kwamen hij gestolen antiek aan verkocht en daarna vriend h:;d Inrebro weer had gestolen i koop aan te Weden. Care had mee: Hij beroofde plaatsje Buck meer een bu> bekleed met luddraad door mot re kleding' iil In waar MJ <0 gulden ski" ■ze diefstal had deel genomen, an de eerwaar- bet licht, nadat een vriend had bij dezelfde en het antiek het opnieuw te fADVERTENTIE Directie: F. van de Velde, IC. Scherphuis en W F de Pagter. Hoofdredacteur: G A de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: KA. P. Dielemon en C var» der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstroot 56-60, lel (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwsfraaf 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steensfroat 6, tel (01140) 4053. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag Urn vrijdag vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kon tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Za'erdogs {0118-41 15144 zan 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klochten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren von 9.00-1130 uur Expeditie: (01183] 63533. Overl. odv. moondog- t/m vrij dagavond van 2030 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondogovond van 20.00 tot 22DO uur. Abonnementsprijzen oer kwartaal f 37.75; franco per post f 42,— per moond 12,75 osse nummers ,50 (inclusief 4% btwj. Advertentictarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie '11,55; ingezon den mededelingen 2Vj x ta rief Brieven bureau van dit blad I 2,50 meer Volledige tarieven met contrccK orijzen op oonvroog Alle advertentieprijzen exclusief bfw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courent, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3