Half Europa draagt gekke modesokken uit Hulst ext™ Theo en Marion de Witte stimuleren vanuit Zelzate culturele grenscontacten Geprolongeerd: derby Tern. Boys-Sluis muziek en creatieve avonden Eet Smidt's TARWEBROOD van de warme bakker. de smidt Schietingen Vanavond (vrijdag) carnaval in 'De Sluis' TERNEUZENSE SOOS VOOR DE ALLEENSTAANDEN BEWIJST BESTAANSRECHT STEEDS MEER Jeugdfilms in Oostburg en Terneuzen VRUDAG27 FEBRUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSCH-VLAANDEREN JONG SAS ECHTPAAR RUNT CLUB 'DE STOOF' ZELZATE (B) - .,Er zijn een heleboel dingen die ik eigenlijk anders en beter op polen zou willen zetten. Maar ik realiseer me dat bijna niets in een lieer kan. In elk geval is het beter een geleidelijke start te maken dan alles bots achterwege te laten. Vaak is het geldgebrek de spelbreker. Toch pro beer ik daar zo min mogelijk over in le zitten. Via persoonlijke contacten en relaties kun je ook een plezierig eind op weg raken. Een ding is zeker: ik loop met de dolste plannen rond. Of die allemaal ooit waar te maken zijn, xal de toekomst moeten uitwijzen". Als Theo de Witte niets concreets meer wordt gevraagd, heeft hij de neiging om te filosoferen over al zijn idealen Idealen die deze jonge Sassenaar ui een cultureel grenscontact tussen Belgisch-Vlaamse en Zeeuwsvlaamse jongelui wil verwerkelijken. Ideeën over een openluchtfestival, met toneel en pop, in het weiland en happenings- kunstexposities lijken nu nog lucht kastelen, maar Theo, evenals zijn meewerkende en mee-organiserenae ■vrouw Marion, heeft al laten zien dat hij in staat is evenementen te brengen die drommen jongelui, nu nog voor namelijk Belgische, aantrekken. Theo en Manon hebben, min ofg meer in overleg met een soort streekcommissie van zes jongeren, de afgelopen maan den verschillende culturele activiteiten in hun club 'De Stoof aan de Zelzaatse Denderdreef achter de rug. Programma Voor de eerstkomende maanden zitten er heel wat programmaatjes in het vat. Ze vinden steeds op de zaterdagavon den plaats. Op 12 maart treedt de Ne derlandse zanger Arm and in 'De Stoof op. Een andere zanger die op 1 mei een tour de chant zal maken, is Zjef van OytseL Op 27 maart en ergens in april zullen respectievelijk de popgroepen Arti-Sjok en Abraxis in de knusse schuurzaal van 'De Stoof op het po dium staan. Regelmatig presenteert de club ook bekende of minder bekende films van muzikale grootheden. Bin nenkort verwacht: Alice's restaurant op 7 maart en 'A Space Odyssee' op 4 april. Mieze ontspanningsavonden worden S&mden onder auspiciën van 'De Sxof Vzw. Op 15 januari jongstleden rad namelijk deze vereniging noder-winstoogmerk speciaal voor dit soort evenementen in het leven geroe pen. In het overlegorgaan van deze VZW zitten Luc Coene, Norbert Pau sreis, Paul Vergouwe. Paul Rijnders, Patrick Cattoir en Herman Geinaert. Theo de Witte legt uit dat de VZW 'De Sloof nog meer doelstellingen na streeft dan alleen het organiseren van optredens en filmdagen. ..We zijn ook bezig om de zin in creativiteit op een actieve manier te stimuleren". Hier mee is al een begin gemaakt en het i$ met name Marion die zich voor deze zaak het meest inzet. „Die creatieve mstuifavonden zijn nu zo'n maand of vier aan de gang en worden elke woens dagavond in de stoof gehouden. Ik noem het maat instuif-avonden want iedereen is welkom, iedereen die het gezellig vindt om met elkaar te wer- Vrouwen NKV vergaderden TERHOLE - Onder voorzitterschap van mevrouw A. de Roos-Fijnaut was er een bijeenkomst van de leden van de NKV-vrouwenbèweging, afdeling Terhole, in het dorpshuis van Terhole. Op deze bijeenkomst sprak mevrouw Hasselman uit Hulst lver gezinshulp, waarna mevrouw Baaye uit Hulst sprak over het maatschappelijk werk. Daarna was er een verloting om de kosten van de avond te dekken, ge volgd door een gezellig samenzijn. EHBO-examen CLINGE - In het gemeenschapshuis 'Malpertuus' te Clinge slaagden twaalf dames en heren van de afdeling Clinge van de EHBO voor het EHBO-examen. De geslaagden zijn: de dames S. Kerckhaert-Sponselee; M. van Dorsselaer-Piessens; A. van CampenhouUJanssen; M. Schelfhout van Campenhout. G. de Rechter- Stevens; M. Schelfhout-Pilaet; Th. In- ghenhoven; A. Merckx en de heren W. van Tienen, Th. Vonck en E. de Wit en H. Bracke. De cursus werd gegeven door dokter H. Brabers uit Clinge en de heer Aug. van Dorsselaer uit SinUJansteen. Exami nator was dokter L. Adriaansens uit SintrJansteen. NCB Nieuw-Namen hield gezinsdag NIEUW-NAMEN - Onder voorzitter schap van de heer H. Vercauteren vierde de afdeling Nieuw-Namen van ue NCB de jaarlijkse gezinsdag. Het feest begon met een eucharistieviering, waann pastoor J. Mangnus uit Nieuw-Namen voorging. Daama was er een bijeenkomst in zaal R. Thilleman te Nieuw-Namen, waar de leden van de NCB-boerenbond en KVO met hun echtgenoten aanzaten aan een geza menlijk diner. Het orkest Ottjes uit SintrJansteen verzorgde daama het muzikaal gedeelte van het feest, dat wt m de kleine uurtjes duurde. ken Er heeft inmiddels een vaste kern van tien lui gevormd. De ene keer zijn het er wat meer dan de andere keer We doen onder meer aan macramé maar ook aan allerlei andere creatieve handvaardigheden Waar nodig help ik Van allerhande materialen, zoals" nylon, katoen, touw. wol en noem maar op. maken we ook wel wandkleden en sierornamenten We zijn over een poosje van plan om in de schuur een expositie van al die creatieve makelij in te richten", vertelt Marion de Witte. Volgens Theo zal er aan die expositie een bijzonder accent worden gegeven, waarover hij verder in het vage blijft. Zoals gezegd wil Theo de Witte op een weiland aan de Denderdreef een open luchtfestival op touw zetten. „Als ik de toestemming er voor krijg van de gemeente dan wil ik aanstaande zo mer iets grandioos organiseren. Ik denk aan een vrij podium waar ieder een die zin heeft of vindt dat-ie iets te zeggen heeft, gebruik van kan maken. Tussendoor wil ik een stuk of 12 spek takels laten gebeuren. Dat kan mu ziek zijn maar dat kan ook wel dans of spelthcater zijn". Marion de Witte valt in: „We zijn nu al bezig om een toneel groep te formeren, die enerzijds met kluchttoneel begint en anderzijds Theo en Marion de Witte. voordrachten op het vlak van mimi sche expressie gaat instuderen. Of we dat van de grond krijgen, is nog een open vraag. Maar als ik hier en daar mijn oor te luisteren leg, dan hoor ik toch wel dat er veel enthousiastelin gen rondlopen". ADVERTENTIE Nieuwe Diepstraat 1 TERNEUZEN INZAMELING LEGER DES HEILS De Slichting Hel Leger des Heils' 'Stichter William Booth i zal van maandag 23 februari tot en met zater dag 6 maart zijn jaarlijkse collecte houden Deze Nationale Inzameling herinnert ons eraan, dat er een orga nisatie dag en nacht bezig is Vaak op die plaatsen in de samenleving- waar de nood het hoogst is. worden de heils soldaten gevonden. Deze werkers en andere mede- hulpverleners zetten zich energiek in om daar te helpen waar hulp noodzake lijk is. Omdat het Leger des Heils be schikbaar is voor de hele gemeenschap vraagt het ook die hele gemeenschap om hulp Als het zelf niet wordt gehol pen kan het ook niet helpen. Als de collectant u mogelijkerwijze aan de deur niet treft, wilt u dan uw bijdrage gireren op postrekening 358536 ten name van de Stichting Het Leger des Heils te Temeuzen, KOEWACHT - Aan de schieting bij J. de Guchteneire te Koewacht namen 70 schutters deel. De uitslag luidde ho- gevogel: R. Saman, Koewacht: eerste zijvogel: A. de Vliegher. Koewacht: tweede zijvogel: J Neve. Stckene Bi. grootste aantal <3 stuksi: J. Martens. Koewacht. KOEWACHT - Aan de schieting bij P van de Steen te Koewacht namen 64 schutters deel De uitslag luidde: ho- gevogel: A. Ringoot. Sinai <B>: eerste zijvogel: A. Ringoot. Sinaai <B); tweede zijvogel: J Martens. Koewacht, groot ste aantal <4 stuksi: E. Bracke. Koe wacht. ZUIDDORPE - Aan de bejaarden- schieting bij L. Vermue te Zuiddorpe namen 44 personen deel. De uitslag luidde: eerste hogevogel A. Jesoirens. Koewacht; tweede zijvogel: Fl. Her man. Zuiddorpe; eerste zijvogel: J. Coone. Zuiddorpe; tweede zijvogel: J. Bracke. Axel; grootste aantal (4 stuks): R. Ongenae. Koewacht. HULST - Aan de bejaardenschieting in 'De Blaauwe Hoeve- te Hulst namen 62 personen deel. De uitslag luidde: hoge vogel. G. van Damme, Koewacht: eer ste zijvogel: C. de Koning. Hulst; tweede zij vogel: F. van Giessen, Hulst; grootste aantal (3 stuks): A. de Bakker, Boschkapelle. Feestavond HVV'24 HUL8T - De voetbalvereniging HW'24 uit Hulst houdt vandaag (vrij dag) de traditionele feestavond voor de leden, donateurs en supporters met hun dames. Het feest begint om 20.30 uur en wordt gehouden in de kantine, van het gemeentelijk sportpark te Hulst Prins Toon I zal met zijn gevolg op dit feest aanwezig zijn. evenals de boerenkapel 'De Kallesaaien-. Werkgroep aan de slag voor verbouwing nieuw onderkomen •TERNEUZEN - De laatste feest avond in het Zuidlandtheaier beeft onomstotelijk bewezen dat de sociëteit voor alleenstaanden in Terneuzen een bestaansrecht heeft. Ruim honderd mannen en vrouwen, met een gemiddelde leeftijd van ongeveer 40 jaar. za ten gezellig bij elkaar en maakten plezier op de dansvloer. Het po dium. ingericht voor die feest avond. deed denken aan een Wie ner cafe podiumterrasjes. ge kleurde lichtjes, geen strijkje maar wel de band Sunrise", die uitstekend op deze feest-annex bingo-avond was afgestemd. De zes man tellende werkgroep is er van meet af aan van overtuigd geweest dat de soos voor alleen staanden in een behoefte zou voorzien. Ongeveer een Jaar gele den werd voor het eerst aan de bel getrokken om bekend te maken dat de soos van start zou gaan ln 'De Sluis- aan de Dijkstraat. Ze zit er nog steeds, alleen met dien ver stande dat de kijk op de toekomst rooskleurig is. want binnenkort gaat de deur van een nieuw en permanent te gebruiken soos- ruimte open in het gebouw van de Centrale Stichting voor Sociaal Cultureel Werk aan de Temeu- zense Nieuwstraat. Iets meer dan een week geleden namen leden van de werkgroep en alleenstaan den die zich vrijwillig voor dit karwei hadden aangeboden, de hamer, nijptang en de zaag op om de vroegere wapenkamer van de marechaussee te herscheppen in een gezellige soos. Mondreclame Onder de Zeeuwsvlaamse alleen staanden ging het als een lopend een e rond dat er ln Temeuzen as opgericht Dtek van der Endt. vertelt In het allereerste bej kon je geen leeftijdsgrens trekk Dij de mensen die kwamen. Er v ren namelijk even veel jonger als ouderen Jammer genoeg z Ik hoop dat daar verandering In komt want het is plezierig als het gezelschap zo gemêleerd mogelijk blijft I-agen de verhoudingen tus sen alleenstaande mannen en vrouwen ongeveer een half jaar ge leden nog scheef, nu rijn ze aardig bijgetrokken. De gemiddelde leef tijd schal Ik op veertig jaar" Volgens Ane Groeneboom hebben heel wat alleenstaanden eerst de kat uit de boom gekeken. ..Maar als ze een keer zijn geweest en ze hebben het naar hun zm gehad dan blijven ze terugkomen. Dat constateren we. De mensen geven zoiets ook aan elkaar door Voor onze sociëteit is de mond-tot- mond-reclame een goed medium. Toch hopen we niet alleen alleen staanden uit Temeuzen ui de soos tegen te komen. We willen dat er een soort uitwisselingsverkeer op gang komt tussen de sozen in HuLst en Oostburg en ook van de overkant rekenen we op mensen" Arte Groeneboom beschouwt al leenstaanden met als mensen die niet aan de man of de vrouw kun nen raken. „Verre van dat. Over het algemeen leiden de omstan digheden er toe dat iemand niet in de gelegenheid is contact te ma ken Dat vormt vaak het pro bleem. In de socileit krijg je van zelf een sfeer waarin de mensen geneigd zijn met elkaar in gesprek te raken. Op onze soosavonden zit dan ook niemand stommetje te spelen. Het is er gewoon gezellig. Er zijn er niet altijd even veel. dat is wel 's Jammer". Schipjicr. mat ster Greet Hoi vei cn Roger l vormen te samen een duo dat vaak karweitjes wenst op te knappen Van de huisarts F ranje steun Ane Groeneboom ..Op deze man kunnen we. indien hel nodig mocht zijn. altijd een be roep doen Soms zijn er wel eens mensen die op de een of andere manier ln psychische nood ritten en dan kan een gesprek met een dokter misschien wat verlichtend werken- Feestavond Vanavond (vrijdag) houdt de werkgroep een 'uitbundig* carna val voor alleenstaanden In 'De Sluis'. Er zal gedanst en gehost kunnen worden op muziek van de discotheek, die rijk voorzien is van carnavalsstampers. Dit feest begint om acht uur. Voor 10 april staat er weer een grote feest- avond in 't podium-caf van bet Zuidlandtheatrr op het pro gramma. Aan deze avond die om acht uur begint, werken de Ter- neuzense cabaretgroep 'De Hoe pel' en de volksdansgroep 'Hava Naguila' uit Vogelwaarde mee. Zodra de officiële openingsdag van de nieuwe soos aan de Niéuw- straat bekend is. zal ook daar om heen een feest worden gebouwd. „We rijn blij met die ruimte, dus willen we dat niet onder stoelen of banken steken", besluit Dick van der Endt. Agenda schietingen Zaterdag 28 februari: Hulst: W. Blom- maert. Zuiddorpe: L. Vermue; Kloos terzande R. van Kruyssen; Lams- waarde: P. Claessens. Zondag 29 februari: Kloosterzande: R. van Kruyssen; Hult: S Blommaert; Hengstdijk: P. van Dijk; Koewacht J. de kind-CeelaerL Maandag 1 maart. Hulst: W. Blom maert; Koewacht: Oude Molen. Dinsdag 2 maart: Koewacht: J. de Guchteneirë fbejaardenschieting). Donderdag 4 maart: Kloosterzande: R. van Kruyssen (bejaardenschieting). MI-LOCK EN DE KLEURIGE WERELD VAN DE 'POP-SOXOLOGIE' 'AAN ELKE SOK ZIT BIJ ONS EEN VERHAAL VAST...' (Van onze medewerkster) HULST - Na lange grauwe jaren van miskenning op modegebied, heeft de berensok eindelijk een ei gen gezicht. Voorbij is de tijd dat sokken grijs, bruin of zwart waren, met het bordeauxrood en donker groen als verdacht-wufte uitschie ters daartussen. Sinds enkele ja ren heeft dit meest verguisde ac cessoire in de herenmode zijn ei gen plekje onder de modezon. Wat de sok van Nederlandse bodem be treft, wordt dit eigen gezicht in be langrijke mate bepaald in een bijna 70 jaar oud Zeeuws-Vlaams familiebedrijf: dat van de Locke- feers („Mi-Lock") in Hulst. Daar is men vrijwel het hele jaar driftig bezig met het zoeken naar en ver werken van steeds nieuwe ideen die de saaie sok van weleer mid den in de beweeglijke mode van vandaag zetten. Dit voorjaar rollen er onder an dere hele „maritieme" collecties uit de breimachines, met de actuele kleuren rood. wit en blauw als hoofdthema. Vooruitlopend op de komende Olympische Spelen, sie ren sportmotiefjes en Canadese maple-leaves de sokboorden Als een verlate camavalsgrap laten stompneuzige haaiekoppen hun tanden zien in het breisel van een serie sokken, geïnspireerd op boek en film over de beruchte witte haai. In het jongere genre worden dollar tekens. sterren of het woordje .jeans" Ingebreid in de randen van brutaal-gestreepte sokken en kniekousen. Met enige overdrijving mag wor den gesteld dat half Europa rond loopt in deze modesokken uit het mooie Zeeuws-Vlaamse land. Een flink deel van de produktie wordt gexporteerd naar België, Duits land, Frankrijk. Noorwegen. Zwe den. Zwitserland en Engeland, waar het bekende Londense wa renhuis Selfridge's tot de afnemers behoort. Commercieel directeur Walter Lockefeer en zijn medewer kers zijn bepaald niet beledigd door het predikaat „sokkengek" dat men dit team wel eens wil op plakken: ze ervaren het graag als een compliment. Walter Lockefeer: „Wij verkopen geen sokken, maar modethema's'-. De vraag of hij, evenals de grote modemakers, tweemaal per jaar een collectie uitbrengt, beant woordt hij met de spitse weder vraag: „Is er dan twee keer per jaar een nieuwe mode? Nee. er is per manent nieuwe mode. De mode is zo beweeglijk, dat wij voortdurend bezig zijn. van januari tot decem ber. Dat zie ik ook als dè oplossing van de textielmisère: alert zijn op de mode. beweeglijk zijn. als de kippen erbij zijn" 'Soxologie Naast nog enkele andere filoso fieën die dit progressieve team van sokkenmakers huldigt, komt al spoedig een (Duitstalig) boekje ter tafel, dat „Popsoxologie" heet en, in weerw il van zijn speels uit ziend uiterlijk, harde waarheden bevat over de sok van de man. Want wat onthult (Amerikaans) marktonderzoek bijvoorbeeld over de koopgewoonten van man nen op dit te lang doodgezwegen terrein? Dat slechts vier van de tien mannen hun sokken zelf ko pen (bij voorkeur in warenhuizen), en dat de overige zes het kopen aan hun vrouwen overlaten. De ge dachte aan sokken kopen maakt hen al zenuwachtig, zeggen ze. De zelf-kopers gaan ook niet naar een winkel om uitsluitend sokken te kopen. Motief: het is tijdverspil ling om voor alleen maar een paar sokken een winkel binnen te gaan. Daarom worden deze onmisbare voetbedekkingen pas gekocht als ook andere kledingstukken (over hemd. pak. das) aan vernieuwing toe zijn. Mannen schijnen trouwens een barre hekel te hebben aan het kopen van sokken, oude sokken slechts aarzelend af te danken, en weinig neiging te hebben tot expe rimenteren met iets kleurigs. Belediging Mannen zijn ook beledigd wan neer ze als cadeautje een paar sok ken krijgen: ze vinden het een fan tasieloos. onnozel geschenk. Sug gesties om eens een kleuriger sok te dragen, worden fel afgewezen, al blijkt de aversie bij nader inzien vooral gericht tegen in manne nogen blijkbaar „onmogelijke" kleuren als knalrood, grasgroen of oranje. Iets oudere mannen zien een kleurige sok al gauw als een te jeugdig accessoire. Toch. zo bewe ren de marktonderzoekers, zijn ook deze rijpere consumenten „honge rig" naar kleur. „Sokbewust" zijn wel de jongere vrijgezellen, die graag nieuwe kleuren en dessins proberen. Maar bij het zoeken naar mannen die bij diverse gelegenhe den doelbewust verschillende ty pen en kleuren sokken dragen, komt men tot de magere balans van slechts vier procent. De progressieve „popsox- makers" uit het begin van dit ver haal liggen van zulke conclusies niet (meer) wakker. Walter Locke feer: „Je moet als fabrikant conse quent nadenken en blijven naden ken over sokken. Bij ons zit aan elke sok een verhaal vast. Je mag geen moment vergeten dat je in een jonge markt leeft". Verkoop- en exportcijfers lijken hem gelijk te geven: vondsten als de spijkersok. de Gatsby-sok. de Dower-power-sok in vorige seizoe nen. hebben de weg geëffend voor een sokkenmode die dit kleine kle dingstuk uit de hoek van het on dergoed in het totaalbeeld van de mode tilt. Behalve in maritieme en olympische dessins, wordt de sok- 1976 ook uitgevoerd in Cambridge- en Oxford-look (klassieke streep jesverwerking). in „berber" (kleu rige mozaiekdessins) en in de on verwoestbare Schotse ruit. Niet te vergeten bij dit alles: de effen sok. die in meer dan dertig geraffineerde zachte tinten verschijnt en mijlen ver af staat van zijn grijze, bruine en zwarte voorgangers van nog niet zo lang geleden. TERNEUZEN-SLUIS - Voor de tweede keer in twee weken tijd wordt zatedag in Temeuzen de Zeeuws vlaamse derby Terneuzense Boys - Sluis gespeeld. Een unieke situatie wellicht in het Nederlandse voetbal. Allereerst is er de l,-i competitie die moet worden afgewerkt omdat het aantal ploegen in deze vierde klas te laag is voor een gewone competitie. En dan doet zich bovendien het feit voor dat Terneuzense Boys, dat twee keer op eigen veld tegen Sluis moet spelen, deze wedstrijden ïn twee we ken moet afhaspelen. Een samenloop van omstandigheden, want Terneuzense Boys - Sluis van aanstaande zaterdag had eigenlijk al lang achter de rug moeten rijn. Oor zaak van deze toch wel vreemde situa tie zijn de afgelastingen van de vorige maanden. „Een veel te lange winterstop", vindt trainer Gilbert Vancaille van Situs. De Belgische oefenmeester vindt dat rijn elftal door die vele afgelastingen volle dig uit vorm is geraakt. Vancaille: „In België spelen ze door. Er moet nogal wat gebeuren willen ze het hele pro gramma er uitgooien. Ik vind dat het grote probleem voor een trainer in Ne derland Die moet tijdens de winterpe riode keihard werken om de spelers fy siek op peil te houden. Als je kijke dat wij vanaf 15 november slechts twee competitiewedstrijden hebben ge speeld. De ambitie gaat er dan af om steeds maar door te trainen. Er rijn bij ons ook jongens die niet altijd kunnen komen en de conditie zwakt daardoor vlug af'. Met die paar zinnen legt Gil bert Vancaille de terugval van Sluis uit. Sluis had tot november een reëele kans op de titel in de vierde klas zater dagvoetbal. Het leek op een geweldige stunt. In drie jaar tijd van de tweede klas afdeling naar de derde klas KNVB. Nu. na de nederlaag van vorige week tegen Terneuzense Boys kan Sluis de titel wel vergeten. Met een achterstand van vijf punten op Yer- seke en vier op Terneuzense Boys. we liswaar met een wedstrijd minder ge speeld. moet Sluis niet meer in staat worden geacht deze achterstand nog te overbruggen. „Het zou ook te mooi geweest rijn", zegt Vancaille. „Toch heb ik er tot november in geloofd. De 7-0 overwinning op Yerseke heeft onze ploeg geweldig goed gedaan. We ver keerden in topvorm maar toen kwam die winterstop" Sluis heeft de titelkansen eigenlijk ver speeld in de wedstrijd tegen Terneu zense Boys. In een wedstrijd die voor NCB Graauw hield ledenvergadering GRAAUW - Onder leiding van de heer Fr. de Waal werd in het gemeen schapshuis te Graauw de algemene le denvergadering gehouden van de NCB-afaeling Graauw. Vanwege het penodiek aftreden van de heren A. van de Vijver en Jac. Steyaert was er een bestursverkiering. Beide heren werden herkozen. Als spreker trad op de heer J. Sameel, kandidaat notaris, uit Hulst. Hij behandelde de onderwerpen testament, huwelijks voorwaarden, opvolging en successierechten. Van de gelegenheid tot het stellen va vragen werd een druk gebruik gemaakt. rust al een 3-0 voorsprong voor de boys had kunnen opleveren kwam Sluis met een 0-0 stand goed door de eerste helft. Na de onverwachte 1-0 voorsprong kreeg Jaap Ras zelfs een geweldige kans op 2-0 maar hij schoot naast een leeg doel. Toen kwam Terneuzense Boys terug en moest Sluis toch nog een 2-1 nederlaag incasseren. „We rijn door die nederlaag uit de kopgroep gegooid maar ik ben er toch van overtuigd dat we m deze competi tie het maximum uit de ploeg hebben gehaald We hebben nog niet de speler- spotentie waarmee je ieder jaar kam pioen kunt worden", aldus Vancaille. Door die overwinning blijft Terneu zense Boys wel in de running. De ploeg van Wies Avermaete telt nog steeds een punt achterstand op Yerseke maar er moeten nog zes wedstrijden worden gespeeld. Het programma van Terneu zense Boys is bovendien niet zo erg zwaar. Wies Avermaete „We moeten nog twee keer uit. tegen de twee staartploegen. Uit de vier thuiswed strijden moeten we een maximaal aan tal punten kunnen halen, dan hebben we kans om het te halen". Voor de Boys zou het uitvallen van centraal verdediger Adne Buijze. in de wedstrijd tegen Sluis, echter wel eens zwaar kunnen wegen. Buijze is de man die de jeugdige Boys-ploeg met rijn routine moeilijk zal kunnen missen, zeker tegen Sluis, dat de naam heeft erg aanvallend te spelen. Wies Aver- rr.ate kan zaterdag wel weer op Jack Dingenouts rekenen. De Terneuzense spits moest zaterdag worden vervan gen. Hij sukkelt met een rugblessure maar toch zal hij er zaterdag weer bij zijn. PROGNOSES Afdelingsvoetbal zaterdagcompetitie: 2e klas B Kloetinge 2 - AZVV 2 (2); 3e klas D: Sluis 2 - Hoek 2 (2). Voor zon dag zijn in verband met carnaval geen wedstrijden vastgesteld. Het Terneuzense Luxortheater presen teert vanaf vrijdag 27 februari vier films. Voor de jeugd staat voor de zon dagmiddag een humoristische en te vens spannende tekenfilm, getiteld Tie gelaarsde kat als krachtpatser", op het programma James Bond is te zien in de flitsende film 'Goldfinger-, de grote kraak van het geldfort Knox "Wat meisjes lekker vinden' wordt als nachtvoorstelling aangekondigd. On derwerp: jonge meisjes uit de school banken stappen niet naar het ouderlijk huis maar m bed. Op 4 en 5 maart draait de nieuwste film van Ingmar Bergman 'Scènes uit een huwelijk'. Het Ledeltheater in Oostburg brengt een verfilming var. Agatha Christie's beroemdste boek 'Moord m de Onent Express'. Hoofdrolspelers rijn Sean Connery en Ingnd Bergman. Tot de laatste minuut blijft de ontknoping uit, In het kader van de jodelsex worden de Tiroler slippertjes' op het witte doek gezet. Zaterdag- en zondagmiddag ver toont Ledel een leuke familiefilm: 'daar komen de smurfen' In Hulst draait het carnaval

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29