sip bcrco -jj^NOGVOUJPli^ STOOM-ORETTE 10 voor de moeite De Vlissingse ijsbaan Vernielingen in colkstuin Schaatsen op zondag (IV) Schaatsen op zondag (V) Het probleem van de werkloosheid Rijswijkse zeeverkenners Omstandigheden waaronder heiaar der ]even Reünie A.D. Materieel Drs. Peters uit Terneuzen mm Adverteren doet verkopen Door de verbouwing van onze zaak is de ingang tijdelijk aan het Walplein. De extra moeite, die U moet doen, belonen wij graag met 10% korting op de nieuwe zomercollectie. Middelburg POSDEBDAG 26 FEBRUARI 1976 rüOVINCIAlE ZEEUWSE COURANT 17 I "u.—jn. Me hebben iu j«cu »m heerlijk kunnen genieten van de "hiatssport. Jammer genoeg moest ZVjn Vlisslngen gebeuren op ver- ÏÏUJcod<- vrU 4l;pt walereangen, kre- rTlo plassen. Gelukkig was er geen fluwval, want dan was er ook dit Lr Tan schaatsen niet veel gekomen. Indf avonduren een baantje trekken, rts rr voor de nijvere bevolking niet Kil Een verlichte ijsbaan is er in onze niet te vinden- Wel ligt er aan de SJ,ffe Vllssingseweg het schamele «ervhot van wat eens de baan was ^•IJsclub Vlisslngen'. Vf>n zullen zich herinneren hoe er mi in het verleden van de schaats en genoten is. Wat is er aan de 2nd" met die ijsbaan? In het kort dit: vjnwege de wegverdubbeling ter •„•se moest de ijsclub een flink %ieeHe van de toh al te kleine baan lyaan. Het clubhuis moest verdwij- alsmede aansluitingen voor water a électriciteit. In 1968 werd de pacht- «ereenkomst van de baan door B. en in samenwerking met Prov. Water- raat opgezegd, waarbij alle medewer- r-z werd toegezegd ter realisering m een andere ijsbaan- Bij beide «tanties werd een schade-claim ïnge- '-■r.d. Al in 1966 was het ijsclub- jastuur in bespreking met B. en w. eer een ijsbaan annex camping in w «follebos. Dit plan kon geen door- Jug" vinden. In oktober 1968 ging de «neente Vlissingen in principe ak- 'Sord met het aanleggen van een ■oen ijsbaan in het Nollebos- Het vcrol de z.g- Kilometerpias. bij vele icüaatsliefhebbers wel bekend. Na ve- 'oesprekingen. uiteindelijk geen suc- Ja. Dan in 1971 is er een plan voor Ja baan bij het sportveldencomplex vslsan. Hoewel alles er hoopvol uit- üj, ook nu geen resultaat. In 1974 vjjJit op verzoek van de "Stichting Srortbelangen' het plan Kilometerpias «er ter tafel. Nu winter 1975-76 is er kd plan in het recreatiegebied West- jin I. wat volgens de versterkte «evens nog wel een jaar of vier op «usenng zal moeten wachten. Zo sïïia de zaken dus momenteel. Alles hijsen genomen een wel zeer onbevre- ijeade toestand- ji schrijven is bedoeld als antwoord ua de vele mensen, die vooral in de «Btperiode om inlichtingen vroegen, «2: ik wil er ook enkele adviezen un toevoegen. Allereerst aan B. en w. ha Vlissingen. Heren, U hebt aan gortaccomodatie al heel wat tot sand gebracht. Een sporthal, zwem- tad, sportvelden en wat al niet meer. Zaien waar iedere sportliefhebber «aidering voor heeft- Is de ijsbaan die maar een fractie van bovenge- aionde projecten kost, dan zo'n moeilijke zaak. Stop eens met uw ^marchandeer. Los zowel uw morele- üi financiële ereschuld in en geef tlissingen zijn ijsbaan terug. Dan een advies aan de Stichting Sportbelangen. Mensen als het nog eens gaat vriezen, doe dan eens wat. De sinielbaan onderspuiten ging deze keer met, daarvoor was de vorst niet streng genoeg. Maar de rolschaats- baan aan de Hogeweg had toch wel een ijsvlakte kunnen zijn. Wat zouden de kinderen genoten hebben. En kom pi met met het verhaal dat het iüaltdek kapot is, of dan beschadigd wordt, want dat gelooft geen zinnig mens. Vragenstellers over een kunst- Ijsbaan hartelijk dank. Inderdaad heeft Zeeland door zijn ligging een kunstijsbaan nodig, maar zo'n ding kost veel geld. Daar moet je. zo is me al dikwijls verteld, de grote bedrijven voor interesseren En die hebben we nog niet genoeg. Of toch wel? Wie weet krijgen we bin nenkort wel Italiaans ijs, Maar dat zullen we dan wel op onze mooie boulevard moeten opeten. Tot slot een verheugend bericht De 'Stichting Sportbelangen' heeft besloten een ijs baancommissie in te stellen. "Wat dacht je wat'. Denk maar zo. wat je In bijna ieder dorp vindt, mis je in Vlissingen. Een mens kan nu eenmaal niet alles hebben. L. J. de Vin. Vlissingen Vernieling aangericht in de volkstuin relegen achter de kleuter onderwijs 'ie Kleuterboek' aan de Schuitvaart- straat .14 te Vlissingen met vermissing ra tuingereedschappen o.a- 3 stuks tandhamers, 1 moker (ca. 3 kg), lereedschapskist, 1 bijl, 1 hegge- schaar, 1 handzaag, 1 mes en een paar handschoenen. Tevens groente, o.a. spruitkool en troene kool totaal weggemaakd. De feimiiien en plastiek afdak kapot Smaakt, in binnenshuis alles onderste wren gegooid, 't Is gewoon schanda lig. Ik vraag me af waarom moet dit eigenlijk gebeuren. Is 't soms door vervelendheid of uit baldadigheid. Mijn reraek aan alle ouders, indien één va uw kinderen thuis komt met een bepaald gereedschap die niet bij u thuis hoort, wilt u de kinderen atten deren a.u.b. Hier voor mijn hartelijk De heer Meulmeester uit Amemuiden schrijft in de PZC van 7-2-76 dat hij veel positieve reacties heeft ontvan gen op zijn schrijven in de PZC naar aanleiding van zijn betoog over de heiliging van Gods dag Nu las ik in de PZC van 10 febr. ook een reactie van de heer Blankenburgh uit. Nieuw- derp. Deze stelt dan als zouden ou ders niet het recht hebben zoveel in hen is. om hun kinderen het goede voor te houden en niet het kwade, als je tenminste gelovig bent. Je mag dus je kinderen niet dwingen, maar ais rechtgaarde ouders hun kinderen lief hebben en ook om gekend als kinde ren liefde hebben voor de ouders is het geen dwang meer en zeker geen diktatorspelen. Het is jammer weer Blankenburgh dat u geen dominee geworden bent, dan zou u bij het mo derne christendom veel aanhang heb ben. Als u bijbelteksten gebruikt, leg ze dan beter uit, want uw opmerking over Paulus raakt kant noch wal. U schrijft o.a. Paulus zegt alle dingen zijn geoorloofd. Als wij daarin onze schepper erkennen, dus het ijs van God gegeven, mag je dan ook zeven dagen in de week gebruik van maken. Ook nog ter ere Gods. In mijn bijbel staat: Vreest God en houdt zijn gebo den. Dus ook gebod van de heiliging van rijn dag. Als we op zondag schaatsen, staan we in dienst van de duivel en niet in de dienst van God. En als u dan vraagt of mensen die niet schaatsen op zondag, dan beter zijn als een ander, zeer zeker niet- Want in de grond van ons bestaan deugen we ook niet al doen we ders. Maar voor het kwaad waarover men nog bewaard wordt, moet 1 ook geen verantwoording doen. In de PZC van 3-2-76 heeft men kun nen lezen, hoe de heer Meulmeester uit Arnemuiden rich heeft geërgerd, dat er op zondag werd geschaatst Waarom zou men zich ergeren? Ik kijk ook naar de tv (ook op zondag) en als er dan iets op de tv wordt gegeven, waar ik het niet mee eens ben, draai ik gewoon de knop om. Dit kan de heer Meulmeester waarschijn lijk niet, aangezien hij zo'n hasje van de duivel niet in zijn huis wil af mag hebben. De heer Meulmeester heeft rich wel geërgerd, maar er toch heer lijk naar gekeken. Hij had toch ook rijn gordijnen kunnen sluiten? Of, is hij net als die man uit een van onze kustplaatsen, die zei: „Het is tegen woordig schandalig, zo als het vrouw volk op het strand er bij loopt. Ze hebben bijna niks meer aan, ik ben gisteren wel vier maal weze kie- ke." Ik zou de heer Meulmeester in alle ernst willen vragen: ergert hij zich ook, wanneer vele van rijn geloofsge noten op zondag met hun luxe auto naar de kerk gaan? Of, mag dat volgens de bijbel wel? Misschien doet hij dit zelf ook. Mocht dit laatste het geval zijn dan zou ik hem willen aanraden, zijn auto weg te doen en daarvoor in de plaats een ezel te nemen. Jezus reed ook op een ezel. J. Erland. Baljuwlaan Middelburg. (discussie gesloten) Een erg verhelderend artikel in zaterdagkrant in de rubriek Tjewooi de wereld' over de ekonomishe krisi in het westen en in de ontwikkelings landen. Toch miste ik hierin enkele dingen le het gevaar dat de ontwik kelingslanden he: beu raken om te wachten tot wij hen een plaats onder de welvaartszon gunnen en de uitge stoken hand van Moskou of Peking grijpen, waarna ze kollektief die plaats afdwingen. De olieproducerende landen hebben al laten zien hoe afhan kelijk en kwetsbaar we in feite zijn. 2e las ik geen woord over de grenzen die er. zeker in ons volle land, aan de groei zijn. Er is een groeiend verzet tegen de aanslag die de industrialisa tie. gepaard gaande met uitbreiding van het wegnet enz pleegt op ruimte, water, lucht, energiebronnen enz. Maar daar de mechanisatie voortzet is er wel steeds minder arbeidskracht nodig. Op zichzelf geen probleem, be halve voor mensen die zichzelf niet bezig kunnen houden. Het probleem van de werkloosheid is ontstaan door dat een werkgever liever 35 man 40 uur dan 40 man 35 uur in dienst heeft. Werkloosheid remt immers de looneisen. Maar wie regeert er nu eigenlijk. De regering ziet door het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen slechts kans de stijging van de werk loosheid af te remmen We hebben de laatste weken regelmatig uitlatingen van ministers in die richting kunnen vernemen. Iedereen die 40 uur (of meer) werkt is in feite medeplichtig aan de ongelijke verdeling van de beschikbare hoeveelheid arbeid. Het ergste is dat mensen die door de maatschappij buiten spel gezet zijn, hier nog eens op aangekeken worden ook. Voor de meesten is het geen pretje, al wordt dat erg gemakkelijk aangenomen- Trouwens, wat zou het. als we deze werkloosheid aanvaarden overigens niet bepaald mijn idee), dat De in 1925 opgerichte zeeverkenners- troep Rijswijkse Mceu en-Wate:geu- ;en viert dit jaar hsar 50 jarig jub) eum- Deze groet» heelt tot haa I iv.t -»ok bestaan onder de naam Wate eej ■en en onder de .•■aam H:j-.w. Jiv eeuwen. In het scala van fe-t v.'.e: ten is ook een nünle voor alk- oud leden opgenomen. Dit gebeuren, in de vorm van een receptie, zal Sn elk geval gehouden worden op een vrij dag- of zaterdagavond (in eind me; begin juni), teneinde alle oud-leden Sn de gelegenheid te stellen om te k>- men. Zij kunnen dan onder een drank je wat herinneringen ophalen met clubgenoten van toen en een praatje maken met de le-.dinz van nu. Deze oud leden worden verzocht, in dien zij belangstelling hebben, rich per briefkaart voor de reünie aan tc melden bij ondergetekende, onder ver melding van naam. adres en telefoon nummer. Tevens worden rij verzocht op de kaart te zetten, wanneer zij lid waren. Te zi.iner tiid ontvangen dege nen, die zich hebben ingeschreven, dan een uitnodiging. iemand zegt 'geef mijn portie maar aan fikkie' 'in dit geval aan iemand die graag werkt). Met welk recht verplicht een samenleving die niet komt dit wat radicaal over. Dat is ook de bedoeling. We maken ons zo graag druk. Laten we dat aan in de eerste plaats doen om de werkloosheid die velen in de grootst mogelijke ellende stort Rod van Iren. Vlissingen. Ik lees altijd met aandacht de WlUen alle oud-miltlauen. die in de periode 1946-1950 In Indonesië gediend hebben, bij Algesneen Depot Materieel reuni die ben ik het er wel mee eei mensen worden, de goede niet te na gesproken, steeds egoïstisctaer. Da: is der ::;den wel heel veel veranderd, maar naar de zogenaamde 'goede ou de ^tijd' van vroeger willen we toch De mensen hielpen elkander, maar aangewezen. Want de sociale voorzie- ningen warc-n knudde en gezinshulpen en bejaardenhelpsters bestonden hele maal niet. Als je weduwe werd met de nodige kinderen en vroeger had Je veel grote gezinnen kon je. wat men noemde 'op de bezem", dat was gaan werken, om wat te verdienen voor het onderhoud van de kinderen enz. En daar is door veel werkgeef sters schromelijk misbruik van ge maakt. Gelukkig hielpen veel mensen elkaar. Dat keu nog, als je jonge buren hebt die wat voor Je willen doen. Gelukkig dat er zo iels is als een stichting 'Graag gedaan'. Wat die mevrouw voor die oude man en vrouw doet. de ramen zemen. Is na tuurlijk heel lief en goed. Dat konden meer Jongere mensen doen. Ik hoop in mei 78 jaar te worden en ik kan nog best op een trap staan, zonder te beven, maar ik doe het niet. Dat doe', mijn bejaardenhelpster- Ik heb geen zin om een been. arm of heupbeen te breken. We willen wel jong blijven, maar da', gaat nu een maal nier. Ik wist niet dat er zo een misselijk boekje verschenen was over de hulp aan de bejaarden. Het is gehouden op zaterdag 24 april in de Meshallen te Wjjchen (bij Nijmegen) Wilt u zich opgeven bij ondergeteken- A Bouwraeister, Engelsestraat 19® Rotterdam-? tel. 010-378404 helemaal met waar dat bejaardenhejp- sters alleen maar voor de gezelligheid komen Ik heb al verschillende bejaar- denhelpsters gehad en as je zelf geen stuk sjagrijn bent, doen ze alles voor Je. Eten koken, de ramen zemen, stofzuigen enz. Niet schoonmaken en plafond witten, het zijn geen werk sters. zoals sommige conservatieve mensen nog denken. Als Je geen kin deren hebt, die bet voor Je willen doen. probeer dan hulp te krijgen bij een goedkoop schildertje of zo. De meeste mensen krijgen toch geld van sociale voorzieningen en als je het niet redden kunt. hoef je jezelf hele maal n:et te schamen om hulp bij de bijstand te vragen Mevrouw De Waard uit Koudekerke. die schreef of vertelde die poes en de mijnheer die na dat ongeluk voor de poes hielp zorgen, dat zijn nog engelen van men sen. Behandel de dieren met zachtheid en spaar de vogels. Zet geen honden of katten onverzorgd langs de weg als u met vakantie gaat. want dat i® intens gemeen. C. Sinke. Middelburg lend' als hem. wordt Modern is natuurlijk om even de multinationals een vee te geven. Och. vers zo ets beoordelen, maar om dew ondernemingen te vergelijken met een schip 1* me werkelijk niet deugdelijk. Hij stelt: ..Wanneer in volle zee de lading verschuift en ze dreigen te zinken, gooien 'gewoon!' wat ballast o ver boord. Eenvoudig niet? Heeft drs. Peters wel enig idee wat het voor een zeeman betekent als de lading ge at schuiven? Dit gebeurt namelijk als regel alleen bij een zwaar slinge rend schip m waar rit bij een bela den schip eigenlijk de ballas'.. Ala het hele onderwerp van drs. Be ters op hetzelfde niveau ligt als zijn vergelijking met schip op volle kan ik de regering alleen rnaar prijzen dat geen belastinggeld over I >0r zijn plan Mlnderhoud. oud-zeeman f- Middelburg. Geef stevige kost - die echt Ctl niet zoveel kost Lever is gezond en met duur Ons ge- hakt is nog GEHAKT Een echte slagersrookworst, dat is niet zomaar een rookworst Of - als het extra lekker mag zijn - een malse biefstuk of vlees voor een gezellige fondue Of onze filet Americain op een toastje En denkt u ook eens aan een pittige hachee of goulash? Zorg goed voor uw gezin - GA NAAR DE KEURSLAGER! boterham WORST 118 150 gram PATE lOOgra SNU WORST 98 JAC. DE VISSER, Thibautstraat 33, Middelburg WEEMAES, Lange Noordstraat 55, Middelburg v. d. HOUT, Oranjeplein 7, Souburg. 'OORLOQ errJ GSWSLJ^I Lees JE m xra-HT. _<y\ OVER MUN VROUW BEZORGER BEKENDMAKING OPENBARE VERGADERINGEN Vaste commissie van advies en bijstand voor - de sociale aangelegenheden dinsdag 2 maart 1976 om 19 30 uur - de ruimtelijke ordening donderdag 4 maart 1976 om 19 30 uur De vergaderingen worden In het stadhuis ge houden en zijn voor ledereen vrij toegankelijk. De agenda en de stukken liggen op de volgende plaatsen ter Inzage: stadhuis Vlissingen. op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13 30 tot 17 00 uur iln- formatiehoek 'Onder de Trap'): openbare leeszaal en bibliotheek. Spuistraat 22-24. op werkdagen van 10 00 tot 2100 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur. wijkcentrum 'Middenhof. Kanaalstraat 64. Oost-Souburg, maandag tm vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur en van 1B 30 tot 21 30 uur; bovendien woensdags van 13.30 tot 18.00 uur en donderdags van 14.00 tot 16.00 uur wijkcentrum 'Open Hof. Alexander Gogelweg 58. maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 12.00 uur. en van 19 00 tot 23 00 uur in de Miro te Vlissingen WEEKAANBIEDING: (geldig van vrijdag 27 febr. t/m donderdag 4 maart Pantalon 3,25 Rok 2,75 6,00 Alleen deze week voor 4,75 Van 9 maart t/m 20 maart komt Pixyfoto in uw warenhuis Middelburg voor de leukste kleuren foto's van uw kind. Uw blijvende trots! Jonpe vriendelijke specialistes zulten al spelend met "uw kind de leukste momenten vast leggen. Een herinnering, die goud waard is. Pixyfoto biedt u gegarandeerd vrije keuze Uit de serie opnamen kiest u straks de allermooiste foto's. Deze zijn afgedrukt op het handzame wereld poslkaart- formaat 10 x 15r.m, in briljante kleuren. Ze kosten slechts 4.95 p.sl. Pixyfoto geeft u niet-goed- geld-terug-garantie Bij reservering betaalt u 1 45. Mochl er bij de gemaakte opnamen geen enkele zijn die u bevalt, dan krijgt u die 1.45 weer terug! Pixyfoto's nabestellen kan gelukkig ook Niet alleen op formaat 10 x 15 cm. maar ook in een speciale keuze van mooie vergrotingen en luxe uit- voeringen. SPECIALE AANBIEDING Profiteer van een belangrijk. I tijdelijk introduktievoordeel van maar liefst 3.50. DE EERSTE KLEURENFOTO KOST U NU SLECHTS alleen bij VROOM DREESMANN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17