Henna geeft tegenstroom richting Suriname Raad Kapelle akkoord met „Ikkenmaaréénhalfzwaremet regeling voor liet RPCZ dubbeleomslagvoordubbeleversheidT Handelaar in kunstnijverheid worstelde met begrip 'kunst' MCO"bijeenkomst over verkeersplan en Lange Delft ZITTING ECONOMISCHE POLITIERECHTER: „Rider, mijn idee!' PIOYINCIALI ZEEUWSE COURANT 7 lADVBRTKNTIB) ZORGVULDIGE BESTEDING GELDEN WAARBORGEN' stookt© huis aan de Badhuisstraat bij d^ flakkerende kachel. Haar han den omvatten een beker hete thee, de lachrimpeltjes van daarnet zijn helemaal glad wanneer ze zegt: „Toen al die Surinamers vlak voor de onafhankelijkheid naar hier kwa men, vluchtten kun je wel zeggen, toen voelde ik juist een tegengestel de neiging. Om terug te gaan. ginds iets te doen in het belang van de achterblijvers. Maar wat en hoe? Mijn werk ligt helemaal in de admi nistratiesfeer, kantoorbediende heet ik officieel. Niet bepaald een in breng waarop ze in Paramaribo zit ten te wachten. Heb me daarom opgegeven voor de verpleging, per 1 maart kan ik in het Bethesda/Sint Josephziekenhuis beginnen. Bij ons is een groot gebrek aan gediplo meerde krachten op dit gebied. Toch is dit beslist niet zomaar een uitge kiende beslissing omdat ik er ginds toevallig iets mee kan doen- Wilde het vroeger al maar durfde zoveel pijn en narigheid nog niet aan. Ik heb nu eenmaal erg gauw medelij den, was bang dat ik de patiënten daardoor geen goed zou doen. Nu ben ik wat ouder, zie veel beter hoe je best meegevoel kunt hebben en tegelijk de handen uit de mouwen steken om te helpen". die ergens mee zitten. Nederlandse lessen, ontspanning, informatie en dat soort dingen. Zo ging ik voor het eerst weer uitgebreid met Suri namers om, betrap me erop dat ik zelfs opnieuw met een Surinaams accent praat. Vla Profosoe ontdekte is ook hoe nieuw aangekomen vrouwen zich veel onvrijer opstelden dan ik. Graag had ik bijvoorbeeld een han denarbeid cursus of zo voor hen georganiseerd of iets anders met ze willen doen. Weet je hoeveel er kwamen? Eén, de rest bleef bij de baby thuis, durfde niet, vond het misschien wel gek voor een vrouw zoiets te willen. Hoe langer je met hen omgaat, hoe meer alledaagse zaken ie ontdekt die zii gewoon niet weten. Neem maar de pil. die is in Suriname erg moeilijk te krijgen Hier blijkt dat ze er nogal eens verkeerd mee omgaan, vergeten de lessen van hun arts, lezen de ge bruiksaanwijzing niet goed, vragen het liever een vriendin die het ook maar half begrijpt. Dus komt er weer een kindje bij. Niet alleen hier maar evengoed ginds is sexuele voorlichting hard nodig. Alles zou bovendien veel openlijker moe ten". Ze borrelt over van ideën, wil een maak gelukkig gauw vrienden, mijn ouders gaan terug, mijn vriend Freddy. Al zijn familie zit daar, van mij een hoop. Met dat verpleegsters diploma zal ik het trouwens wel rooien". Dreun Ze ziet het helemaal voor zich, re kent uit wat voordeliger is, meubels meenemen of alles de deur uit poet sen en ginds nieuwe kopen. Toch maar opsturen besluit ze alvast, bs- halve dc kachel natuurlijk. Ziet ze er niet tegenop om na verschillende werkkringen - boekhoudster, telefonis te. recetptioniste - opnieuw als leer ling onderaan te beginnen? Voor het eerst huppelt ze met over de obsta kels heen. legt bedachtzaam uit hoe lang ze gewikt en gewogen heeft. Ze is tenlsotte over de twintig, hele maal uit de studie-sfeer. Maakt een bewuste keus, dus een stimulans, is ervan overtuigd dat he; lukt. Ze grinnikt bij net idee dat zij, de zelfstandige Henna, tijdens de voor opleiding een kwartaal 'intern' moet. Met vijf tientjes zakgeld per maand, zo'n achthonderd gulden in salaris achteruit. „Maar ik wil het dus ik denk dat ik hel ook kan", vindt ze vastberaden. „Of ik geaccepteerd zal Vlissingse Henna Tjong A Hung wil terug naar Suriname. Twaalf jaar lang heeft geen haartje op d'r krulli ge bol over die mogelijkheid nage dacht. Eigenlijk komt het door de bijna besmettelijke emigratiekoorts die vorige herfst onder Surinamers toesloeg en hen met hondertien per dag vanaf vlieghaven Zanderij naar ons land joeg. Hele families, een restantje bezittingen plus de halve groententuin verpakt in kartonnen dozen, maakten op Schiphol huiverig kennis met onze schrale wind. En hoe groter de stroom mensen die ginds hun biezen pakten, des te sterker piekerde Henna erover haar Nederlandse leventje te verwisselen voor een dienstverlenende taak over zee. Die landverlaters werkten bij haar eerder averechts dan aansteke lijk. Henna Tjong A Hung, 22 jaar, geeft tegenstroom. Sinds een klein jaartje zit ze iedere werkdag op het PZC-admimstratie- kantoor in Vlissingen. Neemt tele foontjes aan, noteert 'onze kleintjes', veert lenig van haar stoel zodra er iemand aan de balie staat. Heeft het ogenschijnlijk redelijk naar de zin. En da.n hoor je midden in de ijstijd dat Henna ontslag heeft genomen, terug gaat naar haar geboorteland. Je herinnert je ineens hoe ze tijdens de afgelopen strenge vorstperiode met twee panties en een extra paar sokken onder een lange broek hart grondig haar koude hart luchtte, denkt onwillekeurig dat ze de zon opzoekt. Henna moet verschrikkelijk lachen als ik mijn gedachtensprongetje uit stal, waar luidkeels klappertanden al niet. toe leiden kan. „Ik wil een aandeel hebben in de opbouw van mijn land", legt ze even later uit. We zitten in haar goed warm ge- Vanaf je tiende jaar in Nederland, met je ouders, nog vijf broertjes en een zus (nu tussen 6 en 25 jaar). De volle leerplicht periode in Gronin gen. uitsluitend oer Hollandse vrien dinnetjes, onwilliekeurig een noorde lijk toontje kweken. Het klinkt zelfs nu nog af en toe boven haar Suri naamse tongval uit. Ruim zes jaar zelfstandig gewoond: Groningen, Schiedam, Oost-Souburg en nu Vlis singen. Hier heelmaal ingeburgerd, eten, kle ren, gewoontes, mentaliteit. Een bij zonder zelfstandige jonge vrouw, heel wat vrijer dan ae vrouwen ginds. Hoe komt het dat Suriname zo'n onverwachte aantrekkings kracht voor je heeft of heb je misschien in stilte steeds terug ver langd? Henna:..O nee. ik had en heb het hier reuze naar m'n zin. Natuurlijk dacht ik er weieens aan, vroeg naar de familie- En dan het heerlijke baden in de regen, dat heb ik me vooral deze benauwde zomer weer goed herinnerd. Maar verder leefde ik gezelüg mijn eigen leventje, maakte Nederlandse plannen. Pas toen ze allemaal hierheen kwamen, toen kreeg ik het te pakken. Voor dien werd Suriname in Holland nau welijks genoemd, maar opeens kwam het volop in het nieuws. Uit gebreid op TV, in de krant, boeken ook, dat alles heeft echt indruk op me gemaakt. Zo ls mijn land, dacht ik toen verbaasd, kreeg een soort van heimwee dat zonder die onaf- hankelijkheidspubliciteit misschien nog lang niet wakker was geworden. Een hongergevoel om er zoveel mogelijk over te weten te komen. Ben toen in 'Profosoe' gestapt, een werkgroep die allerlei hulp en activi teiten op touw zet voor Surinamers kindercrèche oprichten voor hit kroost van werkende moeders, een weeshuis op poten zetten die zijn ook broodnodig. Zou het liefst eerst nog 'even' verpleegkunde-A halen en B plus tropen aantekening, psychia trie zoals haar vader in Holland studeerde. Bedenkt dan weer dan zo'n onvoorstelbaar pakket kennis een onoverkomelijke hoeveelheid tijd vergt. Dus uitsluitend verpleeg- kunde-A dan maar en het tropenpa- piertje. Ze lijkt een onverzettelijke brok jeugdige overmoed. Kan ze dat zomaar aan? Hier nogal wat iuxe, een compleet ingericht huis, behoorlijk salaris en zo nog het een en ander dat ginds echt wel een paar graadjes lager zal uitpak ken? Henna: ,Die verschrikkelijke armoe, zoals het in allerlei reportages is uitgestald, die kan ik me gewoon niet voorstellen. V/ij haden het in Paramaribo namelijk vreselijk goed, kwam er zoen nooit mee in aanra king. Ja het is er, ik weet het, al ben ik er absoluut niet bank voor. Laat ik de helft minder verdienen, je leeft daar ook goedkoper, geen dikke kleren en zo of stookkosten. En stel dat je werkelijk zonder eten zit, dan ga je naar vrienden en kennissen. Die zullen altijd met je delen, iedereen is er veel guller. Ik worden ginds? Zoiets ligt toch aan Jezelf? Je moet er niet heengaan met een hoop poena, overbodige bontjas sen en opschepperij. Doe maar ge woon, dan is er zoveel aan te pak ken, Mijn taal TakfcL-lakki versta ik dankzij de werkgroep weer prima, spreek het redelijk behalve de aller nieuwste uitdrukkingen natuurlijk. Soms denk ik weer in het Suri naams- Ik wil er zo graag een inbreng hebben, vooral voor de vrouwen. Een ongehuwde moeder hoeft geen vijf kinderen te krijgen. Een vrouw is niet minderwaardig en een rnan niet zonder meer de baas. Ik zou willen aat al die vrouwen op den duur net zo konden leven als ik. Maar voor ik dat heb overgebracht kon ik best eens van een kwaaie kerel een dreun krijgen". Het lijkt allemaal zo ver weg en dichtbij tegelijk, hoe lang duurt een opleiding immers op een mensen leeftijd? Voor haar gevoel is ze a'. half aan het andere eind van de wereld. Waar zoals een Surina mer zei het zomer is als je geboren wordt het het nog steeds zomer is wanneer je sterft. Henna's lach krijgt door die regels de warm te van haar land. Weg hindernis van ruim drie jaar, ze wil alleen nog maar naar huis. VINGER AAN DE POLS HOUDEN' KAPELLE Dc raad van Kapcllv heeft dinsdagavond in principe beslo- ten tot deelname van de gemeente j aan de gemeenschappelijke regeling ter financiering van liet Regionaal Pedagogisch Gentrum Zeeland (RPCZ). College en raad waren ook unaniem In bun opvatting dat de 'vinger aan de; pols' dient te worden gehouden ten aanzien van het financiële beleid van! bet RPCZ. Wethouder C- M. Dagevos nor-mé;- heti in dit verband gewenst, dat in de gemeenschappelijke regeling de nodi ge zekerheden worden ingebouwd om een zorgvuldige besteding van de gel den te waarborgen. Naar de mening van de wethouder MIDDELBURG —De Middelburgse Centrale van Ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf (MCO) houdt dinsdagavond 2 maart in de concert en gehoorzaal een bijeenkomst naar aanleiding van de jongste resultaten ln het overleg van b. en w. van Middelburg over het verkeersplan bin nenstad en de afsluiting van de Lange. Delft. Op deze bijeenkomst zal het MCO- bestuur de leden-onderemers inlich ten over het tot nu toe door de MCO gevoerde beleid met betrekking tot het verkeers- en promenadeplan waar over de MCO zoals bekend als ge sprekspartner namens de gezamenlij ke winkeliers in principe overeenstem ming heeft bereikt met het gemeente bestuur. De bestuursleden M. W. Temme en A. J. Burger zullen deze avond aan vang acht uur een verklaring geven over de achtergronden van liet. ge voerde beleid en dit motiveren. De avond zal ook worden bijgewoond door twee vertegenwoordigers van het landelijke Overlegorgaan van de cen trale ondernemers, die als adviseurs: van de MCO optreden. Vragen zullen; door een forum van deze heren vor-: den beantwoord. In de uitnodiging aan de leden wijst] de MCO er 'ter voorkoming van misverstanden' nog op „dat. de conclusies van het gesprek met het college van b. en w. geen enkele verwijzing of toezegging inhouden om trent een mogelijke subsidie-aanvraag voor voetgangersgebieden, steunend op een meerderheidsbeslissing van de organisaties. Deze beslissing is aan de betrokken ondernemers", aldus het MCO-bestuur. was lui ook een "kentering ten goede' aat het stichtingsbestuur van het regi onale centrum zich bereid heeft ver klaard om ook vertegenwoordigers van de gemeenten in hei bestuur op te nemen." Op deze wijze zullen de ge meenten, als vertegenwoordigers van het. openbaar onderwijs ook over de Inhoudelijke kant van het door het RPCZ te voeren beleid kunnen mee praten." De wethouder, stelde verder dat er geen reden is voor de vrees, dat de gemeenten in het stichtingsbe stuur zouden gaan overheersen. Wethouder Dagevos maakte zijn laat ste opmerking vooral naar aanleiding var. de door de heer A. M. Dek (cdai als 'voorstander van het bijzonder enderwijs' geuite bezwaren tegen een 1 te grote invloed van de gemeenten op i het onderwijs. Eerder had de heer G. W, Bras (cda) er op gewezen dat aan het aangaan er op gewezen dat aan het aangaan van deze gemeenschappelijke regeling zit 'vastgeknoopt' dat ook de regeling met deelname van de gemeentelijke vertegenwoordigers aan het bestuur tot een goede oplossing komt. PvdA-woordvoerder A. C. van Over- beeke concludeerde allereerst dat het RPCZ een belangrijke rol ten behoeve van het kleuter- en basisonderwijs in Zeeland kan gaan spelen- Daarvoor diende naar zijn mening aan een drie tal voorwaarden te worden voldaan; het centrum dient de beschikking te hebben over bekwame medewerkers; er moet onder meer via de gemeenten geld op tafel komen en er dient antwoord te worden verkregen op de vraag waar het RPCZ zich mee gaat bezighouden. „Dat is ook een gemeen tebelang- Het is daarom een gelukkige omstandigheid dat de gemeenten ook inderdaad bij het beleid zullen kunnen worden betrokken", aldus de heer Van Overbeek# De herep C de Kraker (sgp> en P. J- Balkenende (cda) onderstreepte even eens nog bet belang van een zorgvul dig financieel beheer. Met uitzondering van het BP-raaasüd J. Kole ging de raad vlot akkoord met het uittrekken van een bedrag van 13000 gulden voor de aanschaf van een vierwielige Ho! dertrekker met kar ten behoeve van de dienst gemeentewerken en een bedrag van 9300 gulden voor huisvesting van de padvinderij. De heer Kole noemde de laatste be steding 'smijten met geld' vooral ook omdat he: hier gaat om jongens, die 'recht van lijf en leden' gaat. die niet behoeven aan te leunen tegen de ge meente voor het verkrijgen van gelde lijke steun. Eenzelfde geluid liet de heer Kole horen ten aanzien van het voorstel om een bedrag van 45-000 gulden uit Ie trekken voor de bouw van een kleedgebuw bij de tennisbaan in We- meldinge. De heer Kole wees er daarbij op, dat de tennissers in het algemeen mensen zijn die heus wel in staat zijn om de aan hun sport verbonden kosten zelf te dragen. Een andere tegenstemmer was de heer De Kraker, die dat deed om principiële redenen Wethouder Dagevos wees er in zijn antwoord nog op, dat een tweetal jaar geleden in Kapelle een soortge lijk gebouwtje is 'weggezet' zodat het alleszins billijk is, dat. ook de ten nissers in Wemeldinge de beschikking over een dergelijke accommodatie krij gen- Instemming kregen nog een reeks voorstellen zoals de huurverhoging, in aansluiting op een landelijke maatre gel, van acht procent voor een aantal gemeentewoningen, het verlenen van een krediet voor de aanschaf van nieuw gymnastiekmateriaai voor het sportgebouw in Kapelle. kredieten voor het uitvoeren van diverse werken in he bestemmingsplan Oost-Mooi- hoek. riolerings- en bestratingswerken in Schore en de aanleg van een op slagterrein voor de dienst gemeente werken aan de Dijkwelseweg. De heer Dek, die niet helemaal kon instemmen met de ontworpen indeling van het opslagterrein zei hierop in de betrok ken commissie nog te zullen terugko men. De heer van Overbeeke had er eerder nog zijn bezorgdheid over uitgespro ken. dat in Schore ae toch al kleinste kem van Kapelle de bevolking vorig jaar verder is afgenomen. In ae ande re kernen kon een groei worden ge boekt. Het PvdA-raadslid noemde het van belang dat ook in deze kleine kern het bevolkingsgetal groot genoeg blijft om bepaalde voorzieningen zo als onderwijs op peil te kunnen hou den. In zijn antwoord zei burgemeester H. G. van Suijlekom, dat in Schore in ieder geval een twaalftal woningwet woningen gereed komt hetgeen een gunstige uitwerking op de ontwikke ling van het inwonertal in dit dorp kan hebben. OUDDIRECTEUR MULLIÊ (72) VAN NOBECO TE ÏORTGENE OVERLEDEN KORTGENE Tijdens een bezoek aan zijn zoon is vrijdag in De Rijp op 72- jarige leeftijd overleden de heer Jacob Marius Mullié uit Middelburg. De heer Mullié is zo'n 25 jaar directeur geweest van de Coöperatieve Landhouwvereni- ging Noord-Beveland te Kortgene, die later werd omgedoop in Nobeco. De heer Muilïë, die in Middelburg werd geboren, begon zijn maatschappelijke loopbaan bij de graanhandel Reinierse te Middelburg, maar toen het deze fir ma niet zo voor de wind ging, werd hij inspecteur van een levensverzekerings maatschappij. In 1945 volgde zijn be noeming tot directeur van de Coöpera tieve Landbouwvereniging Noord-Bsve- land. Hij bleef deze functie uitoefenen tot zijn pensionering. Do heer Mullié stond verder bekend als een groot Prancofiel. Hij sprak even makkelijk Frans als Nederlands en zag Frankrijk als zijn tweede vaderland. De heer Mullié was ook een hartstoch telijk schaker. Eenmaal is hij Zeeuws schaakkampioen geweest. Tot voor kort speelde hij schriftelijk schaakwed strijden met een predikant die enige tijd iri Kats heeft gestaan. De overledene is maandag in alle stilte gecremeerd in Velsen. W HOPE' SPEELDE MODERNE GEESTELIJKE POP IN GOES GOES Dinsdag trad in de Prins van Oranje te Goes de Amerikaanse groep 'New Hope' op. De groep pre- senteerd een voornamelijk op jonge ren gericht veelzijdig programmma van hedendaagse geestelijke muziek- 's- Mïddags werd een optreden vooi scholieren gegeven dat ongeveer hom de rd vijf tig scholieren bezochten, 's- Avonds waren ongeveer tweehonderd bezoekers aanwezig. De heer R. E. van der Feen, directeur van de groep "Petra' uit Middelburg, die de organisatie van de optredens verzorgt vertelde: „De groep oogst erg veel succes. Zij brengt dan ook een erg aantrekkelijk muzikaal pro gramma. De muzikanten zijn geselec teerd uit de bekende Continental Sin gers en zijn allen studenten die hun studie een jaar onderbreken om een internationale gospel-toer te maken." Morgen, donderdag, zal 'New Hope' in Vlissingen in zaal Brittannia twee keer optreden en vrijdag twee keer in Middelburg in de Concert en Gehoor zaal. De optredens beginnnen 's mid dags om 15.00 uur en 's avonds om 20.00 uuur. EXCURSIE ZUIDWATERING WATERSCHAP WALCHEREN MIDDELBURG Een veertigtal inge landen ran het district Zuid watering I van het waterschap Walcheren heeft dinsdag een excursie gemaakt langs werken in het 'eigen' gebied van het waterschap. Zo bezag men het nieuwe persgemaal te Arnemuiden. de aanleg van de rioolpersleiding bij Souburg en de werken aan de boulevard en de dijk bij het "Eiland' te Vlissingen. Aanslui tend or deze excursie volgde een dis trictsvergadering in restaurant 'De Nieuwe Hoop' te Nieuw- en Sint Joos- land, geleid door' een van de gezwore nen van het waterschap, de heer B. C. Janse uit Kleverskerke. B0SK vergadert in Middelburg MIDDELBURG De afdeling Zeeland van de bond van motorisch gehandi capten houdt op dinsdag 9 maart een bijeenkomst in Middelburg, waarbij dr. H. A. Roebers, geneesheer-direc teur van het kinderrevalidatiecentrum "Zonneveld' in Oostkapelle' zal spre ken over 'Erfelijkheid en ziekte'. De bijeenkomst wordt gehouden in café- restaurant. Suisse en begint om ach: uur 's-avonös. Elk pakje Rider heeft een dubbele, goed afsluitende flap. Dat voorkomt uitdrogen. Daardoor is Rider een halfzware shag die tot op de bodem vers blijft. Samen met de extra lange draad zorgt dat voor soepel rollen en een konstante smaak: pittig en toch zacht. Van de eerste tot en met de veertigste. Veertig Riders voor f 1.85, MIDDELBURG De wet maakt een subtiel onderscheid tussen kunslpro- dukten en kunstnijverheidsartikelen. Handelaren in deze branche zijn voor de laatste categorie wel degelijk on derworpen aan de vestigingswet de tailhandel en hebben daarvoor dus een vergunning van de Kamer van -..trechter uit eet., 'voortbrengselen van beeldende kunst, waarmee gedachten of gevoelens worden geuit'. De» be paling is gebaseerd op de grondwet- Maar v. d_ B. verkocht bijvoorbeeld ook zelf gemaakte riemen en andere ambachtelijke artikelen waarvan met gezegd kan worden dat hij daarmee 'gedachten of gevoelens uit'. Voor v, d. E, zelf was het een onmogelijkheid om dit onderscheid steeds toe te passen. Hij staat nu voor de keus: of het winkeltje sluiten of ce nodige papieren zien te behalen. Officier van justitie'mr. W. G. C. MiüaSSeri eiste voor ce overtreding 200,- boete. De economische politierechter, mr. P- van Empel, liet het bij een boete var. 100.- gelijk aan het schikkingsvoor stel. De officier gaf toe 'dat je ovei het begrip kunst wel dagen kan pra ten, maar aat men toch moet oppas sen om kunstnijverheidsartikelen te snel onder kunst onder te brengen". CV-pakliet De economische politierechter behan delde deze morgen een reeks van zaken Ln de sfeer van bedrijfsuitoefe ning zonder vergunning van de Kamer van Koophandel. Zo was de Vlissingse handelaar in cv-aocessoires en sanitair F- B. buiten zijn boekje gegaan door klanten te assisteren bij de aanleg van centrale verwarmingsjnstallaties. die ze bij hem in 'doe-bet-zelf-pakket- ten' hadden aangeschaft- Alles wat B- meer deed dan het verkopen van deze pakketten, kwam in de sfeer van bet "bedrijfsmatig uitoefenen van het cen trale verwarmingsbedrijf' waarvoor papieren vereist zijn. Mr. Van Empel legde hem een boete van 200,- op (eis: 250,-). Ook P T. de H. uit 's-Heerenhoek had zich aan eeen dergelijke overtreding schuldig gemaakt. Hij had zxh zonder in het bezit te zijn van de nodige papieren beziggehouden met aanleg van cv-installaises. Omdat hij daarmee na een eerdere controle was doorge gaan, eiste de officier een boete van ƒ759.-. De politierechter wilde echter wel rekening houden met het feit aat De H zijn uiterste best had gedaan om de papieren te behalen- Hij had de vakbekwaamheidsproef echter niet doorstaan- Het vonnis: 1000,- boete, waarvan echter 750,- voorwaarde lijk. P J. C. uit Goes kreeg een boete van 100.- 'eis; ƒ150. wegens het exploi teren van een wasserij in Rilland-Ba tin zonder vergunning. C deelde rnee da: zijn vrouwelijke compagnon deze dag juist examen zou afleggen. Bij verstek werd A. de K. uit Hansweert wegens het venten van bloemen en planten zonder vergunnig tot 25.- boete ver oordeeld- De melkveehouder J- de K- uit Meliskerke had op 29 april vorig jaar melk afgeleverd die bij een con trole niet geheel voldeed aan de kwa liteitseisen en kreeg daarvoor een boete van 100,- conform de eis. L. M uit Sint-Laurens had wegens vakantie onvoldoende zorg besteed zen de bestrijding van wilde haver op een perceeltje bi; Mariekerke en deze nalatigheid kost hem ƒ50,- (eis 90.-1- Vis Een wat vreemd geval noemde de politierechter de zaak tegen de Vlis singse visser L- de N. Deze had op 7 november zijn visaanvoer van die dag niet gelost aan de daarvoor bestemde loswal, maar am de eerste binnenha ven- Daarmee overtrad hij de visaan voer- en los verordening. De reden voor deze har-'el wijze werd niet hele maal duidelijk- Volgens De N. zat er n:e:s anders achter dan dat hij een visvrouw tijdig van een partj vis wilde voorzier.. .Helemaal duidelijk is het me niet. het blijft een beetje duistere zaak". 2ldus mr. Van Empel. De officier vorderde alleen verbeurd verklaring van ce in beslag genomen vis. wat de politierechter conform uitvoerde. j Koophandel nodig. Dat ondervond l dinsdagmorgen de Vllssinger H- v. d. I B. die voor de economische politie- j j rechter in Middelburg moest terecht I staan wegens "het zonder vergunning van de Kamer van Koophandel be drijfsmatig uitoefenen van detailhan del.'" V. de B. dreef in Midaelburg een winkeltje in kunsLoijverheidsarükeLen. Bij controle bleek dat een aantal artikelen ,n zijn winkel met tot de categorie behoorde die vrij mag wor den verkocht Daaronder vallen alleen, zo zette de heer J. Touw. functio naris van de Kamer van Koophandel KERKELIJKE MUTATIES GEREFORMEERDE GEMEEN TEN Beroepen te Klaaswaal: Ghr. van der Poei te Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7