Offerte voor centrale antenne in Terneuzen Schietingen jonGEPnuzH 29.- Onderzoek CIMK in Terneuzen is enigszins vertraagd iiilfil n«ttHN0 L. Steffens bouwt in enkele dagen een nieuwbouwwijk „Attent zijn op goede belangenbehartiging' BETORTIMMERLIEDEH METSELAARS BOERBOOMS B.V. De PZC... uw krant! Nieuw boekwerkje over 'Schoondijke, toen en nu9 WOENSDAG 25 FEBRUARI 1970 INVESTERING VAN RUIM VIER MILJOEN COMMISSIE BEHANDELT CONTRACT MET MULTIVISIE BV TERNEUZEN lYIultivfsic BV in Rotterdam heeft Terneuzen een aan bieding gedaan voor de aanleg. In standhouding en exploitatie van een centrale antenne-inrichting (cai) in de gemeente- De investering van multhi- sie bedraagt 4.160.000 gulden. Het be drijf biedt aan de abonnees naar keuze een basisprogrammapakket (de twee Nederlandse televisienetten, de vier radionetten en 6 tol 10 buiten landse zenders), of een tolaalpro- grammapakket, bestaande uil het basis pakkot met twee Belgische en twee Franse televisienetten. De abonnementsprijzen die Multivisie in de offerte opgeeft zijn als volgt: bij een aanbetaling van 232 gulden Drs. G. M. Kerkhof spreekt voor AR in Oostburg OOSTBURG De voorzitter van de ARP in Zeeland, drs. G. M, Kerkhof, spreekt vandaag woensdag in Oost burg voor de AR-kiesvereniging West- Zeemvsch-Vlaanderen over Tolitlek tussen verwarring en verstarring" De bijeenkomst, waaraan ook een 'huis houdelijke' jaarvergadering vastzit, begint om 19.30 uur in zael Pro Rege In Oosbburg. Kaartwedstrijd ZAAMSLAG De kaartclub DVV uit Zaamslag speelde in 'Het Wapen van Zeeland' te Zaamslag een competitie wedstrijd, waarvan de uitslag luidde: 1 G. van de Voorde 57 pnt; 2 Jan de Feyter en M. Allaart, ieder 48 pnt; 4 Jaap van Doorn 57 pnt; 5 D. de Putter 42 pnt; 6 M. Dieleman 38 pnt; 7 M. de Vos. André de Zeeuw,. Jac. van Doorn en Fr. Laureijns, ieder 36 pnt. De competitiestand luidt: 1 Jaap van Doorn 102 pnt; 2 M. Allaart 101 pnt; 3 Jac. van Doorn 96 pnt; 4 André de Zeeuw en D. de Putter 92 pr.t: 6 Jac. de Koeyer 90 pnt; 7 G. van de Voorde 89 pnt; 8 A. Stokhof 86 pnt; 9 Jan de Feyter en Fr. Laureijns 85 pnt. OLINGE Aan de seriekaartwecl- strijd bij G'. de Wilde te Clinge namen 248 personen deel. De uitslag luidde: 1 Ed. Goossens - Fr. Smet; 2 W. de Wit - Cam. de Cock; 3 Fr. Rottier - R.de Meurichy: 4 M. Manman - J. van, Avermaet; 5 D. van Vherberghe - P van Dorsselaet. KLCOSTERZANDE Uitslag kaar- ring T>e Stoere Spelers' bij K. de Waal- Baart te Kloosterzande: le prijs J. Pardon; 2e mevr. de Kok-Jonkers; 3 R. Scheerders; 4e mevr. v. d. Ha; 5e Mevr. v. Kruyssen, 6 mevr. de Waal- Baart; 7 mevr. Jonkers; 8 C. v. d. Ha; 9 P. Jonkers: 10 J. Slock. "Vrijdag 5 maart wordt de laatste clubkaarting gehouden de wedstrijd zal interessant worden omdat er nog zeven kanshebbers voor het kampi oenschap zijn. OLINGE Aan de kaartwedstrijd bij 'café De Landbouw' te Clinge namen 24 personen deel. De uitslag luidde: winnersronde: 1 L. Smet.-L. van der Kruyssen: 2 P. Ras-H. Willaert; 3 R. van der Kelen;W. de Block; 4 F. Dobbelaar.Th. Herrewegb. Verliezers ronde; 1 A Schelfhout-J. der Weduwe;; 2 Th. de Rijck-A. Lourens; 3 F. Smet-j A. de Wil; 4 R. Cerpentier-I. Bracke; 5: A. Buysse-H. Broeckaert. betaalt men per hoofdaansluiting in een bestaande woning per maand 8.35 voor hel basispakket en 10.45 voo rhet totaalpakket. Betaalt men geen aanbetaling dan zijn deze tarie ven respectievelijk 11.30 en 12,90. In belde gevallen gaat men in deze opzet uit van een variabel doel in het tarieven van 4,95. Voor woningen die deel uitmaken van een woning complex voorzien van een bestaande antennesysteem, dat ads geheel van signaal wordi voorzien, is geen aanbe taling verschuldigd en zijn de tarieven voor het basispakket en totaalpakket f4,65 per maand (variabel deel ƒ3,10). Multivisie heeft een alternatief uitge werkt. zonder een variabel deel. De tarieven zijn dan voor afzonderlijke woningen met aanbetaling: 7.70 en ƒ.9.30 per maand voor basis- en to taalpakket. vx>r aansluitingen in wo ningcomplexen die al een antennesys- teem hebben is het tarief 415 per maand. In een derde alternatief zijn de tarie ven nog lager: respectievelijk f7,40. ƒ9. ƒ9,85. ƒ11.45 en ƒ3,95. Bij de eerste berekening gaat Multivisie uit van exploitatie met een contractduur van twintig jaar. Het tweede alterna tief gaat uit van aanleg voor rekening en risico vim Multivisie tegen een vaste prijs voor de eerste investering en instandhouding en exploitatie met een contractduur voor onbepaalde tijd- De tarieven zijn dan gebaseerd op een afschrijvingstermijn van twin tig jaar. Het derde alternatief gaat uit, van het tweede aangevuld met een gemeentelijke garantie. De levering van de tv- en fm-signalen zal gebeuren onder de voorwaarden van de PTT. De kwaliteit van de Nederlandse zenders is dan in over eenstemming met de door de PTT gestelde normen. Voor de buitenland se zenders geldt een afzonderlijke kwaliteitsspecificatie. De centrale an tenne-inrichting in Terneuzen zal wor den opgeleverd binnen twee jaar na dat de vergunningen ervoor zijn afge geven. Multivisie gaat uit van 7760 bestaande woningen in Terneuzen met evenveel hoofdaansluitingen. Hiervan zijn circa 4000 woningen al aangeslo ten op een bestaande gemeenschappe lijke antenne. De overige 3760 zijn niet- voorzien van een aansluiting. Een belangrijk deel van de 4000 woningen zijn flats. In het Multivisiesysteem is rekening gehouden met een extra-in vestering voor het. omzetten van twee Prognostiek CLINGE In café De Landbouw' te Clinge namen 283 personen deel aan de prognostiekwedstrijd. De uitslag luidde; 16 winnaars. De 3" extra prij zen waren voor; mevrouw Ivens R. de la Voix en G. van Puyvelde. CLINGE In café-restaurant De Troubadour' te Clinge namen 53 per sonen deel aan de prognostiekwed strijd. De uitstag luidde: 1 W. Ivens; 2 R. de Witte; 3 R. de Vos: 4 G. Moens: 5 H. de Cock. CLINGE In café C. Weemaes te Clinge namen 128 personen deel aan de prognostiekwedstrijd. De uitslag luidde; 1 F. de Vos; 2 P. Ras; 3 mevrouw M. de Blook-Weemaes: 4 Ch. Burm; 5 C. Plasschaert: 6 mevrouw P. Bracke-Vermeulen; 7 A. van Tienen; 8 P. de Kesel. De extra prijzen waren voor: P. de Kesel. A- de Burner, mevrouw A. Hageman-Franckaert, J. van den Branden en Th. Acke. HENGSTDIJJK Aan de schieting bij P. van Dijk te Hengstdijk namen 35 schutters deel. De uitslag luidde: wip I hoge vogel: P. Claessens. Lams- waarde; eerste zijvogel: W. Pauwels, Axel; tweede zijvogel: P. Claessens, Lams-raarde; extra vogel: R. Herre wegb, Lamswaarde; grootste aantal (7 stuks)J. Roels, Rotterdam. Wip II: hoge vogel: P- Claessens, Lamswaarde; eerste zij vogel: R Her- rewegh. Lamswaarde; tweede zijvogel; P. Claessens, Lamswaarde; extra vo gel: R. ran Esbroeck, Lamswaarde: grootste aantal (5 stuks);-E. Lambert. Vogelwaarde. HULST Aan de schieting bij W. Blommaert te Pluist, namen 47 schut ters deel. De uitslag luidde: wip I: hoge vogel: J. Bertomez. Belsele (B); eerste zijvogel: R. van Steenbergen, De Klinge (B): tweede zij vogel: H. Paepe, Sinï-Niklaas (B): grootste aantal (5 stuks): R. Ongenae, Smt- Gillis (B). Wip II: hoge vogel: E. de Schrijver, Huist; eerste zijvogel: J.Bertoinez. Belsele (B); tweede zij vogel: H Pae pe. Sint-Niklaas (B): grootste aantal (5 stuks): A. Bolleman, Axel. ZUEDDORPE Aan de schieting bij L. Vermuë te Zuiddorpe namen 42 schutters deel. De uitslag luidde: hoge vogel: Th. van Boven. .Axel; eerste zijvogel: A. Puylaert. Zuiddorpe; twee de zijvogel: C. de Schepper. Koe wacht; grootste aantal (5 stuks): C. de Mey, Zuiddorpe. HULST Aan de schieting bij S. Blommaert te Hulst namen 38 schut ters deel. De uitslag luidde: hogevo gel: L. de Wilde, Hulst; eerste zijvq- gel: A. Laureijs, Hulst: tweede zijvo gel: C. van Gassen. Hulst: grootste aantal (4 stuks); J. Stentler, Rotter dam. KOEWACHT Aan de schieting bij De Oude Molen' te Koewacht namen 52 schutters deel. De uitslag luidde; hogevogel: P. Oosting, Axel; eerste zijvogel: E. Goossens, Koewacht; tweede zijvogel: Th. van Damme, Koe wacht; grootste aantal (4 stuks): me vrouw Groenewegen en E. Goossens, beiden van Kopw*' ijAMSWAARDE Aan de schieting bU R- He ij ens te Lamswaarde namen Franse televisiezenders. Het. Franse systeem wijkt af van het. Nederlandse. Multivisie zal bij installatie en onder houd zoveel mogelijk plaatselijke be drijven inschakelen. In de eerste fase wordt het net uitge voerd voor doorgifte van zes televisie programma's en de volledige fm-band. In de tweede fase neemt de capaciteit toe tot twaalf programma's en de fm- band. In de toekomst, is dan nog een uitbreiding tot maximaal 24 program ma's realiseerbaar. Multivisie heeft voor Terneuzen een zogenaamd aftak- systeem ontworpen, gezien de plaatse lijke omstandigheden. De plaats van het ontvangststation is afhankelijk van de definitieve metingen- Aan de zuidkant van de gemeente zal een 60 meter hoge vakwerkmast worden neergezet, of een antenne-instelling op een van de flats aan de Schelde. De offerte van Multivisie zal nu eerst, worden behandeld door de commissie cai. donderdagmiddag 4 maart in het gemeentehuis. De commissie moet ad viseren over de aanbieding en het al dan niet. aangaan van een overeen komst tussen Multivisie en de ge meente- Vervolgens nemen b. en w. een beslissing. De kwestie centrale antenne sleept in Terneuzen al bijna twee jaar- Eind juni 1974 nam de raad een besluit tot oprichting van de stichting kabeltelevisie. Door ingrijpen van gedeputeerde staten van Zeeland is later een commissie ex artikel 61 van de gemeentewet in het leven geroepen. Deze commissie heeft een adviserende rol bij het in zee gaan met een particulier bedrijf dat een cai exploiteert. De vergadering van de commissie begint 16.30 uur. RAAD SAS VAN GENT BEHANDET SUBSIDIE- VOORSTELEN SAS VAN GENT De gemeenteraad van Sas van Gent behandelt morgen (donderdag) een voorstel van b. en w. om een groot aantal, merendeels nog niet ln de begroting verwerkte subsi- dies beschikbaar te stellen. Voor de- meest uiteenlopende doeleinden wil het college in totaal ruim 26-000 gul den uittrekken. Dat bedrag gaat af van de post onvoorziene uilgaven zo dat daarvoor nog 46500 gulden res teert. Verreweg het hoogste subsidiebedrag is nodig voor de stichting De Speye'. die op de exploitatie van het Sasse cultureel centrum in 1976 een tekort van 24.000 gulden heeft geraamd. De gemeente neemt dat volledig voor z'n rekening. De andere subsidies gaan naar: Het Nederlands Blindenwezen (95 gulden), de Diabetes Vereniging Neder) ind (95 gulden), de stichting Dienst Sociaal Pedarogische Zorg in Zeeland (190 gulden voor het vakan tiewerk voor geestelijk gehandicap ten), de Stichting Welzijn Buitenland se Werknemers Zeeland in oprichting (1331 gulden) en de stichting Oud- Westdorpe (300 gulden). B. en w- stellen voor om de subsidie verzoeken van de commissie Axelse jaarmarkt en het. Aardenburgse Bach- comité niet te honoreren. Een besluit over de subsidie aan de Sociale School NKV laat men volledig aan c raad over. Drumband Axel AXEL De Drumband Axel gaat van vrijdag tot en met, maandag aanstaan de naar de Franse stad Nice. De band doet. dat op uitnodiging van het carna valscomité. Het is de bedoeling dat de Axelaars ook de jaarlijkse carnavals optocht opluisteren. De Franse uitno diging die tevens inhoudt, dat er enkele shows in de stad worden gege ven is tot stand gekomen door bemiddeling van de heer Temmerman uit Gent, die de buitenlandse optredens van de rumband Axel regelt. GEGEVENS WORDEN NU ROND MEI/JUNI VERWACHT TERNEUZEN Het onderzoek dat het 'Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf' instelt naar de bewinkelingssïtuatie van Terneuzen, komt enkele maanden later dan verwacht- B. en w. van Terneuzen hebben begin deze week van het instituut de toezegging gekregen dat de gegevens nu eind mei ol' begin juni klaar zijn. Aanvankelijk was aangenomen, dat ze in februari op tafel zouden komen. De vertraging heeft te maken met het feit dat het C.I.M.K. problemen heeft gehad met zijn computers, die worden ingezet voor de verwerking van de ge gevens. Daarnaast blijken de resultaten van een endernemersenquéte noga! te verschillen van het materiaal dat de gemeente Terneuzen beschikbaar heeft. Het gaat daarbij met name om de oppervlakte van diverse panden. B. en w. willen over deze zaak nog eens met het C.I.M.K. van gedachten wisselen. Zoals bekend is het, bewinkelingsonderzoek één van de studies die noodzakelijk zijn om tot een ontwerp-structuurplan voor de Terneuzense binnenstad te ko men. Of dat dit jaar nog door de raad kan worden behandeld, is nog een open vraag .terwijl het al evenmin duidelijk is of de raadsleden het studiemateriaal al dan niet apart zullen kunnen bespreken. Voorzitter J- G. Verlinde van het 'Handelscentrum Terneuzen' (H.C.T.) noemde het 'triest' dat de C.I.M.K.-studie is uitgelopen, al voegde hii daaraan onmiddel lijk toe het volste begrip te hebben voor de corzaken die daaraan ten grondslag liggen. Volgens de heer Verlinde zit bet oponthoud voor een deel in de trage gang van zaken rond de ondernemersenquête. Het duurde vrij lang voor het instituut alle gegevens met name ook van een aantal kleinere bedrijven binnen had. De H.C.T.-voorzitter zei overigens de overtuiging te hebben da het C.I.M.K. het onderzoek bijzonder serieus aanpakt'. „Het; mag dan misschien wat langer duren, maar hoofdzaak blijft, dat de gegevens betrouwbaar zijn", meende hij. Daar het ons onmogelijk Is u allen persoonlijk te be danken voor de vele bl|Jken van belangstelling en me deleven. welke wij hebben ontvangen na het overlijden van onze geliefde man en papa FREDERICUS JOHANNES KEESEN betuigen wij hiermede onze hartelijke dank %an fami lie, vrienden en bekenden. Overslag, februari 1976 Rodesluisweg 5 Uw blijken van medeleven en belangstelling bij het overlijden van onze vader, behuwdvader en opa de heer HAROLS KERCKHAERT hebben ons diep getroffen. De heer en mevrouw W Kerkckhaerti van Loy Alette De heer en mevrouw G. Timmermans-Kerkckhaert Théo en Linde De heer en mevrouw R Kerkckhaertr de Winne Harold en Christine Westdorpe. februari 1976 GraaQansdijk A 174 DE BLIEK i VOS B.V. Mr F J Haarmanwee 59 - Terneuzen AANNEMINGSBEDRIJF Vraagt voor direct: Inlichtingen: tel. 01150-5394 of aan onze keet op het Dow-terreln te Ter neuzen (ingang via Poort 3) De nieuwe voorjaars. mode. Jurkje. Smaakvolle kombln». ties van verschUta dessins. Maten 122-146. normale prijs 39 meeneempriji Priis is qeldiq t/m 29/j Kersstraat 7-9 - Tel. 2201 TERNEUZEN 'schoondijke, toen en nu' bevat een aardige verzameling foto's van hei dorp sinds de eeuwwisse ling, afgewisseld met enkele veel oudere kaarten en tekeningen. Zeker voor geboren Schoondijke- naars is het ongetwijfeld plezierig grasduinen in het nieuwe, door Repro-Holland uitgegeven boekje van Rmus WUlemsen. De beelden zullen allerlei herinneringen op roepen Aan 'schvj'n Bram Fenijn' met zijn hondekar bijvoorbeeld, aan de eerste wereldoorlog toen vele soldaten waren ingekwar tierd in Schoondijke of aan de tweede wereldoorlog en de daar mee gepaard gaande verwoesting van het dorp Op de foto's van de Schoondijkse straten zullen ze vertrouwde gezichten herkennen van inmiddels bejaarde of al over leden dorpelingen. En daarmee is in feite het meeste gezegd over 'Schoondijke, toen en nu' Wantdeonderschriftenzijnzeer summier, zeker onvoldoende voor wie werkelijk iets meer te weten wil komen over Schoondijke's recente geschiedenis. Dal is ook niet de be doeling van het fraai uitgevoerde boekwerkje. Daarom volstaat WU lemsen met een kort maar interes sant historisch overzicht in de inlei ding We leren daaruit dat Schoon- i3ijke is ontstaan na de bedijking in 1651 van de ondergelopen polders tussen Oostburg en IJzendijke. In feite ging het om een herdijking, wantin dezefdepoldersverdwenen de parochies Noormanskapelle, Nieuwkerke, Osemanskapelle en (ook toen bestond het al) Schoon dijke in de golven, toen in de jaren 1583-1585 de dijken werden door stoken, m het kader van de oorlogs handelingen. Schoondijke heeft sindsdien geen wereldgeschiedenis gemaakt, maar het werd wel een typisch West-Zeeuwsch-Vlaams landbouwdorp.gelegenaaneenniet onbelangrijk verkeersknooppunt, voorzover er toen al sprake was van dergelijkeknooppunten. Wïüemsen laat het overzichtje eindigen bij de verwoesting van het dorp in de tweede wereldoorlog en de 'bijna bovenmenselijke' prestatie ln de wederopbouw die daarop volgde, bovenmenselijke' prestatie in de wederopbouw die daarop volgde. En passant neemt hij ook het ge hucht Sasput onder de loep, de plaats waar ooit een schutsluis (sas) werd gebouwd in het kanaal van Oostburg naar de Wester- s chelde. KLEUREN- tv 66 cm 2000,- 78,- per maand ("5 x p.l.) Ook zondags open van 14 00-18.00.uur SAS VAN GENT GENTSESTRAAT 4 01158-1938 55 schutters deel. De uitslag var eerste wip luidde: hogevogel: R. van Esbroeck, Lamswaarde: eerste zij vo gel: W. Strcbbe. Lamswaarde; tweede zïjvgel; J. Roels, Diemen; grootste aantal (4 stuks): Joh. de Rijke, Graauw; extra, vogel: R. Herrewegb, Lamswaarde. De uitslag van de tweede wip luidde: hogevogel: mevrouw Pauwels. Kloos terzande; eerste zijvogel: J. Louwers, Terhole, tweede zij vogel: P. Pauwels. Kloosterzande; grootste aantal (3 stuks): Th. van Goethem. Lamswaar de: extra vogel: L. Blommaert, Lams waarde. KAPELLEBRUC. Aan de sohieting biij Cyr. de Kindt te Kapellebrug na men 85 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hogevogel: en eerste zij vogel: R Roskam. Sint-Gillis (B). tweede zijvogél: G. Dullaert., Trompe (B). De uitsla» van de tweede wip luidde: hogevogel: L. de Kindt. Paal (B); eerste zijvogel: A. van der Aa, Sint- Pauwels (B); tweede zijvogel: ver loot; grootste aantal (5 stuks): Fr. Franckaert. Clinge. KLOOSTERZANDE Aan de schie ting bij R. van Kruyssen te Klooster zande namen 43 schutters deel. De uitslag van wip I luidde: hogevogel: P. van Goethem. Noordstraat; eerste zij vogel: Fr. Pieters, Kloosterzande: tweede zij vogel: Fr. Jansen, Klooster- zinde. De uitslag van wip II luidde: hogevogel: J. de Waal. Kloosterzande: eerste zij vogel: P. Schelfhout, Lams waarde; tweede zijvogel; Fr. Pieters, Kloosterzande; grootste aantal (5 stuks): P. van Gassen, Kloosterzan- KLOOSTERZANDE Aan de schie ting bii "De Linde' te Kloosterzande namen 51 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hogevogel: P Claessens, Lamswaarde: eerste zij vogel: Fr. Pieters. Kloosterzande; tweede zijvogel: P. van Goethem. Noordstraat; extra vogel; A. Menhee- re, Noordstraat. De uitslag van wip II luidde: hogevo gel: Fr. Pielers, Kloosterzande; eerste zij vogel: A. Verhoeven. Kloosterzande: tweede zijvogél: Em. P-auwe's, Kloos terzande; grootste aantal (5 stuks): A. Rottier, Ossenisse; extra vogel: A. Rottier, Ossenisse. i:-)li4iku-Tlir AMSTERDAMMER VULT MAQUETTE TERNEUZEN AAN 'Het kleine werk is me wel vertrouwd' TERNEUZEN Een bungalow- wijlcje in liet bestemmingsplan Hof Zeldenrust kosi hem mis schien een paar dagen werk. De bouw van een MTS aanzienlijk minder. Terneuzen gToeït in snel tempo onder de handen van de heer L. Steffens. In de remise van de dienst open bare werken bouwt deze Amster dammer de gemeentelijke ma quette de stad Terneuzen, schaal 1 1000 vol. Uit beuken hout maakt hij, met behulp vam beitel en cirkelzaagje, minuscule huisjes en gebouwen, zoals ze in het groot, te vinden zijn of nog zullen verrijzen in de verschillen de bestemmingsplannen. De maquette is indertijd vervaar digd door oud-gemeenteontvanger P Olysiaiers van Terneuzen- De stad groeide echter zo snel. dat het schaalmodel al snel achter liep bij de ontwikkelingen. Hof Zeldenrust nu een uit de kluiten gewassen nieuwbouwwijk stond op de oude maquette slechts in hoofdlijnen aangegeven en in plan Oudevaart waren flats neergezet, een ideel waarvan Ter neuzen inmiddels is afgestapt. Ook aan de andere uitbreidingsplan nen viel nogal wat te scha ven. Steffens heeft. hel. er druk mee. Hij is via de TAP-regeling tijdelijk aan de gemeente Terneuzen uitge leend en iedereeen hoopt dat hij de leans krijgt om niet alleen de stad 'af te bouwen' maar ook de buitenkemen op schaal te zetten. „Het kleine werk Is me wel ver trouwd", vertelt hij. „Ik ben van huisuit tekenonderwijzer en in strumentenmaker en beb ook ja renlang souveniers gemaakt". Steffens is omgeven door plan- kaarten en gaat ook zelf in de buurten die hij op de maquette zet kijken. Die aanpak resulteert in schitterende modelletjes, die volledig samenvallen met origi neel. Momenteel is hij bezig aan Hof Zeldenrust. De bungalows en landhuizen zijn klaar en ook het gebouw van de MTS prijkt al tussen het groen Terneuzen heeft- momenteel moei te om de maquette in zijn geheel 6 bij 4Vj meter uit te stallen. Het grootste gedeelte van het, schaalmodel is te zien in de gemeentelijke informatiekelder in het stadhuis, maar momenteel wordt overwogen of de maquette te zijnertïjd kan worden beves tigd tegen de wand van de bur gerzaal. RAADSLID OGGEL ADVISEERT B. EN W. AXEL: LETTEN OP GESPREKKEN VERSTEDELIJKINGSNOTA AXEL Het Axelse raadslid D. J. Oggel (gi>v) vindt dat b. en w. attent moeien zijn op een goede belangenbe hartiging voor Axel. De GPV'er zei dat tijdens de raadsvergadering van dins dagavond en hij doelde daarmee op de gesprekken die worden gevoerd H33r aanleiding van de vetstedelij- tingsnota van de regering. De heer Oggel had gelezen dat Terneuzen. Hulst en Oostburg zijn aangewezen als groeikernen en hij zou willen dat ook Axel als zodanig kon worden bestempeld. „Dat hoeft nou niet direct te beteke nen dat we enorm moeten uitgroeien. Het accent zou moeten komen op de voorzieningen. Dat pakket zou nog wat versterkt kunnen worden Het raadslid noemde zijn onmerkingen een advies. Hij zei het volste vertrou wen le hebben in het college als het gaat om gesprekken waarin belangen te behartigen vallen. Burgemeester A. de Kam antwoordde attent te zullen zijn op ontwikkelin gen met betrekking tot, de verstedelij- kingsnota. Zo was de gemeente al vertegenwoordigd geweest op de voor lichtingsavond die maandag in Terneu zen werd gehouden. De burgemeester zei persoonlijk nog wat meer te ver wachten van het ontwerp streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de ge sprekken die naar aanleiding daarvan zullen volgen. Vandaag woensdag wordt dit streekplan in Middelburg gepresenteerd. Snel klaar De raadsvergadering van dinsdaga vond in Axel was snel klaar. Op de voorstellen hadden de raadsleden wei nig te zeggen. De heren F Impens (vvd) en H. R. A. de Mul (kvp) kwamen nog even op voor subsidie verzoeken van respectievelijk de r-k kleuterschool in Koewacht en de r-k Canisiusbasisschool in Zuiddorpe. B. en w. stelden voor niet op die verzoe ken in te gaan.. Wethouder P. T. A. M. R. Apels zei echt geen mogelijkheid te zien ze wel te honoreren. Bovendien vond hij de afwijzende standpunten goed in te passen in zijn streven om verzoeken om geld van onderwijsïn- m fnrmonl ninraVll r-- kijken. De school in Koewacht b! geid gevraagd om het versletalt dwerk te herstellen. De school Zuiddorpe voor het 'provisorisch, r: tengewoon herstel' van de cate verwarming. De wethouder gaf e verzekering, dat de leerlingen laatstgenoemde school niet in de zullen komen te zitten. De verkoop van de zittribune aar. 8 vv Axel leverde geen enkele bedaös op. Evenmin viel men over twee rc:- bereldingsbesluiien en een begrads- wijziging De heer Oggel bedadsaï college nog voor het priorlteh&SÉ met voor subsidie aangemelde d-i aan te melden werken in de. sena te, Burgemeester De Kam dttdnsa nog de belofte dat de raad elk te- jaar zo'n lijstje zal krijgen. De hei Oggel zei ook graag te zullen verne men wanneer er tussentijds verass ingen in de prioriteiten worden ssng- bracht, Hij ontving daarop geen te- del ijk antwoord. Wel duidelijk was burgemeester Kam in zijn antwoord op de vr«l van hetzelfde raadslid of er een ces kening kan worden gemaakt vaa s gezamenlijke exploitatie van 'e Bi" le' en een ernaast te bouwen sporite- De heer De Kam zei dat daartoe s het college geen behoefte bestond, k voorzatter stelde de raad nog ec verslag in het vooruitzicht ova e bespreking die het college hep voerd met het raadslid H. P. Cyste* (wd). Het gesprek naar aanlag van Cijsouw's openlijke aan va: centrale dienst was in de wg-- raadsvergadering aangekondigd gens de heer De Kam zijn er u- versohillende gesprekken geweest» het raadslid, dat zijn kritiek overig® in het openbaar heeft herroepen. Gemeente-avond hervormde kerk SCHOONDIJKE Vanavond, wop dag wordt in het hervormd jeuga? bouw te Schoondijke eeen gemeen^ avond gehouden, die om 19-30 begint. Allerlei, zaken betreffende o- hervormde gemeente worden aan orde gesteld. In de pauze tijdens w ke koffie wordt geserveerd is geies® heid voor gezellig onderling «e tact. De leiding is in handen van <fc- --

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26