PZ< v Vivian Blanckaert en William du Fossé gaan naar stage via sportfonds Leo van der Kar Rolf Thung, de Heini Otto van het WCT-toernooi Trainings-stages voor 31 jonge sporttalenten Johnny de Vries winnaar van prestigeduel 100 m vrije slag HANDBALTITEL VOOR DAMESPLOEG VAN GSC RESULTAAT ONDERZOEK: DIT JAAR OP PROEF OOK GROEI TAFELTENNISSPORT IN ZEELAND OPNIEUW BENADRUKT Pak de telefoon ZONDAG ZEEUWS KAMPIOENSCHAP HARDRIJDEN OP DE SCHAATS WOENSDAG 25 FEBRUARI 1976 AMSTERDAM - De 31 uitverkorenen die dit jaar zullen worden uitgezonden om in verschillende trainingskampen en Al L KI D I I Lf L I D A I NI t D vj scholen hun tak van sporten verder te polijsten. Op de voorste rij vijfde van rechts Zeeuwse Vivian Blanckaert I i IL-IN I li I U l lI II f NNII I O AMSTERDAM - Zullen ze in de nabije toekomst ooit met forse koppen in de kranten vermeld worden, de 31 jonge sporttalenten, die gisteren naar het Amsterdamse Apol- lohotel gekomen waren om te vernemen, dat ze dankzij de steun van het sportfonds Leo van der Kar trainings stages in binnen- en buitenland mogen volgen?. De twee Zeeuwse geselecteerde jongelui vinden in elk geval hun naam vandaag al in met opmerkelijke letters op onze sportpagina terug. Vivian Blanckaert van de toonaange- vende tafeltennisvereniging Sint Aloysius uit Graauw en William du Fosse van de tafeltennisvereniging Wilno uit Vlissingen vielen de eer te beurt te worden geselecteerd voor een dergelijke stage. Vanaf komende hemelsvaarts- dag gaat dit tweetal, wiens selectie opnieuw de groei van de tafeltennissport in Zeeland benadrukt, vier dagen naar het sportcentrum Papendal bij Arnhem, waar intensief getraind zal worden onder leiding van de Joegoslavische bondscoach Dusan Tigerman en zijn assistenten. Vorig jaar vond de keuzecommissie van het sportfonds voor de eerste maal een Zeeuw 'waardig' om uitgezonden te worden: het was Andre Louwen, toen nog lid van het succesvolle Sint Aloy, nu een van de steunpilaren van het eerste team van Middelburg-Zuid. Voor de vorige maand twaalf jaar ge worden William du Fosse was het gis teren overigens een wat trieste dag: bij kan niet naar Amsterdam om daar uit de mond van keuzecommissie voorzitter dr. Hans van Swol te ver nemen, dat hij tot de geselecteerde Nederlandse talanten behoorde. Wil liam moest namelijk wegens een forse verkoudheid noodgedwongen in Vlis singen blijven. Thuis wilde de jonge Du Fosse met schorre stem overigens wel kwijt van zelfsprekend bijzonder ingenomen te zijn met zijn uitzending William ver telde erg veel geleerd te hebben van Wflno-trainer Piet Boone in de ruim 3,5 jaar. dat hij nu speelt Bóone haalde het Vlissingse talent ook bij Wilno toen hij William op een schooltoemooi bezig Aanvalskracht William du Fosse, die in de zesde klas van de lagere school zit, heeft bij dc jongste Nederlandse tafeltennisjeugd reeds een geduchte reputatie opge bouwd wegens zijn grote aanvals kracht. Ook de resultatenlijst van de jonge Zeeuw is indrukweekend: vorig jaar werd hij welpenkampioen van Nederland en hij veroverde vorig en dit jaar de dubbelspeltitel, eerst sa men met clubgenoot Frank Bilius, de tweede keer met Tonnie Klaphake van Delta Lloyd. Dit seizoen werd hij Zeeuws pupillen- en jeugdkampioen, en - opnieuw met Frank Bilius - dub- belkampioen. Vivian Blanckaert, 13-jarige scholiere, was wél naar Amsterdam gereisd, sa men mfet nog drie andere geselecteerde jeugdtafeltennistalenten: Nederlands adspirantenkampioene Ine Willems uit Weert, jeugdachtkampwmnaar Han Gootsen uit Roermond en Ronald Rijsdorp uit Waddinxveen Vivian is een doordouwster. „Ze gaan er van uit. dat. wat je doet. goed moet doen", vertelde haar naar Amsterdam meegekomen moeder. Het kwam ook al tot uiting in het verhaal, dat eind vorige week over het Graauwse ster retje in onze krant verscheen: Vivian Blacnkaert bezit een enorme wed strijdmentaliteit en ze heeft haar zin nen gezet op de nationale pupillcntitel en - mét zusje Sterra en Jeanne de Waal - op de meisjesteamtltel van Ne derland voor Sint Aloysius. Evenals William du Fosse kijkt het Zeeuws- vlaamse meisje met verlangen uit naar de vier dagen, waarop ze onder be kwame leiding kan gaan trainen Gis- IADVERTENTIE voor aktuele informatie op ieder moment bSÏ f-'l De juiste tijd: 002 AU VRIJGEZEL NEW YORK (REUTER) - De (tweede) vrouw van bokskampioen Muhammad Ali is er vandoor. In een interview in het Amerikaanse blad People Maga zine verklaarde de 25-jarige mevrouw Belinda Ali: „Ik ga mijn hele leven richten op mijn godsdienst, de Islam. Mijn man en het boksen interesseren mij helemaal niets meer". Belinda heeft met haar drie dochters en zoon een flatje in Chicago betrokken, STERDAM - De twee Zeeuwse geselec teerde tafeltennistalenten: Vivian Blanckaert uit Graauw en William du Fossé uit Vlissingen. teren bedacht Vivian er nog een nieuwe titel bij: Beneluxjeugdkam- pioene. Vechtlust Ze heeft beslist kansen zover te ko men, zo liet coach Ellen van der Helm-Kort voor de meisjesjeugd tot 17 jaar weten. „Vivian gaat dc laatste tijd enorm vooruit, vooral dankzij haar vechtlust", gaf Ellen van der Helm te verstaan, er aan toevoegend: „Soms is ze wel eens een beetje te af wachtend, maar ze is verder erg vast in haar spel en ze heeft een enorme wilskracht". Vooral dankzij veel meer aandacht dan vroeger en veel meer wedstrijdmoge lijkheden is de tafeltennisjeugd van Nederland onder de 15 jaar bij de top van Europa gaan behoren: „Vorig jaar tijdens de Europese kampioenschap pen werden deze meisjes zevende, ter wijl we bij de senioren genoegen moes ten nemen met een dertiende plaats", merkte Ellen van der Helm op. Het sportfonds Leo van der Kar, dat dit jaar ook kan rekenen op een dona tie van de Nederlandse Sporttotalisa- tor, stuurt voor de zestiende maal jonge talenten naar stages in binnen- en buitenland. De talenten worden ge selecteerd door een keuze-commissie, bestaande uit voorzitter Hans van Swol, secretaris Rien Bal en de leden Bram Leeuwenhoek. Piet duinker en Bob Spaak Er worden op een gezellige avond niet zomaar een stel talenten bij elkaar "ge prikt'. „Wij krijgen", zet secretaris Rien Bal uiteen, „de diverse kandida ten op van de sportcommissies van de bonden. We selecteren op basis van ei gen kennis van de resultaten van di verse sportlieden, anderzijds laten we ons adviseren door topsporters Na een eerste selectie bepalen we aan de hand van de beschikbare financiën de uit eindelijke uitzending." Twintig pet niet Er valt een categorie aankomende sportsterren af omdat hun uitzending een te grote aanslag op de beschikbare gelden zou doen, voorts blijft, zo be nadrukte Rien Bal, een behoorlijk aantal talenten onbekend, omdat de sportbonden vaak onvolledige opga ven doen, soms zelfs helemaal niets van zich laten horen. Het percentage niet volledige of niet reagerende sportbonden is vrij groot: ongeveer twintig procent. Daarbij onder meer de voetbal- en de handbalorganisatie. Ondanks de gedegen voorbereiding van de selectie hebben de 'keuzeheren' van het Van der Karfonds zich afge vraagd of hun manier van selecteren wel juist was. De vraag was ook be langrijk geworden, omdat - zo stelde dr. Hans van Swol - in het verleden meermalen bleek, dat jeugdige talen ten de overstap naar de senioren moei lijk konden verwerken. Uit een wetenschappelijk rapport van een student aan de faculteit voor li chamelijke opvoeding aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, leraar lo Pronk, is nu gebleken, dat verschil lende sportbonden graag zouden zien, dat ook jonge talentvolle trainers en coaches in staat worden gesteld via het sportfonds een extra zetje aan hun specialiteit te geven. Proefjaar „We hebben deze suggestie overgeno men met ingang van het lopende jaar. Eerst als proef, waarbij we denken aan uitzending van Nederlandse trainers naar het buitenland, dan wel buitenlandse experts naar ons land te halen om jonge trainers op te leiden of te begeleiden", liet dr. Van Swol we ten. Eén van de eerste talenten die zijn weg naar succes via het sportfonds Leo van der Kar begon, was prode huidige prof tennisser Tom Okker. die in 1964 uit gezonden werd Hij was in het verleden al diverse ma len uitgenodigd het een èn ander van zijn ervaringen te komen vertellen, maar buitenlandse reizen hadden dat verhinderd. Gisteren was Okker in het Amsterdamse Apollo-hotel om het jeugdig talent te vertellen, dat hij in dertijd veel van zijn stageperiode in Zuid-Afrika opgestoken had. Okker hield zijn jonge gehoor voor, dat talent beslist met op de eerste plaats komt bij de pogingen de pogingen de top te bereiken. „Wilskracht, en veel trainen zijn zelfs belangrijker Ik hoop. dat jul lie dat in je achterhoofd houden", sprak de tennismiljonair Voor de eerste maal in de geschiedenis van het sportfonds Leo van der Kar was de Nederlandse invaliden sport bond voor uitzending in aanmerking gekomen: de keus was gevallen op at leet Johan Reekers uit Enschede. Vermelding verdient voorts de selectie van jeugdbiljartcr René Wijnen, een zoon van Tini Wijnen, die momenteel jonge biljarters in Denemarken op leidt. alsmede de kandidaten van de KNWU (wielrenuniei, te weten Theo van Tol uit Poeldijk en Klaas Pieter Pieters uit Zwanenburg, die op het oude Amsterdam-Slotenbaantje 'waar je voortreffelijk bochtentechniek kunt leren', benadrukte Rien Bal - on der leiding van baancoach Frans Mahn gaan proberen om de geweldige sprint traditie van Nederland voort te zetten, en amazone Francis van Rooy uit Waalre in Noord-Brabant, die bezig is om de huidige ruitertop te bedreigen en - zo stelde Bram Leeuwenhoek - voor wie 1980 een goede streefdatum is voor deelneming aan de olympische spelen. PETER VERHAGE AMSTERDAM - De 31 jonge sporttalenten, die dankzij de be moeienis van het sportfonds Leo van der Kar dit jaar in binnen- en /of buitenland trainingsstages mogen volgen, zijn: Basketball: Mecky Steenmetz (18) van Transol/RZ uit Spijkenisse en Miriam Delmee (16» van Fortu- na/Flash uit 's Hertegenbosch. Dit tweetal gaat in de zomer veertien dagen naar Polen -voor een trai ningsstage. Biljarten. Adrie Arkenstein (17: uit Den Haag. Jos Goverde (17) uit Zevenbergen. Rinï Kooy (19) uit Wieringen. Freek Ottenhoff (19) uit Amsterdam en René Wijnen (18) uit Oss. Dit vijftal krijgt in vier weekends telkens tien uur les van bondstrainer Tonny Schrau- wen in het sportcentrum Papen dal. Cricket: Pierre Derckx (19) uit Deventer en Fred Maarleveld (19) uit Den Haag. Hippische sport: Francis van Rooy (19) van de vereniging van dressuur ruiters uit Waalre. Begin dit jaar zal zij vier weken in Warendorf (West- Duitsland) trainen onder leiding van de heer Thoedorescue. Invalidensport: Johan Reekers (18) van de Tubanten uit Ensche de. Hij gaat deelnemen aan drie trainingsweekends in maart en april in Duisburg en Keulen on der leiding van specialist Horst Kosel. Tennis: Inge Korsten (16i van Ma nege uit Delden en Hanneke Raaymakers (16) van Markendaal uit Roosendaal. Van 16 tot en met 30 augustus gaan deze twee meis jes naar Tsjechoslowakije voor een trainingsstage onder leiding van dr. J Hohn. Roeien: Dick van der Velde (18) uit Leeuwarden. Hij zal gedurende een week trainen aan de Ruder- akademie te Ratzeburg (Westr Duitsland) op het onderdeel skiff. Rolschaatsen: Loes van den Brand (17) uit Schijndel. Zij zal van 26 juni tot en met 9 iuli trainen onder leiding van Chris tine. Ziser-Kreuzfeld in Freiburg (West-Duitsland). Rugby: Henk van As (19) van Den Haag en Henk Vermeulen van Hilversum. Dit tweetal gaat naar Bristol (Groot Brittannié) voor een training bij Bristol RC en Carnegie College onder leiding van David Impey. Schermen: Menno Stemmerik (19) uit Uithoorn- Tafeltennis: Ine Willems (16) van Megacles uit Weert, Vivian Blanckaert (13) van Sint Aloysius uit Hulst, Han Gootzen (16) van Swift uit Roermond, Ronald Rijsdorp (15) van Vriendenschaar uit Waddinxveen en William du Fossé (12) van Wilno uit Vlissin gen. Deze vijf zullen in het sportcen trum Papendal trainen onder lei ding van de Nederlandse bonds- coaches. Volleybal: Alice (20i en Dorreth (18) Posthuma van DVC uit Dok- kum. Deze zusjes zullen van 20 juli tot 2 augustus een training doormaken in Zakopane (Polen onder leiding van trainer Marty- nowski. Waterski: Magda Slot (14i uit Rot terdam en René Machiel (16) uit Gorinchem. In het voorjaar zullen zij tien dagen in Ruisslip (Groot Brittannié) doorbrengen. Wielrennen: Theo van Tol (18) van W'estland Wil Vooruit uit Poeldijk en Klaas-Pieter Pieters (18) van de Bataaf uit Zwanen burg. Gedurende 9 weken zullen deze twee renners drie dagen per week in Amsterdam-Sloten ge traind worden samen met de voor dc olympische spelen geselec teerde baanrenners. Badminton: Maureen Oskam (16) van BC Arnhem uit Soest en Pierre Swerts (19) van Viktoria uit Hoensbroek. In deze zomervakan tie gaan zij tien dagen naar Ko penhagen waar zij bij de wereld beroemde club HBC zullen train en. sport 11 VLISSINGEN - De derde Speedo- jiargangwedstrijd - dit is een wed strijd voor de nieuwe 'zwemlichting' van het jaar 1976 - heeft zondag veel deelnemers en toeschouwers naar het zwembad van Vlissingen ge bracht. Naast 't officiële programma waren er ook nog een aantal interes sante bijnummers aan het programma toegevoegd. Over het algemeen geno men heeft de Zeeuwse zwemjeugd uit stekend gezwommen. Velen verbeter den hun persoonlijke records waarvan een flink aantal met vele seconden. Schitterend was het duel tussen de twee aankomende zwemtalentjes Johnny de Vries uit Kruiningen en Maarten de Pooler uit Terneuzen - op de 100 meter vrije slag. Ze werden tij dens hun race hartstochtelijk aange moedigd. Wellicht daardoor kwamen zij tot een uitstekende tijden. Johnny de Vries won dit 'prestigeduel'. 100 m. vrije slag meisjes geb. in 1962: 1. Leonüne Geervliet Luctor 1.15.7; 2 Nanda Christis Stormvogel 1 16.8; 3 Sonja Noppe- neij Stormvogel 1.17.0, 100 meter wisselslag meisjes 1964-65: Yvonne Riemens Stormvo gel 1.31.4, 2. Margreta Kiupers Ganze 1.32.8; 3. Irma de Waard Luctor 1.34.5 100 m. rug slag meisjes geb. in 1968-67-66: 1 Janine Goethals Bruinvis 1 39 3. 2. Sandra Ver- donck Z V X. 151.9: 3 Marjan Leijnse Stormvogel 1 53 1 200 m. wisselslag meisjes geb. 1963-62: 1. Nanda Chnstis Stormvogel 3.08.5. 2. Anne-Marie Scherbeijn Z.V.S 3.20.8: 3 Tanja Hamelink Schelde 3.22.0. 100 m. rugslag dames: 1 Carla Willems Storm vogel 1.19.2. 2. Caarolien Raaymakers Stormvogel 1 20.1. 3. Annemieke Wartenberg Stormvogel 1.20.2. 100 meter schoolslag heren: 1. Jaap Keymel Stormvogel 1.16.8; 2. Paul Meerman Stormvogel 1.18.1: 3. Rudi Bron Z VS 1 19 5 lOO m. rugslag jongens 68-67: 1 Plm Bekkers Stormvogel 1.56 4. 100 m. schoolslag jongens geb. 1966: 1. Johnnny de Vries Zeelandia 1.486: 2. Jan Roeland Schelde 1 50.73 Marjo Platschorre Bruinvis 1.51.4. 100 m. rugslag jongens geb. 1965: 1 Arco Wagenvoort Ganze 1.34.4; 2. Ronald Oom schelde 1.39.1; 3. Sigvard van Olm Stormvogel 1.41.1. 100 m. rugslag jongens, geb. 1964: 1. WUly de Blaey Schelde 1 36.6: 2. Roald Strackx Ganze 1 38.7; 3. Jan Kees Mol Stormvogel 1.40.8. 100 m. rugslag jongens geb. 1963: 1. Guido Sampon Stormvogel 1.25.-; 2. Niels v. d. Neste Schelde 1.25 6; 3. Bram v. d. Maale Schelde 1.29.2 100 m. rug slag jongens geb. 1962: 1 Rob v d. Velde Stormvogel 1.15.2; 2. Pieter Polderman Z.V.S 1.16.5; 3. Kees Jan v Overbeeke Luc tor 1.23.2. 100 m vrije slag jongens geb 1968-1967-66: 1 Johnny de Vries Zeelandia 1 25.3: 2. Maarten de Poorter Schelde 1 26.2: 3 Peter van Rhoon Onderdak 1.40.5. 100 m. vrije slag heren: 1. Jaap Keymel Stormvogel 0 59 0: 2 John de Lange Luctor 1.01.4; 3. Hans van de Guchte Luctor 1 03.4 100 m. wisselslag jongens geb. 64-65: 1 Jan Kees Mol Stormvogel 1.29.3; 2. Rudi van Sluys Stormvogel 1.31.7. 3. Leon Verhagen Luctor 1 33 0. 200 m. wisselslag jongens 63- 62: 1. Rob v. d. Velde Stormvogel 2.42.9: 2. Pieter Polderman Z.V S. 249.5; 3. Carl Huis in 't Veld Luctor 3.00.5. 100 m. schoolslag dames: 1 Yvonne Klasen Bruinvis 1-27.1: 2 Lenie van Bodegom Stormvogel 1.27.7. 3 Tanja Hamelink Schelde 1.30.9 100 m. vrije slag meisjes geb. in 1966: 1. Janine Goethals Bruinvis 1.30.6; 2. Kitty van Dienst Onder dak 1.38.3: 3. Marjan Leinse Stormvogel 1.415 100 m. vlinderslag meisjes geb. in 1963: 1 Jolanda Spruijt Luctor 123.2; 2. Cora Solleveid Stormvogel 1.23.9. 3. Janine Mookhoek Z.VS 132.1 100m. vrije slag meisjes geb in 1964: 1. Irma de Waard Luc tor 122.4: 2. Nicole Overdulve Schulde 1.23.1, 3. Marian Fierens Onderdak 1.25.4. 100 m. vlinderslag meisjes geb. in 1965: 1. Kann Massmk Stormvogel 1.36.3. 2. Tjitske Parma Ganze 141.9; 3. Anthoïnette Gom- mans Stormvogel 1.51.9. ROTTERDAM (ANP) - Na drie kwartier enkelspel tegen Rod La- ver wist Kolf Thung dat het ABN- toernooi te Rotterdam voor hem verder uit een troosttoernooi zal bestaan, liet kan echter nauwelijks een troost zijn. Laver zette Thung in precie>46 minuten aan de kant. 6-1. 6-2. Laver had geen medelijden in een ongelijke stnjd. De beginnende toe rist Thung die hier en daar wat krui mels kon oprapen stond tegenover de ln topvorm spelende 37-jarige Australiër, die grossiert in WCT- records en als enige speler twee k eer in een seizoenzowel Wimbledon. Fo rest Hills. Parijs als Australië won Thung. na Okker waarschijnlijk Nederlands beste tennisser, die twee jaar geleden voor sensatie zorgde door m hetzelfde toernooi John Alexander uit te schakelen, kreeg die kans niet opnieuw Thung is de Heini Otto van het WCT- toemooi.diemeemagdoenomdater toevallig iemand ontbreekt. Zoals Wouter Fok en Louk Sanders, in feite twee keurige HW-ers zijn. die plotseling in de kern van het Neder lands voetbalelftal verzeild zijn ge raakt. omdat bij wijze van spreken niet alleen van Hanegem ook Cruijlï en Jan Petersophetlaatste moment hebben afgezegd. Fout op fout Rolf Thung paste zich alleen min der goed aan dan Heini Otto des tijds in Joegoslavië in het Neder lands elftal deed. In de eerste set was hij werkelijk nergens. Terwijl Laver met afschuwelijke precisie de ballen naar de hoeken joeg. maakte Thung fout op fout. Soms gedwongen door Laver, vaker sim pelweg door eigen tekortkomin gen. De 2500 toeschouwers zagen dat na luttele minuten de stand was opge lopen tot 4-0 en dat Thung in die korte tijd slechts twee rally's had gewonnen. Hij herstelde zich - hoe wel in de absolute zekerheid kans- jszins. Hij haalde Bekocht World Championship of Tennis Is, zoals de groep zich in Rotterdam manifesteert, een weinig aantrek kelijk partner vooreen sponsor. De Algemene Bank Nederland die een getal van zescijfers bijdraagt heeft alle reden zich voor de t weede keer in twee dagen bekocht te voelen. Net alshet publiek trouwens.dat na de snelle eliminatie van Thung een nog vluggere afgang van Jeff Boro- wiak zag. Na dertien minuten gaf Borowiak, bij een achterstand van 0-5. zijn par tij tegen Stan Smith gewonnen. Na minder dan een kwartier uiterst eenzijdig tennis, waarin de totaal inrrobiclr Borowiak slechts vijf sla gen won Borowiak was ziek. "s mid- dagsal Medicijnen hielpen met Hij wilde het niettemin proberen. Het werd een uitzichtloze affaire. De vooruitzichten voorde komende dag zijn ook niet zonnig Arthur As he. «och de trekpleister van het Rot terdamse WCT toernooi, krijgt na de rustdag waar hij door de gewon nen finale van Rome recht op had. nog meer vrije dagen. De lijstaan voerder van de toemooienreeks die In dit seizoen werden gespeeld, winnaarvandeeindrondevorigjaar In Dallas, kreeg zowel in het enkel als dubbelspel een vrijkaartje naar 'de tweede ronde. In de eerste ronde hcrenenkelspel van het WCT-toemooi te Rotter dam heeft de Tsjechoslowaak Jirl Hrebec gewonnen van de Neder lander Louk Sanders. De setstan den waren: 6-4. 6-4. De partij duurde anderhalf uur GOES - In de eerste klas van het da mes afdelingshandbal is GSC door een 8-7 overwinning op naaste concurrent Hontenisse kampioen van Zeeland geworden. Vooral de laatste minuten van het duel waren erg spannend, omdat Hontenisse in een sterke tweede helft was teruggekomen. Een strafworp bracht uiteindelijk de be slissing. Beide ploegen speelden in de eerste fase zeer krampachtig, maar na het eerste doelpunt van GSC verdwenen de zenuwen. GSC liep uit naar een 3-0 voorsprong en voor rust kon Honte nisse slechts een keer tegenscoren. Na de hervatting drukte GSC door tot 5-1, waarna het tempo bij de Goese ploeg zakte. De formatie uit Kloosterzande maakte daar goed gebruik van en kwam terug tot 6-6. GSC nam nog een keer de leiding, maar opnieuw scoorde Hontenisse gelijk. In de laatste secon den viel de beslissing. Ineke van Hese vloerde GSC-speelster Tilly Hendrikse. die zelf de toegekende strafworp be nutte. Sluiskil speelde zeer ongemotiveerd tegen Marathon. In Vlissingen verloren de Zeeuws Vlaamse dames met 9-7. Verrassend was de overwinning van Olympus II op het reserveteam van EMM. De wat oudere Olympus-ploeg won door de grotijere routine: 3-7. In de heren eerste klas moeten Wal cheren en Delta Sport in een beslis singswedstrijd gaan uitmaken wie er naar de landelijke tweede klas promo veert Delta Sport kwam naast Wal cheren op de eerste plaats van de rang lijst door GSC H een 15-11 nederlaag toe te brengen. Het Temeuzense Uto pia heeft in Vlissingen tegen Olympus VLISSINGEN - Op dc kunstijs baan De Uithof te Den Haag wordt zondag het Zeeuws kam pioenschap hardrijden op de schaats gehouden. „We hebben een beetje moeten toveren om dat voor elkaar te krijgen en we de len de uren met een andere groep, die ook een kampioenschap houdt", vertelde Ko Goeree, se cretaris van de KNSB gewest Zeeland. Het kampioenschap begint zon dagavond om 18.00 uur. Er worden drie afstanden gereden: 500, 1500 en 5000 meter. Strijd om de eerste plaats zal er niet zijn, daarvoor staat Arjaan van de Kreeke op te eenzame hoogte in het gewest De tweede plaats is echter nog een open zaak Daarvoor zullen Frans van 4e Berge en Wim Hirdes waarschijnlijk met elkaar een he vig gevecht moeten leveren. II bewezen toch een ploeg met toe komst te zijn. De Zeeuws Vlamingen wonnen met 22-19. vooral door het goede tweedelijn werk. Marathon Vol harding was een wat eentonige wed strijd. omdat de Goesenaren geen moment in gevaar zijn geweest Vol harding wor. dan ook volkomen ver diend met 22-16. In de dames tweede klas is het Dom- burgse DHC kampioen geworden. De Walcherse ploeg won met 9-6 van Olympus III. Omdat EMM II Utopia met 5-4 klopte is DHC niet meer in te halen. IADVERTENTIE} „Gewoon goeie rechtdoorzee pijptabak, zonder fratsen." Coopvaert. Pijptabak voor professionals. 1.95©

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11