Openingsavond WCT-tennistoernooi Rotterdam werd een farce Dampartij Goedhart-De Wild wordt niet meer gespeeld I 1 PRESTATIELOOP De Munckgaateen amateurclub trainen Marathon-dames bijna uit de gevarenzone VAN KERKHOVEN GAAT WEG BIJ CORN BOYS Ziekte hield De Wilde van zege af in 6- daagse Milaan VAN OORSPRONKELIJKE PROGRAMMA BLEEF GEEN PARTIJ STAAN Peter Arntz naar AZ'67 13 12 VVCS wint kort geding van KNVB 13 Lotto-spelers sleepten vorig jaar het half miljoen in de wacht. fÉlÉj Vbor 7 kwartjes kunt u zondag óók rijk worden. DINSDAG 24 FEBRUARI 1976 UTRECHT - De kans is groot dat Frans de Munck, die sinds anderhalf jaar werkloos is. het komend seizoen het Utrechtse Minerva gaat trainen, dat uitkomt in de vierde klasse van het zondag-amateurvoetbal. De oud international, die na zijn ontslag bij Vitesse al anderhalf jaar terug in de ww loopt, heeft de Utrechtse club toege zegd volgend seizoen te komen trainen, tenzij hij voor die tijd een aanbieding krijgt uit het betaalde voetbal. De Munck zegt toestemming te hebben van de sociale dienst in Arn hem om een amateurclub te gaan trainen. Zijn ww-uitkerlng zou daar door niet in gevaar komen. „Ik was het gewoon zat om met mijn armen over elkaar thuis te zitten. Ik wil weer aan de slag; al is het dan bij de amateurs. Ik blijf nog steeds hopen op een baan in het betaalde voetbal. Maar gezien het overschot aan A-trainers, wordt dat steeds moeilijker". SAS VAN GENT - Nico van Kerkhoven beëindigt aan het eind van dit voetbalseizoen zijn trainersfunctie bij Corn Bovs uil Sas van Gent. Van Kerkhoven heeft er dan twaalf en een half jaar als trainer-speler opzitten. Zijn opstappen heeft niets te ma ken met de slechte resultaten van Com Boys op dit moment De in Koewacht wonende sportleraar wil meer tijd voor zijn andere hobby's hebben. ..Het is zo dat ik nog wel een beetje actief blijf bij Com Boys maar men moet daar niet al te hoge verwachtingen van hebben. We hebben het gewoon vroeg bekendgemaakt omdat er misschien snel een opvolger kan worden gevonden, maar we gaan als vrienden uit elkaar". OUDELANDE - Ken ervaring rij ker. maar een illusie armer is amateurwielrenner Wim de Wilde uit Oudelande teruggekeerd uit de amateur/.esdaagse s an Milaan. I)e Wilde en zijn koppelgenoot Peter van der Ley uit Rotterdam gingen daar namelijk na de derde dag aan de leiding. Het Neder landse duo wist die positie de vierde dag te bewaren, maar op de voorlaatste dag moest De Wil de. geteisterd door een zware griep, op doktersadvies de strijd slaken. BERMI/VIG - MORRES II vuld e e Bro» ROTTERDAM - De WCT-tenniscyclus zit in de hoek waar de slagen vallen en het zijn bepaald geen aces. De tegenslag, die in Lagos begon, heeft zich versterkt voortgezet, waardoor de ope ningsavond van Rotterdam maandagavond een farce werd. Van het oorspronkelijke programma bleef geen partij staan. Van Dillen-Hrebec viel uit omdat de Amerikaan zich met een rug blessure afmeldde. Laver en Thung speelde niet omdat Laver een lichte voedselvergiftiging had meegenomen uit Rome en hei dubbelspel van Okker en Ashe tegen Stockton en Van Dillen moest worden geschrapt omdat voor Van Dillen hel deed ook Stockton zich had terugge trokken, Stockton was al 'uitgestapt' voor de halve finales van Rome. waar bij met een rugblessure naar het zie kenhuis moest. Hij gaf daardoor Lutz vrij baan naar de eindstrijd, die in Rome in drie sets door Ashe werd ge wonnen. Het enige dat het publiek in het sport paleis Ahoy te zien kreeg, was een en kelspel tussen Okker en Fibak, het dubbelspel tussen Mc Millan en Laver en de Nederlanders Thung en Sanders en nog een dubbelspel. Laver viel in het dubbelspel, waar hij oorspronkelijk niet zou spelen, in voor Metreveli, wiens komst naar Rotterdam ook ui terst onzeker is omdat de Russische tennisbond hem geen vrij zou willen SAS VAN GENT - De tourclub Sas van Gent start van het nieuwe wegsei- zoen op zondag 7 maart. Om 9.00 uur vertrekt men vanaf het clublokaal voor een tocht door Zeeuws Vlaanderen. geven. Als vervangers voor de Ameri kanen Stockton en Van Dillen zijn Loek Sanders en Wouter Fok opgeroe pen. Een aanvulling met partijen uit de eerste ronde tussen Kodes en Hrebec tegen de Nederlanders, die slechts mo gelijk was door de toeschietelijkheid van de Tsjechen. Had het Tsjechische paar nadrukkelijk op zijn rechten ge staan. dan zou het zonder te spelen in de tweede ronde zijn gekomen. De res pectieve tegenstanders trokken zich immers pas terug nadat de loting voor de eerste ronde had plaats gevonden. De moeilijkheden in deze groep van WCT zijn begonnen in Lagos, waar het toernooi bijna twee weken geleden werd getroffen door binnenlandse on lusten. Tijdens de halve finales moes ten de wedstrijden worden afgebroken. De problemen met de afreis uit Nigeria gaf het Romeinse toernooi, dat zondag afliep, een chaotische start en Rotter dam onderscheidde zich op de eerste dag in niets van Rome. Niet alleen ontbraken er drie spelers. Laver voelde zich ook niet fit genoeg voor een enkel spel, zelfs tegen Thung en de finalisten van Rome: Ashe, Lutz, Crealy, Mc Mil lan en Smith maakten gebruik van hun recht op een vrije middag na de wedstrijden van zondag. Die complicaties leidden tot de onmo gelijkheid op de openingsavond ook maar iets af te werken van wat was geprogrammeerd of zelfs maar een be gin te maken met partijen die voor de VLISSINGEN - De uitgestelde partij tussen Souburger Bram Goedhart en De Wild uit Zie- rikzee voor het Zeeuws dam kampioenschap wordt niet meer gespeeld. De wedstrijd leiding van de Zeeuwse dam- bond heeft besloten om deze partij remise te verklaren. Zoals wellicht bekend kon deze partij afgelopen zaterdag tijdens de slot- ronde van het elf ronden durende kampioenschap niet gespeeld worden, omdat De Wild zich ziek meldde. Daarbij liet hij wedstrijdleider Izak op 'Ir Hof weten de partij op te geven om dat hij toch geen kans had om te win nen van Goedhart, tweede op de rang lijst achter Peter Schunselaar uit Vlis- smgen. Op 't Hof nam daar echter geen senoemen mee en besliste, dat de par- 'ij aanstaande weekeinde alsnog ge speeld zou moeten worden. Temidden van de ontevredenheid, die bij meer dere delnemers aan het kampioen schap heerste over het besluit van de Schouwse speler om de partij zonder meer gewonnen te geven, liet Goedhart weten, dat hij zaterdag niet zou kun nen spelen omdat hij afzwaaide uit dienst en daardoor andere verplichtin gen had. Omdat uitstel van de te spelen partij echter niet meer mogelijk was, daar de eerste twee deelnemers aan het Zeeuws kampioenschap aangemeld moesten worden voor de rayonwed strijden. besloot de wedstrijdleiding van de Zeeuwse bond om de party re mise te verklaren. Overigens hadden Arie Kammeraad uit Vlissingen en Jan Blom uit 's- Gravenpolder in puntentotaal nog ge lijk kunnen komen met Goedhart als die de wél gespeelde partij tegen De ALKMAAR - Go Ahead Eagles en AZ 67 hebben maandag overeenstem ming bereikt over de transfer van de 23-jarige middenvelder Peter Arntz. Anitz, die een driejarig contract heeft getekend, zal met ingang van het nieuwe seizoen voor de vereniging uit Alkmaar uitkomen. 2. A. C. KGoethart Wild verloren had. Dat laatste is over igens niet aan te nemen, maar ook een sterkere dammer kan tegen een zwak kere een capitate fout maken.. Kam- mermaat en Blom zijn nu echter door het besluit van de Zeeuwse wedstrijd leiding zonder meer kansloos gewor den; kampioen Schunselaar en Bram Goedhart nemen evenals vorig jaar deel aan de rayonwedstrijden (waar bij ook Limburgse en Brabantse deel nemers) met als inzet een plaats bij de strijd om bet nationaal kampioen schap. In de eerste klas is de strijd om de titel eveneens bijzonder spannend: de twee koplopers, Wim Koppejan en Kees Schrijver, speelden in de tiende ronde tegen elkaar gelijk, bleven dus geza menlijk aan de 'kop' C. Hollestelle en J. Groenenberg volgen op een punt achterstand, zodat in deze klas met vele remises nog van alles mogelijk is. De verschillende uitslagen en standen ziin: hoofdklas Kammeraat-Noordijk 2-0. DuseboutrSchunselaar 0-2, Wiskerke-Blom 1-1. Goethartde Wild 1-1, Veerhoek-Nieuwenhuyzen 0-2, Heydra-Zegers 1-1. Ie klas 9e ronde Provosst-v. Soelen 1-1, Groenenberg-Blankenburgh 2-0, J. K. schriiver-Prvoost, Versluis-Houmes 0-2, Hollestelle- Schrijver 0-2, v. Horssen-Willemse 1-1, M. P. Versluis-Koppejan 1-1. 10e ronde Schrijver-Koppejan 1-1. Houmes-M. P. Versluis 2-0, Blankenburgh-V. Horssen 0-2, v. Soelen-Hollestelle 0-2, Groenenberg-J. K. Versluis 1-1. Eindstand 11 7 3 1 17 4. J. Blom 11 5 6 0 16 5. J. J. Veerhoek 11 7 1 3 15 6. P. Nieuwenhuyzen 11 4 2 5 10 7. M. de Wild 11 0 8 3 8 8. E. M. Wiskerke 11 2 3 6 7 9. A. J. Zegers 11 1 5 5 7 10. R. A. Dusebout 11 1 5 5 7 11. W. H. S. Heydra 11 2 3 6 7 12. P. H. Noordijk 11 0 3 8 le klas: 1. W. Koppejan 10 4 5 1 13 1 2. C. Schrijver 10 4 5 1 3. C. J. Hollestelle 10 3 6 1 4. C. J. Groenenberg 10 4 4 2 12 I 5. J. K. Versluis 10 4 3 3 11 P. Willemse 9 3 4 2 10 7. J. Houmes 10 4 2 4 10 8. J. J. v. Horssen 10 3 3 4 9 9. M. P. Versluis 2 5 3 9 10. L. v. Soelen 10 1 6 2 8 il. M. Provoost 9 1 4 4 6 12. S. Blankenburgh 10 2 1 7 5' volgende dagen waren voorzien. In Rotterdam was maandagavond geen enkel spelpaar speelklaar, dat don derdag tijdens de loting zo blijmoedig door Gerard Cox uit de beker was ge trokken. Binnen het raam van WCT '76 te Rotterdam paste alleen het dub belspel van Thung en Sanders tegen Mc Millan en de 'invaller' Laver. Als uitvloeisel van de afwezigheid van Stockton en Van Dillen zal in de ko mende dagen ook geen uitvoering kunnen worden gegeven aan het plan de openstaande partijen van het toer nooi uit Lagos in Rotterdam af te wer ken. Stockton immers is al doorge drongen tot de finale van het enkel spel, Van Dillen en hij moeten hun voorlaatste partij uit het dubbelspel nog afwerken tegen Fibak en Meiier. Tom Okker zette, geheel passend in het beeld van de eerste dag van het WCT-toemooi, de reeks wedstrijden Tom Okker 'opende' het WCT-toernooi in Rotterdam met een partij tegen de Pool Fibak. slecht in. In een halve-finalepartij uit het troosttoemooi van Lagos verloor hij met 5-8 van de Pool Wojtek Fibak. Thung/Sanders Rolf Thung en Louk Sanders hebben Frew Mc Millan en Rod Laver lang be zig gehouden. Het Nederlandse paar verloor met 6-7 (tie-break 4-7) en 4-6 na een duel waarin zij geen genade-brood aten van hun sterkere en meer ervaren tegenstanders. Net als nodig bleek, was Thung de sterkste van het Neder landse duo. Sanders echter paste zich uitstekend aan en daardoor zagen de 6.000 toeschouwers een duel dat boeiend was en lang zelfs de mogelijk heid van een verrassing in zich hield. VLISSINGEN - In de tweede divisie C an Pcrdacn. sp'!v< rdw -'-r u van de landelijke volleybalcompetitie twc«-<i« U-am. hebbendedamesvanMaralhonr.ich w at j,. ,j, .-.«-• v.i-r'i Mws sm ult de gevarenzone gewerkt dooreen 34 romp'i'i :»1< IV overwinning op het als voorlaatste ge- ncd'Taia;: np In tv,e« .set h klasseerde NDI/Valuas II. .Marathon tien dHalst-r.n.zich passeerde met deze zegt- het Hulsterse y,.. ,.t, r|W! r.iaiaag Morres, dat een 3-1 nederlaag leed legen eerste set goed gemotiveerd w- Brcvok. i-rioim hard ht«-n voor de De heren van Her.staco/EVVC' deden winning Met 15-11 tong de twee het in Tilburg uitstekend en versloe- naar Morr- maar daarna wei gen Odulphus met 3-1. Hulsterse spel weer minder. Voor Morres II begint het er in de Brev.k uist nos eej schep derde divisie erg somber uit te zien. venop deed Brev-k 'ti de vo. De ploeg verloor met 3-1 van Ber- sets met 15-9 en 15-7 mi/VIG en staat nu op de onderste plaats met zes punten achterstand op nummer voorlaatst en bovendien een wedstrijd meer gespeeld. De uitslagen zijn: eredivisie heren: Bouwlust/Orawi- Geidrop VC 3-0; L'S-NDI/Valiius 3-3: Robot/VCT-Gerard de Lange 3-0: Geidrop VC-Starlifl 0-3. Tweede divi sie C dames: Shot-VC Roo.v 1-3: Brevok-Morres 3-1: Petrus en Paulus-Gerard de Lange II: G. de Lange niet opgekomen: Antares-Oikos '1-3; Marathon-NDIA'aluas II 3-0. Tweede divisie C heren: SDO-VC Rooy 3-1: Odulphus-Herslaco/EVVC 1-3: Bouwlust/O II - Hajraa uitgesteld: Libanon-Tartwijk 0-3: Hovok-Brevok 3-1. Derde divisie F dames: Kovok- Ericsson 3-2: Bcrmi/VIG-.Morres II 3-1: Bouwlust/O II - Target uitgesteld: Terra Nova-Lekkerkerk 3-0; Spivo- Intermezzo 2-3. ODULPHUS-HERSTACO Herstaco speelde tegen Odulphus een uitstekende wedstrijd. Hoewel de Til- burgse ploeg in de laatste zes wedstrij den ongeslagen was gebleven, hebben de Vlissingers geen al te grote moeite gehad met Odulphus. In de eerste set ging de strijd gelijk op tot 10-10. Daarna kon Herstaco met enkele be keken smashes de stand op 15-10 bren gen. De tweede set bracht eigenlijk de meeste spanning. Heel lang bleef het 6-4 en uiteindelijk was het Odulphus, dat verandering in de stand kon bren gen en uitliep tot 8-6. Mede door de uitstekende verdediging van de Herstaco-ploeg ging de strijd daarna lange tijd gelijk op. Odulphus had ech ter de langste adem en won de set met 15-13. In de volgende twee sets bleek echter, dat Odulphus in de vorige sets te veel had moeten geven Herstaco behield in de derde set telkens een veilige voor sprong en had weinig moeite met. de aanval van Odulphus. De Vlissingers wonnen deze set met 15-10. De vierde en laatste set was nog slechts een for maliteit. In nog geen tien minuten wal ste Herstaco over Odulphus heen. Set stand: 15-3. MARATHON -NDI/VALUAS II Marathon heeft tegen NDI/Vlauas II een alleszins redelijke wedstrijd ge- Ericsv>iT speeld. De Vlissingse aanval kon in dit Spivo duel veel meer in aktie komen dan in voorgaande wedstrijden. In de eerste set ging de strijd vrij gelijk op, waarbij Marathon uiteindelijk met Morres n 15-12 zegevierde. De tweede set was bijzonder rommelig, mede door voor Marathon wat vreemde arbitrale be slissingen. Marathon had geen vat meer op de vele taktische ballen van NDI en moest een 10-2 voorsprong uit handen geven. In de eindfase herstel den de Vlissingse dames zich echter en dankzij enkele goede aanvallen won nen zij de set (18-16». In de derde set Marathon opnieuw een duidelijk s en Chan- tal van Dam van het derde team. Een extra handicap was, dat men over slechts één spelverdeclster kon be schikken. omdat Marjan f'ordaen met het eerste moest meespelen. In de eerste set konden de Morres- speelsters elkaar dan ook slechts moeizaam vinden en de set ging met groot verschil verloren <15-3». In de tweede set kwamen de bezoeksters met 7-2 achter voor het spel wat ging lopen. Morres Hep in tot 7-6. maar moest daarna het initiatief weer af staan en Bermi won met 15-9. In de derde set liep het een stuk beter bij Morres en mede dank zij een enorme inzet wonnen de Hulsterse speelsters de set met 15-7. In de vierde set voerde Bermi het tempo op en ver overde een 8-1 voorsprong. Morres kon nog wel wat terugkomen, maar uitein delijk zegevierde Bermi met 15-9. De standen in de klassen van de lan delijke voileybalcompetitie waarin Zeeuwse ploegen uitkomen zijn als volgt: tweede divisie C dames: VC Roov 14-38 Sarto 14-35 Brevok 14-30 Antares 15-27 Petr. Paulas 14-23 Shot 14-21 Oikos 15-17 Marathon 15-16 Morres 14-15 NDIA'aluasH IV12 G. de Lange 14- 3 tweede divisie C heren; SDO 16-38 Brevok 1V35 Bouwl./O II 15-28 Herstaco/EWC 1V26 VC Rooy 16-26 Tartwijk 16-25 Hovoc 16-24 Thor 14.22 Odulphus 14-19 Hajraa 15-13 Libanon 1V10 v. Houten II 14- 7 derde divisie F dames: Terra Nova 14-38 Target 14-35 Intermezzo 15-23. BouwL/O U 13-22 1V21 15-21 Berm WIG 14-18 Leklcerkcrk 15-18 Brevok II 14-17 Rovok 14-15 IV 9 UTRECHT - De KNVB heeft niet het recht de spelers van het Nederlands elftal te verplichten shirts en voetbal- overwicht. Bij een 14-3-stand stokte schoenen en andere sportattributen> het offensief van Marathon en NDI kon van een bepaald merk tijdens inter- tot 14-7 terugkomen eer Marathon de lands te dragen. set uitmaakte 15-7). BREVOK - MORRES Morres heeft in Breda in e Met deze uitspraak stelde de Utrechtse rechtbankpresident prof. mr. V. J. A. van Dijk. maandag de vereniging voor i wedstrijd contractspelers (VVSC) in het gelijk in die een uur en een kwartier duurde een het geding dat deze voetballersbond 3-1 nederlaag geleden tegen het sterke namens elf spelers tegen de KNVB had Brevok- Bij Morres I speelde mee Mar- aangespannen. staande In de finale a.s. wordt zaterdag onder programma afgewerkt: Houmes-Willemse, Bankenburgh-Koppejan, van Soelen-M. P. Versluis, Groenenberg-v. Horssen en J. K. Versluis- HollesteUe. Hoofdklas 1. P. C. Schunselaar De twee kanshebbers voor de Zeeuwse damtitel in de eerste klas, Wim Koppe jan (rechts) en Carinus Schrijver, strijden hier tegen elkaar. MIDDELBURG - Volgende week za terdag start op de Drie Hoogten ter zijde van de Duinweg te Oostkapelle de negende massale prestatieloop van Dynamo's atletiekafdeling, 'Zeelands oudste, Zeelands mooiste en Zeelands grootste prestatieloop', zoals de Mid delburgse club op de raamaffiches heeft laten drukken. Vorig jaar kwa men de hoofdstedelijke atleten voor het eerst met deze nieuwe benaming op de proppen, nadat ze het parkoers aantrekkelijker gemaakt hadden en tevens meer variatie gebracht hadden in de route. Het parkoers won aan aantrekkelijk heid doordat het Sparrebos en het Dennebos er in opgenomen werden over een lengte van ongeveer 3000 me ter. Hiermee werd het parkoers voor een belangrijk deel uit bospaden opge bouwd. terwijl het traject vroeger uit verharde paden bestond. Kortom: Dy namo deed meer natuur in zijn presta tieloop. Over het aantal mogelijkheden voor deelneming het volgende: vroeeer was er alleen een loop over tien kilometer, twee jaar terug kwam er een cross voor de jeugd tot twaalf jaar bij over vier ki lometer en vorig jaar zijn er naast de cross van tien kilometer ook afstanden van vijf en vijftien kilometer bijgeko men. Dynamo-wedstrijdsecretaris Jan Vermeule verduidelijkt: „Je kunt in feite voor alle crossen inschrijven voor hetzelfde geld. Als je voor de vijf kilometer inschrijft dan kun je, als je merkt dat het goed gaat, gewoon doorgaan naar het traject jover tien ki lometer en zelfs voor de tocht over vijftien kilometer. Alle trajecten slui ten daarbij op elkaar aan, terwijl men via verschillende controles een vaantje voor de verschillende afstan den ontvangt. Vermeule beklemtoont: „Er bleek vo rig jaar al enorme animo te zijn voor het lopen van de grootste afstand en ook het kiezen van verschillende af standen sloeg enorm aan bij de deel nemers. Men wil nu eenmaal zoveel mogelijk vrijheid hebben om zijn par- koers te bepalen". De wedstrijdsecre- drie uur. De start en de finish zijn bij taris van Dynamo laat weten, dat in de Duinweg in Oostkapelle - feite iedereen al lopend, afgewisseld met eindjes wandelen, het parkoers Ex-burgemeester F G. Sprenger van van vijftien kilometer binnen de ge stelde tijd van twee uur te beëindigen. Domburg had altijd een belangrijke rol bij dit massaal atletiekfestijn: hij gaf sfeer aan de gebeurtenis door met eem Of Dynamo Middelburg negen jaar ge- oude vooriader rnet een daverende leden inderdaad de eerste Zeeuwse knal het startschot te lossen. Dom- club was, die een prestatieloop in el- burgs nieuwe burgemeester P. A. D. H. kaar zette, durven we beslist niet te Diepenhorst heeft zich bereid ver- wel behoorde de hoofdste- klaard om de taak van zijn voorganger delijke club tot de allereersten, die een over te nemen. Overigens zal de heer loop in elkaar zette met een paar dui zend deelnemers. Na een begin met Diepenhorst daarbij geen voorlader hanteren, „maar", zegt Vermeule, „we enthousiastelingen in een cross bij zullen wel proberen om iets origineels kasteel Westhove, waren er het tweede te organiseren", jaar 1300 deelnemers, waarna de Dy namoloop zijn hoogtepunt bereikte in De heer Vermeule heeft nu al een be- het derde jaar met een legertje tegen de tweeduizend 'trimmers' an hoorlijk aantal voor-inschrijvingen binnen: tot en met 23 februari is voor inschrijving mogelijk voor twee gulden De jeugd heeft een 'eigen' prestatie- 'grote prestatieloop) en 1.50 ijeugö- loop: de afstand is vier kilometer, die prestatieloop». de na-inschrijving is in gelopen moet worden binnen drie- beide gevallen twee kwartjes duurder, kwart uur, makkelijk te realiseren dus. Tot een kwartier voor het begin van de De jeugd start om twee uur, de deel- loop kunnen de gegadigden zich nog nemers aan de keuze-prestatieloop om opgeven. (ADVERTENTIE) Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11