PSV stond Excelsior veel kansen toe „FEYENOORDERS SCHELDEN ENORM OP ELKAAR, ER HAPERT WAT" Kwetsbaar Ajax won toch nog van duidelijk gehavend AZ: 2-0 Eindhovendoelman Fred Beerendonk: Twente kwam zonder moeite langs veel te hard Amsterdam Vermeule kampioen BRABANDERS NAMEN EEN VOORPROEFJE VAN CARNAVAL NEC had veel moeite met NAC Kromme wil direct weg MAANDAG 23 FEBRUARI 1970 EINDHOVEN - Er kunnen in de sport rare dingen gebeu ren. Terwijl de Feyenoordspelers bijzonder lang in de kleedkamer bleven en met lange gezichten uiteindelijk toch te voorschijn kwamen, heerste er in de kleedruimte van Eindhoven zondagmiddag een juichstemming. Toch hadden beide teams hetzelfde aantal punten behaald. Voor de één, de thuisclub, was het echter 'n geweldige verrassing en voor de ander, het bezoekende Feyenoord, een bittere teleurstelling dat de in Eindhoven gespeelde wedstrijd in een gelijkspel van 0-0 was geëindigd. EINDHOVEN - Kooiman ilinksi van Eindhoven in duel met Nico Jansen Trainer Brzezanczyk van Feyenoord stak zijn teleurstelling niet onder stoe len of banken. HIJ zei. ..Het was bij Feyenoord weer de oude kwaal Er werd niet of nauwelijks geschoten. En als er dan nog een keer een schot werd afgevuurd, was de richting volkomen zoek" Braezanczyk had weinig goede woorden voor zijn belde voorwaartsen Juergen Krlstensen en Wlm van Hane- gem. Belde spelers hebben een dezer dagen te kennen gegeven bi) Feye noord weg te willen. Brzezanczyk- „Ze hebben belden ge faald Evenals trouwens Nico Jansen" Deze laatste werd zelfs na ongeveer 30 minuten In de tweede helft vervangen door Wegerle. maar ook die kon geen wending ten goede aan het spel geven. Aan de andere zijde van het Elndho- venstadlon, ln de kleedkamer van de thuisclub, heerste een feeststemming Een week voordat ln het zuiden de camavalsjolljt losbarst, werd reeds een voorproefje genomen Rlnus Gosens, de trainer van Eind hoven noemde de match een goed ge vecht. waarin vooral zijn achterhoede heeft geschitterd Met name mogen ln dit verband centrale verdediger Henk Bloemere en doelman Fred Beeren donk worden genoemd Beerendonk „Het is duidelijk dat er bij Feyenoord wat hapert Er werd enorm veel op el kaar gescholden In zo'n sfeer ls het niet mogelijk om successen te beha len". En als Feyenoord eens een keer gevaarlijk werd dan was het Beeren donk zelf - die zijn plaats onder de lat ziet bedreigd door de Joegoslaaf Ad- JanBki - die redding bracht. Het „Heya De Beer", dat veelvuldig van de volle tribunes klonk, was een geweldige aansporing voor de Eindhoven-goalie om nog eens extra zijn best te doen. Verscheidene scho ten en kopballen werden door hem uit het doel geranseld. Lambert Kreekels, de lange aanvaller, die na een periode van inactiviteit wegens een blessure goed is teruggekomen, klopte zijn keeper op de schouders en zei: „Vroe ger had Feyenoord een Beertje (Kreijermaat - red.), nu hebben wij een échte beer". Eindhoven ls tltelpretendent Feye noord onbevangen tegemoet getreden Op de hem bekende wijze had Gosens zfjn spelers Instructies gegeven. „Laat ze maar komen, verwaarloos de verde diging niet. maar ga aanvallen zo gauw dit mogelijk ls" Dit had tot gevolg dat de Maasstedellngen vanaf het eerste fluitsignaal van de aarzelende en vaak foutief leidende scheidsrechter Van Dijken stormliepen op de Eindhovense veste, die echter niet wilde bezwijken. Of zelfs liever gezegd: na een tiental minuten zelf tot counteren overging. Hierdoor ontstond er ook voor Feye noord gevaar. Wat zou er bijvoorbeeld gebeurd zijn wanneer Van Dijken naar de witte stip zou hebben gewezen toen Jacobs bin nen het beruchte gebied door Ramijak ten val werd gebracht Jacobs: „Het was een zuivere strafschop De meeste scheidsrechters zouden gefloten heb ben. Van Dijken deed dat. niet en daar heb je je als speler maar bij neer te leg gen". Feyenoord. dat. In de verdediging de baas was over de Eindhoven- aanvallers - Van de Korput en Rami jak hadden het spel goed ln handen - heerste ook op het middenveld. Het ontbrak de Rotterdammers echter vol ledig aan stootkracht. Op de linker vleugel bleef good old Schalks dicht in de buurt van Kristensen. die daardoor vrijwel geen ruimte kreeg en op de an dere vleugel werd Kreuz tot een figu rant gedegradeerd door de uitstekend spelende Bruinen BREDA - NEC heeft veel moeite gehad om de volle winst te halen uit het duel rn<-t N'AC. Hoewel de Nijmegenaren duidelijk meer kwaliteit hadden dan de Bredanaar* konden zij niet impo neren in de keiharde wedstrijd, die ontsierd werd door talloze overtredin gen. Beide ploegen opereerden vanuit een gesloten verdediging en dat had tot gevolg dat het spel zich voor name lijk op het middenveld afspeelde De twee aanvalslinles konden zich niet ontworstelen aan de zeer straffe man dekking ROTTERDAM - Sparta-De Graaf schap 0-1 <0-0). 67 Hazelhekke 0-1. .Scheidsrechter: Hoppenbrouwer, toeschouwers: 3.500 Sparta verkeert in grote moeilijkhe den De Rotterdamse formatie verloor op Spangen tegen De Graafschap voor de vierde keer in successie: 0-1 Voor amper 3 500 toeschouwes voerden Sparta en De Graafschap een armetie rig spel op De beste won gelukkig nog. VKLSEN - Telstar-FC Utrecht 0-1 (0-0). 92 Temming 0-1. Scheidsrechter Be- rrevoets, toeschouwer» 5.000. Een veel sterker Telstart heeft op sen sationele wijze verloren van de FC Utrecht. Het was invaller Temming die in blessure tijd het enige doelpunt van de wedstrijd scoorde In de kleurloze eerste helft hadden de IJmuldenaars tegen het behoudend spelende Utrecht het beste van het spel MAASTRICHT - MVV-Go Ahead Eag les 1 2 (0-0151 Strijd veen 0-1. 32 Bakker 0-2, 83 Bonfrere 1-2 Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers 6000 Door dit resultaat, heeft Eagles zich niet alleen een puni losgewerkt van Utrecht. Excelsior en NAC. maar bo vendien is MVV - dat een veilige voor sprong had van vijf punten - weer enigszins in moeilijkheden geraakt Moeilijkheden overigens, die MW zichzeif bezorgd heeft In de eerste helft had de Maastrichtse ploeg vol doende afstand kunnen nemen. FC Den Haag-Roda JC 2-1 (2-0). 21 Van Leeuwen 1-0, 36 Van Leeuwen 2-0, 50 Toonstra 2-1. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 6000. FC Den Haag verkeert momenteel In de ban van West Ham United en het had er zondag even alle schijn van. dat Roda JC - evenals NAC vorige week - als schietschijf voor de Hagenaars zou dienen Want bij de rust was de stand reeds 2-0 en het overwicht van FC Den haag wekte het vertrouwen, dat een hoge score opnieuw mogelijk was. Maar door een gelukkige treffer van Toonstra. voor Roda. kort na de rust. veranderde de wedstrijd volledig. De Haagse aanvoerder Mansveld mocht bij zo n magere voorsprong van trainer Boskov veel minder risico nemen dan in de eerste helft en de druk van FC Den Haag verminderde daardoor ENSCHEDE - FC Twente heeft zich zondagmiddag tegen FC Amsterdam moeiteloos gehandhaafd ais koploper van de eredivisie. Na de krachlenslo- pende confrontatie van vier dagen daarvoor tegen Ajax. kon de formatie van trainer Spitz Kohn het zich nu reed» na 12 minuten permitteren een wat lakse houding aan te nemen. Op dat moment had FC Twente reeds een voorsprong opgebouwd van 2-0, door treffer» van Jeuring en Gritter. en niet» wees er vervolgens op dat het aanzienlijk minder getalenteerde FC Amsterdam de Twentse formatie nog In verlegenheid kon brengen. Toch had de elndscore van 3-1 vanuit Enschedees oogpunt bezien nog be langrijk hoger kunnen en moeten zijn. Maar opnieuw demonstreerde FC Twente in de aanval nog altijd niet over die zelfbeheersing en Inventiviteit te beschikken die een pure noodzaak ls om tot een hoog scoringspercentage te komen. DEVENTER - Zeeuws biljarter Be nnie Vermeule uit Ovezande is giste ren in Deventer Nederlands kampioen driehanden tweede klas geworden. De Zeeuw hleef ongeslagen in de strijd met zeven concurrenten. Tot de laatste partij toe is deze drie- Jandenfinale spannend gebleven, om dat Vermeules positie tot het eind toe cedreigd is door zijn opponent Wlm Hellewegen uit Nieuwleusen. Welis waar startte Bennie Vermeule de slotr partij met een beter algemeen moyenne dan Hellewegen, maar toen de Zeeuw - die slechts twee punten op zijn opponent voorstond - in ajn laat ste partij moeizaam begon te spelen leek het mogelijk, dat Hellewegen bij winst gelijk zou komen in puntental en zou winnen in moyenne De man uit Nieuwleusen speelde zijn slotpartij namelijk in 26 beurten uit. bijna een gemiddelde van één. Bennie Vermeule herstelde zich echter en slaagde er in de 25 punten het eerst te bereiken. De eindstand luidt: 1 B. Vermeule 14 175 193 0.597 6 2. W Hellewegen 12 172 280 0.614 5 3. P Dudlnk. 6 j62 275 0.589 6 4. J Ominga. fi 149 274 0.543 8 Dat de Twentse doelpuntenproduk- tle daarmee opnieuw beneden niveau bleef, was echter ook een rechtstreeks gevolg van de vaak rnedogenloze Am sterdamse interventies Met name de verdediger* Husers en Koopman aar zelden geen moment naar veel te harde middelen te grijpen om rl>- F.nschedese aanvaller* een halt toe te roepen. Jan Jeuring de maker van FC Twente'* openingsdoelpunt na voorbereidend werk van Van der Vall. PahlplaU en Muehren werd direct het slachtoffer van de weinig elegante Amsterdamse strijdwijze Met ernstig knieletsel moest de Enschedeér van 't veld wor den gedragen Maar ondanks een serie grove overtredingen weigerde de zwak arbltrerende Weerink resoluut de gele kaart te voorschijn te halen. Het vertrek van Jeuring betekende voor FC Twente een duidelijke aderla ting. De manter waarop hij FC Twen- te's eerste treffer liet aantekenen en de wijze waarop hij vervolgens Gritter in staat stelde de Twentse equipe op 2-0 te brengen, illustreerden dat nog eens ten overvloede. Diezelfde Gritter kreeg pal daarop twee unieke mogelijkhe den om FC Amsterdam de genadeklap toe te dienen, maar belde keren strandde hij op de na een lange afwe zigheid weer In het Amsterdamse doel teruggekeerde Jongbloed- De in de tweede helft aanvankelijk aanzienlijk minder tolerante Weerink had kennelijk lering getrokken uit de Noms ruwe vertoning van de periode daarvoor, maar hij maakte het toch duidelijk te bont. toen bij Otto de gele kaart wilde geven, nadat de Amster dammer een pass van Achterberg klemvast greep. Heini Otto dankte het uiteindelijk aan de bemiddeling van Overweg, dat de Coevordense arbiter op dit besluit terugkwam. Inmiddels had FC Twente reeds de finitief afstand genomen. Een treffer, die volledig op het conto kwam van Jongbloed Vanaf de rand van het strafschopgebied wierp Jongbloed de bal voor de voeten van Thljssen. die zich geen moment bedacht en hem met een fraaie lob retourneerde: 3-0. Dat de Amsterdammers ln de slotminuten toch nog konden tegenscoren, dankte de ploeg aan een onvergeeflijke misser van Drost, die de bal ln het eigen straf schopgebied voor de voeten schoof van Husers, die vervolgens simpel kon sco ren: 3-1. AMSTERDAM - Vonk mi van AZ in duel met Stevenhagen ivoon van Ajax en Nolten 1 achten van Ajax EINDHOVEN - Na afloop van de competitiewedstrijd Eindhoven- Feyenoord heefl Rot terdams vroegere meesterbrein Wim van Hanegem eens te meer aangekondigd met onmiddellijke Ingang bij Feyenoord te willen vertrekken. „De sfeer is abomi nabel slecht. In zo'n atmosfeer kan ik niet langer werken. Ik heb het totaal niet meer naar mijn zin en ik zal blij zijn als ik uit Rot terdam weg kan komen", aldus De Kromme. Van Hanegem had overigens za terdagmorgen in een radiopro gramma al enorm veel kritiek op bestuur en medespelers van Feyenoord geuit Met name gold de kritiek van Van Hanegem toen Nico Jansen, die hij verweet op de training totaal geen ambitie te to nen. Die uitspraken zitten het Feyenoord-bestuur kennelijk enorm hoog Feyenoord-vouraitter Van Zandvliet: „Wij zullen Van Hanegem geen strobreed ln de weg leggen als hij Inderdaad van plan is om weg te gaan" Een uit spraak die Van Hanegem de wat stekelige opmerking ontlokte. „Van Zandvliet heeft goed praten Ik of een andere vereniging kan inderdaad mijn contract afkopen, maar dan moet er wel een half mil joen gulden op tafel komen Dat ls toch te gek om over te praten Dat bedrag is veel te hoog Op die ma nier lijkt het mij verschrikkelijk moeilijk om bij Feyenoord weg te komen, te meer niet omdat be halve de afkoopsom ook nog een pittige transfersom betaald zal moeten worden". AMSTERDAM - Ook in de thuis wedstrijd tegen AZ" 7 heeft Ajax op nieuw niet kunnen bewijzen dat het nog steeds een van de voornaamste gegadigden voor het landskampioen schap is. De serie tegenslagen in de afgelopen weken heeft de Amster damse formatie zo kwetsbaar ge maakt, dat het achteraf nog opmerke lijk was dat een zwaar gehavend AZ'67 uiteindelijk toch met 2-0 ver loor. Als Plet Schrijvers niet enkele keren uitzonderlijk knap had ingegre pen bij „explosies" van AZ's beste man Kees Kist, dan was Ajax opnieuw in grote moeilijkheden gekomen. AZ voetbalde ln De Meer echter ook weer niet zo sterk Niet zo verwonder lijk misschien als je bedenkt dat er ook zondagmiddag bij de Alkmaarders weer vier. vijf spelers rondliepen die er het volgend seizoen waarschijnlijk niet meer bij zullen zijn Al het gepraat van trainer Joop Brand en het AZ-best,uur over nieuwe aankopen om volgend sei zoen de jacht naar de top pas goed in te zetten, maakt een gedeelte van de spelersgroep er natuurlijk niet gemoti veerder op Ook bij Ajax loopt een aantal spelers rond dat voor het volgend seizoen lang niet zeker meer van zijn plaats ls. Dat er bij Ajax aan het einde van de rit een levendige han del ln aan- en verkopen zal plaatsvin den. is wel duidelijk. Of Cruijff nu wel of niet terugkeert - hoewel je je natuur lijk kunt afvragen wat Ajax nog aan een zich zo aan succes volgevreten voetballer heeft -, voor Michels is mo menteel wel duideWk dat: .Deze groep op honderd procent var zijn kunnen zit Dan ben je kwetsbaar. Zeker als je in drie wedstrijden vijf punten ver speelt Je bent in zo'n situatie niet al leen die punten maar ook een stuk zelfvertrouwen kwijt En dat ls funest omdat Ajax anders wordt getaxeerd dan een AZ. Als een AZ het niet maakt dan kan het rustig verder werken. Als Ajax terugvalt dan breekt een stroom publiciteit los, omdat het een topclub is Dat ls het verschil" ls er bij de buitenwacht na Ajax' spectaculaire terugval lichte paniek ontstaan, intern wordt er hard en zonder een spoor van paniek verder gewerkt. Wat dat betreft is Michels te veel realist om niet te beseffen dat het toch een uiterst opvallende zaak was dat deze spelersgroep op een gegeven ogenblik vier punten voorsprong op nummer twee in de competitie nam. Maar Michels werkt kalm door Half Europa wordt afgespeurd naar klasse voetballers. hel scouting-apparaat functioneert weer en hoewel hij zelf ook wel met een aantal technische filo sofietjes speelt (bijvoorbeeld Hulshoff weer eens voorstopper en Dusbaba op het middenveld) is de Ajax-directeur geen voorstander van frequent wisse len. Michels. „Omdat dat onder oe ge geven omstandigheden geen zin heeft. Je hebt namelijk niet de garantie dat dat het elftal wezenlijk versterkt We zijn pas gaan wisselen nadat we een aantal wedstrijden hadden verloren Omdat lk nu ook eens kon bekijken wat andere spelers onder druk waard zijn" Daarom speelde tegen AZ Ton Wic- kel weer voorstopper en nam Dick Hel ling de plaats weer van Gerrie Mueh ren ln Na een goed begin, dat nauwe lijks tien minuten in beslag nam. zakte Ajax echter terug naar een onvoorstel baar bedroevend peil Het middenveld. Hulshoff-Notten-Helllng. liep nutteloos rond en mede daarom had AZ aanvan kelijk geen enkele moeite om de Ajax- stormlopen te pareren Het amateuris tische gerommel maakte ook Michels des duivels Ajax had in die periode echter al een voorsprong genomen toen Geels. dJe een minuut daarvoor aJ dicht bij een treffer was geweest, een van de weinige glanzende combinaties, na een goede voorzet van Brokamp. de bal in de uit erste hoek schoot. Michels: „Al is Geels mank. je weet dat er altijd zo'n moment met hem kan komen. Dat kan hij nu eenmaal. Dat bleek ook van middag weer". Maar zelfs hierna had Ajax nog de grootste moeite om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Het zelfvertrouwen was inmiddels wel zo opgevijzeld dat er toch weer twee. drie vloeiende aanvals- acties te bewonderen vielen, maar hel duurde toch nog tot de 31e minuut voordat Brokamp slim teruglegde op Steffenhagen. die met een niet al te hard, maar wel zuiver schot, de voor treffelijke doelman Vooys voor de tweede keer passeerde. Voor Michels was dat voldoende reden om na afloop toch niet al te pessimistisch te zijn. Michels. ..De enige manier om het zelf vertrouwen en daardoor beter voetbal terug te krijgen, is winnen. Wat dat be treft was het zeker een nuttig duel voor ons" ROTTERDAM - Als de Joegoslavische kampioen Hajduk Split in het Europa-Cupduel tegen PSV erin slaagt om evenveel uitgespeelde kansen te crefen als Excelsior dzondagmid dag op Woudenstein deed. dan kan de Eindhovense middenvelder Willie van de Kerkhof het gelijkspel, waarop hij na afloop van de wedstrijd ln Rotter dam voor zijn ploeg zei te hopen, wel mooi vergeten. Want de Kralingse formatie scblep zich voor 7000 toe schouwers zeker acht uitgespeelde kansen, maar Het deze onbenut dan wel zag PSV-doelman Jan van Beve- ren schitterend reageren. Dat P8V ln deze matige maar toch wel boelende vertoning met een 2- 0-zege naar de lichtstad terugreisde, danken de Brabanders aan enkele momenten, waarop ze hun ontegen zeggelijk grote klasse demonstreerden. Toen trokken ze voordeel uit hun grote snelheid, hun surplus aan techniek en vooral hun vindingrijkheid, waardoor ze zowel vöör als na de rusi vrij spoedig konden scoren. Het waren echter PSVs hoogtepun ten, ln het verdere verloop van de wed strijd verloren de Brabanders ontel bare malen de bal als ze snelheid ln hun spel deden Daarom sprak trainer Kees Rijvers de conclusie dat het een slechte generale repetitie voor woens dagavond was. niet tegen. Overigens verborg de kleine oefen- meester zijn teleurstelling over het ma tige optreden van zijn ploeg achter een aantal opmerkingen over het slechte veld van Woudenstein, evenals AJax- tralner Rlnus Michels dat enkele we ken geleden deed De veronderstelling, dat een groep klassespelers daar toch wel een oplossing voor moet weten te vinden, beantwoordde Rijvers met een wedervraag „Heb je hier ooit wel eens topploegen afgetekend zien winnen? Ze hebben het hier allemaal moeilijk Rijvers wilde ook wel vertellen wat er aan het veld van Excelsior man keert. „Het is hobbelig", zo sprak de PSV-trainer „En dat telt terdege mee. Je moet een biljarter maar eens horen kankeren als er een pluisje op het la ken ligt". Het begon voor PSV hoopvol, en het na tien minuien door Ralph Edstroem op een pass van Jan Poortvliet ge scoorde doelpunt was slechts het ge volg van het voortreffelijke Eindho vense aanvalsspel Onmiddellijk hierop stopte het ritme echter, vooral oipdat een conditioneel bijzonder sterk Excelsior door de vroege PSV- treffer niet uit zijn evenwicht was te brengen. De vaak te lang met de bal lopende Rotterdammers hadden ech ter geen geluk op de momenten (het waren er opmerkelijk veel) dat ze de PSV-defensie tol chaotisch verweer presten. Zo draaide spits Rinl van Zanten knap rond Adrie van Kraay, maar schoot vervolgens, oog ln oog met Van Beveren. hoog over de lat, onmiddellijk na rust schoot deztirde Van Zanten uit een dieptepass va Bertram Tabber- nee de bal tegen de PSV-doelman aan en ln de slotfase kop:e de voor Van Zanten ingevallen Wim Kievit tegen de lat En daartussendoor redde Van Beve ren met magistrale reacties zy.i ploeg voor een tegentreffer Het was Kees Rijvers uiteraan- i ontgaan: „Ge lukkig maar. dat Van Bevefen er zo goed het zicht op had", sprak de Eind hovense oefenmeester Zo reageerde de PSV-doelman schitterend bij twee kei harde strakke schoten van Excelsior- uitblinker Ton Pattinama. die zeer ac tief en overal aanwezig was. en ook -een inzet van Van Zanten, die vrij voor doel was gekomen door een foutje van PSV-vleugelverdedlger Jan Poortvliet, corrigeerde Van-Beveren met bravou- Op vrij gelukkige wijze kwam PSV op 2-0 voor: Excelsior- doelman Van de Roer liet een belist niet harde schuiver van Willie van de Kerkhof los. waarna het voor de toesnellende Harrie Lubse een koud kunstje was om te scoren Evenals voor rust trok Excelsior daarna dankzij een enorme werklust het Initiatief naar zich toe. Ondanks het feit dat de Rotterdamse trainer Thijs Liebregts zijn ploeg geen op dracht tot mandekking had gegeven („tegen zo'n beweeglijk elftal als PSV, waarvan de spelers overal opduiken, moet je dat niet doen", reageerde de Excelsior-oefenmeester). slaagde P8V er niet ln zich los te werken uit de greep van de Rotterdammers. Dat ge beurde pas een kwartier voor tijd, maar toen hadden de Krallngers de moed al opgegeven bij zoveel onfor- tuln. „Wij hebben veel kansen gehad, maar bij ons lukte het net niet ze te benutten PSV heeft slechts een paar kansen gehad maar dankzij hun klasse benutte ze die wel", oordeelde Lie bregts, die niettemin verheugd was dat zijn ploeg tegen de regerend lands kampioen toch zoveel opgelegde sco- ringsmogelljkheden kon scheppen. Met de Europa-Cupstrijd ln Joego slavië in zicht was dat voor PSV al lesbehalve bemoedigend. „Ik kan er In derdaad moeilijk schreeuwend en thousiast over doen", bekende trainer Rijvers, „maar we hebben In elk geval geprobeerd aanvallend voetbal te spe len en bovendien twee punten ge pakt". Dat waren de Lichtpuntjes die Rijvers zag. Rest nog te vermelden, dat Aad den Butter voor Excelsior xljn 300e wedstrijd speelde. PETER VERHAGE. NAMEN BETRAPTEN GEBRUIK DOPING NIET MEER GEHEIM MUENCHEN - „In de Internatio nale atletiek zullen vanaf heden niet langer de namen van dege nen die betrapt worden op en ge schorst worden wegens het ge bruik van anabole steroiden ge heim blijven", aldus zondag in Muenchen de voorzitter van de Europese Atletiek Associatie, de Nederlander Ad Paulen. Tot op heden hielden de inter nationale atletiekbestuurders de naam voor zich. Voor de „speur ders" die de uiteindelijke uitsla genlijsten zorgvuldig napluizen, bleek het echter eenvoudig om de betrapte atleten ie „analyseren". Dat gebeurde vorig jaar drie keer. Twee atleten (Oosteuropese beoe fenaars van het kogelstoten; wer den geschorst En hoewel hun namen niet werden vrijgegeven, verschenen ze toch ln de pers. De controle op ana boll ca- gebrulk zal ook zoveel mogelijk geëffectueerd worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9