GROEP ZUIDMOLUKKERS SLAAGS MET GOESE POLITIE: 2 GEWONDEN „Ik kan me soms wild ergeren die acties in Nederland" aan „Nieuwdorp voor ons beslist niet ten dode opgeschreven* Afvalwaterproject Westerschouwen toch nog voor deze zomer in gebruik 2 Agent loste waarschuwingsschot bij massale kloppartij in bar Politie verricht twee arrestaties Politiehond maakt snel einde aan vechtpartij in Vlissingse soos ALMANAK AUTO TEGEN BOOM, BESTUURDER GEWOND Middleburg in VS nodigt Middelburgers uit voor feest 'BIJRUIMTEGEBREK MOETEN 00K ANDERE SCHOLEN ERGENS ANDERS NAAR TOE' PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT MAANDAG 23 FEBRUARI 1976 GOES Bij een hevig treffen tussen een groep van naar schat ting twintig Zuidmolukkers en de Goese gemeentepolitie zijn in de nacht van zaterdag op zondag in Goes twee gewonden gevallen. Een politieagent raakte licht ge wond en een onbekend gebleven jongeman werd tamelijk ernstig aan het hoofd gewond. De politie hield een 18-jarige Middelburger aan; een 19-jarige inwoner van Oost-Souburg meldde zich later uit eigen beweging bij de politie. De ongeregeldheden in de Goese bin nenstad begonnen omstreeks midder- nacht In bar "EI Toro' ln de Sint-Ja» cobsstraat. Enkele Zuidmolukkers raakten slaags met een Jongeman, wiens naam onbekend is gebleven. De vechtpartij verplaatste zich naar de Grote Markt, waar de jongen flink on derhanden werd genomen. De plassen bloed, die later op de stoep van een modehuis lagen, illustreerden dat. De jongen zag kans te vluchten en de ge meentepolitie heeft hem niet r kunnen achterhalen. Inmiddels waren twee surveillerende agenten in een politïebusje op de Gro te Markt aangekomen. Toen de beide agenten in actie wilden komen, koelde de aangegroeide groep Zuidmolukkers z"n woede op het busje én de agenten. Met flessen en bierglazen werd het busje 'onder vuur' genomen. Daarbij sneuvelde een zijruit en een koplamp, terwijl het busje aan alle kanten werd ingedeukt. Eén van de politieagen die met getrokken pistool was uitge stapt, moest enkele fikse klappen in het gezicht incasseren. De beide politieagenten kregen al snel assistentie van vier collega's, die even eens de hele avond al in de Goese bin nenstad hadden gesurveilleerd- De groep Zuidmolukkers had zich inmid dels teruggetrokken in bar "El Toro'. De politie kreeg versterking: uiteinde lijk werden veertien politieagenten en een politiehond ingezet. Zes agenten stapten 131 Toro' binnen om er een aantal aanhoudingen te verrichten. Ook toen kwam het weer tot een tref fen met de groep. Een woordvoerder van de politie: „Toen we met zes man binnen waren, wees een van de agenten J. R. L. uit Middelburg aan als een van de men sen, die de politiebus hadden aange- vallen. L. wilde aanvankelijk wel mee gaan, maar hij werd door de andere jongens op een ander idee gebracht. Hij verzette zich en toen ontstond er achterin de bar een vechtpartij. Ik schat dat er zo'n twintig Zuidmoluk kers bij betrokken waren. We hebben toen hard op moeten treden om de zaak onder controle te krijgen en dat heeft er uiteindelijk in geresulteerd VLISSINGEN De politiehond Oscar van de gemeentepolitie van Vlissingen heeft zaterdagavond in het gebouw van de Vlissingse jeugdsoos 'Het Buut' een veertigtal vechtende jongeren op snelle wijze van elkaar gescheiden. Omstreeks half twaalf raakten een aan tal jongeren om nog niet achter haalde reden met elkaar op de vuist en de vechtpartij breidde zich zo uit dat na enige tijd vrijwel alle aanwezi gen er aan deelnamen. Een buurtbewoner, die op het lawaai was afgekomen waarschuwde de poli tie. Toen die arriveerde, in gezelschap van de politiehond, was de vechtpartij vrijwel ten einde. De veertig aanwezi gen keerden zich echter en masse tegen de politiepatrouille en begonnen met bierflesjes te gooien. Hierop gaven de politiemannen de hond Oscar de lange lijn en enkele ogenblikken later had vrijwel iedereen het pand via onder andere raam kozijnen verlaten. Naar aanleiding van de vechtpartij hield de politie de 19-jarige D. A- A. S., de 19, B. T. en H. H. v. d. L. aden uit Leeuwse Kapper Daar die man op de Benelanden een zuinige natuur is, krijgt zijn kapper hem slechts af en toe te zien. Dat verdriet deze nijvere middenstander zeer. ivant aan zo iemand verdien je tenslotte niet veel. Hij meende, zo meldt men ons uit Biezelinge, er iets op te hebben gevonden. Toen zijn klant zich weer eens meldde na een afwezig heid van maanden, keek hij de ■man bezorgd aan en meldde 'Dat haar van jou is ernstig ziek. Ge lukkig heb ik hier een preparaat, waarmee er nog iets aan valt te doen'. Hij ving bot. De reactie was als volgt. 'Ik heb dit haar al 28 jaar in de zelfde toestand. Daarom denk ik dat het nog wel eens 28 jaar mee zal gaan. Smeer jij die rommel maar in je-éigen haar'. dat we L. konden aanhouden, Daarbij liep wel een van de agenten lichte ver wondingen in het gezicht, op". De jon ge agent werd afgevoerd en moest zich onder doktersbehandeling stollen. Bij de vechtpartij in de bar ontsnapte de 19-jarige J. J. S- uit Oost-Souburg aan de politie. Omstreeks kwart over één 's nachts meldde hij zich vrijwillig op het politiebureau, waarna ook hij werd ingesloten. De bar, waarvan de ramen in verband met eerdere vecht partijen dit. jaar al weken geblindeerd zijn, ging kort na één uur dicht. De politie heeft nog tot omstreeks drie uur in de nacht gesurveilleerd met drie auto's. Onderzoek Het onderzoek naar de juiste toe- dracht Is nog in volle gang. De beide aangehouden jongelui hebben toegege ven dat zij verzet hebben gepleegd bij hun aanhouding en dat zij hebben mee gewerkt aan hel trachten de politiebus op de Grote Markt om te gooien. Burgemeester mr. F. G. A. Huber was bijzonder verrast door de gebeurtenis sen in en om de bar in de Sint-Jacobs- straat. „Ik heb vorige week nog een kort gesprek gehad met de bar-eige- naar en deze vertelde mij dat er, na eerdere vechtpartijen, een gesprek was met de Zuidmolukkers en dat hij de indruk had dat de problemen opge lost waren. En nu zijn er toch opnieuw moeilijkheden ontstaan", aldus mr. Huber. Hij achtte het niet uitgesloten dat vandaag maandag de gemeen telijke raadscommissie voor algemene zaken al over de zaak zal praten. De' commissievergadering stond overigens! al geruime tijd vast. België ziet af van snelweg Bergen-Perkpolder ANTWERPEN De Belgische minister van openbare werken Defraigne ls af gestapt van het idee van zijn voor ganger. minister Dc Saegcr. die nu volksgezondheid onder zijn bevoegdheid heeft, om de geplande weg tussen Ber gen (Mons) In Wallonië en Perkpoldci- tc realiseren- Er worden op dit ogen- hlik andere mogelijkheden gezocht om een snelverkeersweg tussen Bergen en in eerste instantie Gent tot stad c bren gen. Voor wat de Belgische rijksweg 60 moet. worden ligt thans het tracé de finitief vast. Van Aalst zal deze lopen naar Dendermonde en dan vla Ht-lle naar St.Niklaas. Daarna zou deze snel weg het tracé moeten volgen van de vroeger ontworpen autoweg Bergen- Perkpolder. die nu dus is opgegeven. Van de express-weg Antwerpen-Zeekust zal voor het vak van Antwerpen tot Kemzeke volgende maand de aanbe steding plaatsvinden. Minister Defraig ne verklaarde dit naar aanleiding van vragen va.n volksvertegenwoordiger Nellie Maes uit St.-Niklaas. DR. C. BOERTIEN VOOR ZEEUWSE CPJ OVER ONTWIKKELINGSSAMENWERKING 'ZO VAN: KIJK DIE ARME NEGERTJES NOU...' GOES „Soms erger ik me wild wanneer ik zie hoe wij in Nederland acties op touw zetten voor de arme landen... Zo met zo'n neerbuigend toontje, zo van wij als Nederland zullen ze weieens helpen. Dat motief van medelijden, van 'kijk die arme negertjes nou, kijk die kindertjes'. Daaraan erger ik me bijzonder'. Dat merkte de commissaris van de konin gin in Zeeland, dr. C. Boertien. zater dagmiddag op tijdens de jaarvergade ring van de Zeeuwse christelijke plat telandsjongeren (CPJ) in Goes. Dr. Boertien, oud-minister van ontwik kelingssamenwerking sprak over "De doelstelling van ontwikkelingssamen werking belicht van uit het christelijk oogpunt.' Dr. Boertien stond in de eerste plaats stil bij het ontstaan van de welvaartsverschillen. Hij wees op de veel gehoorde mening dat de uit- bruiting door het kapitalisme de be langrijkste oorzaak is. De heer Boer tien: „Voor een deel ben ik het daar- MIDDELBURG Via een brief aan burgemeester drs. P. A. Wol- ters van Middelburg heeft het ge meentebestuur van Middleburg in Pennsylvania (Verenigde Staten) USA de bevolking van Middelburg uitgenodigd het komende feest mee te maken rond 200 jaar onaf hankelijkheid. De inwoners van hst Amerikaanse, tweeduizend inwoners tellende plaatsje, willen dan in de week van 1 tot 8 augustus gastvrij heid verlenen aan Middelburgers, die in die tijd de Verenigde Sta ten bezoeken. In het Amerikaanse Middleburg heeft men zich overi gens gerealiseerd dat de afstand bezwaarlijk zal zijn, maar desniet temin hoopt men toch dat mensen uit Middelburg in staat zullen zijn de feestelijkheden in Middleburg mee te maken- Het ziet er niet naar uit, dat het Middelburgse ge meentebestuur in staat zal zijn een deputatie af te vaardigen- Het Amerikaanse Middleburg ligt in een landelijk gebied. Es is wat kleinere industrie, spinnerijen en weverijen en wat huisindustrie. Het plaatsje werd gesticht door Duitsers en Noord-Europeanen. Onder de bevolking heeft men Lutheranen en Methodisten. mee wel eens. maar er zijn meer ooreaken." Hij noemde elementen als het klimaat en de taboes. „Moderne landbouwmethoden worden niet toegepast omdat die in strijd zijn met de gebruiken van de voorvade ren." De heer Boertien noemde de grondstoffenproblematiek: „De ont wikkelingslanden zijn vaak afhanke lijk van hun grondstoffen. Wat dat betreft is er wel degelijk sprake van een vorm van uitbuiting. Zo'n land is afhankelijk van die ene grondstof en daardoor bijzonder kwetsbaar." Waarom wordt er hulp verleend? Dr. Boertien noemde een aantal theorieën. „Er wordt gezegd dat we helpen om de vrede te dienen, anderen menen dat het een kwestie is van schuldge voel, een soort terugbetaling. En dan is er het motief van medelijden. Voor mij is één motief echter het belan grijkste: het bijbelse motief van de gerechtigheid. En dan niet in de zin van onze eigen gerechtigheid, maar gerechtigheid als norm. Je komt dat begrip, het omzien naar de zwakkere, overal in de bijbel tegen," aldus de heer Boertien. Over de vorm van ontwikkelingshulp zei dr. Boertien onder meer: „De landbouw is natuurlijk een belangrijk onderdeel. De ontwikkelingslanden zul len de zaken landbouwteohnisch goed moeten kunnen regelen. Maar het is niet alleen de landbouw, er is veel meer. Ik noem sanitaire vooraenin- gen, transport en ga zo maar door. De landen moeten op alle mogelijke gebieden geholpen worden. In het on derwijs, in de ambachten en in de gezondheidssector. We moeten niet be rusten ln de situatie dat het westen voedsel stuurt, dat is niet genoeg. De heer Boertien tenslotte over de ontwikkelingssamenwerking: „Het is een probleem van uiterst lange adem en juist daardoor kan men gemakke lijk de belangstelling verliezen. Je komt er alleen uit wanneer je iedere dag de klokken hoort die je oproepen er aandacht aan te besteden." Na de inleiding van commissaris Boertien én een optreden van het duo Max en O'.ga volgden groepsgesprek ken. De jaarvergadering was geopend door presidente Marieke Coppoolse, die terugblikte op een jaar CPJ-werk. Zij maakte onder meer melding van de problemen die voor de organisatie kunnen ontstaan wanneer erm vas thoudt aan de eis dat KPJ, PJZ en CPJ. willen zij nog in -aanmerking AUTO'S BIJ AANRIJDING FLINK BESCHADIGD SAS VAN GENT In de Julianastraat in Sas van Gent heeft de automobilist E. J. de K. uit Sas van Gent zondag ochtend omstreeks zes uur een gepar keerde auto zwaar beschadigd. Direct na de aanrijding reed hij door. maar de rijkspolitie kon nem later toch aanhouden omdat men beschadi gingen aan de auto van De K. ontdekte. De geparkeerde auto, eigendom van J. van H„ liep flinke schade op. komen voor subsidie, zullen moeten samengaan. Marieke Coppoolse: „Wij moeten nu ons bestaansrecht als CPJ aantonen. Het blijkt erg moeilijk om de zaken concreet te stellen." Marieke Coppoolse wees er overigens terloops op dat er in elk geval in Zeeland wel sprake is van een vorm van samen werking tussen de drie organisaties. De jaarvergadering werd in de avon duren besloten met een talentenjacht, dansen én een optreden van Peter Schaap. Fietster licht gewond bij aanrijding HULST De wlelrijdster mejuffrouw M. van den B. uit Hulst is zaterdag middag omstreeks zes uur licht a het hoofd gewond geraakt, toen zij de Zoutestraat te Hulst werd aan reden door een personenauo, bestuurd door E. J. de W. uit Hontenisse. Het ongeluk gebeurde, doordat mejuffrouw Van den B. bij het afslaan geen rich ting aangaf. ZONNEMAIRE Een inwoner van Zonnemaire, A. J. F., is zondagmiddag tegen half zes ernstig gewond geraakt, toen hij op de Veerdijk in zijn woon plaats met zijn auto tegen een boom botste. Met inwendige verwondingen en een hoofdwond werd hij overge bracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. F. was na cafébezoek onder invloed in zijn auto gestapt. Vanuit het café was de politie nog wel gewaarschuwd in de hoop dt deze erger zou kunnen voorkomen, mar toen de politie arri veerde, was de rit van F. inmiddels tegen een boom geëindigd. Op de foto: De geheel vernielde auto. BEVOLKINSGROEI WEST-VLAANDERF.N IN 1975 BELANGRIJG TERUGGELOPEN BRUGGE De bevolkingsgroei van de Belgisohe provincie West-Vlaanderen is vorig jaar beduidend teruggelopen in vergelijking met 1974. De provincie groeide met 1748 inwo ners, tegen 3336 in het jaar daarvoor. West-Vlaanderen heeft momenteel een bevolking van 1.071.592 mensen, tegen 1.069.844 in 1974. In drie arrondisse menten. Diksmuide, leper en Roeselae- re, daalde het bevolkingscijfer. Het ar rondissement Brugge vertoonde de sterkste groei. Die was voor 60 pro cent te danken aan een vestigings overschot. Dit blijkt uit gegevens die het West- vlaams economisch studiebureau heeft van de gemeentebesturen in provincie. Rooms-katholiek scholenbesluar over problemen scholenbouw Goese polder: Reactie op uitlatingen wethouder Roose GOES Het oudercomité, het schoolbestuur en de leerkrachten van de rooms-katholieke basisschool C. Holtkampschool en de rooms-katholie- ke kleuterschool Pinkeltje in de Goese Polder in Goes hebben in een brief aan de ouders van de kinderen gerea geerd op krantepublikaties over het onderwijs in de Goese Polder. Daarbij gaat het met name om het tijdstip, waarop de rooms-katholieke school in het 'middengebied' van de Goese Polder gereed is. In augustus moeten de leerlingen er terecht kun nen. Volgens wethouder J. H. Roose van onderwijs kan dat ook, maar dan moeten de eerste heipalen wél uiter lijk op 15 maart de grond in en mag er geen dag 'verlet' zijn. Voor de rooms-katholieke school is het tijdstip waarop de nieuwe school in het 'mid dengebied' gereed komt bijzonder be langrijk, aangezien de ruimten, die men nu in het plan Goese Polder 1 betrekt, in augustus zeker onvoldoen de zullen zijn. HANDTEKENINGENACTIE KRIJGT VEEL STEUN TOT NU TOE 400 HANDTEKENINGEN INGEZAMELD NIEUWDORP - Een flink deel van bevolking van Nieuwdorp vindt dat er over het dorp de afgelopen jaren te veel in negatieve zin gezegd en ge schreven ls. eind vorige week is In het dorp een handtekeningenactie gehou den naar aanleiding yan de hoorzit ting van het gemeentebestuur over de mogelijke vestiging van Montedison vorige week maandag en de daarover verschenen perspublicaties. Ongeveer 400 Nieuwdorpers hebben hun handte kening gezet onder een brief, die door de heren J. Moerdijk en Jac. Traas is opgesteld. In die brief wordt vooral ingegaan op uitspraken, die de heer C. van Woer- kom uit 's-Gravenpolder tijdens de hoorzitting deed. De opstellers van de brief vinden de opmerkingen van de heer Van Woerkom veel te emotio neel. En ze verwijten hem dat hij door verscheidenen keren het woord te voeren het inwoners van Nieuw dorp onmogelijk heeft gemaakt om vragen te stellen of opmerkingen te maken. De perspublicaties zoals in PZC over de hoorzitting acht men verder eenzijdig en onvolledig. „Zo'n jaar of vijf geleden naar aanlei ding van de vestiging van Hoechst begonnen allerlei negatieve geluiden over Nieuwdorp de overhand te krij gen. Die geluiden kwamen onder meer van de zijde van de VMZ en van het raadslid De Jager", aldus de heer Traas in een toelichting op de handte keningenactie. „En al die negatieve geluiden overstemden degenen die de leefbaarheid van Nieuwdorp nog wel zagen zitten En dat kreeg natuurlijk allemaal zijn weerslag in de pens. Er is gewoon een mentaliteit gekweekt dat Nieuwdorp ten dode opgeschreven zou zijn. Daar wensen wij ons niet bij neer te leggen. Wij willen contructlef bezig zijn voor het dorp. Je hoort mensen, die de situatie hier niet goed kennen, maar wel de stukken in de kranten lezen, weieens vragen of bij ons op het dorp nog wel te leven is". En de heer Moerdijk voegt er aan toe: „Wat kopen we nu voor zo'n hoorzitting? De opmerkingen, die de heer Van Woerkom heeft gemaakt, gaan ten koste van het dorp- schieten er mets mee op. Maar iedere Slot van pagina 1 dat het rioolwater via een diffusor in de Oosterschelde zou worden gebracht. Het blijkt niet mogelijk om van het oorspronkelijke lozingspunt bij de Plompetoren een persleiding over de dijk naar het tijdelijke lozingspunt te leggen, omdat dan de dijkversterkings- werken belemmerd zouden worden. In overleg met natuurbescherming en landbouw is nu besloten om langs de slaperdijk van de achter de Ooster- scheldedijk gelegen Koudekerkse In laag en over het stukje landbouw grond in de inlaag een tijdelijke bo vengrondse persleiding te leggen, Er hoeft daardoor maar een betrekkelijk klein stukje natuurgebied gekruist te worden. G.s. hebben hiervoor een aan- legrvergunning verleend. De achterzijde van de Oosterscheldedijk zal op het punt waar deze door de persleiding wordt gekruist bij de aanleg van de leiding al worden verzwaard. De aan leg van de persleiding door het inlaag dient voor 15 maart gerede te zijn, om dat anders de vogels die in de inlaag plegen te broeden, te veel verstoord zouden worden. En de kruising met de dijk mag pas na 15 april (na het storm seizoen) gemaakt worden. De kosten van het totale afvalwater project bedragen zo'n twintig miljoen gulden, waarvan de gemeente Wester- schonwen ongeveer de helft betaalt. Het is de bedoeling dat het project door het waterschap wordt overgeno men als het geheel ook inderdaad in werking kan treden. Het aanleggen van het tijdelijke lozingspunt brengt extra kosten van zo'n achthonderdduizend gulden mee. Deze komen voor reke ning van het rijk. Als het lozingspunt nog eens vier- a vijfhonderd meter ver der westelijk gelegd zou worden, zou den de meerkosten met 1,6 a 2,6 mil joen gulden toegenomen zijn. De grote vraag blijft nu: op welke wijze wordt de Oosterschelde afgeslo ten. Als dat gebeurt met een dichte dam, dan kan het aanvankelijke lo zingspunt alsnog gebruikt worden- Er hoeft dan alleen nog een dijkkruising en een diffusor te worden vervaardigd. Als er een wijze van afsluiting uit de bus komt. die een getijbeweging mo gelijk blijft maken, zal de directie van de visserijen blijven aandringen op een westelijker lozingspunt. Het bezwaar ten aanzien van de vooroever van de dijk en de mogelijke vervuiling van de stranden blijft dan bestaan. Maar te verwachten is dat de hieruit voort vloeiende meerkosten dan voor reke ning van het rijk zullen komen. Zuiveringsinstallatie De zuiveringsinstallatie heeft een capa citeit van 94.000 inwonerequivalenten. Dat aantal werd gepland in een tijd dat er vanuit werd gegaan dat de re creatieve ontwikkeling van de Schouw- se westhoek nog flink zou toenemen. Thans wil men die recreatie niet sterk meer laten groeien. Dc overca paciteit van de zuiveringsinstallatie, die daardoor zou ontstaan, wordt voor een deel gevuld doordat de kernen Scharendijke en Ellemeet van de ge meente Middenschonwen op de trans portleiding en daardoor op de zuive ringsinstallatie worden aangesloten. Thans wordt bekeken hoe op korte termijn al een biologische zuivering van het rioolwater kan worden ver kregen. In eerste instantie zal het rioolwater na een mechanische zuive ring (bezinken en chloreren) geloosd worden. Bij de mechanische zuivering wordt het water voor dertig procent gezuiverd. Voor de overige zeventig procent zal dus een heffing betaald moeten worden ln het kader van de wet verontreiniging oppervlaktewate ren. Als het rioolwater ook nog eens biologisch gezuiverd zou worden, dan wordt een zuivering van 85 procent be reikt, hetgeen dus een lagere heffing als resultaat zal hebben. Om die biolo gische zuivering spoedig gerealiseerd te hebben, zijn er twee mogelijkheden. De helft van de capaciteit van de in stallatie zou voor die biologische zui vering kunnen worden benut. Maar dat zou betekenen dat de capaciteit in de vakantieperiode (dan wordt er voor zo'n zestigduizend inwonerequi valenten geloosd) te klein is. De dere mogelijkheid is de aanleg van een tijdelijke of semi-permanente bio logische zuiveringsinstallatie, w naar de voorkeur van rijkswaterstaat voorlopig uitgaat. Overigens wordt, over deze biologische zuivering nog overleg gevoerd tussen het waterschap en rijkswaterstaat- Op de riooltransportleiding zijn in de gemeente Westerschouwen de kemen Renesse, Haamstede en Burgh aange sloten. Bij de eerste twee kernen zijn kleine zuiveringsinstallaties, maar de ze werden ln het zomerseizoen tot het tienvoudige overbelast. Het afvalwa ter van de grote, buiten de dorpsker nen gelegen kampeer- en zomerwonin genterreinen verdween grotendeels ongezuiverd in de kleine poldersloten of in de bodem. Thans worden alle terreinen aangesloten op de transport leiding, zodat aan deze situatie een eind komt. Zonder de moeilijkheden over het lozingspunt had het project eind vorig jaar al in gebruik genomen kunnen worden. Maar thans hoopt men toch nog met Pinksteren zover te zijn. Met het tijdelijke lozingspunt hebben alle betrokken instanties zich akkoord verklaard. Eind vorige week werd alleen nog gewacht op het fiat van het ministerie van verkeer en wa terstaat om de extra kosten van acht ton voor rekening van het rijk te keer als de heer Van Woerkom zegt dat hij niet in Nieuwdorp wil wonen omdat hij bang is, dan gaat de waar de van onze huizen wel mooi met een duizend gulden omlaag. Ik weet best dat er ook op de hoge niveaus met Nieuwdorp wordt gespeeld. Maar we kunnen toch niet gaan zitten roe pen dat het allemaal zo erg is. Als Montedison komt dan hebben we met een nieuwe realiteit te maken. Als het zover komt. dan hoop ik dat allen, die iets voor Nieuwdorp kunnen doen, zich er voor zullen inzetten om de leefbaarheid te handhaven en mogelij ke zelfs te verbeteren. Overigens stellen de heren Traas en Moerdijk nadrukkelijk dat hun hand tekeningenactie niet bedoeld is om de mening van de Nieuwdorpse bevol king te vragen over de mogelijke vestiging van Montedison in het Sloe- gebied. Voorzitter P. Korstanje van de dorps raad van Nieuwdorp vertelt desge vraagd zich te kunnen voorstellen dat de opmerkingen van de heer Van Woerkom op de hoorzitting sommige inwoners van het dorp pijn gedaan kunnen hebben. „De weergave van de hoorzitting in de pers heeft mij geen aanleiding gege ven om me druk te maken", aldus de heer Korstanje. „Wel kan ik me voor stellen dat het verwarrend heeft ge werkt dat de hoorzitting en het com muniqué van de dorpsraad in de PZC in een artikel zijn verwerkt. Dat wa ren twee verschillende dingen. Overi gens onderschrijven de, heren Traas en Moerdijk het communiqué. De dorpsraad, waarin o-a. gesteld wordt dat de onlustgevoelens in Nieuwdorp naar aanleiding van de hoorzitting zijn Junior Kamer gaat knotwilgen bij Nisse te lijf NISSE De 36 knotwilgen aan de BriUetjcsdijk tussen Nissen en Ovezande staan er weer keurig bij. Daarvoor zorgde zaterdag leden van de Junior Kamer 'De Bevelan- den', bij liet snoeiwerk geassi steerd door wat vrijwilligers en een scoutinggroep uit Kapelle. De Junior Kamer "De Bevelanden, die twee jaar geleden voor het eerst naar buiten trad met de 'actie zonneschijn' (een dagje naar de kermis met enkele hon derden gehandicapte kinderen), heeft nu plannen om in het na jaar een groot aantal schoolkinde ren te mobiliseren om op die ma nier alle 700 knotwilgen op de Bevelanden onder handen te ne men. Het snoeien van de 36 knotwilgen aan de Brilletjesdijk. een 'pro beersel' voor de Junior Kamer, verliep succesvol. Om negen uur werd begonnen en om half vijf werd het gereedschap (geleend van de Goese plantsoenendienst) weer opgeborgen. De snoeiactivi- teiten waren voorbereid in samen werking met Staatsbosbeheer. Is de nieuwe school in het 'middenge bied' (in het plan Goese Polder 2 niet in augustus klaar, dan zal g» zocht moeten worden naar een tijd: lijk onderkomen. Wethouder Roo denkt daarbij aan de lokalen van h I oude Goese lyceum ln de binnensta' Van die mogelijkheid zou tot uiterlij 16 september gebruik kunnen worde: gemaakt. Het oudercomité, het schoolbestuur en de leerkrachten van de C. Holi kampschool en Pinkeltje zijn van ine nïng dat de publikaties bij zeer velt ouders vragen hebben opgeroepen. In 1 een brief aan de ouders stellen zij: „Deze krante-artikelen waren voor hel rooms-katholieke schoolbestuur een reden om onverwijld contact op te nemen met de wethouder voor onder- wijszaken. de heer Ruose, die tijdens een telefonisch onderhoud met df voorzitter duidelijk heef gesteld dal het nooit de bedoeling is geweest te zeggen dat alleen de katholieke kinde ren plaats moeten maken, maar da' i het principe van de opvangschool in de Goese polder gehandhaafd blijft totdat de rooms-katholieke school al daar in gebruik kan worden geno- Het schoolbestuur legt dat nog ml verder uit: „Het principe van de vangschool houdt namelijk in dat cï 1 alleen het katholiek onderwijs lokSa leent' van de gemeente, doch ook hé, protestants-christelijk en het openbar onderwijs, zodat straks bij ruimtege brek elke richting met een deel ven zijn leerlingen naar ruimten elders sl moeten uitwijken". Oudercomité, schoolbestuur en leer krachten herhalen in de brief aan de ouders dat zij, bij de besprekingen en vergaderingen over de verwezenlijking van de plannen in het 'middelgebied' er steeds op aangedrongen hebben 'dat de scholen tijdig gereed zouden komen, dat de onderwijsmogelijkhe- den niet zouden worden beknot er. dat een passende beheersvorm ge waarborgd dient te worden". In de brief voegt mn er nu aan toe: „Thans is de situatie zo dat hel definitieve plan voor de scholenbouw met bestek en begroting nog bij hel ministerie moet worden ingediend. Of schoon de vooruitzichten niet erg rooskleurig zijn blijven wij er op aandringen dat aan de gewekte ver wachtingen. te weten het starten van het volgend schooljaar in de nieuw bouw. zal worden voldaan". Automobilist maakt botsing: geparkeerde auto totaal vernield HAAMSTEDE De automobilist F G. P. uit Zierikzee heeft zondagavond in Haamstede een geparkeerde ante totaal vernield en is daarna doorst reden. Op de hoek van de Weststraat e Ring botste hij tegen de geparkeerd auto van W. J. G. P-'s auto werd as: de voorzijde zwaar beschadigd. Hij liet zijn auto later staan en sloer op de vlucht. De rijkspolitie kon her later aanhouden. Half tot zwaar bewolkt maar op dc meeste plaatsen droog. In het oosten van het land nog geruime tijd flinke opklaringen. Tot matig of vrij krachtli 1 toenemende zuidoostelijke wind. Maxi- mumtemperaturen van 7 graden op de Wadden tot 12 graden plaatselijk In het binnenland. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag. Enkele opklaringen, ook tijdelijk regen en vooral woensdag minder hoge tem peraturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid- i deld over Nederland. V-oor dinsdag: aantal uren zon: 1 tel 6; min.temp.: omstreeks 5 graden; max.temp.: omstreeks 9 graden. Kans I op een droge periode van minstens 12 I uur: 95 procent; kans op een geheel i droog etmaal: 60 procent. Voor woensdag. Aantal uren zon: 0 tot 5; min.temp.: omstreeks 5 graden; max.temp.: omstreeks 8 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een gehe^ droog etmaal: 40 procent. ZON EN MAAN 25 februari Zon op 07.37 onder 18-11 Maan op 04.51 onder 13.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2