m „IN DEN HAAG KUNNEN ZE ME WEL OPVRETEN" Eerste zomerwoningen in het bestemmingsplan 'Het Zwin' Toon en gevolg bekeken de Hulster carnavalswagens Hulst is voor uitbreiding gericht op de Clingepolder Drs. Peters uit Temeuzen 'leurt' tevergeefs met studie over economie Papieren oorlog met regering GPV Terneuzen wil burgemeester uit rechtse hoek van ARP of CHU B. EN W. SLUIS WILLEN BESTEMMINGSPLAN WIJZIGEN „ONTWERPEN VAN ECONOMISCH HAALBAAR BOUWPLAN WORDT STEEDS MOEILIJKER" p« ZATERDAG 21 FEBRUARI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TERNEUZEN „In Den Haag kunnen ze me wel opvreten." stelt Silvester Johannes Nivile Peters, doctorandus in de niet- westerse sociologie, met een te vreden glimlach vast. Voor hem op tafel in het Terneuzense café "De Vriendschap' ligt een lijvig dossier. Het bevat de bewijzen van een met ijver gevoerde, in hoofdzaak papieren oorlog tegen de regering en andere Haagse kringen. Aanleiding: het feit dat niemand bereid is om overheids geld uit te trekken voor de uitga ve van een rapport, waarin de 36- jarige academicus radicaal afre kent met het werkloosheidsvraag stuk. „Het is niet gebruikelijk dat de overheid de publikatie op zich neemt van door particulieren op gestelde rapporten. Niets mag u er van weerhouden waardevolle gedachten over dit probleem of zelf te publiceren of aan instan ties te doen toekomen die bij de beleidsvorming op enigerlei wijze - betrokken zijn." laat premier Den I7jl hem op 2 februari weten. De directeur-generaal voor de ar beidsvoorziening schrijft op 16 februari dat deze instelling over voldoende know-how beschikt 'om de werkloosheid zo goed als onder de hudige omstandigheden mogelijk is, te bestrijden.' Het zijn brieven die Peters beurte lings tot lachstuipen bewegen en woedend maken. Terwijl een en kele cafébezoeker verstoord op kijkt. zegt hij: ..Dat zijn voor mij nu de bewijzen dat deze regering geen enkele interesse heeft voor het oplossen van de werkloos heid. ook al zegt Den Uyl hon derd keer dat-ie aan slapeloze nachten lijdt." Het geduld van drs. Peters nadert een grens, die voor Nederland fataal kan wor den: wanneer Den Haag voor mei niet de bereidheid toont om zijn studie alsnog serieus te nemen, wil hij proheren het stuk in het buitenland gepubliceerd te krij gen. Daarover bestaan al infor mele contacten. Spoorlijn De ideeënrijke, snel-pratende en licht-gezette sociaal-antropoloog bestookt de Instanties bij voor keur met zijn plannen vanuit Ter- neuzen, waar hij onlangs met zijn gezin is komen wonen. Bij de brieven die hij recentelijk op de bus deed zijn er aan provinci ale staten en minister Westerterp met de suggestie om de vaste oeververbinding over en door de Weserschelde te combineren met een snelspoorlijn van Goes naar Gent. De verbinding zou onder houden moeten worden door trei nen (naar Japans voorbeeld) met een maximumsnelheid van 350 km. „Een geintje," bekent Peters achteraf. Westerteip neemt desal niettemin de moeite om te ant woorden- De bewindsman, aan het slot van zijn brief: „De grote hoogte, de flauwe hellingen en de grote lengte van deze oeverver binding zou de door u bedoelde treinverbinding uiterst kostbaar maken, zodat deze mede"hierdóor niet voor realisatie in aanmer king" fcofnt" Met dé werkgelegen heid houdt Peters zich serieus bezig sinds hij in "72, als onder deel van zijn doctoraalstage, de sociale en economische structu ren van Japan en een deel van Turkije moest uitdiepen. Nadat hij in februari *74 afstudeert pro beert hij vruchteloos om aan een baan te komen, een lot dat hij deelt met vele duizenden acade mici. In een brief aan minister Boersma van sociale zaken tien dichtbetypte velletjes spuwt hij in mei '75 zijn gal over het regeringsbeleid ten aanzien van de werkloosheid onder afge studeerden. De minister laat niets van zich horen, een feit dat Pe ters weer meldt aan provinciale staten. Zwijgzaam zich plotseling uiterst terughou dend. Hij vertelt te willen voor komen dat zijn Ideeën voortijdig uitlekken en «mderen in staat stellen ze als 'eigen maaksel' te presenteren. „Ik wil wel kvrijt, dat ik in mijn rapport uitga van een vrije tijds- samenleving, waarin de factor ar beid steeds minder belangrijk zal worden. Da huidige lineaire denktrant in de economie eindigt in een onrechtvaardige verdeling van ondermeer de werkgelegen heid. De rnulti-nationale onderne mingen kun je vergelijken met schepen in volle zee. Wanneer de lading verschuift en ze dreigen te zinken, gooien ze gewoon wat ballast overboord. Die methoden worden dan verpakt in prettige termen om ze in staat te sellen het vege lijf te redden. Nu denkt iedereen natuurlijk dat ik mar xist ben, maar zo is het toevallig niet. Wel geloof ik. dat mijn rapport totaal indrust tegen de huidige politieke praktijk." Hij voorspelt niet minder dan 'een ramp' als economen en politici verder gaan op de nu gekozen route „Dan vallen er steeds meer mensen uit de boot. Wat profes sor Rutten, secretaris-géneraal van economische? zaken, deze week heeft gezegd, bewijst 'dat dit kabinet de werkloosheid niet wil verhelpen. Het standpunt is, dat een ruime arbeidsmarkt de kostenfactor arbeid kan drukken- Dat betekent dat men een nog hogere werkloosheid accepteert- En dat allemaal onder het motto dat we er mee moeten leren leven." Hij bladert in zijn ordner. Tussen brieven van ministeries en van zijn hand zitten fotokopie- en van publikaties over de econo mie. ..Het oplossen van de werk loosheid moet een ethische impli catie zijn." vindt Peters. „Het gaat om één van de tien funda mentele mensenrechten in het charter van de Verenigde Naties." Even later, na een slok van zijn pilsje: „Iets anders: als ik minis ter van verkeeT en waterstaat zou worden dan krijgt Zeeuwsch- Vlaanderen die spoorlijn door de Westerschelde. Daar mag je me aan houden." TERNEUZEN Het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV) zou bet liefst Jim, dat de nieuwe burgemeester van Temeuzen afkomstig Is uit de rechter vleugels van A. R of CHU. Het GPV laat er daarnaast geen mis verstand over bestaan, dat deze groe pering een kandidaat van CDA-slgna- tour verkiest boven één van progres sieve zijde. De besturen van de kiesverenigingen Hoek-Terneuzen en Zaamslag hebben dit schriftelijk laten weten aan com missaris van de koningin dr- C. Boer- tien. Ze herinneren eraan, dat de zetel van het GPV in de Terneuzense gemeente raad tijdelijk onbezet is door het overlijden van de heer J. de Putter, woordvoerders van het CDA en de SGP hebben tijdens het schetsen van een burgemeestersprofiel, vorige week vrijdag, weliswaar een aantal wensen van het GPV geformuleerd, maar het leek de besturen van de kiesverenigin gen van deze partij goed de heer Boertien per brief nog op een aantal niet genoemde punten te wijzen- De kiesverenigingen laten de commis saris weten het van het grootste be lang te achten dat de toekomstige burgemeeser erkent, dat de overhe den door God zijn gesteld en in zijn dienst staan- Hij moet. het verder als zijn taak zien bij de uitoefening van zijn ambt god. de Koning der konin gen. alle lof en eer te geven, erkennen dat ook de gemeentelijke ontwikke ling gericht dient te zijn op Gods eer en bereid ziin hieraan mee te werken en oog hebben voor de verschillen in geaardheid et. kerkelijke samenstel ling van de bevolking in de kernen van de gemeente Terneuzen. Het GPV gaat overigens akkoord met ee- aantal hoofdlijnen die tijdens het ■chetsen van het profiel door zowat W» fracties zijn geformuleerd. B. en w. Hulst willen grond bij inschrijving verkopen HULST B. en w. van Hulst willen bij de raad nagaan of er medestanders zijn te vinden voor het idee om bouwpercelen in het vervolg bij inschrijving te verko pen aan de meest biedende. Het is het college opgevallen, dat er af en toe grote belangstelling be staat voor bepaalde percelen en dat verschillende gegadigden de zelfde grond te koop vragen. Tot dusver is het in Hulst gebruike lijk dat bouwpercelen van de hand gaan voor grondprijzen die de raad en gedeputeerde staten voor een bepaald exploitatieplan hebben goedgekeurd. De opbrengst, per vierkante me ter van de bij inschrijving te verkopen gronden zal volgens het ooilege steeds de in de exploita tie-opzet genoemde minimum ver koopprijs moeten bedragen. Eventuele winst wil het college storten op een reserve-rekening waarop een beroep kan worden gedaan als er later verliezen wor den geleden in een bepaald plan. Bij de financiële commissie is het voorstel allesbehalve met ge juich ontvangen. De hele commis sie is tegen en het is zelfs een 'asociaal voorstel' genoemd, omdat met deze maatregel indirect de kapitaalkrachtigen worden be voordeeld. De commissie zou geen bezwaar hebben tegen vast stelling door de raad van een extra-verhoogde prijs voor bijzon der aantrekkelijke percelen bij handhaving van het oude sys teem. In zijn memorie van antwoord opvragen die in de commissie zijn gesteld bestrijdt het college dat de maatregel a-sociaal zou zijn, aangezien de sociale woning bouw erbuiten valt. Volgens b. en w. zou de invoering van het vor- gestelde systeem uniek in Neder land zijn. Voor gunstig gelegen bedrijfsterreinen schijnt iets der- j gelijks wel eens van toepassing te zijn. (•ADVERTENTIE) M- „Gewoon goeie recht door pijptabak, zonder fratsen." Coopvaert. Püntahak voor professionals. 1-95© BEZWAREN TEGEN PLANHERZIENING 'ONGEGROND' SLUIS Hoogst» aaredlIJnlUk zullen binnen niet al te lange lijd de eerste zomerwoningen verrijzen in het be stemmingsplan 'liet Zwin' bij Rctran- chcmcnt. li- en w. van Sluis willen daardoor de weg vrijmaken met twee vorstellen, die volgende week don derdag in de raad-vergadering worden behandeld Hel gaal om een gedeelte lijke herziening van het al uit 1961 daterende bestemmingsplan en om een overeenkomst met 'Het Zeeuw- sche Land' BV en Duinzathe' BV. de maatschappijen die de exploitatie van het gebied ter hand gaan nemen. Omdat de aanpassing van het bestem mingsplan aan gewijzigde omstandig heden en wensen nog niet is afgerond, zullen de activiteiten zich voorlopig beperken tot drie fasen van de vijf: het kampeerterrein inclusief omliggen de groenvoorzieningende hoofdont- s": ui tings weg inclusief bermen zen te leggen op een el te graven stuk tussendijk en een extensief bebouwd zomerwoningenterrein inclusief rand beplantingen en speelweide. De exploi tanten nemen praktisch alle kosten voor hun rekening. In het gewijzigde bestemmigsplan is in totaal plaats voor zo'n 130 zomerwoningen. B. en w. stellen de raad voor om praktisch alle bezwaren die zijn inge bracht tegen de herziening van het recreatiebouw-plan ongegrond te ver klaren. De consulent voor de open lucht recreatie in Den Haag, 'Het Zeeuwse Landschap', de consulent na tuurbehoud in Goes, de hoofdinge nieur-directeur voor de landinrichting in Goes; de conservator van het Belgi sche natuurreservaat 'He; Zwin' en de Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan hadden laten weten het niet met de herziening eens te zijn. Ze vreesden een ernstige verstoring van de aan grenzende natuurgebieden als gevolg van de toenemende recreatieve druk. In het concept-raadsbesluit worden de bezwaren afgewezen. B. en w. herinne- mlr.der bebouwing <-n meer mogelijk heden voor de al bestaande camping. He: plan wordt volgens hen boven dien omgeven door veel groen. Het, college vindt het dun ook 'onaan-1 vaardbaar de schuld van de overdruk natuurgebieden toe te schrijven aan School B. en w. willen op twee punten mee werken aan verbetering van de r-k lagere school In Sluis. Daarin kom11 inder neer een nieuwe docummtatie- rulmte. een nieuwe hoofden- en docen tenkamer en een nieuwe gemeen schapsruimte. Bovendien wil het schoolbestuur de brandpreventie ver beteren. De raad buigt zich donderdag ook I over een lozingsverordening (een VNG-model). Dat stuk verbindt strot- ge voorwaarden aan de iozin* r*n afval In riolen of oppervlaktewater. De verordening Is eer. uitvtoe:wt van de we*, verontreiniging oppervlaktewm- :eren. B. en w, stellen voor om met ingang van dit Jaar lid te worden var. de vereniging "De Zeeuwse Molen". Ver der komro enkele subslcüe-atgrvragen aan de orde. Het college wil 630 gulden bijdragen ln het tekort van de Zocuws-V'.aamse Operette- en Musical- Amateurs (ZOMA) op drie uitvoerin gen van de operette Tm weiven RossT. Men maakt daarbij het toot behoud dat er 'onder geen bedingt achteraf nog meer subsidie zal wor de.-: gegeven als het tekort groter mocht uitvallen De Wev.-Zeeuw*- V1 zo mse r.n t uur bescherm mgavereni ging Tiet Duv tripje" krijgt als het aan b. en w. ligt een subsidie var. ISO gulden. Ook dat is een bijdrage ln het tekort. Directeur gemeentewerken M. Dooms tijdens hoo-zitting voor bevolking Hoofdplaat: Plan 'De Inlaag' word' te duur voor de gemeente HOOFDPLAAT .Het is steeds moei lijker om een bouwplan te maken dat economisch haalbaar is". Dit zei direc teur van gemeentewerken van de ge meente Oostburg M. Dooms. Vrijdag avond tijdens een bijeenkomst in het voormalige gemeentehuis te Hoofd plaat, tijdens welke de bevolking van Hoofdplaat kon meepraten over de HULST Vrijdagavond brachten Prins Toon I, de Hulster boerenkapel De Kallesaaien: onder leiding van Boer Plavui en de bouwers van de wagens voor de carnavalsoptocht een bezoek aan de bouwplaatsen van deze wagens. Eerst bezocht men Zandberg, waar in NA 1980: AANSLUITEN OP BESTAANDE BEBOUWING DRIE BODEMONDERZOEKEN IN DE DRIEHOEK HULST- SINT JANSTEEN-CLINGE HULST Burgemeester en wethou ders van Hulst hebben voor de uit breiding van hun gemeente na 1980 het oog laten vallen op de Clingepol der. Dat is het tijdens de inspraakpro cedure rond de structuurstudie Hulst beroemd geworden gebied in de drie hoek Hulst-Sint Jansteen-CUnge. Oor spronkelijk leefde de gedachte om ergens middenin de polder meer epaald: in de omgeving van de Wa terstraat te beginnen met de aan leg van een woongebied, maar overleg met de stedebouwkundige heeft het college op andere gedachten gebracht. Thans is het streven gericht op het zoeken naar ansluiting bij bestaande bebouwingsconcentraties en het werkstelligen van een gefaseerd naar elkaar toe groeien van de drie kernen. Sinds kort menen b. en w. dat de Clingepolder als uitbreidingsgebied moet worden ontwikkeld vanuit de kleine driehoek Zoetevaart-rijksweg 60-Steensedijk. Een lap grond van een 20 ha die onmiddellijk aan de bebou wing van Hulst grenst en die aansluit I bij de huidige kem Sint-Jansteen. Ze' vinden die aansluiting veruit te verkie-j zen boven de vorming van een tame-j lijk geïsoleerd nieuwbouwdorp mid-j den in de polder. In dit verband wijst het college op de onbevredigende er varingen die in Axel en Terneuzen zijo! opgedaan met geïsoleerde bebouwings-i concentraties. Een ander argument dat pleit tegen de vorming van een woongebied mid den in de polder is het feit dat er op ko-te termijn minstens 750 woningen moeten worden neergezet om dat ge bied enigszins leefbaar te maken.. Dat zat er volgens het college niet Voordat over de gedachtengang van het college een definitief standpunt, wordt ingenomen, krijgt de gemeente raad net voorstel op tafel om een| bodemonderzoek in te laten stellen. Dit onderzoek zal op drie plaatsen moeten worden gedaan- net stuk ten oosten van de Sieensedijk, de plaats aan de weg Hulst-Clinge waar de nieuwe begraafplaats is geprojecteerd en het terrein dat is aangewezen als' mogelijke vestigingsplaats van del nieuwe huishoudschool. De nieuwe j school in welke vorm die er ook| mr.g komen is gedacht, aan de Grote Kreekweg bij de Zoetevaart. Del vestiging ervan zóu van een eerste' duidelijk mensentrekkende betekenis voor de Clingepolder kunnen zijn.! de grootste kernen gemiddeld 182 wo ningen per jaar gebouwd, waarvan in Hulst gemiddeld 125 per jaar. B. en w. gaan er van uit dat de uitbreiding van hun gemeente in hetzelfde tempo blijft verlopen als ze veronderstellen dat de totale capaciteit voor de kern Hulst rond 1980 opgenomen zal zijn. Het voorstel om de bodemonderzoe ken te laten verrichten komt aan de orde in de raadsvergadering van don derdagavond 26 februari. Er is onge veer 6.000,- mee gemoeid. Nieuw-Namen garage Weemaes de wagen van de buurtverenging Zandberg werd beke ken.. Daarna werden achtereenvolgens; de wagens van "De Boskoppen' inl Nieuw-Hulst, Dotje hij Botje' in de voormalige LTS, De Statie' in gargae Kerckaert en "De Vrije Vogels' aan de Beestenmarkt bezichtigd. Na afloop werd aan het gezelschap ln café De Ster' erwtensoep geserveerd. Ook was er nog een feestje als voor proefje voor het Hulster carnaval. Foto: de wagen van de buurtvereni ging 'Zandberg". bouwplannen van de gemeente In de kern Hoofdplaat. Zo'n 40 belangstellenden waren naar de vergadering gekomen om mee te praten over en te lulwteren naar de t wee plannen zoals die in de toekomst voor Hoofdplaat ln het rerscfclet lig gen. Het gaat om een plan waar 16 vrij staande woningen. 7 dubbele woningen en 47 eengezinswoningen gebouwd kunnen worden en het plan ln De Inlaag', waar- volgens wethouder J. Barendregt ruimte kan komen voor ongeveer 150 tweede woningen. Overigens is dit laatste plan een te dure aangelegenheid voor de gemeen te zelf. Wethouder Barendregt wees er dan ook op. dat een beïeggingsmaab- schappij hier waarschijnlijk de bouw ter hand gaat nemen. De gemeente blijft wel toezicht houden op bouw. In dit plan komen geen winkels of restaurants maat. aldus de wethouder Barendregt, .de Hoofplaatse midden stand kan een graantje meepikken van de toeristische bevolkings aanwas". De inwoners van Hoofdplaat maken zich vrijdag nogal zorgen over de afwezigheid van speelterreinen In hun kern. „Ik heb", zo zei wethouder Ba rendregt aan het het eind van de discussie over dit onderwerp, „nu vol doende suggesties gehoord over de mogelijkheden, die er in deze kern zijn voor een dergelijk terrein", de heer Doorns merkte op dat Hoofd plaat misschien straks wel bet ruimst van alle kernen in de gemeente Oost burg in de speelge2egenheden rit. Hij zag voornamelijk de eerste vijf jaren geen moeilijkheden: dan ligt er zijns inziens nog voldoende niet ge bruikte bouwgrond, om op te spelen. Deze grond wordt dan ingezaaid met gras De opmeriongsconclusie van de heer Dooms over het braakliggen van bouwgrond leidde tot de conclusie dat het moelijk is om economisch haalba re bouwplannen te maken. Uit woor den van gemeenteambtenaar C. van der Lijcke bleek dat de te verwachten grondprijzen voor de kem Hoofdplaat wel eens op 50 tot 60 gulden kunnen komen te liggen. Wat het Tnlaag-pian' betreft merkte de heer Barendregt op dat er een 'dunne' woningdichtheid in dit gebied komt. De wethouder toonde zich daar over verheugd. Oorspronkelijk gaat I het om plannen van het voormalige j gemeentebestuur van Hoofdplaat, dus van voor de herindeling. Omdat deze plannen al een kleine tien jaar oud zijn en het inzicht over bouwen nogal vemaaerd is. is "net oude plan door de gemeente Oostburg meer aangepast aan de huidige eisen. Een aantal Oost- burgse raadsleden woonde d* bijeen komst bij. Tijdens dezelfde vergadering zal de gemeenteraad zich uitspreken over de formaliteit om het geheel opgeknapte gemeenschapscentrum van Nieuw-Na men in beheer over te dragen aan de Stichting Gemeenschapscentrum 'Saef- t.inghe' in Nieuw-Namen. In de ge meentebegroting van 1976 is ten be hoeve van het voorziene exploitatiete kort een garantiesubsidie geraamd van 15.000.-. Verder ziet het er naar VROUWENPRAATGROET BESPRAK DE SPEELGELEGENHEDEN VOOR KINDEREN OOSTBURG De vrouwenpraatgroep West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft don derdag een bijeenkomst gehouden, tij dens welke het thema 'speelgelegen- heid voor kinderen' centraal stond. Enkele van de datnes hielden een inleiding over dit onderwerp. Ze keerden zich tegen net gebruik van bijvoorbeeld gevaarlijke paalhuizen als speelobject voor de kinderen. Lie ver zagen ze minder gevaarlijke speel- gelegenheden, waarin de kinderen toch hun agressie kwijt kunnen. Overigens steldenb ze zich op het standpunt, dat het in de regio .slecht gesteld is' met de speelgelgenheid j Bouw CVO-schooI in Terneuzen begonnen TERNEUZEN In de Terneuzense wijk Hof Zeldenrust is deze week begonnen met de bouw van een vier- klasslge CVO-school Het perma nente gebouw is omstreeks okto ber klaar. Sas van Gent wil zo snel mogeliik bestekklaar vlan voor soorthal SAS VAN GENT B. en w. van Sas van Gent willen het Friese architec tenbureau Anne van der Meer br opdracht geven het plan voor een sporthal in het Vlaanderencomplrx in Sas van Gent besteksklaar te maken. De gemeenteraad beslist volgende week donderdag over dat voorstel. Volgens het college moei een besteks klaar plan er zeer snel komen, wfl men nog in aanmerking komen voor rLfkv en provinciale subsidies. Zoals bekend buigt de raad zich don derdag ook over een voorste! om met het oog op de te bouwen sport hal een deel van het Vlaanderen- comolex aan te kopen. Bovendien Toekomst De uitbreiding van Hulst in de Clinge polder is nu nog toekomstmuziek en zal over een jaar of vier, vijf actueel rijn in de zin dat er zichtbaar iets rebeurt. De eerste jaren kan Hulst "ïog vooruit met bouwactiviteiten in ie plannen Hooghuis en Moerschans, waar bij elkaar nog bijna 600 bouw percelen beschikbaar zijn. Ook Clinge en Sin'-Jansteen kunnen nog vooruit. In de.afgelopen vijfjaar werden in voor de kinderen. Met name speelter-1 komt f7- het aan het college ligt, reinen, waar de ouders vrijwel recht-; 0611 «wperaaeve vereniging van eigen- „ocl 5creeks toezicht hebben op de kinde- aren van Vlaanderen. Die veretii- uit, dat de raadsleden die zich in het ren ontbreken moe* de gezamenlijke belangen verleden hebben opgeworpen als voor-, In het kader van de opvang van de1 verschillende eigenaars gaan stander van een wegwïjzeraanduiding! kinderen werd nog eens de nadruk naar Nieuw-Namen hun zin krijgen, i gelgd op bet belang van een peuter speelzaal. De vrouwenpra; tgroep zal een brief naar het gemeentebestuur van Oostburg sturen met de vraag of er in de nieuwbouwbuurten rekening; gehouden kan worden met de speel- wensen van de kinderen. „Het spelen :s belangrijk voor de ontwikkeling in -.ociale zin van het kind en in de weg Fvimpr taar her opgroeien tot re'fstandigheid. UAülUCL Door goed spelen komt het kind tot optimale ontplooiing", aldus de groep, die bijeenkwamen in De Eenhoorn' tel Oost'ourg. Het college is voor die wens gezwicht; ?n stelt voor bijna 7J)00. uit te; trekken om op rijksweg 60 een bordi 'Nieuw-Namen' geplaatst te krijgen. Toewei men in een eerder stadium voor dit bedrag terugdeinsde, wordt nu tocli voorgesteld de ANTVB de opdracht tt verstrekken. De raad krijgt verder "og een stel onderwijs voorstellen en aankopen van percelen te behandelen. De vergadering begint; om 19.00 uur. beharügen en de burgemeester van Sas van Gen: word: er automatisch oorritter van. De Sasse gemeente- raad heeft zich afgelopen maandag in een besloten raadsvergadering op de hoogte kunnen stellen van alle details *'an de juridische nogal ingewikkelde •oorthal-kwe**5- Dc heer A. Polspoel uit Sint-Jansteen slaagde aan de theologische faculteit te Tilburg cum-laude voor het docto raai examen theologie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39