Margriet Pomper, zes kilo te zwaar, scheurt uit schaatspak Loting Vivian Blanckaert mikt op 2 nationale tafeltennistitels J0HAN AERS WIL ONA OOSTBURG EER NIEUW LEVEN INBLAZEN PZC Otrivin Olympusdames wagen opnieuw kans 1e klas te bereiken King pepermunt heb je altijd bij je. ANDERHALFUUR PER DAG AAN HET TRAINEN Annie Borcking zonder trainer naar Gjoevik Karstens tweede Ook deze snuiter Klaas Balk stopt Eerst titel, dan promotiestrijd KING Op zak, in tas o/autolcastje ZATERDAG 21 FEBRUARI 1976 <Van onze correspondent! GJOEVIK - Margriet Pomper is vrijdagmorgen uit haar nieuwe schaatspak (kosten f150) gescheurd. Na het vele en lekkere eten van de afgelopen weken bleek de maat niet meer helemaal te kloppen. Ken hoogst ongewoon incident in dc topsport, maar het begeleidend team van onze schaatsdames keek er niet gek van op. De mentale instelling van dc Nederlandse ploeg heeft immers weinig met topsport te maken. Trainer-coach Gerard Maarse - die liet weten dat Margriet Pomper zes kilo te zwaar is - vindt bijvoorbeeld dat de dames zich aan tafel best wat minder gretig mogen tonen. Het eten in Noorwegen is a) aan de vette kant.. Maar zo n advies maakt geen indruk: de dames scheppen nog eens op Als nagerecht wordt ijs met een flinke laag slagroom gekozen. „Goed voor het zog", grapt een van hen Later in het ijsstadion van het 16.000 inwoners tellende Gjoevik, waar een fatsoenlijke maaltijd op zeker f50 komt te staan, doen de vijf Oranje- schaatsters niettemin hun best. Bij alle kritiek kan aan Sijtje van der Lende. Annie Borckink, Haitske Pijlman, Margriet Pomper en Christa Jaarsma, die in Gjoevik reserve is, geen gebrek aan inzet worden verweten. Er wordt hard getraind, en vandaag en morgen zal het viertal proberen zo'n hoog mo gelijke klassering te bereiken b:j de wereldkampioenschappen voor dames. Maar bij topsport komt meer kijken dan alleen maar hard trainen en flink je best doen. De moeilijkheden rond de damesploeg - Sippie Tigchelaar op een zijspoor; in Vries een niet-aanvalsvcrdrag geslo ten; Annie Borckink in Innsbruck hand-in-hand met de regiotrainer Ab Gerritsen - hebben Gerard Maarse kennelijk de mogelijkheid ontnomen om hard op te treden. Hij Iaat ze in Gjoevik tenminste nog een keer op scheppen, en zegt dan later tegen de paar Nederlandse journalisten die de reis naar Noorwegen hebben gemaakt: „Natuurlijk zijn deze meisjes geen topsportstrrs. laat slaan dat zij er de mentaliteit voor bezitten. Maar zo vreemd is dat toch ook weer niet. Hoe gaat het bij ons in Nederland? Als een meisje 18 jaar is geworden, staat er al een auto voor de deur. Zware koffers willen ze niet sjouwen, want daar krijg je een rugblessure van". Maarse heeft daarnaast te maken met het ontbreken van continuïteit in de Nederlandse damesploeg Atje Keulen-Deelstra vormde een uitzon dering. zij bleek bereid de lusten en lasten van de topsport lang te dragen. De meeste anderen hebben er echter al snel genoeg van. „Trijnie Rep had nog veel langer door kunnen gaan. en zelfs Elly van de Brom had er in Innsbruck nog wel bij kunner. zijn", stelt Maarse. „In deze ploeg praat Margriet Pomper nu al over een kinderwagen. Totaal geen continuïteit dus. Misschien had ik daarom de handdoek al veel eerder in de ring moeten gooien". Over de vraag wie Maarse straks gaat opvolgen, bestaat nog steeds geen duidelijkheid. Al bijna twee jaar ge leden stelde de vertrekkende coach Henk Gemser als opvolger voor. maar die moest nee zeggen, omdat hij juist docent aan het CIOS in Heerenveen was geworden. Onlangs is Gemser op nieuw door de KNSB benaderd, maar zijn reactie luidde wederom negatief. De technische commissie overwoog ook de mogelijkheid om Maarse en Pfrommer van plaats te laten verwis selen: Maarse de heren. Pfrommer de dames. ..Ik ben er helemaal op uitgekeken' was echter het antwoord van Maarse. die ook nee zei toen hem gevraagd werd in de technische commissie zit ting te nemen. Nu ook Eddy Verheyen nee heeft gezegd, blijft Jorrit Jorritsma over, terwijl Maarse ook de naam van Kees Verkerk noemt. „Als men hem tenminste ontheffing wil verlenen, want hij bezit geen enkel papiertje". Eén ding staat echter vast: de nieuwe schaatscoach zal het. net zo als al z'n voorgangers, bijzonder moeilijk krij gen. WK-SCHAATSEN OP TV HILVERSUM De NOS-televisie zal de wereldkampioenschappen schaatsen in Heerenveen vrijwel volledig op het scherm brengen. Zaterdag 28 februari is er uitzen ding van 13.55 uur tot 17.16 uur en zondag 29 februari van 13.55 uur tot 17 00 uur. beide dagen via Ne derland 2. Indien zondag de wedstrijden niet om 17.00 uur zijn beëindigd, gaat de uitzending om 17.30 uur verder SPEELSTER UIT GRAAUW VOOR CLUB ONGESLAGEN GRAAUW - Voor het nog res terende deel van het vader landse tafeltennisseizoen heeft de 13-jarige Vivian Blanckaert van het Graauwse St-Aloy nog twee wensen: met het meisjes team van St-Aloy de titel van Nederland veroveren en op 2 mei in Culemborg persoonlijk kampioen van Nederland bij de pupillen worden. Het der tienjarige talent heeft voor een van de titels geen voor keur. Als we er naar vragen blijft ze wat verlegen lachend het antwoord schuldig. Na een periode van stilzwijgen zegt ze: „Het maakt geen verschil ik wil allebei de titels even graag". Dat er mogelijkheden zijn voor Vivian Blanckaert om deze dubbelslag te verove ren zit er dik in. Samen met Jeanne de Waal en haar een jaar oudere zus Sterra vormt Vi vian het succesvolle meisjesteam van St-Aloy dat in de kampioenscompeti tie nog ongeslagen aan de leiding gaat na de 8-2 overwinning vorige week za terdag tegen Hoonburst. Het punten- verschil bedraagt zelfs drie punten zo dat het team in het tweede competi tiegedeelte wel erg in de fout moet gaan wil men er naast grijpen. Voor de persoonlijke titel stelde Vivian Blan ckaert vorige week zondag in Culem borg tijdens de Vivo-achtkampfinale ondubbelzinnig haar kandidatuur door ongeslagen als eerste te eindigen Een bewijs van de vorm waarin ze verkeert: zij is van het meisjesteam nog de enige die zonder verlies is. Tot op heden speelde Vivian Blan ckaert nog maar één interland en wel die tegen West-Duitsland. Het zou zelfs met eens verbazing wekken als Vivian Blanckaert dinsdag een van de vele jonge sportlieden is die door het Leo van der Kar-fonds in staat worden ge steld om in het buitenland te gaan trainen. Toch heeft. Vivian Blanckaert het zon dag in Culemborg niet cadeau gekre gen. „Vooral tegen Sylvia van Gennip was het lastig. Tegen haar speel ik toch altijd wat moeizaam. Zij is voor my een van de lastige tegenstand sters", aldus Vivian Blanckaert Mentaliteit Vivian Blanckaert dankt haar opmars in de tafeltenniswereld vooral door haar enorme wedstrijdmentaliteit. Ze zal tot het laatste moment ongeacht de stand blijven spelen om te winnen. Een mentaliteit die volgens haar vader ook op school doorwerkt. „In beide geval len wil ze alles kunnen. Ze zal net zo lang met iets bezig zijn tot dat ze het onder de knie heeft Maar als er op school iets niet goed gaat dan merk je het in haar spel bij het tafeltennissen. Maar ze kan enorm knokken", zegt hij. Wanneer we een half uur later Vivian, na haar training met zus Sterra te hebben onderbroken, met boven staande confronteren is het eerste wat ze zegt; „Ik wil inderdaad altijd winnen en van idereen, maar ik probeer het al tijd op een eerlijke manier zonder te proberen iemand uit z'n spel te halen. Als ik verlies omdat mijn tegenstand ster beter was heb ik daar vrede mee. Je moet het kunnen opbrengen om dat te accepteren" Vivian Blanckaert wil zich ook niet als fanatiek geklasseerd zien. „Zo erg is het niet", zegt ze Typisch Graauws Vivian Blanckaert is een typische leer ling uit de Graauwse tafeltennisschoi. Wat ze op tafeltennisgebied opsteekt gebeurt in het kleine zaaltje achter de woning van Remy Man gnus Daar traint ze vrijwel dagelijks en van 'ster ren' als Wilffied Dumez. Paul Mathijs- sen, Jeanne de Waal. Paul van Laere en haar zus Sterra heeft ze als het ware spelenderwijs tafeltennis geleerd. Net ais de toppers van St-Aloy heeft ook zij zich binnen enkele jaren aan de Neder landse jeugdtop genesteld. Vooral door de mogelijkheid om dagelijks te kun nen trainen. Vivian Blanckaert; „Ik train iedere dag ongeveer anderhalf uur. Meestal met Sterra maar dikwijls speel ik ook tetgen Wilfried of Paul. Dat is gewoon ideaal. Daar steek ik een heleboel van op. Omdat ik hier enorm veel kan leren ga ik ook niet naar de centrale training in Vlissingen. Ik ben dan al leen al drie uur kwijt met reizen en het gaat hier net zo goed". Een redenatie, die gezien haar succes sen. door niemand te weerleggen is. Wel bekent Vivian Banckaert dat ze op grote toernooien van bondsofficials. ook van bondscoach Dusan Tigerman. huiswerk mee naar huis krijgt „Het gebeurt wel eens dat men zegt waar ik op moet letten Dat doe ik dan ook", aldus Vivivan Blanckaert Met een tafeltennissende zus van het formaat Sterra Blanckaert in de buurt moet Vivian nooit naar iemand zoe ken om tegen te spelen. Het gevolg is dat beide meisjes zich naar een uitste kend niveau opwerken. Want Sterra Blanckaert veroverde zondag een schitterende derde plaats bij de meis- jesadspiranten. „Sterra heeft de pech dat ze net iets te vroeg verjaart waardoor ze in plaats van pupil nu al bij de aspiranten moet spelen anders speelden we tegen el kaar. Maar zondag in Culemborg speelde ze erg goed". aldus Vivian. Wanneer het meisjesteam van St-Aloy kampioen van Nederland wordt, dan zal dit team volgend jaar bij de dames gaan spelen. „Deze meisjes kunnen in dc meisjescompetitie niks meer leren. Daarom hoop ik dat ze kampioen worden en bij de dames kunnen gaan spelen. Daar valt nog een hele boel te leren", zegt Remy Mangnus. Chiel Harte GJOEVIK - De voorzitter van de supportersclub van Annie Bor ckink is er dit weekeind in Gjoe vik bij. Niet echter de trainer van de Achterhoekse schaatster, Ab Garretsen. „Daarover zijn kei harde afspraken gemaakt", zegt Gerard Maarse. „Komt hij bij wijze van spreken een uur voor de wedstrijd toch nog opdraven, dan kan dat de Nederlandse deel nemerslijst nog veranderen". Annie Borckink leek met haar ge drag bij de winterspelen in Inns bruck. waar zij zich in feite bui ten de ploeg stelde door met Ab Garretsen op te trekken, haar na bije schaatstoekomst in de waag schaal te stellen. Maarse zegt nu: „Annie heeft het aan mij te dan ken dat ze hier toch rijdt Na haar uitlatingen in Innsbruck, haar in stelling en de toestand er om heen, zal niemand het gek hebben gevonden ais zij uit de ploeg was gezet. Maar ik vind niet dat je dit meisje ten slotte de dupe moet la ten worden. Ik ben er zelfs van overtuigd dat Annie. nu Garretsen er niet bij is, tot veel betere pres taties komt". CEUTA (BELGA) - De Belg Dirk On- genae heeft vrijdag de zesde etappe van de Ronde van Andalusié gewon nen. Het betekende de tweede ritover- winning van Ongenae. Hij deed over de 96 kilometer van La Linea naar Ceuta 2 uur 35 minuten en 47 seconden. De 22-jarige Belg won het in de eindsprint van Gerben Karstens. De Nederlander blijft leider in het algemeen klasse ment. OUSTUUKG - Bij de Oostburgse tafel tennisvereniging ONA luidt momen teel de noodklok harder dan ooit tevo ren. Deze eens in Zeeland toonaange vende tafeltennisvereniging balan ceert momenteel op de rand van de afgrond. De drie komende maandagen zullen beslissen of de vereniging blijft bestaan of dat er alleen nog herinne ringen aan vroeger zullen overblijven. Tegen dit laatste verzet in ieder geval Johan Aers zich met hand en tand. De man die in 1952 de vereniging op richtte en die hein in 1959 al een keer nieuw leven inblies, heeft opnieuw zijn schouders onder de vereniging gezet. Na een jaar lang zich weinig van de vereniging te hebben aangetrokken kan hij toch niet hebben dat juist 'zijn' club door allerlei omstandigheden dreigt weg te kwijnen Samen met Ru- die Meijler, Wim en Tonnie Pieters en Gerda Flemm-de Lijser heeft hij een plan de campagne samengesteld dat zal moeten resulteren in een zeer snelle ledengroei. Maandag starten ze met de eerste van drie (maandag)avonden tafeltennis onder leiding van een gediplomeerde trainer waarbij iedereen die geïnteres seerd is van harte welkom is. Johan Aers: „Wie wil komen, heeft al leen een paar gymschoenen nodig, de overige attributen worden door ons ge leverd. De trainingen zullen door Jo han Boer] an worden verzorgd Hij heeft een officieel trainersdiploma en speelt in het eerste team van ONA. Met hem hebben we een duidelijke afspraak gemaakt dat hij dit op zich gaat ne men. De eerste vereiste om de vereni ging weer van de grond te krijgen is een trainer." Na deze drie maandagavonden gaat men bekijken hoe groot de interesse is om middels een vereniging in Oost- burg te blijven tafeltennissen Op dit moment bedraagt het ledenaantal slechts tien. een aantal dat zeker ver viervoudigd moet worden wil men vol gens Johan Aers van een vereniging kunnen spreken. „Die avonden moeten zeker resulteren in dertig nieuwe leden. Alleen van wege de zaalhuur .hebben we mini maal veertig leden nodig om enigszins redelijk uit de kosten te komen. We hebben op vele plaatsen in Oostburg raambiljetten hangen, zeker op de scholen is er voldoende belangstel ling. Vroeger kon het ook, waarom dan nu niet," zegt Johan Aers. Johan Aers is duidelijk optimistisch over de kans van slagen. Uit de contac ten van de laatste weken is hem duide lijk geworden dat er nog altijd vol doende belangstelling bestaat voor ta feltennis in Oostburg. „Het zou me erg tegenvallen als we er niet in zouden slagen de vereniging er terug boven op te helpen. Ik ben er van overtuigd dat. wanneer we er met z'n allen keihard voor werken, we zullen slagen om ONA weer gezond te maken," vertelt hij. Johan Aers is wel zo reëel om toe te geven, dat het de komende maandaga vond een soort 'alles of niets' wordt voor ONA. „Mocht het inderdaad niet lukken," zegt hij, „dan trekken we er een dikke streep onder, dan houdt ONA op met bestaan. Maar zover zijn we nog niet. Het zou ook doodzonde zijn. Bij de laatste Zeeuwse kampioenschappen hadden we zelfs nog een Zeeuws kam pioen: Ronald Vereecke werd eerste bij de jongensadspiranten en mijn zoon Jacq veroverde die dag een tweede plaats." Over de oorzaken van het verval van de tafeltennisvereniging wil Johan Aers liever niet praten. ..Het heeft geen zin om daarover te vertellen, gedane zaken nemen toch geen keer. Er zijn trouwens een heleboel factoren die dit in de hand hebben gewerkt. Wat is nu bijvoorbeeld een vereniging zonder trainer, niets toch," antwoordt Johan Aers. Voor de benzinepomphouder uit Oost- burg wordt het de derde maal dat hij zijn schouders onder het tafeltennis in Oostburg zet. In 1952 richtte hij de club op en in 1959. net als nu was hij ook toen een jaar uit de roulatie, blies hij hem opnieuw nieuw leven in en nu gaat hij het opnieuw proberen. Het lijkt erop dat het tafeltennis in Oostburg niet zonder Johan Aers kan al weet hij nog niet of hij' straks ook zitting gaat nemen in 't bestuur. Wan neer men mij wil hebben zal ik het vermoedelijk wel doen. Maar dan is het wel zo dat mijn enige vrije avond in de week aan het tafeltennis zal worden gespendeerd. Die verzet ik dan van de donderdag naar de maandagavond. Wanneer na de laatste maandagavond blijkt dat er animo genoeg is gaan we een vergadering beleggen voor ieder een waarin we duidelijk gaan bepalen welke koers we zullen gaan volgen in de toekomst Nu is de groep die hier aan meewerkt nog maar een soort werkcommissie. Iedereen heeft nu een bepaalde taak en dat zal straks dan ook binnen een nieuw te kiezen be stuur moeten gebeuren. Er moet een stringente taakverdeling komen en een sport 23 'ADVERTENTIE) GJOEVIK (ANP) - Haitske Pijlman zal zaterdag, op de eerste dag van de strijd om de wereldtitel hardrijden op de schaats voor dames in Gjoevik. In de eerste rit van de 500 meter rijden legen de Poolse Krwina Rys. Annie Borckink start in het derde paar tegen de Russische Galina Stapanskaja. Sijtje van der Lende rijdt in het tiende paar tegen de Westduitse Bri gitte Fiierl en Margriet Pomper staat in de twaalfde rit op het ijs tegen de Zweedse Ann-Sofie Jaernstroem. De loting voor de 500 meter ziet er als volgt uit: eerste rit: Haitske Pijlman 'Nedi - Erwina Rys (Pol), tweede rit: Tatjana Averina <Sovi - Makiko Na- gaya iJapi. derde rit Galina Stapans kaja Sovt - Annie Borckink 'Ned». vierde rit. Sylvia Burka iCani - Loed- miila Ankoedimova <8ov), vijfde rit: Paula Halonen 'Fin> - Sheila Young (Vstt. zesde rit: Karin K es sow <Odl> - Elisabeth Appleby (Can). zevende rit: Leah Poulos (Vst) - Vera Bnndzei fSov), achtste rit: Sylvia Filipsson (Zwei - Kim Kostrom (Vst). negende rit: Janina Korowicka (Pol) - Liesbeth Korsmo <Noo). tiende rit: Sijtje van der Lende (Ned) - Brigitte Fiierl iWdli. elfde rit: Anne Gjersem (Noo) - Ota (Japi. twaalfde rit: Margriet Pomper iNedi - Ann-Sofie Jaernstroem (Zwei. dertiende rit Eva Malewicka 'Poli - Monika Zemicek (Odl). veertiende rit Tuula Vilkas (Firn - Britt Haugaard (Noo). vijftiende rit. Nancy Swider 'Vsti alleen Voor de 1500 meter was de loting: eerste rit: Halonen - Rys tweede rit: Van der Lende - Burka derde rit: Kostrom - Ankoedimova vierde rit: Kessow - Ota vijfde rit Averina - Pijlman zesde rit: Stepanskaja - Fiierl zevende rit. Gjersem - Filipsson achtste rit: Poulos - Appleby negende rit: Brindzei - Young tiende rit: Korowicka - Korsmo elfde rit. Nagaya - Borckink twaalfde rit. Swider - Pomper dertiende rit: Jaernstroem - Zemicek veertiende rit: Haugaard - Malewicka vijftiende rit: Vilkas alleen. NIEUW-VENNEP - De 27-jarige Klaas Balk heeft besloten een streep onder zijn carrière als profwielrenner te zet ten. Balk maakte vorig seizoen enkele malen een ernstige val die hem ge noopt hebben tol dit besluit Klaas Balk heeft vooral als amateur klin kende uitslagen gemaakt In 1969 en 1970 werd hij kampioen van Nederland op de 1 kilometertijdrit in 1971 ver overde hij het kampioenschap op de 50 kilometer zonder gangmaking en in 1972 werd hij sprintkampioen bij de amateurs In totaal heeft Balk de wie lersport gedurende 14 jaar beoefend. Hij heeft nog geprobeerd een sponsor te vinden om als amateur nog zijn sport te kunnen uitoefenen, maar is daar niet in geslaagd. dige Otnvinspray of druppettlaccn gebruiken en ook u kunt weer vrijer ademhalen. helpt direkt bij neusverkoudheid uitsturtend veriuijgbaar bij apotheker en dtogist IN WOUW BESLISSINGS WEDSTRIJD TEGEN WERE Dl VLISSINGEN - Voor de vierde maal in successie zal het dameshandbalteam van het Vlissingse Olym pus morgen (zondag) een poging wagen om de eerste klas van de landelijke competitie te bereiken. De eerste stap kan gezet wor den door in de sporthal Omganck in het Brabantse Wouw (tussen Bergen op Zoom en Roosendaal) de beslissingswedstrijd tegen Were Di uit Tilburg win nend af te sluiten, een ontmoeting, die nodig is geworden, nadat het Zeeuwse en Brabantse da mesteam afgelopen zondag gelijk eindigden in de tweede klas. Als Olympus er in slaagt om te zegevieren mag de Vlissingse formatie deelnemen aan de pro motiewedstrijden voor een plaats in de eerste klas, waarin zich ook reeds de Zeeuwse ploegen Wal cheren, Vlissingen en EMM Mid delburg bevinden. De wedstrijd in de Wouwse sporthal begint zondagmiddag om vier uur. Sinds het seizoen 1972-1973 heb ben de dames van Olympus, ge traind door ex-speler Nico Geel hoed uit het eerste heren team van Olympus, alles in het werk gesteld om de eerste klas te bereiken. Aan het eind van dit seizoen eindigde de Zeeuwse ploeg achter EBHV uit Breda op de tweede plaats, die recht gaf op beslissingswedstrij den voor een plaats in de op één na hoogste afdeling, omdat ei toen versterkte promotie gold. Olympus greep net naast de klim omhoog: SVM uit Geleen-Munster promoveerde. Deze Limburgse maakt nu nog altijd deel uit van de eerste klas In het seizoen 1973-1974 eindigde Olympus opnieuw op de tweede plaats, nu achter het Tilburgse Were Di, dat er echter niet in slaagde om te promoveren. Ook vorig seizoen klopte de Vlissingse damesploeg aan de poort van de eerste klas, maar nu stak rivaal EMM uit Middelburg een spaak in het wiel doordat zij de voorlaatste wedstrijd tegen Olympus wonnen met 11-6. Op één wedstrijd na is er in het verleden weinig krachtsverschil geweest tussen Olympus en Were Di. de ploegen, die opnieuw de promotiekans wagen. Dit jaar eindigden beide wedstrijden tus sen de ploegen gelijk: 10-10 en 11-11, en de laatste wedstrijd vo rig seizoen had een 9-9 punten verdeling als resultaat Slechts in de eerste wedstrijd van vorig sei zoen toonde Olympus zich duide lijk sterken de Vlissingse meisjes wonnen met 18-12. Wellicht dat Olympus daaruit de moed put om zondag een gunstig resultaat te forceren. Als het zover komt. dan wordt de ploeg, die dan dus kampioen is geworden, reeds om kwart over acht diezelfde avond een receptie aangeboden in het Olympusclubhuis. Trainer Nico Geelhoed is weinig mededeelzaam als we hem enig commentaar willen ontlokken. „We zullen wel zien, om 5 uur zon dag weten we het" verklaart de bescheiden trainer, die er niette min in slaagde om vier maal ach tereen zijn damesploeg tot een prestatie van niveau te inspireren. Wordt het een vijfde maal, of stopt Geelhoed er nu mee ais zijn ploeg weer de neus aan de le klaspoort stoot. „Aangenomen dat ik stop, dan weet ik zeker, dat ik na twee maanden weer popel om door te gaan," laat de Olympustrainer tot slot weten. ADVERTENTIE) JOHAN AERS duidelijke scheiding tussen competitie en recreatiespelers. Het is niet de be doeling dat iedereen direct competitie, moet gaan spelen ook diegenen die zomaar voor hun plezier een balletje willen slaan zijn van harte welkom," verzekert Johan Aers. De tafeltennisliefhebbers die de ko mende maandagavonden gebruik wil len maken van het gratis aanbod van de tafeltennisvereniging ONA om on der deskundige leiding te spelen kun nen vanaf half acht tot tien uur terecht in de gymzaal van de openbare lagere school via de achteringang, Maar je gebruikt deze 'instant verkwikker' pas als het ogenblik daar is - voor een frisse mond en frisse nieuwe energie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23