Pools regime wil meer eendracht volk MEER AUTONOMIE VOOR SPAANS CATALONIË RHODESIË OVERWEEGT AANBOD VOOR BRITSE BEMIDDELING Russen beschuldigen twee Westduitsers van spionage Overname 'Ria' gaat toch niet door Via aanvallen in de pers Zwendelaar gaat in hoger beroep Zuid-Afrika: nog geen erkenning MPLA-bewind Tweederde is het eens met brief van 'de negen' Commissie voor Zuidmolukkers binnen 10 dagen Wettelijke rente gaat omlaag MARINEKAMP IN HILVERSUM WEG Telefoontarieven in augustus omhoog 971 ZATERDAG 21 FEBRUARI 1076 PÜOVINCIAll ZtEOWII eOUSXRT 13 POSITIEVE REACTIE VAN IAN SMITH (Van onze correspondent) LONDEN De Rhodesische premier Ian Smith heeft laten we ten dat hij het op prijs stelt dat de Britse regering zich wil gaan bemoeien met de onderhandelingen tussen de blanke regering en de nationalistische onderhandelingsdelegatie van Joshua Nkomo. Premier Smith verklaarde in het parlement van Salisbury dat hij een aanbod van de Britse regering overwoog, hem te helpen bij het oplossen van de constitutionele crisis. Smith voegde er aan toe: „Ik geloof dat een fase in de historie van Rhodesië is aange broken, waarin het gunstig zou zijn wanneer we onze tactiek zou den veranderen". In Londen worden de uitlatingen ran Smith met meer dan gewone aandacht bestudeerd. Men heeft het gevoel dat er misschien sprake is een essentiële doorbraak. Het zou het eind kunnen zijn van een situatie die ontstond toen lan Smith op 11 no vember 1965 bekendmaakte dat hij en zijn partij de gehoorzaamheid aan de Britse regering opzegden. Hij weiger de de opdracht van de Britse regering nit te voeren om een klimaat te scheppen waarin de zwarte meerder heid ook een meerderheidsstem zou hebben. Sindsdien bleken latere Britse regeringen met bij machte Smith gedachte te doen veranderen. De Britse regering zal zich alleen laten betrekken in de constitutionele onderhandelingen tussen het blanke Rhodesische minderheidsbewind en de Afrikaanse meerderheid als vaststaat dat premier lan Smith zich plooibaar der dan tot dusver wil opstellen. Dit werd vrijdag met nadruk meegedeeld door minister van buitenlandse zaken James Callaghan. Dl een toelichting op het Britse stand punt inzake Rhodesië zei Callaghan dat hij Smith kort geleden heeft laten B01>fN Een krant in Lenin grad heeft vrijdag de Westduit- se consul-generaal in deze Rus sische stad, Alfred Blumenfeld, van spionage beschuldigd. Eer der deze week had het rege ringsblad Izwestia de perschef van de Westduitse ALMELO De 45-jarige llquidateur W. J. V. uit Noord-Deurningcn (geni. Denekamp), die 17 februari zoals gemeld tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek werd veroordeeld, zal tegen dit vonnis van de Almelose rechtbank maandag hoger beroep aan tekenen. Dit betekent dat het ge rechtshof in Arnhem deze omvangrij ke zaak te behandelen krijgt. Wanneer dit zal geschieden, is niet zeggen. Vast staat, dat het hof al met een aanzienlijke achterstand 1 stelt. De rechtbank achtte V. schuldig aan oplichting, valsheid in geschrifte, he ling en vuurwapenbezit. V. had, zoals wij eerder in Zuid- en West-Europa, alsmede in Amerika, uiterst ingewik kelde transacties verricht, waarbij het om miljoenen ging. Vele mensen, on der wie ook kleine spaarders en mid denstanders, voelen zich door hem gedupeerd. Tot de dag waarop het proces werd beëindigd, hadden zich nog schuldeisers gemeld, onder meer bij de destijds door V. opgerichte, maar niet meer bestaande Euro-Conti nental Bank in Lunteren, een geldin- stituut zender enige achtergrond. Tot de favoriete bezigheden van V. behoorde het aanbieden van leningen, waarvoor zwart geld zou worden ge fourneerd, en het stichten, leiden en liquideren van banken of vennoot schappen in binnen- en buitenland. KAAPSTAD (AFP, RTR) Zuid-Afri- ka kan de volksrepubliek Angola (ge regeerd door de MPLA) nog niet erkennen omdat de toestand in Ango la nog verward is, zo is vrijdag meegedeeld door de Zuidafrikaanse onderminister van binnenlandse za ken, Louis le Grange. In het parie met verklaarde Le Grange dat de Zuidafrikaanse regering het MPLA-be- wind zal erkennen 'wanneer het ogen blik daarvoor geschikt is'. -Japan heeft vrijdag de volksrepubliek Angola erkend. Premier Takeo Miki heeft president Agostinho Neto van Angola van het besluit in kennis ge steld. Als laatste land van de Europese geneenschap heeft België vrijdag de regering van de Angolese volksrepu bliek erkent. België had er de voorkeur aan gege ven als de 'negen' tegelijkertijd tot erkenning waren overgegaan, maar Frankrijk ging dinsdag als eerste tot erkenning over. Moskou. Heiken, ervan beticht een agent van de Westduitse ge heime dienst, BND, te zijn. De krant in Leningrad zegt dat Blumenfeld een man met twee gezich ten is. Bij officiële gelegenheden prijst hij de Sowjet-Unie, maar in persoonlijke gesprekken heeft hij veel kritiek. Hij zou veel informatie verza melen, en de krant wekt de indruk dat Bonn een meesterspion naar Le ningrad heeft gezonden. Ook het verleden van Blumenfeld, die overigens als zoon van een Duitse diplomaat in Leningrad werd geboren, wordt uitvoerig belicht, Zo zou de consul-generaal aan fascistische zijde in het Legioen Condor aan de Spaan se burgeroorlog hebben deelgenomen, en was hij tijdens de oorlog lid van de Abwehr, de Duitse militaire spiona- georganisatie. In Bonn gaat men er van uit dat de beschuldigingen aan het adres van de twee diplomaten onderdeel van een doelgerichte cam. pagne zijn. Enkele weken- geleden zond Westduitse tv een film uit, waarin spionageactiviteiten van diplomaten van de Russische ambassade in Bonn werden belicht. Twee diplomaten wer den toen beschuldigd officieren van de KGB te zijn. De Westduitse rege ring heeft geen aanleiding gezien om maatregelen te nemen tegen beide Russische diplomaten. Zij wijst overi gens de Russische beschuldigingen van de hand. DEN HAAG (ANP) Met de open brief van de negen topdirecteuren van grote ondernemingen aan het parle ment in januari moet rekening wor den gehouden. Dit is de conclusie van het Nederlands bureau voor de Pu blieke Opnie en het Marktonderzoek (NIPO) na een enquête over de brief eind januari. Bijna driekwart van de Nederlandse mannen (73 procent) is op de hoogte van de brief. Tweederde van alle on dervraagden (66 procent) vindt het goed dat de negen de brief hebben geschreven. Veertien procent meent dat zij hun mond hadden moeten houden. Bij de vrouwen is de brief minder bekend. Iets minder dan de helft (49 procent) is op de hoogte van de brief. Uit de enquête bleek verder dan 67 procent vindt dat er rekening moet worden gehouden met de brief. Van de ondervraagde aanhangers van de PvdA geldt dit laatste voor 62 procent en bij de WD voor 88 procent. weten dat de kloof tusasen het blanke regime en het Afrikaanse Nationaal Congres (anc) hem bijzonder breed voorkomt. „In deze boodschap heb ik beklem toond, dat de Britse regering alleen' bij de zaak betrokken kan worden als is dat Smith zich en dat het voor; Afrikaanse voor-i dan tot dusver Ik wees hem op i die een misluk- overleg zou heb in over zijn bood- SERGEBREKEN IN WET MINIMUMLOON I (Van onze redactie economie) DEN' HAAG De tijd die een civielrechtelijke procedure tot afdwin gen van uitbetaling van het minimum loon eis1, is wel zeer lang- Tot deze conclusie kwam een werkgroep van de Sociaal-Economische Raad, die een i advies voorbereidde over eventueel in voeren van strafmaatregelen voor werkgevers die onderbetalen. Wellicht zou de SER ongevraagd advies moe ten gaan uitbrengen over allerlei mini- mumloonpr ohlemen Er zijn nogal wat problemen rond om het minimumloon en wensen voor verbetering van voorzieningen. Het zou de moeite lonen dit ailes eens te inventariseren, zo betoogden de leden van de adviserende werk groep, CNV-vertegenwoordiger Van der Meulen en drs. Bastiaanse. De SER besloot vrijdag overigens minister Boersma (sociale zakente adviseren geen strafmaatregelen in te voeren. De voorkeur wordt gegeven aan de huidige situatie, waarbij partij en in een loonregeling verplicht zijn in ieder geval het mnimumloon over een te komen op straffe van nietig heid. Uit regelmatige onderzoekingen van de Loon Technische Dienst is geble ken dat het verschijnsel van onderbe taling vermindert. De resultaten op het terrein van het minimumloon zijn evenmin onrunstig. Moch te uit LTD- onderzoekingen problemen blijken dan zal voortaan via de Stichting van de Arbeid samen met de werkgevers en werknemers in de betreffende sec tor worden overlegd om de situatie te verbeteren. Dreiging ezwaai van Smith is na- gevolg van de dreiging rola. waar Cubanen met ens de grens me: Rhodesië genaderd. Aan alle kanten dreiging van een bloedige rlog. die aan premier in blanke minderheidsrege- nd zal moeten maken. Uit •ke geurrilla gesteund nen en Russen kan t zonder hulp als overwin- schijn komen. Militaire steun De Britten hebben zelfs met militai re steun geschermd, voor het geval Smith eerst van zijn veranderde hou ding laat blijken. In feite dringen de Britten aan op een vertrek van Smith uit de politiek, voordat ze van plan zijn te interveniëren. De militaire expert van de Times heeft echter nog eens uitgerekend wat insiders al wisten, namelijk dat het Britse leger nauwelijks meer kan zen den dan één enkele brigade, die dan in staat zou zijn alleen voor een korte periode, een brandhaard onder contro le te houden. Maar ook het aantal transporttoestellen is zo gering, hiermee nauwelijks een luchtbrug van enige betekenis kan worden opge bouwd. Bovendien beschikken de Brit ten niet over de zware wapenen waar mee de Cubanen in Angola hebben geopereerd. Juist dezer dagen werden in een nieuw bezuiniginsprogramma van de regering verdergaande besnoeiingen, onder andere voor het leger, bekend gemaakt. Nationale campagne aangekondigd WARSCHAU (RTR, UPI) Po len staat aan de vooravond van een overheidscampagne waarmee de communistische partij een grotere identificatie van volk en staat hoopt te bereiken. Naar partijleider Edward Gierek het voltallige centrale comité vrijdag meedeelde, laat de natio nale eendracht in Polen nogal te wensen over, Tegen Poolse journalisten klaagde Gierek op 12 februari reeeds over het geringe staatkundige besef van zijn landgenoten en hun neiging de wet 'eenzijdig, naar zich toe, uit te leg-1 gen". Deze minder gewenste trekjes in de Poolse volksraad zijn volgens Gie rek te verklaren uit de nationale ge-I schïedenïs die een aaneenschakeling is van delingen, grenscorrecties vreemde overheersingen. De Polen zijn volgens Gierek hyper individualisten die, naast hun onge twijfeld uitmuntende karaktereigen schappen op ander terrein, een uitge sproken afkeer tonen van systema tisch werk. De campagne voor meer nationale eendracht en loyaliteit van de burge rij aan de staat komt na een serie amendementen op de grondwet die Polen opnieuw stevig in de pas met het Kremlin hebben gebracht. Deze hernieuwde pro-Russische oriëntatie is aangevochten door veel intellectuelen en kunstenaars. In zijn rede tot het centrale comité keerde Gierek zich tegen 'leeglopers en maatschappelijke parasieten' en kondigde hij aan dat de media meer gelegenheid zullen krijgen tot het le veren van kritiek op de tekortkomin gen in het land. Polen geldende 'vrijheid van religieu- Polen geledende 'vrijheid van religieu ze beleving het fundament heeft ge legd voor correcte betrekkingen tus sen de socialistische staat en de kerk". De afgelopen vijf jaar hebben Polen en het Vaticaan aipomatiek contact onderhóuden. Hei is niet onmogelijk dat dit contact in de toekomst zal leiden tot officiële betrekkingen tus sen Warschau en de heilige stoel. Helsinki Waarnemers zien Giereks rede inmid dels in hét kader van een door hen in het Oostblok onderkend streven om de betrekkingen van regime en burge rij te verbeteren, nu men zich schoor voetend begint in te stellen op het vrijere verkeer van mensen en menin gen dat door de verklaring van Hel sinki wordt voorgeschreven. BROEK JN WATERLAND: Mei hel zachtere weer verschijnen ook hier en daar weer de eerste lam metjes in de wei. zoals hier bij Broek in Waterland (NH). (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister-president Den Uyl kondigde vrijdag op zijn wekelijk se persconferentie aan dat binnen tien dagen de commissie wordt benoemd die de problematiek van de Zuid- Moiukkers in ons land moet gaan bestuderen. Deze benoeming is het resultaat van de bespreking die Zuidmolukse verte genwoordigers ruim een maand gele den voerden met de Nederlandse rege ring. Dat gesprek werd gehouden na de treinkaping in Wijster en de bezet ting van het Indonesische consulaat in Amsterdam. Nog geen besluit over uitnodiging aan Amalrik DEN HAAG (ANP) Er is nog geen beslissing genomen over de eventuele toelating van de Rus Amalrik tot ons land. Hij heeft premier Den Uyl ge vraagd om gedurende de periode ran een jaar te mogen studeren aan de universiteit te Utrecht. De minister-president deelde vrijdaga vond tijdens de wekelijkse perscon ferentie na afloop van de minister raad mee, dat. hij een "brief - Var. Amalrik heeft ontvangen. Het beraad.' over hét verzoek is nog gaande. DEN HAAG (ANP) De minister raad is vrijdag akkoord gegaan met het voorstel om de wettelijke rente te verlagen van 10 naar 8 procent. Dit nieuwe rentepercentage gaat in op 1 april aanstaande. Hei betreft hier de rente, die de schuldeiser krachtens de wet kan eisen van de schuldenaar, die in gebreke is gebleven. Gegadigde trekt zich terug DRACHTEN (ANP) Nadat het personeel van Ria-regenkle- dingindustrie vrijdagmorgen de overneming van hun bedrijf door Santega BV in Groningen had gevierd, heeft het vrijdag middag te horen gekregen dat de overneming toch niet door gaat, Daarmee is de hoop op drie jaar werkgelegenheid voor een deel van het Ria-personeel vervlogen. Toch zal het perso neel maandag het werk hervat ten. De bezetting van de kledingfabriek van Ria en de financieei-economische positie van het bedrijf, die veel slech ter bleek dan gedacht, heeft Santega van de overneming doen afzien, zo heeft een woordvoerder van de Sante- ga-directie vrijdagavond meegedeeld. De Santega-directie heeft zich ook geschokt getoond in het vertrouwen in de ondernemingsraad van Ria. Afgelopen donderdag zou de Santega- directie een gesprek hebben met de ondernemingsraad van Ria. Dat ge sprek zou in Zwolle plaatsvinden on der voorwaarde dat de bezetting van de regenkledingfabriek zou zijn beëin digd- Aan het begin van het gesprek deelde een woordvoerder van de on dernemingsraad echter mee dat de bezetting doorgaat. Een regeringsver tegenwoordiger verliet daarop onmid dellijk de vergadering, aldus de Sante ga-directie. Het actie-comité heeft zichzelf on danks dit bericht toch ontbonden. Woordvoerder Jan de Leeuw toonde zich verontwaardigd over de gang van zaken in de laatste dagen. Hij wilde geen uitspraak doen over de mogelijk heid van een nieuwe bezetting van het bedrijf. Volgens De Leeuw is het niet ondenkbaar dat, wanneer het bedrijf Kerk Madrid staat aantal bevoegdheden af MADRID (DPA, RTR, UPI, AFP) De Spaanse ministerraad heeft vrijdag op een zitting in Barcelona een zestal decreten uit gevaardigd die bepaalde bevoegdheden van de centrale regering in Madrid overdragen op de Catalaanse provincies Barcelona, Gerona, Lerida en Tarragona. Met deze beslissing komt Madrid tegemoet aan de roep om autonomie in Catalonië. De provincies krijgen bepaalde be voegdheden op het gebied van openba re werken, industrie, onderwijs en wetenschap, de arbeidsvoorziening en het woningenwezen. Op voordracht van de minister van binnenlandse za ken is een commissie in het leve LELYSTAD: Met bossen gingen de bomen de deur uit op het gebied, dat de rijksdienst voor de IJsselmeerpolders vrijdag had vrijgegeven voor het rooien van bomen. Het gratis halen van bomenis een overweldigende trekpleister geworden. Honderden tuinbezit- ters zijn vrijdagochtend druk doende gezoeest bomen uit te gra ven. Rond het middaguur zvas er voor de nieuwkomers nauwelijks eer te behalen. De berken waren 'uitverkocht' en wat eens bos was, gaf een aanblik alsof het een slagveld was- Tussen de gravers waren ook duidelijk handelaren die voor de reiskosten hun voorraad wat kon den aanvullen. In groepje; stroopten zij het bos af om me: tientallen bomen te verdwijnen Hoewel vandaag nog de gehele dag bomen kunnen worden ge haald, zal het voor de meeste mensen nauwelijks de moeite lo nen om nog ziaar Lelystad le gaan. geroepen die moet nagaan of er in deze provincies nog bijzondere orga nen met uitvoerende macht moeen worden gevormd. In verband met het bezoek van kning Juan Carlos Catalonië heeft de ministerraad voor het eerst sinds ongeveer zes jaar In Barcelona vergaderd. Een ander besluit dat bedoeld is om tegemoet te komen aan regionale ge voelens is het wetsontwerp dat ou ders toestaat hun kinderen aan te geven met namen uit een van de diverse tale die in Spanje besproken worden, in plaats van alleen Spaanse Terwijl de politie vrijdag de leider van de Spaanse communistische par tij. Simon Sanchez Montero. nog vast hield zijn op diverse plaatsen in Spanje nieuwe arbeidsonlusten uitge broken. Sanchez werd donderdag avond in zijn huis gearresteerd. De communistische leider bracht een kwart van zijn leven in gevangenissen door. In Sevilla- werden de bussen bestuurd door militairen en pliiieagenten nu de werknemers van het openbare ver voer a! twee dagen staken. De arbei ders van een grote textielfabriek in die stad hebben zich bij de staking aangesloten. De activiteit op de tex- TREINKAPERS IN MA ART VOOR RECHTER ASSEN (ANP) De lukkers, die worden verdacht van de treinkaping in Beilen zullen op woens dag 10. donderdag 11 en vrijdag 12, maart a-s- terecht staan voor de rechtbank in Assen. De zitting op woensdagmorgen begin: j om half negen. Dit is medeedeeld door de griffier van de rechtbank in Assen, mr. A G. de Wilde. 1 tielfabrieken in Sabadell, bij Barcelo na, zijn ook stilgelegd. Oproerpolitie; gebruikte donderdagavond traangas en rubberkogels tegen demonstranten in Sabadell. Acht demonstranten en drie politieagenten liepen verwondin gen op- De Spaanse regering heeft vrijdag onder de wet van 1968 op de officiële geheimen alle inlichtingen over het werk van de commissie van 18 leden die premier Navarro's plannen voor een 'Spaanse democratie' moet uit werken als geheim materiaal bestem peld. Dit betekent dat de Spaanse nieuwsmedia niets mogen publiceren over het werk van deze commissie. De commissie is samengesteld mt mi nisters en leden van de nationale raad van de beweging die destijds door generaal Franco is gesticht ter ver vanging -.-an de rechtse faiange en nu de enige toegestane politieke partij i Spanje is. De commissie heeft tot dusver twee maal vergaderd. De beraadslagingen van een ander belangrijk Spaans re geringslichaam, de raad van het rijk, zijn eveneens geheim. Deze raad is een toezichthoudende organisatie die óe koning van adviezen en aanbevelin gen voorziet. Voor het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft het comité "Vrij Spanje" vrijdag gedemonstreerd tegen het fascisme in Spanje. Volgens he: comité is er ook na de dood van Franco geen sprake geweest van de- mocralisering. Met spandoeken en sandwichborden hebben de demon stranten twee uur voor het ministerie gestaan. Vrijdag bracht de Spaanse minister van buitenlandsese zaken een bezoek aan zijn Nederlandse collega, minister Van der Stoel. „Ogenschijnlijk mag er in Spanje dan wat veranderen, maar dat is slechts schijn. De Spaanse autoriteiten voeren uitsluitend een toneelstuk op om de rest van de Europese landen goedgun stig te stemmen en zodoende in de EEG te -tinnen komer.". aldus het Zuidmo-j comité. Het Spaanse volk heeft rocht op vrije verkiezingen. Dan pas zal de democratie in al zijn facetten ook voor Spanje een feit kunnen zijn, zo stelt het comité- Met. de demonstratie heeft het comité 'Vrij Spanje' ook willen protesteren tegen de komst van de Spaanse minis ter naar ons land de komende wede voor de derde keer word: bezet, een curator de zaak sluit en het personeel met sterke hand op straat wordt gezet. „We zijn murw geslagen", aldus De Leeuw, die de bespreking in Zwolle 'een komedie' noemt. DEN HELDER (ANP) Het marin- opleidingskamp in Hilversum wore, opgeheven- Sommige onderdelen gaan naar Amsterdam maar de meeste worden verplaatst naar Den Helder. Dit heeft de commandant maritieme middelen Texel, kolonel N. Delfo» vrij dagmiddag bekend. Tevens is besloten de eerste militaire vorming terug te brengen van negen naar vijf weken. Het inarineopkomst- centrum in Hilversum, waar matrozen werden gekeurd, wordt naar Amster dam overgeplaatst. ZWAKKE DIJK TEXEL IN 1981 OP DELTAHOOGTE TEXEL (ANP) De Waddenzeedljk die tussen Oudeschild en Cocksdorp over een lengte van 16 kilometer zeer zwak Lv zal in 1981 op zogenaamde Deltahoogte zijn gebracht. Aanvankelijk zou Texel in 1935 een veilige dijk krijgen, maar onder meer door het aanbieden van een petitie vo rige maand in Den Haag aan de voor zitter van de tweede kamer met de handtekening van alle Texelaars, heeft minister Westerterp besloten het werk zo snel mogelijk te laten uitvoeren. DEN' HAAG De verhoging van de abonnementsgelden van de telefoon wordt uitgtsteld tot 1 augustus. Aan vankelijk zou de prijs per 1 april worden verhoogd van 22 tot 24 gulden per maand. Staatssecretaris Van Huiten (verkeer en waterstaat) kondigde vorige week zaterdag al het uitstel aan, maar kon toen nog niet zeggen om welke perio de het zou gaan. De ministerraad heeft vrijdag het uitstel op vier maan den vastgesteld. De verschuiving kost de schatkist ongeveer 34 miljoen gol den. NOVA-FRITEX 3 IS ONVEILIG DEN HAAG (ANP) UH België heb ben de Consumentenbond berichten bereikt, dat de elektrische frituurpan Nova-Fritex 3 elektrisch onveilig is. De Nova-Fritex 3 is ook in Nederland op de markt. De Consumentenbond waarschuwt alle bezitters van deze frituurpan de pan in ieder geval niet te gebruiken en adviseert de pan onmiddellijk terug te brengen bij de leverancier. De importeur in Nederland, UT Nova uit Haarlem, heeft de Consumenten bond toegezegd, dat alle pannen zullen worden teruggenomen en zullen wor den venrangen door veilige exempla ren. 'SPAANSE GRIEP' IN VS EIST SLACHTOFFERS NEW YORK (DPA) Een naar hei scheen onschuldige griepexplosJe ta het Amerikaanse legerkamp Fort Dlx in New Jersey baart de medische we» reld aldaar zorgen. Men hondt er reke ning mee dat de beruchte "Spaanse griep' weer in opkomst Is. Gevreesd wordt dat de griep die de mi litairen uitgeschakeld heeft, nauw ver want is met die welke rond 1918 aan 20 miljoen mensen over de hele wereld het leven kostte. Bij een routine-controle ontdekte art sen vier militairen die leden aan de 'Spaanse Griep'. Een van hun Is in middels overleden. Vroeger nam men aan dat alleen varkens met deze ziekte besmei konden worden. Voorshands beschik: men in de Verenigde Staten niet over het juiste vaccinatiemiddel voor mensen- De Amerikaanse heeft de Wereld g (WHO) gewaarschuwd. Deskundigen zijn overigens van mening dat het ver spreidingsgevaar niet groot is. als er al sprake is van de 'Spaanse Griep'. Ze wijzen er op dat de griep zich in de regel maar langzaam uitbreidt en het 'seizoen' van deze ziekte meestal half maart afgelopen ia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13