Scholstand in de Grevelingen veroudert en vermindert Beheersovereenkomsten De Poel worden binnenkort getekend Hoevee! "teer"en nicotineziterin uw merit? Montedison in Sloe in milieu inpasbaar Kelly. De zachtste van allemaal. BELGISCH ENERGIEBEDRIJF WIL KOELTOREN BOUWEN IN DE GENTSE KANAALZONE Afvalwater bij Waarde wordt snel opgenomen CNV-LEDEN KMS VOORSTANDERS COMMISSIE VOOR SCHEEPSBOUW PONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADVERTENTIE) Sigaretten. Roken. "Teer" en nicotine. Dat zijn op het ogenblik weer hoogst aktuele zaken. Welnu, Kelly heeft een zeer laag "teer"- en nicotinegehalte ("teer" 11 mg, nicotine 0,6 mg). Vergelijk dat eens met uw eigen merk. Misschien dat u dan toch eens 'n pakje Kelly gaat proberen. Maakt u meteen kennis met de zachtste sigaret van Nederland. Ook in menthol. GEDEPUTEERDE BOERSMA OVER VISIE MILIEU-DESKUNDIGEN HOORZITTING VAN PVDA-VLISSINGEN JAARVERSLAG 1975 VAN DELTA-INSTITUUT YERSÜKE NEGATIEVE VERWACHTING OVER PLANKTON VEERSE HEER WERD BEWAARHEID YERSEKE De stand van de schol in de Grevelingen ver oudert en vermindert, in aantal. Dat blijkt uit onderzoekingen van het Delta-instituut voor hy- dro-biologisch onderzoek in Yerseke, dat van de resultaten melding maakt in het jaarver- g over 1975. Als oorzaak wordt de sterke bevissing door sportvissers genoemd. De onderzoefldugen via maandelijkse rtetochten hebben zo blijkt uit het Terslag duidelijk gemaakt, dat de „diversiteit van de bodemvisfauna langzaam terugloopt". Het aantal soor ten dat het instituut 'aspectenvor mend' noemt, is gering en daalt nog. Schol, Heiner dan vijftien centimeter, werd niet gevonden, aldus het jaarver slag. Het overzicht, gaat uitvoerig in op het werk van de drie groepen, waarin nu het meeste wetenschappelijke onder zoek van het Delta-instituut is gecon centreerd: de werkgroepen "koolstof- kringloop in de Grevelingen'. 'Struc tuur en Dynamiek van het schorren- oeco-systeem' en "Binnenwateren'- Uit de verslaggeving van de 'Grevelingen- groep' blijkt behalve de informatie over de scholstand onder dat het zoutgehalte van het Grave- lingenmeer steeds verder zakt. „Vlak na de afsluiting in 1971 was het zoutgehalte vrijwel net zo hoog als dat van de Noordzee, momenteel is het Grevelingenmeer een echt brakwater-meer", zo wordt gezegd; dat in de zomer de verspreiding en de totale opbrengst van grote zee wieren en zeegrassen is vastge steld, waarbij een toename van de opbrengst met dertig procent is gebleken, vergeleken bij de situatie in 1973. Het zeegras breidt zich behalve op slibrijke grond nu ook uit op meer zandige bodems en daarmee over grote delen van de Grevelingen, in het "buitenge- Op terrein van elektrische centrale m EBES-Roodenhuizen Koeltoren wordt de hoogste van België (Van onze correspondent) GENT Eind april begint op het terrein van de elktrische centrale van Ebes-Roodenhuizen in de Gentse Ka naalzone de bouw van een 121 meter hoge koeltoren. Het bouwwerk, dat in België het hoogste in zijn soort wordt, zal gebruikt worden om het water van de turbines af te koelen. Tot de bouw van die toren werd besloten nadat de Ebes-directie het plan had opgevat, het vermogen van de elektrische centraile op te voeren van 400 tot 680 megawatt. Tot nu toe gebruikte Ebes-Roodenhui zen het kanaalwater voor de afkoeling van haar motoren, wat herhaaldelijk Wachten over thermische verontreini ging tot gevolg had. De officiële reden die door de Ebes-directie voor de overschakeling op het gesloten koel systeem wordt opgegeven ligt dan ook in die lijn. Binnenkort worden namelijk de Belgische normen inzake thermische waterverontreiniging aan zienlijk strenger. De Gentse leefmilieu-actiegroepen me nen echter te weten, dat het kanaal water van zo'n bedenkelijke samen stelling ri, dat het in de koelinstalla ties corosie veroorzaakt. Reeds eerder heeft een ander bedrijf, 'Air Products' van het gebruik van het kanaalwater moeten afzien, omdat de zuiveringsin stallaties niet meer in staat waren het water nog behoorlijk te filteren. Desgevraagd ontkende de directie Ebes echter, dat de vervuiling van het kanaalwater de hoofdoorzaak was van deze overschakeling. Milieubescher mers wijzen ook nog op het gevaar voor mistvorming in de omgeving de koeltoren, vooral wat betreft de druk gebruikte industrieweg Gent-Zei - zate die er vlak bij ligt en waar de dampen bij vriesweer ijzel zullen kun nen veroorzaken. Dit bezwaar werd door de tie echter van de hand het argument dat er in de speciale waterafscheider va -j.er zal worden aangebracht. De mistvorming, die desondanks zal op treden zal volgens Ebes slechts bin nen de onmiddellijke omgeving van de koeltoren merkbaar zijn. De vol tooiing van de koeltoren wordt ver wacht in 1978. woon heldere water van het rr, komt zeegras voor tot op diepte van zeven meter'. dat is begonnen met oriënterende waarnemingen over microscopi sche kleine in de grond levende diertjes (meiozoöbenthös) met de opzet gegevens te verzamelen over de rol van deze diertjes in de koolstofkringloop en dat eveneens een begin is gemaakt met een onderzoek met behulp van wiskun dige simulatiemodellen om meer inzicht te krijgen in de relatie tussen plankton en bodemdieren. Met zo'n model kunnen ook voor spellingen worden gedaan over de veranderingen, die zich in de Gre velingen kunnen voltrekken als er een bepaalde ingreep plaats vindt. Brak water De werkgroep de in 1975 veel aandacht aan de vraag door welke wetmatigheden brakke binnenwater!;jes (sloten, watergangen, inlagen) worden beheerst en hoe be paalde planten- en diersoorten zich ondanks de extreme instabiele om standigheden van het milieu kunnen handhaven. Over het Veerse Meer wordt opgemerkt., dat het chloridege halte van het water zich vorig jaar op een veel lager niveau bevond als ge volg van de langdurige regenperiode in 1974- Het verslag meldt, dat de negatieve verwachtingen over de planktongemeenschappen geheel werd bewaarheid: „Meer dan twintig as- peetbepalende soorten werden of in het geheel niet teruggevonden of slechts incidenteel aangetroffen. De reeds eerder vastgestelde relatie tus sen soorten-rijkdom en hoogte van het zoutgehalte in het Veerse Meer werd daardoor wederom maar nu in 'n omgekeerde richting aangetoond"- Ge zegd wordt, dat de extreem natte perioden van het najaar 1974 ook invloed hadden op het zoutgehalte van de Oosterschélde, zij het in mindere mate. De werkgroep 'Structuur en dynamiek van het sohorren-oecosysteem' kwam in de loop van 1975 tot stand- De werkgroep beoogt onderzoek te doen naar de structurele en functionele as pecten van schorren en daarvan af te leiden ©ecosystemen. De afsluitings systemen brengen zeer uiteenlopende oecologische neveneffecten en daar mee ook sterk verschillende instabili- teitsfactoren met zich mee. De belang rijkste zijn het plotseling wegvallen van het getij (Veerse Meer. Brielse Gat. Grevelingen) en een plotseling vergroten van het getijverschil (Vol kerak, monding Haringvliet). De vege tatie ontwikkeling op de schorren Groene Strand. Oostvoorne, Springer- gors bij Ouddorp vertoont nog steeds verder gaande verruiging. Het onderzoek naar de veranderingen in de floristische samenstelling op de riet-, ruigte- en grasgorzen langs Ha ringvliet, Hollands Diep en Spui is dit jaar afgesloten. De soortenrijkdom is de laatste tijd vrij constant en de indruk bestaat dat. de verschuiving in (beweiding en bemesting) en de alge mene milieuvariatie (klimaat) moet worden toegeschreven dan aan de af sluiting van het Haringvliet. De detri- tusbalans over 1975 van het schor bij de Stroodorpepolder in de Ooster schelde werd onderzocht met betrek king tot het transport van detritus door het getijdewater- De gegevens wijzen er op, dat er meer detritus van de Oosterschelde naar het schor wordt gevoerd dan dat er detritus van het schor naar de Oosterschelde afgevoerd wordt- Detritus omvat de afbraakprodukien van planten en die ren die als kleine brokjes stof in het water zitten. De gegevens zijn van belang om het. functioneren van een schor in de grote Oosterschelde beter te kunnen begrijpen, aldus het ver slag. Het overzicht van het Delta-instituut maakt er voorts melding van. dat de advisering voor milieubeheer en de medewerking aan de besluitvorming rond de Oosterschelde een grote plaats innam. Als belangrijke in 1975 gereedgekomen aanvullingen op de outillage van het instituut noemt men het tweede schip 'Stella Maris' en de kas voor experimenteel onderzoek op de binnenplaats van het instituut, die de komende jaren vooral benut zal worden voor poeven met zoutplanten. YERSEKE Uit metingen naar de vervuiling van de Westerschel- de door de uitmonding in deze zeearm van de pijpleiding bij Waarde heeft het Delta-instituut in Yerseke als "voorlopige con- clusxie' getrokken, „dat het ge loosde afvalwater snel wordt op genomen en de invloed ervan op het totaal van de Westerschei de niet meer merkbaar is op (stan den van een halve tot een kilome ter van het loringspunt". Dit blijkt uit het jaarverslag over 1975 van het Yersekse instituut voor hydro-biologisch onderzoek in de Deltawateren. De meting werd in november vorig jaar ge houden, om een vergelijking mo gelijk te maken van de huidige situatie en die van het vorige onderzoek in 1973. De eindresul taten van de laatste meting zul len nog in een verslag worden samengebracht, zo wordt gezegd. VLISSINGEN In de dbruwir over de eventuele vratiginj; van Montedison in MissIngen-OoM heeft liet PvdA- tweede kamerlid M- Konings woensdag avond tijdens een hoorzitting van de PvdA-afdeling VI leningen betoogd, dal naar zijn inzicht het 'grootste knej. punt' zich voordoet op het gebied van de ruimtelijke ordening- HIJ vroeg zich met de recente 'verstrdelij- kinganota' in de hand af of Monte dison past in 'de kleine schaal' van Midden-Zeeland. In een reactie op dJt punt wees gedeputeerde mr. J. P. Boersma er op. dat de miliru-deskuo digrn van rijk en provincie samen tot de conslusie zijn gekomen, dat Monte dison aan de te stellen voorwaarden kan voldoen en daartoe bereid la; het bedrijf Js in het milieu inpasbaar, ook als milieu-onvriendelijke activiteiten aLs een kraker op 2,5 kilometer van Nleuwdorp komt te liggen, zo vatte hij de visie op dit punt samen. Vragen rond milieu en ruimtelijke ordening speelden tijdens de door on geveer tachtig bezoekers bijgewoonde bijeenkomst een belangrijke rol. Voor zitter J Bouma deelde aan het eind mee. dat de PvdA-afdeling Vlissingen mede op grond van de indrukken tijdens deze hoorzitting wil probe ren aanstaande maandag te komen tot een keuze voor of tegen deze vestiging. Het kamerlid Koning* ..Ik zal geen uitspraak voor of tegen vestiging doen" citeerde uit de verstedelij king nota de opvatting, dat 'in de kleine schaal van Midden-Zeeland grootscheepse ontwikkelingen moeilijk vallen in te passen.' Daarbij attendeer de hij er op. dat achthonderd tot vijftienhonderd werknemers met na me voor de steden Middelburg. Vlis singen en Goes 'niet onbelangrijke uitbreidingen zouden betekenen.' Va de kant van drs S. van der Zee van het ETI werd op dat punt gereageerd met een ander citaat uit de verstede- lijkingsnota: de opvatting namelijk, dat het gezien het perspectief van zeehaven industrie en de beperkte eventueel aanleg era van een industrie gebied Sloe 2. fh-drputerrdr Boenuna op dat punt: „Er lv men»«rlljk«-rw1j» [mprakrn, e'-en sprake van. dat SIoc 2 er komt. lh- Hiaten hebben dat ook voor «n volgende streek pi an periode afgewewn. Jr kunt Je afvragen of Sloe in de kleine schaal nel paat maar dat la er nu eenmaal Kr wordt gesproken 'rvi-r afronding van het SloegcMed en daar komen we met z'n allen niet omheen. R<-g 1 onaaJ-econo misch b> Montedison minachten niet eens nodig. Maar nationaal econo misch zitten we in moeilijke tijden en gaan we hele moeilijke tijden tege moet. En de mensen ritten liever in de fabriek dan bi de WH. AU er In Sloe 1 ook nog maar voldoende ter rein overblijft voor activiteiten van de haven van Haringen bijvoorbeeld Dat la tenslotte schone industrie." Geen uitspraak Met die opmorking kwam hij In het straatje' van VMZ-voorzitter J Ban nink. die de waarde van deze ha ven- act ivl teilen onderstreepte. Baooiak: ..Wij willen de komst van basuendun- trieën met afwijzen, maar we pleiten wel voor oen andere aanpak dan hier dreigt- ,Jn dit verband attendeerde h:J ook op voorgenomen en mogelijke uitbreidingen van bestaande bod rij ven en op de cumulerende milieu-effecten, die dit zal hebben Als bezwaar tegen de vestiging van Montedison voerde de VMZ-voorv.it ter ook aan. dat de afstand van 2ü kilometer tot Nieuw dorp te gering is. Die afstand wijkt volgen» hem af van normen in het 'paarse boek' over de zeehavenontwik- kelig Zuid west-Nederland, waar 3.5 kilometer wordt gehanteerd een uitspraak, die hij na interrupties uit de zaal corrigeerde tot de kantteke ning, dat er wordt gedacht aan nor men voor een afstand van 3,5 kilome ter tot kernen. De discussie werd gehouden, nadat het kamerlid Koning» een aantal in formaties had gegeven over de stand van zaken rond onder meer de milieu wetgeving en drs S. van der Zee economische aspecten van de vesti ging van Montedison had belicht. Er serden over tal van onderwerpen vra- ruimtelijke mogelijkheden in het Rijn een gesteld, maar d«- hoorzitting idd- mondgebied 'in de rede ligt, dat Zeeland de aanwezigheid van diepi vaarwater verder wordt benut, waar bij valt te denken aan afronding van het Sloegebied.' A(ronding Naar de mening van Pan der Zee wordt bij die grootscheepse ontwikke lingen met name gedacht aan een EHBO-EXAMENS ARNEMUIDEN De afdeling Arne- muiden van het Nederlandse Rode Kruis heeft EHB-examens afgeno men. Alle 16 kandidaten slaagden voor de proeven. Dokter M. Reijerse nam het examen af. De heer R, van Belzen, de kaderinstructeur, heeft de cursis ten opgeleid. BORSSELE De afdeling Borssele- Nieuwdorp van de EHBO nam exa mens af. Dokter Geldof en mevrouw De Kunder waren de examinatc van de proeven, die werden afgeno men in het. Groene Kruisgebouw Borssele. De docenten van de cursus waren dokter Aarnoutse. dokter Klap wijk en zuster Franca. In totaal slaag den 42 kandidaten. Vergadering in Middelburg Invloed werfdirecties, vakbonden en regering gelijkwaardig VLISSINGEN Tijdens een leden vergadering op dinsdag 17 februari 't .Anker te "Vlissingen 1976 hebben de leden van de Industriebond CNV, werkzaam bij de BA' Koninklijke Maatschappij 'De Schelde', rich steld achter het advies van het hoofd bestuur om akkoord te gaan met het voorstel van minister Lubbers economische zaken tot het instellen van een 'commissie moeilijke jaren scheepsbouw', bestaande uit verte woordigers van de scheepswerven, overheid en vakbonden. Zij onderstreepten de opvatting het hoofdbestuur van de Industrie bond CNV dat in de scheepsbou dus trie moet worden gestreefd 1 een structuur waarbij werfdirecties. overheid en vakbonden een gelijk waardige invloed hebben, los van kapitaalinbreng. In dit verband beschouwd de vergade ring van de Industriebond-CNV de vorming van een 'commissie moeilijke jaren scheepsbouw' als een voorloper op een te vormen permanent overleg- Bijeenkomsten van Philatelica te Middelburg MIDDELBURG De afdeling Middel burg van de internationale vereniging Philatelica van de internationale vere niging Philatelica houdt donderdag 26 februari een ruil- en vergaderavond in 'De Schakel' te Middelburg. De bijeen komst begint om half acht. De bijeen komsten van de Middelburgse jeugd postzegelclub, onder de leiding van de heer J. van Dalsum, worden gehouden vrijdag 20 februari. 12 maart; en 19 maart. 2 april en donderdag 15 april m de Stedelijke Scholengemeenschap, aanvang 16 uur. Zaterdag 28 februari is de maandelijkse ruilmiddag in de kelderzaak van De Schakel'. De zaal is QDen om 13 uur. (Slot van pagina 1) gewestelijke raad voor het landbouw schap vol trots de ontwerpregeling voor het ruilverkzvelingsgebied De Poel-Heinkenszand gepresenteerd. Een commissie bestaande uit vertegen woordigers van tal van instanties was anderhalf jaar bezig geweest met de voorbereiding van de hele zaak. Het was voor het eerst, dat er ir. Nederland een dergelijke groots opge zette regeling op tafel kwam. Den Haag stond er m grote lijnei achter- Het heeft echter toch vrij lang geduurd, voordat er meer schot in de plannen kwam. Ingenieur Heringa betreurt dat. ..Ik ben teleurgesteld dat het allemaal zo lang duurt, voordat we verder kunnen werken. Maar ik heb er ook begrip voor, omdat men in Den Haag nu eenmaal werkt aan een landelijke regeling op dit terrein. Er wordt nu voor wat het ganzen ge bied in de ruilverkaveling De Poel- Heinkenszand betreft, meer vaart ach ter gezet. Vorige week heeft de direc tie beheer landbouwgronden een brief gestuurd aan de hoofdingenieur-direc teur voor de landinrichting met het verzoek binnen tien dagen te melden welk gebied vooruitlopend op een definitieve regeling in aanmerking 7,ou moetin komen voor de afsluiting >an de beheersovereenkomst. Het ant woord is onderweg- het ganzengehied in de ruilverkaveling De Poel-Hein kenszand. NISSE Hoekje van de Poel bi) een weel in Ntsse. orgaan, waarin elk der drie partijen een gelijkwaardige rol speet" De In dustriebond CNV denkt in dit verband bijvoorbeeld aan een bedrijfstak. Als de door minister Lubbers bedoel de commissie wordt gevormd, dan dient volgens de vergadering duidelijk te worden vastgelegd welke bevoegd heden die commissie dient te kridgen. Gedacht, wordt aan beslissingsbe voegdheid over orderverwerving en verdeling daarvan, marktafbakemng. investeringen en desinvesteringen, her structurering. De industriebond CNV is zich bewust, dat met deze opzet de werfdirecties een stuk zelfstandigheid moeten losla ten en dat de vakbonden een stuk verantwoordelijkheid moeten gaan dragen. De Industriebond-CNV is daartoe bereid- Alleen door gezamen lijk overleg met reële zeggenschap van elk der partijen (werkgevers, vak bonden en overheid) is het mogelijk een deel van de werkgelegenheid vei lig te stellen, aldus de conclusie van De leden van de Industriebond CNV bleken van oordeel, dat met de voor gestelde opzet inhoud kan worden gegeven aan de zeggenschapsverhou dingen, waarbij moet worden bedacht, dat dan ook voor minder prettige maatregelen door de vakbonden ver antwoordelijkheid dient te worden ge dragen. Ten slot/te stemden de leden in met het voorstel van het hoofdbestuur om binnen de Industriebond-CNV te ko men tot de vorming van een scheeps bou wraaa waarin leden uit scheepsbouwinaustrie zitting zullen hebben can samen met het hoofdbe stuur riet verdere beleid in deze be drijfstak te voeren. de niet tot een uitspraak pro contra de komst van dit Italiaanse lied rijf van de vergadering. In de discussie werd duidelijk, «lat bij de bedrijven in Jict SloegebUri ongeveer zestig procent van de 3000 werkne mers uit Zeeland komt. Opmerking uit de zaal. tenslotte; „Ik geloof niet. dat de mensen zo tegen Montedison rijn Maar de vraag is of we niet min of meer aan he*, lijntje worden gehouden door «te voftgreno genwoordigers. of zU eigenlijk al mee te gemakkelijk ;a tegen het. bedrijf hebben gezegt of van plan zijn dat te doen. Werken is beter dan met wer ken- Maar de volksvertegenwoordigers moeten achter ons staan, zij moeten eisen stellen, over milieu, over veilig heid, over sociale zekerheid. De eis, die wij de mensen, die we in het zadel hebben geholpen, mogen stellen is dat ze het regelen voor oas en he-, goed regelen." BOERSMA BEPLEIT BETERE BEMANNING ARBEIDSINSPECTIES VLISSINGEN Gedeputeerde mr. J. P. Boers ma heeft woens dagavond tijdens de PvdA-hoor- zitting over Montedison in Mis singen de suggestie gedaan om de arbeidsinspecties in Nederland te versterken. Hij vroeg zich af of er tegen de achterkrond van het aanbod aan werklozen niet iets te doen Is aan «ten betere be manning van deze «flensten. Hij plaatste zijn suggestie nadat het PvdA-tweede-kamerlid M. Ko nings er op had gewezen, dat er in de milieu-inspecties 'en die in Zeeland is een van de beste' en de arbeidsinspectie wel dege lijk voldoende deskundigheid is om te beoordelen welke eisen er aan chemische bedrijven gesteld moeten worden. .De moeilijkheid is alieen. dat ze vaak onderbezet zijn", zo zei hij. Dat bracht mr. Boersma op zijn suggestie die op haar beurt de heer Ko- nings op hei idee bracht over deze mogelijkheid schriftelijke vragen aan minister Boersma van sociale zaken te stellen. KLEIN-VLAANDEREN MAAND AFGESLOTEN IN VERBAND MET AANLEG TANGENT MIDDELBURG In verhand met de aanleg van de tweede fa-se van de 'noord-znid-tangent' de nieuwe wes telijke ontsluitingsweg langs de Mid delburgse binnenstad wordt de rij baan van Klein Vlaanderen tussen het Seisplein en Volderijlaaete vanaf aan staande maandag. 23 februari, tot en met 23 maart afgesloten voor alle rijdend verkeer in beide richtingen. Gedurende deze maand za! het ver-1 keer worden omgeleid via de Heren gracht, het Armeniaans Schuitviot en het gedeelte van de Walensingel tus- j sen Armeniaans Schuitviot en hei Seis- splein. Dit gedeelte, dat onderdeel1 vormt van «ie nieuwe tangent, zal aar. zover gereed zijn dat het wegdek berijdbaar is. Het af te sluiten gedeel te van Klein-Vlaanderen vormt, me: de Volderij laagte, een belangrijke in- en uitgaande binnenstadsroute. Omdat dit gedeelte ook na- gereedkoming van de 'tangent' in dat opzicht een belang rijke functie zal blijven vervullen, is een aanpassing van het wegdek in de uitvoering van de nieuwe weg opgeno-1 men. VERMEER-STICHTING GEEFT INFORMATIE OVER INDUSTRIALISATIE TE NIEUWDORP NIEUWDORP De Evert Vermeer stichting, de instelling van de PvdA <üe zich met ontwikkelingssamenwer king bezig houdt heeft voor vrijdag 27 februari in Nleuwdorp een infomatie- bijeenkomst georganiseerd over indus trialisatie. Drie sprekers zullen korte Inleidingen houden. Dat zijn het PvdA-kamerlid A. van der Hek over internationale inkomensver deling. de heer J. Schepers, districts hoofd van de Industriebond NW en voorzitter van het dis'r-.c: Zeeland van het XW. over het sociaal vesti gingsbeleid; en voorzitter J. M. Ban- nink van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland zal spreken over milieu-aspec ten van industrialisatie. De bijeen komst wordt gehouden in zaal Efcen Haëzer en begint om half acht- Bijeenkomst van het Natuurkundig Gezelschap MIDDELBURG Het Natuurkundig Gezelschap ;n Middelburg houdt aan staande vrijdagavond een bijeenkomst in gebouw "De Schakel'. Spreker op deze avond aanvang acht uur is D. K. F. "'aas, hoofd van her Delta- instituut voor hydrobiologisch onder zoek in Yerseke. over he: onderwerp: 'water- en luchtverontreiniging in Zee land. gezien ia wijder verband.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7